PROVIHCIALE ZEEUWSCHE COURANT ZATERDAG 4 APRIL 1942 Bolsjewistische aanvalsactiviteit vermindert. Wat is het doel vein den Ned. Volksdienst? ABONNEMENTSPRIJS r 39 ct per week of 1 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 «ent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct., iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 30 ct., elk woord meer 6 ct., bij vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE. GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT S BLADZIJDEN 186ste JAARGANG NUMMER 79 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60. tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaal 39 Redactie telefoon 269, na kantoortijd telefoon 825. Administratie telefoon 139 GOES: Red. en Administr. Turfkade 15. tel. 2S63. na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG Kanaalstraat 45. tel. 35 OOSTBURG Redactie en Admini stratie Breedestraat 45. telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Vrijdag bekend Ondanks hevige plaatselijke aanvallen van den vijand valt er over het algemeen een vermindering in de vijandelijke aan valsactiviteit in het Oosten te constatee- ren. Bij eigen aanvAlsondernemingen werd een vrij groot aantal dorpen ingenomen. Aan de kust van den Kaukaiüus wierpen gevechtsvliegtuigen een groote Sovjet tankboot in brand. In de wateren van Kertsj werd een vrij groot koopvaardij schip door bomrpen beschadigd. In Noprd- Afrika plaatsten Duitóche gevechtsvlieg tuigen bomtreffers op twee vijandelijke koopvaarders bij Tobroek. In luchtgevech ten werden zes Britsche vliegtuigen neer geschoten. De luchtaanvallen op militaire inrichtingen te La Valetta en op vliegvel den van het eiland Malta werden overdag en des nacht voortgezet. In luchtgevechten schoten Duitsche jagers vier Britsche ma chines neer.' In den nacht van 2 op 3 April vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen belangrijke militaire doelen en de havenwerken van Dover en Portland aan. Zware branden en ontploffingen werden waargenomen. In de maanden Februari en Maart heeft de Duitsche marine naast haar strijd tegen de Engelsche ravitailleeringsscheepvaart .ook succesvolle ondernemingen verricht tegen de zeestrjjdkrachten van Groot Brittannië en de Ver. Staten. In deze beide maanden bracht de Duitsche marine tot zinken een kruiser van de Leander klasse, 8 torpedojagers, 3 corvetten, 4 torpedoboo ten, 12 motortorpedo- en motorkannoneer- booten. Bovendien bracht de Duitsche luchtmacht tot zinken 2 motorkanonneerbooten, 3 patrouillevaartuigen. Voorts werden door gevechtshandelingen van Duitsche zee- strijdkrachten en door luchtaanvallen 37 vijandelijke oorlogsschepen beschadigd, waaronder tienkruisers, elf torpedojagers erf vijf duikbooten. Engeland en Britsch-Indië. Volgens Woensdagavond laat te Londen ontvangen berichten zou de uitvoerende raad van het Indische Congres, naar de Londensche correspondent van „Svénska Dagbladet" meldt, met 37 tegen 16 stem men het' door Stafford Cripps overge brachte Engelsche regeeringsvoorstel heb ben afgewezen. Cripps heeft verklaard, dat hij zijn ver trek uit Indië zal uitstellen. Cripps had oorspronkelijk Maandag willen vertrekken. Op grond van de nieuwe ontwikkeling hoopte hg echter, naar de Engelsche be richtendienst meldt,- „de volgende week nog nuttigen arbeid in Indië te kunnen ver richten". DE MEENING VAN NEHROE. Pandit Nehroe heeft als zijn meening te kennen gegfeven, dat de geheele manier, waarop Engeland thans op hét laatste oogenblik de Indische kwestie tot oplossing tracht te brengen, ontoereikend is. Nehroe is vooral van meening, dat de Britsche f voorstellen geen volledigen afstand van de overheersching van Indië doorc Engeland inhouden. Indië moet een onafhankelijke staat worden. Nehroe maakt er voorts be zwaar tegen, dat^iet