PHOVIHCIALE ZEEUWSCHE COURANT ZATERDAG 24 APRIL 1942 Krijgsrumoer klopt aan de poort van het vijfde werelddeel. Nieuwe successen van Duitsche duikbooten. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.30. Bü abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct., iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct., elk woord meer 6 ct, bij vooruitbetaling. „Brie- Vien of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 96 DIRECTIE: P. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER. VLISSINGEN De BUREAUX van ae Provinciale Zeeuwsche Courant zb'n gevestigd tei VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londensche Kaai 29 Redactie telefoon 3521, na kantoortijd telef. 2925, Administratie telef. 3541 GOES: Red. en Administr. Turfkade 15, tel. 2863, na karftoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 bi het Koloniaal Instituat te Amsterdam had Woensdagavond een bijeenkomst plaats, georganiseerd door den president der .Deutsche Handelskammer für die Niederlande", waarbij de Duitsche Rijksminister van Financiën, graaf Schwerw von Krosigk, een voondracht hield over het onderwerp .Die Finanz-politik im Kr'«9® Stapf-Mol-Pax Holland m Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend In het Zuidelijke deel van het Oostelijke front zijn eigen acties van aanvals- en stoottroepen met succes in het Donetsge- bied uitgevoenj. In de wateren van Nowo- rosjjsk werden een Sovjettankboot en twee koopvaarders door bomtreffers beschadigd. In den Noordelijken frontsector is een afgesneden groep strijdkrachten aan het Woltsjowfront na gevechten van verschei dene dagen vernietigd. Gevechtsvliegtuigen hebben de haveninstallaties van Moer- mansk aangevallen en een V koopvaarder met bomtreffers beschadigd. Bij de zuive ring van gebieden achter het front hebben Hongaarsche formaties een sterk gewapen de bolsjewistische bende vernietigd. In Lapland hebben Duitsche bergjagers verscheidene vijandelijke aanvallen afge slagen en den tegenstander zware verlie zen toegebracht. Op de Middéllandsche Zee hebben Duit sche duikbooten van het Britsche ravitail- leeringsverkeer twee transportschepen met 13.600 brt en drie kustzeilschepen tot zinken gebracht De militaire installaties van La Valetta en de vliegvelden van het eiland Malta leden door opeenvolgende Nieuwe Duitsche jager. De Duitsche pers publiceert foto's van den nieuwen Fockewulf jager FW 190, die door de „Nachtausgabe" het snelste jacht vliegtuig ter wereld wordt genoemd. Deze nieuwe Duitsche jager, waarvan reeds melding is gemaakt in het Duitsche weermachtbericïlt, heeft tot dusver bij zijn optreden aan alle fronten uitstekend vol daan. Het toestel is uitgerust met een dubbelen stermotor van maximale presta tie en het is een constructie van ingenieur Tank, die reeds in het gevechtsvliegtuig met grooten actieradius Fockewulf Condor en den verkenner voor kleine afstanden FW 189 doeltreffende strijdmiddelen voor de Duitsche luchtmacht heeft tot stand ge bracht. Het korte type en de gunstige plaats van het zwaartepunt géven dit toe stel groote wendbaarheid, ondanks zijn hooge snelheid. De buitengewoon sterke be wapening van dit vliegtuig, dat uitermate gunstige start- en landyigseigenschappen heeft, maken het tot een superieur, ge vreesd wap^n in het luchtgevecht. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Bij een aanval op Rostok verloor de Britsche luchtmacht Vrijdagnacht een bommenwerper. Dc aanval, welke op woon wijken van de stad was gericht, veroor zaakte schade aan huizen. Onder de bur gerbevolking vielen dooden en gewonden. ACHT SPITFIRES NEERGESCHOTEN. Naar het D.N.B. van bevoegde zijde ver neemt, zijn gistermiddag in hevige gevech ten 8 Spitfires door Duitsche jagers neer geschoten, toen Britsche bommenwerpers onder sterke bescherming van jagers de,, kust van* het bezette gebied naderden. Duitsche aanvallen aan de Zwarte