UIT DE PROVINCIE Mr J. J. HEYSE VERDUISTEREN van hedenavond 21.47 tot morgenochtend 6.46 De maan gaat morgen te 2.30 onder en' komt te 18.22 op. ZUID-BEVELAND DE BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE. De ingelanden van het waterschap „De B re ede Watering bewesten Yerseke", zul len Dinsdag 28 Juli a.s. te Goes in alge- meene vergadering by een komen. In het uit te brengen verslag over den toestand van het waterschap over 1941 1942 lezen wij o.a. De uitkomsten der peilingen, verricht op het onverdedigde deel van den oever onder Katbsndijke en Wemeldinge waren minder gunstig, doch overigens bevredi gend. Het binnenwater bleef het grootste deel van het jaar laag, hooge standen kwamen voor in de maanden December, Februari en Maart. Buitengewone werken van eenigen om vang oif aanbelang kwamen niet voor. Aan de geteerde wegén kon geen uit breiding gegeven worden, terwijl de ove rige wegen aan onderhoud niet veel ge kost hebben. Do bedelving van watergangen en af- voerslooten werd regelmatig voortgezet en op enkele plaatsen verbeterd Diepten, die fataal voor de oevers dredg- den te worden, of aanleiding tot bezorgd heid kunnCn geven, werden nergens aan getroffen. In de Ooster-Schelde is weliswaar in het generaal achteruitgang te bespeuren in de Wester-Schelde daarentegen winst over de geheele oppervlakte. In aanmerking nemende de gewone verschillen, welke de peilingen jaarlijks geven, komen we bij het opmaken der al- gemeene balans tot de slotsom, dat de resultaten der peilingen verricht in de Ooster-Schelde niet erg gunstig zijn te noe men, die in de Wester-Schelde kunnen be vredigend heeten. De zeeweringen hebben niet veel scha de opgeloopen, zoodat voor herstellingen enz. weinig is uitgegeven. Aan den Schoorschen zeedijk werd versleten vilvoordsche steenglooiïng ver vangen door een glooiing van zetbasalt. De rekening sluit met 243.588.78, w.o. een goed slot van 73.760.53. De reke ning opende met een gosd slot van het dienstjaar 1940-1941 ad 77.506.13. GEVONDEN YOORWEBPEN. KRABBENDÏJKE. Gevonden: Een nieuw sla gershakmes en twee nieuwe vaten. Inlichtingen te vragen bij den gemeenteveldwachter A. J. Guiran. ZEEUWSCH-VLAANDEREN GEVONDEN VOORWERPEN. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een kinderporte- - xnonnaie met inhoud. Te bevragen bij den ge meenteveldwachter van Schoondijke. KERK- EN SCHOOLNIEUWS NED. HEBV. KERK. Beroepen te Haarloo (toez.) A. L. C, Stellweg, cand. te Helvoirt. Beroepen te Voorst J. W. v. d. Meene' te Wesepe. GEREP. KERKEN. Beroepen te Heer-Hugowaard .B. Richters, cand. en hulpprediker te Weesp. GEREF. .GEMEENTEN. Beroepen te BruinisseOosterland P. Hon- koop te 's-Gravenhage. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Bedankt voor Oudebildtzeil H. Wethmer, pro ponent te 's-Gravenhage. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In de zevende zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk bracht ds. Blomma'ert rapport uit namens de commissie voor de tabellarische verslagen over de examens ter toelating tot de Evangeliebe diening. GeGxamineerd werden 110 candidates De tien provinciale kerkbesturen lieten V&n dezen 102 toe. De Alg. Syn. Comm. zal er zich over beraden, meer gelijkheid In het afnemen der examens te brengen. Ter tafel kwamen de verslagen der kerkelijke hoog- Iceraren te Lelden, Utrecht en Groningen. In het kerk-album werden in den verloopen cursus te Utrecht en Groningen 423 theologen ingeschreven, on der wie 21 vrouwelijke: voor de eerste maal 149. Het aactaï kerkeHJk-voorbereidende examens bedroeg 78. Vastgesteld werd