PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 21 JULI 1942 Achtervolgingsgevechten weer in vollen gang. Gemeenschappelijk front, gemeenschappelijk doel. De Duitsche opma •sch in het Oosten. ABONNEMENTSPRIJS: 19 ct per week ot 1 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Per m.m. 14 cent. min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 16 regels 65 ct, iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en il ct Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct, bij vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.BL" 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN "NUMMER 168 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER. VLISSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant ztjn gevestigd te; VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, teL 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londenscbe Kaai 29 Redactie telefoon 8521, na kantoortijd telef. 3454. Administratie telef. 8541. GOES: Red. en AdmlnJstr. Turfkade 15, teL 2863, na kantoortijd teL 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45. tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breed est raat 45, telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 35. teL 81 Aan den Don. - Onafzienbaar is de chaos van Vernield geschut en uitgebrande voertuigen der sovjets, die aan den bommenregen van de Duitsche stuka's en de artillerie ten offer vielen PÜ.Z,-v. Eysden-PJC Bauer-Pax Holland m Het opperbevel der Duitsche weermacht lïïaakte Maandag bekend: In het Zuiden van het Oostelijk front zijn de achtervolgingsgevechten in Zuide lijke en Oostelijke richting weer in vollen gang, nu er een eind is "gekomen aan den regenval. Formaties gevechts- en slagvliegtuigen hebben vijandelijke kolones ten Oosten van Rostof vernietigd, belangrijke etappever bindingen van den vijand bij den mond van den Don vernield en de achtervolgingsge vechten in de bocht van den Don doeltref fend gesteund. De vijand heeft ook isteren met sterke Strijdkrachten het bruggehoofd Woronesj aangevallen. Alle pogingen tot herovering van de stad werden in zware gevechten afgeslagen, ten deele in tegenaanvallen met succesvollen steun van de luchtmacht. Hierbij werden van 60 aanvallende tanks 36 vernield. In de omgeving van Moskou z(jn over dag en 's nachts spoorwegdoelen met ver nietigende uitwerking aangevallen. Ten Zuiden van het Ilmermeer mislukten plaatselijke aanvallen van den vyand. Bij deze gevechten werd een bolsjewistische- groep vernietigd en 19 vijandelijke- tanks werden kapotgeschoten. Het havengebied van Moermansk werd gisteren met bijzonder succes gebombar deerd. In haveninstallaties, autoparken en benzineopslagplaatsen ontstonden groote branden. Jachtvliegtuigenschoten hierbij boven de baai van Kola 17 vijandelijke vliegtuigen neer. In Noord-Afrika wederzijdsche gevechts bedrijvigheid van plaatselijke beteekenis. Ten Noordoosten van Londen heeft een gevechtsvliegtuig overdag voltreffers ge plaatst op een belangrijke wapenfabriek. In het Duitsch-Nederlandsch grensgebied Jieeft 'n Britsch vliegtuig gisteren enkele bommen laten vallen op woonwijken. Het Vliegtuig werd omlaag geschoten. De Britsche luchtmacht heeft 's nachts met vrij zwakke strijdkrachten een aanval gedaan op énkele plaatsen aan de Duitsche bochtf vooral de steden Bremen en Olden burg. De burgerbevolking leed verliezen. Drie vijandelijke vliegtuigen werden neer geschoten. Bij de succesvolle afweergevechten op het bruggehoofd Woronesj heeft een Sile- zische divisie infanterie zich bijzonder on derscheiden. Het jachteskader Udet heeft zijn 2500ste overwinning in de lucht be haald. sovjettroepen uit het verre oosten naar europa. 