Opletten is de boodschap 1 ofLfLc* „RENOVATUM" De gasoorlog. op practische voorwaarden en tegen lage voorschotpremie. Inboedels reeds vanaf 0.40 per ÏOOO.- per halfjaar. Vlotte schaderegeling Al gem. Onderling Waarborg Genootschap STADSNIEUWS Vlissingen. BEPERKING LEIDINGWATERGEBRUIK De burgemeester van Vlissingen verzoekt ons de aandacht te vestigen op de door hem uitgevaardigde voorschriften inzake het gebruik van leidingwater Het is verboden a. leidingwater te verspillen door het noodeloos open laten staan van kranen of het niet onmiddellijk herstellen of doen herstellen van gebreken in de installatie b. leidingwater te gebruiken voor het schrobben van stoepen en straten-; c. leidingwater te gebruiken voor tuln- besproeiïng anders dan met een gieter. Het onder c. bepaalde geldt niet voor tuinderijen en bloemisterijen, waarvoor door een der waterleidingbedrijven ont heffing is verleend. Voorts zijn de eigenaars of gebruikers der aan de waterleiding aangesloten per- ceelen verplicht, alle maatregelen toe te laten, welke door het waterleïdingbedryf noodig worden geacht ter beperking van het waterverbruik, terwijl het verboden is, op welke wijze ook, deze maatregelen ge heel of gedeeltelijk ongedaan te maken. HET NOLLEBOSCH. Sedert enkele weken is het Nollebosch weer voor het publiek opengesteld. Evenals vorige jaren geeft dit stuk natuurschoon met z\jn schat van bloemen, boomen en heesters, waterpartijen en schaduwrijke plekjes den wandelaars veel te genieten. Vooral op het oogenblik, nu de natuur op zijn schoonst is, is het er heerlijk vertoeven- Wij twijfelen er dan ook niet aan of velen zuilen tijdens de Pinksterdagen, zoo de weergoden ons gunstig gezind zijn, hier ©enige uurtjes van heerlijke verpoozing zoeken. GEVONDEN VOORWERPEN. Da Commissaris van Politie te Vlissingen, maakt bekend, dal aan zijn bureau ais gevonden is ge deponeerd een gekleurde ceintuur van Japon; ring met 4 kleine sleutels; kastsleutcl en dashouder; en dat Inlichtingen *Un te bekomen omtrent textiel- kaarl op naam van zekeren Matters bij dhr. Schmol- zer, C. Buskenstraat 66; zwarte hondenriem bij A. van Ochten, Noordzeestraat 0; broche mot roodo steenen bU Prlnsc, Lepelstraat 6; 3 vleeschbonncn bij Kommcrs, VrtJdomweg 6; huissleutel bU A. A. van Ham, Klovenleratraat 19: padvindersportemon- naie met inhoud bij Marinisscn, Slijkstraat 6; hond m. halsband en ketting bU Levering, Lanoljstr.; bruino handschoen bij A. Vontevogel, Papaverlaan 5; 2 grooto bloemenmanden bij J. Grooto, A. Deken straat 19: portcmonnale met inhoud bij mej. Bark, Van Hoorn van Burchtstraat 21; rljwleipomp bij J. van Bcers, Willomstraat 9. STADSNIEUWS Goes. GEREF. MEISJ ES VEREENIG IN G. De Geref. meisjesvereeniging „In Gods Woord is onze kracht" hield onder leiding van mej. J. Noordhoek haar jaar- en pro- pagandavergadering in de lokalen bij de Geref. kerk. Na zingen, gebed en Bijbellezing sprak mej. Noordhoek een openingswoord met een hartelijk welkom- Zij wees ook op den ernstigen tijd, waarin wij leven. De meisjesvereeniging blijft samenkomen om Gods Woord te onderzoeken. Na verschil lende verslagen hield C. v. Dyke een in leiding over „Van Hemelvaart tot Pink steren". Dank zij de vele bijdragen werd een afwisselend programma afgewerkt. aOok was er uit de leden een goed koortje s gevormd door R. van Riet, terwijl laatstge noemde tot de niet-leden tevens een pro- pagandawoord sprak. Aan het eind der vergadering spraken enkele afgevaardigdeft namens kerkeraad, Jeugdverband enz. Na het zingen van „Ik weet aan Wien ik my betrouwe", eindigde de heer Zuide- ma met dankzegging. De