PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1942 Mersa Matroe in Duitsche handen. Zware verliezen aan bolsjewisten toegebracht. 19 et. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post t 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 6 cent ADVERTENTIEPRIJS: Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.30. BÜ abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—6 regels 65 ct., Iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 65 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—6 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct, bij vooruitbetaling. ..Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER; FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 4 BLADZIJDEN 185ste JAARGANG NUMMER 150 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN De BUREAUX van de Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te: VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, teL 10 (2 lijnfen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaai 29 Redactie telefoon 3521, na kantoorttJd telef. 3454. Administratie telef. 354L GOES: Red. en 'Admlnlstr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45. telefoon 102 S: Dorpsstraat 35. tel. 21 Zesduizend Britten gevangen genomen. Naar het D.N.B. verneemt, zyn de Britsche troepen in het gebied ten Zui den van Mersa Matroe opnieuw, ver slagen en naar het Oosten verdreven. De Britten hebben daarbij zware pant- serverliezen geleden. Gene raai-veld maarschalk Rommel zet de achtervol ging van den verslagen vjjand voort. De door diepe verdedigingsinstallaties en talrijke mijnenvelden versterkte vesting Mersa Matroe werd daarna ondanks taaien, vijandelijken tegenstand stormen derhand yeroverd. 5000 Britten werden gevangen ge- nomen, 36 pantserwagens kapot ge schoten en talrijke batterijen vernie tigd. Een omvangrijke hoeveelheid oorlogsmateriaal- viel in handen van de Duitsche en Jtaliaansche troepen. By de bestorming van Mersa Matroe heeft zich de 90ste Duitsche lichte di visie byzonder onderscheiden. EEN VERPLETTERENDE NEDERLAAG Aan de bestorming van de vesting Mer sa Matroe gingen gevechten vooraf, die den Britten zware verliezen kostten. Na dat de Britsche achterhoede was terugge slagen, brak het Duitsch-Italiaansche tankl-eger door de-hoofdstellingen van den vijand ten Zuidoosten van Mersa Matroe en drong tot den grooten kustweg door. Li deze zware gevechten led,en de Brit sche formaties zware verliezen aan men- schen, tanks, en artillerie. De hevig ge teisterde vijand werd in verschillende groepen gesplitst, die ten deele werden omsingeld en verpletterd ten Zuidoosten van Mersa Matroe, ten deele werden te ruggedreven naar deze stad. Dooi? aanvallen van de Duitsche 90ste licht edivisie en van een Italiaansch korps infanterie wsrd de ring ronöam Mersa Matroe gesloten en steeds nauwer aan getrokken. In den nacht van Zaterdag op Zondag ondernam de vijand verscheidene uitvalspogingen uit de vesting, waarby hij behalve zware verliezen aan dooden en gewonden, meer dan 1000 gevangenen en een groote hoeveelheid oorlogstuig ver loor. Maandagochtend vroeg werd toen de vesting bestormd. De groote beteekenis varf Mursa Matroe bestaat niet alleen in zijn gunstige lig ging aan een ruime, natuurlijke haven, maar ook aan het feit, dat hier het eerste groote station van den kustspoorweg naar Alexandrië ligt en de stad tevens het be ginpunt vormt van den grooten woestijn weg naar de oase van Siwa benevens van andere karavaanwegen naar het Zuidoos ten. Vliegvelden en waterleidingen b.ewij- zen de beteekenis van deze versterkte plaats en tevens den omvang van het ver lies der Britten, die in Mersa Matroe zijn beroofd van hun belangrijkste ravitaillee- ringshaven tusschen Solloem en Alexan drië. De val van Mersa Matroe werd in den afgeloopen nacht door een verrassenden klap van