t SUPEPOL Goes NecmnAKKEETjE DISTRIBUTIE VAN RIJWIELEN. tegen kcet/ufn gctge/en met ooodi bacierién bevordert genezing Ook voor wonden de ideale desinfectans STADSNIEUWS Vlissingèn HELDENGEDENKDAG. Gisteren hebben de eenheden van de hier gelegerde weermachtsonderdcelen de hel den van den wereldoorlog herdacht. Op de algemeene begraafplaats heeft men tijdens een plechtige bijeenkomst, waaraan vertegenwoordigers van partij en weermacht deelnamen, heeft de komman- dant der Seeverteidigiuig, Kapt. zur See Mollmann een rede uitgesproken. De commandant schetste de beteekenis van den 16en Maart en bracht hulde aan de nagedachtenis van helden uit den vo- rigen wereldoorlog, aan de helden van Langemarck, aan Graf Spee en aan dé jachtvliegers. Duitschland heeft na dien oorlog den strijd'moeten voortzetten en velen zijn go- vallen as slachtoffers van den strijd voor de verheffing van het volk, maar met niet minder trots denken wij aan de helden van het Condor-legioen. Thans denken wy met weemoed, maar ook met trots aan de grafheuvels- in Oost en West en Zuid. Er zijn veel offers ge vraagd, er zullen er nog vele gebracht moeten woz*den, maar nu zal de Duitsche soldaat de overwinning bevechten. De dood van deze soldaten is niet vergeefs ge weest. Op dit kerkhof gedenken wy de helden uit den vorigen oorlog en uit dezen oorlog, hun graven- zijn ons een symbool om trouw te zijn. De Duitsche weermacht gedenk*-de twee millioen gevallenen uit den wereldoorlog van 19141918. Met deze woorden legde spr. een krans op deze grafheuvel. Met de woorden „De Duitsche weermacht* gedenkt de duizenden soldaten, die in dezen vrij- heidsstrjjd gevallen zijn", legde de heer Mollmann een krans neer op de graven van dezen oorlog. Namens den Beauftragte en de partij bracht de heer Bausch niet 'n groote krans hulde aan de nagedachtenis der gevallenen, waarna kranslcgglngen volgden namens de wccrmachtonderdeelcn. Busj» a 20 ubtaton 55 cl Z»lcj« 2 UbUHan 7 et AFSCHEID CAND. WAMSTEEKER. Gisteravond heeft cand. Wamsteeker in den avonddienst afscheid genomen als hulp prediker bij de Geref, kerk to Vlissingèn, wegens zijn vertrek als predikant bij de Gei*ff. kerk te Montfoort. Namens den kerkeraad en de gemeente heeft dc pastor loci ds. Smeenk qand Wam. steeker dank gezegd vooV het vele werk, dat hij in de afgeloopen 7 maanden heeft verricht. Spr. denkt hierbij aan de Evan gelisatie, het bezoek van zieken on ouden van dagen, catechetisch onderwijs enz. Tijdens dit kort verblijf zftn er banden Van vriendschap gelegd. Uw werk was veel kleurig en veelvormig en het zal zeker zyn vruchten afwerpen, aldus spreker. Ds. Smeenk wmschte den scheidenden hulp prediker Gods zegen toe in zyn nieuwe woonplaats. Vervolgens heeft cand. Wamsteeker er op gewezen dat hij thans iets los moet laten wat hem lief was geworden. Spr. is dankbaar voor het vele goede en het mede leven dat hij mocht ontvangen. Het was hem steed.* een vreugde allen te wyzen op het pad dat voert naar de Lichtstad, zoo als hy dit ook weer in dezen dienst mocht doen. Spr. bracht dank aan ds. en mevrouw Smeenk voor hun leiding en hartelijkheid. Met de woorden „Blijf getrouw, behoudt wat ge hebt, omdat niemand uw kroon neme", nam cand. Wamsteeker afscheid van de gemeente. J. D. BRAND, f In den ouderdom van 68 jaar is te Over- veen overleden de heer J. D. Brand, oud directeur en thans gedelegeerd commissaris van de Paketvaartmaatschappij. De heer Brand was tevens o.m. commissaris van de My. „De Schelde" alhier. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Dader in het duister ontkomen. In de cineac aan het Damrak te Amster dam is een brutele «roofoverval gepleegd. Op dat t(jdstip wilde de cassière aan den ingang van den Nieuwendijk haar kistje met geld naar het kantoor brengen. Nau- welks had zij daartoe de deur van het kassa-hokje geopend, toen een kerel op haar afkwam en met de woorden geef dat kistje hier, of ik schiet, het geldkistje uit haar handen trachtte te rukken. De 28- jarige cassière was echter niet bang, gaf den man een schop en wist het geldkistje in handen te houden. Op het rumoer kwam dc portier aanloopen, die, den beroovcr ziende, hem een opstopper gaf, waardoor deze kwam te vallen. Op datzelfde moment ging cr een schot af en dit verontrustte den portier dermate, dat hij een goed heen komen zocht. Hiervan maakte de aanvaller gebruik, om de beenen te nemen en hoewel, kort daarop een achtervolging werd inge zet. wist hij in. het donker te ontkomen. Zijn wapen, een pistool, werd later in de hal van do cineac gevonden. ZU1DZANDE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zecuwsche Courant worden aangenomen door den agent J. J. RISSEEUW, ai 66. STADSNIEUWS Middelburg VERHUREN VAN GEMEENTEGROND. De burgemeester heeft besloten om tegen 5 cent per M2 per jaar van 1 Januari 1942 tot 31 December 1944 ten gebruike als moestuin de volgende oppervlakte ge meentegrond te verhuren 150 M2 aan W. A. Jansen, 106 M2 aan J. H. Kramer, 110 M2 aan A. D. Grims. 102 M2 aan J. E. L. van Waegeningh, 151 M2 aan C. A. Rot tier, 217 M2 aan P. L. Overbeeke en 149 M2 aan A. J. van 'Oevelen, allen te Mid delburg. TER NAVOLGING. De eigenaar van hotel Van Heijl heeft Zaterdagmiddag in zijn zaak 40 behoef tige kinderen op oen éénpansmaaltyd ont haald. De kinderen, die voor dezen maal tijd in aanmerking kwamen, waren aange wezen door het plaatselijk bureau van Winterhulp. Voor de jongens en meisjes beteekende dit initiatief een waar feest. Vooral toen bleek dat de éénpansmaaltyd nog een verlengstuk had in den vorm van pudding, steeg de vreugde ten top. HELDENHERDENKING. Op het Molenwater vereenigden zich Zondagmorgen de alhier gelegerde on derdeden van de Duitsehe weermacht ter bijwoning van de plechtige hedenking van de in den oorlog gevallenen. STADSNIEUW 9. GOESCHE JEUGDRAAD. De Gocsche jeugdraad vergaderde met jeugdleiders en het 'bestuur van de afdee- ling Goes der Fed. van Herv. Jongëren in de consistoriekamer der Groote kerk. Ds. Korevaar heette allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit. dat de te houden besprekingen met de diverse jeugdleiders tot een gunstig resultaat mochten geraken. Volgens spr. ligt het in de bedoeling in den vervolge groote samenkomsten van alle jeugdvereenigingen te beperken met het oog op het leeftijdsverschil, waardoor het moeiljjk valt ieder het zyne te bieden. Het streven zal zijn te werken in den Ici- derskring, om te trachten zoodoende Betere resultaten te bereiken. De heer F. Koolwijk besprak vervolgens uitvoerig het probleem van het kerkbezoek der jeugd. De jeugd staat te vreemd en on wennig tegenover de kerk, en het kost den ouders vaak veel moeite de kinderen te bewegen de godsdienstoefeningen bij te wo nen. Waar was de jeugd in den laatsten jeugddienst? Ook de niet-kerkelyke jeugd, die wij wel op de jeugdclubs en Zondagsscholen berei ken, moeten wy tot de kerk zien te bren gen. Van de. jeugdleiders moet de stuwen de kracht in deze uitgaan. Spreker's ideaal zou het zijn als we kon den komen naast de jeugddiensten, bestemd voor jongens en meisjes boven, de 16 jaar t.m. 21 22 jaar, tot eens om de 14 dagen jeugdkerk, uitgaande van den kerkeraad, voor de jeugd tot 16 jaar. Bij de discussie kwamen verschillende be- zvaj(tn naar voren als het gevaar tot af dwalen der jeugd van de groote kerk, kweeken van oppervlakkige menschen, daar ze niet den vollen By bel, doch slechts een extract, om dit woord te bezigen, te verwerken krijgen. Ook zit men met vol doende en geschikte sprekers. Ds. Korevaar achtte verbetering van den hoofddienst qua liturgie, duidelijkheid van preek e.d. een eerste stap, al kan men niet zeggen