Castella Zooals dit brood te groot is voor den kleinen oven, 200 zijn de schuimbellen van normale tandpasta's te groot om te kunnen binnendringen in de zeer frjne groeven en holten van het tand- oppervlak. Daar is Castella voor noodig: We eenige tandpasta, die het ingrediënt Perldon bevat, en aldus schuimbelletje3 vormt, klein genoeg, om in iedere ge bitsholte te dringen 1chuimende TANDPASTA Uil Ui l HIS D^BBELM^N-FIMET! STADSNIEUWS Middelburg EEN BEDRIJFSBIJEENKOMST. Zondagavond had in het Schuttershof weder een bedrijfsbijeenkomst plaats. Ditmaal uitgaande van de firma's Hodam en Brusse Fernhout Co., bouwonderne mingen te VUssingen. De groote zaal was tegen het uur van aanvang geheel met leden van het perso neel en andere genood igden bezet. O.a. merkten wij op de social-referent van den Beauftragte, den heer Korteen den di recteur van de arbeidsbeurs, ir. Welle- man. De zaal was met bloemen versierd. De heer Fier Lantermans, ledder van „Vreug de en Arbeid", heeft in het kort het doel van deze bijeenkomsten geschetst, waar na een afwisselend variété-programma de aanwezigen een paar aangename, uurtjes bood. DIEFSTALLEN. Bij de politie zijn verschillende aangiften van diefstallen gedaan, o.a. van een rij wiel, een foto-étui, een manchesterbroek, een portemonnaie met inhoud en tenslotte van een kartonnen doos 'met waardevolle stukken die van Middelburg naar Vlissin- gen was verzonden- UIT HET POLITIERAPPORT. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een vrouw die des nachts op verboden tijd op straat was en tegen een wielrijder die een 6traat in verboden richting bereed. TEMPERATUUR KANAALWATER. De temperatuur van het water is he den 62 gr. STADSNIEUWS Vlissingen DE BEVORDERING BIJ DE BRANDWEER. In verband met de bevordering van den heer N. W. Zandee tot brandmeester, belast met de waarneming van het com mando Wij afwezigheid van den comman dant, zij hierbij voor de goede orde nog geméld, dat de heer A. de Landmeter in gevolge een beslissing van den rijksin specteur voor het brandweerwezen in ver band met zijn leeftijd eervol ontheven is van zijn functie van waarnemend com mandant bij afwezigheid van de^i com mandant. De heer De Landmeter blijft tot het einde van dit jaar nog in functie. LANDBOUW DE EERSTE HOOI-OOGST IN DEN NOORDOOSTPOLDER. Bij Kuinre heeft men in den Noord- Oostpolder het eerste hooi 'geoogst. Op een perceel vruchtbaren grond, een flink eind den polder in, is een aantal arbeiders eenige weken aan het werk geweest met het winnen van het hooi en het resultaat is zeer goed. Niet alleen de kwaüiteitj mag geroemd worden maar ook de op brengst is zeer behoorlyk. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. - Geslaagd voor het eindexamen der M.T.S; le Haarlem, afd werktuigbouwkunde, de heer C. J. van Zweeden. Goes; afd. vliegtuigbouw- kunde de heeren D. P. van Cadsand te Hoék en A. Keus te Vlissingen. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal de hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat Ir. P. Stelling te Ter- neuzen geplaatst worden onder de direction Beneden en Bovenrlvieren en belast worden met den dienst in het arrondissement Dordrecht ter standplaatse van dien naam. In *iJn plaats komt te Terneuzen de ingenieur lr. P. P. Hoolsema, th^ns te Groningen. Hoofdredacteur: J. C. Viseer, Vlissingen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oost burg; Haagsch redacteur: C. Kaljff: Advertentleohef: voor Mid delburg C. P. Buijs, voor Vllaaingen 8. RUkeboer. De geneeskundige dienst van het Rijksarbeidsbureau. Nu een voortdurend grooter aantal lie den in rechtstreeksche aanraking komt met den geneeskundigen dienst van het rijks arbeidsbureau, heeft het A.N-P. zich tot het hoofd van dezen dienst, den arts J. K. Th. Koch gewend, met het verzoek het een en ander te willen