Duitsche gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers voorbereid, nadat den vo- rigen dag de luchtmacht de vijandelijke etappe, spoorlijnen envliegvelden vernie tigend had aangevallen. Gedurende 22 minuten ontploften zonder onderbreking brisantbommen van het zwaarste kaliber in de stad, die vol troe pen en oorlogstuig was, en in de talrijke opslagplaatsen in het havengebied. In het centrum en in de stellingen aan den rand der stad ontstonden na buitengewoon he vige ontploffingen uitgestrekte branden, die de geheele stad in lichte wolkensmook hulden. Gisteren waren in de avondschemering nieuwe, hevige aanvallen van Duitsche ge vechtsvliegtuigen gericht op de verbin dingen der Britsche formaties, die naar het Oosten waren gevlucht. Te El Alam, een plaats bij de kust van de Arabische Golf, en ten Westen daarvan werden con centraties van vrachtauto's, luchtafweer- stellingen en versterkte loopgraven doel treffend met bommen bestookt. De Britten hadden hier bijzonder omvangrijke voorra den munitie en brandstof, waarvan er ver scheidene in de lucht vlogen. De zeer uit gestrekte branden tastten talrijke ge parkeerde voertuigen aan. Andere vol treffers vernielden luchtafweerstellingen, •waarvan het geschut tot zwijgen werd ge bracht, ROMMEL IS GEEN „ZWARTE MAN''. Bij de bestorming van Mersa Matroe is een bevel van generaal Auchinleck, den Britschen opperbevelhebber van de strijd krachten in het midden-oosten, gevonden. In dit bevel aan alle groepsleiders en af- deelingsleiders van het hoofdkwartier der Britsche troepen in Egypte en der strijd krachten in het midden-oosten wordt woordelijk gezegd „Onze vriend Rommel is geen „zwarte man" met bovenaardsche krachten. Hg is slechts energiek en be kwaam, dat is alles. Hg is een doodge wone Duitsche generaal, waarover wij niet zoo veel moesten spreken. Ik verzoek u en alle bevelhebbers het daarheen leiden, dat van „vgand" gesproken wordt en nooit speciaal van „Rommel". Dat is psychologisch noodzakelijk, want anders versterkt men den indruk bij de troep, dat Rommel onoverwinbaar is". Kenmerkend is het onderschrift van generaal Auchin leck bij dit bevel nr. 23338/g, waarin hij poogt, den indruk dien Rommels overwin ning op de soldaten van het Britsche le- ger heeft gemaakt, te verzwakken. Daar in wordt woordelijk gezegd „Ik ben hee- lemaal niet afgunstig op Rommel". TACTIEK DER VERSCHROEIDE AARDE „Wat nu gebeurt onttrekt zich aan onze kennis en is afhankelgk van Rommel". Met deze woorden kenschetste men in mi litaire kringen te Berlgn den toestand in Noord-Afrika na de verovering van Mersa Matroe. Bij bevoegde Berlijnsche instan ties vindt het bericht, dat de spil troepen reeds 80 km. ten Oosten van Mersa Ma troe zouden staan, geenerled bevestiging. Men noemt het een. bericht van Britsche herkomst. In politieke kringen te Berlgn acht men een be'langrgk probleem de vraag in hoe verre de Engelschen, evenals in Birma, ook thans in Egypte zullen trachten de tactiek der .„verschroeide .aarde" toe te passen. Men gelooft hier niet, dat de •Egyptenaren werkloos zouden toezien bg zoo'n optreden der Britten. VLUCHTELINGEN VERLATEN ai.exAndrik. Volgens een bericht van Nya Dagligt Allehanda uit Ankara hebben Egyptische ambtenaren en' arbeiders te Alexandrië en andere groote Egyptische plaatsen hun woonplaatsen verlaten. Een eindelooze vluchtelingenstroom met automobielen, karren en voertuigen van eiken aard ver stopt de wegen van Alexandrië naar het Oosten en Zuiden. De treinen, d\e Alexan drië verlaten, worden door de vluchtelin gen bestormd en verlaten het station met passagiers 'op de daken der wagons. Za terdag nam de paniek op het voornaam ste station van Alexandrië een zoodanigen omvang aan, dat de Britsche militaire autoriteiten het terrein bezetten en slechts personen met bijzondere vergunningen lie ten passeeren. Bommen