de lijst vafi de colleges der kerkelijke hoogleeraren in het studiejaar 1942-1943 te Utrecht en Groningen. Ds. Boonstra rapporteerde namens de commissie voor de nieuwe wetsvoorstelilngenoischetygdeou voor de nieuwe vetsvoorsteUIngen over een voorstel van ds. J. J. Ket te Giethoorn tot wijziging der art. 3, 5 en 11 van het Syn. regl. voor de kerke raden, voornamelijk bedoelende de leeftijdsgrens voor benoeming der ouderlingen en diakepen vast te stellen op 70 Jaar. Het rapport concludeert tot ver werping. LANDBOUW EIGENHEIMERS IN DE VEENKOLONIËN EXIT! In 1893 werd hqt aardappelras Eigen heimer, door den bekenden kweeker G. Veenhuizen te Sappemeer in 1890 uit zaad gewonnen, in den handel gebracht en in de Groninger en Drentsche Veenkoloniën voor het eerst verbouwd. Thans, vtjftlg Üar later, is vanwege den Planten ziek- nkundigen Dienst te Wageningen be paald, dat de verbouw van Eigenheimers in de gemeenten, omvattende de Gronin ger en Drentsche Veenkoloniën, alsmede de oostelijke helft van de provincie Gro ningen, voor het laatst ter bestrijding van de wratziekte, in 1943 wordt toegestaan. In deze landbouwgebieden moeten na 1 Januari 1944 andere aardappelrassen wor den geteeld. De Eigenheimer, een kruising van de Blauwe Reus als moeder- en de Franschen als vaderplant, is in den loop der laatste halve eeuw de meest ver bouwde consumptie-aardappel in geheel ons land geworden .De opbrengst, welke in de eerste jafèn schommelde van 250 tot 300 hectoliter per hectare, werd door toe passing van selectie in de latere jaren op gevoerd tot 400 k 500, ja zelfs tot 600 hl. HOEDEKENSKERKE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden •aangenomen door den Agent: G. SCHOUT, Smidstraat A 614111 Moet ook ÜW teint het slachtoffer worden van vitamine-F gebrek Denk er aan ge kunt aan Uw teint doen. wat ge wilt, maar geen enkel blijvend resultaat is te Verwachten, wanneer de huidcellen het absoluut-onmisbare vitamine F moeten ontberen. Vet-arra voedsel en slanke-lijn-bevlie- gingen van het verleden zijn de groote oorzaken van een tekort aan vitami ne F, dat de schoonheid van zoovsèel vrouwen bedreigt. Wacht niet langer. 'Begin NU met de toepassing van Dobbelman's onontbeerlijke Castella Crême3, - de schoonheïdscrêmes, die groote hoeveelheden vitamine F be vatten en de schoonheid van uw GEMENGD NIEUWS TWEE HOTELRATTEN AANGEHOUDEN. Door de waakzaamheid van een Schie- damschen hotelhouder heeft de politie te Den Haag twee hotelratten kunnen arres teeren, die de 'aatste weken in verschillende vooraanstaande gelegenheden in de resi dentie logeerden en zonder te betalen met de noorderzon vertrokken. Het waren de 21-jarige P. R., zonder beroep, die zien nu eens voor" wegenbouwkundige, dan weer voor waterbouwkundige uitgaf, en de 21- - jarige ongehuwde vrouw C. V., die voor zgn echtgenoote doorging. R. had er slag van zich voor' te doen als een belangrijk personage. Het „echtpaar" wendde voor met vacantie te zgn en -ver bleef telkens een dag of tien in verschil lende hotels. Er werden veel verteringen gemaakt. Zoo beliep de rekening voor één zulk een periode 203. Voorts leende R. van *kellnei's bedragen van tien tot vijftien gul den. Aan het einde van zijn verblijf deelde hg mede te zullen vertrekken. Op het pre senteeren der rekening gaf hg meestal ten antwoord geld te moeten halen bij zijn no taris of op het postkantoor een cheque te moeten innen. Even later werd het hotel dan opgebeld met de mededeeling dat me neer pech had gehad met zijn auto en men nog een oogenblikje geduld moest hebben. Toen de vrouw blijkbaar wat