PR0VIHCIA1E ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1942 Het fort Bir Hacheim stormenderhand veroverd. Toestand voor verdedigers van Sebaste^ol kritiek. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week óf 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Per m.m. 14 cent, min. per adv. f~2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 65 ct-, iedere regel meer 13 ct., ^ienstaanvr, en dienstaanb. resp. 55 'en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 30 ct., elk woord meer 6 ct.,v bij vooruitbetaling'. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT6 -BLADZIJDEN 185ste JAARGANG NUMMER 135 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOEP. HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VUSSINGEN De BUREAUX van 8t Provinciale Zeeuwache Courant zijn gevestigd tei VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londensche Kaai 29 Redactie telefoon 3521, na kantoortijd telef. 3454. Administratie telef. 8541. GOES: Red. en Administr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45. 'tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 BRES KENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 - Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Donderdag bekend In het versterkte gebied van Sebastopol werd de aanval in hevige gevechten voortgezet. Wanhopige tegenaanvallen van den vijand leverden geen succes op. Tij dens hevige luchtaanvalen op het gebied van Sebastopol werd in de haven der ves ting een koopvaardijschip van 3000 brt. door bomtreffers tot zinkeh gebracht. In den Noordelijken sector ontruimde de vijand 'onder den druk van onze opruk kende .troepen talrijke plaatsen. Aan het Wolchowfront werden sterke vijandelijke aanvallen onder bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen. Kustartillerie van het leger bestookte met goeds uitwerking vijandelijk* scheepvaartverkeer in de baai van Kroonstad. Een uit Leningrad ver trekkende duikboot en esn vergezellend vaartuig werden in brand geschoten. In Noord-Afrika werd het fort Bir Ha cheim, de Zuidelijke pijler van het Britsche verdedigingsstelsel, hedenochtend na da- genlangen verbitterden tegenstand van de aldaar ingesloten sterke vijandelijke strijd krachten, stormenderhand veroverd. Luchtstrijdkrachten mengden zich in den strijd te land en bombardeerden Britsche troepenconcentraties en colonnes.. In lucht gevechten verloren de Britten 21 vliegtui gen. In het Oostelijk deel van de Middelland- sche Zee vielen Duitsche duikbooten een krachtig beschermd voor Tobroek bestemd convooi aan. Zij brachten in een feilen aanval tiwee" zwaar' geladen tankschepen met een gezamenlijken inhoud van 12.000 brt. tot zinken. Bovendien werden vier transportschepen door torpedotreffers be schadigd. Op het eiland Malta werden Britsche vliegvelden overdag en 's nachts met bommen bestookt. Duitsche en Ita- liaansche jagers vernietigden hierbij acht Britsche vliegtuigen. Voor de Engelsche Zuidkust plaatsten •gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht bomvoltreffers van zwaar kaliber op drie koopvaardijschepen van middelbare tonnage. Eerste luitenant Gradig, compagniechef in een infanterie-regiment, heeft zich bij de gevechten voor Sebastopol door bijzon dere dapperheid onderscheiden. DE VEROVERING VAN BIR HACHEIM. Met de bestorming van Bir Hacheim is feitelijk een der hoekpijlers van het Brit sche front in de Marmarische woestijn ten val gebracht. Deze sterkte op een dqmi- neerende woestijnhoogte kan beschouwd' worden als het Zuidelijkste fort van To broek. Met zijn val ligt het Zuiden voor Rommel open en in l)et Noorden is voor de Engelschen een toestand ontstaan gelijk aan dien van eind Mei 1940 na den slag van Vlaanderen. Is dat echter de verrassing, die Rommel den Engelschen heeft toegedacht? Men kan veeleer aannemen, dat Rommel zelf in het geheel niet in dit gebied opereert, maar dat hier de Duitsch-Italiaansche troepen, reeds naar het Westen gezwenkt, in zekeren zin op eigen houtje de vijanden op hun eigen mijnversperringen drijven en zoo brengen tot de vernietiging, die