1 Twee bolsjewistische overloopers héb ben verklaard, dat de aware verliezen het Sovjet-commando dwingen steeds meer .troepen van het Verre Oosten naar het front te brengen. In .het Verre Oos ten ,waar zij tot het.voorjaar waren ge bleven, hoorden zij van de verliezen. Hun HET FRONT AAI<i DEN BENEDENLOOP VAN DEN DON. De Dultschers zUn ten Oosten van de rivier de Don (Doner) verder naar het Zuiden doorgedrongen en hebben ten Oosten van Rostof over een breed front den benedenloop van den Dbn bereikt. De kaart geeft dit gebied aan waarin ook de be langrijke industrie stad Worosjllofgrad ligt (op de kaart nog met de oude benaming als Loegansk aan geduid) die de Duitsche troepen op 18 Juli genomen hebben. De strijd wordt verwoed voortgezet op de acbter- waartsche bewflging dor Sovjettroepen tusschea Wo- rosjilofgrad en Rostof, geheele regiment werd uit Rabalof en Konstantinofka naar Troisk gebracht en met houten geweren opnieuw geoefend, omdat de wapenen in het Verre Oosten moesten blijven. Aan het front was de verzorging zeer slecht, hetgeen leidde tot zelfmoorden, hongerlijden en wrijving met de commissarissen» die dan met de wapens optraden. De bevolking, die reeds vaak hongersnood beleefd heeft, vreest t ergst voor den winter. Haar verbittering tegen de Sovjetregeering groeit voort durend. de verliezen van het bolsjewistische luchtwapen. De verliezen van het bolsjewistische luehtwapen in den loop van Zondag zijn aanzienlijk gestegen. Volgens berichten uit de verschillende sectoren hebben de bolsjwisten Zondag 81 toestellen ver loren. Hiervan werden 68 tijdens luchtge vechten neergeschoten. leningrad beschoten. Aan het omsingelingsfront van Lenin grad hebben op 19 Juli zware kanonnen van het Duitscheleger voor den oorlog belangrijke doelen in Leningrad en het nachtelijk scheepsverkeer in de baai van Kroonstad doeltreffend beschoten. de engelsche pers over den Terugtocht der sovjets. De nederlaag van Timosjenko be- heerscht evenals de vorige dagen het beeld van de geheele Londensche pers. De speciale correspondent van de Times te"-Moskou schrijft, dat het Duitsche of fensief niet alleen in den voornaamsten gevechtssector doch ook op verschillende andere plaatsen aan het Oostelijke front nog steeds in vollen gang is. De Daily Telegraph verklaartVoor de bolsjewis ten bestaat er geen kans, dat zij op hun voortdurende terugtochten zich ergens kunnen verschansen. In de Daily Mail wordt o.a. verklaard, dat de gevechten aan den Don in het tee- ken staan van den terugtocht der Sov jets. De terugtrekkende Sovjets zijn overi gens, zoo verklaart het blad, voortdurend blootgesteld aan de permanente Duitsche luchtaanvallen. Tegen de Duitsche bom menwerpers kunnen zij zich bijna niet meer beschermen. Dé News Chronicle schrijft o.a., dat alle pogingen, welke Timosjenko tot dusverre heeft gedaan om het Duitsche offensief tot staan te brengen, geen suc ces hebben opgeleverd. Steeds nieuwe en belangrijke successen worden door de ge stadig oprukkende Duitsche troepen be haald. Over het algemeen kan men van de gevechten in Zuid-Rusland zeggen, zoo verklaart hst blad, dat alleen nog een wonder de Sovjets kan redden. Gandhi bereidt een nieuwe actie voor. Exchange Telegraph meldt uit Calcutta, dat Gandhi onverzoenlijk een nieuwen veld tocht van „rebelle zonder geweld" voorbe reidt. Intusschen „gaat de Britsch-Indische regeering in stilte te werk" >en treft zy voorbereidingen om eventueele onlusten in de kiem te kunnen smoren. Tot dat doel legt zij in elk politiebureau, lijsten aan van congresleiders en agitatoren en hoopt op deze wijze het evenals voorheen gemakke lijk met deze nieuwe golf van ordeversto ringen Jdaar te spelen. DE BELASTINGEN IN DE VER. STATEN. Naar de Britsche berichtendienst uit Washington meldt, heeft het Amerikaan- sche Huis van Afgevaardigden, in het ka der van de wet inzake zes milliard oorlogs