huiverach tig was geworden van deze dure practijkén en het tweetal het in een Schiedamsch ho tel wat matiger aanlegde, liepen beiden in de val. De hotelhouder koesterde hier arg waan en waarschuwde de politie, die in het pseudo-echtpaar de door de Haagsche re cherche reeds gesignaleerde hotelratten herkende. Beider identiteit was bekend uit achtergelaten papieren, terwijl voorts geen onjuiste namen bleken te zijn opgegeven. Aan het tweetal is thans in een overheids- hotel gratis onderdak verleend. GARAGE UITGEBRAND. In den nacht van Maandag, op Dinsdag omstreeks kwart voor drie, brak brand uit in de garage van de N.V. P. Daalder, aannemersbedrijf te Alkmaar, staande in het dorp Callantsoog. Het uit hout opge trokken gebouw stond weldra voor het grootste gedeelte in lichterlaaie. In het zeer brandbare materiaal wakkerde het vuur flink aan. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en greep, onder leiding van den burgemeester, het vuur aan. Een gedeelte der garage, waarin juist een flinke hoeveelheid .generatorko len den vorigen dag was opgeslagen, kon worden gered. Door een in de onmid dellijke nabijheid wonendeil monteur ei een arbeider is een vrachtauto gered. Een_ tweede ia geheel verbrand. De eigenaar isverzekerd. De oorzaak van den brand ■is vermoedelijk een* gasgenerator. LC0P DER BEVOLKING MIDDELBURG. In de week van 3^-9 Juli zijn in deze gemc- .:ie de n.volgende personen ingekomen J. W. TJ. Rolleni-i, zonder. LangeGlststraat 4, van Sneek; Wed. H. Ferwerda geb. Lammiaga. zonder. Korte Noordstraat 5. van Leeuwarden; mej. J. Lisse- veid zonder. Bastion 21. van Goes; J. de Koene, hout handelaar, Teerpakhuizenstraat 3, van Schoondijke; L. Florusse, echtgen. en kinderen, kolendrager, Lange- weg 32; J. C. de koster en echtgen., zor.der. Nieuwe Oostersche straat 32; mej. C. L. SpuU, kapster. Dam 49, allen van Vllssingen; mej. M. Euser, zonder. Se- geerstraat 44, van Zwljndrecht; mej. J. A. Verburg, zonder, Nleuwstraat 26, van Kortgenc; J. J. CUsouw, schrijver Db: L. en A., Selsweg 53. van Roosendaal; J. J. Segboer, studeerend, Heerengracht 82, van Bos koop; C. de Voogd, dienstbode, HavenjWkstraat 2, van Vlaardlngen; H. Hoeksma, echtgen; on twee kin deren, schipper, Loskade 55, van Amsterdam; mej. A. J. Friescma, zonder, Korte Noor<J*traat> Cö;' van Breda: M. J. vah den Bout, verpleegster, Veersche weg 68, van Zlerikzee; A. J. DijkwCl, en echtgen., rijwielhersteller, Kalvermarkt 3, van YersekeL. de Steur en echtgen., winkelbediende, Baawjeystraat 10; W. F. Diermnnse. huishoudster. Nieuwe Vllsslngsche weg 38; W. Korstanje, hulshoudster, Lttgcwcg 3, allen van O. en W, Souburg. Vertrokken: A. Hubregtsen, kr.opman ln manufacturen van Havendijkstraat 11, near Nijmegen, Ridderstraat 35: A. RamsteUn, echtgen. on 2 klDderen telegrambesteller, van Lazarljstraat la, pair Amster dam, Warmondstraat 137: K. RUkso. zonder, van Ba- gtjnhof 23, naar Goes. Oude Singel 48: mej. E. J. de Zeeuw, van Nleuwstraat 2, naar Zaamring, Terneuzen- schestraat A 256; M. van Dijk geb. BuU«c, zonder, van Teerpakhuizenstraat 28, naar Nijmegen, Wolfkull- scheweg 122; J. H. Schimmel, zon;1 er. van Veersche singel 14S, naar Zundert; J. W.- Gunning, zonder, van Dam 45, naar Yerseke, Grintweg. 