vertellen omtrent den opzet en de werkwijze van de aan zijn lei ding toevertrouwde instelling. De taak van mijn dienst aldus dokter Koch is van tweeledig karakter. Eener- zjjds bestaat zij in het uitbrengen van ad vies over zaken van medischen aard, die op de arbeidsbemiddeling betrekking heb ben, terwijl zij anderzijds gericht is op het geven van leiding aan en het doen ver richten van het geneeskundig onderzoek van arbeiders, dat ten behoeve van de ge westelijke arbeidsbureaux geschiedt. Dit onderzoek is opgedragen aan artsen, die aan alle gewestelijke arbeidsbureaux voor dit doel z(jn verbonden, doch niet in amb telijk dienstverband staan. Voorts houdt mijn dienst zich bezig met het verzamelen van gegeVens omtrent den gezondheidstoestand der gekeurde arbei ders. O Het ligt in de bedoeling op den duur te geraken tot een geneeskundig onderzoek van alle werkenden, doch thans bepalen de bemoeienissen van de keuringsartsen zich in hoofdzaak tot het onderzoeken van ar beiders, die zich bij de gewestelijke ar beidsbureaux laten inschrijven of voor 't verrichten van bepaalde werkzaamheden worden aangewezen, hetzij bijvoorbeeld hier te lande by de vvprkverruiming, hetzij buiten-onze landsgrenzen. Per maand wor den 20 30.000 keuringen verricht. Daaraan, zoo vervolgde dokter Kóch. zijn uiteraard heel wat werkzaamheden verbonden. Van groote beteekenis achten wij hierbij de medewerking van den huis arts of eventueel van den behandelenden specialist van den betrokken arbeider. Op diens voorlichting zal steeds grooten prijs worden gesteld. De medische beoordeeling van de ar beidsgeschiktheid of van de geschiktheid om op reis te gaan berust evenwel ten slotte uitsluitend by den keurenden genees heer van het gewestelijk arbeidsbureau. Dit alles betreft de arbeiders, die tewerk worden gesteld, 'maar heeft uw dienst nu ook wat te maken met het terugroepen van reeds uitgezonden arbeiders, wanneer gezinsleden ernstig ziek zijn? Daar wilde ik juist op komen. Maakt u het toch vooral goed duidelijk, dat alleen in geval van ziekte van één der familiele den, waarbij levensgevaar dreigt, een arbeider, uit het buitenland kan ^vorden teruggeroepen. Ook plotseling noodzake lijk geworden operaties wegens levensge vaarlijke ziekte kunnen grond tot terug roeping opleveren. Natuurlijk kunnen even- bedoelde omstandigheden eveneens aanlei ding vormen om aan den arbeider te ver gunnen zjjn vertrek uit den gezinskring uit te stellen. Een naar waarheid getrouwe verklaring, van den huisarts is hiervoor onontbeerlijk, terwijl de geneeskundige dienst van de organen der arbeidsbemid deling uiteraard te allen tijde gerechtigd is tot het oefenen van contröle. Overigens moet men begrijpen, dat ze nuwachtigheid of gedruktheid van de huisvrouw alleen nimmer voldoende grond kunnen opleveren tot térugroeping van een arbeider of tot uitstfl van uitzending. U noemde zooeven „ziekten met drei gend levensgevaar" als criterium, maar hoe staat u dan tegenover bevallingen Hiervoor zijn eveneens duidelijke richt lijnen getrokken. Indien de bevalling wordt verwacht binnen twee drie weken vóór de eerste uitzending naar het buitenland kan uitstel worden verleend tot tien dagen na de bevalling. Is de man echter reeds in het buitenland werkzaam, dan kan terug roeping alleen plaats hebben, indien de huisarts op goede gronden verklaart, dat complicaties van levensgevaarlijken aard zyn te verwachten. En de met verlof zijnde arbeider, die hier ziek wordt? Die kan op dezen grond .alleen verlen ging van verlof krijgen, wanneer zijn ziekte hem niet in staat stelt te reizen, de ziekte door de Yeis wordt verergerd of wel gevaar oplevert voor 's mans omge ving, bijv. bij geslachtsziekten, besmette lijke' ziekten, huidaandoeningen, enz. Samenvattend aldus besloot dokter Koch zijn mededeelingen kan de