belasting, een belasting goedgekeurd van 90 procent op abnormale winsten. Tevens werd de vennootschapsbelasting wederom met 45 procent verhoogd. Duitsche vliegtuigen boven Engeland. Ter gewapende verkenning naar Groot- Brittannië gevlogen Duitsche gevechts vliegtuigen hébben Zondag naar aan het D.N.B. gemeld wordt, een belangrijke fa briek bij Chelmsfort aangevallen met bommen van zwaar kaliber. De Duitsche bemanningen namen verscheidene vol treffers op de fabrieksgebouwen waar. Er werd aanzienlijke schade aangericht. Andere Duitsche gevechtsvliegtuigen be- stookten boven de Britsche wateren scheepsdoelen met waargenomen effect Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den loop van Zondag getracht onder sterke bescherming van jagers naar Bel gië en Noord-Frankrijk te vliegen. Door den terstond optredenden Duitschen af weer op den grond en door jagers wer den de Britten weg gedrongen van de voorgenomen doelen en gedwongen naar het Westen terug te keeren. van het egyptische front. Aan het Egyptische front hebben Duit sche duikbommenwerpers ten Zuiden en Zuidoosten van El Alamein Britsche tankconcentraties en colonnes vracht auto's met goed effect bestookt. Ver scheidene tanks raakten.in brand, terwijl een aanzienlijk aantal voertuigen van al lerlei aard door splinters Deschadigd werd. Britsche aanval op Duitsch lazaret. Van militaire zijde wordt gemeld Tijdens de gevechten om de stelling van El Alamein is Zondagnacht een Duitsch lazaret door Britsche bommenwerpers aan gevallen. Naast den kustweg, 11 km. ach ter de gevechtslinie van El Alamein, had den twee colonnes van het Roode Kruis hun verbandpost gevestigd. Tien groote Roode Kruis-vlaggen gaven de plaats aan en boven iedere tent woei eveneens een Roode Rruis-vlag. Tegen middernacht ver schenen Britsche bommenwerpers boven de verbandpost. Nadat zy zich door middel van lichtkogels hadden georiënteerd, wier pen zij hun bommen op de tenten met ge wonden. Deze aanval duurde 3^ uur. De operatietenten werden vernield, dokters, hospitaalsoldaten, verpleegsters en gewon den door bomsplinters getroffen. Den lei der, die juist bezig was 'n zwaargewonden Brit te opereeren, werd de linkerhand door bomsplinters afgereten. De vérbandpost werd volkomen verwoest. De aanval eischte talrijke dooden. DE" SCHEEPSVERLIEZEN DER GEALLIEERDEN. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft, naar radio New York mede- deeldt, bekend -gemaakt dat een Amerf- kaansch schip op den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht. De bemanning werd aan land gezet] Naar van welingelichte zijde te Berlijn wordt gemeld, zijn Zaterdag 2 middelma tige Amerikaansche köopvaarders in de wateren der Amerikaansche Oostkust door as-duikbooten in den grond geboord. Een dezer schepen werd door een torpe do midscheeps getroffen en zonk .binnen enkele minuten, het andere werd door artil lerie tot zinken gebracht. Beide schepen voeren met waardevolle grondstoffen naar havens aai^1 de Amerikaansche Oostkust. Naar Associated Press meldt uit Mexico, is in de havenstad Cozumel in den staat Yucatan een reddingboot aangekomen met 32 overlevenden van de Panameesche vrachtboot „Tachira". Dit schip werd 12 dezer in de Caraïbische Zee getorpedeerd, .waarbij vijf leden der bemanning omkwa men. Volgens He „Times" heeft het Lagerhuis lid Shinwell in een rede te Uppermill (Yorkshire) een lans gebroken voor offi- cieele bekendmaking van de scheepsverlie- zen. Hg verklaarde o.a. dat de Britsche regeering het land de grootste schade be rokkent door haar scheepsboüwpolitiek. Ondanks alles behandelt het parlement deze belangrijke aangelegenheid, die ieder een interesseert, met gesloten deuren, waardoor het groote publiek in onkunde wordt gehouden. Shinwell betichtte voorts de admiraliteit van