8j „C. J- Hane- graaf en echtgen., oberkellner. ven Vemcheslngcl 134, naar Wiesbaden (Dl.) Dotskeimerstxasse 31. SPORT D. C. SPAAN EERELID N.V.B. De heer D. C. Spaan, die de vorige week 25 jaar bestuurslid van den Nederlandschen Voet balbond was, is door de bondsvergadering tot eerelid benoemd. NIEUW WERELDRECORD OP DE 200Q METER De bekende Zweedsche athleet Cunther H&gg slaagde er ln een nieuw weréldrecord te vesti gen en wel op 2000- meter in den (raaien tijd van 5 min. 16.4 sec. Hiermede verbeterde hij den op nram van den Amerikaanschen athleet San Itamanis staander recordtijd van 5 min, 16.8 in 1937 gevestigd met 0.4 sec. DE GESCHIEDENIS VAN ONZE TOMATEN. Er is zeker geen cultuurplant, welke na eeuwenlang te zijn versmaad, zoo plot seling tot een onzer belangrijkste en meest gevraagde tuinbouw.cewasse.i is geworden als de tomaat. Omstreeks 1895 namen de tuinders in ons land de eerste proefnemin gen met den verbouw van tomaten en wel als bijcultuur in de druivenkassen. In 1896 kwam de eerste, eenigszins beteekenende aanvoer ter veiling. De vraag was echter gering, de prijs teleurstellend. De expor teurs toonden heel weinig belangstelling voor het nieuwe product. De binnenland- sche markt had heelemaal geen kooplust. En thans In 1939, dus 45 jaar later, bedroeg de totale aanvoer van tomaten op de veilingen 75.4 millioen kilogram, beliep onze uitvoer 80 millioen kilo tot een waarde van 19 millioen gulden en werd het blnnenlandsche verbruik (versch en als conserven) geschat op een kleine 20 millioen kilo. De met tomaten beteelde op pervlakte, eerst geteeld op verloren hoek jes in den tuin, daarna als bijcultuur in de kassen, bedraagt nu vele honderden hec taren. In de 16e eeuw wordt de tomaat beschre ven als den Peruaanschen appel. Het is wel zeker, dat de Spanjaarden ook in die eeuw de tomaat van Amerika naar Europa hebben overgebracht. Al spoedig was zij als een bijzondere plant, waarvan verteld werd, dat de vrucht giftige eigenschappen bevatte en een lïefderoes verwekte, ver spreid over de Europeesche plantentuinen en in de kassen en tuinen van de univer siteiten. Dat bleef zoo tot in de 18e, ja zelfs tot in de 19e eeuw. Eerst in de eerste helft der voorgaande eeuw kwam de tomaat vooral in de zuidelijke landen (Italië, Hongarije, Oostenrgk) als een voed zaam tuinbouwproduct in gebruik. Even eens in Engeland. De volgende anecdote gaat aldus wist „De Tuinderij" mede te deelen over de opkomst -van de to maat als eetbare vrucht. Voor het hek van een buitenplaats stond een Zigeuner- tje. Het zag de mooie roode vruchten han gen en vroeg den tuinbaas: „Toe, geef mij er eentje!" Maar de tuinbaas zei afwerend: „Ik denk er niet aan Je wordt er eerst dol van en dan ga je dood!" Maar toen hij even een anderen kant opkeek, gapte de kwajongen er drie of vier en, veilig achter het hek, werkte hij ze voor de oogen van den ontstelden tuinbaas naar binnen. Toen stak hij zijn tong uit en verdween, naar de meening van den tuinbaas, om ergens in een vergeten hoekje stilletjes dood te gaan. Wie beschrijft zijn verbazing, toen het Zigeunertje den volgenden mor gen weer aan het hek stond: „Toe geef mij er eentje ik lust ze zoo graag!" 't Was eerst in de laatste helft van de voorgaande eeuw, da't mep ln Duitschland en ook in ons land eenigermate aan den smaak van de tomaat ging wennen. De tuinders gingen omstreeks 1880 er toe over tomaten te telen op den z.g. kouden grond en op verloren hoekjes van den tuin en in zeer kleine hoeveelheden. En zelfs voor deze kleine hoeveelheden „pantamours" (pomme d'amour?), zooals ze genoemd werden, konden de tuinders geen koopers vinden. Verbetering kwam eerst, toen eeni- ge afzet in het buitenland werd gevonden en bovenal toen in het begin van deze eeuw onze Westla'ndsche tuinbouw zich in snel tempo ging omvormen van de koude grond- naar de glascultures. Begrgpelijk, want de tomaat heeft voor haar ontwikkeling veel Warmte noodig. In ons klimaat is de teelt in de open lucht zeer onzeker. In 19.13 werd de tomaat in onze uitvoerstatistiek nog niet afzonderlijk genoemd. 