op Gibraltar. Naar uit La Linea gemeld wordt, hebben verscheidene vliegtuigen in den nacht van Zondag op Maandag bommen laten vallen op de Engelsche vesting Gibraltar. Twaallf bommen kwamen terecht op het militaire vliegveld. Verscheidene toestellen op dit veld werden vernield en geraakten in brand. Bg het verschgnen van de vreemde vlieg tuigen trad de luchtafweer van Gibraltar in werking, doch had geen resultaat. De op het vliegveld uitgebroken branden waren in La Linea en in Algeciras duidelgk te zien. Rommel en Kesselrtag, de overwinnaars van den Tobroek-slag. De voortreffelijke samenwerking van het pantserwapen onder leiding van generaal-veldmaarschalk Rommel en van het luchtwapen onder leiding van generaal Kesselring maakte bet succes mogelijk Deutscher Veriag-Recla-PJC Valtin Gojer-Pax Holland m Prijzen voor gebruikte goederen geregeld. Het euvel der prijsopdrijving had zich den laatsten tijd eveneens tot de gebruikte goe deren uitgebreid, zoodat het ook op dit ge bied noodzakelijk bleek maatregelen te tref fen. Deze prijsopdrijving was niet alleen openlijk op veilingen te constateeren, maar bleek ook uit tallooze advertenties in de bladen, waarin tegen dikwijls onmatige prijzen gebruikte goederen te koop wer den aangeboden. Weliswaar bestond de mogelijkheid aan de hand van de Prrjzenbeschikking 1940 no. 1 in te grijpen, hetgeen in sommige buitensporige gevallen dan ook is geschied, doch een strenge handhaving van deze be schikking zou in verband met de verander de omstandigheden onbillijkheden hebben veroorzaakt. Een bijzondere regeling is nu in de staatscourant van 29 Juni 1942 afge kondigd in den vorm van de prrjzenbeschik king gebruikte goederen. Hierin wordt bepaald, dat het bedrag, dat voor gebruikte goederen mag worden betaald, in een redelijke verhouding moet staan tot den toegestanen prijs, die voor eenzelfde of soortgelijk nieuw artikel op dat moment geldt. In geen geval echter mag meer dan 75 procent van den nieuwprijs worden gevraagd of betaald. Van deze regeling zgn enkele goéderen uitgezonderd en wel antiquiteiten, kunstvoorwerpen en al die artikelen, welke een verzamel- of kunst waarde hebben, daar men van dergelijke goederen in de meeste gevallen niet kan zeggen, wat de nieuwprijs zal zgn. Ook op gebruikte artikelen,waarvoor een afzon derlijke prijsregeling geldt,heeft deze be schikking geen betrekking. Generalkommissar Schmidt sprak te Breda. Zondag is te Breda een gemeenschap pelijke vergadering van het district Bra bant van de N.S.D.A.P. en van de N.S.B. gehouden. In de middagbijeenkomst heeft o.m. Hauptdienstleider Schmidt het woord ge voerd, die#in zijn rede o.a. stelling nam tegen het jodendom, waartegen hg nieuwe maatregelen aankondigde. Zij zullen even arm daarheen terugkeeren, vanwaar ze gekomen zgn. Wie dan nog met het jo dendom sympathiseert, zal op gelgken voet behandeld worden. Overal waar Duitschers komen, zal dit probleem op dezelfde wijze opg-elost worden. Daarna herinnerde hij er aan, dat ver scheidene kerkelgke instanties aan men- schen, die- de nationaal-socialistische idee aanhangen, de rechten en gebruiken wei geren, welke hun van de zgde der kerk toekomen. Ih den laatsten tijd heeft men zelfs leden van arbeidsorganisaties, die in den huldigen tijd volstrekt noodzakelijk zgn, hun rechten onthouden. Wij nationaal- socialisten staan op den grondslag van het positieve christendom en wij zullen niet toelaten, dat iemand in zijn religieuze op vattingen wordt lastig gevallen of belee- digd. Het door den rijkscommissaris in het leven geroepen arbeidsfront streeft naar een arbeidsgemeenschap zonder standen- waan en klassenhaat. Het Arbeidsfront wil alle arbeiders een onbezorgden levens avond verzekeren. Hier mag men ons niets in den weg leggen. De gemeenschap heeft het recht van ons te eischen, dat men in vrede werken en naar