UIT DE PROVINCIE VERDUISTEREN van Zaterdagavond 21.40 uur tot Zondagochtend 5.33 uur van Zondagavond 21.41 urn- tot Maandagochtend 5.32 uur van Maandagochtend 21.42 uur tot Dinsdagochtend 5.30 uur De maan gaat Zondag te 3 05 uur onder en komt te 14.12 uur op. Maandag resp. 3.28 en 15.26 uur, Dinsdag resp. 3.54 en 16.41 uur. WALCHEREN GEITENKEURING. WESTKAPELLE. Donderdagavond had alhier op het terrein van den heer L. Min- derhoud een gietenkeuring plaats. Als keurmeesters waren daarbij aanwezig de heeren W. Sietema, zuivelconsulent te Mid delburg en J. Verslurjs Sz. te Serooskerke, secretaris van de Provinciale vereeniging tot verbetering van het geitenras. Aangevoerd werden 36 geiten en lam meren, terwijl de keuring het volgende re sultaat had Lammeren le pr. P. Hengst Jz. 2e pr. A. Verhulst Clir.z.; 3e pr. A. Gabriëlse Pz. Éénjarige geiten le pr. met diploma, tevens aanbieder van het kampioenschaps- dier, H. Lievense Lz. 2e pr. J. Roel3e Az. 3e pr. A. Verhulst Chr.z. Tweejarige geiten le pr. met diploma A. Simonse Lz. 2e pr. J. van Rooijen Az.; 3e pr. P. de Kam Pz. Driejarige en oudere geiten le pr. P. K. van Rooijen Jz.2e pr. P. K. van Rooijen Jz. 3e pr. met diploma P. de Kam Pz. Geiten van 9 maanden oud le pr. P. K. van Rooijen Jz. 2e pr. A. Gabriëlse Az.; 3e pr. K. Huibregtse Kz. Een tiental geitenhouders ontving een aanbeveling voor de fokkerij, terwijl de kampioensprijs werd beschikbaar gesteld door den heer K. Kleinepier Jz. te Boude- wijnskerke, bokkenhoudetf van de afdee- ling Westkapelle van bovengenoemde ver eeniging. Aan het einde van de keuring deelde de secretaris van de Provinciale vereeniging nog mede, vol lof te zijn over de goede kwaliteit van het ter keuring aangevoerde. ZUID-BEVELAND IN SLOOT GEREDEN. YERSEKE. Het dochtertje van den heer R. had het ongeluk met fiets en al in de steile sloot bij wed. E. de Jonge terecht te komen. De chauffeur en een inzittende van een juist passeerende autobus brach ten haar weer op den beganen grond. Het meisje had geen letsel bekomen, wat ge zien de groote tuimeling wel een wonder mag heeten. ZEEUWSCH-VLAANDEREN AFSCHEID VAN DEN HEER LAKO. ZUIDZANDE. De hefcr S. P. Lako, kwee- keling met akte aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot onderwijzer aan de o.l.- school te Arnemuiden. Donderdagavond hadden zich in een lokaal der school het gemeentebestuur, de Oudercommissie, het onderwijzend personeel alsmede de kinde ren vanaf de 3e klasse en ouder verzameld, teneinde officieel afscheid van den heer Lako, welke ononderbroken als kweeke- ling met akte aan deze school verbonden is geweest, vanaf het tijdstip waarop hij zijn onderwijzersdiploma verwierf, te nemen. De burgemeester, namens het gemeente bestuur sprekend, memoreerde dat het vertrek van een kweekeling met akte in het algemeen geen opzienbarende gebeur tenis is, waaraan een officieel afscheid moet worden verbonden. In dit geval is het echter eenigszins anders, aangezien de heer Lako gedurende een reeks van jaren die functie heeft uitgeoefend, en wel op een wijze, die alle lof verdient. Hij schetste de heer Lako als een uitstekend onderwij zer. Spr. eindigde met den heer Lako dank te brengen voor de bewezen diensten en bood hem namens het gemeentebestuur, de Oudercommissie, het onderwijzend per soneel en de leerlingen een fraai cadeau aan, bestaande uit de trylogie „Hongaar- sche Rhapsodie" van Zsolt Harsanye. Te vens deelde de burgemeester mede, dat hg het in het belang van het onderwijs had geacht, opnieuw een kweekeling met akte te benoemen met Ingang van 1 Juli a.s. heeft hg als zoodanig benoemd de heer C. Verhage alhier. Namens de Oudercommissie voerde de heer Adr. Luteyn het woord. Spr. dankte den heer Lako namens alle ouders harte lijk voor hetgeen hij aan de