Hollander Hollander FLINKE LEERJONGEN HOEKSEMA VERFT UIT DE PROVINCIE m m Wk 9 9- CREDIETEN •;"N«. *-* 't Hoekje uan Komt voor Uw COSTUMES TWEEDJASSEN KINDERKLEDING DEKENS naar VERDUISTEREN van hedenavond 21.36 tot morgenochtend 5.57 De maan gaat morgen té 10.29 onder en komt te 23.26 op. WALCHEREN BEQRIJFSV OORSTELLINGEN. Tijdens het jongste weekend hebben In het" Badpaviljoen te Domburg drie be drijf svoorstellingen plaats gfchad, georgani seerd door de afdeeling Vreugde en Arbeid van het Nederlandsch Arbeidsfront. Het doel van deze voorstellingen om de wer kers, die vaak ver van huis en haard ver wijderd zijn, na hun veelal zware dagtaak ook wat vreugde tc brengen, is ook hier weer vdlkomen geslaagd. Vreugde en Ar beid kan dan ook weder op een paar geslaagde dagen terug zien. INSTALLATIE WIJKVERPLEEGSTER. GRUPSKERKE. Dinsdagavond jl. vond in de Ned. Herv. kerk alhier de installatie plaats van zuster Van der Kooy als wijk verpleegster van de „Ver. tot Chr. Wijk verpleging op Walcheren's N.W. deel", voor c dorpen Oostkapelle en Grijpskerke. De voorzitter, W. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerke, opende de samen komst met het laten zingen van Psalm 121 1 en 2, waarna hij voorging In gebed. In zijn openingswoord wees hij erop, dat 't werk van de zuster is niet alleen de zieken te helpen, maar ook hen te troosten. Hij wenschte de zuster toe dat zij daartoe de kracht moge ontvangen van Hem, die onze eenige troost is. De mstallatie werd ver richt door ds. H. A. van Loon, plaatselijk predikant en bestuurslid van de vereeni- ging, die sprak naar aanleiding van Jesaja 41 13 „Ik de Heere, Uw God, grijp uwe rechterhand aan, die tot u zegtvrees niet, Ik help u". Daarna werd de zuster toe gezongen gezang 263 1 ..U zeeg'ne God, Hij stelle u tot een zegen". Ds. Panhuise, .secretaris van de vereeniging sprak een slot"'oord, waarin hg de dankbaarheid uit sprak, dat men dit werk mag doen en ging dan voor in dankgebed. ZUID-BEVELAND SCHOOLKINDEREN. ONTHAALD. KRUTNINGEN. Maandagmiddag wer den de leerlingen der openbare lagere school alhier onthaald op kersen en prui men door don heer. J. van Langevelde. In diens pakhuis verzamelden zg zich aan lange tafels en konden naar harte lust kersen en pruimen eten. Onnoodig te zeggen dat hiervan een dankbaar gebruik is gemaakt. De kinderen der bijzonders school waren juist met vacantie en. mis ten daardoor deze gulle tractatie. DE BATHPOLDERS. RILLAND.* Op Dinsdag j.l. vergaderden de ingelanden van het waterschap „de Bathpolders",(de sedert 1 Mei 1942 tot één waterschap vereenigde Eerste en Tweede Bathpolder). De rekening van den Eersten Bathpolder aanwijzende in ont vangsten en uitgaven 4645,42 en die van den Tweeden Bathpolder bedragende -in ontvangsten en uitgaven 3774,73 werden goedgekeurd en vastgesteld. Vervolgens werden vastgesteld de staat van water leiding en kunstwerken en die vande wegen, welke bij het nieuwe waterschap in onderhoud zullen worden gebracht. Tot ontvanger-griffier van het nieuwe water schap werd benoemd de heer T. Huijsman. BURGERLIJKE STAND OOST- EN WEST-SOUBURG, Van 22 tot en met 28 Juli, Geboren: Maria Magdalena, doch ter van M. C. Deurwaarder en D. de Pagter; Johannes Antonius Josephus, zoon van j# C. van Eijkeren en J. P. de Witte: Tannetje, doch ter van A. J. de Visser en C. Vreeke. Getrouwd: J. Fondso, 26 j. en M Vreeke, 20 j J. Verhage, 22 j. en H. M. Dellebeke, 21 j. WESTKAPELLE. Van 19—25 Juli. Geboren: Izaak, z. v, J, Peene cn J. Louwerse; Adriaan, z. v. L, Lievense en M. Minderhoud. KRUININGEN. Ondertrouwd: Franciscus Smet. 26 jr. en Maria Louisa van der Borgt, 24 Jr.; Marinus van de Pas, 27 jr. en Anthonia Jozina Rijk, 27 Jr. Getrouwd: Anthonius Adrlanus Aertssen. 