PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAG 10 JULI 1942 Sovjetfront aan den Don aan het wankelen. De aanval op het convooi in de Noordelijke IJszee. ABONNEMENTSPRIJS: 39 ct per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.80. Bij abonnement «peciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 16 regels 65 ct. Iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dlenataanb. resp. 55 en 11 ct Kabouters (alleen ,op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct, bij vooruitbetaling. „Brie-* ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT ÜITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 159 f DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. a VISSER. VLISSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te: VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel., 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 Redactie telefoon 3521, na kantóórtijd telef. 3454. Administratie tel et 354L GOES: Red. en Adminlstr. l'urfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd teL 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURGRedactie en Admini stratie Breedestraat 45. telefoon 103 BRESKENS: Dorpsstraat 85. teL 21 Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Donderdag bekend „De doorbraak in den Zuidelijken sector van het Oostelijke front heeft het bolsje wistische afweerfront ten Westen van den Don over een breedte van meer dan 500 K.M. aan het wankelen gebracht. Over deze geheele oppervlakte zijn Duitsche en ver bonden troepen in beweging. Snelle forma ties en vooruitgeschoven afdeelingen der infanterie achtervolgen den wanordelijk wegvluchtenden vijand scherp. Sterke for maties van de luchtmacht mengden zich door voortdurende aanvallen in de gevech ten te land en sloegen overdag en des nachts de terugtrekkende vijandelijke cd* lonnes uiteen. In het gebied ten Noorden en Noordwes ten van Orel hebben de Duitsche troepen in hevige gevechten, die vier dagen duur den, met schitterende ondersteuning door de luchtmacht, den ter ontlasting van zijn Zuidelijke front aanvallenden vijand afge slagen en hem zware verliezen toegebracht. Tot dusverre werden in totaal 289 vijande lijke pantserwagens vernietigd. In het aqhterwaartsche gebied ten Zuiden van Rzjef werden de ingesloten vijandelijke strijdgroepen van alle zijden aangevallen en meer en meer opeengedrongen. Aan het Wolchoffront mislukten nieuwe vijandelijke aanvallen op een bruggehoofd. De vijand leed hierbij zware verliezen en verloor 17 pantserwagens. Na luchtaanvallen op Moermansk ont stonden in het stads- en havengebied ver scheidene uitgestrekte branden. Gisteren overdag werden 75 bolsjewistische vliegtui gen neergeschoten. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. In de periode van 23 Juni tot 6 Juli ver loor de bolsjewistische luchtmacht 980 vliegtuigen, daarvan werden 837 in lucht gevechten, 99 door de luchtdoelartillerie en 2 door formaties van het leger vernietigd de overigen werden op den grond vernield. In dezelfde periode gingen 89 eigen vlieg tuigen verloren. In Egypte werd de vijand in het Zuide lijke deel van de El Alamein-stelling door een plaatselijken aanval teruggeworpen. Op Malta plaatsten Duitsche en Italiaan- sche gevechtsvliegtuigen bij aanvallen over dag, en des nachts bomvoltreffers op vlieg veldinstallaties. In luchtgevechten werden 11 Britsche vliegtuigen neergeschoten. De Britsche luchtmacht viel in den afge- loopen nacht enkele plaatsen in het Noord- west-Duitsche kustgebied aan. De burger bevolking, vooral in de stad Wilhelmshaven, leed verliezen. Drie der aanvallende bom menwerpers werden neergeschoten. Aan de Engelsche kust viel een flottielje motortorpedobooten onder bevel van den chef van de flottielje, luitenant ter zee le klasse Feldt, een Britsch convooi aan en