7 jaar later, in 1920, bedroeg de uitvoer reeds 16 mil lioen kilogram ter waarde van ruim 6 millioen gulden. Dank zij de uitstekende kwaliteit onzer tomaten, de goede verpak king, alsmede de dito reclame, was in 1928 de tomaten-export gestegen tot 72 millioen kilo. De aanvoer op de veilingen, welke in 1933 57 millioen kilo was, bedroeg in 1940 72.6 millioen kg. met een waarde van bijna 11 millioeir gulden. In 1939 werd van de 26 millioen kilo op de veilingen „doorge draaide" tomaten 12 millioen kilo verwerkt tot puree en sap. In hetzelfde jaar- werd bovendien 4% millioen literblikken toma tensoep bereid. Deze laatste cgfers toonen wel aan, welk een belangrijk voedingsmid del in de laatste jaren de tomaat is ge worden -en verder, welk een belangrijke plaats zij in vrij snel tempo is gaan inne men in het teeltplan onzer tuinders. In 1912 werden in ons land 60 hectare toma ten in kassen geteeld, 37 ha. in de open lucht. Alleen in het Glasdistrict van Zuid- Holland, dat 50 pet. van al onze tomaten levert, was de totale met tomaten beteelde oppervlakte in 1940 niet minder dan 823 hectare waarvan 329 hectare in stookkas- sen. De opbrengst van de tomaten be draagt ongeveer 70.000 kilo per hectare. BURGERLIJKE STAND DOMBURG. Geboren: Johanna Pieternella, dochter van Kornelis Huibregtse en Pieternella SteUn. Ondertrouwd: Klaas Schuit, jm. 28 j. te Arne- muiden en Johanna Dekker, Jd. 28 J. AARDENBURG. Geboren: Jacque R. P. M. z. van G. L. Lannoye en E, N. J. Daeninck; Jero me I., z. van I. J. Puyenbroek en C. A. Aar- noutse: Willy P. A., z. van R. P. Blaeke en S. M. van Hee: Gerardus J., z. van G. van Dijl en E. G. van der Spek. Overleden: Petrus Witterlck, §4 j., weduwn. van M. J. Israel: Nathalia A. Lampo, 74 j. Getrouwd: Thomas Matthljs, 78 j., weduwn. van S. de Walsche en Rosalia Vanhecke, 75 J., weduwe van P. de Cock; Eliza Poot, 25 j. jm. uit Vlaardlngen en Johanna J. Henry, 23 J. Albrleck H. Talloen, 26 j. jm. en Anna M. L. de Paepe, 23 j. jd.; Alphons P. Blondeel, 36 j. jm. en Antoinette M. de Taeye, 21 j. jd.Vital J. Sierens, 26 j. jm. en Elisa 2&. van Pamelen, 26 j. jd. (A.A.) MARKTBERICHTEN Vcllingsver. Kapelle-Biezellnge en Omgeving. KAPELLE, 20 Juli. Groote veiling: Aardbeien zonder dop 2430, framboen 35, zwarte bessen 33.6042. Kleine veiling: Roode bessen 1822.50, prolific 24t-30, kruisbessen 12.80—16, frambozen 40—50: kersen: groep I A kw. 55, B 40. C 10, groep II A kw. 50. B 35. C 10, groep III A kw. 40, B 30. C 10. groep IV A kw. 25, B 20, C 10, appeldunsel en kroet 10. pruimendunsel 5. toma ten 1428, stamboonen 25, rabarber 67, mei- rapen 6.50, spitskool 6, vroege aardappelen 6.50, andijvie 9. alles per kg., kropsla 1.602. kasper- ziken 520, kaspruirr.en 6.5018. bloemkool 5.50 11, komkommers 5.5011. KAPELLE. 21 Juli. Groote veiling: Aardbeien zonder dop 2430, frambozen 35, zwarte bessen 33.6042. Kleine veiling: Aardbeien met dop 28 —35, roode bessen 18—22.50, prolific 24—30, kruisbessen 12.8016, frambozen 40—oO, oranje pruimen 30, kroetappelen 10, doperwten 9.60, stamboonen 25, vroege aardappelen 6.30, alles per kg., kropsla 2. bloemkool 4.40, komkommers 8.5011, alles per 100 stuks. - KAPELLE, 22 Juli Groote veiling. Aardbeien zonder dop 2430, Frambojen 35, Zwarte bessen 33.60—42. Kleine veiling: Kersen: Groep I A Kw. 55, B 40, C 10, Groep II A id. 50. B 35, C 10. Groep III A id. 40. B 30, C 10. Groep IV A id. 25, B 20, C 10. Roode bessen 15—22*4, Prolific 24—30. Frambozen 