JUL* |V/cqKr aae.de. tot een JUISTE VEQDEELING EN EEN GOEDE OETpE. Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE. COURANT Vrijdag 8 Mei 1942. De verkoopprijzen van huizen en bouwterreinen. ïnfliet Verordeningenblad van 4 Mei 1942 fa een besluit afgekondigd, waarbij de maximale verkoopprijs van bouwterreinen en huizen wordt geregeld. Bij de berekening van deze prijzen wordt voor ongebouwde goederen de prijs van9 Mei 1940 en voor huizen de gekapitali seerde netto-opbrengst als basis genomen. Brj deze kapitalisatie geldt een rente van 4 pet. Daar dit percentage la^er ligt dan op 9 Mei 1940 gebruikelijk was, is tevens bereikt, dat de maximumprijzen worden aangepast aan de sindsdien ingetreden waarde-stijging voor huizén, zoodat aan een normalen handel weinig belemmering in den weg wordt gelegd. Voor de overdracht zal voortaan de toestemming van het locale prijzenbureau voor onroerende zaken ver- eischt zijn, dat de aanvraagformulie ren zal verstrekken. Men is verplicht de aanvraag via een notaris bij het pryzen- bureau in te dienen. In gevallen, waarin een hypothbek hooger is, dan de gekapi taliseerde opbrengst, kan het prijzenbüreau den verkoopprijs gelijk stellen aan de op dit goed drukkende schuld, eventueel ver meerderd met de» achterstallige rente en kosten. Overeenkomsten, die kennelijk gesloten zijn om 'de werking van dit besluit teniet te doen, maken de overdracht nietig. Deze bepaling heeft tot strekking ongeoorloofde handelingen, zooals het betalen van geld ..onder de* tafel door", het oprichten van een speciale N.V., waarvan de aandeelen worden verkocht, het verkoopen van vruchtgebruik e-d. in gestrangen vorm tegen te gaan. In prijspolitiek opzicht mag men dit be sluit als een sluitstuk beschouwen van het tot dusver gevoerde beleid op het gebied der onroerende goederen. Er wordt thans een einde gemaakt aan prijzen, die vaak geen redelijk rendement voor de koopers meer inhielden. Het besluit geldt ook de prezen te beta len op openbare verkoopingen, alsmede de schadeloosstellingen bij onteigening en vor dering. In het eerste geval stelt het prij zenbureau tevoren den maximaal te beta len prijs vast. In het tweede geval ge schiedt dit door den secretaris-generaal van 'het departement van binnenlandsche zaken. Ingeval op veilingen meerdere ge gadigden het maximum of meer bieden, zal volgens een in het uitvoeringsbesluit opge nomen regeling worde:, gegund aan bij-' zondere belanghebbenden kan voorrang worden verleend. Een vlotte en soepele afdoening van de verzoekschriften door de pryzenbureaux is zooveelmogelijk gewaarborgd. De beslis singen der pryzenbureaux zullen binnen 2 weken worden gegeven, zoodat de handel zoo weinig mogelijk hinder zal ondervinden. Genoemd besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van bin nenlandsche zaken, van handel, nijverheid en scheepvaart, van financiën en van jus titie en van den secretaris-generaal voor bijzondere economische aangelegenheden '(vervreemdingsbesluit niet-landbouwgron- den 1942) laten wij onderstaand volgen. Artikel 1. Bit besluit verstaat onder: Onroe rende zaken": 1) Onroerende goederen, met uitzondering van Tand in den zin van het. besluit no. 2191/1910 houdende regelen met betrekking tot het ver*s vreemden van landbouwgronden. 