zij den strijdkrach ten der spil hadden toegedacht. De In Ber lijn ontvangen berichten uit de Marmari sche woestijn geven verdere conclusies aan, al schijnt het algemeene plan slechts plaat selijk begrensde doelen te kennen. De Britsche berichtendienst heeft een extra-bericht uitgegeven, waarin officieel wordt medegedeeld, dat Bir Hacheim door de strijdkrachten der spilmogendheden is ingenomen. duitsch kolonel in afrika gesneuveld. "Tijdens de in het legerbericht genoemde zware aanvallen in Afrika is kolonel Hans Lewin Barby, drager van het ridderkruis, den 27en Mei aan zijn verwondingen ge storven. In een bericht van het front uit Mos kou wordt volgens „Exchange Telegraph" toegegeven ,dat voor Sebastopol de toe stand voor de Verdediging kritiek is. De druk is verder versterkt. Het verdedi- glngsnet van de bolsjewisten heeft zwaar geleden. Tusschen de afzonderlijke verde digingswerken is de verbinding grooten- deels verbroken. De ^Duitschers zijn be halve met vliegtuigen ook met pantser wagens en gemotoriseerde infanterie in de meerderheid. De Duitsche aanval heeft reeds de eer ste dagen belangrijke vordering-en ge maakt. De strijd wordt gekenmerkt door de moeilijkheden van het terrein en door de talrijke goed gebouwde vestinggordels, die de bolsjewieken om de stad hebben aangelegd. Het zijn geen versterkte stel lingen, maar het is een stelsel van kaze matten en deels onderaardsche vesting werken, te vergelijken met de Grieksehe Metaxas linien, die twaalf maanden gele den door de Duitsche troepen bestormd werd. De weerstandskracht der vesting gordels van Sebastopol wordt echter ver hoogd door verschillende omstandigheden, welke .het den bolsjewiekenmogelijk ma ken tfware en de zwaarste artillerie te ge bruiken. In dit terrein woedt een uiterst harde verbitterde strijd. Het zwaartepunt van den aanval ligt bij de Duitsche infanterie, die, gesteund dooi de luchtmacht en hst vuur der batterijen, de voornaamste last van den strijd draagt. Met gebruikmaking van- de modernste lichte en zware infanteriewapens werd ter rein gewonnen en werden de tegenaanval len der bolsjewieken afgeslagen. Deze te genaanvallen zijn niet alleen opmerkelijk wegens het gebruik van talrijke granaat werpers en mechanische wapens, welke de bolsjewieken bij zich hebben, en die na de, nederlagen van den vijand het slagveld be dekken, doch ook door de massa men- schen, die de commissarissen hier zonder acht te slaan op de verliezen, voor het vuur van de Duitsche infanteriewapens jagen. De vraag kan gesteld wórden, hoelang de bolsjewieken dit massale gebruik van mënschen, dat met groote verliezen ge paard gaat, kunnen volhouden, daar Se bastopol een belegerde vesting is, en de eenige toevoerweg, de zee, door de Duit sche. luchtmacht gecontroleerd wordt, wel ker optreden den bolsjewieken merkbare moeilijkheden bereidt. sebastopol een sterke vesting. Toonaangevende Duitsche militairen zeggen, dat de al dagen lang tegen Se bastopol ondernomen aanval der Diiitsche en Roemeensche troepen een actie is, die na de verjaging van de bolsjewieken van het schiereiland Kertsj automatisch te verwachten was. Hij ligt evenals de tot stand gekomen rechtbuigïng van het vij andelijke front inhet gebied ten Zuid oosten van Cha'rkof op het terrein" der tot beveiliging van die posities, die door den Grootduitschen generalen staf als noodzakelijk worden beschouwd voor het komende groote offensief. In kringen der bevelvoerende generaals ziet men in Sebastopol de reeds door na tuurlijke omstandigheden begunstigde sterkste vesting der wereld. Het verba zingwekkende van het tot nu toe gepres teerde is, 'dat het aan relatief geringe Duitsch-Roemeensche strijdkrachten ge lukt is den eersten sterken gordel van versterkingswerken reeds in zoo korten tijd in handen te krijgen. De gevechten zullen volgens de meening van vaklieden nog zeer zwaar en langdurig zijn. Met den val van Sebastopol zou efchter "het werk van de zoogenaamde terreinzuivering op het schiereiland Kertsj definitief afgeloo pen zijn. De gevechten in Tsjekiang. Naar Domei meldt, hebben de Japansche strijdkrachten in het centrum van Tsje kiang de troepen van Tsjoengking vernie tigd in de slagen bij Kinlan, Tsjoetsjau en Toengjang. In den slag bij Tsjoetsjau wer den de 16de en de 86ste divisie van Tsjoeng king vernietigd. Tot 9 Juni hadden de Japanners in Tsje kiang de volgende resultaten behaald 11.660 Chineezen gesneuveld, 6797 gevan gen genomen. Buitgemaakt werden. 