kinderen heeft medegegeven, en wenschte hem in zijn nieuwe betrekking het beste toe. Nadat hierna de heer Lako den kinderen op limonade had getracteerd, verkreeg een der leerlingen het woord, t.w. Bram Aalbregtse, die met een vlot speechje af scheid van den meester nam namens alle leerlingen. Daarna sprak het hoofd der school, de heer B. van de Reepe. Spr. prees het in Lako, dat deze zich niet door geld had laten leiden, doch steeds het beste heeft gegeven wat in hem was. Hij roemde zijn groote liefde voor de kinderen. De heer Lako heeft daarna allen sprekers dank gezegd voor de gesproken woorden en het cadeau. rOLDERVERGADERING. AXEL. Donderdag vergaderden alhier in het hotel „Het Gulden Vlies" de stem bevoegde ingelanden van den polder Be- oostenbljj Benoorden. De rekening en ver antwoording over 19411942 werd vast gesteld met een bedrag aan ontvangsten van 8061,56 en aan uitgaven van 7256.61, alzoo met een goed slot van 804,95. De begrooting voor 19421943 werd vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 9102.73, waarin begre pen een bedrag van 872,93 voor onvoor ziene uitgaven. Het dijkgeschot werd vastgesteld op 9 per H.A. voor de le 7.50 voor de 2e, 6 voor de 3e en 4-50 yoor de 4e soort land. EERSTE STEENLEGGING R.K. KERK TE WESTDORPE. WESTDORPE. Donderdagnamiddag had alhier, zooals reeds eerder in het kort ge meld, de plechtige eerste steenlegging plaats voor de nieuwe R.K. kerk. Voor deze gelegenheid bestond groote belang stelling op het anders zoo stille dorp. Te ruim 4 uur verzamelden zich de genoodig- den, autoriteiten, parochianen en talrijke andere belangstellenden -op de plaats waar de nieuwe kerk zal verrijzen. Fundamenten waarop reeds gedeeltelijk muren zijn op getrokken, geven een beeld van hetgeen hier zal worden gebouwd op de plaats, waar heden vóór 2 jaar de oude kerk ten offer vi3l aan het oorlogsgeweld. Toen het gezelschap op de plaats van de eerste steenlegging was aangekomen, verwelkomde de pastoor, de Zeëreerw. heer B. Ooninkx de verschillende autoriteiten. Spr. begon er op te wijzen, dat hier een groot werk te verrichten is met den bouw van de nieuwe kerk. Indien de Heer echter het huis niet bouwt, zal alles tevergeefs zijn. Het is vandaag juist 2 jaar geleden, dat de Belgische troepen van hier aftrok ken en een zucht van verlichting ging toen op. Doch toen kwam ook de tijding van de evacuatie naar het naburige Zuiddorpe. 's Anderen daags bereikte ons de droeve mare, dat de toren was opgeblazen en de kerk in vlammen stond. Toen we uit Zuid dorpe terugkeerden, vonden wij nog slechts een puinhoop. In die dagen hebben wij ook ons zilveren priesterfeest herdacht. Het fraaie geschenk van de parochianen, een gebrandschilderd raam, is gelukkig gespaard gebleven en zal in de nieuwe kerk een eerste plaats innemen. De wederop bouw van Westdorpe is reeds ter hand ge nomen en dank zij de loyale medewerking van dr. Ringers, zal de bouw van de nieuwe kerk het geheel bekronen. In de steen, die wij straks gaan plaatsen ligt besloten het fiere Zeeuwsche wapendevies; „Luctor et Eméfgo". Er staat in de Schriftde steen die door de bouwlieden is verworpen, is door God tot een hoek steen geworden. Wij geloovigen zijn hier bijeen gekomen; wij zijn levende steenen voor den tempel Gods. De dag zal weer aangloren waarop de klokketorens weer zullen galmen. Hierna had de wijding en eerste steen legging plaats door pastoor Ooninkx, met de gebruikelijke kerkelijke ceremoniën. Vervolgens had een omgang plaats via de plaats, waar het altaar zal verrijzen voor de wijding. Na afloop van deze plechtigheid der eerste steenlegging bracht de pastoor dank aan de autoriteiten en de parochianen voor de betoonde belangstelling, voor wie ge legenheid geboden werd om een steentje bij te metselen voor het nieuwe gebouw en bezichtiging van hetgeen reeds is op getrokken. Tenslotte heeft dr. Ringers nog gespro ken. Het oorlogsgeweld is over dit dorp gegaan. De heropbouw is echter aangevan gen en de bouw van de kerk zal dit werk voltooien. De pastoor dankte dr. Ringers en de autoriteiten en sprak de hoop uit, dat de kerk nog dit jaar voor kerkelijke diensten in gebruik zal kunnen worden genomen. AGENDA VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN Mei 27 Scrooskerke. Huid en tuin. Café IVestdorp. 