juiste verhoudingaldus worden geteekend^dat in al deze aangelegenheden het eindoordeel berust bij den keuringsarts. Stobben en stronken vallen onder begrip „hout". In de Staatscourant van 20 Juli 1942 is opgenomen een aanvulling op de hout beschikking 1941 no. 1, waardoor thans gerooide stobben en stronken onder het begrip „hout" vallen en nog niet ge rooide stobben en stronken onder het be grip „hout op stam". Dientengevolge zyn alle bepalingen betreffende hout op §tam en liggend rondhout thans ook van toe passing op stobben en stronken. CURSUS ITALIAANSCH. De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en kui tuurbescherming deolt in de staatscourant mede, dat bezitters van de in JSTederland verkregen akte Italiaansch M.O., die zulks wenschen, in de gejegenheid zullen worden gesteld tot het kosteloos volgen van een cursus in het Italiaansch, te geven door een Italiaanschen hoogleeraar te Utrecht in de tweede helft var. Augustus. De bedoeling is, uat de deelnemers later onderwijs zullen verstrekken aan faculta tieve cursussen in het Italiaansch op scholen voor voorbereidend hooger en. mid delbaar onderwijs hier te lande. Aanmel dingen dienen te geschieden vóór 2 Au gustus by genoemd departement. NEKKRAMP EN VLEKTYPHUS IN C"TTLL Bij regeeringsdecreet is het geheele ge bied van de Chileensche republiek bedreigd verklaard door een e; idemie van nekkramp en vlektyphus. De directie van het bureau voor de gezondheid heeft buitengewone volmachten gekregen voor maatregelen tot onderdrukking der epidemie. Zfl mag in ziekenhuizen intervenieeren, scholen, ho tels enz. sluiten, vergaderingen in besloten lokalen verbieden en zoo noodig gebruik maken van de politie om haar bevelen te doen opvolgen. GEMENGD NIEUWS JONG ECHTPAAR DOOR GAS OMGEKOMEN. Vrijdagavond nam men een hevige gas- lucht waar in de omgeving van een huis aan de Gerard Brandtstraat te- Tilburg, bewoond door het jong% echtpaar P. Mut- saers—Bakkers. Daar het den geheelen dag opvallend stil geweest Was in en rond deze woning vreesde men het ergste. Toen men de achterdeur forceerde, troffen de buren het jonge paar in nachtgewaad aan, de vrouw in de woonkamer en den man in de keuken, beiden levenloos. Het geheele huis was vol gas, want de gas slang in de keiik.en bleek te zijn losge schoten. Vermoedelijk heeft de man dit in den loop van den nacht gemerkt en is naar- de kèuken "gestrompeld, doch hij moet toen reeds zoodanig door het gas bedwelmd zijn geweest, dat hij daar bewusteloos is neergevallen en den verraderlijken-gas- dood is gestorven. Waarschijnlijk is zijn vrouw even later gaan kijken; waar haar man bleef, doen zij heeft het niet verder gebracht danade huiskamer. Een kindje van 1 y2 jaar, dat boven lag te schreien, kon in veiligheid gebracht worden het had geen nadeèlige gevolgen van het ga ondervonden. De heer Mutsaers was 28 jaar oud, zijn vrouw 24- TANDEM-BERIJDER VERONGELUKT. Op de sterk hellende Diependalstraat te Arnhem heeft 'n doodelyk ongeval plaats gehad. Twee tandemberijders, de 26-jarige R. H. en de 31-jarige J. J. F., beiden afkomstig uit Den Haag, kwamen met groote snel heid de sterk hellende Diependalstraat te Arnhem afrijden. Door de snelle vaart raakte R. H. de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de tandem tegen een ijzeren hek en tegen een verkeerspaal reed. Daarbij botste H. met zijn hoofd tegen den paal, waardoor hij een schedel fractuur opliep. Aan de gevolgen daarvan is hij overleden. De andere tandem-beryder liep geen noemenswaardig letsel op. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN TE SCHIEDAM. De Schiedamsche politie heeft in samen werking met den keuringsdienst voor vee en vleesch, een inval gedaan bij den slager J. H. H. in de Aleidastraat. Een partij van ongeveer 250 k.g., afkomstig van een pas geslachte H°e, werd in beslag genomen. De slachting was verricht ineen schuur en het vleesch was in kisten n5hr de slagerij ver voerd. Deze karwytjes, het slachten en het vervoeren, werden opgeknapt door den 31- jarigen vrachtrijder J. v. D. en den 29- jarigen winkelier D. L. De partij werd in ontvangst genomen door den 29-jarigen schoonzoon van den slager, H. A. D... die niet lang plezier van zyn voorraad had, omdat kort daarna de politie haar inval deed. Een tweede inval werd gedaan bij den slager A. G. v. L. in de St. Liduinastraat, waar ongeveer 170 kg. vleesch in beslag genomen werd. De 28-jarige slager H. S. had de slachting verricht en kwam thans voor de tweede maal in twee weken wegens frauduleur slachten in aanraking met de politie. Zijn heipérs waren een zwager van hem, de 29-jarige aanhouder J. K., en de groentehandelaar W. v. d. E. Deze slach ting had plaats gehad .in een vervuilde schuur. Het vleesch werd Verhandeld voor vier gulden per kg., zoodat men zich# niet be hoeft af te vragen, welke prijzen tenslotte de consumenten zouden hebben moeten be talen. Thans is het vleesch langs normalen weg in den handel gebracht en tegen rede lijke prijzen verkocht. ARBEIDER DOOR TREIN OVERREDEN. De 51-jarige arbeider H. van Croonen- borg, uit IJmuiden-Oost, was bezig met het verrichten van werkzaamheden op de spoorbrug te Velzen. Toen hij de rails wilde oversteken zag hij den sneltrein uit Velsën naderen. Hij trachtte zich nog in veiligheid te brengen, doch werd door den trein gegrepen en werd op slag gedood. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Het 1-jarig zoontje van de familie M.te Oirschot, dat eenige dagen geleden een kan kokende koffie over het lichaam kreeg, is thans in het ziekenhuis te Til burg aan de bekomen brandwonden over leden. ONBETROUWBARE WINKELJUFFROUW. Een winkeljuffrouw, wonende te IJmui- den, zekere S., heeft de afgeloopen drie jaar, terwijl zij in een manufacturenwinkel werkte, haar werkgeefster op zeer groote schaal benadeeld. Zij ontvreemdde verschil lende artikelen, ter waarde van enkele dui zenden guldens. De hoeveelheid was zoo groot, dat de overvalwagen van de politie twee maal moestrijden, om de goederen te vervoeren. De buit bestond uit onder goed, garens, zyde, landhuisstof, stofdoe ken, dweilen, haarHgmmen enz. Bovendien is komeh vast te st^an, dat het onbetrouw bare meisje geld uit de kassa had gestolen. Voor dit geld had zij twee sportmantels gekocht, alsmede een hoeveelheid artikelen voor haar huwelijk, o.a. 'n complete keu keninventaris. Het meisje is gearresteerd en* van haar huwelijk zal voorloopig wel niet véél komen. HAAR O-BEËNEN VERRIEDEN HAAR De Leidsche recherche heeft dezer dagen op wel zeer uitzonderlijke aanwijzingen een arrestatie verricht, waardoor niet minder dan 12 rijwieldiefstallen tot klaarheid zyn gebracht. Van een bezoeker van de Pauluskerk te Gegstgeest^ werd een fiets gestolen. De eenige aanwijzing, waarover de politie be schikte, was, aldus het Leidsche Dagblad, dat onder kerktijd in de omgeving van het bedehuis een man en vrouw waren ge zien, van wie de laatste abnormaal kromme beenen had. Toen Donderdagavond een Leidsche hoofdagent naar zijn huis fietste, zag hij op de Hoogewoerd een vrouw loo- pen, wier onderdanen aan dat signalement volkomen beantwoordden. Hy nam de vrouw mee naar het politiebureau, waar zij bleek te zijn de 36-jarige E. van B. Het onderzoek wees uit, dat zij in samen werking met haan man, den 45-jarigen C. de J., in den laatsten tijd te Oegstgeest en Utrecht niet minder dan 12 rijwielen had "ontvreemd. SPORT Zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN TE TERNEUZEN. Ondank» de ongunstige omstandigheden was er Za terdagmiddag een vrü talrijk publiek naar het zwem bad van de Terneuzensche Zwojn- en Poloclub getogen om de door deze vereeniging