nalatigheid in den bouw van schepen aan den loopenden band. Dit verzuim is een gevolg van het feit, dat de Britsche scheepsboüwpolitiek wordt gedicteerd door reeders, die bij den geheelen scheepsbouw slechts dit belang hebben, dat zij zich thans reeds veilig stellen voor den na-oorlogstijd. Er is hun'niet het geringste aan gelegen zich aap te passen aan de situatie, die nu voor Engeland zoo kritiek is. Mochten zich thans nieuwe militaire tegenslagen voordoen, dan betracht het volks slechts de billijkheid, aldus spr-, in dien het niet de scheepsbouwarbeiders, maar de tekortkomingen der Britsche ad miraliteit brandmerkt. Het tweede front. Inzake de enkele weken geleden door Engeland en de Ver. Staten aan de Sovjet- Unie gegeven plechtige beloften om nog dit jaar een tweede front in Europa te vormen verklaarde de woordvoerder van de Japan- sche regeering, dat de Ver. Staten en En geland lahden zijn, die gaarne zien, dat anderen voor hen offers brengen, doch die zelf van hun kant geen offers voor andé ren wenschen te brengen, geheel onver schillig of zij hierdóor hun eerewoord bre ken of niet. België, Frankrijk, alsmede Griekenland, Joegoslavië en Nederland kunnen er over meepraten en ook Tsjoengking kent de waardeloosheid van Anglo-Amerikaansche beloften. Al deze luiden hebben geleerd, zoo verklaarde de woordvoerder, dat het bekende Anglo-Amerikaansche spreek woord „A friend in need is a friend in deed" noch op Engeland, noch. op de Ver. Staten van toepassing is, DEMONSTRATIE VAN DE DUITSCHE EN NED. NAT. SOCIALISTEN. Wanneer de politieke leiders der N.S. D.A.P. en N.S.B. iederen Zondag, nu eens in deze, dan in gene plaats in Nederland, elkander in groote scholingsdemonstraties ontmoeten, dan komt daarin de gemeen schappelijke doelstelling van hun strijd, vooral met het oog op de groote taken tot uitdrukking, die uit de Groot-Ger- maanschegemeenschap reeds thans, en vooral in de toekomst, voortvloeien., Nadat op een demonstratie te Rotter dam des ochtends de plaatsvervangend scholingsleider Kullmann en de vormings leider der N.S.B,, Van Genechten, gespro ken hadden over de idee van het natio- naal-socialisme, nam in de vergadering des middags het eerst de plaatsvervan gende leider der N.S.B., Van Geelkerken, het woord. Als een roode draad liep de nadruk op de gemeenschappelijke strijdverplichting door de rede van den plaatsvervangenden leider Van Geelkerken. Zijn uiteenzettin gen hadden in de eerste plaats-ten doel den functionarissen der N.S.B. den blik te' verruimen voor de taken der toekomst en hun de voorwaarden aan te wijzen, die in het leven moeten worden geroepen voor het bereiken van het doel in Neder land zelfopvoeding van den individuee- len strijder der N.S.B. door de nationaal- socialistische idee en winnen van het ge heele Nederlandsche volk voor de natio- naal-socialistische gemeenschap. In dit opzicht is hier te lande nog veel te doen. Het Nederlandsche volk is door den oorlog ontwaakt uit zijn vroegere poli tieke onverschilligheid, het staat niet slechts afwachtend tegenover politieke ontwikkelingen. Dit moet voor het na- tionaal-socialisme gewonnen worden. Waarover echter debatteeert men in Nederland1. Wat gebeurt er met Ne derland na den oorlog 2. Behouden wij onze diplomaten en wat gebeurt er met de geëmigreerde regeering Op de eerste vraag kan gezegd wor- denWy nationaal-socialisten vragen niet, maar handelen. 