14 uur. Not. Terpstra. (Zie adv. P.Z.C. 6 Mei) 28 Overslag. Woonhuis. Café Plasschaert. 14.30 uur. Not. Fanoy. 29 Nieuwerkerk. Huis met erf en tuin. Café „De Meelbaal". 11 uur. Not. Heering. Juni 2 Axel-Sassing. 3 Woonhuizen. Café Doesselaar. Not. Fanoy. 2 Zierikzee. Woon- en winkelhuis. Sociëteit ,.Concordia!'. 10.30 uur. Not. Van den Bout. 3 Zierikzee. Huis en erf en bouwterrein. So ciëteit „Concordia". 11 uur. Not. Heering. KERK- EN SCHOOLNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Almelo (4e pred. pi.) J. J. Pol dervaart te Vriezenveen. Benoemd tot hulpprediker te Kampen W. Sirag, cand. te Amsterdam. EVANG. LUTH. KERK. Drietal te Amsterdam (vac. L. Schutte)G. J. Duivendak te Utrecht, H. J. Jaanus te Rotter dam en C. Riemers te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Vlaardingen H. Ligtenberg te Kampen. KEUS GENOEG. B(J de Ned. Herv. Gemeente van Voorburg zal met ingang van 1 October a.s. een derde predikants- plaats worden gevestigd. Uit de gemeente werd op 20 predikanten voor deze vacature de aandacht geves tigd. Daaronder was een lijst die 98 handteekeningen bevatte. Uit den kring van den kerkeraad werd dit getal uitgebreid doordat op nog undere predikanten de aaDdacbt gevestigd werd. Een voorlooplge gros lijst werd vastgesteld en duarop staan thans de na men van 33 predikanten. Uit Zeeland staan op de groslijst de predikanten: ds. De Bruijn, van Wemeldlnge; ds. Hietkamp, van Vlissingen en ds. Kelder, van Middelburg. GEREF. JEUGDBEWEGING IN ZEELAND. De provinciale vergadering van den Bond van Mels- jesvereenlgingen op Gcref. grondslag In Nederland zal Zaterdag 11 Juli a.s. te Goes worden gehouden. Tot prov. propagandiste ls benoemd mej. R. v. Riet te Goes. Te Geersdijk op Noord-Beveland Is met aanvankelijk 11 leden een Geref. Melsjesvereenlging opgericht. De Geref. Melsjesvereenlging te St. Laurens is gesplitst in twee vcrecnlglngcn cn die te Axel in drie vereeniglngen. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. De héér P. Meijcrs Jzn., sluisknecht aan de buitensluis te Vlissingen, is tot sluiswachter te Helmond benoemd. Benoemd tot gezworene van den polder „Vier ban nen van Duiveland", H. C. van de Zande te Nieuwer kerk; tot gezworene van den „Drclschorpolder", C. J. M. Klompe te Dreischor. R.H.B.S. 5-Jarlge cursus B. Terneuzen. Voor het eindexamen zijn geslaagd de candida- ten T. Brederode, P. J.oof, C. v. d. Stigcliel cn A. H. Arbman, allen te Terneuzen J. M. 't Gilde, C. j. Schieman, J. C. Vink cn M. P. G. Wonder- gem allen te Axel D. I.ouwersc le Hoek F. A. Neeteson te Kloostcrzande W. Wisse en S. de Klerk te Zaamslag R. P. Klein le Sas van Gent J. H. Jagtenberg te Westdorpe, W. F. N. Ram- meloo te Philippine. De heer L. Becu te Cadzand is met ingang van 1 Juni 1942 benoemd tot tijdelijk opzichter bij de Rijksdomeinen met standplaats Middclharnis. KAMPERLAND. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent: IZ. J. LAMAIN. GING HET GOED? ANGLO-AMERIKAANSCHE OVERWINNINGSDROOM TEN EINDE. (Van onzen Haagschen correspondent) Het begint te spannen voor Stalin en de zijnen. Over eenige weken zal het een jaar geleden zijn, dat Duitschland, in het besef zijner Europeesche roeping, zijn weermacht tegen het bolsjewistisch gevaar in het veld brachten naar Stalin onlangs, volgens berichten uit Zweden, moet hebben te kennen gegeven, zal dat een beslissend moment zgn. Hg zei nl., dat de Sovjetunie op den eersten verjaardag van haar oorlog met Duitschland of haar vijanden moet verslagen hebben óf zelf ten onder zal moeten gaan. Het is dus geen wonder, wanneer men nu, bij het benauwend snelle naderen van dien fatalen datum zonder dat er iets gebeurt, zoowel in de Sovjetunie als in het kamp der geallieerde Anglo- Amerikanen, wat nerveus begint te worden Dat men zich daar zelfs op het ergste be gint voor te bereiden, kan ook blijken uit de moeite, die men zich geeft, om den in druk van vroegere overwinningsleugens wat te verzwakken. Want zoowel in de bolsjewistische als in de Anglo-Ameri- kaansche pers kan men den laatsten tijd lezen, dat men zich geen al te groote voor stellingen moet maken van de resultaten van het Russische-winteroffensief. Dat is wel heel merkwaardig, wanneer men zich daarbij de geestdriftige verhalen over bol sjewistische successen herinnert, die via Engeland en Amerika - en natuurlijk aller eerst door de Sovjetunie zelf - den aether worden ingezonden. Enorme terreinwinsten zouden den terugtrekkenden Duitschers weer afhandig zijn gemaaktbekende ste den waren opnieuw in handen van Stalin's overwinnende legers gekomenEn thans schrijft het officieele militaire orgaan der bolsjewisten „Roode Ster", maatregelen eischend tegen „lafaards, paniekzaaiers en defaitisten" „De politieke commissarissen moeten de eersten zijn, die een nieuwen geest van strijdvaardigheid inblazen aan het bolsjewistische leger. Nieuwo reserves met groote gevechtservaring zullen naar het front moeten worden gezonden." Zou er dan toch iets niet in den haak zgn met die successen en triomfen van den winter- veldtocnt Men zou geneigd raken, dit te veronderstellenvooral wanneer men naast dit citaat uit „Roode Ster" nog ken nis neemt van hetgeen Cyril Falls onlangs in de „Illustrated London News" schreef „Als Hitler heeft verklaard, dat hij het Oostelijk front zou stabiliseeren, dan is hem dat ook gelukt, want ven December tot heden zijn de Sovjet-Russen er niet in geslaagd het front zoo te hunnen gunste te wijzigen, dat men dit zonder moeite op een gewone kaart kan waarnemen. Hoe wel de Duitschers numeriek zwakker zijn, zijn de kwaliteiten van hun soldaten en de strategische bekwaamheid van hun gene- ralen staf verre superieur. Al met al kan men een zekere vrees niet onderdrukken, wanneer men nadenkt over de militaire dynamiek van het moderne Duitschland en over zijn overweldigend vermogen tot het produceeren van eerste rangs oorlogsma teriaal en het uitvinden van nieuwe strijd middelen". Dat ziet er inderdaad niet hoopvol uit, nu het voorspel van het nieuwe Duitsche offensief in den Krim reeds luide geklonken heeft. Eenige maanden heeft men de goed- geloovige gemeente kunnen bezighouden en afleiden met fanfareberichten over bolsje wistische successen, en den indruk kunnen wekken, alsof de Duitsche weermacht in de Sovjet-Unie doodgeloopen en doodge vroren was. Na Kertsj en in het gezicht van het nieuwe Duitsche voorjaarsoffensief gaat dat niet meer; derhalve haast men zich, het publiek op nieuwe nederlagen voor te bereiden. Een onaangename ervaring voor al diegenen, die op gezag van de Engelsche radio een zwaren winter door worstelden onder de leuze „Het gaat goed"Ofschoon die Haagsche tram conducteur, die filosofisch opmerkte „Ik geloof niks meer van al die praatjes, want de Duitschers vechten toch altijd nog maar op het grondgebied van anderen", al blijken begon te geven van een iets dieper en vooral van een eigen inzicht. Maar ging het ook eigenlijk niet goed Want geen weldenkend mensch kan toch in ernst hopen op een overwinning van Stalin's helsche horden WINTERHULP