26 Jr. te Goes en Francina Johanna van Hecke, 23 Jr.; Hugo Adriaan Zandee, 35 Jr. 's Heer Arendskerke en Janna Pieternella Elisabeth Baarens, 26 Jr. RECHTSZAKEN POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Fiets gestolen. De landarbeider J. N., 31 jaar. Ie Groede, had zien te verantwoorden wegens diefstal van eèn fiets. Verd. bekende de fiets te hebben weg genomen. maar hij wist toen, volgens zijn zeg gen, niet wat hij deed. Hij was dronken. De officier eiachte vier maanden gevangenisstraf. Mr. Dieleman bepleitte uiterste clementie. De politierechter veroordeelde verd. tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van hel voorarrest. Verboden nederlage. In het huls van den landarbeider J. T.. 49 jaar. te IJzcndijke. werden 97 kg. bruine bconen aangetroffen. Hij had deze opgeslagen om te verkoopen. De officier eischte. 100 subs. 50 d., daar hij vermoedde dat de smokkelhandel, die in verband staat' met dpze boontjes, vrij uit gebreid moest zijn. Vonnis: 75 subs. 30 d. met verbeurd verklaring. De koopman J. F., 51 jaar. te Hoofdplaat, ~had in z'Un woning groote hoeveelheden stijfsel, gerst, bruine boor.en. erwten, tarwe en Boni- Fix aanwezig. Voor deze verboden nederlage werd geëischt 75 subs. 50 d. met verbeurd verklaring. De politierechter veroordeelde F. conform den elsch. Valschheld in geschrifte. Op een vrachtbrief van de N V. Stoomtram Mij. „BreskensMaldeghem" had de chauffëur J. R., 27 jaar. te Oostburg. ingevuld dat de afzender van een pakje P. Dieleman was, terwijl hij zelf de afzen'der was. Op deze manier wilde hij veilig tabak oversturen. Een ander kwam er evenwel door in moeilijkheden. De officier eischte voor deze valschheid in geschrifte 50 sub^. 25 d. R. werd veroordeeld tot 20 of 10 d. Konijn en kuikens gestolen. De 18-jarige leurder J. de W. uit Goes be kende de hem ten laste gelegde diefstallen van een konijn en van zeven kuikens. De beestjes gaf hij na de ontdekking van den diefstal aan de benadeelden terug. Verd. is al eens ver oordeeld tot tuchtschoolstraf wegens diefstal en de officier achte het nu noodig een maand gevangenisstraf te eischen. De politierechter ver oordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf met opname van de gratieclausule in het vonnis. Dierenmishandeling. De 37-jarige waschkuiper C. R. te Zierikzee had een levend konijn zonder reden de oogen uitgestoken en werd wegens deze dierenmishan deling bij verstek veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf: dit conform den .eisch. Formulier onjui6t ingevuld. De 50-jarige machinist J. A. uit Axel had for mulieren onjuist ingevuld. Hij gaf een verkeerd, bedrag op voor het totaal" inkomën van zijn gezin. Eisch 50 subs. 50 d. Vonnis conform. Verb'oden vervoer. J. M.t O., 68 -jaar, grossier te Axel, werd conform den eisch bij verstok veroordeeld