2) Rechten van erfpacht, van opstal en van beklemming, met uitzondering van de rechten op land, 'als ónder 1), bedoeld. Artikel 2. Bij een overeenkomst tot overdracht van een onroerende zaak is de hoogst toelaatbare tegenprestatie, die bedongen en aanVaard mag worden 1? Ten aanzien van ongebouwde eigendommen de tegenprestatie, die op 9 Mei 1940 daarvoor gebruikelijk en redelijk was: 2) ten aanzien van gebouwde eigendommen de op den grondslag van een redelijke rente geka pitaliseerde* ne'.to-opbrengst op het tüdstlp van overdracht, met inachtneming van den staat van onderhoud der gebouwen. Hot eerste lid is mede van toepassing bij ves tiging of verlenging van rechten van erfpacht, van opslal en van beklemming. Het prijzenbureau voor onroerende zakeh kan op het bepaalde in de leden 1 en 2 uitzonderin gen toestaan. Artikel 3,. Overeenkomsten tot overdracht, ves tiging of verlenging In den zin van artikel 2 zijn nietig, zoolang niet van het prijzenbureau een verklaring is verkregen, dat tegen de over eengekomen tegenprestatie, gelet op liet bepaal de in artikel 2. geen bezwaar bestaat. Het verzoek om afgifte van een verklaring van -geen bezwaar kan voor of na het tot ."tH,nd kó men van een overeenkomst op een door den secretaris-generaal van het departement 'van binnenlandsche zaken vast te stellen formulier, bij het prijzenburc-au worden ingediend. Artikel 4. Bij executorialen verkoop of ande ren verkoop in het openbaar stelt het prijzen bureau tevoren, met inachtneming van het be paalde in artikel 2. de tegenprestatie vast. waar tegen ten hoogste mag worden gegund. Deze vaststelling treedt in de plaat3 van de verklaring, bedoeld in artikel 3. Artikel 5. Bij onteigening of vordering in etgepdom van onroerende zaken stelt de secre taris-generaal van het departement van binnen landsche zaken met inachtneming van het be paalde in artikel 2- het bedrag vaat, hetwelk bij <le berekening van de schadeloosstelling ter zake ten hoogste els prijs voor de onteigende of ge vorderde zaak mag worden in aanmerking ge bracht. Artikel 6. Be overschrijving van een akte van o\erdracht van een onroerende zaak of van de vestiging of verlenging van een recht van erf pacht, van opstal of van beklemming wordt ge weigerd. tenzü wordt aangetoond, dat de zaak. waarop de akte betrekking heeft, niet onder de bepalingen van dit besluit valt of een verkla ring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 3, of een vaststelling, als bedoeld in artikel 4, wordt overgelegd. In de openbare registers wordt aangefeekend, dat de verklaring of vaststelling is overgelegd,. Artikel 7. De secretaris-generaal van het de partement van binnenlandsche zaken kan, in overeenstemming met den gemachtigde voor de prijzen voorschriften betreffende uitvoering jvan dit besluit vaststellen; bindende richtlijnen voor de prUzonbureau's uitvaardigen met betrekking tot de toepassing van dit besluit. De secretaris-generaal kan de beslissingen van de prijzenbureau's wijzigen of vernietigen. Artikel S. Overeenkomsten, klaarblijkelijk ge sloten om de werking van dit bèsluit te ont gaan, zijn nietig. Artikel 9. De bepalingen van dit besluit zijn niet van toepassing op: overeenkomsten, die voor den dag van inwer kingtreding v.an dit besluit eèn zekere dagtee- kening hadden; overdrachten, als gevolg van openbare verkoo pingen. die voor den dag van inwerkingtreding van dit besluit aangekondigd zijn; overeenkomsten, waarbij de