welvaart kan stre ven. Eenzelfde begrip eischte spr. ten op zichte van andere nieuwe organisaties; Men mag ons niets in den weg leggen als we vrouwen en kinderen, die het slecht gaat, willen helpen of als we kin dertehuizen oprichten. Wg schuwen het niet te zeggen, dat op deze organisaties het stempel van het nationaal-socialisme ligt en dat ze door nationaal-socialisten geleid worden. Dat is vanzelfsprekend. Nadat generalkommissar Schmidt met betrekking tot de groenten- en aardappel- schaarschte aan zgn woord in Zeist her innerd had en betoogd had, dat men voor den komenden winter geen angst behoeft te hebben, kondigde hij nieuwe verscherpte maatregelen tegen sluikhandelaren aan. „Hun dagen zijn geteld! Van de duizen den veroordeelden zijn er in de 'afgeloo pen week reeds 800 in een kamp over gebracht». waar zij verplicht zijn te wer ken.'^ Onder groote instemming verklaarde spr. daarop, dat het geduld voor schrij vers van smaadbriefjes aan ouders van gevallen vrijwilligers ten einde is. Dat moet eindelgk .eens uit zijn. Eenige van deze briefschrijvers zijn reeds gepakt. Hier geldt geen pardon. Wie een held beleedigt, heeft zijn leven v.erspeeld. Wg zullen steeds onze vijanden in het aan gezicht van den dood eeren. Het slot van zijn betoog was een warm beroep op zijn gehoor, de groote perspec tieven in het verschiet te zien. DOODELUKE AANRIJDING. De 54-jarige hovenier A. L. M. te Bergen op Zoom werd Donderdagmiddag toen hg per'fiets van zijn land uit een zijweg den Wouwschen weg op kwam rijden, door een auto aangereden en zotü—nig verwond, dat hij naar het algemeen burgergasthuis moest worden overgebracht. In den nacht van Zondag op Maandag is hij daar aan de gevolgen van zgn ver wondingen overleden. KIND ONDER LOCOMOTIEF GERAAKT Gistermiddag om half twee is aan' den Zuidsingel te Bergen op Zoom het onge veer 9-jarig zoontje van den heer Roelse door tot nu toe onbekende oorzaak, on der de locomotief van de spiritusfabriek geraakt, welke eenige wagens van het station naar de fabriek opduwde. Het ventje kwam onder de wielen terecht, waardoor het hoofdje van de romp werd gescheiden. Het lijk is naar het politie bureau overgebracht. Koningin en uitgeweken regeering naar Amerika. Het „Algemeen Handelsblad" schrgft Sinds eenigen'tijd zijn in diverse buiten- landsche bladen geruchten in omloop over een vertrek der voormalige Koningin Wil- helmina naar Canada. Deze zijn thans of ficieel bevestigd in dien zin, dat de voor malige Koningin inderdaad in Ottawa aan gekomen is en daar bij haar dochter intrek genomen heeft. Het zou in haar voornemen liggen, vervolgens naar Washington te rei zen om Roosevelt een bezoek te brengen. Thans wordt officieel uit Londen gemeld, dat ook een deel der Nederlandsche emi- grantenregeering de wijk naar Amerika heeft genomen. vHet eerst werd dit bericht verbreid vanuit Curasao, waar het een niet geringe verbazing, verontrusting en tenslotte verbittering gewekt heeft. Reeds het feit, dat de voormalige Ko ningin en leden van haar laatste regeering in het moederland wèl tot een verblijf in Londen een toevlucht namen en er niet de voorkeur aan -gegeven hadden, zich naar een der overzeesche gebieden te begeven, ontlokte destijds aan de West-Indische pers wrevelige commentaren. Tusschen bittere opmerkingen lieten di verse West-Indische bladen destijds even wel toch nog in hun commentaren de hoop doorschemeren, dat indien misschien een directe overkomst uit bijzondere politieke overwegingen niet mogelijk was, zulk een komst dan toch zeker op een later tijdstip kon worden tegemoet gezien. Toen daarop Amerikaansche en Engelsche troepen én hun officieren het commando van de aldaar gestationneerde Nederlandsche troepen- onderdeelen overnamen, maakte deze laatste hoep voor een niet geringe'verbgs- tering plaats. De jongste berichten over het uitwijken der