Zee. Sterke formaties Duitsene gevechts vliegtuigen hebben Donderdag eep haven aan de Zwarte Zee aangevallen. De bom men veroorzaakten in de havenwerken en op de kaden zware schade. Bovendien wer den twee koopvaardijschepen van middel bare grootte beschadigd en wertTfeen tank boot van 5.000 brt. zwaar getroffen. Voorts vielen Duitsche gevechtsvliegtui gen op 23 April de havenwerken van Moermansk aan en beschadigden een koop vaardijschip door bomtreffers ernstig- Ja gers schoten in luchtgevechten zes vijan delijke vliegtuigen an het type Hurricane neer. In de wateren van Noworosisk wer den een bolsjewistische tankboot en twee koopvaarders door bomtreffers beschadigd. Bij aanvallen op Malta werden 7 vijande lijke vliegtuigen vernield. DE OORLOG TER ZEE. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft medegedeeld, dat bij de Atlanti sche kust een Amerikaansch koopvaardij schip door een duikboot met granaten is beschoten. Overlevenden zijn in een haven aan de Oostkust aan land gebracht. SCHIPBREUKELINGEN IN LISSABON. Het Portugeesche schip „Cunene", dat Vrijdag te Lissabon is aangekomen, had 12 schipbreukelingen van het in Engel- schen dienst varende Noorsche tankschip „Koll" aan böord, dat door een Duit sche duikboot op den Atlantischen Oceaan is getorpedeerd. Het Portugeesche schip had de schipbreukelingen on 11 April ont dekt en onder groote moeilijkheden, daar de zee ruw was, aan boord genomen. Twee andere reddingssloepen van het Noorsche tankschip met 22 opvarenden aan boord worden nóg vermist. Volgens een Engelsch persbericht bevin den zich op den Indischen Oceaan en voor al in de Golf van Bengalen vele reddings booten, die de kust willen bereiken. De „Daily Herald" bericht over een tot zinken gebracht convooi, waarvan de op varenden, zeelui van allerlei nationaliteiten als Engelschen, Amerikanen, Nederlanders, Noren. Nieuw-Zeelanders, Chineezen en Voor-Indiërs, zich poogden in veiligheid te brengen. Om de reddingsbooten, waarvan er vele verongelukten, werd hevig gevoch ten, maar toch konden met behulp daar van in de Golf van Bengalen vier- a vijf honderd man, onder wie meer dan 80 ge wonden, op een diag de Indische kust be reiken. Naar de Engelsche pers het uitdrukt,, wordt de vaart op Engeland op alle zeven zeeën in toenemende mate een doodenvaart. luchtaanvallen nieuwe, zware schade. Aan de Oostkust van Amerika en op de Caribische Zee hebben Duitsche duikbooten zes vijandelijke koopvaarders met tezamen 35.000 brt. tot zinken gebracht. Vlak voor een Amerikaansche haven heeft een duik boot een sleepboot met, drie lichters aan gevallen en met artillerievuur den gehee- len sleep tot sunken gebracht. Gevechtsvliegtuigen hebben Donderdag nacht met goed effect van brisant- en brandbommen haveninstallaties aan de Zuidkust van Engeland aangevallen. Britsche bommenwerpers hebben in den nacht van 23 op 24 April woonwijken in de verschillende plaatsen in het Noord- Duitsche kustgebied aangevallen. De ci viele bevolking leed eenige verliezen. Vier der aanvallende toestellen werden neer geschoten. In den tqd van JjjL tot 20 April verloor het Britsche luchtwapen 161 vliegtuigen, waarvan 46 boven de Middellandsche Zee en Noord-Afrika. In dienzelfden tijd gin gen in den strijd tegen Groot/ Brittannië 25 eigen vliegtuigen verloren- Eerste luitenant Nostermann heeft Don derdag zijn 83ste tot 85ste luchtoverwin ning behaald. De gevechten op Panay geëindigd. De gevechten tegen de overblijfselen der Amerikaansche troepen op Panay zijn door de Japanners tot een goed einde gebracht. De stad Ho Ilo is voor tweederden verwoest door een brand, die volgens de verklaringen van de inwoners door Ameri kaansche troepeiT is gesticht. De spanning tusschen de Sovjet Unie en Turkije. Uit Ankara wordt gemeld, dat de am bassadeurs van Engeland en de V.S. de laatste dagen herhaaldelijk stappen heb ben ondernomen bij den ambassadeur der