tot 25 subs. 15 d. wegens het ongedekt vervoeren van E5 flesschen bessensap. ECONOMISCHE RECHTER TE MID ELBURG. Vervoerd zonder vergunning. lEen landbouwer te Vlake, de 36-j. J. Eckhardt. vervoerde 1890 kg. graanstroo en kreeg daar voor 10 boete. Bakker C. Vermeulen, te Heinkenszand, 29 j., werd aangehouden toen hij 20 kg. bruine boonen vervoerde. Bij nader onderzoek werden op hem gevonden eenige toewijzingen voor peulvruchten, jam en gort. Deze toewijzingen waren niet van hem. maar van een collega, die hem daarmee hielp. De officier achtte bewezen dat verd. deze toewijzingen onbevoegd voorhanden heeft gehad en eischte voor iedere overtreding 100 subs. 20 d. De economische rechter verminderde de boetes elk met 25. De officier eischte 40 subs. 20 d. met ver beurdverklaring tegen den 28-jarigen iandarbei- dr A. J. de Clerck te Aardenburg, die 23 kg. tarwe heeft vervoerd. Vonnis conform. Wegens een overtreding van het autobevrach- tingsbeslult werd expediteur A. Barentsen. 40 .1., te Vlissingen. bij verstek en conform den eisch veroordeeld tot 10 of 5 d. Zonder tusschen- kerrst van genoemden bevrachtingsdienst had deze verd. een verhuisboedel vervoerd. Niet op het veebockje. Veel landbouwers probeeren, door een varken niet op hun veeboekje te schrijven, een keutie extra te houden, om dit straks, als het vleesch van hun geoorloofde slachting op is. clandestien te slachten Gelukkig maar. dat veel ongere gistreerde varkens ontdekt worden. De eigenaars kc-men er d3n nog met een geldboete af. Ont- snsut een keutje aan het speurend oog van den controleur en wordt het clandestien geslacht, dan wacht den eigenaar een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden wegens het niet re den tUd van 6 maanden. Wegens het niet r.eglstreeren van een varken werd veroordeeld J. Janse. 41 j., landbouwer te Ritthem, tot twee boetes van 20. ieder bü niet betaling te vervangen door 10 d. hechtenis met last tot teruggave van de opbrengst van de in beslag genomen twee varkens. Butten de velling om. P. C. Koeyers. 57 j., bakker te 's H. Arends kerke. kocht 350 kg. aardappelen. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot 10 subs. 10 d. G. J. Nijsse. 23 j„ landarbeiderte Baarland, werd vrijgesproken, daar hef hem ten laste ge legde verhandelen van 4800 kg, zaaiuien. niet werd bewezen. Zonder bon. Wegens het verkoopen van 14% kg. rundvet zonder bon werd dé slager P. de Jager, 26 j.. te "s Heer Arendskerke, bij verstek veroordeeld tot 250 subs. 50 d., conform den eisch. De 36-jange koopman C. Rouw uit Terneuzen leverde 150 kg. steenkolen af zonder bonnen daarvoor te ontvangen. Eisch 60 subs. 30 d Vonnis conform. A. G. in 't Anker leverde 30 eieren en 5 kg. bloem af zonder bon. Deze 19-j. landbouwers knecht uit Kapelle werd daarvoor conform den GEMENGD NIEUWS VRACHTAUTO LEEGGESTOLEN. O.a. 68.000 a&n zilverbons verdwenen. De chauffeur van een vrachtauto, toe- behoorende aan een expeditie-onderne ming, moest een pak bezorgen op de Prinsengracht 'te Amsterdam. Hg liét daartoe den wagen, die vol met pakken en andere colli beladen vps, eenige oogenblikken onbeheerd. Ook het con tactsleuteltje liet de chauffeur in den auto achter. Toen hg even later terugkwam, bleek de vrachtauto verdwenen te zijn. Eenige uren later werd de wagen teruggevonden. Hij was toen echter grondig gepluncferd, niet één pakje was er in gebleven. De öi-sven hadden een grooten slag ge slagen. De "auto bevatte nl. ook twee geldtrommels, welke, zooals later bleek, yoor niet minder dan 68.000"aan zilver bons inhielden 8000 vpn 2.50 en 48.000 van 1 en die? aan een "bank instelling te Amsterdam waren geadres seerd. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de daders met deze zending op de hoogte zijn geweest. VIER VATF.N ZAAGSEL VOOR 1900.—. Eenige weken geleden vervoegden zich bg een bakker in de Kerkstraat te Amster dam eenige beoefenaars van den zwarten handel, die hem vier vaten roomboter te koop aanboden. Na wat loven en bieden kwam de koop voor 1900 tot stan£. Het geld moest direct worden betaald, hetgeen geschiedde. Enkele dagen later, op een bepaald uur zou de aflevering plaats hebben op de Lau riergracht. Daar zouden de vier vaten wor den neergezet en de bakker had niets an ders te doen, dan ze op te laden en mee te nemen. Alles liep op rolletjes, totdat de bakker met zgn vier vaten was thuisgeko men en verlangend het eerste vat open maakte. Zaagsel en steenen waren de in houd en ook de drie andere vaten bevatten eenzelfde mengsel. Daders onbekend. MEISJE OVERREDEN. De voerman H. van den Bosch moest met zijn paard en wagen uit de richting Bergen op Zoom komende op den grint weg nabij Steenbergen iets naar rechts uitwijken. Hier speelde het 4-jarig doch tertje van H. de Jong. Het meisje raakte onder den wagen en was op slag dood. POLITIE VERRASTE INBREKERS OP HUN RUSTBED. Verleden week werd ingebroken in een sigarenwinkel aan het Piet Heinplein te Den Haag. Ruim twintig duizend sigaret ten werden ontvreemd. Vermoedelijk waren een oude bekende van <3e* politie, de 20- jarige banketbakker B. F^ en de 18-jarige bakker J. v. d. T., aan het werk geweest. Zg werden echter niet in de stad aange troffen. Een brigadier en een rechercheur bega ven zich naar de kermis te Eindhoven en zochten daar, geassisteerd dooreb plaatse lijke politie, het terrein en de vermakelijk heden, af. Resultaat was het gegeven, dat het tweetal Zonidag met twee meisjes op de kermis flink uit was geweest, 's Mid- elseh veroordeeld tot twee geldboetes van 15 of 10 d. met verbeurdverklaring. Graan achtergehouden. De wed. G. JeronimusHarinck, 64 j. te Hoe- dekenskerke, had op haar landbouwbedrijf 5-10 kg. 'gerst achtergehouden. ElSch en uitspraak 60 of 10 d. h. De gebr. a. en F. in 't Anker, landbouwers te Schore. hadden zich verteld bij het opnemen van. het aantal zakken gerst, tenminste één er van. De broer, die «ich vergist had. werd ver oordeeld tot 75 of 20 d. De eisch luidde 100 of 20 d. De andere broer werd conform den eisch vrijgesproken. abrondissements-rechtban'k te MIDDELBURG. Zitting van Woendag 29 Juli. De volgende vonnissen werden uitgesproken: J. L., 20 jaar. scheepsbouwer te Vlissingen, thans gedetineerd, wegens: ..diefstal, meerma len gepleegd" tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tot op heden. P. J. Q„ 15 jaar, scheepsbouwer te Vlissingen. wegens: „heling, meermalen gepleegd" tot 6 maanden tuchtschool. M. K-, 23 jaar, tuinman te Souburg, thans ge detineerd. wegens: „diefstal" tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest tot