Engelsche plan in de voorgenomen constitutioneele vergaderin gen, bij de opstelling van de toekomstige Indische grondwet, te veel medezeggen schap verstrekt aan de Indische vorsten. Dit standpunt van .Nehroe werd ook door andere politieke leiders van Indië gedeeld. Engelsche bommen op Boulogne. Woensdagmiddag hebben Britsche bom menwerpers bij uitstekend zicht hun bom men lukraak op Boulogne aan de Kanaal- kust laten vallen, naar het D.N.B. van be voegde zijde verneemt. Naast andere civiele gebouwen en ver van eenig militair doel werd een Frans«h kindertehuis getroffen. De bommen hebben niet de geringste mili taire schade aangericht, doch wel heeft deze aanval 40 dooden en 60 gewonden ge- .eischt. Naar de Britsche berichtendienst meldde werden vyftien bommenwerpers, die Woens- dagnacht aan de aanvallen der Britsche luchtmacht op de'westelijke gebieden van het vasteland hebben deelgenomen, vermist. BOMMEN OP ZWEEfcSCH GEBIED. Een vreemd vliegtuig heeft Donderdag avond bg helderen maneschijn, naar het Zweedsche Telegraafagentschap meldt, op het Zweedsche grensstation Haparanda, aan do Zweedsch-Finsche grens, aan den Zweedschen kant 5 brisantbommen neer geworpen. Het toestel was uit het Oosten komen aanvliegen en verdween na de bom men te hebben neergeworpen, weer in Oos telijke richting. Schade werd niet aange richt, niemand werd gewond. Onderhoud van Laval met Pétain. Laval heeft Donderdag een laatste on derhoud géhad met maarschalk Pétain te Vichy. Naar het schijnt hebben de bespre kingen niet tot een concreet resultaat ge leid. Dezen indruk krjjgt men ook uit 'alle gesprekken in politieke kringen te Vichy. Men acht het echtër niet uitgesloten, dat binnenkort nieuwe aanknoopingspunten zullen ontstaan' ter voortzetting van de poging van Laval om de regeering te over tuigen van de noodzakelijkheid van ver andering der tot dusver gevoerde politiek. De besprekingen zijn niet verder gegaan dan gedachtenwisselingen van algemee'nen aard en de kwestie van terugkeer van Laval in de regeering is niet aan de orde gekomen. Russische vrijwilligers. Naar het D.N.B. van bevoegde zijde ver neemt, groeit in héb door de Duitsche troe pen bezette gebied de afkeer der Russische bevolking van het Sovjetstelsel met den dag. Het gevolg daarvan is, dat zich bij de Duitsche weermacht voortdurend Russische vrijwilligers melden met het verzoek, in het Duitsche leger tè mogen dienen. De zelfverdedigingsafdeelingen, die zijn sa mengesteld uit Wit-Roethenen, Oekrainers, Tataren en andere stammen, zijn van veel nut gebleken door haar groote kennis van het terrein en de bolsjewistische methoden. Zij hebben zich vooral onderscheiden bij de zuivering van het gebied van verstrooide vijandelijkesoldaten in burgerkleeding en van elementen, die vrijwillig of gedwongen de bolsjewistische geweldmethoden steun den. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. In zijn weermachtbericht no. 671 van Vrijdag maakt het Italiaansche hoofd kwartier het volgende bekend Aan het front van Cyrenaica beperkte activiteit van patrouilles en artillerie. On ze eskaders beschpten doeltreffend met machinegeweren vijandelijke concentraties. Eenige gemechaniseerde strijdmiddelen werden in brand geschoten, talrijke "andere werden buiten gebruik gesteld. Sterke for maties Italiaansche en Duitsche vliegtui gen voerden met groote kracht aanvallen uit op de vloot- en luchtbases van het eiland Malta, welke zij met bommén van allerlei^ kaliber bestookten. Installaties en opslagplaatsen werden getroffen. Een duikboot en een torpedojager werden be schadigd In de haven van La Valetta. Twee vliegtuigen op den beganen grond werden getroffen. Er werden vele branden en ver woestingen waargenomen. De vgand Ver loor in luchtgevechten drie Spitfires en een Curtiss, die door Duitsche jagers