Sovjet-Unje, Winogradof, om hem nadruk kelijk te verzoeken, door zijn houding en die zgner regeering de bestaande spanning tusschen de Sovjet-Unie en Turkije niet te verscherpen, en vooral ervan af te zien, het voorbeeld te volgen van den Turkschen ambassadeur in Koeibysjef. Haydar Aktay, nl. eveneens onbepaalden tijd met verlof te gaan. Zuid-Afrika en Vichy. Gisteravond is te Vchy het volgende of- ficieele communiqué gepubliceerd over het afbreken van de diplomatieke betrekkingen tusschen. Frar^krijk en de Zuid-Afrikaan- sche Unie: De regeering dter Zuid-Afrikaansche Unie heeft zoo juist den Franschen glzant te Pretoria verwittigd, dat zg het besluit hefft genomen de diplomatieke betrekkin gen met de Fransche regeering te verbre ken. Dit besluit veroorzaakt thans geen verbazing. Het bevestigt slechts een feite- 1 ij ken toestand, die sinds bijna twee jaar bestond. De diplomatieke betrekkingen tus schen beide landen waren sinds Juni 1940 gestaakt, daar de Zuid-Afrikaansche ge zant heeft gemeend niet van den Engel schen ambassadeur te mogen scheiden, die weinige dagen voor den wapenstilstand Bordeaux heeft verlaten, naar men weet. DAGELIJKSCHE DEMONSTRATIES IN MEXICO. Naar uit Mexico gemeld wordt, moet de regeering militaire patrouilles door de hoofdstad laten trekken, daar zg op andere wijze geen meester -kan blijven óver de voortdurende betoogingen van studenten en arbeiders. De studenten protesteeren tegen de handelwijze van den minister van opvoeding. De arbeiders protesteeren tegen de verhooging der autobustarieven. De dagelijksche demonstraties veroorzaken vechtpartijen en schietpartijen, waarbij reeds talrgke personen zwaar gewond zijn. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het 692e Italiaansche weermachtberieht luidt Aan het front van Cyrenaica in ons voor deel geëindigde gevechten tusschen ver- kenningsafdeelingen. Een Blenheim, die beschadigd was en een noodlanding buiten onze linies moest maken, werd door een onzer verkenningsvliegtuigen getroffen en vloog in brand. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Benghazi, waar van 'de Mohammedaansche bevolking twee perso nen gedood en twee gewond werden. Op Malta hebben belangrijke vliegtuig formaties opnieuw kiachtige aanvallen ge daan, waarbij aan de lucht- en vlootsteun- punten van het eilar.d zware schade werd toegebracht. Bij gevechten met Duitsche jagers verloor de Engelsche luchtmacht vijf Spitfires en één Hurricane. De vijand ondernam Donderdagnacht tweemaal een luchtaanval op Comiso, zon der dat schade werd aangericht of slacht offers vielen. Twee bommenwerpers, die aan de actie deelnamen, werden door het luchtafweergesch t getroffen en stortten neer nabij Vittona en in de buurt van Acate. Bommen, die boven woonhuizen te Vittoria- (Ragusa) werden uitgeworpen,- verwondden een meisje en beschadigden enkele gebouwen. DE BESLISSING NADERT. Binnen enkele -weken, dagen of uren. dan zal het sein voor den aanval gegeven worden. De ko mende maanden zullen beslissen over de toe komst der Europcesche volkeren. Deze toekomst is door den Führer in handen gesteld van de strijders aan het Oostfront. In het Oosten, daar zal de beslissing vallen, ook over de toekomst van ons land, en volk. Daarom staan in het Oosten ook Nederlandsche mannen gereed om het bolsjewisme te vernie tigen. Nederlandsche mannen vervullen een plicht die ock de uwe is, landgenoot. De beslissing nadert. Zorgt er voor. dat' U, als deze gevallen is. Uw aandeel in den strijd geleverd zult hebben. Meldt U vandaag aan btJ het vrijwilligersle gioen Nederland, Koninginnegracht 22, te 's- Gravenhagc. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. OOK ROOKERS- .VERSNAPERINGS- EN BRANDSTOFFENKAARTEN. Onder de aandacht wordt gebracht, dat de distributiediensten op nader te bepalen tijdstippen in het tijdvak van 26 April tot en met 16 Mei a.s. <ïe bonkaarten voor voe dingsmiddelen 6e periode zullen uitreiken. De uitreiking vindt uitsluitend plaats door den distributiedienst der gemeente, waar men in het bevolkingsregister is ingeschre ven, op vertoon der stamkaart en tegen inontvangstneming van een bon van het inlegvel. Uitgereikt zullen worden aan houders van inlegvellen KI of LI een bonkaart K 102 respectievelijk L 103 aan houders van inlegvellen K 2- of L 2 r een bonkaart K 203 respectievelijk L 203 aan houders van inlegvellen K 3 of L 3 een bonkaart K 303 respectievelijk L 303 aan houders van inlegvellen K 4 of L 4 een bonkaart K 403 respectievelijk L 403. Zelfverzorgers voor brood en vleesch zullen respectievelijk geen broodkaart of geen vleeschkaart ontvangen. Voorts zul len de distributiediensten de melkkaarten van kinderen van melkveehouders inhou den. Zij, die geboren zijn in de maand Juni van de jaren 1921, 1928 of 1938 moeten hun inlegvel ruilen voor zg hun kaarten in ontvangst nemen. Rookers- en versnaperingskaar ten. Tevens zullen in bovengenoemd tgdvak tabakskaarten of sigarenkaarten, versna- peringenkaarten en nieuwe brandstoffen- kaarten worden uitgereikt. Voor een ta- bakskaart of sigarettenkaart moet bon P van de textielkaart DA of DB bij den dis tributiedienst worden ingeleverd. Voor een versnaperingenkaart moet bon T van de textielkaart DA, DB, DC of DD, dan wel bon BB van de textielkaart DE. dan wel bon JJ van de textielkaart DF worden in geleverd. Brandstoffen. Voop een brandstoffenkaart moet de bonkaart voor vaste brandstoffen J of K met alle niet geldig verklaarde bonnen, dan wel de bonkaart L met alle niet gel dig verklaarde bonnen, behalve bonnen 21 CV en 22 CV worden ingeleverd. Aanvragen speciale vergunningen voor textielproducten. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat het aanvragen van speciale vergunningen voor heeren- winterjassen en dameswintermantels slechts kan geschieden in het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 April en in het tgdvak van 1 November tot en met 31 December. Het Vanvragen van vergunningen voor heerentweedjassen en demi—saisons kan slechts geschieden van 1 Mei tot en met 31. October. Aanvragen voor vergunnin gen voor damestweedmantels kunnen uit sluitend worden ingediend in het tgdvak van 1 September tot en met 31 October, terwijl het aanvragen van vergunningen voor dam^zomermantels slechts kan plaats vinden van 1 April tot en met 31 Mei. Het aanvragen van vergunningen voor heeren- en Iongenscostuums of onder deden daarvan is niet aan een termijn ge bonden. Het indienen van aanvragen voor spe ciale vergunningen voor textielproducten kan uitsluitend geschieden bg den distri butiedienst der gemeente, waar de aanvra ger in het bevolkingsregister is opgeno men, tenzij uitdrukkelijk anders is bepaald. De aanvra en moeten gedaan worden op een formulier MD 102, hetgeen de distribu tiediensten zullen uitreiken. Aanvragen voor textielgoederen voor al gemeen gebruik moeten in den vervolge op naam van het hoofi van het gezin wor den ingediend, terwgl aanvragen voor textielgoederen voor persoonlgk gebruik op naam van den 'oekomstigen gebruiker dienen te geschieden. Distributie sinaasappelen. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherjj maakt bekend, dat ten behoeve van kinderen van 0 t'm 13 jaar wederom sinaasappelen be schikbaar gesteld zullen worden. Derhalve zal gedurende het tgdvak van 26 April tlm 16 Mei a.s. de met „reserve 312" en „reserve 412" remerkte bon recht geven op het koopen van ongeveer 400 gram si naasappelen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het evenals vorig maal niet moeilijk is reeds aanstonds overal te zorgen voor een voldoenden voorraad bij den handel. Het publiek dient zich derhalve bij zijn lever ancier op de hoogte te st ellen of deze de sinaasappelen reeds voorradig heeft. In verband hiermede zal de geldigheidsduur der betreffende bonnen te zijner tijd