dat Goes bepaald slechte diensten kent. De kerkeraad is in principe voor het houden van een eenvoudigen-dienst eens in de maand. Wij moeten één eh ander zien in het licht van gemeente-opbouw. Ds. Korevaar en ouderling Joosse zullen een passend voorstol aan den kerkeraad doen, waarop t.z.t. wordt teruggekomen. De heer Van Gorp bracht als persoon lijk idee naar voren door middel van ouderavoiyien ouders en jeugd te bereiken. Ook het contact tusschen leidero en leid sters onderling moet nauwer worden. Voorop moet gesteld worden, dat dit alles uit dient te gaan van de kerk. Met het oog op de tijdsomstandigheden zullen de diverse bijeenkomsten naar voor- en na jaar verlegd worden. De heer Joosse sloot deze zeer geslaag de vergadering met dankzegging. EKJER )ea?tiel Een expeaïtieknecht bemerkte, toen hij met zijn vrachtauto achtéruit ree'd in een pakhuis aan den Vleutenschen weg te Utrecht èenige mannen, die daar niets te maken hadden. Het pakhuis ligt prop vol met allerlei levensmiddelen en de chauffeur begreep direct, dat er dieven waren. Daar hij Wel inzag, dat hij alleen toch niet veel tegen twee of meer in brekers zou kunnen uitvoeren, besloot hij het pakhuis zorgvuldig af te sluiten en de politie te waarschuwen. Eenige rechercheurs begaven zich naar het bedoelde pakhuis. Toen het geheele pakhuis nauwkeurig was geïnspecteerd, bleef er niets anders over dan te zien of er zich ergens in een hoek waar het hout hoog was opgestapeld, nog een ruimte bevond, waar eventueel menschen zich zouden kunnen ophouden. Eén der recher cheurs klom op den houtstapel en vond een ruimte van 5 by 2 meter. Zijn ver moeden, dat de inbrekers zich alleen nog maar daar zouden kunnen bevinden, werd bevestigd door een sterk geritsel, hetwelk welra overging in een aanmerkelijk ster ker wordend geluid. De rechercheur sprong in de diepte, maar toen hij zich nog in gehurkte houding bevond en zich nog niet had kunneft oprichten, merkte hij, dat een van de twee inbrekers, want er bevonden zich inderdaad twee mannen in het ruim achter het hout, hem trachtte te bespxdngen. Uit noodweer schoot toen de rechercheur zijn revolver af en trof zyn belager recht in den buik. Eeu schreeuw en een doffe slag was het eenige, wat de politieman hoorde. Onmid dellijk gealarmeerde medische assistentie kon den dood van den inbreker, een 23- jarige jongeman, niet verhinderen. Tydens het overbrengen naar het ziekenhuis over leed hij. De andere inbreker is gearres teerd. Hij legde een volledige bekente nis af. In Uw hulsapotheek en In Uw zak. steeds by de hand, zyn AKKERTJES een eerste hulp bij onverhoedsche pijnen en ook bij 'n opkomehde verkoudheid. De Nederhndsche Pijnstiller HELDENGEDENKDAG TE DEN HAAG. IN TEGENWOORDIGHEID VAN tfEERMACHTSBEVEI.HEBBER EN RlIIiSCOMMISSAItlS. (Van onzen Haagschen correspondent.) De doodenoffers, die Duitschland ge bracht heeft in den wereldoorlog 1914 1918, in den strijd van het Nationaal- Soci alisme en in den - orlog van thans, zijn gis teren ook in Den Haag geëerd in 'n eenvou dige, doch daarom niet minder Indrukwek kende plechtigheid. Op het Binnenhof heb ben hooge vertegenwoordigers van weer macht en partij dc herdenkingsrede aange hoord, welke de bevelhebber dor Duitsche troepen in Nederland, de generaal der vliegers Fr. Christiansen, naar aanleiding van dezen dag voor het front van den troep gehouden heeft. Tegen half tien stonden de troepen in darré opgesteld. Men zag er onderdeden van de S.S., van het luchtwapen, de 4narine, de politie, alsook partijleiders en vele be langstellenden. Vlaggen wapperden van het podium, dat midden op het plein was op gericht. Enkele oogenblikken later weer klonken kfcrte .commando's,de geweren werden gepresenteerd en de commandant meldde den troep bij generaal Christiansen. In gezelschap van den Rijkscommissaris, rijksminister