heden. Chr. A. K., 19 jaar, matroos te Wissenkerke. thans gedetineerd, verdacht van „diefstal". Vrij spraak. met last tot invrijheidsstelling. J. K„ 24 jaar. arbeider te Kapelle. thans ge detineerd wegens „diefstal" tot 6 maanden ge vangenisstraf, met last tot invrijheidsstelling. hooger beroep. De Officier van Justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegeu het vonnis der Arrondissements-Rechtbank van 29 Juli 1842, waarbij Chr. A. K-, als verdacht van dlef- dags troffen de politiemannen de heeren dan ook aan in de woning van een dezer meisjes. Ze hadden hun roes net uitgesla pen en nog 500 in hun bezit van de 800; die ze hadden gekregen voor dien verkoop van den buit aan den 24-jarigen koopman M. S. te Den Haag. Deze bleek de partij Inmiddels voor 1200 reeds te hebben doorverkocht aan den30-jarigen kastelein J. S., in wiens café het grootste deel nog kon worden' Inbeslag genomen. MET HET GELD VAN DEN PATROON OP STAP. De Amsterdamsche politie heeft op ver zoek' van de Rotterdamsche aangehouden drie knapen, een 19-jarige kantoorbediende en 2 scholieren vari 17 en 15 jaar, die er met 1100 van een van hun patjoons vandoor waren gegaan. Hun aanhouding geschiedde zoo vlug. dat de jongens geen gelegenheid hadden gehad *het geld uit te geven. Het geheele bedrag, slechts met uitzondering van, 40, kon in beslag worden genomen. INBRAAK OPGEHELDERD. In de villa van den heer G. B. L. aan de Vredelaan te Laren, werd tijdens afwe zigheid van de bewoners, ingebroken. De inbrekers hebben toen beslag op een grooten buit kunnen leggen, Jjr werd nl. van alles gestolen, terwijl de geheele villa overhoop gehaald en alle kasten en laden geforceerd en doorzocht werden. Zoo werd een groote partij wijn medegeno men, voorts boter, spek, tal van cos- tuums, ja&sen, gouden ringen met sma ragden en diamanten, enz. enz. ter waar de van eenige duizenden guldens. Sen onmiddellijk door de Laremsche po litie ingesteld onderzoek had tot resul taat dat in Hilversum gearresteerd werd de 38-jarige chauffeur J. E., die bekende den inbraak gepleegd te hebben in ver eeniging met zekere J. H. en C. R., beiden uit Hilversum. Deze laatste twee werden van hun bed gelicht en verhoord, waarbg J. H. beken de zich met de twee gearresteerden aan den inbraak te hebben schuldig gemaakt. De buit was in groote jute zakken per fiets naar Hilversum vervoerd en daar verkocht aan den caféhouder J. K. voor de som van 765. Ook J. KL werd ge arresteerd, diè verklaarde de goederen weer verkocht te hebben voor 815 aan een onbekende. Door het snelle ingrijpen der politie heeft men voorloopig 225 van het ge- stolene kunpen redden. LOOP DER BEVOLKING MIDDELBURG. In de week van 10—17 Juli zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: L. E. M. van Loon. mooieur, Nieuwe Vlisslngche weg 140, van Bergen op Zoom; J. P. Slotemaker. monteur verw. Volderstraat 35, van Arnhem; J. G. van Pelt, analist, Nieuwe Oob- tersche straat 16, van Amemuiden; H. A. J. Lam- bers. repetitor. Langevieie 61,. van Leiden; M. J. Pluijmers. studeerend, Zusterstraat 41, van Amster dam; A. Ludlkhuise, studeerend, Nieuwe Oostersche straat 44. vag Dordrecht: G. Donker, echtgen. en 2 kinderen, vertegenwoordiger. Koudekerksche weg 71, van Grijpskerke; J. P. Taxelaar, kantoorbediende, Veersche