bracht 6 vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 19.000 brt., waaronder twee tankschepen, tot zin ken. Een ander schip werd door torpedo treffers beschadigd, en is waarschijnlijk ge zonken. In de Duitsche Bocht werden door een heden, ressorteerende onder de marine- artillerie, de havenbeschermings- en rivier flottieljes sedert het begin van den oorlog 400 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Bij de operaties van de luchtmacht tegen het groote Engelsch-Amerikaansche con vooi in de NoordelijkeIJszee hebben le lui tenant Behnke, luitenant Hermemann en onderofficier Braun zich door zeer dapper optreden onderscheiden. Luitenant Henne- mann vond bij de vernietiging van den zwaren Amerikaansche kruiser den helden dood. De bolsjewistische bewering, dat het Duitsche slagschip Tirpitz torpedotreffers heeft gekregen, is geheel verzonnen. Het slagschip is noch beschadigd, noch aange vallen geworden." Overlevenden vertellen. Van Duitsche militaire zijde wordt ver nomen, dat de ramp van het Engelsch Amerikaansche convooi in de Noordelijke IJszee de aandacht der wereld heeft ge trokken. Het sterkst verkeeren de zee lieden der koopvaardij onder den indruk, daar zij weer eens hebben gezien, dat de vaart in dienst van Engeland een zekere dcod beteekent. Onder de weinige zeelieden, die door Duitsche reddingsvliegtuigen in veiligheid konden worden gebracht, bevindt zich de stuurman Jonny Knudsen, een Noorsch zeeman, die door de Amerikanen voor deze onderneming was aangemonsterd. Hg heeft het volgende medegedeeld Wij waren het Bereneiland al gepas seerd en hoopten nu de gevreesde Duit sche „bommenpoort" achter den rug te hebben. De weersomstandigheden, die ten deele zeer ongunstig waren, schenen ons tegen luchtaanvallen te beveiligen. Wg waren derhalve volslagen verrast, toen plotseling uit het laaghangende wol kendek Duitsche gevechtsvliegtuigen op ons afschoten en ons met bommen en schietwapens aanvielen. Nog voor wij onze luchtdoelartillerie schietvaardig hadden, waren al de eerste branden op onze sche pen uitgebroken. De oorlogsvaartuigen van ons escorte openden nu een wild, ononderbroken sper vuur, waardoor de Duitsche vliegers echter telkens weer heenbraken. Tegen den Duit- schen strijdlust waren wij eenvoudig mach teloos. Het convooi voer ver uiteen, maar het eene schip na het andere werd herhaalde lijk door bommen getroffen en de bran dende vrachtbooten met haar kostbare la ding tanks, vliegtuigen en munitie licht ten als laaiende fakkels en kleurden den nevel bloedrood. Mijn schip had de eerste dagen van den aanval slechts zeer geringe bommen- schade opgeloopen en wij meenden reeds, dat we gered waren. Toen naderde een torpedo van een' Duitsche duikboot, die de lading munitie trof en het schip uiteen reet, zoodat het binnen enkele minuten zonk. Van de succesvolle operaties van het Duitsche Afrika-corps. Britsche land mijnen worden uit den weg geruimd Hoffmann-Stapf-P.K. Bauer-Pax Holl m Slechts weinigen hebben het leven eraf gebracht. Ik werd door een Duitsch red dingsvliegtuig opgevischt en zoodoende in veiligheid gebracht. DÉ ONDERGANG VAN DE AMERIK. KRUISER. Naar de Londensche correspondent van de Stockholms Tidningen meldt, maakt men zich te Londen vertrouwd met de ge dachte, dat het obnvooi in de Noordelijke IJszee zwai-e verjiezen heeft geleden. Nauwkeurige berichten over die verliezen zouden echter te Londen nog niet ontvan gen zijn. Over den ondergang van den Amerikaan- schen 'kruiser in de Noordelijke IJszee heeft de Amerikaansche zeeman William Forcet, die door een Duitsch reddingsvliegtuig werd gered en in gevangenschap geraakte, als ooggetuige het volgende meegedeeld. Onze vrachtboot voer in het convooi aan bakboord achter den Amerikaanschen krui ser. Ik stond aan het scheepskanon en moest uitkijken naar