Nederlandsche ad ministratie van onroerende, goederen, als bedoeld in verordening no. 154,'1911. onmiddellijk of door haar gemachtjgde partijis. Artikel 10. Djt besluit treedt in werking met ingang van den derden dag na dien van zijn afkondiging. Tiet kan worden aangehaald onder den titel ..Vervreemdingsbesluit niet-land bouwgronden Huwelijksultkeerlng aan vrouwelijke leden. CONTRIBUTIES DOOK HUWELIJK NIET VERLOREN. De centrale persdienst van het N.A.F. meldtWat gebeurt er met de contri butie, die ik nu jaar aan jaar heb be taald Ziedaar een vraag, die menig vrouwelijk lid zichzelf in het verleden heeft gesteld, op het oogenblik, dat zy in het huwelijk trad. Thans kan het Neder landsche arbeidsfront op deze vraag een bevredigend antwoord geven. Een ant woord, dat er toe mee kan werken de welvaart van de werkers te verhoogen, doordat in geval van huwelijk aan de vrouwelijke leden een uitkeering wordt gedaan, die gebaseerd is op de in den loop van de jaren betaalde contributies. Aan de contributies wordt dan ook zoo doende een bijzondere 'waarde verleend, omdat voor de vrouwelijke leden zoodoen de als het ware een spaarfonds wordt gevormd, waaruit zij na de beroepswerk zaamheden te hebben beëindigd om een taak als huisvrouw te gaan vervullen, een bruidsschat krijgen, uitgekeerd. Belangrijk is hierby, dat het recht op deze uitkeering reeds na vijf jaar onaf gebroken lidmaatschap ontstaat. Met een minimumuitkeering van 20, overeen komende met het vijftienvoud van de vierwek^ijksche minimum-contributie. Na zeven jaar wordt dit een som, over eenkomend met achttien maal de vierwe- kelyksche contributie, na acht jaar 21 maal, na negen jaar 24 maal en na tien jaar de maximale uitkeering, gelyk aan 25 maal het viervoud vanNde weekcontributie. Hieruit volgt tevens, dat de uitkeering hooger is, naarmate meer contributie werd betaald. Op grond hiervan varieeren de uit te keeren bedragen van 20 tot 180 per geval. Het is niet te veel gezegd, wan neer we beweren, dat het Nederlandsche Arbeidsfront, met deze uitkeering als af scheidsgeschenk voor de huwende vrouwe lijke leden een daad verricht, die verder reikt dan de grenzen van het eigenlijke or- ganisatiewerk, maar daardoor ook geheel in overeenstemming is met de gedachte van het Nederlandsche Arbeidsfront de werkers te allen tyde hulp en bijstand te verzekeren. Ouclerdomsultkeering N.A.F. De centrale .persdienst van het N.A.F. meldt Wie deel uitmaakt van de arbeidsge meenschap, zooals deze belichaamd is in het Nederlandsche Arbeidsfront, weet zich in tijden van ouderdom en invaliditeit ge borgen. En wel, omdat de uitkeeringen, die de leden zoowel in het eene als in het andere geval ontvangen op zichzelf en in vereeniging met andere uitkeeringen, bijv. die, welke ingevolge de sociale verzekering, worden verleend, als een belangrijke bron van inkomsten kunnen worden beschouwd. De ouderdomsuitkeering, die het Neder- Iandsch "Arbeidsfront aan zijn leden ver leent, gaat op 65-jarigen leeftijd in. Het begrip „invaliditeit" komt in ^roote trek ken overeen met dat, wat wy aantreffen in de sociale verzekering, zonder hier strikt afhankélyk van te zijn, wat dus de mogelijkheid van een ruimer begrenzing en soepeler toepassing meebrengt. Wat de bedragen betreft, deze varieeren van 7.20 per maand in de laagste klasse na twintig jaar bijdrage te hebben betaald tot 40 