wer den neergehaald. De strijd ter zee. Naar officieel te Londen bekend werd gemaakt is de Engelsche torpedojager „Heythrop" tot zinken gebracht. Het schip behoorde tot de Huntkl.asse. Het had een waterverplaatsing van 904 ton en een snelheid van 32 knoopen. Met den bouw was in 1939 begonnen. In 1940 was het schip in dienst gesteld. f WAT DUITSCHE VLIEGTUIGEN IN MAART TOT ZINKEN BRACHTEN. Van militaire zijde verneemt het D N. B. dat de Duitsche luchtmacht in het tijd vak van 1 tot 31 Maart 11 Britsche en 5 bolsjewistische koopvaardijschepen van 61.500 brt. in totaal tot zinken heeft ge bracht en 30 Britsche en 14 bolsjewistische koopvaardijschepen totaal 163.500 brt., be schadigd. In den strijd tegen Groot Brittannië heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen in het zelfde tijdvak twee motortorpedobooten tot zinken gebracht en vier kruisers, twee torpedojagers, vier duikbooten en één pa trouillevaartuig beschadigd. De bolsjewistische marine verloor in den zelfden tijd door gevechtshandelingen van Duitsche vliegtuigen drie duikbooten, ter- wgl twee andere beschadigd werden. DE AMERIKAAN SCHE SCHEEPSVERLIEZEN. De scheepsverliezen in Januari, Fe bruari en Maart zijn, naar kapitein Rosen- dahl van de Amerikaansche vloot ver klaarde, minstens viermaal zoo hoog als in 1918. Bij de Nederlandsclie vrijwilligere der >Vaffcn S-S. Tijdens het morgentoilet. SS-P.K. Fritz-Stapf-Pax Holland m Prome in Japansche -handen. Radio Londen heeft toegegeven; dat de belangrijke stad Prome in Birma in Ja pansche handen is gevallen. De Britsche stellingen bij Prome werden Woensdag avond door sterke Japansch-Birmaansche troepenformaties aangevallen. De herige gevechten duurden den geheelen nacht, waarbij de JapanschBirmaansche troe pen de Britsche linies doorbraken. Donder dagmorgen trokken de Britsche troepen zich naar hun voornaamste verdedigings linie ten Noorden van de stad terug. Aan het front van de Sittang trokken de Japansche troepen ten Noorden van Taun- goe naar Jedashe op. SPOORWEGVERKEER TUSSCHEN BATAVIA EN SOERABAJA HERVAT. Het verkeer op den meer dan duizend km. langen spoorweg van Batavia naar Soerabaja is, naar de „Asahi" uit Bataria meldt, hervat, nadat Japansche pioniers de noodige herstellingen hadden verricht. Ook op de zijlijnen op Java is het verkeer hervat, ondanks 'de vernielingen, die de Nederlandsch-Indische troepen op tal van plaatsen hadden aangericht. DE OLIE-RAFFINADERIJEN TE PALEMBANG. Domei deelt mede, dat de groote olie raffinaderijen te Palembang binnenkort hun bedrijf weer zullen voortzetten. Sedert de bezetting van bijna 7 weken geleden, is er. onafgebroken aan het herstel ge werkt. AANVALLEN OP CORREGHMpR. Het keizerlijke hoofdkwartier deelt mede dat Japansche marinestrijdkrachten tus- schen 24 en 31 Maart herhaaldelijke mas sale bomaanvallen hebben ondernomen op de eilandvesting Corrcgidor aan den in gang van de Baai van Manilla. Vijandelijke luchtdoelbatterijen, vliegvelden, ^arakken en andere militaire inrichtingen werden zoodanig beschadigd, dat z|j niet nieer hersteld "'kunnen worden. Verlaging ijzerprijzen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart deelt in overeenstemming met den gemachtigde voor de prijzen mede, dat op voorstel van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, met ingang van 1 Juli 1942, een verdere verlaging der prijzen voor ijzer en walsproducten van staal zal plaats vinden. Deze verlaging zal van toepassing zgh op alle na 30 Juni 1942 te leveren materialen. De Reichskommissar für die Preisbildung in Berlijn, heeft medegedeeld, dat hij met ingang van denzelfden datum een verla ging van den Duitschen exportprijs voor ijzer en walsproducten voor Nederland zal doorvoeren en daardoor den huidigen ex portprijs aan den Duitschen binnenland- schen prijs zal aanpassen.'De prijs voor ijzer en walsproducten in Nederland za! dan met "den Duitschen binnenlandschen prijs overeenkomen. AMERIKAANSCHE VERLIEZEN. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft medegedeeld dat begin Februari ten Zuiden van Java het Amerikaansche vliegtuigmoederschip „Langley" tot zinken is gebracht. Volgens hetzelfde officieele bericht, heb ben de Japanners enkele dagen later het tankschip „Peces", dat de overlevenden van de „Langley" aan boord had genomen, tot zinken gebracht. Verder wordt het ver lies van den torpedojager „Peary" toege geven, dat ter hoogte van Port' Darwin tot zinken werd gebracht. Morgen 5 April her denken de heer G. van de Putte en mevr. N. van de Putte-Daane den dag waarop zij voor 60 jaar in het huwelijk zijn getreden. De heer Van de Putte is een in breede kringen bekende en gewaardeer de Zeeuw, Geboren te Souburg, huwde hg in 1882 en betrok de be kende boerderij „De Kruitmolen" achter de Vlissingsche buitenha ven, waar ook mevr. v. d. Putte is geboren. De geheele levenstaak van den heer v. d. Putte was gelegen in het par ticuliere er\ openbare le ven. Inzonderheid gSng zijn voortdurende belangstelling uit naar de a.r. en het christelijk onderwijs. Van tal van vereenigingsbesturen maakte hij deel uit en vele belangrijke functies iA het openbare leven heeft deze werkzame Sleeuw bekleed. Van 1907 tót 1924 jvas de heer v. d.' Putte lid van den gemeenteraad van Vlissingen. Dertig jaar lang heeft hij deel uitgemaakt van het provinciaal bestuur. De heer Van de Putte werd in 1906 tot jid van de Prov. Staten gekozen en was van .1924 tot 1935 lid van Ged. Staten. Zgr. volle werkkracht gaf hij in dienst der ge meenschap. Groote eenvoud, eerlijkheid en beginseltrouw zijn de kenmerken, die de zen Zeeuw sieren. Hij genoot ook van an dersdenkenden alle achting. 22 jaar geleden namen de heer v. d. Put te en zijn vrouw afscheid van de boerderg (Fam. foto) en vestigden zich aan den Koningsweg te Vlissingen. Sinds de oorlogsdagen van Mei 1940 heeft het echtpaar Vlissingen verla ten en thans vertoeven de heer en me vrouw v. d. Putte te Sneek. ZooweL- in uiterlijk als innerlijk is 'Be heer v. d. Ihitte Zeeuw gebleven. Het diamanten bruids paar hoopt dan ook weer spoedig naar Vlissingen te kunnen terugkeeren. De- heer v. d. Putte is 81 jaar oud en mevrouw v. d. Putte 82 jaar. Er zijn nog drie kinderen in leven, terwijl zij 12 klein kinderen en 8 achterkleinkinderen hebben. Hoewel ver van Zeeuwschen bodem ver toevend, zal het den heer en mevp, v. d. Putte wel niet aan belangstelling ontbre ken en zal blijken welke een groote liefde en waardeering er in breedè kringen voor het diamanten huwelrjkspaar bestaat. Ir. Mussert in België. In het Belgische stadje Diest hebben Woensdag drie bataljons van het Natio- nal-sozialistische Kraftfahrerkorps den eed afgelegd op Adolf Hitler. Het waren een Duitscb, een Nederlandsch en een Belgisch-Rexistisch .bataljon. Het Neder- landsche bestond uit leden van de N.SB., voor wie het een groote verrassing was, dat de leider, ir. Mussert, naar Diest was gekomen om van de plechtige- beëediging getuige te zijn. Met Gruppenführer Von Bayer-Ehren- berg inspecteerden ir. Mussert en de opper heerbanleider de heer Van 't Hof tezamen met den vertegenwoordiger der rexisten en eenige Duitsche officieren het uit drie nationaliteiten bestaande regiment, waar op achtereenvolgens het geheele regiment •door den Gruppenführer, de Nederlanders door ir. Mussert en de rexistische man schappen door commandant Mathies, ach tereenvolgens in het Duitsch, het Neder landsch en het Fransch werden toege sproken. Onmiddellijk daarop had de beëediging plaats. Onmiddellijk na afloop van het officieele gedeelte begaf ir. Mussert zich met zjjn begeleiders naar de Nederlandsche solda- tenkamers waar