12.000 onzer kame raden staan met de Diutsche soldaten aan het Oostelijk front en strijden tegen het bolsjewisme. Wanneer deze strijd ten einde is, zal deze kwestie van den staats vorm vanzelf opgelost worden. De Ger- maansche statenbond zal alle Germaan- sche Btrgders tegen het bolsjewisme om vatten. De plaats van de Nederlanders wordt door onze kameraden bevochten. Als nationaal-socialist kan men er zich zeer over verheugen, dat het volk zich al met deze kwestie bezighoudt. Twee jaar geleden deed het zulks niet. Dat is een bewijs, dat de Nederlanders toch geleidelijk inzien, dat Duitschland den oorlog wint en derhalve beginnen, zich met hun eigen lot bezig te houden. Om de Nederlanders te kunnen laten deelnemen aan den opbouw is Mussert met zijn mannen reeds in 1931 in de bres gesprongen. De tweede vraag is gemakkelijker op te lossen en kunnen wij rustig aan de toekomst overlaten. Wat echter het be langrijkste na den oorlog zal zijn, is, dat de kameraadschap tusschen de N.S.B. en de N.S.D.AP. blijft bestaan zooals zij heden is en zooals wij ten allen tijde naast elkander staan. Hauptdienstleiter Schmidt stelde in vele opzichten de uiteenzettingen van Van Geelkerken in het licht. De Duitsche nationaal-socialisten weten ,dat de N.S.B. in het verleden heeft moeten strijden te gen een ongehoord harden tegenstand van de omringende vijandelijke wereld. Thans echter marcheeren de kameraden der N.S.D.A.P. en N.S.B. zijde aan zijde. Het heeft wel zoo moeten zijn, dat de Duitsche legers ook door dit gebied tegen het imperialisme van het Westen strij dend moesten aantreden. Door deze daad werd de macht, die het nationaal-socia- lisme in Nederland stuitte, weggespoeld en vluchtte naar Engeland. Daardoor werd het nationaal-socialisme in Neder land vrij en kwam op zijn beurt tot door braak. Wie na dezen stryd thans nog ge looft de Duitsche en Nederlandsche na tionaal-socialisten te kunnen scheiden, die zal zich vergissen. Wij 'moeten de grootheid van den tijd .inzien. Bezorgdheid over den afloop van den oorlog kennen wij niet, want de overwinning zal ons zijn. Wanneer een maal in Europa de strijd ten einde is, zullen alle volkeren in een vereenigd Eu ropa naast elkander staan. Hauptdienstleiter Schmidt sprak ver volgens over de beveiliging van de le vensmiddelenvoorziening in Nederland en kondigde den allerscherpsten strijd tegen den sluikhandel aan. Hg riep de Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisten op de Nederlandsche en Duitsche politie met alle middelente steunen bij de bestrij ding van den sluikhandel. Nationaal-so cialisten moeten voorgaan in voorbeel dige houding en zelfopvoeding, Spreker legde er den nadruk op, dat hij indertijd juist op grond van nation aal-socialisti sche fundamenteele gezindheid den Rijks commissaris hed voorgesteld, dat ook al le Duitschers in Nederland dezelfde rant soenen zouden krijgen als de Nederlan ders. Ieder, die zich derhalve vergrijpt aan deze ordebepalingen, moet weten, dat hij met zijn leven speelt Zich keerende tot de Duitsche partij- genooten zeide hijGij zijt, zooals gij uit den mond van den Rijkscommissaris ver nomen hebt, de verlenging van zijn arm. Kijkt derhalve met open oogen om u 'heen en levert hen, die de wetten schen den over aan de Duitsche en Nederland sche politie. Eenmaal zal het tijdstip komen, waarop deze zorgen van den dag ons niet meer drukken, maar geheel Europa rustig zal werken en scheppen. Er zal dan slechts één adel zijn, de adel van den arbeid. Inleveringsplicht voor geteelde tabak. regeling voor hier te lande geteelde tabak. Verschenen is een besluit van den se cretaris-generaal vanhet departement van landbouw en visscherij, waarbij tabak Wordt aangewezen als crisisproduct in den zin van de landbouwcrisiswet. ^Taast verplichtingen voor de telers van tabak tot het verstrekken van inlichtin gen over de met tabak beteelde opper vlakten enz. op verlangen van den produc tiecommissaris voor den tuinbouw en de ooftteelt en om de geteelde tabak, voor zoover daarvan geen ontheffing is ver leend, ter beschikking van dezen produc- tiecommissaris te houden is in dit besluit de verplichting opgenomen voor iederen teler om de hoeveelheid tabak, welke hij voorhanden of in voorraad heeft bij een door den productiecommissaris aan te wijzen orgaan of lichaam in te leveren, indien en voor zoover zulks door dien commissaris wordt verlangd. Deze levering kan gevórderd worden zoowel bij algemeene bekendmaking als door afgifte van een schriftelijke last. Voor de ingeleverde tabak zal een ver goeding worden toegekend, berekend op basis van een nader door den secretaris generaal in overleg met den gemachtigde voor d.e prijzen vast ^te stellen prijs. 