dr. Seyss-Inquart, schreed deze het carré af, om zich vervolgens naar het podium te begeven tot het uitspreken van de volgende toespraak „Kameraden van de weermacht, kame raden van de partij. Ten derde male in dezen oorlog staan wy aangetreden om die genen te herdenken, die gevallen zijn in den vorigen oorlog, in den strijd om den op bouw van den nationaal-socialistisché be weging en in den huidigen oorlog. De ge vallenen in den vorigen oorlog stierven ip het geloof, dat zy medehielpen, een groot rijk te scheppen. Zij beleefden hefc niet, dat dit groote, trotsche ryk aan het eind van den oorlog door uitwendige en inwen dige krachten werd vernield en in ellende gestort. Zij, die voor de beweging vielen, deden zulks in het geloof aan hun Führer en aan het nationaal-socialisme. In den oorlog van heden zijn de mannen gestorven in het geloof, dat ztj dit vernielde rijk weer hielpen oprichten. In dezen oorlog immers, ons opgedrongen door dezelfde krachten van den vorigen, moet datgene worden verdedigd, waaraan de vóór hen gevalle nen zfln begonnen. Vandaag zien wy in de geheele wereld weer dezelfde krachten aan het werk. Deze beoogen, aan het eind van dezen oorlog alles "v -eer te doen zijn zooals het na den wereldoorlog werd. Thans moeten ztj echtor rekening houden met de trotsche Duitsche weermacht. Aan deze weermacht, en tege- iyk aan alle gevallenen, heeft de Führer in Maart 1935 weer de eer teruggegeven. Het Duitsche volk is heden trots op zijn rouw; zij vertegenwoordigt voor de ach tergeblevenen de hoogste en de heiligste waarden. De gevallenen, die wy op dezen dag aan ons geestesoog laten voorbijtrekken, mar- cheeren mede naast onze trotsche weer macht. Dit legt ons den plicht op, plech tig de belofte te hernieuwen, dat wij juist zoo zullen handelen als zij en alles zullen doen, wat het vaderland van ons zal ver langen. In dit besef willen wij den Führer toeroepen „Führer. beveel Wij zijn be reid, te marcheeren en te strijden gelijk onze gevallenen hebben gedaan." Daarom danken wij den Füher met den ouden strijd kreet „Sieg Heil De -eweren werden gepresenteerd, de volksliederen gespeeld, waarna nog een dé filé volgde op het Buitenhof. Vervolgens begaven allen zich naar de Algemeene Be graafplaats, waar in de stralende zon van dezen eersten lente-Zondag, nog een krans- legging plaats vond by de graven der ge sneuvelden. Ook hierbij waren de weermachtsbevel hebber en de Rijkscommissaris tegenwoor dig. TERAARDEBESTELLING VAN ACHT ENGELSCHE VLIEGERS. Op de begraafplaats Heidehof te Ugche- len, gemeente Apeldoorn, werden Vrijdag morgen acht Engelsche vliegers, die nabij Apeldoorn den dood vonden, met Duitsche militaire eer ter aarde besteld. Acht kisten met de stoffelijke resten van de Engelsche militairenwaren naast elkaar voor afzonderlijke graven gezet, ieder overdekt met een zwart kleed. Een vuurpeleton stelde zich terzyde op. Vele belangstellenden hadden zich rond de gra ven geschaard, een Duitsche veldprediker hield een toespraak, waarin hy het als den waren Duitschen aard en ovèreenkomstlg den chrlstelyken goest schetste, den eer- lyken tegenstander achting toe te dragen en te betuigen, ook bij zijn dood, Deze ter aardebestelling der .acht Engelsche solda ten is geen holle phrase, maar diep men- scheiyk medeleven met het eeuwige solda ten lot. Bij deze laatste lustplaats zullen geen vijandelijke woorden gesprokenwor den, maar de handen tot God worden op geheven, in wiens naam spreker de zielen van deze gestorvenen aanbeval. Duitsche soldaten zullen voortaan wa ken, dat de eer van dezo Engelsche solda ten niet wordt aangetast. De veldprediker bad tenslotte het Onze Vader/Vervolgens werd een krans op de gravenneergelegd, waarna de plechtige be-aarding geschied de. Ten slotte loste het vuurpeleton drie salvo's, waarmede deze