per maand na 35 jaar bijdrage- betaling in de hoogste klasse. De gemid delde uitkeering bedraagt echter, afgezien van individueele schommelingen eenige tientallen guldens per maand. De uitkeeringen zijn, wat hun hoogte betreft, afhankélyk van het aantal jaren, dat een lid voor deze uitkeering zijfi con tributie heeft opgebracht. Het ligt voor de hand, dat voor hen, die zijn overgeko men van vakvereenigingen, die geen re glementaire ouderdoms- en invaliditeits- ondersteuning kenden, een afzonderlijke regeling getroffen wordt. Deze regeling bestaat hierin, dat voor bedoelde werkers het recht op ouderdoms- zoowel als op invaliditeitsuitkeerlng, per 1 October 1947 ontstaat Wanneer zij na dien datum een verzoek om één van bo venbedoelde uitkeeringen indienen, zal deze verleend worden, mits door hen in totaal 1040 wekelyksche bijdragen zijn betaald, en zij sedert 1 Mei 1942 onafgebroken lid van het Nederlandsche Arbeidsfront zijn geweest. Van deze leden wordt dus ver langd, dat zij, met inbegrip van den' tijd, welke zij lid wa^en van hun ouden vak bond, in totaal twintig jaar georganiseerd zijn geweest Voor ieder, die thans vijftien jaar lid is geweest van een ouden vakbond, waaraan geen ouderdoms- of invaliditeitsuitkeerin- gen verbonden waren, beteekent dit, dat hij bij een regelmatige lidmaatschap van .het N.A.F. dit recht op 1 October 1947, dus na slechts vjjf/jaar lidmaatschap ver kregen zal hebben. EEN DUUR VISCHJE. De VL. 132 bracht te IJmuiden een steur aan, die 77 kg. woog. Er zijn wel eens zwaardere steuren in IJmuiden aan gevoerd, maar duurdere zeker nietdeze steur braclit 500 op. Voor de vissclicrs een buitenkansje. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Woensdagmorgen heeft aan de Baan te Rotterdam een «foodelrjk arbeidsongeval plaats- gehad. Een 16-jarige arbeider wilde een heipaal, die van een wagen dreigde .te glijden, tegenhouden. Hjj kon het gevaarte niet houden en w/rd ernstig in den nek ge troffen. Na aankomst in liet ziekenhuis aan "tien Coolsingel bleek het slachtoffer reeds aan zijn kwetsuren te zijn overleden. DE STORMTROEPEN VAX EUROPA. In het Oosten staan zij aangetreden, de storm troepen van. Europa. Zij staan aangetreden om Euroa te verdedigen tegen aanvallen van hor den misdadigers, die onze Westersche bescha ving en cultuur belagen. Deze stormtroepen bestaan uit de beste ver tegenwoordigers van alle beschaafde landen van Europa, dappere strijders, die na een heldhafti ge verdediging, in den strengsten winter sinds menschenheugenis, zich gereed maken den vij and te vernietigen. Nederlanders, tot deze stormtroepen hehooren ook onze mannen enook gij behoort IJ In deze gelederen te scharen. Want niet alleen de. Europeescbe cultuur, maar ook de toekomst van ons land en volk staat op het spel. Als goed Nederlander is Uw plaats daar waar het gevaar dreigt. Meldt U dus aan bii het vrij willigerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, te 's-Gravénliagc. sinds vele jaren in tal van landen verworven, staat U er volledig borg voor dat ook haar theesurrogaat Tee letten van bijzonder goede hoedanigheid is. Geur- on smaak des- fijnste echte thee Vervreemdingsbesluit niet-landbou wgronden 1942. In de Ned. Staatscourant is verschenen een beschikking van denv secretaris-gene raal van het departement van binnenland sche zaken t.a.v. het vervreemdingsbesluit