NEDERLAND. In de week van 11 tot en met 16 Mei werd in totaal 210.120,12 aan giften ont vangen ten behoeve van Winterhulp Neder land. Hieronder bevond zich een gift van 130 van de N.V. Walzenmolen „Sas van Gent" te Sas van Gent. FINANCIEN N.V. HOUTHANDEL v.h. G. ALBERTS Lzn. Co. Betreffende de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, kan nog worden gemeld dat vertegenwoordigd waren 218 aandeelen, uitbrengende 56 stemmen. Aan den heer G. A. Verstelle werd op zijn verzoek, na een 50-jarige dienstvervul ling, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als chef de bureau en procuratie houder, onder dankbetuiging voor de zeer langdurige dienstvervulling aan de ven nootschap bewezen. Tot procuratiehouders werden benoemd de heeren J. P, van 't Hof en A. M. W. van der Plank. Door den directeur werd nog medege deeld, dat onder den post hout voorraden zijn begrepen de voorraden opgeslagen voor den wederopbouw waarvan de winst de N.V. slechts gedeeltelijk ten goede komt. Na de behandeling der jaarstukken, zeide de voorzitter, de heer W. Berdenis van Ber- lekom, dat de jaarstukken zijn vastgesteld vóór de nieuwe belastingheffingen op de N V.'s bekend waren. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de te betalen belastingen aan zienlijk zullen verschillen met de gemaakte reserves. Dit kan tot gevolg hebben, dat wijzigingen moeten worden aangebracht in de voor de vennootschap nog niet vastge stelde fiscale overgangsbalanswinstbelas- ting. Commissarissen en directie meenen echter, dat de reserves voor diverse doel einden zoodanig zijn, dat een en ander geen aanleiding geeft eenige wijziging aan. te brengen in hunne voorstellen ten opzichte der Üiyidend-uitkeering, LAATSTE BERICHTEN DE NIEUWE BOTERBON. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 26 Mei tot en met 4 Juni a.s. de met „27" genummerde bon der boterkaart recht geeft op het koopen van 125 gr. boter. Ge durende genoemd tijdvak geeft de met „27" genummerde bon der vetkaart recht op het koopen van 125 gram boter of, voor zoover de voorraad strekt, van 125 gram margarine of 100 gram bak- en braadvet. Kippenhouders moeten eieren Inleveren. In een in dit blad opgenomen offi cieele mededeeling maakt het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd bekend, dat alle pluimvee houders, die voor hun dieren geen voedertoewijzing ontvangen, voor het jaar 1942 vijftien eieren per kip moe ten inleveren aan een door de land- bouw-crisis-organisatie in overleg met de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te De Bilt aangewezen verzamelaar. Dit beteekent, dat alle kippenhouders, dus ook zrj, die in hun stadstuintje eenige kippen hebben loopen, per dier vijftien eieren moeten inleveren en wel volgens een schaal, die in genoemde mededeeling wordt bekend gemaakt. Wanneer men niet aan de leveringsplicht voldoet, zal men geen pluimvee meer mogen aanhouden, afgezien nog van andere tegen de nalati- gen te nemen maatregelen. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar meergenoemde officieele mede deeling. Zeven Brltsche vliegtuigen neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren een vliegveld op Malta aangeval len. Tusschen op het veld staande vlieg tuigen werden treffers waargenomen. Boven het front dn Noord-Afrika hebben Duitsche jagers zeven Britsche jagers neergeschoten zonder zelf verliezen te lijden. Een afdeeling gevechtsvliegtuigen heeft gisteren bij verrassing de haven van Sebastopol gebombardeerd. Op de marine kazernes werden treffers geplaatst. Een vijandelijk jachtvliegtuig werd neerge schoten. Gisteren en in den afgeloopen nacht hebben Duitsche gevechtsvliegtui gen gewapende verkenningsvluchten boven de Engelsche wateren ondernomen, Zij keerden met goede resultaten terug. De geallieerde scheepsverllezen. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft het Amerikaansche departement van marine toegegeven, dat aan de kust van Zuid-Amerika een koopvaarder der Ver. Staten tot zinken is gebracht. Verder meldt het departement, dat voor de kust der Vereenigde Staten een in geallieerden dienst varend Noorsch schip tot zinken is gebracht en in de Golf van Mexico een Amerikaansch schip, waarbij 21 opvaren den om het leven zijn gekomen. Naar de Britsche berichtendienst meldt heeft Roosevelt ter gelegenheid van Mari time day een verklaring gepubliceerd, waarin hij onder meer zegtwij staan nog steeds voor een ernstig gebrek aan sche pen, noodig voor het vervoeren der oorlogs behoeften. Duikbooten en „agressoren" der spilmogendheden hebben een zwaren tol van ons geheven. PREDIKBEURTEN NED. HERV. KERK OP WALCHEREN. 2APINGE: 30.30 u. ds. De Bie. 7 u. ds. Visser. VEERE: 9 u. vm. ds. Schocli, 7 u nra. ds. De Bie van Vrouwenpolder. VROUWENPOLDER: 10.30 u. de heer Van Sab- ben, 2.30 u. ds. De Bie. NED. HERV. KERK OP ZUID- EN NOORD-BKVELAND. BIEZELINGE: 10.30 en 3 u. ds. Van Steenbergen BORSSELE: 10.30 u. ds. Bunjes, 3 u. leesdienst. COLIJNSPLAAT: 11 cn 3 u. ds. Kluiver. GEERSDIJK: 11 en 3 u. de heer Kraak. ■s-GRAVENPOLDER10.30 u. ds. Van Hoog straten, 3 u. ds. Evelein. HANSWEERT: 9.30 en 2.30 u. ds. Plaggeraars. 's HEER ARENDSKERKE: 10 u. ds. Van der Waa, 2.30 u. ds. Zandee. Maandag: 10 u. ds. Van der Waa. HEINKENSZAND: 10.30 u. ds. Renting. Maan dag: 10.30 u. ds. Renting. YERSEKE: 11 en 3.15 u. ds. Bons. KAPELLE: 10 en 2.30 u. dr. Schmidt. KATS: 2 u. dr. Hansen. KATTEN Dl JKE10.30 en 3 u. ds. Van Voort- huysen. Maandag: 10-30 u. dienst Zondags- schoolkinderen. KLOKTLNGE: 10 en 2.30 u. ds. Boersma. KRABBENDIJKE: vm. en nm. ds. Baarslag. KORTGENE: 11 en 3 u. ds. Van der Most van Spijk. KRU1NINGEN: 10 en 2.30 u. ds. Mortier. NIEUWDORP: 10 en 3 u. ds. Luuring. Maan dag: 10.90 u. ds. Luuring. NISSE: 10.30 u. de heer Van der Maden, 3 u. ds. Bunjes. SCHORE: 10.30 en 3 u. ds. Postma. WAARDE: vm. en nm. ds. Hoogenraad. WEMELDINGE: 10.30 en 2.30 u. ds. De Bruyn. Maandag: 10.30 u. ds. De Bruyn. WILHELMINADORP; 10 u. dr. Dankbaar, 3 u. ds, Korevaar. WISSEKERKE: vm. en nm. ds. Louwerse. WOLFAARTSDIJK: 10.30 en 3 u. ds. Van Dijk. GEREF. KERKEN OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. BAARLAND: 10.30 en 3 u. ds. Ruiter. COLIJNSPLAAT: 11 en 6.30 u. ds. Veenstra. GEERSDIJK: 11 en 3.30 u. ds. Dorst. 's-GRAVENPOLDER: vm. en nm. cand. Van der Jagt. YERSEKE: 10 en 2 u. ds. Van Epmond. KAMPERLAND: 10 en 3.30 u. ds. Van der Ende KRABBENDIJKE: 10 en 3 u. ds. Ros. KRUININGEN: 10 en 2.30 u. ds. Koolstra. LEWEDORP; 3 u. leesdienst. WEMELDINGE: 10.30 en 2.30 U. ds. Van Dijk. WISSEKERKE: vm. en nm. ds. Oostenbrink. WOLFAARTSDIJK: 10.30 en 3 u. ds. Van Hei ningen. GEREF. GEMEENTE. BIEZELINGE: vm., nm. en av. leesdienst. 's-GRAVENPOLDER: 10, 2.30 en 6.30 u. lees dienst YERSEKE: vm., nm. en av. ds. Van Stuyven- berg. WEMELDINGE: 10, 2 en 6 u. leesdienst. Maan dag: 2.30 u. ds. Van Stuyvenberg. CHR. GEREF. KERK. BIEZELINGE: 10.30 en 3 u. ds. Franssen. VRIJE EVANG. GEM. BATH: 10.30 en 3 u. de heer Verboom. YERSEKE: 9.30 en 2.30 u. ds. Mooy. WEMELDINGE: 10 en 2.30 u. ds. Werges. Maandag: 10.30 u. ds. Werges. OUD GEREF. KERK. POLIJNSPLAATJ. 