weg 44. van Terneuzen: mej. D. C. M. J. van Dalsum,-studeerend. Hofplein 9, van Groningen; A. de Bree, echtgen. en 3 kinderen, slager, PUp- straat 21.» van Vlissingen: F. C. Baron, timmerman, Bree 7, van Schiedam; F. J. de Looff, varensgezel, Vllsslngsche straat 17, A. de Nooijer, geb. Wlllems en 1 kind, Vllsslngsche straat 17. C. de Hondt. wed. J. Bralten. zonder. Oude Werfstraat 4. J. van de Voorde, zonderLaan van Nieuwenhove 26. W. LelJn- se. kantoorbediende. Haringplaats 4. mej. C. C. de Veil Mestdagh, zonder. Park de Griffioen 7, mej. A. S. de Ruijter. zónder, Park de Griffioen 7, allen gekomen van Vlissingen; A. O. van Niel, zonder, Seissingel 14. van Beverwijk; M. c. A. van Over- beeke, telefoniste, Seisweg A 141, van B. op Zoom. L. Labruljère en echtgen.. hulstimmermansknecht, Baarsjesstraat 5. van O. en W. Souburg: F. Fer- werda, bedrijfsorganlsator. Bleek 5. van Dordrecht. Vertrokken: A. M. de Visser, geb. Vader, zonder, van Seisweg 231 naar O. en W. Souburg. Padweg 37: H. U. de Haan, huishoudster, van Var- kensmarkt 9 naar Breskens, Dorpsstraat; D. P. van der Linden, marechaussee, van Veersche Singel 25 naar Sluis; M. Jans, echtgen. en 4 kinderen, hout bewerker, van Goesche Korenmarkt 7 naar Kortgene, Torendak 370: A. Anker, ambtenaar ter aecretarie, van Langevieie 63 naar St. Philljisiand A 47d; C. J. Krijger, verpleegster, van Noordpoortpleln 2 naar Wissenkerke. Kerkstraat 67: W. Blok. kantoorbedien de. van Lattjnsch'e Schoolstraat 13a naar Amsterdam, Maurltsstraat 8; mej. A. E. Tazelaar, kantoorbedien de, van Langevieie 5 naar Voorschoten, Nieuwe Voor dorpstraat 26; J. C. Merk, koopman in manufacturen, van Langevieie 4 naar Veere, Kade A 15: M. van Wittene. statio'nskruier, van Lange Geero 30 naar J. D. Meijerplein 10: I. S. de Winter, winkelier, van Brakstraat S naar Roerstraat 14; L. Weill. arts. van Dam 43 naar RelJnler Vinkels Kade 75; L. B. Vriesman, zonder, van Lange Geere 30 naar Pi. Franschelaan 15; B. Schneider, zonder, van Vlasmarkt 28a naar Vechtstruat *85: R. V. van Itallle, werk tuigkundig ingenieur, van Laan van Nieuwenhove 5 naar NIc. Beeisstraat 130; R. B. van Wittene. win kelierster, van Lange Geere 30 naar PI. Franschelaan 15; L. Zwartverwer. koopman, van Heerenstraat 10 naar Govert Flinkstraat 321; E. Gokkes, van Bleek 11 naar PI. Franschelaan 11a; Is. P. J. de Groot, makelaar, van Dam 43 naar M. Angelostraat 58; Iz. A. Frank, zonder, van Krommeweele 13 naar Den Texstraat v18; mej. M. Frank, zonder, van Blinden- hoek 2 naar Kolikstraat 301; H. Duveen, zonder, van Molenwater 83 naar Jekentrast 61: mej. E. Barke- Jau. winkelierster, van Korte Delft 23 naar Jeker- straat 62; Ph. I. van Dam, vertegenwoordiger, van Park de Griffioen 10 naar Deurloostraat 5; B. Boas- son. vertegenwoordiger, van Gortstraat 44 naar Een- drachtstraat 2; S. Braasem, zonder. vaD Langevlele- singel 66 naar DeurloosTraat 5; mej. B. Braasem. zonder, van Lange Geere 30 naar PI. Franschelaan 15; mej. E. Braasem. van L3nge Geere 30 naar B. Bantammerstraat 11; C. Blaser, van Jacob Cats- straat 64 naar Majubastraat 59; S. Cohen, koopman, van selsdam 32 naar PI. Franschelaan 11; J. Jesayes, •musicus, van Gortstraat 44 naar Krlbbestraat 23; M. H. Boasson, van Park de Griffioen 22 naar PI. Muidergracht 