zaal was vroolijk met bloemen ver sierd en de opkomst was uitstekend. KERK- EN SCHOOLNIEUWS NED. HERV. KERK. Te Arnemuiden werd beroepen ds. J. H. Cir kel te Leerbroek (toez.) ot. Beroepen tc Bergeljk (toez.) C. A. F. Stiperlaan LuilOlus: cand. en hulppr. te Aerdenhout. Beroepen te Druten en Leeuwen J. G. Fanhutse te Aagtekcrke. Beroepen tc Hagestcyn en Langcrak (toez.) cand. L. Kievit te Baarn. Benoemd tot hulpprediker te Almelo G. F. Dun, cand. te Utrecht. Benoemd tot hulpprediker te Veendam S. Bijl, voorg. der Herv. Evangelisatie aldaar. Aangenomen naar Rotterdam-Zuid als hulpprediker F. Kloek, cand. te Longerhou. MARKTBERICHTEN GOES, 20 Mei. Veilingsverecniging Zuid-Bevcland. Lamsoercn 2-5. prei 10-80. rabarber 7-9, snljsla 15. stoofsla 15, spinazie 3.50-9, zeekraai 28, alles per 100 kg. RadUs 2.20. rammenas 10-11. selderij 6, per 100 bos. Bloemkool 10.40-30, kropsla 3.60-6, per 100 stuks. Veilingsver. „Kapelle—Biezelinge en Omgeving". KAPELLE, 20 Mei. Aardbeien (glas) 1.60 2.50 per kg; spinazie 3—9 per 100 kg; snijsla 15. rabarber 1.50—9, kropsla 4.50-6, alles per stuk; koolplanten 0 8 per 100 stuks; ramenas 4.20 per 100 bos; radijs 1.80—2.20, lelies der dalen 7—8 per bos. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissmgen; Algemeen redacteur: M. Geerso, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vlissingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws: H. van Bcnlhem, Goes en R. F. H. L. Bondag, Ooatburg. STADSNIEUWS Middelburg. STICHTING EV. LUTH. GEMEENTE HERDACHT. Den 20 Mei 1742 werd het kerkgebouw van de Evangelisch Luthersche Gemeente aan den Zuidsingel plechtig ingewtjd. Ter herdenking daarvan en tevens van de stichting der gemeente, ruim 350 jaar ge leden, werd gisteren in het stemmige kerk gebouw een plechtige dienst gehouden. Dat ia de overheerschende indruk stemming. De kerk heeft iets kouds, weinig aange past als zy is aan de eischen van den eere- dienst. Wy ondergaan dit thans als 'n ge mis. En toch 2 eeuwen lang hebben in dit kerkgebouw de Lutherschen van Middel burg hun wyding en bezieling ontvangen hier kwamen zjj samen in de heilig ste oogenblikken van hun leven, hier von den zij. twee eeuwen lang, hun troost en bemoediging. Zoo kon deze herdenkings dienst ook staan in het teeken van de dankbaarheid, waarvan het eerste gezang de verklanking was: 'k Zal met mijn gansche hart Uw eer vermelden, Heer. Het was ook zeker geen toeval, dat het eejfcte solo-gezang dat prachtige Valerius- lied was, dat de Zeeuwsche dichter by Vlis- singens overgang naar de Staatschen dicht te: Juicht God ter eer, Zijn lof vermeer, Die 2ulken grooten werk gedaan heeft voor Zijn kerk. Ds. C- F. Nolte heeft er in zijn gedach tenispredikatie aan herinnerd, hoe bij vroe gere herdenkingen de tyden bewogen wa ren, maar nooit had een samenkomst plaats onder bewogener omstandigheden dan thans. Maar deze overwegingen mocht niet doen besluiten, de viering achterwege te laten. Deze herdenking is een daad van gehoorzaamheid jegens Hem, die het voor geslacht heeft gedragen door nacht en stormgebruis. Er is ook thans veel reden tot groote dankbaarheid. De herdenking sta dan ook in het teeken van de woor den uit psalm 138: „Uw goedertierenheid, Heer, is in eeuwigheid; laat niet varen de werken Uwer handen". Het einde van deze dankpsalm is geen overwinningskreet, maar een bede. Niet, omdat gelijk in het Onze Va der het Koninkrijk er zonder ons ge bed niet zal- komen. God laat Zijn werk niet in den steek. Toch een bede: laat niet varen het werk Uwer handen. Ds. Nolte heeft, zonder zich te begeven in details omtrent de