10.30 §n 6.30 li. ds. Kra&yen- yeld. BCHEEPSONGELUK BIJ CEYLON. Naar de Engelsche nieuwsdienst uit Co lombo meldt, is de motorboot „Chavira" by Jaffna, de Noordpunt van Ceylon on dergegaan, waarbij 62 menschen verdron ken. Grootendeels studenten en vrouwen. Elf menschen werden gered, maar drie stierven van uitputting. Het ongeluk werd veroorzaakt door overbelasting van het vaartuig. Het mocht slechts 18 personen vervoeren, maar had er meer dan zestig aan boord, benevens de bagage. Bovendien stond er een felle wind. VLIEGTUIGONGELUK IN ECUADOR. Uit Ecuador wordt gemeld, dat twee militaire vliegtuigen bij oefeningen in de nabijheid van het vliegveld Salinas op het schiereiland Santa Eleni, waar de Ver. Staten tegenwoordig aan het werk zijn ten behoeve van de continentale verdediging, met elkaar in botsing zgn gekomen. Een der toestellen stortte in zee, het tweede kon nog landen. ONGELUK BIJ TURKSCHE MANOEUVRES. Tijdens de vlootmanoeuvres in de Zee van Marmora, vuurde het Turksche slag schip „Yavuz" een luchtdoelprojectiel af, dat in de wijk Akbaray te ïstanboel te recht kwam en ontplofte. Hierdoor kwa men twee menschen om en 19 werden ge kwetst. LOOP DER BEVOLKING OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de maand April. Ingekomen Lauiens Jobse, veldarbeider. van Koudekerke naar Noordbeekscheweg 7: Alida C. Zolf, zonder beroep, van Rotterdam naar Beciusstraat 13; Antüonie J. Ladenberg, los werkman, van Vlls- bouwersknccht, van Vlissingen, naar Zandweg 19; Ja nus C. de BrutJne, meteropnemer P.Z.E.M., van Vlissingen n. Paspoortstr. 34; P. D. KalJser, electric., v. Zaamslag n. Buteuxstx. 31 M. Olree. bankwerker, v. Vlissingen naar Vllssingschestraat 66; Wllhelmln3 J. C. van Oers, zonder beroep, van Middelburg naar Van TelJlingenstraat 18; Willem A. Bruljnooge. zonder beroep, van Kloetlnge naar Voorstraat 15; Jacomma Koene, zonder beroep, van Koudekerk® naar Noord- beekscheweg 7; Wed. Verhoef!, geb. Catharina do Bree, zonder beroep, van Middelburg naar Rllthem- schestraat 38; Maria de Jonge, huishoudster, van Middelburg naar Groote Abeele 34; Ploris Meulbroek, broodbakkerskneebt. van Borssele naar Oranjeplein 10; Adriana J. Nagelkerke, dienstbode, van Ovezande naar Nieuwo Vllssingscheweg 15. Vertrokk en: Johanna A. Mabilot, zonder be roep, van Oranjeplein 32 naar Rockanje: Abraham de Pagter, landbouwersknecht, van Zandweg 19 naar Ritthem; Wed. WUsveld, geb. Adriana Gemier, zonder beroep, van Voorstraat 17 naar Velsen; Pieter Ver boom, vliegtuigmaker scheepswerf, van Voorstraat 16 naar Middelburg: Wed. van den Broeke. geb. Neelt.ie F. de Pagter. zonder beroep, van Mlddelburgsche- straat 38 naar Middelburg: Cornelia Lodlers. zonder beroep, van Nieuwe Vllssingscheweg 15 naar '«-Heer Arendskerke; Maria Wijtman, huishoudster, van Groote Abeele 34 naar Middelburg: Kornells J. Louws. pijplegger-lasschcr, van Paspoortstraat 34 naar Vlis singen; Keeltje Jobse. zonder beroep, van Groote Abeele 8 naar Koudekerke; Vrlesslena Krult, dienst bode, van Kanaalstraat 10 naar Vlissingen; Maria Kole-Krijger, zonder beroep, van Noordbeekscheweg 7 naar Biggekerke: Hlnderikus Albers. chauffeur- monteur, van Weststraat 10 naar Vlissingen; Pieter A Kodde, landarbeider, van Zandweg 8 r.aar Nieuw en Sint-JooslandJohannes J. Kole, landbouwer, van Zandweg S naar Nieuw- en 8int-JooslandNeeltje A. Brouwer-Pekaar. zonder beroep, van Mlddelburg- schestraat 64 naar Vlissingen. KOUDEKERKE. Ingekomen? Pieter Wijkhuis. schilder, van Vlissingen, naar B 353. met gezin. Cornelia Vos, landb.kn. van Vrouwen polder naar B 47. Suzanna Burgel, zonder be roep, van Vlissingen, raar B 362. Catharina de Steur, dienstb. van Middelburg, naar C 33a. Jo- han W. Quarles van Ufford, van Middelburg, naar B 253. Christina C. van Well, zonder, van Soest, naar A 5. Laurens D. van Doorn, boek houder. van Krabbeiviijke. naar B 119. Dirk Hu- ser, ambt, „Schelde", van Vlissingen, naar A 4b'. Tannetje S Blaakman zonder, van Amersfoort, naar B 356. Neeltje Jobse. zonder, van O. en W.- Souburg, naar B 464. Maatje Jakobsen, zonder, van Meliskerke, naar C 64. Jacobus D. de Win de. metselaar, van Nieuwvliet. naar C 33, met gezin. Honoré L. de Klerk, scheepstimmerman, van Vlissingen. naar B 343, met gezin. Vertrokken Laurens Jobse, veldar- beider, van C 64, naar O.