29; K. L. Jacobson, van Lange Delft 123 naar Arostel 163: L. Leljdesdorff, koopman, van Latljnsche Schoolstraat 13a naar Tftlaanstraat 18; L. Lezer, vertegenwoordiger, van Koudekerksche weg 81 naar Saraphathlstraat 179; L. Mrcus, koopman, van Molenberg 41 naar Nieuwe Keizersgracht 110; M. Nathan, koopman, van Wagenaarstraat 10 naar Nieuwe Prinsengracht 4; M. Polak, koopman, van Gortatraal 53 naar Nieuwe Hoogstraat 9; S. Polak, koopman, van Gortstraat 28 naar Geleenstraat 9; A. Prins, magazijnchef en vertegenw., van Veersche singel 11 naar Trorapenburgstraat 125, allen te Am sterdam. DAMMEN REDACTEUR: J. A. VAN DIXHOORN, Laan van Kanaan 60, Beverwijk. Het volgend probleem, dat we aantroffen in „Practische D&mlesaen" van Ph. de Schaap, bie den we onzen lezers ditmaal ter oplossing aan. Antenr: A. de Graag, Hensden. 1 2 3 4 6 üf g§ IK Hf ff Hf ff§ s ia Hf fl IP if Hf 1 §j§ Ut S ij 46 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op 2, 8, 14—18. 20. 35 en 36. Wit 10 schijven op 26. 27.' 29, 32. 34. 42. 43. 45. 47 en 49. De vraag luidt ditmaal: Mag zwart 1722 spelen? Oplossingeiv worden gaarne ingewacht vóör of op 8 Augustus a.s. bij de Redactie der Prov. Zeeuwsche Crt, onder motto Dam rubriek. OPLOSSING PROBLEEM Ir. VBIJLANDT. Dit in onze rubriek van 8 Mei jl. aangeboden miniatuurtje had den volgenden stand: Zwart 7 schijven op 8, 9. 13, 17, 18. 28 en 36. Wit 7 schijven op 24, 27, 29. 38—40 en 47. De schitterende ontleding verloopt aldus: 27—22 18X27: 47—41 36X47 dam; 29—23! 47X19 (meersl.) en 23X23. Een zeldzaam mooi miniatuurtje van dezen gevierden problemist. Goede oplossingen ontvingen we van de hee ren W.W. te Aagtekerke, W. B. en H. D„ bel den te Middelburg. A. C. en H. M. S., beiden te Goes en J N. de V. te Dordrecht. Offlcleele Mededeellngen. DISTRIBUTIE VAN SMEEROLIëN EN -VETTEN. Handelaren In smeeroliën en -vetten dienen de van verbruikers ontvangen bonnen voor smeerolie te plak ken op opplakvellen MD 18 in veelvouden van 10 eenheden met een minimum van 10 eenheden, met dien verstande, dat op elk vel slechts bonnen voorkomen van dezelfde kleur, waarde en geldigheidsduur. Op één opplakveï mogen maximum 25 bonnen worden ge plakt. Een bon beslaat vier vakjes van het opplakveï. De handelaren leveren deze bonnen wekelijks, -op een door den plaatseltjken dlstrlbuttedlenst te bepalen dag, bij dezen dienst in. ZU dienen voor de roode en de blauwe bonnen een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 20la In te leveren, waarop zó de kleur en het aantal en de waarde van de met het ontvangstbewijs Inge leverde bonnen moeten vermelden. Voor de Ingeleverde bonnen ontvangt de handelaar toewijzigen en <wel voor bonnen ontvangt de handelaar toewtlzingen en wel voor roode bonnen roode toewijzingen. Bij wijze van uit zondering zullen gedurende de maand Augustus ook voor de ingeleverde roode bonnen blauwe toewijzingen worden uitgereikt. Deze toewtlzingen wordt uitgegeven In coupures van 10. 