uitgeschreven wedstrijden te bezoeken. De Jury, bestaande uit de heeren M. L. Remery, P. D. WetJermans, A. O. Julianus, P. Stout- hamer, H. v. d Steen, W. Lammens en A. Renlque, riep eerst de dames aan den start voor het nummer 100 m. schoolslag. Dat de strtjd om de eerste drie plaatsen hier hevig was, toonen onderstaande tijden: 1. M. Marcusse, De Bruinvisch 1 m. 39.6 s.2. P. Nieuwellnk. De Schelde 1 m. 39.7 s.; 3. N. Manneke, Scheldestroom 1 m. 39.7 s.; 4. T. de Jong, De Zee hond; 5. W. Weljermans, De Zeehond; 6. A. Maas, Scheldestroom. Op het nummer 100 m. rugslag heeren bleek R. Claeyssens van De Bruinvisch nog steeds niet te verslaan. Het keeren van verschillende deelnemers liet veel te wenschen over, waardoor er niet minder dan vier werden gedlsqualiflceerd. Uitslag; 1. R. Claeys sens, De Bruinvisch 1 m. 29*8.; 2. C. Wagenaar, De Zeehond 1 m. 32 s.; 3. Th. Acke, De Schelde 1 m. 35,6 s.4. A. Eijkelerfboom, Luctor et Emergo. De Schoolslagkamploen heeren kon wegens familie omstandigheden niet starten, waardoor Frans Rijn berg van T.Z. en P.C. weer onbetwist als eerste aan tikte, uitslag: 1 F. L. Rijnberg Jr., TJZ. en P.C. 1 m. 30 s.; 2 E. de Vriend. De Bruinvisch 1 m. 32,9 3. L. de Jong, De Zeehond 1 m. 34,5 s.; 4. A. de- Maat. De Bruinvisch; 5. A- de Vlieger, Scheldestroom; 6. A. Reverse, De Schelde. Aan het nummer 50 m. borstcrawl Jongens van 13-16 Jaar deden niet minder dan 15 deelnemers mede. Uitslag: 1. P. Acke, De Bchelde 34.6 sec.; 2. M. Feilen. De Bruinvisch 38,6 s.3. H. Marsilje, De Schelde 38,6 s.4. Joh. v. d. Steen, De Bruinvisch; 5. A. de Maat, De Bruinvisch; 6 Jac. v. d. Hemel. Bruinvisch. Op de 50 m rugslag meisjes volgde Marie Claeys sens van .De Bruinvisch het goede voorbeeld van haar broer en werd onbetwist eerste. Uitslag: 1. M. Cleays- sens, De Bruinvisch 48,8 sec.; 2. R. de Fever, idem 49,6 8.; 3. M. Marcusse, Idem 52 s.; 4. J. Cambier, Scheldestroom; 5. H. Maas, Idem; 6. H. v. d. Burg, De Schelde. De 3X50 m. wisselslag persoonlijk heeren had een zeer spannend verloop. BIJ de rugslag was Claeyssens een flink stuk voor op P. v. Stevenlnck. Op school slag haalde laatstgenoemde zooveel op, dat ze gelijk keerden, terwijl op de borstcrawl De Zeehond-zwemmer de sterkste bleek. Uitslag: 1 P. v. 8tevenlnck. De Zeehond 2 m. 19,8 s.; 2. R. Claeyssens. De Bruin visch 2 m. 23,8 a.3 C. Wagenaar. De Zeehond 2 m. 31.6 s.4. G. Herrebout, De Schelde; 5. P. Roelse, De Zeehond; 6. P. Daansen, Scheldestroom. Behalve de 50 m. borstcrawl Jongens vielen alle nummers in de puntentelling van de zwemcompetitie. Iedere deelemer van een vereeniging, die tot de eerste zes aankomenden behoorde, hielp zijn club dus aan do noodlge punten. De stand zullen we binenkort pu- bllceeren. Tot slot kregen we het nummer Kampioenschap Schoonsprlngen. Gesprongen ls er Inderdaad, doch dat het springen „schoon" was, kan jammerlijk niet ge zegd worden. Er waren maar enkele goed uitgevoerde sprongen en zelfs het vrU onbeteekende loopen naar het einde van de plank leverde voor menige deelnemer een nul op. Een beetje meer concentratie hierin zal veel verbetering brengen. De kampioene van het vorige jaar kon zich juist handhaven, doordat zij min der slecht spropg dan haar clubgenoote C. Kras. De uitslag werd: 1. C. van Llere, De Bruinvisch 37,35 put.; 2. C. Kras, idem 35,79 pnt-; 3. R. v. d. Velde, Scheldestroom 33,62 pnt. Ook de heeren-kamploen werd een Bruinvisch, n.l. W. Lammens, die zijn herhaald meedoen aan de springwedstrijden thans beloond zag. P.' v. Steveninck werd goede tweede, alleen' door het verkeerd op de plank loopen van zijn 2o verplichte sprong ontging hem hqt kampioenschap. Uitslag: 1. W. Lammens, De Bruinvisch 43,90 pnt.; 2. P. v. Stevenlnck, De Zee hond 41.15 pnt.; .3. J. Gulden, De Schelde 35,88 pnt.; 4. Jac. v. d. 8teen, De Bruinvisch; 