indrukwekkende plechtigheid ten einde was. Op dezelfde voorwaarden als voor banden gelden. De secretaris-generaal van het de partement van handel» nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat op Maandag 16 Maart a.s. een aanyang zal worden gemaakt met de distributie van rijwielen. Dit houdt derhalve in, dat vanaf dezen datum rijwielen uit sluitend mogen worden gekocht, ver kocht of afgeleverd, indien hiérbij een geldige bon wordt ingeleverd. Op de boniten zal men het oomplete rijwiel, echter zonder banden, kunnen aan schaffen. Het tydelyk- verhuren van rywielen blyft toegestaan. Onder de distributie vallen tourrywielen, sport- en racerijwielen, Invalidewagens, transportrywielen, carriers en onderstellen voor earners, alsmede frames voor genoem de rywielen, invalidewagens en carriers. Zooals hierboven reeds werd medege deeld, vallen ook frames voor de genoem de soorten rywielen onder, de distributie bepalingen. De aandacht- wordt er echter op gevestigd, dat dit alleen geldt voor fra mes voor reparatie doeleinden. Frames voor montage doeleinden zullen uitsluitend kunnen worden betrokken op een koop vergunning van het bui eau voor de me talen verwerkende Industrie. Deze vergun ning zal echter niet aan het publiek, doch slechts aan grossiers, die rijwielen samen stellen uit onderdeden, welke zij van der den betrekken, worden gegeven, Twee soorten bonnen. Er zijn voo.r deze distributie twee soor ten bonnen /uitworpen, nl. een voor rijwie len en een voor frames. Iedere bon bestaat wederom uit twee gedeelten, nl. een be stelbon en een koopbon. Dit onderscheid is gemaakt, omdat het zal voorkomen, dat een rijwielhandelaar niet altijd het ver langde model in voorraad zal hebben, doch dit eerst bij de fabriek moet bestellen. In zoo 'n geval dient men eerst den bestel bon aan den rywielhandelaar af te geven en den koopbón als bewijsstuk te bewaren. De rywielhandelaar kan dan dezen bestel bon aan zyn leverancier zenden, die hem hierop het verlangde rijwiel zal toezenden. Eerst by de aflevering aan den verbruiker dient deze tevens den koopsom aan den SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING. Elisabeth Bol—Smit en D. 9. Koets exposeeren in het Kunstmuseum tc Middelburg. Deze expositie welke onder auspiciën van de Vereeniging voor de Kunst in het Mlddelburgsche Kunstmuseum is gearran geerd, is op zichzelf reeds een vondst. Want hier is een wel zeer merkwaardig contrast van opvattingen en uitwerking verkregen, waardoor een bezoek aan het Kunstmuseum een bijzondere bekoring krygt. Wel zelden zal men in de gelegenheid zyn werken naast elkander te zien, die getuigen van zoo uiteenloopende visie. Wie dan gaat vergeiyken, komt zeker niet tot een zuivere waardeering, wyl hier sprake is van bepaald onvergelykbare grootheden. Aan de eene zyde de kunst van Koets, welke gekenmerkt wordt door een capri- cleus spel van kleur, door een rake ver werking van licht en schaduwpartij, waar aan de karakteristiek zou gegeven kunnen worden hier breekt telkens weer de zon* nige lach door van een, die het leven met zijn grillen en glanzen heeft gepuurd. Neen, de schilder is geen oppervlakkig genieter, maar eendie dieper gepeild heeft. Zie die paarden voorwaar, een stuk Zeeuwsch leven op zijn allerschoonst welk een kracht gaat er uit van die zware schonken, hoe staan die hoeven geplant in de vette klei, waarin zij le vore trekken -dc paarden van Zeeland! De Veersche gezichten zijn in hun zondoorstoofde verzadigdheid van een prachtig getroffen intimiteit. Nu kan men er over twisten, of de schilder niet een teveel aan do contras teering heeft gegeven, of zijn kleur niet te fel is. Het is een eerstep indruk, maar bij nadere beschouwing begint cr in deze uit bundigheid diepte en relief te komen, ook al mogé de kleur van zijn zee meer op de illusie, dan