'Dit besluit treedt Dinsdag 21 Juli in werking. De A.NP.-correspondent te Berlijn meldt: Nu de Duitsche en verbonden troepen het Donetz-bekken grooten'deels in hun bezit hebben, kan gezegd worden, dat zij bij een verder oprukken in Zuid-Oostelijke richting de voornaamste hindernissen ach ter den rug hebben. Wel liggen in deze richting nog eenige versterkte steden, doch deze behoeven niet zooveel moeilijkheden op te leveren als het gebied, dat de troe pen van de spil de laatste dagen in hun macht hebben weten te brengen, en dat dóór den aard van het terrein als een waar bolwerk voor de verdedigers kon worden beschouwd. Reeds- in 'de afgeloopen weken was het tempo van den' opmarsch belangrijk sneller dan het vorige jaar, toen toch ook reeds geweldige prestaties werden volbracht, wanneer men enorme afstanden in het oog houdt. Thans strekken de operaties zich over nog meer grootere afstanden uit, zoo "zelfs, dat men niet meer met kilometers, doch met lengtegraden rekent. De verovering van Worosjilowgrad be- teekent voor de bolsjewisten een niet te vervangen verlies. Deze belangrijke indus triestad is het centrum van het gebied, dat met het Roergebied vergeleken kan worden. Van hier kwam een aanzienlijk deel van het door de bolsjewisten gebruikte oorlogsmateriaal. Het'was de wapensmidse, die in de eerste plaats werkte voor de Zwarte Zee-havens en de in het Zuiden ge legen vestingen, doch ook de bij Leningrad en Moskou strijdende bolsjewistische legers ontvingen een groot deel hunner wapens uit het Donetsgebied. De zoo buitengewoon rijke productie van dit gebied is niet te vervangen door die van achter den Oeral gelegen industriecentra, want zelfs al zou deze voldoende zijn, dan blijft er toch altijd nog de moeilijkheid van het vervoer, gezien het feit, dat de Oost- en Westverbinding reeds enorm overbelast is. Het is derhalve duidelijk, dat den bolsje- wisten een nieuwe zware slag is toege- bracht, waarvan de gevolgen vérstrekkend zijn. Door welke meesterlijke operaties dit resultaat is bereikt, blijkt uit hetgeen thans bekend is geworden. De van de linie KoerskCharkow opgerukte snelle troepen zijn na het bereiken van den Don naar het Zuiden gezwenkt, waar zij tot diep in de linies der bolsjewisten dóórdrongen en de zen den terugtocht in Oostelijke' richting afsneden. Tegelijkertijd is de infanterie van het Westen uit een frontalen opmarsch begon nen, waardoor de bolsjewisten in de klem geraakten. Het schijnt, dat' Timosjenko door deze manoeuvre toch nog verrast is, gezien de wanorde, die in zijn troepen is ontstaan. Zoon van koning Leopold van België geboren. Naar te Brussel officieel bekend is gemaakt, is den 18en Juli een zoon van koning Leopold den Derden ge boren. Deze heeft de namen Alexan der, Emmanuel, Henry, Albert, Ma ria, Leopold gekregen. Roosevelt opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachten. Naar de Britsche berichtendienst uit Vancouver meldt, zal Roosevelt binnenkort het opperbevel over alle strijdkrachten der geallieerden op zich nemen. Roosevelt, die als president reeds opperbevelhebber van alle Amerikaansche troepen is, zal, naar in het. bericht verder wordt gezegd, „met algemeene toestemming" zijn nieuw ambt aanvaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1