32 stukken veldgeschut, 34 loopgraafmortie ren, 52 zware en 222 lichte machinegewe ren en aanzienlijke hoeveelheden munitie en ander oorlogstuig. De Japanners verloren bij deze operaties 383 dooden. de japansche luchtaanvallen. Japansche vliegtuigen hebben luchtaan vallen op de nog aanwezigè vijandelijke stellingen jn de provincies Tsjekiang en Kiangsi ondernomen. Voorts heeft een for matie bommenwerpers van het leger ïnge- vper 60 vijandelijke vaartuigen waargeno men op den bovenloop van de rivier de Tsjangkian in de provincie Tsjekiang. Zij brachten in een aanval hiervan 40 schepen tot zinken. Voorts vielen Japansche vlieg tuigen treinen, spoorlijnen en vrachtauto's aan. zieke fransche krijgs gevangenen teruggekeerd. Te Parijs zijn 230 zieke Fransche krijgs gevangenen uit Duitschland aangekomen. ARGENTINIË EN DE OORLOG. In de kamervergadering van Woensdag heeft de radicale afgvaardigde Tabordia een voorstel ingediend, waarin de verbre king der betrekkingen met de spilmogend heden wordt verlangd. De radicale afge vaardigde Stanchina stelde voor, diploma tieke betrekkingen met de Sovjet-Unie aan te knoopen. Beide voorstellen zijn verwe zen naar de kamercommissie voor de bui- tenlandsche politiek. ROOSEVELT VRAAGT EEN VERDER MILLIARDENCREDIET. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft Roosevelt aan het congres toestemming vex-zocht voor een nieuw crediet ten bedra ge van 39,42 milliard dollar. Dit crediet zal worden geboekt op het in Juli a.s. aanvan gende begrootingsjaar 194243. voormalige koning van griekenland in washington. De ^voormalige koning van Griekenland is voor een officieel bezoek, dat zes dagen zal durén, te Washington aangekomen, zoo meldt Globereuter uit Washington. Hij werd in het Witte Huis door Roosevelt en de' hoogste regeeringsambtenaren ontvan gen. brand infranschen mijn. Een felle brand is uitgebroken in de mijnen van La Ghazotte nabij Lyon (Fr.) De arbeiders konden zich redden behalve vier. Een van hen, een 17-jarige, heeft men niet meer kunnen terugvinden. Van de drie anderen die werden boven gebracht, waren er twee overleden* Japansche duikbooten voor Zuid-Afrikaansche kust. Het Zuid-Afrikaansche ministerie van marine heeft in een communiqué toegege ven, dat de haven van Durban, gelegen aan de kust van Natal, door de Japansche duikbootvloot vrijwel geblokkeerd is. Men heeft geconstateerd, dat verschei dene duikbooten voor de haveh kruisten en in korten tjjd drie schepen tot zinken hebben gebracht. Deze officieele mededeeling, die in Zuid- Afrika groote opwinding heeft veroor zaakt, heeft onmiddellijk militaire maat regelen tot gevolg gehad. Zoo is de stad Durban geheel verduisterd, evenals het kustgebied tot, een diepte van 70 kilometer. ,In militair? kringen te Kaapstad hecht men groote beteekenis aan deze Japan sche operaties aan de Oostkust van Zuid- Afx-ika. Men wijst er op, dat de Japansche vloot waarschijnlijk van plan is de ge allieerde scheepvaartroute om de Kaap krachtig aan te vallen. Zooals bekend worden alle materiaal- en troepentrans porten naar hét „Midden-Oosten" en Britsch-Indië om de Kaap geleid, sedert de Middellandsche Zee en het Suezkanaal daarvoor niet meer gebruikt kunnen wor den. Het opduiken van Japansche oorlogs. schepen op deze route is natuurlijk een zware slag voor de. versterking der Brit sche strijdkrachten in Britsch-Indië en voor het vervoer van Amerikaansch oor logsmateriaal naar de troepen in het „Midden-Oosten". Amerikaansch schip tot zinken gebracht. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft medegedeeld, dat voor de At lantische kust een Amerikaansch vracht schip van middelbare tonnage door gra- naatyuur tot zinken is gebracht.. De over levenden zijn reeds aan land gebracht. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het Italiaan.sche weermachtbericht van Donderdag luidt als volgt Levendige ontmoetingen van pantser eenheden verliepen in de Marmarische woestijn in ons voordeel. Er werden 20 pantserwagens vernietigd en ongeveer 100 gevangenen gemaakt. De luchtmacht viel met succes vijandelijke troepen aan, op marsch of in rustpositie, alsmëdè colon nes materiaal. Hierbij werden 17 gevechts wagens en verscheidene tientallen auto mobielen van allerlei soort getroffen en in brand geschoten. De Britsche luchtmacht verloor in gevechten 21 toestellen, waar van 12 door Duitsche jagers en negen door onze jachtvliegtuigen werd neerge haald, die boven El Adem, zonder zelf verliezen te lijden, een succesvollen strijd waren aangegaan met een numeriek supe rieure vijandelijke formatie. Een door Duitsche vliegtuigen getroffen Bristol Blenheim stortte bij het eiland Linosa om laag. Acht andere machines werden door Italiaansche en Duitsche jagers tijdens aanvallen op Malta neergeschoten. De doglen der steunpunten van Micabba en La Venezia werden herhaaldelijk gebom bardeerd. Twee van onze vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Uit Tarente, dat in den afgeloopen nacht opnieuw door Engelsche vliegtuigen werd aangevallen, komen berichten over geringe schade en vijf licht gewonden on der de burgerbevolking. In het Oostelijke deel van ds Middel landsche Zee vielen Duitsche duikbooten een krachtig beschermd in de richting van Tobroek varend convooi aan. Twee sche pen van totaal 12.000 ton werden tot zin ken gebracht, vier anderen kregen torpe dotreffers. Nooduitkeering van het Arbeidsfront. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt Artikel 8 van het huishoudelijk regle ment Van hstN.A.F. opent de mogelijk heid van ondersteuning in geval vah nood. Ook hierin komt *dë tegenstelling met het vex-leden tot uiting. De leden van het Nederlandsche Arbeidsfront vormen teza men een gemeenschap, waaraan de betee kenis ver uit gaat boven die van een vak organisatie. Geheel in overeenstemming hiermede kan ieder dan ook - aanspraak maken op een grootere behartiging van zijn belangen, dan voortvloeit" uit zijn vak of beroep. Het saamhoorigheidsgevoel moet overal,- waar dit mogelijk is, tot uiting komen, wat vandaag aan den één kan overkomen, kan morgen den ander te beurt vallen, j Allen hebben de gezamen lijke plicht, hulp te bieden, waar de en kele werker den bijstand van anderen be- ho#ft. De financieele zorgen en moeilijk heden in het gezin van iederen werker, zijn tevens de zorgen van de gemeenschap, waartoe deze werker behoort". Dit is de grondgedachte, waaruit de „nooduitkeew ring" geboren is. Een nadere omschrijving van wat onder „nooduitkeering" wordt verstaan, is in ar tikel 8 niet gegeven. Hierdoor is een zeer ruime begrenzing mogelijk. Alle gevallen, die niet kunnen worden thuisgebracht on der de andere ondersteuningen als invali- diteits- en ouderdomsondersteuning, over- lijdensuitkeering e.d., doch niettemin drin! gend om oplossing vragen, kunnen behoo- ren tot de gevallen als bedoeld in artikel 8. De strekking van dit artikel is de mo gelijkheid duidelijk te laten spreken, dat ieder, die tenminste een jaar contributie heeft betaal^, zich binnen de grenzen, die de financieele leider van het N.A.F. stelt,, van hulp en bijstand zal kunnen verzeke- ren. Het saamhorigheidsgevoel van iederen wterker en den wensch in geval van nood ook voor eigen gezin een beroep op de gemeenschap te kunnen doen, doen hem de noodzaak inzien, lid te zijn van het Ne derlandsche Arbeidsfront. De staatsbegrafenis van Reinbard Heydrich. Een telegrafisch overgebrachte foto tijdens de herdenkingsrede, welke Werd uitgesproken door den Reichsführer der SS, Hetnrlch Himmler Teiefoto Weltbiid-Poiygoon-Pax Holland iw NIEUWE STEUNREGELING VOOR WERKL00ZEN. Melk voor kinderen v%n ondersteunde werkloozen. De secretaris-generaal van het de partement van sociale zaken.heeft de steunregeling voor de werkloozen aan een herziening onderworpen, die in hoofdzaak op het aanbrengen van eeni