geschiedenis der ge meente, het licht doen vallen op den oor sprong dezer Luthersche samenleving, welke gevonden wordt in Antwerpen, dat In dc reformatorische beweging een zoo groote rol heeft gespeeld. Het brandpunt dier opleving was het Augustijner Klooster. Vanuit ditzelfde Antwerpen kwamen de Lutherschen naar Middelburg ,toen nadat deze stad in 1584 door Parma was veroverd de geloovigen voor de keus werden gesteld, tot de Moe derkerk terug te keeren of te verdwij nen. De stadsregeering zond schepen naar Antwerpen hoewel sommigen de Lu therschen met eenigen argwaan gadesloe gen. Het Lutherdom predikte geen slaaf- sche onderwerping, het wist ook van gren zen van de staatsche bemoeiing. De Ant- werpsche belydenis en de Augsburgsche confessie leggen er getuigenis van af. De voorganger verhaalde vervolgens het een en ander over de groei der kleine Luthr- sehe gemeente en over de tot standkoming van dit kerkgebouw. Bovenal past ons de dank aan God, die twee eeuwen lang het gebruik van dit bedehuis vergunde, dat Hij het vergunde in dit kerkgebouw twee eeuwen lang het Evangelie des Kruises te doen brengen. O ja, de gemeente kende haar leergeschil- len, haar tyden van opbloei en neergang, maar de schat bleef bewaard en onge schonden: God liet niet varen het werk Zijner handen. In dankbaarheid mogen wij nu zien naar heden en toekomst en, als in het verleden, zoeken wy ook nu naar wat vereent. De toekomst van de stad hangt niet van onze kerk af, maar wat het Evangelie betreft, mogen wij, met fierheid zeggen: de toe- kost van land en volk is afhankelyk van onze houding ten opzichte van het Evan gelie. Dat Evangelie is, ook al denkt de moderne mensch anders, geen bodemlooze illusie. Het Evangelie behoudt zijn kracht daarvan moeten wy ons bewust zyn, wanneer de kerk haar eigen geluid doet hooren en zich daardoor bloot stelt aan verwerping door de wereld. De bede uit pslam 138 legt ook een verplichting op. God bouwt, terwyi Hy schynbaar afbreekt en daarom: niet wan hopen, God volvoert Zyn plan. Versta uw taak en uw roeping zooals zy staat in het randschrift van de penning die in 1742 werd geslagen. Want dit randschrift mag worden gezien in het licht van Efeze 2 Bewaar het pand, u toebetrouwd. De dienst werd opgeluisterd door zeer goeden solozang van mej. Caro. Het was een zinrijke en wijdingsvolle herdenkings dienst, waarmede de Evangelisch-Luther- sche Gemeente zich op haar verleden en op haar taak heeft bezonnen. IN GEBRUIKNAME PAND KOORKERKHOF. Van de gebouwen, die op het Koorkerk hof op óf omstreeks 17 Mei 1940 vernield zijn, is thans dat op den hoek van de Rei gerstraat gereed en de firma J. F. F. Hoogenboom opende er heden haar kan toren en magazynen van de grossierderij in chocolade, suikerwerken, biscuits, limo nades, die zij voor den oorlog op den Wal dreef en sedert dien tijdelijk in de Pijp- straat en waaraan zij nu ook koloniale waren heeft toegevoegd- Het pand maakt in deze omgeving een zeer goeden indruk. Binnen troffen wij ruime opslagplaatsen, ook in den kelder aan èn verder con pak- kamcr en algemeen cn privékantoren. Het Is voor deze omgeving een aanwinst. MUZIEKUITVOERING. Het muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid" geeft morgenavond van half acht tot 9 uur een uitvoering op het Mo lenwater. EEN AANRIJDING. Gisteren had op de Bodenplaats een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto, die uit de richting van de Gortstraat kwam en een bakfiets met melkbussen, die van de richting Pottcnmarkt kwam. Het gevolg was een kapot wiel van de fiets cn 't ver loren gaan van een deel van dc vervoerde Gebrek aan vitamine F bedreigt het uiterlijk van duizenden meisjes en vrou wen dit vitamine, dat uit vetten aan het organisme moet worden toegevoerd, is onmisbaar voor de jeugd van de huid! Hoevele vrouwen vragen zich- niet af, waarom haar teint achteruit gaat.hoevele anderen zoeken naar het middel, om haar jong teint jong te houden? Hier is her onmisbare middel. Vitamine F, - rijkelijk, verwerkt in Dobbelman's Castella Crèmes. Voor een blijvend-jong, stralend en jeug dig teint VITAMINE-F-CREMES «UI 101 toil D.