duikbooten. De aan vallende Duitsche gevechtsvliegtuigen had den de gelederen van onze schepen al sterk gedund, en ook wij hadden reeds te lijden gehad van den ononderbroken aanval. Onder bescherming van den Amerikaan schen kruiser achtten wij ons betrekkelijk veilig. Onophoudelijk donderden de salvo's van zrjn vèrdragende- en luchtafweerkanon- nen, gericht op de aanvallende vliegtuigen. In vermetele duikvluchten wierpen de Duit sche vliegers op het doel en veroorzaakten brand op onze schepen met hun waarde volle lading. De dekhuizen van den krui ser warerv^ reeds uiteengereten door Duit sche bommen. Toen beleefde ik iets, dat mij het bloed in de aderen deed stollen. Eenige Duit sche gevechtsvliegtuigen ging in scheer- vlucht tot den aanval over en stortten zich rechtstreeks op het oorlogsschip. Drie vliegtuigen boorden zich in het dek daar van. De geweldige ontploffing die den krui ser uiteenreet, deed blijken dat de munitie kamers waren getroffen. Uiteengebarsten zonk hg binnen enkele oogenblikken onder hevige ontploffingen in een dichte rook wolk voor mijn oogen in de golven weg. Het geheel ging veel gauwer dan ik het kan vertellen. De aanval der Duitsche gevechtsvliegers vol doodsverachting, die de vernietiging van den Amerikaanschen kruiser met hun leven betaalden, maakte op ons een ver pletterenden indruk. Honderden matrozen verdronken. Onder de weinigen, die door de Duitsche reddingsvliegtuigen werden opge nomen, bevond ook ik en ik zal deze erva ring nooit vergeten. DE STRIJD TER ZEE. Naar de Britsche berichtendienst uit Dur ban meldt, z.jn voor de Oostkust van Afri ka twee geallieerde schepen tot zinken ge bracht. Daar de zee ruw was, vreest men, dat er menschenlevens te betreuren zijn. Amerikaansche stem tegen invasie. In een radiodiscussie heeft de Ameri kaansche luchtvaartexpert majoor Se- versky zich uitgesproken tegen een inval op het Europeesche vasteland- Severslty, aan wiens mceningen het Amerikaansche publiek groote waarde hecht, verklaarde, dat voor een invasie duizenden schepen noodig zouden zijn en dat de troepentrans portschepen een gemakkelijk doel voor de Duitsche luchtmacht zouden vormen. Een invasie is daardoor tot mislukken ge doemd. Severslty verklaarde zich voor stander van een groet luchtoffensief tegen dc Duitsche fabrieken en verkeerscentra. Dit noemde hg de beste hulp voor de ""ovjet-Unie. DE NIEUWE BONNEN. Extra rantsoen sigaretten. Ter verkrijging van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit en vleesch zgn voor de volgende week aangewezen de bonnummers 36. Mannelgke personen kunnen hun 2 rantsoenen tabak (sigaren, sigaretten enz.) betrekken op de nummers 36a, ter wijl de dames op ditzelfde nummer haar veertiendaagsch' rantsoen sigaretten kun nen koopen. Bovendien zijn gedurende de volgende week zoowel voor de dames als voor de heeren 2 extra rantsoenen sigaretten beschikbaar op de met R 5 gemerkte bonnen. Tijdens de vierweeksche periode van 12 Juli tot 8 Augustus zijn geldig de vol gende bonnen 337 voor suiker, 339 voor jam, 340 voor peulvruchten of haver mout, 341 voor 125 gram gort, 342 voor 125 gram gemengd meel, 343, 344, 345, 346 voor bloem, 347, 348, 349, 350 en 351 voor kaas, 352 Voor vermicelli of maize- na, 36, 37, 38 en 39 voor melk, 36 en 37 voor chocolade, 38 en 39 voor suikerwerk en 4-33 en 4-34 voor rijst. Tenslotte kan koffiesurrogaat gekocht worden^ op bon 338, welke bon echter een geldigheidsduur heeft van acht weken. EXTRA RANTSOENEN ZEEP. Het ingang van 1 Augustus 1942 ko men, volgens officieele mededeeling van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart,- voor extra rantsoenen zeep opnieuw in aanmerking a. personen, die zgn. „vuile arbeid" verrichten b. kappers c. praetiseerende artsen, tandartsen, dierenartsen en medische studenten. Zij, die vuilen arbeid