ge Vereenvoudigingen neerkomt. Het aantal gemeenteklassen is vermin derd van 9 op 7. Voor de gemeenten, be- hoorende tot de eerste klasse, geldt thans het navolgende tarief: a. voor man en vrouw 13,60; b. voor elk gezirfslid boven 2 personen 1,40; c. voor kostgangers 9.40. De tot dusver geldende schaal der maxi mum uitkeeringen is door een andere ver vangen. D& maximum-steun bedraagt 70 pet. van het loon, dat de betreffende werk- looze geacht wordt te kunnen verdienen, vermeerderd met een gezinsledenbijslag, met een algemeen maximum ten bedrage van 00 pet. van het loon.. Voor hen, die verzekerd «zijn, d.w.z. aan gesloten big een van rijkswege -gesubsidi-. eerde en functionneerende werkloozenkas, worden de normeri voor man en vrouw, als mede de bedragen, voorkomende op de schaal der maximum-uitkeeringep, steeds met een gulden verhoogd. Afgeschaft is de overgangstoelage (oude huurbijslag), alsmede de vaste toelage. Deze bedragen zijn thans in de nonnen verwerkt, zoodat op geen enkele wij?e een bedrag kan worden verstrekt in verband met de verwoonde huur. Dok het verschil in uitkeerlng tusschen uitgetrokkenen en dubbel uitgetrokkenen heeft opgehouden te bestaan. Er geldt slechts één schaal, zoowel bij geheel© als bij gedeeltelijke werkloosheid. Het ligt in de bedoeling aan deze nieuwe voorschriften terugwerkende kracht te verleenen tot den datum, waarop de laatste winteruitkeering is verstrekt.Voor zoover hierdoor het doen van een nabetaling noo- dig wordt, zal deze uiteraard niet steeds- aanstonds kunnen geschieden; daar de hieraan verbonden administratieve werk zaamheden eenigen tyd vorderen. Evenwel wordt in een ter zake aan de gemeentebesturen te verzenden rondschrij ven op een spoedige uitvoering van een en ander aangedrongen. Ten slotte heeft de. secretaris-gene raal nog besloten maatregelen te tref fen, opdat de kinderen van ondersteun de werkloozen, die volgens de distri butiebepalingen voor het- gebruiken van gestandaardiseerde melk in aanmer king komen, deze ook metterdaad zul len ontvangen. De kosten dezer ver-, strekking komen geheel ten laete van het rijk; Regeling voor aanvragen om ontheffing van bouwverbod. Zooals bekend is, heeft de rijkscommis saris op 1 Juni j.l. den algemeen gemach tigde voor de bouwnijverheid medegedeeld, dat met ingang van 1 Juli e.k. alle door den algemeen gemachtigde voor de bouw nijverheid verleende vergunningen voor de ,uityoeï*ing van bouwwerken haar geldig heid .hebben verloren. Reeds op 1 Juni aangevangen werken mogen worden voort gezet om het werk in een zoodanig sta dium te brengen, dat daaraan door de stillegging per 1 Juli een minimum aan schade vdor de volksgemeenschap ont staat. Voor werken, wélke in verband met de Nederlandsche volkshuishouding of in verband mét de oorlogvoering van zeer bijzonder belang worden geacht, is de mo gelijkheid geopend deze ook né, 1 Juli voort te zetten. In overleg met den Bevollmachtigten für die Bauwirtschaft heeft de algemeen gemachtigde voor de bouwnijverheid thans de werkwijze bepaald, welke zal worden gevolgd bij het aanvragen om ontheffing van het bouwverbod van den rijkscom missaris. Volgens deze regeling, welke een dezer dagen in een officieele bekendma king van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijver heid in de pers is gepubliceerd, moet het aanvragen van deze ontheffing geschieden op speciale formulieren, welke aan den algemeen gemachtigde voor den wederop bouw en voor de bouwnijverheid dienen te woi*den ingezonden. Slechts indien deze van oordeel is, dat een uitzonderingsgeval, als in het besluit van den rijkscommissaris bedoeld, aanwezig is, wordt het verzoek door hem aan den rijkscommissaris voor gelegd. DE NIEUWE BONNEN. Voor het koopen van de gebruikelijke hoeveelheden bi-ood, vleesch en aardappe len zijn voor de volgende week de bon nummers 31 geldig verklaard. Sigaretten enz. voor mannen zijn ver krijgbaar op de bonnen 36 en 37 en siga retten voor vrouwelijke personen op bon nummer 08. Voor het tijdvak van 10 dagen van Maandag 15 tot Woensdag 24 Juni kan boter worden gekocht op bon 31 van de