hij zich eenigen tijd met de manschappen heeft onderhouden. Prijsregeling krentenbrood. In1 verband met de Paaschdagen is het wenlchelijk gebleken voor krentenbrood een afzonderlijke prijsregeling te treffen. Dit is thans geschied en wel in dezen vorm, dat brood, waarin krenten, rozijnen of sucade zgn verwerkt, ten hoogste mag worden verkocht tegen het dubbele van het totaalbedrag der wettelijk toelaatbare inkoopsprijzen van de verwerkte grond stoffen. Op de naleving van dit voorschrift zal streng worden toegezien. Wij spraken laatst met een welwillend man bij wien men vroeger voor collecten e.d. nooit tevergeefs aanklopte. Toen wg echter zijn steun voor den Nederlandschen Volksdienst vroegen, antwoordde hij maar" waarvoor is" dié Volksdienst eigenlijk nog nobdig? Er werd en wordt op charitatief «gebied al zooveel gedaan. Dit antwoord was niet als dooddoener bedoeld. Het was eerlijk gemeend. Daarom hebben wij niet wat in andere gevallen veelal het wijste is het gesprek hier afgebroken. „De Volksdienst werkt niet charitatféf, maar zuiver\fociaal", ant woordden wg. „En als u wenscht te weten, wat deze dienst eigenlijk wil, kom dan eens in een vrij uur met ons mee naar de volks buurten. Zoo kwam een afspraak tot stand, en eenige dagen later bevonden wg ons in de arbeiderswijken van een der groote steden. Het was een grauwe straat, Waar wij door liepen. Op de huizen lag een stempel van armoede. Wg belden bij een ons bekend adres aan- De deur werd opengetrokken. Een smalle, kal,e, halfversleten trap, waarnaast een vettig touw bungelde werd zichtbaar. „Zoo zouden u en ik ook niet' graag wonen hé^, zeiden wij terloops on der het naar boven gaan. „Neen, als ik zoo moest wonenwas het half uitge sproken antwoord. Wij groetten moeder de vrouw die met een zestal kinderen tusschen de één en twaalf jaar in een wel heel kléin vertrek voor den, hoofdzakelijk uit- aardappelen- bestaanden maaltijd, bijeenzat. De man is bakkersknecht en was evenals de oudste zoon nog onderweg. Alles zag er proper maar weinig florissant uit. Wij vroegen verlof, eens verder rond te mogen kijken en zagen eenige vertrekjes volgepropt met bedden, waarvan elk de3 nachts 2 k 3 kinderen bevatten moeste. Het beddegoed was oud on nauwelijks vol" doende. „Heeft u wel eens hulp", vroegen wij terloops aan de moeder van dit groote ge zin. „Maar meneer," antwoordde de vrouw, „dat komt bij ons soort menschen toch niet voor". Wij hebben er later ons excuus om ge vraagd, maar wij moesten, terwille van onzen metgezel van dezen middag, nog een paar vragen stellen. „Je oudste jongen is nu wel van school af, hè moeder, waar leert hij nu voor?" „Leeren, meneer, hij_ is boodschappen jonge)! bij een kruidenier. De meester zei, dat Jan een goed hoofd heeft, en dat we hem moesten laten leeren. Maar we héb- bén de inkomsten te nóodig". „En wat doe je met de kinderen, als het straks zomervacantie is?" „Nou meneer, dat spreekt toch vanzelf. Wat loopen kan, dat gaat de straat op. Hier binnen is het veel te nauw". Toen wij weer buiten waren, was onze welwillende burgerman met de zaak wel wat verlegen. „En dat waren nog niet eens werkeloozen" zei hij. „O neen, daar is het nog veel erger". „Nee" zei hij openhartig, „dat wil ik u eerlijk bekennen als ik met mijn gezin zoo moest leven, als mijn kinderen zulke vooruitzichten hadden, zou ik dat eenvoudig verschrikkelijk vinden^ De trieste straat, de veel te kleine woning, die afgezwoegde vrouw. Maar dat kan de Volksdienst toch niet? ineens allemaal ver anderen?" „Dat konden, töen Nederland nog rijk was al die liefdadigheidsvereenigingen teza men niet veranderen. Maar dat gaat nu", zoo was ons antwoord, „in een arm gewor den,- Nederland, de Volksdienst wèl ver- anaeren. Nu reeds brengen wij de kindereh naar buiten, evenals de afgetobde moeders al