50 of 200 eenheden en zUn een half Jaar na den dag van afgifte geldig. De toewSJ- ilngen geven recht op het koopen van het op de toewijzingen vermelde aantal eenheden. Met de roode toewijzingen mag de handelaar zich slechts herbevoor- raden, indien hU ten minste 25 pet. van het op de toewijzingen vermelde aantal eenheden in den vorm van gebruikte motorolie bil zijn leverancier inlevert, dan wel aan zijn leverancier lnleveringabewljzen voor gebruikte motorolie afgeeft, waaruit blijkt, dat hij een hoeveelheid motorolie, die overeenkomt met ten minste 25 pet. van zón voorgenomen aanvulling, bó een centrale inleverplaats heeft ingeleverd. Het Rijksbureau voor de distributie van textiel-' producten door den handel wijst er uitdrukkelijk op, dat slechts Bezugschelne, welke ?yn voorzien van een rood schild en gedrukt en uitgegeven In Nederland, geldig zón voor den aankoop van uniformen, uniform- stoffen en uttrustingsonderdeelen door leden der Duit- sche weermacht. De Bezugscheine moeten zón afgegeven door het des betreffend troepenonderdeel of door de RUstungsin- Inspektion Nlederlande. Heden overleed te 's-Her- togenbosch, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Schoondochter, Behuwdzus ter en Tante, FENXA CHRISTINA VAN DIJK—DRENTH. in den ouderdom van 52 jaar. Middelburg A. VAN DIJK. M. P. BORKET— VAN DIJK. W. J. F. BORKET. A. P. VAN DIJK. Anna Jacoba Polder: J. P. VAN DIJK. A. C. VAN DIJK— SCHOUT. Middelburg, 29 Juli 1942. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig ge liefde Vrouw en Moeder, NEELTJE AARNOUTSE, betuigen wij onzen harteiyken dank. S. JASPERSE en Kinderen. Koudekerke, 30 Juli 1942. Fa. G. W. DEN BOER MIDDELBURG. Deurwaarders WILLEBOORD- SE VAN MA AREN z.v. op Zaterdag 1 Augustus 1942, te 2 uur n.m. aan het pand Braamstraat 17 te SOUBURG publiek contant te verkoo pen: linnenkast, spiegels, klok- stel, hangklok met slagwerk, keukenkachel, tafels, stoelen, armstoelen, Singernaaimachine met tafeltje, vloerkleeden, vloerzeil, tafelkleed, waschta- fel, waschstel, 2 veeren bedden met peluw en kussens, wollen en gestikte dekens, ledikant met spiraal, looper, cocosmst- ten, kleedjes, kapstok met kleed, trap, zinken kuip, em mers, potten, pannen, keuken gerei, tuingereedschap, enz. Bezichtigen op den dag van verkoop tusschen 122 uur. Wegens ziekte een flinke BAKKERSKNECHT gevraagd, leeftijd niet bene den de 18 jaar, bg: C. J. NOORDHOEK, Kamperland. Tel. 288. NETTE HUISHOUDSTER gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige, tegen 1 Nov. of eerder, bij Heer alleen (bur ger). Brieven letters C. L., bur. P. Z. C., Vlissingen. Carbid Kookiilstallaties compleet 35. Carbidlampen 5.75. Carbid ieder kwantum. ACRO, Prin9 Hendrikstraat 7, Leeuwarden. OPT'CHS SCHROOTE IN DE BLAUWE BRIL St. Jacobsstraat 14, Vlissingen, GESLOTEN wegens vacantie VAN ZATERDAG 1 AUG. TOT MAANDAG 10 AUG. Vanaf Vrijdagmorgen 9 uur tot Zaterdag prima jong Paardenvleèsch. Lappen 60 cent per pond Gehakt 60 cent per pond Stukken 70 ce#t per pond Voor slechts 9 bonnen één kg. A. LEIJNSE Gravenstraat - Telefoon 2765 Middelburg. GEVRAAGD om in het vak te worden .op geleid, goed loon. Aanmelden tot 7 uur. CORNS. HENNING, Fonograaf, Korte Delft, Middelburg. vanaf 50,tot elk bedrag, voor alle doeleinden, ook zon der borg, le en 2e Hypotheken. Brieven met porto voor antw. INTERMEDIAIR, Daguerrestraat 103, Den Haag. DONKERBLAUW EN ZWART AFLEVERING VOORLOOPIG ONBEPAALD SPECIAAL VOOR WINTERKLEEDING ROTTERDAMSCHE KADE 9 TEL. 2621 MIDDELBURG „aken aa"* innPd - Lange Vorststraat 34-36, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3