^BBELMijiN OIOOUCTJ STILLE HANDEL OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Gisteren was do handel zeer stil. Olies werden nog geregeld in een open hoek verhandeld en ook enkele andere der toonaangevende aandee- len gaven, althans bij de opening, nog eenige affaire te zien, doch alles bijeengenomen was er zeer weinig te doen. Later op den middag, toen oo-k het toonaangevende petroleumaandoel naar beneden ging, werd dit voorbeeld op alle af deelingen gevolgd. De omzetten waren te klein, dan dat er gelegenheid was voor groote span ningen. Op de suikerafdeeling daalden HVA's, na van 291 tot 293 te zijn opgeloopen, tot 288. Van de rubberaandeelen schommelden Amster dam rubbers tusschen zeer nauwe grenzen. De scheepvaartrubriek gaf ook niet veel zaken te zien. De affaire in binnenlandsche industrieelen was van onbeteekenenden omvang. Do koersen waren aan het einde van de rekening, wat de toonaangevende aandeelen betreft, zoo goed als onveranderd. De beleggingsafdeeling was rus tig. De Nederlandsc'ne staatspapieren waren niet veel gewijzigd. Nederland Obl. 1941 f 100 4 100%—100%Ne derland Obi. 1941 100 3% 98Vg98Bataaf- sche Petroleum Mij. Obl. 4% 103%103%; Idem Obl. 3% 97—97; A Amsterdamsche Bank 144— 143: A "incassobank 137—136; Nederland le lng 1940 4 101 101%: Nederland 2e lng 1940 4 100%100%; Nederland met bel. fac. 1940 4 101 —101; Nederland h 1000 1937 3 93%—93%; Ne derland k 1000 1938 (3%) 3 97—97: Indië A 1000 1937 3 88% Indië A 1000 1937 A 3 S788% A Koloniale Bank 129; A Ned. Indische Handelsbank 98%—SS%; C Ned. Handel-MU- 1000) 12441—124%: A Algem. Kunstzijde Unie 161%—150%-51%; A Van Berkei's Patent 137%— 137%-38; C Calvé Delft 115%—115%; A Fokker- vliegt. Fabr. 209—207: A Lever Bros Unilever 165%166%-64%A Philip's Gloeil. Fabr. Gem. Bez. 280%282-79; Idem Pref. W.A. 170—170; A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 286258; A Kon. Petroleum Mij. 298-301-295%; A Amsterdam Rubber 188-188-85%; A Bandar Rubber Mij. 1,16-140%A Deli-Batavia Rubber Mij. 136 131%: A" ..Serbadjadi" Sum. Rubber 86%—S7 A Holünd-Amerika lijn 150149%-51; A Kon. Ned. Stoomb. Mij. 197%—194-96: A Ned. Scheep vaart Unie 175%—178-75%; A Rotterdamsche Lloyd 147%150%A Stv. MU. Nederland 146% —149%; A Handelsver. Amsterdam 292%—293- 88; A Javasche Cultuur Mil. 155—156%; A Ned. Ind. Suiker Unie 160161%. BURGERLIJKE STAND GOES. Ondertrouwd: Johannes Albrecht Verbeem, 24 j. en Adriana Westdorp. 26 j.; Karei Chrlstiaan Theo- door Wilde. 22 j. en Kristina Martina Olivier. 19 j.; Jacob van der Linden, 29 j. te Vlissingen cn Janneke Pieternella Kort, 26 J.Jan Frederlk Dingeraanse, 27 j. te Wolphaartsdijk en Johanna Dekker, 29 j. Overleden: Dlngena Adriana Knopjes, oud 11 m., wonende te Goes. Een protest bij voorbaat. (Van onzen. Haagschen correspondent.) Het onderwerp gasoorlog is van dus danige ernstige beteekenis, dat wij in een afzonderlyke beschouwing nog erop terug willen komen, mede naar aanleiding van een uiteenzetting, ons van bevoegde Duit- sche zijde gegeven. Terstond na het uitbreken van den oor log in 1939 nam Engeland reeds