op de werkelykheld zijn afge stemd. Misschien, dat juist daardoor zyn wérk van een ongemeen e bekoring is. Koets is in zijn werlc niet diepzinnig, wei nig gecompliceerd, het is direct gericht en weldadig warm. Eenige zeer opvallende specimina heeft Koets hier byeengebracht, welke getuigenis afleggen van zijn tech nisch vermogen en van zijn artistiek kun nen zijn visschersschulten, die in het knussé haventje verdroomen, zijn bloeiende appelboomen een der beste werken. Waarlyk deze expositie van den Veer- schen kunstschilder is een overtuigend plei dooi voor onze Zeeuwsche kunst. Van welk een geheel andere instelling getuigt het werk van mevrouw Bol. Kan men Koets' werk nis geheel bezien, het oeuvre van de Mlddelburgsche schilderes leent zich daarvoor niet en althans op deze expositie krygt men een verwarrenden in druk, wanneer men haar werk als geheel overziet. Door. de ruimte, waarover zy de beschikking heeft, hangen de onderscheiden technieken te dicht op elkander, terwyi men zich voor een juiste beoordeeling van zijn omgeving moet losmaken. Men moet dit werk van dichtby bezien en dan komt men onder de bekoring van haar kunst. Teveigeefs zoekt men een contrastccrend kleurengamma. De bewogenheid ontbreekt, niet om in verstarring tc blijven, maar veeleer is deze bewogenheid verinnerlijkt en verstild tot een voldragen harmonie van lyn en kleur. Hier en daar kan men zich niet aan den indruk onttrekken van ge reserveerdheid het zelfportret waar toe een zoodanig groeiproces kan lelden, maar in haar Walchersche meisjes heeft de schilderes zich inderdaad op gelukkige wijze van de^ materie bevryd. Wij troffen zeer goede portretten dr. S(taverman) en Laurens Bol, die buitengewoon knap zyn geteekend en tenslotte trekken de vogel studies van mevrouw Bol zeer de aandacht. Een vaak zeer gedurfde visie, maar nergens maakt de verdeeling een gewrongen in druk. Deze werken zijn eer. aandachtige beschouwing overwaard. Het werk van deze rijwielhandelaar af te geven. De rijwielhan delaar moet dezen koopbon zorgvuldig ter verantwoording van zijn voorraad bewa ren; Indien de rywielhandelaar wel het ver langde rijwiel in voorraad hoeft, en af levering dus terstond kan plaats vinden, kan men onmiddollyk zoowol den bestelbon als den koopbon afgeven. De rijwielhande- jaar dient dan den koopbon te bewaren en kan op den bestelbon zyn voorraad aan vullen. Geldigheidsduur der bonnen. De bonnen zyn geldig tot den op den bon vermelden datum. De aflevering van het rijwiel dient derhalve voor dezen da tum te hebben plaats gevonden. Daar de detaillisten niet steeds het verlangde ry wiel in voorraad hebben, verdient het aan beveling het rywiel zoo spoedig mogelijk te bestellen. De detaillisten kunnen zich tot ten hoogste een maand na den op den bon vermelden datum herbevoorraden. Zoowel op den bestelbon als op den koopbon wordt het soort rijwiel of frame, dat is toegewezen, vermeld. Met nadruk wordt er do aandacht op gevestigd, dat op dén betrokken bon uitsluitend een rywiel of een frame, dat behoort tot de op den bon vermelde soort, mag worden gekocht. Voor sport- en racerijwielon zullen geen bonnen worden afgegeven, zoodat men hiervoor ook geen aanvragen by den distributiedienst kan indienen. Als algemeen vercischte om voor een rijwielbon in aanmerking te komen, is in de eerste plaats gesteld, dat de aanvrager niet over een bruikbaar rij wiel beschikt. Voorts is als algemeen vereischte gesteld, dat do aanvrager in het bezit is van dc benoodigde bui- ten- en binnenbanden of van de bon nen om deze banden te kunnen aan schaffen. Voorwaarden. In verband hiermede zyn dan ook voor het verkrygen van rywielen dezelfde voor waarden gesteld, als voor banden gelden. Als algemeene norm geldt voorts, dat by aankoop van een rywiel, carrier of invalidewagen, het oude rywiel of de te