5. Joh. v. d. Steen, De Bruinvisch: 6. C. Rofack. Scheldestroom. Hierna werden de volgende polo-competitiewedstrij den gespeeld: A.Z.C. I—SCHELDESTROOM I 1—3. In den aanvang zag het er niet naar uit, dat A.Z.C. zou verliezen; er werd hard gezwoegd om de leiding, wat na mooi opbrengen gelukte door een hard schot van Vergouwe 10. Met dezen stand wordt ge draaid. Geïnspireerd door dezen voorsprong, komt Axel flink opzetten. Soheldestroóm ziet 4n, dat er harder gewerkt moet worden en utt eenige felle aan vallen ontstaan kort na elkaar twee doelpunten, waaraan de doelman van Axel wel eenige schuld had. Th. Cambier maakte aan alle onzekerheid een einde met een achterwaartsch schot 13. DE ZEEHOND I—DE SCHELDE I 3—0. De Zeehond verscheen met een geheel nieuwe opstel ling. die goed voldaan heeft. Plet Roelse bleek door zUn vasthoudendheid veel beter achter als voor, terwijl Henk Kodde beter in de voorhoede bleek. Het spel stond op goed pell, al was het jammer, dat het steeds ontsierd werd door terugtrekken en onderduwen, waar aan de Vllssingers zich vooral bezondigden. Scheids rechter W. Lammens strafte hiertegen niet zwaar ge noeg. Al spoedig weet Cor Wagenaar door keurig opzwemmen de leiding te nemen, kort daarop gevolgd door een doelpunt van Henk Kodde 20 uit een vrije worp Mirect op doel. Na de rust vindt De Schelde de achterhoede van De Zeehond in prima vorm. Cor Wagenaar herhaalde nogmaals zijn- opzwemmen, waaruit het laatste doel punt ontstond 30. Wat De Schelde ook probeerde, doelman Weljermans, die in goeden vorm was, la niet meer te passeeren. Daar deze wedstrijd tevens gold voor het op 11 Juli te Breskens uitgestelde Scheldestroom-tournool, zullen Scheldestroom en De Zeehond om den len en 2en_prljs en De Schelde en De Bruinvisch om den 3den prijs spelen. TOURNOOI TE TERNEUZEN UITGESTELD. Door bijzondere omstandigheden moest het bestuur van de zwem- en poloclub „De Schelde" te Terneuzen haar polo-tournooi uitstellen. Waarschijnlijk zal dit thans op Zondag 30 Augustus a.s. gehouden worden. Athletlek. TIENKAMP „E.M.M.". Na verwerking van het voorlaatste nummer van den onderllngon Tienkamp der leden van de A.V. E.M.M. t.w. nummer polshoog la de stand thans: 1. Beenhakker 34523, 2 Heffstek 34493. 3 De Looff 3420». 4 De Jager 3369, 5 Lenselinfc 3077. 6 Van Wal lenburg 3010», 7 LudlkbuUze 28431. 8 De Baare 2736, 9 Dockheer 2598», 10 Murre 2214», 11 v. d. Kam 2202», 12 Mijnheer 21963, 13 Groosman 2163», 14 01- deman 2094, 15 Graafhuis 1951». 16 v. d. Zee 1697», 17 v. d. Heide 1686», 18 De Beer 1650», 10 Scheljbeler 1291». Het laatste nummer. 1500 Meter hardloopen, zal de beslissing moeten brengen. Het verschil tusschen de nummers een tot en met vier is zoo klein, dat allen nog een kans op de wisselbeker hebben. De Jager, thaus in vierde positie, maakt naar onze meening wel een heele goede kans. Wie hem de meeste strijd zal geven is niet uit te maken. Misschien dat Heljstelc, die op het nummer polshoog een verrassing bracht, nu kan proflteeren van zijn 80 punten voorsprong door tn ieder geval De Jager op de hielen te blUven. Het zelfde zou kunnen gelden voor Beenhakker, doch naar wij meenen ligt de 1500 Meter hem te weinig, dat hU hiertoe kans zou zien. Ook in de beenen van De Looff zit geen 1500 meter, welko voldoende snel ls om zich in de eerste positie te werken. Wielrennen. DE NATIONALE WIELER KAMPIOEN- SCHAPPEN. De nationale kampioenschappen, welke Zater dag en Zohdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam werden gehouden, hebben geen ver rassende resultaten opgeleverd. By de beroeps- sprinters bezet Arie van Vliet uit Woerden nog steeds een bijzondere klasse. Wel trachtte Derk- scn het hem zoo1- moeilijk mogelük te maken, doch veel kon hü tegen den wereldkampioen niet uitrichten, want in twee ritten bracht de fln- nale de beslissing Bij de onafhankelijken legde Pronk beslag op den titel, terwijl Bijster in twee ritten den amatcurstjtel behaalde. Zoowel de kampioen der amateurs als die der onafhankelijken konden het Van Vliet ook maar één oogeiibllk moeilijk maken. Spelend behaalde de wereldkampioen opnieuw het kampioen schap van Nederland. Tweede werd BUster na twee spannende ritten met Pronk. Schulte toonde zich heer en meester in de achtervolging cn won dan ook het achtervol gingskampioenschap. Voorts won Schulte het nummer individueele wedstrijd over 60 KM. i Tennis. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag en Zondag werden te *s Gravenhage de vol- gendo eindstrijden voor de nationale tenniskampioen schappen gespeeld: Dames dubbelspel: mej. Rollin Couquerquemevr, van Berkol slaan mej. Knottenbeltmevr. Jonqutere 64, 63; heerendubbelspel: W. Karston en D. Tesch- raacher slaan Jhr. R, do Brauw en E. v. d. Kruk, 61. 6—1, 4—6 en 6—3. De finale heeren enkelspel tusschen Hughan en Teschmacher wordt hedenavond gehouden, terwijl de overige finates zullen worden afgewerkt Op Zondag 13 September a.s.-te Scheveningen. op practische voorwaarden en tegen lage voorschotpremie. Inboedels reeds vanaf 0.40per ÏOOO.- per halfjaar. Vlotte achaderegellngi Algem. Onderling Waarborg Genootschap „RENOVATUM" Amsterdam, Singel 202/8 - Tel. 35626-32219 AANBESTEDINGEN In het Wapen van Zeeland te Hoofdplaat werd aan besteed het onderhoud en de vernieuwing van Sluis dijk- en strandwerken van den Calam. Hoofd plaat en Thomaespolders. Iogeschrevn werd door P. van de Sande, Breskens 19250; P. Maas, Hoofdplaat, f 19200: J. den Ouden, Biervliet f 17875; Th. Wieleman, Hoofdplaat f 17470; P. Moliet, Hoofd plaat f 16S70: J. M. Dekker, Nederweert (Gelderl.) f 16598; Van der Klippe en Lagasse, Koudekerks f 16300; Lagasse, Cadzand f 1592,1; firm. J. M. Dek ker en Zn.. Papendrecht f 14840; P. Corneiis-Goolen, Hoofdplaat f 14150. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten is het werk gegund aan den laagsten inschrijver. MARKTBERICHTEN Veilingsvereen. Kapeile—Biczelinge en Omg. KAPELLE, 17 Juli. Groote veiling: Aardbeien zonder dop 2430, zwarte bessen 33.6042, frambozen 35, landbouwerwten 12. kroetappelen 10, alle» per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien met dop 2835. frambozen 4060, roode bessen 1822.50, prolific 24—30. kruisbessen 12.80—16. kersen: groep I A kw. 55, B 40, C 10, groep II A 50. B 35. C 10. groep III A 40. B 30, C 10. groep IV A 25, B 20, C 10. kasperziken 520 per stuk, 60 per 100 kg, glaspruimen 6.5018 per 100 stuks, tomaten 22.4028, aardappelen 6.70, doperwten 9.6012, stamboonen 25, pootuien 4.80—6, Meirapen 6.50, spitskool 6, andijvie 9, rabarber 6—7. stekkomkommers 8 per 100 kg, bloemkool 5.5011, kropsla 3.802 per 100 stuks, boskroten 4, ramenas 4. beiden per bos. 18 Juli. Groote veiling: Aardbeien zonder dop 24—30, frambozen 35, zwarte bessen 33.6042, landbouwerwten 9.6012, alles per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien met dop 35, rijpe kruisbessen 12.8016, roode bessen 722.50, prolific 24—30, frambozen 50, kersen: groep I A kw. 55, B 40* C 10, groep II A kw. 50. B 40, C 10, groep III A kw. 40, B 30, C 10, groep IV A kw. 25. B 20. C 10, ales per kg, kaspruimon 1118, perziken 5 12, beiden per stuks, pootuien 6, doperwten 9.60, beiden per 100 kg. GEM. VISCHMÏJN BRESKENS. 17 Juli. Door 32 vaartuigen werd aangevoerd: 3321 kg handelsgarnalen 37 "ct., 879 kg pellerij- garnalen A 34 ct., zoodjes van 3.10 tot J 66.90. VISCHMARKT VEERE. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 21 JULI. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7;Ö0 Ber. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Ber, 8.15 Politiek weekpraatje. 8.30 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9,20 Amusementsorkest en solist. 