zijn toe vlucht tot in strijd met het volkenrecht zijnde maatregelen. Wy denken hierbij aan de blokkade, die zich al spoedig ook uit breidde tot niet-oorlogvoerende en ook tot neutrale landen. Van Duitsche zijde heeft men toen getracht, de geheele beschaafde wereld tot een protest hiertegen in het ge weer te roepen. Met name de neutralen lieten echter in dit opzicht verstek gaan. Men redeneerde „Laat ze het met elkaar maar uitvechten wat gaat het ons aan, of Engeland of een ander tegen het vol kenrecht handeltwij blyven „neutraal" en zullen als zoodanig den dans wel weten te ontspringen". Dit liep evenwel op een mis rekening uit, want men werd ook als neu trale zelf het slachtoffer der Britsche blokkade en het berouw over de eerst-aan- genomen houding kwam te laat. Want men weet nooit, wat een krachtig, gemeen schappelijk protest der geheele beschaafde cultuurwereld had kunnen uitrichten Duitschland ging toen vanzelfsprekend tot tegenmaatregelen over eerst de be perkte, later de onbeperkte duikbooten oorlog. Toen kwam de tweede faze in de Brit sche oorlogsvoering, in den vorm van planmatige luchtaanvallen tegen de bur gerbevolkingen der Europeesche landen. Ook in dit stadium kwam een juister be grip voor de eigen plicht der neutralen eerst toen de gevolgen dezer onscrupuleuze oorlogsvoering aan eigen lijf werden erva ren. Ten aanzien van ons land denke men o.a. aan Rotterdam, Haarlem, Den Helder, Vlissingen, Maastricht. De Führer van het reeds toen overwin nende Duitschland waarschuwde ernstig en met klem tegen de onvermijdelijke ge volgen. Vier maanden heeft hij sindsdien nog gewacht, alvorens tot represailles over te gaan. Maar toen was het ook raak! De neutralen bleken veelszins nog weinig geleerd te hebben en dachten „Laten En geland en Duitschland elkaar maar met bommen bestoken, wat gaat ons dat aan l" In de neutrale pers werden hoogstens academische beschouwingen aangetroffen, doch geen vlammend protest. Een begin hiervan kwam eerst, toen ook de eigen steden en de eigen bevolking het slacht offer werden. Zoo geeft deze 'oorlog een toenemende verruwing der methoden te 2ien, waarop jhr. De Geer in zijn recente brochure te recht een schel licht heeft doen vallen, toen hij o.a. constateerde, dat het „homo homini lupus est" (de mensch is een wolf voor zijn naaste) op lugubere wijze hoogtij viert- En thans is het zoover gekomen, dat de Britsche premier begonnen is, te coquet- teeren met het vreeselykste, wat zich in dit opzicht denken laat den gasoorlog. Tot nog toe was dit onderwerp in dezen oorlog een gesloten boek gebleven en ieder wel denkend mensch hoe ook overigens ge richt hoopte vurig, dat het een gesloten boek zou blijven. Maar midden in het ge raas van dezen geweldigen wereldstad is nu ook dit laatste vrceselijke woord geval len gasoorlog. En ook hiervan evenals van blokkade en bombardementen zullen vrouwen en kinderen mede het slachtoffer zijn, wanneer hy werkelijkheid mocht wor den. Het lykt er veel op, alsof de uitlating van Churchill die toch ook wel weet, dat men het noodlot niet tarten moet niet op zichzelf staat, doch het begin is van een propaganda, die even cynisch als systema tisch werd voorbereid. Want de Engelsche pers verkeert al min melk. De oorzaak moet mede worden gezocht in een hoogen stapel steenen op de Boden plaats, welke het uitzicht belemmerde. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water is heden 60 graden. of meer in een gas-psychose, terwijl een Amerikaansche senator reeds verklaarde, blij te zijn, dat Churchill de gaskwestie heeft aangeroerd. Reuter wijst er in zijn radio-uitzendingen triomfantelijk op, „dat Groot-Brittannië thans reeds het beroem de Amerikaansche gas Levisite bezit, dat het krachtigste gas ter wereld is". Bepaald huiveringwekkend is hetgeen de Ameri kaansche kolonel Alden Waitt, reeds op 27 April in het Amerikaansche tydschrift „New York Republique" in een artikel, waarin hij de vraag naar het gebruik van gifgas in dezen oorlog met „ja" beant woordt, openlijk schreef „Het gebruik van gas is voor de Vereenigde Staten een ideale zaak en het is principieel verkeerd, geen voordeel te trekken uit het gebruik van gas. Het is belachelijk, te gelooven, dat gas niet gebruikt zal worden, omdat de Duitschers het tot dusver niet gebruikt hebben het gebruik van gas is reeds bij voorbaat een beklonken zaak". Deze ongehoorde openhartigheid onthult wel duidelyk, wie ook in dit opzicht de „man op den achtergrond" is Roosevelt, in wiens handen Churchill tenslotte slechts een noodgedwongen willig werktuig is. Ten slotte openbaart de Britsche „Daily Ex press" de andere hoofdschuldige, die zijn duivelsch spel achter de schermen speelt, wanneer het blad schryft„Aan den ande ren kant hebben de Russen vreeselijk moordende gassen gemaakt, die in den vorm van gasbommen en als vloeibaar gas ter beschikking staan. Stalin heeft reeds de laatste maanden een aantal geleerden voor hun onderzoekingswerk op het gebied van de oorlogsgassen onderscheiden". In de Turksche hoofdstad Ankara, waar Chur chill's uitlating naar vandaar bericht wordt groot opzien heeft gewekt, her innert men zich in dit verband thans ook een opmerking van den Amerikaanschen gezant Steinhardt, kort na zyn ambtsaan vaarding gemaakt, waarin hij zei, dat „het Sovjetleger offensief en defensief op den gasoorlog (is) voorbereid". En ook de Paus heeft in-zyn radiorede gewaarschuwd „in het aangezicht van nog verschrikke lijker dingen, die dreigen". Typeerend is tenslotte nog, dat in de Engelsche pers met zooveel nadruk wordt betoogd, dat de Duitsche burger be volking slecht uitgerust zou zijn tegen een gasoorlog, daar slechts 1/3 gedeelte een gasmasker zou bezitten. Van Duitsche zijde merkt men tegen over dit alles op, dat hieruit slechts blykt, hoe men voorwendsels zoekt en hoe men bij voorbaat stemming tracht te maken. Dit laatste deed ook Churchill, toen hij Dins dag j.l. in het openbaar te Londen ver scheen bij een parade van Britsche burger wachten met het gasmasker bij zich. Wy, Nederlanders, kunnen er natuurlijk weinig aan doen, om deze hel op aarde tegen te houden. Niettemin is het onze taak, by voorbaat een krachtig protest te laten hooren tegen elkeen, die zou willen overgaan tot den gasoorlog. Daarmee mag niet gewacht worden tot ook wyzelf de af- schuwelyke werkelijkheid zouden hebben ervaren. Dit is allereerst een menscheiyke plicht. Maar het is ook een Nederlandsch belang, want in dezen totalen oorlog wor den Je bezette gebieden evenzeer door gif gas bedreigd als de landen der oorlogvoe rende mogendheden. In den gasoorlog is de windrichting een hoogst belangryke factor: en deze kan op elk moment dus ook tij dens een gasaanval veranderen. Dit beteekent, dat ons land bij een Engelschen gasaanval op West-Duitschland altyd ge vaar loopt. Hetzelfde geldt, bij een plotse linge veranderenden wind, ten aanzien van een Duitschen tegenaanval op Engelsche kuststeden. By dit alles nog afgezien van een directen aanval op ons land. Wij pleiten dus niet voor een Duitsch belang, wanneer wij reeds nu met klem onze stem verhef fen tegen dit hoogst-gevaarlyke en hoogst- onverantwoordelyke gecoquetteer met den gasoorlog, waartoe onze overburen zich op een