verrichten, kun nen van 20 Juli tot en met 1 Augustus a.s. bij den plaatselijken distributiedienst het formulier DM 80 afhalen, waarop hun aanvrage dient te geschieden. Wanneer dit formulier moet worden ingeleverd, zal door den plaatselijken dienst bekend gemaakt w<*den. Er wor- den rantsoenbonnen verstrekt voor 2 maanden. Kappers dienen een aanvraagformulier MD 269 te gebruiken. Dit kan afgehaald worden bg den plaatselijken distributie- dienst, vanaf 20 Juli tot en met 25 Juli a.s. Kappers ontvangen rantsoenbonnen voor 3 maanden. Zij, die onder c. genoemd zgn, kunnen vanaf 1 Augustus eveneens voor een pe riode van 3 maanden, etftra zeep ontvan gen. De plaatselijke distributiediensten zullen zes bonnen „één rantsoen toilet zeep" uitreiken aan praetiseerende art sen, tandartsen en dierenartsen en drie bonnen aan medische studenten. Nadere bijzonderheden kunnen belang hebbende vernemen uit de publicatie van den distributiedienst in de gemeente hun ner inwoning. Het koopen van m serviesonderdeelen. Zooals bekend, geven tot 9 Augustus a.s. de met „reserve 30", „reserve 31" en „reserve 32" gemerkte bonnen van de bon kaart voor voedingsmiddelen 7e periode recKt op het koopen van serviesonderdeelen. Na 12 Juli a.s. worden deze bonkaarten echter niet meer uitgereikt. Kinderen die na 12 Juli 1942 geboren worden en per sonen, die zich na dien da^um hier te lande véstigen, komen dus niet meer in aanmer king voor genoemde reservebonnen van de 7e periode, doch wel voor de aparte bon kaarten voor sèrviesgoed. Van deze bon kaarten zullen met ingang van 9 Augus tus 1942 eenige punten worden geldig ver klaard. De betrokkenen zullen dus tot 9 Augustus moeten wachten met het koopen van serviesgoed. 'EEN SCHOENENBONNEN 1B Ten behoeve van personen boven de 9 jaar worden tot nader te bepalen datum geen bonnen la voor gewone schoenen ver strekt, doch uitsluitend bonnen lb. Aan verzoeken tot ruiling van bonnen lb tegen bonnen la kan niet worden voldaan. Op bonnen lb zgn verkrijgbaar: a) gewone schoenen, met zolen vervaar digd van ander materiaal dan leder of rubber; b) sandalen, opanken, lederen Samoa's, schoenen met open teen en open hiel, schoenen met open hiel en volledig open gelengstuk en geheel wit lederen schoenen, ook al zijn deze schoenen van een lederen zool voorzien. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het 772e communiqué van het' Italiaan- sche hoofdkwartier, van Donderdag luidt: In de zone van Alamein hebben Italiaan- sche en Duitsche gepantserde afdeelingen na met succes bekroonde gevechten vijan delijke groepen gedwongen, zich met ver liezen terug te trekken, en eenige belang rijke stellingen bezet. Groote afdeelingen der luchtmacht hebben centra der achter- waartsche Britsche linies aangevallen en den vijand aanzienlijke verliezen toege bracht. Acht toestellen der Britsche lucht macht zijn na gevechten met jagers der spil neergestort. Italiaansche en Duitsche bommenwerpers hebben talrijke aanvallen ondernomen op de vliegvelden Micabba en Luca op Malta; boven het eiland werden bij gevechten 10 vijandelijke toestellen vernield. Eén onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In de Middellandsche Zee hebben lichte vlootstrgdkrachten en zeeverkenningsvlieg- tuigen, die een konvooi begeleidden, twee vijandelijke duikbooten ontdekt, die achter eenvolgens tot zinken werden gebracht door de tornedoboot Pegaso onder bevel van korvettenkapitein Francesco Acton." Zoo ziet het er In de haven van-Tobroek uit Een foto van de wrakken der scheper»* die niet meer konden ontkomen ScheH-Fellinga-P.IC Tannenberg-Pax Holland ra Jeugdstormers naar Oost-Pruisen VOOR HET VERRICHTEN VAN LANDARBEID. Vierhonderd Nederlandsche jongens en meisjes boven de 16 jaar zijn Donderdag in jeugdstormverband naar Danzig vertrok ken om in Oost-Prüisen