niet-landbouwglronden 1942. Hierin wordt onder meer bepaald, dat het prijzenbureau bij executorialen of an deren verkoop in het openbaar de tegen prestatie niet lager vaststelt dan de som van de op de onroerende zaak .gevestigde hypothecaire schulden met renten en kos ten, voor zoover deze hypothecaire schul den reeds op 9 Mei 1940 op de onroerende zaak waren gevestigd. Bij cie gunning zijn de volgende regelen in acht te nemen: 1) Wordt bij den inzet of by den af slag'een prijs bereikt, gelyk aan de door het prijzenbureau vastgestelde hoogst toe laatbare tegenprestatie, dan zal gevraagd worden welke andere gegadigden dien pry's willen bieden. 2) Zijn er meer gegadigden als onder 1) bedoeld,'dan zal voorrang worden ver leend: a) indien het een object betreft voor bedrijfsdoeleinden, aan dengene, die in het pand zijn bedrijf heeft; b) aan den eigenaar of huurder van een belendend pand, die in dit pand zijn bedrjjf uitoefent. 3) Zijn er, buiten de gevallen onder 2) omschreven, meer gegaoigden als onder 1) bedoeld, dan zal tusschen hen loting plaats hebben om te bepalen aan wien ae gun- nirig zal geschieden. Voor dat tot de lo ting wordt overgegaan, zullen" zij, die zich voor de loting hebben opgegeven, aan den notaris moeten verklaren voor wien zij wenschen te koopen; voor eiken gegadigde of voor meer gegadigden, die het object gezamenlijk willen koopen, mag slechts door een persoon aan de loting worden deelgenomen. Het prijzenbureau. neemt zijn beslissing binnen twee weken, nadat het verzoek schrift is ingediend. MATIGE OMZETTEN OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. De handel ter beurzé van Amsterdam droeg gisteren bij de opening een tamelijk opgewekt karakter. In eenige specialiteiten werd nogal druk zaken gedaan en daardoor werd op de markt een cachet van levendigheid gedrukt. La ter op den middag -echter werd de animo ge ringer en werd .net zakenverkeer van kalmer aard. Aanvankelijk werd op een vrij sterk ver laagd koersp'eil afgedaan. Later brak zich een herstel baan en vervolgens werd in de meeste rubrieken boven het aanvangspunt afgedaan. In het verdere verloop van de beurs - waren de schommelingen niet groot meer. Olies waren weer toonaangevend voor de ge- heele markt en de gedragingen der diverse hoofdfondsen vormden daarvan een goed bewijs. Van de suikerwaarden werden H.V.A.'s aanvan kelijk druk verhandeld, waarbij de koers achter uitliep tot 272Vj, maar later kon een zestal pun ten-meer worden bedongen. De affaire in tabak- ken was van kalmcn aard. Voor scheepvaartfond sen bestond, wederom de noodige belangstelling. ,De aflaire in industricelen was van matigen omvang, wederom bestond aanbod. Van de voor naamste aandeelen waren Unilevers en Philips lichtelijk in reactie. Aku's waren onveranderd. De beleggingsafdeeling was kalm, Voer de Ne derlandsche staatspapieren bestond een goed prijshoudende stemming, Neederland Obl. 1941 100.— 4 100—100)4. Ne derland Obl. 1941 100 3% 98—98%. Bataaf- sche Petroleum Mij. Obl. 4% '103—103. Idem Obl. 3% Döji'896%. A Amsterdamscbe Bank 104% 13ö. A Ineassobank 145—134. A Rotterd. Bank- ver. 140. A Twentsche Bank 158%14S. Ne derland le lng 1940 4 101%—101%. Nederland 2c lng 1940 4 100100'% Nederland mot bei. fac. 1940 4 101—101. Nederland h 1000.— 1937 3 9393Nederland k 1000.— 1938 (3%) 3 96'/,-96%-%. Iadië k f 1000— 1937 3 90—89%. Ir.dié a 1000.