onzalig moment hebben laten verlei den. Het is een spelen met vuur. De hemel beware onze reeds met zooveel leed door ploegde wereld ervoor, dat ooit een vonk dit helsche kruitvat zou doen ontbran den BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Op toet te Amsterdam gehouden Makelaarnexamen afgenomen door dc „Makelaarskamer" slaagde voor Makelaar de heer M. C. van Strlen te Goes. AFLOOP VERKOOPINGEN Notaris J. L. Hertogs heeft Dinsdagmiddag in cafe Moggré to Domburg publick verkocht: woonhuis en erf met tuintje te Domburg, Badstraat A 79, groot X a 80 c.a. Kooper A. Louws Fz., aldaar, voor J 3070.—. Officieeie mededeelingen GEMEENTE VLISSINGEN. DRINKWATERVOORZIENING. De Burgemeester van Vlissingen, ter waarne ming van de taak van Burgemeester en Wet houders dier gemeente: brengt ter openbare kennis, lo. dat door hem, ter waarneming van de taak van den Raad der gemeente Vlissingen dd. 13 April 1942. onder No. 1988, 2e Afdeeling, is vastgesteld een Verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor Vlissingen, welke verordening nan den Commissaris der Provincie Zeeland, volgens zijn bericht van den ISen April 1942. B No. 899/90, 3e Afdeeling, in afschrift is medegedeeld; 2e. dat deze verordening door hem op de Secretarie der gemeente (2e Afdeeling) voor een ieder, gedurende drie maanden, ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld; 3e. dat genoemde verordening, welke in wer king treedt op 24 Mei a.s„ luidt als volgt: Verordening tot wijziging der Algemeene Poli tieverordening voor Vlissingen. Benig artikel. Achter artikel 187bi3 wordt het volgendo arti kel ingclascht: „Artikel 187ter. Do eigenaars of gebruikers der aan de waterleiding aangesloten perceelen zijn verplicht, alle maatregelen toe tc laten, wel ke door het waterleidingbedrijf noodig worden geacht ter beperking van het waterverbruik, terwijl het verboden is. op welke wijze ook, deze maatregelen geheel of gedeeltelijk ongedaan te maken". Vlissingen, 2L Mei 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. Do Gemeente-Secretaris, F. BISSCHOP, REGELING WERKZAAMHEDEN DISTRÏBUTIEDIENST IN VERBAN» MET PINKSTEREN. Do Burgemeester van Vlissingen maakt be kend, dat op Maandag 2.» en Dinsdag 26 Mei het Distributiekantoor. Willemstraat, gesloten zal ZiJA*lle detaillisten en grossiers, die gewoonlijk op Maandag en Dinsdag hun distributiebeschei den en consumentenbonnen inleveren bij den Distributiedienst, moeten dit nu doen op Woens dag 27 April 1942. Do detaillisten, die zooals gebruikelijk des Woensdags hun gebnkrantsoenen moeten Inle veren (codenummer 3001«3999), aan loket 6. moeten dit voor deze weck doen op Donderdag 28 Met 1942. Op dezen Donderdag moeten derhalvo alle detaillisten met een codenummer 3001 tot en met 4999 hun gebakrontsoenen inleveren. Het inleveren der vleeschbonncn zoowel als -broodbonnen (eerste inlevering) moet uitslui tend geschieden op Woensdag 27 Mei 1912. Het afhalen der aanvraagformulieren voor echoenen kan geschieden op Woensdag- of Don derdagmorgen. Vlissingen, 21 Mei 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. GEMEENTE OOST- EN W.