öoterkaart en boter, margarine of vet op bon 31 van de vetkaart. Voorts zijn voor de periode varwier we ken van Zondag 14 Juni tot Zaterdag 11 •Juli de volgende bonnen aangewezen voor suiker 327 voor koffiesurrogaat 328; .voor jam 329: voor bloem, brood of gebak 317, 318, 319 en 320voor peul vruchten 330 voor gort 331voor ver micelli of maïzena 332 voor kaas 322, 323, 324, 325 en 326 voor peulvruchten 333 en 334 voor melk 31, 32, 33 en 34 voor chocolade 31 van de versnaperingen- kaart, voor suikerwerk 32 eri 34 en voor chocolade of suikerwerk 33 en voor rijst de bonnen 4-25 en 4-26 reserve. Nieuwe burgemeester .van Den Haag. Het rijkscommissariaat deelt mede? De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft op grond van paragraaf 1 van zijn verordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzon dere bestuursrechtelijke maatregelen) den professor in de rechtswetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, mr. dr. H. Westra. benoemd tot burgemeester van de stad 's-Gravenhage. Tegelijkertijd heeft de Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden den wethouder, prof ir. C. L. van der Bilt, die sedert 1 Juli 1940 hét ambt van burge meester van Den Haag heeft waargeno- - men, zrjn dank betuigd voor de bewezen diensten. Géborén29 Mei 1883 te 's-Gravenhage voltooide hij na zgn gymnasiale opleiding de studie in-de rechtflvvetenschappen aan de rijksuniversiteit te Leiden was hij in 1907 promoveerde. Reeds het volgende jaar werd hij bij de rechterlijke macht in Nederlandsch-Indië geplaatst, in 1915 re patrieerde hij en kort daarna werd hij te Utrecht bevorderd .tot doctor in de staats wetenschappen. Tevens bestudeerde hij in de jaren 1915,/'17 de Japansche taal met het resultaat, dat hij in 1918 werd benoemd tot seeretaris-tólk aan het Nederlandsche ge zantschap te Tokio, welke functie dr, Westra tot 1921 bleef bekleeden. In laatst genoemd jaar ging hij weer naar Neder- landsch-Indië als leeraar aan de oplei dingsschool voor inlandsche ambtenaren, terwijl hij tevens lid van den Volksraad werd en zitting had in gewestelijke ge meenteraden en in den regentschapsraad. Voorts was hij tot 1924 adjudant regee- ringscommissaris voor de bestuurshervor- raing. In 1924 werd hij benoemd tot hoog leeraar in het staats- en administratief recht en de tropische economie aan de technische hoogeschool te Bandoeng., Prof. Westra heeft tot 1931 te Ban doeng het hoogleeraarsambt bekleed en werd toen' benoemd tot bijzonder hooglee raar in het Indische staatsrecht en het adatrecht aan de Uti*echtsche universiteit en hij werd daar van 1933'36 tevens belast met het geven van colleges in de Japansche taal. Trj4ens dit hoogleeraarschap aanvaard de prof. Westra in 1935 als opvolger van prof. dr. Van Breen het presidium van de Alg. Ned. Verkeer^. Federatie», in welke kwaliteit hij uitnemend werk heeft ver richt. Behalve de reeds genoemde functies- vervulde prof. Westra van 1937 tot heden o.m. een belangrijke taak als docent be last inet de colleges in het Indisch staats recht Van de Landbouw Hoogeschool te Wageningen en voorts was hij van 1934 tot i942 bestuurslid van de Nederlandsch- Japansche vereeniging. Prof. Westra is lid van de N.S.B. ALARM. De vüand valt aan,... De aanval wordt afgesla gen tegenaanvalStormloop Gevechten van man tegen man.... bloedige verliezen voor de SovjetsEinde] Uk een welverdiende rust voor onze strijders. Welverdiende rpst, na een behaalde overwinning, dhar behoort een pijp goede tabak bij. Dat kan, want. zoowel tabak als een pijp behooren tot den inhoud van de 2200 kistjes, die nu gereed ge maakt worden voor de dappere strijders van ons le gioen. Die welverdiende rust. na een dsg van bar den strijd tegen het Sovjet-monster, landgenoot, ook gij gunt haar onze mannen van harte er» wat die pijp tabak betreft, ook daaraan zult gij het uwe willen bijdragen. Daarom vragen wU u een flink bedrag te storten op girorekening 432100. T.N. verzorg inga fonds van het vrijwilligerslegioen „Nederland" Koninginnegracht 22, te 's Gravcnhagc,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1