— 1937 A 3 SS—87%. A Koloniale» Bank 126125)4. A Ned. Indische Handelsbank 87%—86%. C Ned. Handel Mij. 1000.— 125%— 124%. A Algemeene Kunstzijde Unie 151150%- 51%. A Van Berkel's Patent 134131)4-32"C Calvé Delft 115112-14. A Fokkervliegt. Fabr. 201%A Lever -Eros Unilever 162% 15S%-62%. A Ned. Ford Aut. Mij. 345—341. A Philips' Gloeii. Fabr. Gem. Bez. 277%268-76. Idem Pref. W.A. 17516S. A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 247%242%. A Kon. Petroleum Mij. 368%—276 82. C Amsterdam Rubber 181%—173- 81. A Bandar Rubber Mij. 141%—140. A Deli Ba tavia Rubber Mij. 126—127. C Oostkust a 500 97—95%. A „Serbadjadi" Sum.-Rubber 85% A Sumatra Rubber Cult. 139%,131%. A Ver. Ind. Cult. Ondem. 112114. A HollandAmerika lijn 146%142-ÏJ5. A Java—ChinaJapan lijn 125—121%. a Kon. Ned. Stoomb. Mij. 189%— 185%-8S. A Ned. Scheepvaart Unie 167%163%- 67%. A Rotterdamsche Lloyd 140-138-39. A Stv. MU. Nederland 141%—137%-38%. A Handelsver. Amsterdam 279% —272%-82A Javasche Cul tuur Mij. 147—153. A Ned. Iud. Suiker Unie 155— 160.. Fransch kolonel 'over het bolsjewisme. RUSLAND MEER TEN ACHTER DAN DE WILDSTE STREDEN VAN DEN SOEDAN. De commandant van, het Fransche legioen vrijwilligers, kolonel Labonne, heeft in de Parijsche radio een schildering gegeven van den strijd tegen het bolsje wisme, waarin hij zich met by zonderen nadruk richtte tot die „welgedane stede lingen", die'in fauteuils naar de Engelsche radio zitten te luisteren, waar men hun lange geschiedenissen opdischt over be weerde heldendaden van de bolsjewieken. Kolonel Labonne verklaardeRusland is een land, dat meer ten achter gebleven is, dan de wildste streken van den Soedan, een land met een primitieve bevolking, die in houten hutten woont, omgeven met een smerigheid, die een neger zou tegen staan en met een levenspeil, dat gelijkt op dat van de Parijsche bedelaars uit de ergste buurten. Omtrent zijn ervaringen in den strijd met de bolsjewieken verklaarde hy letter lijk het volgende„Zoodra zij hun kans schoon zien, loopen de rooden over en wel met een geestdrift, die bepaalde bewonde raars van het roode leger met verbazing zou vervullen". Dat zouden de groote troe pen deserteurs, die zich aan de voorposten van liet Fransche legioen hebben overge geven, kunnen getuigen. Deze deserteurs zijn thans werkzaSm als .stalknechten, chauffeurs en knechten bij den legertros. Zy zijn gelukkig met hun lot en kennen slechts één wensch Bij de Fransche sol daten te kunnen blijven. Kolonel Labonne gaf uiting aan zijn overtuiging van de ko mende definitieve overwinning in den strijd tegen de Sovjet-Unie. Vooral deed hij een beroep op de jeugd, zich te scharen in de gelederen van het legioen. BRITSCHE KRUISER „EDINBURGH" VERLOREN. Naar de Britsche berichtendienst toe geeft. is de Britsche kruiser „Edinburgh" metende 10.000 ton, als#gevolg van vijan delijke actie in de Noordelijke IJszee tot zinken gebracht. De „Edinburgh" had een snelheid van 32.5 knoopen. Het schip was 187 meter lang en 19.3 meter breed. De be manning in vredestijd bestond uit 750 kop- DE GEALLIEERDE SCHEEPVAART- VERLIEZEN. Volgens een "oericht uit Washington heeft de Amerikaansche admiraliteit be kend moeten maken, dat nog dVie Ameri kaansche of voor de geallieerden varende koopvaarders docfr duikbooten aan de Oost kust van Amerika tot zinken zyn gebracht., BETREKKINGEN TUSSCHEN HONGARIJE EN BRAZILIË VERBROKEN- Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de Braziliaansche regeering ook van baar kant de betrekkingen met Hongarije heeft verbroken en aan" den gezant- Horthy een zoon van den Hongaarschen rijksbe stuurder zijn pas hee'ft dpen toekomen. Hongarije had als uiting van solidariteit met de landen van het driemogeiïdheden- pact reeds de diplomatieke betrekkingen verbroken met ^razilië, Uruguay en Para guay. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het 705e Italiaansche weermachtsbericht luidt Ten Ooster. van Mekili werden vijr andelijke pantserwagens door het gecon centreerde en doeltreffende vuur van onze artillerie gedwongen, terug te keeren. Aanvallen van vliegtuigen van de as op versterkingswerken en installaties op Mal ta veroorzaakten in het gebied der doelen felle branden en hevige ontploffingen. Een overval, die Britsche elementen op het eiland Kufo. ten Zuiden van Kreta, trachtten te ondernemen, werd door ons garnizoen prompt afgeslagen. TERECHTSTELLINGEN IN IRAK. In Irak hebben de Britsche militaire autoriteiten weder talrijke doodvonnissen van Iraksche patriotten ten üitvoer gelegd. De martelaren der Iraksche vrijheid, die op het Britsche schavot stierven, zijn voor het grootste deel officieren van het voor malige leger van Irak, die tegen Groot- Brittannië in een regelrechten oorlog stre den. Deze oorlog vond zijn oorzaak niet in een poging tot opstand van Irak, doch in een verdragsschending van'Groot Brittan- nië, dat in strijd alle overeenkomsten het aantal van zijn garnizoenen in Irak poogde te vergrooten. Een andere Arabische strijder voor de vrijheid werd in Syrië doodgeschoten, .daar hij van een aanslag op een spoorweg werd beschuldigd. Ook in Palestina neemt de jacht op Arabische strijders voor de vrij heid weer een grooteh omvang aan. Vol gens een bericht in de ..Daily Telegraph" is het aantal sabotagedaden tegen Brit sche militaire installaties op zoodanige wijze gestegen, dat de plaatselijke Brit sche autoriteiten opnieuw hun toevlucht hebbfen genomen tot amokmaken. VEESTAPEL VAN CUBA IN BESLAG GENOMEN. Volgens een bericht uit Havanna hebben de" militaire autoriteiten van Cuba, op grond van het feit. dat de vee-eigenaars en vleeschhandelaren nog steeds weigeren vleesch te verkoopen tegen den officieelen prijs, den geheelen veestapel des lands in beslag genomen. Op die wijze hopen de autoriteiten de uiterst dringend" geworden voedingskwestie meester te kunnen wor den.. COLLECTIEVE HUWELIJKEN. Naar uit Mexico vgemeld wordt, zijn daar den laatsten tijd collectieve huwe lijksvoltrekkingen ingevoerd. Zoo is de laatste dagen in de Mexica^nsche hoofd stad een collectieve huwelijksvoltrekking voorgekomen van 320 bruidsparen uit het arme deel der bevolking. Onder de bruids paren bevonden zich een 80-jarige man en een 60-jarige vrouw, die reeds 48 jaar sa men woonden en 18 kinderen hadden. Aan het slot van de ceremonie werden deze 18 kinderen gedoopt en werden hun officieele geboortebewijzen uitgereikt. Tallooze vrouwen vielen al,ten prooi aan vitamine F-gebrekHaat teint, berooid» van dit noodzakelijk schoonheidsvitamine, werd droog en saai... en de symptomen van deze „avitaminose" zijn dagelijks waar te nemen Iedere huid leeft op onder den Invloed van het vitamine F, - en zelfs het mooiste teint 'verliest zijn frischheid, wanneer de toevoer van vitamine F hapert. PaBdaarom Dobbelman's Castella Crêmea toe, de eenige schoonheidscrémes, die uw huid weldoen met een rijkdom van vitamine Ft VITAMINEF-CREMES Uil Ill'l Uil o|aBELM^N MOIItll SPORT Teelbal VOETBALPROGRAMMA. Het projramtna voor Zondag luidt: Om lift kampioenschap van Nederland:. Eind hovenHeerenveen A.G.O.V.V.A.D.O. Prom. comp. 2c klasse: De Baronie D.N.L.