10.00 Piano. 10.30 Gram, 11.00 VrouwenmozaTek. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gram. 12.40 Al manak. 12.45 Ber. 13.00 Gerard van Krevelen en zün orkest, dameskoor „Aethercharme" en gram. 14.00 Arnh. Orkestvereen., solist- en gram. 16.00 Ziekentroost en Gewüde muziek. 16 30 Gram. 16.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Matrozenkoor. 17.15 Ber. 17.30 Bertus van Din- teren en zUn orkest. 18,15'Gram. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18,45 Ber. 18.55 Gespro ken binnenlandsch overzicht. 19.05 „Hoe de Overheid Boer en Tuinder helpt". 19.30 Ora- en omprogramma. 20.15 Gram. en Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.00 Cabaretprogr. 21.45 Ber. 22.00 Gram. Vanaf'22.15 alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 22.15—24.00 Gram., HILVERSUM If, 301.5 M. 6.45—«.15 Zie Hil versum I. 8.15 Ned. liederen. 8.30 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 11.00 Zang met piano en gram. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.45 Ber. 13.00 Voor de rijpere jeugd van het platte land. 13.15 Zang met piano en gram. 13.50 Gram, 14.00 Vlotte .middagklanken. 14.30 Cabaretprogr. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Causerie met gram. 16.30 Gram. 16.45 Viool en piano, 17.15 Ber. 17.30 Klaas van Beeck en z«n orkest. 18.00 De repor- tageBtaf presenteert: 18.30 Omroeporkest en Omroepmannenkoor. 19,30 Ber. 19.40 Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Engel- sche uitzending. Voor de radio-centrales gram. 20.15 Zang met piano en gram. 20.45 Luister spel. 21.30 Gram. 21.45 Ber. 22.00 Militair over zicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hil versum I. Offlcieele Mededeeling. GEMEENTE VLISSINGEN. VERGOEDING VOOR HET IN GEBRUIK NEMEN VAN WONINGEN, PAKHUIZEN, LANDERIJEN ENZ. De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend. dat vergoeding over de maand Juni 1942, voor het in gebruik nemen van woningen, pak huizen, landerijen enz. ten behoeve van de Duitsche Weermacht zal worden uitbetaald op Donderdag 23 Juli a.s. tusschen 9.30 en 12 uur en 14 en 15 uur op het kantoor van den Ge meente-Ontvanger, Bellamypark 33 alhier (St. Annaschool). Vlissingen, 18 Juli 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. De Burgemeester der gemeente Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de lange de dui nen van Vlissingen naar Zoutclande gelegen weg des avonds, na het invallen van de duisternis niet meer door borgerB mag worden betreden, noch bereden. Vlissingen, 20 Juli 1942, W. P. EDELMAN. L.B. DISTRIBUTIEKRING SINT LAURENS. AARDAPPELFORMULIEREN. De Directeur van den Distrlbutiedienat to Sint Laurens maakt bekend, dat voor het ver krijgen van een aardappelkaart formulieren MD 32 te bekomen zijn op de agentschappen van mlin dienst. Deze formulieren moeten thuis be hoorlyk ingevuld en onderteekend, en bij het afhalen van dc bonkaarten worden ingeleverd. Sint-Laurens, 18 Juli 1942. De Directeur voornoemd, J. G. VERSLUIJS. DISTRIBUTIEDIENST GOES. INLEVERING BONNEN „BOTER" EN De Leider van den Distrlbutiedienat Goes maakt bekend, dat met ingang van 20 Juli 1942 de inlevering van dc bonnen boter cn vet twee maal per weck kan plaats vindfen. Behalve de voor iederen detaillist volgens co denummer vastgestelden inleveringsdag kan Dinsdagsmorgens inlevering plaats vinden. Goes. 18 Juli 1942. De Leider voornoemd, M. A, L. HUBREGTSE. DISTRIBUTIEDIENST BRESKENS. UITREIKING BONNEN VOOR ZWAREN EN ZEER ZWAREN ARBEID. De Agent van den Distributiedienst tc Bres kens maakt bekend, dat uitreiking van bovenge noemde bonnen zal plaats hebben op: Dinsdag 21 Juli: van i;30—4.30. Vrudag 24 Juli: van 1.304.30. Zaterdag 25 Julivan 912. De Agent voornoemd, L. LIJK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2