40—50. Kruisbessen 12.SD—16, Made- Leinen I A 35. A 25. B 15, ia. groote val 12, Kroetappelen 10, Pruimendunsel 5, Perziken 55. Glaspruimen 60. "Vroege pruimen 30, Tomaten 1224, Doperwten 9.60. -Stamboonen 2225, Mei- rapen 6'ï, Spitskool 6. Roode kool 5.607. An dijvie 8>/2, Stekkomkommers 8, Sjalotten 5',2, Vroege aardappelen 3*46.10 alles per Kg. Bloemkool 5.5014, Kropsla 12, Komkommers 5.5013.50, Kasperziken 4.5018, Glaspruimen 5.5017, Zomer Azaliaplanten 2, Knolseldery- planten 0.15, per 100 stuks. GOES, 22 Juli., Veilingsver. Zuid-Beveland. Dubb. Princesseboonen 25: Wagenaarsboonen 22, Gele boonen 22; Eerstelingen 6.10; drielingen 3.50: Doperwten 9.6012; Roode kool 7; Witte kool 4.50; Savoye kool 7: Rabarber 67: Sjalot ten 5.50: Uien 5.50. Alles per 100 kg. Wortelen 5.607. Rammenas 4; Radijs 1.80: Kroten 3.50: Rapen 6.50. per 100 bos; Bloemkool 4.4014: Kropsla 1.502; Komkommers 5.5013.50 per 100 stuks. GEM. VISCHMIJN, BRESKENS. 22 Juli 1942. Door 33 vaartuigen werden aan gevoerd: 1819 KG. handelsgarnalen a 37: 1716 KG. pellerijgarnalen 34 per KG.; zoodjes 6.60—/ 35.80. Hoofdredacteur; J. C. Visser. Vllssingen; Algemeen 1 redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vllssingen en J. P. Pb. Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, j Goes en R. F. H. L. Sondag. Oostburg; Haagacb I redacteur: C. Knüff; Advertentlechefvoor Mid- I delburg C. P. Buijs, voor Vllssingen 8. RtJkeboer. RECHTSZAKEN STBAFGEVANGENISPERSONEEL VEROORDEELD. Veertien dagen geleden stonden voor de recht bank te Leeuwarden eenige leden van het per soneel van de bijzondere strafgevangenis al daar terecht. Enkele gedetineerden genoten ze kere voorrechten, aan het verleenen waarvan be doelde leden van het personeel, een bewaarder en twee hulpbewaarders, hun medewerking ga ven. De rechtbank heeft thans uitspraak gedaan. De 32-jarige bewaarder W. H. B., die tien gulden ontving om een gedetineerde extra levensmidde len te bezorgen en brieven buiten de gevangenis te brengen, werd tot. zes maanden gevangenis straf veroordeeld, onder aftrek van de preven tieve hechtenis. Dé eisch luidde acht maanden met aftrek. De 36-jarige W. P. B., die geld van de familie van de gedetineerden aannam, en die daarvoor levensmiddelen bracht, werd veroordeeld tot zes maanden met aftrek. Ook hier luidde de eisch acht maanden met aftrek. De gevangenbewaarder J. de G., die ver scheidene giften aanvaardde, klossen garen ont vreemdde en van diefstal afkomstige goederen aannam, werd -overeenkomstig den eisch ver oordeeld tot een jaar gevangjsstraf, met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorge bracht. Voorts stond nog terecht de 49-jarige H. B., die als hoofd-kok vet, boter en gehakt wegnam. Deze ambtenaar werd veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf. De eisch luidde eveneens drie maanden. Officieele Mededeeling. KUNSTMHSTDISTR1BUT1E. Het R.V.O. kunstmestdistrlbutie bureau maakt be kend, dat, aangezien gebleken is, dat alle land en tuinbouwers ln de gelegenheid zijn hi* kunst- mestbonnen vóór 26 Juli bij de leveranciers In te leveren, de volgende zegels tot 31 Augustus 1942 gel dig. blijven: Stikstofbonnen, voorzien van opdruk 1, benevens de uitsluitend in Friesland uitgereikte stik stofzegels voorzien van opdruk G: kallbonnen voor zien van opdruk 1 en 2. Bovendien worden voor het tijdvak 23 Juli31 Augustus 1942 geldig verklaard: stikstof bonnen, voor zien van opdruk 2; kalibonnen, voorzien van op druk 3. Alle hierboven vermelde zegels tw.: stikstofbonnen, voorzien van opdruk no. I en no. 2 en G; kali- bonnen