zgn het er nog veel té weinig naar onzen zin". Nu reeds gaan gezinsverzorgsters in de gezinnen, waar dit noodig is, hulp bren gen. En nu reeds helpt onze schooltand- verzorging de gezondheid van onze arbei ders en boerenjeugd verbeteren. En straks, als er weer gebouwd kan worden, staan betere woningen voof de Serviezen van aardewërk en porcelein. DISTRIBUTIE IN VOORBEREIDING- De secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat ter voorberei ding van een desbetreffende distributie regeling 'het koopen, verkoopen en afleve ren van thee-, tafel, en ontbijtserviezen van aardewerk en porcelein of onderdeelen daarvan, gedurende het tijdvak van Vrij dag 3 April tot en met Donderdag 23 April 1942 verboden is, tenzij hiertoe door den directeur van de sectie ceramische indus trie van het rijksbureau voor verwerkende industrieëry(Juliana van Stolberglaan 27- 29, Den Haag), schriftelijk vergunning is verleend. Dit verbod geldt voor een ieder, dus eveneens voor die ondernemingen, die mo menteel beschikken over een vergunning tot verkoop en aflevering van laatstge noemde instantie. Verbouw blauwmaanzaad. In aansluiting op de kort geleden in de bladen opgenomen officieele publicatie, waarin voor blauwmaanzaad een richtprijs in het vooruitzicht werd gesteld van 40 gulden per 100 kg., vermeerderd met een inlpverihgspremie van 20 gulden per 100 kg., wordt bij dezen een beroep-gedaan op de akkerbouwers in de kustprovinciën. Tengevolge van den te geringen uitzfiai van koolzaad, de uitwintering daarvan de te verwachten vermindering van boter- productie, is hét dringend noodzakelijk, dat zeer veel blauwmaanzaad wordt geteeld. De prijs behoeft geen belemmering meer te zijn. Deze is zelfs aanlokkelijk. Verder is er een ruime stikstof toewijzing voor in uitzicht gesteld. Daaromtrent wordt verwezen naar de desbetreffende pu blicatie, opgenomen in de bladen van de betrokken provinciën. Tenslotte moge nog herhaald worden, dat de scheurpremie, in dien blauwmaanzaad op het gescheurde grasland wordt geteeld, evenals voor kool zaad 250 guldèn per ha. zal bedragen. In normale jaren was de oppervlakte blauw maanzaad in ons land ruim 2000 ha., voor 1942 is 10 tot 20 000 ha. "noodzakelijk. De arbeidsdienstplicht voor studenten. Omtrent den arbeidsdienstplicht voor studenten wordt nog het volgende mede gedeeld '1 Vrijgesteld zijn volgens artikelMO alle Oudere jaars. Daarin ligt natuurlijk niet opgesloten, dat zij zich niet als vrijwilli gers kunnen melden. Dit verdient trouwens alleen al uit overwegingen van praktischen aard aanbeveling vpor hen, die geboren zgn na 1 Januari 1920, voorzoover zij van plan zijn, later een openbaar ambt te bekleeden. Want alleen in bijzondere gevallen zal hun later van artikel 2," be treffende den dienstplicht,.in verband met het bekleeden van een functie in open baren dienst, vrijstelling worden verleend. Voor degenen, die het staatsexamen zullen afleggen, zal een bijzondere rege ling worden getroffen, die waarschijnlijk daarin zal bestaan, dat hun uitstel wordt verleend of dat hun gedurende den dienst een kort verlof wordt toegestaan, om aan het examen te kunnen deelnemen. BEZOEK VAN RIJKSCOMMISSARIS EN MEVR. SE Y SS-IN QU ART AAN SPEELGOEDTENTOONSTELLING TE ARNHEM. Vergezeld van zijn échtgenoote heeft de rijkscommissaris, rijksminister Seyss-In- Ijuart Vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan de in de Deutsche Oberschule te Arn hem ingerichte tentoonstelling van 'Speel led. dat door de Duitsche politie te Arn hem is vervaardigd en dat binnenkort a&n behoeftige kinderen zal worden uitgedeeld. arbeidersbevolking van onze groote steden als nummer één op het program. De Ned. Volksdienst doet daarom een beroep op alle landgehooten als lid toe te treden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1