-SOUBURG. De Burgemeester der gemeente Oost-en West- Souburg maakt, bekend, dat in het tijdvak van 23 t/m 29 Mei 1942, nieuwe AARDAPPELKAAR- TEN zullen worden uitgereikt. Personen, die voor een aardappelkaart in aan merking willen komen, dienen over te leggen een ingevuld en ondcrlcekend formulier MD 3-, houdende een verklaring, dat de hoeveelheid aardappelen, waarover beschikt wordt, minder bedraagt dan 30 Kilogram per gezinslid. Belanghebbenden dienen het formulier MD 32 zoo spoedig mogelijk af te komen halen. Ditmaal zullen slechts aan aardappeltelers, die vroogo aardappelen verbouwen, geen aardappel- kaarten worden verstrekt.. Aan alle andere telers, dus ook aan hen, die wel aardappelen, maar geen vroege aardappelen verbouwen, worden de kaarten (al dan niet na invulling van een for mulier MD 32) normaal uitgereikt. Do uitreiking zal plaats vinden volgens onder staande regeling: Vrijdag 22 Mei 1942 aan hen, wier geslachts naam begint met A, C, E, Q en Y; Zaterdag 23 Mei 1942 aan* hen, wier geslachts naam begint met D, E en F; Dinsdag 26 Mei 1942 aan hen, wier geslachts naam begint met B, T, G en W: Woensdag 27 Met 1942 aan hen, wier geslachts naam begint met H, J, K, L enM; Donderdag 28 Mei 1942 aan hen, wier geslachts naam begint met 3. V, O en P; Vrijdag 29 Mei 1942 aan hen. wier geslachts naam begint met R. U, V, X en Z. Het Distributiekantoor zal voor deze uitrei king geopend zijn; Op werkdagen des voormid dags van 9.00 tot 12.30 en des namidd. van 14.00 tot 16.30 uur, met dien verstande dat des Zater dags het kantoor geopend zal zijn van 9.00 tot Voorden gowonen dienst blijft het kantoor ook op bovengenoemde dagen slechts geopend tot des namiddags 15.00 uur. Oost- en West-Souburg, 20 Mei 1942. De Burgemeester vnd., STEMERDING. De gemeente-secretarie en het kantoor van den gemeente-ontvanger zullen Dinsdag 26 Mei 1942 den geheelen dag gesloten zijn. Het bureau van .den burgerlijken stand zal dien dag geopend zon van 9—10 uur, doch alleen tot het doen van aangiften van geboorten en overlijden. Oost- en West-Souburg. 21 Mei 1942. De Burgemeester: STEMERDING. De wnd. Gemeente-secretaris: W. JOOSSE. DISTRIBUTIEKRING ST. LAURENS. DISTRIBUTIE VAN KAARSEN. De Directeur van den Distributiedienst te SINT LAURENS maakt bekend, dat de met 22 genummerde bon van de petroleumkaart S en T geldig is verklaard voor den aankoop van 800 gram kaarsen gedurende de periode 18 Mei— 31 Juli a.s. Sint Laurens, 20 Mei 1942. _,„ÖTTri,a De Directeur vnd., J. G. VERSLUYS. INLEVERING BONNEN TABAKSKAART. De Directeur van den Distributiedienst te SINT LAURENS brengt ter kennis van de de taillisten. dat de bonnen van de tabakskaart deze week moeten worden ingeleverd en wel door de detaillisten, die het minimum van 20 T bonnen niet hebben bereikt en zij, die een voor schot hebben gehad op do ingenomen T bonnen. Eventueele restantbonnen kunnen met een maximum van 9 stuks ingewisseld worden in de week na den geldigheidsduur tezamen met ta baksbonnen. Sint Laurens, 20 Mol 1942. De Directeur vnd., J. G. VERSLUYS. INLEVERING BONNEN VERSNAPERINGEN- KAART. De Directeur van den Distributiedienst to SINT LAURENS maakt bekend, dat de bonnen van de versnaperingenkaart ingeleverd kunnen worden in do 2de week van den geldigheidsduur cn In de week n& afloop van den geldigheids duur, dus in do Be week. De bonnen voor chocolado en voor suikerwer ken moeten in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 20 op afzonderlijke opplakvellen MD 18 wordon geplakt en met aparte MD 201 worden Ingeleverd. Sint Laurens, 20 Mei 1942. De Directeur rad., J. G. VERSLUYS. DISTRIBUTIEKRING 'S-HEER ARENDSKERKE. ZEEP VOOR ,/VUILEN ARBEID". Do Leider van den distributiedienst 's-ïïeer Arend«kerke maakt bekend, dat aanvraagformu lieren ter verkrijging van extra zeep voor „vul len arbeid" in het tijdvak van 22 Mei t/m 30 Mol 1942 op het kringkantoor of bij do agenten kunnen worden afgehaald. Do Inloverlng der aanvraagformulieren dient uiterlijk 1 Juni 1942 te geschieden. Do Leider vnd.. M, VAN OOSTEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2