voorzien van opdruk no. 1, 2 en 3 moeten door de verbruikers uiterlijk 26 Augustus a.s. btj de leveranciers zijn Ingeleverd opdat deze voor tijdige inzending der bonnen aan het R.V.O. kunstm.est distributie bureau kunen zorgdragen ter verkrijging van een ^Dkoopmachtlging. De kunstmeatzegelSj welke na den vervaldatum binnenkomen, kunnen door het R.V.O. kunstmest distributie bureau onder geen voorwaarde worden ge accepteerd. De fosfor2uurbonnen voorzien van opdruk no. 1 blijven tot nader order geldig. AANVRAAGFORMULIEREN VERFPRODUCTEN. De Directeur van de sectie verf en verfgrondstof- fen van het rijksbureau voor chemische producten maakt bekend, dat het is gebleken dat velen dc aan vraagformulieren (V 127) voor verfproducten voor op drachten van Nederlandsche overheidsbedrijven en voor andere opdrachten van vitaal belang al dan niet op zettelijk verkeerd ivullen. Uitdrukkelijk wordt gewe zen op art. 11 van de distributleregellngsbeschlkklng 1941: „een ieder is verplicht de opgaven en medo- dcelingen, welke aan hem in verband met de distribu tie van goederen of de voorbereiding daarvan worden gevraagd, nauwgezet, prompt, zonder eenige ver zwijging én naar waarheid binnen den daarvoor te be palen termijn te verstrekken". Niet nakoming van deze verplichtingen is strafbaar gesteld bö art. 1 van het economische sanctiebeslult 1941 en kan worden gestraft met gevangenisstraf van ter. hoogste 8 jaar en geldboete van ten hoogste f 100.000.—. SIERTEGEUS. De Directeur van het Rijksbureau voor de kerami sche Industrie maakt bekend, dat het na 31 Juli 1942 verboden is aardewerk wand- (muur-) tegels door beschildering of op andere wUze tot siertegela te (doen) verwerken. Overtreding van dit verbod is strafbaar. Alle verleende vergunningen tot het (doen) verwerken van aardewerk wand- (muur-) tegels tot siertegels zön per 1 Augustus 1942 Ingetrokken. Getrouwd: W. P. JACOBS en M. T. JANSEN, die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Breskens, Juli 1942. Vogelenzang 27. Getrouwd: WIM POLDERMAN en TRUTJS KtJYS, die, mede namens wederzgd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en brj hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 22 Juli 1942. Voor de bijzonder groote be langstelling, in onze bruids dagen en bij ons huwelijk on dervonden, hartelijk dank. H. A. ZANDEE. A. ZANDEE— BAARENS. 's H. Arendskerke, 23 Juli '42. Donderdag 80 Juli hoopt de Heer J. IJZERMAN zijn 70en geboortedag te •f: herdenken. Kam. VAN IWAARDEN. Heinkenszand. Neen!! Want als U géén capsule bij Uw Boog-flesch inlevert, kunt U van Uw winkelier geen volle flesch terug verlangen. Daarom: èn de Ieege flesch maar ook het dopje (al is het stuk) inleveren! Voor elk dopje, dat U weg gooit, komt er één flesch Boog-azijn minder. De Heer en Mevrouw GHIJ^EN—SCHOUTE zeggen ^hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Middelburg, 23 Juli 1942. Wegens huwelijk is onze grossierderg en winkel morgen (Vr\jdag) vanaf 12 uur GESLOTEN, A. VERHAGE, Langevlele 4850, Middelburg. KANTOOR VAN HOFPLEIN 7, MIDDELBURG, is wegens vacantie GESLOTEN VAN 24 JULI TOT EN MET 5 AUGUSTUS. Op 28 en 31 Juli en 4 Augus tus is aanwezig Mr. Paul Groenewegen, tot wiens kan toor te Oostburg men zich op de overige dagen kan wenden. Zoo was het in vroegere j^en, toen Hag, de heerlijke coffeïnevrije koffie, de tong van den fijnproever streelde; zoo is 't ook thans, nu de verstandige huisvrouw haar familie trakteert op een geurig kopje Hag koffiesurrogaat. K0FFIESURR0G 't Is beter en 't kost niets ïitéér.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3