zoo noodig worden verlengd- Voorts wdrdt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur der met „reserve S04" en „reserve 404" gemerkte bonnen, te gen 'li-levering waarvan eveneens sinaas appels te verkrijgen zijn, verlengd is tot en met 2 Mei a.s. NIEUWE BURGEMEESTERS. K. Okkinga is met ingang van 4 Mei benoemd tot burgemeester van Barrad eel. D. Matrer van Bloois.is met ingang van 4 Hei benoemd tot burgemeester van Acht- Karspelen. SCHOLING VAN MEDEWERKERS. Van 23-25 April zal een aantal vrijwilli ge medewerkers uit Zeeland van de Win terhulp in de jeugdherberg: „De Mijlpaal" te Vught verblijven om daar door lezingen en voordrachten en door uitwisseling van gedachten nader vertrouwd te worden ge maakt met het Winterhulpwerk. (Van onzen Haagschen correspondent) Behalve aan de poorten van Britsch- Indië, waarover wij reeds enkele malen schreven, klopt de oorlog nu ook aan de deur van Australië, het kleinste wereld deel, verre voorpost van Engeland of miss'chien al van Amerika? Australië is het continent der paradijs achtige eenzaamheid, waar goed 6V2 mil- lioen menschen op bijna 8 millioen vierkan te kilometer wonen; dat is ongeveer even veel menschen als alleen al de stad Lon den telt! Dat zoo'n ontvolkt paradijs hoe begeerenswa&rdig wellicht voor menig een ook z'n nadeelen heeft, ondervond eenige jaren geleden een Duitsche sport vlieger, die gedwongen was op de Austra lische kust een noodlanding te maken en toen 40 dagen en 40 nachten moest wach ten, voordat hg eindelijk op den rand van den dood gevonden werd door een Australiër, die toevallig in die omgeving eens een speurtocht "ondernam! Bepaalde lieden zouden er wat voor over hebben, wanneer men ook zoo ongemerkt op de kust van Europa kon landen Van die kleine 7 millioen zielen wonen er nog ongeveer "3% millioen in de steden Sidney, Melbourne, Brisbane, Adelaide en Perth, die meerendeels stapelplaatsen zgn van wol, tarwe en zuivel, de drie voor naamste artikelen welke het economische leven van Australië bepalen. Dat economi sche leven stond overigens op een hoog peil. met name in de steden, die mede een centrum van welvaart en luxe vormden 'en waar ook veelal uitmuntende sociale toestanden heerschten. Algemeen werd Australië dan ook beschouwd als een ge lukkig werelddeel het „land of sunshine and opportunity" en zoo zagen het ook de bewoners zelf. Derhalve voelden zij wei nig voor immigratie, van welke zgde ook. Zelfs ten aanzien van de Engelschen maak ten zij in dit opzicht geen uitzondering, hoezeer zij ook met hun hart aan het aloude moederland hingen. JBehalve een betrekkelijk korte periode, toen het vinden van goud in de Australische binnenlanden velen erheen lokte, is de bevolking er ook meestal in geslaagd deze exclusiviteit in stand te houden. De invloed van den oorlog doet zich ech ter ook in Australië gelden. Sinds 8 Decem ber van het vorig jaar heeft de wolexport practisch stilgelegen. De woloogst van het afgeloopen jaar, ten bedrage van ongeveer 4*i2 millioen ton. moest opgeslagen worden, daar de overzeesche koopers niet meer te bereiken zijn. Dit in aanmerking genomen, en mede gezien de qoncrete dreiging, dat Australië direct in deh Pacific-oorlog be trokken zal worden, kan men de bezorgde woorden van den huidigen Australischen premier, Curtin, begrijpen, dat de oorlog Australië „doodelgk genaderd" is. De Australiërs hebben een dergelijke ont wikkeling eigenlijk nooit wel mogelijk ge acht. Zij meenden, zich te kunnen verlaten op de groote beloften, die hun zoowel door Londen als ook door Washington waren gedaan. Churchill verklaarde „Iedere pees wordt gespannen voor de verdediging van Australië en Nieuw-Zeeland", en de mili taire autoriteiten in Sidney zagen toen reeds een stroom van schepen, manschap pen en materiaal in het verschiet. Op grond van deze toezegging heeft Australië steeds weer vrijwillig zgn troepen gezonden naar de