als vrijwilligers bg boeren op het land te werken. Zij gaan als Nederlandsche 'pioniers, in de verwachting, dat nog velen na hen zul len volgen en overigens in de wetenschap, dat zij na een jaar kunnen beslissen of zij daar willen blijven dan wel naar het vader land terugkeeren. De nationale jeugdstorm, waartoe zij allen behooren, heeft hun dezen middag een plechtig afscheid bezorgd op het Haagsche binnenhof, waai zij allen teza men waren gekomen uit de verschillende deelen van ons land. Hoofdstormer Van Geelkerken,- verge zeld van Hauptdienstleiter Schmidt, heeft, terwijl zij daar in carrévorm waren opge steld, hen officieel geïnspecteerd en ver volgens 'hartelijk toegesproken, in de eerste plaats namens den leider van de nationaal-socialistische beweging, Mussert, en verder namens hemzelf als leider van den jeugdstorm. Vroeger gingen vele jongelieden van Nederlandscheü bloede naar Noord-Amerika, Canada of Brazilië, thans staat het Oostelijk Germaansch ge bied voor onza jeugd open om er te werken voor het Germaansche volk, waartoe zij zelf behooren. Zg zijn daar hartelijk wel kom, ook omdat hun werk daar noodzake lijk is voor de toekomst van ons volk. Deze jongelieden, die allen met toe stemming van hun ouders gaan, zullen daar, ondergebracht in kampen van 2Q jon gens of 20 meisjes in jeugdstormverband onder eigen leiders en leidsters werken en elkander helpen, zij zullen er de Neder landsche kleuren met eere dragen en te allen tijde vervuld blijven van hun ideaal. Des avonds zullen cursussen worden ge geven ter voltooiing van dc opleiding dezer jeugdige pioniers. Gezamenlijk werd tenslotte het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. De stafmuziek van den Ned. Arbeidsdienst begeleidde de plechtigheid en den daarop gevcagden marsch naar het Staatsspoor- station. SARADZJOGLOE TURKSCH KABINETSFORMATEUR, Het bureau van den president der Turk- sche republiek heeft medegedeeld, dat de minister van buitenlandsche zaken, Saradz- jogloe. belast is met de vorming van een kabinet. Saradzjogloe, is in 1887 in Oedemisch in de provincie Izmir geboren. Zijn vader was eigenaar van een looierij. Na de school in Oudemisch en Izmir te hebben doorloopen haalde Saradzjogloe zijn eindexamen op de hoogeschool voor politiek in Istanboel. Ver volgens studeerde hij aan de universiteit te Geneve, en de hoogeschool voor politiek aldaar, waar hij eveneens zijn diploma haalde. Na in Turkije te zijn teruggekeerd werd* hij secretaris van het districtsbe- stuur van Izmir. Gedurende korten tijd was hij ook leeraar in de wiskunde aan het lyceum van Izmir, waarna hij belast werd met de direetie/ van de politieke school van Izmir. Saradzjogloe heeft deelgenomen aan den Turkschen onafhankelijkheids oorlog. Later werd hg afgevaardigde van Izmir in de eerste Turksche nationale ver gadering. In de daarop volgende jaren was hij achtereenvolgens minister van finan ciën, van onderwijs en van justitie. In 1938 werd hij minister van buitenlandsche zaken, welke functie hij tot heden toe be kleed heeft, DE ENGELSCHE DEBATTEN OVER DE SCHEEPVAART, De leider van het Lagerhuis, sir Stafford Cripps, heeft het Lagerhuis Donderdag medegedeeld, zoo meldt de Britsche berich tendienst, dat de debatten over de "Scheep vaart in geheime zitting zijn vastgesteld op den derden dag van de volgende zit tingsperiode. DE V.S. ERKENNEN DE GAULLE. De Britsche berichtendienst meldt uit New York, dat de Amerikaansche regec- ring besloten heeft den Gaullisten de meest volledige erkenning te verleenen. Deze maatregel, zoo wordt In het bericht gezegd, is weliswaar niet gelijkwaardig aan een diplomatieke erkenning van De Gaulle, doch kan als „belangrijke stap in die richting" beschouwd worden. Britsche bommen. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben eenige Britsche vliegtuigen boven Nederlandsch gebied gevlogen. Luk raak geworpen brisant- en brandbommen vernielden of beschadigden verscheidene woonhuizen. Een kind kwam om het leven, er waren één zwaar en twee lichtgewon den. De strijd in het gebied van Woronesj. Naar*" het opperbevel van de Duitsche weermacht mededeelt, wordt op het oogen- blik het door de Duitsche aanvalsoperaties in het gebied KoerskWoronesj gewonnen terrein van verstrooide bolsjewisten ge zuiverd. In het gebied van Orel werd op 7 Juli tijdens de aanhoudende zware ge vechten de vijand, die met pantserwagens in een plaats was binnengedrongen, door de Duitsche troepen in een snellen tegen aanval teruggeworpen en werd een anderen aanval, die gesteund werd door 20 pant serwagens, met doeltreffenden steun van duikbommenwerpers bloedig afgeslagen. Ook op andere plaatsen in dezen sector van het front zette de vijand zgn aanvallen op de Duitsche stellingen, gepaard met hevig artillerievuur, waarbij tevens vlam menwerpers en pantserwagens in den strijd werden geworpen, tevergeefs voort. Bg deze gevechten werden 48 vijandelijke pant serwagens vernietigd. Bij een nieuwen pantseraanval op 7 Juli des avonds werden verscheidene vijandelijke pantserwagens van het modernste type kapot geschoten, zoodat de aanval begon te haperen en de overige pantserwagens i rechtsomkeert maakten. De luchtmacht mengde zich in de ge vechten ifi het gebied van Orel met sterke formaties gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers, toen de bolsjewisten met be hulp van talrijke pantserwagens trachtten een rivier over te steken. Door het optre den van de Duitsche luchtmacht werden de. aanvalsbewegingen der bolsjewisten deels reeds in de kiem gesmoord. BOLSJEWISTISCHE DUIKBOOTVLOOT LIJDT ZWARE VERLIEZEN. Donderdag is te Helsinki een extra be richt uitgegeven over de oorlogsvoering ter zee. Dit extra bericht luidt als volgt In de twee laatste weken heeft de Sov- jetvloot in het Oostelgk deel van de Fin- sche Golf een bijzondere levendige activiteit ontplooid. De vijand heeft, zonder rekening te houden met verliezen, verder getracht met zijn duikbooten door te breken naar de Oostzee, maar dit is slechts aan eenige eenheden gelukt. Finsche en Duitsche zee strijdkrachten evenals het Finsche lucht- wapen hebben in den genoemden tijd in totaal 7 duikbooten tot zinken1 gebracht, waarvan zes door zeestrijdkrachten en één door het luchtwapen in den grond werden geboord. Met de 'grootste waarschijnlijkheid is voorts nog een duikboot tot zinken ge bracht en zijn er miristens vijf zwaar be schadigd. Deze getallen omvatten niet de verliezen, die het Duitsche vliegtuigwapen en de Duitsche kustartillerie den vijand hebben toegebracht. Tot 8 Juli werden dus in de Finsche Golf in totaal 14 vijandelijke duikbooten tot zinken gebracht, waarbij nog 12 gevallen komen, waarin de bodems waarschijnlijk in den grond zijn geboord- DE JONGSTE STEMMING IN HET LAGERHUIS. De politieke correspondent van de „Eve ning Standard" meldt, dat alle Lagerhuis leden, die bij de jongste stemming over de motie van wantrouwen tegen Churchill hebben gesteml, door hun respectievelijke partijbesturen zullen worden geroepen om hierover rekenschap af te leggen. Men gaat daarbij zelfs zoover, zoo schrgft de correspondent, om ook stappen te onderne men tegen die Lagerhuisleden, die zich bij de stemming over de motie van wantrou wen van stemmen hebben onthouden. Op zijn minst genomen zal geen van hen er zonder een berisping afkomen. Volgens een bericht van Goeteborgs Han dels och Sjoefarts Tidning uit Londen hebben echter zoowel de Engelsche Arbei derspartij als de conservatieven besloten geen disciplinaire maatregelen te nemen to Ten die leden, welke gestemd hebben v. 3r een motie van wantrouwen tegen *A r^e^ering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1