-- Vljssingen: Mauri ts.V.V.V.HengeloGo Ahead: Rlieden—Borne: Frisia—Emmpn. Prom. comp 3e kl.: Zeelandia—R.C.S. AFDEELING ZEELAND N.V.B. Naar wtj vernemen heef: het bestuur vatf de deeling Zeeland van den N.V.B. besloten voor de vereenigingen Vlissingen en Walcheren geer. thuis wedstrijden meer vast te stellen. De wedstrijden der lagere elftallen van genoemde vereenigingen worden stopgezet, tenzij door deze clubs den wensch te ken nen wordt gegeven 8e competitie door bepaalde elf tallen voortgang te doen vinden, in dit laatste geval worden de wedstrijden dan te Middelburg of Souburg gespeeld. De overige' competitiewedstrijden zullen nor maal gespeeld worden. Athleliek VELDLOOP TE SCHOOND1JKE. Zaterdagmiddag wordt door de afdeelfag West- Zo, uwsch-Vlaanderen van de V.S.V. „Marathon" een veldloop georganiseerd te Schoondljke, waarvoor een flinke belangstelling blijkt ie bestaan. "Vanzelfspre kend zal de organlaeerende vereeniging met een flink aantal loopers uitkomen, waarbij Dobbelaero favoriet is. Wij verwachten dat bij dert meeaten togenstand zal ondervinden van den B.M.M.-er Van der Horst, temeer nu Lacor niet zal uitkomen. Echter züllen deze be kende loopera terdege rekening moeten houden met anderen, zooals Vermeulen. Simpclaar en Ras (IJzen- dijke), temeer daar deze loopers nu in eigen omge ving loopen. Corn. Boys uit Sas vah Gent zal me: drie senioren en .2 junioren' uitkomen. Gestart'zal worden vanaf het voetbalveld, waar ook het eind punt Is. De senioren looper. het parcours twee maal. De afstand zal pl.m. 4000 meter bedragen. Verder is er een wedstrijd Voor Juniores, die bet traject óen- maal loopen. Als bijzondere attractie worden deze wedstrijden voorafgegaan door een 100 meter vöor dames en hoog springen voor dames. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Benoemd tot onderwijzeres aan de Hervormde school te Iloogc Zwaluwe mej. J. C. dè Vos te Seroos- kerke. Bil het gehouden eindexamen aan de R.K. Land- bouwwinterschool te Hulst zt)n o.m. de volgende cur- sisten gediplomeerd: J. Kindt te Hock; A. Dees, H. Dielem Regt i AFLOOP VERKOOPINGEN Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag in het Notarishuis publiek verkocht het huls en erf aan de Bl^ek no. 10. groot 85 c.a. Kooper was de heer C. L. Dcrt te Vltastngcn - voor .7602. Dezelfde nbtarls heeft publiek verkocht een huis en erf met tuin aan de Burg. Drcgmansstraat 8. groot 1 a. en 6 c.a. Kooper VV. Her.drlksc. bode te Middelburg voor 1 3301. Een huis cn erf aan 'de Burg. Drcgmansstraat no. 10. groot 96 c.a. Kooper: A. C. PoldcrdUk. timmer» man Nieuw- en St. Joosland voor 2910. Vier hulzen aan den Achtersingel nos. lt. 13. 15 en l" groot resp 90. 7S. 78, 78 c.a. Kooper: A. Looten. hotelhouder. Middelburg q.q. voor 60<0. -. WécST Oil ET ONQEDELIJK. TEGENOVER UW LEVE^ANCIEq WA.NNEEp.HJJ HET DOOq.U VepUANGDE. /AOf\ENTEEl_ NIET KAN LuvEtpeN MruxJv^WIUuMj

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 5