brandpunten van den oorlog op de krijgstooneelen buiten het Australische grondgebied. Zoo leverde Australië een be- langrgk troepencontingent voor het offen sief tegen Lybië, bg Tobroek, in den strijd tegen den Franschen generaal Dentz, in Griekenland en op Kretha. Zelfs nog ter verdediging van Singapore toen de oor log dus Austraiië-zelf bedenkelijk genaderd was werden 18,231 Australiërs ingezet, die, naar onlangs de minister van oorlog. Forde, heeft verklaard, als verloren moeten worden beschouwd. Ook reeds in den vorigen wereldoorlog heeft Australië omvangrijke bloedoffers voor het Britsche imperium gebrachteen half millioen Australiërs stond in de jaren 19141918 aan de verschillende Engelsche fronten. „Zendt ons soldaten Nu heeft Australië zelf hulp noodig, daar de oorlog zijn grenzen heeft bereikt, en vol verwachting ziet- het op naar den grooten Amerikaanschenc broer. Terwijl men zich anders tegen tegen vreemde gas ten kantte, verklaart thans de Nieuw-Zee- landsche minister Nash „Niet slechts één expeditiecorps uit Amerika, maar tw. i zelf wel drie kan Nieuw-Zeeland onder houden" Natuurlijk zou Amerika dolgraag willen helpen dat spreekt toch van zelf, want het strijdt immers voor het Christendom en beschaving, voor gerech tigheid en voor het recht der kleine naties maar ja wat doet men als de mid delen ontbreken Roosevelt heeft ten minste intusschen al verklaard„Acties van de Arperikaansche vloot in den Paci fic, ov%r een afstand van duizenden zee mijlen, zijn zonder steunpunt in den West- Pacific onbegonnen werk"; en om het den. armen Australiërs nog duidelijker te ma ken, gaf hij, zittend bij zijn befaamden haard te kennen „De wijde wereldzeeën, die in het verleden als onze natuurlijke bescherming tegen een aanval werden be schouwd, zijn nu tot onbegrensde slag velden geworden, waarop wij onophoudelijk door onze vijanden in het nauw gedreven worden." En minister Knox beweert nu met een stelligheid, alsof hij tevoren nooit iets anders nad gezegd„De Vereenigde Staten moeten allereerst hun eigen kusten en havens beschermen." Zoo blijft er voor Australië, dat reeds economisch steeds meer onder den oorlog te lijden krijgt, ook militair weinig te hopen over. Minister FQrde ziet zich ge dwongen, het geheelc Noordelijke gebied van. Australië onder militaire contróle te plaatsen, terwijl tot dusver slechts het uiterste Noordelijke deel rondom Darwin gemilitariseerd was. De Australische ge zant in Washington. Casey, zei in een redetot het Amerikaansche volk. dat Australië absoluut hulp noodig heeft, om de verwachte Japansche aanvallen te klinnen weerstaan, en hij voegde er aan toe „Als wij geen hulp krijgen,- zullen wij het- niet kunnen volhouden." Of zou Churchill den Australiërs 'hun voor zijn zaak geofferde legioenen terug weten te geven Jubileum L. D. Hertstein. (Fam. foto) Vgf en twintig jaar tandarts te Vlissingen. Maandag a.s. herdenkt een bekend en geacht Vlissingsch ingezetene den dag waarop hij vóór 25 jaar zgn praktijk in de Scheldestad begon. De heer L. D. Hertstein zal op dien dag 25 jaren tandarts zijn en gedurende al dien tijd heeft hij in de Schéldestad de praktijk uitgeoefend. De heer Hertstein, geboren te Amsterdam, bezocht de H.B.S. te Nijme gen en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Terstond daarna vestigde de jonge tand-* arts zich in Vlissingen. Het Zeeuwsche land trok hem, waar ook zijn ouders uit Zeeland kwamen en in Zierikzee hadden gewoond. De heer Hertstein, die in plaatselijke vereenigingen en commissies eenige func ties heeft vervuld of nog bekleedt is niet temin in het openbare leven weinig op den voorgrond getreden. Maar in de uitoefe ning van zijn praktijk heeft de heer Hert stein zich een groote bekendheid en groot aanzien verworven, waarvan hem op zijn jubileumdag ongetwijfeld de ondubbelzin nige ten deel zullen vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1