- en W.-Souburg, N. Beekscheweg t, met gezin. Johannes de Wijze, groentenventer. van A 296, naar Vlissingen, Bouwen Kwoutstr. 34. m. gezin. Francina Dinge- marse, zonder, van B 268, naar Slootdorp F 63. Tannetje Brasser, zonder, van B 244. naar Mid delburg, Koudekerksche weg 44. Albert Swart. loods, van C 11, naar Vlissingen, Singel 161. met gezin. Dingenis Wiskerke, ass. Rükslandbouw- cons. van B SOa, naar Kattendijke, Wilhelmina- dorp", 30a. met gezin. Jan Aarnoutse, landb.kn. van C 59. naar Middelburg, Noordweg 127. Jaco- mina Koene, dienstbode, van C 34, naar O.- en W.-Souburg. Machlol J. Eekman, zonder, van B 147, naar Vlissingen, Singel 153, met gezin. KLOETINGE. Ingekomen: J. den Engelsman en gezin, landarbeider, van Kapelle, Opril 5; J. van Noorden, pakhuisknecht, van Goes, Nleuwstraat l: J. A. Joziase, zonder beroep, van Goes. Lfiwestrnal 88: J. A. de Jongh en gezin, kantoorbediende, van C-ocs. B. Ballotstraat 50; C. Kuüper. hulshoudster, van Goes, B. Ballotstraat 23; E. L. Kramer, dienst bode. van Kortgeue, Leweatraat 16. Vertrokken: 8. Winterswijk, hulshoudster, van B. Ballotstr. 23 naar Goes, M. H. Trompstr. 7. W. A. Bruijnooge, zonder beroep, van Kapelscheweg 60 naar O.- en W. Souburg, Voorstr. 15; C. H. v. DUkc. zonder ber. v. Manneeweg 4 naar KaltendUke. Moolw. A 1. B. Wcststrate, dienstbode, van Lewestr. 16, naar 's-H.-Arendskerke F 200. W. Molhoek en ge zin. landarbeider van MonnlkendUk 11, naar Katten dijke B 109. KRABBENDIJKE. Ingekomen: M. van de Vroede, A 73, dienstbode, van Amsterdam. J. Tilro, A 375, hulsschilder, van Rotterdam. C. A. de Smit. C 45. zonder beroep, van Waarde. J. S. Col:. A 112, dienstbode, van Yerseke. W. Minn3ard. C 45a. transportarbeider, van Schiedam. E. Van de Vreede. A 73, dienstbode, van Amsterdam. Vertrokken: C. de Jonge, B 59. landsr- beider, naar Echteld. J. Meertens, A 308, fruit- kweekerskneebt, naar Hoek. J. Luteljn, A 283, land arbeider, naar Kruiningen. L. D. van Doorn, A 358, boekhouder, naar Koudekerke (W.). L. van Wee)<\ A 81, zonder beroep, naar 's-Heer Abtskerke. M. Sinke, C 7. landarbeider, naar Kruiningen. P. Zan dee, A 214, zonder beroep, naar Kruiningen. M. de Bat, A 39, dienstbode, naar Kruiningen. HOEDEKEN8KERKB. Ingekomen: Johannis M. Dogge, zonder beroep, van Borssele, Korteweg 9, naar B 109. Vertrokken Maria O. H. A. Ballnk, rell- gleuse, van B 38, naar Warmenhulzcn, Dorpsstraat 175; Cornelia A. Peetcrs, dienstbode, van B 74, naar Goes. Singelstraat 7; Johannes Bal, werkman, van B 122, naar Goes, St. Jacobsstraat 22. WISSENKERKE: Ingekomen? Pieter- nella M. Mouthaan van Bergen op Zoom. Neeltjo Kloet, van Rotterdam. Adriaan P. Goulooze van Kortgene. Franscina Verhuist van Kortgenc. Joppa K. Schrier van Kortgene. Vertrokken: Lena J. Faassn naar Kat- tendijko. Marcus H. Westerweele naar Haam stede. Jozias J. Bosselaar naar Wieringermeer: Marina W. den Bakker naar Goes; Elisabeth van Soelen naar Eindhoven; Krijn van Liere cn ge zin naar Goes. 8CH00NDIJKE. Ingekomen: P. A. van de Wsllc, van iJzendijke, A 80; A M. van der Hooft, van IJzendUke, A SO: P. J. van de Walle. van IJzendtJke, A 80: P. W. Brakman, van Oostburg, Breedestraat 37; P. van Vllerberghe. van Oostburg, 2e Hoogendljk; M. Dubois, van Nieuwvliet, Dorps straat 62; J. L. MatthUase, van Elst. Lent, Stelache- straat 6; E. J. Hofman, van IJzendUke, A 32. Vertrokken: J. H. Steven9, naar Hellen- doorn, Marie, F 50; A. C. Perduljn, naar Breskens, van Zuijenstraat 1: A Versprille, naar Vlissingen, Groenewoud 39; I. M. Dclnad, naar Middelburg, Molstraat 1; F. H. Hacrs, naar Philippine, West- straat A 148. WATERLANDKERKJE Ingekomen": D, J. yan den Broeke, yan Roosendaal,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3