vervangen carrier of invalidewa- gen uiteraard zonder banden hy den leverancier van het nieuwe moeten worden ingeleverd. SPANJE WINT VAN FRANKRIJK. Te Seville Is de landciiwedetrUd gehouden tusschen Spanje on Frankrijk. Duo wedstrijd eindigde In een verdiende 4—0 overwinning voor het Spaan9cbo elftal. AFLOOP VERK00PINGEN Notaris D. C. van Werkum te Relnkenszand heeft In het café van den heer C. Sohikker te Borssele, ton verzoeke der Erven mej. Fr, Ver burg. publiek verkocht: Perc. 1. Een huls met werkplaats, schuur en erf. Plein 1, hoek Weststraat te Borssele, groot 2 8ren 9 centiaren. Gekocht door don heer W. de Kok te Nieuwdorp en cons., voor f 8355. Peré. 2. Een huis en erf. Weststraat 4 te Borssele, groot 1 are 30 centiaren. Gekocht door den heer T. Walhout Johs.zn., to BorSfcele,, voor 3510. Perc. 8. Een huls met schuur, erf en tuin, Noordwcg ID to Borssele, groot 10 aren. Ge kocht door don heer Adr. Walhout Jzn. te Bors sele, voor 3800. KERK- EN SCH00LN1EUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen nèar Dorkwerd (Gron.) - (tocz H. J. André Douwes, cand. cn hulppred. te Nieuw-Dordrecht. Aangenomen naar Losser (D.) J. J. W. A. Wychers, cand. en liulpprcd. aldaar; naar Reeu- wijl'. H. Roclofsen, cand. te Ede, die bedankte voor Brakol, GEREF. KERKEN. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Leiderdorp J. H. v. d. Hoeven Jr., cand. tc Hardenberg. RADIOPROGRAMMA 7.15 Gram. 7.45 Ochtcndgymn. 7.55 Grain. S.00 Politiek wcckprnatje (opn.) 8.15 Gram. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 BNO: Ber.- 8.45 Gram. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Theo Udon Mosman cn dansorkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 13.15 Salonorkest. 14.00 Arnhemsche Orkestver. en solist cn gram. 16.00 Ziekentroost. 16.20 Gram. 16.45 Sport- en spel voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Musette Orkest en soliste. 18.00 Voor de jeugd. 18,15 Gram. 18.35 Neerland's stem van het Oost- fiont. 18,50 BNO: Ber. 19.00 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.10 Gram. 19.30 Ca baret-revue. Vanaf 20.15 voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Omroeporkest. 21.00 Roemeensch orkest Gregor Serbnh. cn zang met piano. 21.45 BNO: Ber. 22.00—21.00 Gram. HILVERSUM II. 801.5 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gram.' 8.15— 8.45 Zie Hilversum I. S.45 Gram. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.40 Sport en lich. Opvoe ding Vroeger en nu. 11.00 Zang cn plano. 11.30 Vier-handlgo pionavoordr. 12.00 Gerard van Kre velen en orkest en soliste (opn.) 12.45 BNO: Nieuws- cn econ. ber. 13.00 Zang mot piano cn gram. ca. 13.25 Gram. 14.30 Do Lichte Toets. 15.30 Voor dc zieken. 16.00 Vraaggesprek met gram. 16.25 Piano. 16.55 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, econa- en beursber. 17.30 Het groote Omroeporkest en soliste. 18.15 Bockbespr. IS.30 Reportage. 18.45 Amabile-scxtot. 1930 BNO: Ber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Praatje in Zeeuwsch dialect. 20.00 BNO: Engel sche uitz. (Voor radiorcentralcs: Gram.) Vnnuf 20.15 voor radio-cchtralcs met. lijnverbinding. 20.15.Cello, piano en gram. 21.00 Ensemble Do 'Kwintslag.. 21.45 BNO.: Hor. 22.00 BNO: Toe lichting op Ik' Avondwijding. schilderes is niet imponeerend door grootschheid van compositie, maar juist in liet kleine gegeven en in do zorgvuldige verzorging van het detail krygt deze kunst een aparte bekoring. Een tentoonstelling van contrasten. Me vrouw Bol en Koets toonenJn liun werk een volstrekt uiteenloopende" geaardheid. Maar beider werk legt getuigenis af van inneriyke ryping, waardoo* de verwachting gewettigd is van een voortgezette werk zaamheid, tevens van een verryking van dé Zeeuwsche schilderkunst. VISSER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2