voormalige Koningin naar Canada en het overbrengen van een deel der emigran- tenregeering naar Amerika, heeft nog in veel sterker mate opzien- gewekt- De teleurstelling en ontgoocheling heb ben een dieptepunt bereikt. Zoowel in Curagao als in Nederlandsche handelskrin gen in Londen ziet men in deze vlucht een hernieuwde „zetelverplaatsing" een directe aanwijzing, dat bij het jongste Engelsch- Sovjet-Russische verdrag ook ten aanzien vfcn den toekomstigen status van het moe derland vérgaande afspraken gemaakt zgn. Men neemt aan, dat dit verdrag tevens inhoudt, dat Sovjet-Rusland bg een over winning der Geallieerden naast volledige vrge hand in Öost-, Noord- en Midden- en Zuid-Oost-Europa' een gelijke zeggenschap in Nederland zal krijgen. Wat men onder zulk eèn zeggenschap verstaat, blijkt dui delgk uit de veelzeggende commentaren, die men daarover onder verwijzing naar het Sovjet-optreden in Iran en de Baltische staten ten beste geeft. Dat de Nederlandsche emigrantenregee- ring derhalve zgn zetel naar Amerika ver plaatst, zoo constateert men voorts niet zonder bitterheid, zou in zooverre juist zijn, omdat de Nederlandsche bezittingen, in het Westelijke halfrond de eenig over gebleven gebieden zijn, waarover zich deze emigrantenregeering nog zórgen kan ma ken. Zonder twijfel is New York de juiste plaats, van waaruit men die zorgen- het best overzien kan. In hoeverre echter ook een „zetel" in New York nog nut heeft, wortlt hierbij ten slotte opgemerkt, kan afgeleid worden uit in den jongsten tijd uitgevaardiede Amerikaansche militaire bevelen, die reeds thans allerwegen in de West-Indische gebieden doorslaggevend zgn. Zomer bi Kennemerland. De aardbeien worden geplukt en de bekende sloffen gevuld met de door de zon rood ge stoofde sappige vruchten Pax Holland-Overduin m Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Britsche bommenwerpers hebben van nacht boven het Noordwest-Duitsche kust gebied gevlogen. In enkele woonwijken der stad Bremen ontstond eenige brandschade. Volgt as tot dusver ontvangen berichten werden tien der aanvallende vliegtuigen neergeschoten Duitsche gevechtsvliegtuigen bombar deerden vannacht een stad in midden-En- geland. Alle machines keèrden op haar basis terug. Joodsche vermogenswaarden. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld In verband'met 't gewijzigde vrije maxi mum van gelden, die joodsche personen in hun bezit mogen hebben, wordt bekend gemaakt, dat het aan werkgevers is toege staan, aan hun joodsche werknemers of vroegere werknemers arbeidsloon, arbeids- pensioen of wachtgeld, uit te keeren tot een maximum van 250 per persoon per maand. Mochten meerdere joodsche werknemers uit één gezin zoodanige vergoedingen van denzelfden werkgever ontvangen, dan mag aan deze werknemers gezamenlijk slechts maximum 250 per maand uitbetaald worden. De werkgever is verplicht eventueel over schietende bedragen voor rekening hunner werknemers of vroegere werknemers op den vervaldag bij de firma Lippmann, Ro senthal Co.. Sarphatistraat te Amster dam te storten. Het wordt dringend aangeraden geen an dere betalingen, behoudens met toestem ming der firma Lippmann, Rosenthal Co., Sarphatistraat, rechtstreeks aan joodsche persqnen te doen, daar men anders kans loopt, dat deze op grond van artikel 7 -der verordening 58/42 nietig verklaard worden, waarna debiteuren dergelijke betalingen opnieuw zouden moeten verrichten. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het vestinggebied Sebastopol forceer den Duitsche en Roemeensche troepen door sterke luchtstrgdkrachten gesteund, in een dapperen aanval den overgang over het diep ingesneden Tsjemaja-dal en sloegen bressen in zwaar versterkte stellingen op de beheerschende Saprunhoogte. In de tot dusver-gevoerde gevechten om de vesting werden in de periode van 7 tot 26 Juni 15.667 gevangenen gemaakt, 221 stukken geschut, 462 granaatwerpers buitgemaakt of vernietigd, 2579 kazematten veroverd en 112.644 mijnen onschaclelrjk gemaakt. Ten Oosten/van de Donets werden bij den afweer van verscheidene plaatselijke pantseraanvallen 15 vijandelijke pantser wagens kapot geschoten. Bij nachtelijke luchtaanvallen J op belangrijke ravitaillee- ringstations der Sovjets in het gebied van den bovenloop van den Don werden 14 transporttreinen door bommen vernietigd. In den centralen 'sector van het front verloor de vijand bij succesvolle eigen ope raties van stoottroepen 332 gevangenen en 900 dooden. Een battery luchtdoelgeschut alsmede 216 kazematten en kwartierruim ten werden vernield. Zooals in een extrabericht is medege deeld, was het 't tweede Sovjet-Riussische stormleger benevens onderdeden van het 52ste en 59ste Sovjet-Russische leger in Februari van dit jaar gelukt'over de be vroren Wolchof ten Noorden van het Ilmen- meer aanvallend, een diepe deuk in het Duitsche afweerfront tot stand te brengen. Onder aanvoering van den generaal der cavalerie, Lindemann, hebben troepen van het leger en van de Waffen SS, waar onder ook formaties Spaansche, Neder landsche en Vl^amsche vrijwilligers, met voortreffelijken steun van de luchtvloot van generaloberst Keiler, na een verbitter den strgd van maanden in het moeilijkste terrein en onder de ongunstigste weers omstandigheden, deze vgandelijke legers in de eerste plaats afgesneden van hun ach- terwaartsche verbindingen, vervolgens steeds dichter opeengedrongen en thans definitief vernietigd. Daardoor is het groot- scheepsche doorbraakoffensief van den vij and over de Wolchof met*het doel Lenin grad te ontzetten, mislukt en een zware nederlaag van den tegenstander geworden. Den grootsten last van deze zware ge vechten hebben infanterie en pioniers ge dragen. De* vijand heeft volgens de thans be schikbare gegevens verloren: 32.759 ge vangenen, 649 stukken geschut, 171 tanks, 2904 machinegeweren, granaatwerpers en machinepistolen, benevens een groote hoe veelheid andersoortig oorlogstuig. De bloe dige verliezen van den vijand bedragen een vefelvoud van het aantal gevangenen. Zware artillerie van het leger nam fa brieken in Leningrad en het scheepvaart verkeer in de Baai van Kroonstad doel treffend onder vuur. In het gebied van Moermansk wierpen formaties gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers spoorweginstallaties en op slagplaatsen in brand. Vergezellende jagers schoten 12 vijandelijke vliegtuigen neer, zonder zelf verliezen te lijden. In Noord-Afrika werden Britsche strijd krachten in het gebied ten Zuiden van Mersa Matroe** opnieuw verslagen en tot een verderen terugtocht naar het Oosten gedwongen. Hierbij leed de vijand zware verliezen aan pantserwagens. Het zwaar versterkte Mersa Matroen werd ingesloten en de achtervolging van den vijand, werd voortgezet. Formaties van de Duitsche ek Italiaansche luchtmacht voerden doeltref fende aanvallen uit op Britsche verdedi gingsstellingen en bombardeerden vgande lijke colonnes op den terugtocht. Formaties" jachtvliegers bewaakten het gevechtsge- bied boven het pantserleger en schoten zon der eigen verliezen 10 vijandelijke vlieg tuigen neer. Bij den jevitailleeringsdienst naar Nöord-Afrikaans'che havens schoten commando's luchtdoelartillerie aan boord van de schepen der Duitsche marine op 27 Juni 6 Britsche bommenwerpers neer. ïn de Middellandsche Zee bracht een Duitsche duikboot voor Haifa een tank schip en een vrachtschip met een gezamen- lgken inhoud van 5000 brt. tot zinken. Op Malta werd in den afgeloopen nacht het vliegveld Halfar gebombardeerd. Aan de Zuidwestkust van Engeland wierpen in den afgeloopen nacht vrij ster ke formaties gevechtsvliegtuigen voor een deel vanaf geringe hoogte een groot aan tal bommen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1