PIANO Weiland de opschroefkoppen voor carbidverlichting F. J. VAN AARTSEN GELD FLINKE JONGEN UIT DE PROVINCIE Bij gevatte Koude "3" te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van prtys onder No. 2002, Bureau van dit Blad, Middelburg. Wij verwachten: Aan hen, die hun oude bestel ling wenschen te herhalen, wordt het eerst geleverd. Spanjaardstraat 17, Middelburg. TE KOOP GEVRAAGD SLACHTGEITEN, JONGE GEITEN en DRACHTIGE GEITEN. J. P. LEIJNSE, Nieuwe Vlissingscheweg 226 Middelburg - Telefoon 784. Donderdag stal op de Potten- markt naast Garage Blanker. op eerste hypotheek beschik baar, rente S'/2 Slechte op onderpand met ruime over waarde. Brieven onder no. 2000 Bur. van dit blad, Middelburg. GEVRAAGD om ln het vak te worden opge leid, leeftijd 15 jaar. DEKKER's Rijwiel- en Machinehandel Gistetraat - Middelburg. TE HUUR GEVRAAGD 2—6 H.A. (5—15 GEMETEN) liefst ln den Poel nabij Goes. L. J. BOONE, Nieuw- en St- Joosland, Telefoon 7*. Offlcleele publicaties. gemeentebest cub van vlissingen. uitreiking extra kaarten zwaren en zeer zwaren arbeid. De Burgemeester van Vlisslngen maakt bekend, dat de uitreiking van de extra bonkaarten voor zwa- ren en zeer zwaren arbeid aan personen, die daarvoor in aanmer king komen, ditmaal ook op Zater dagmorgen en -middag zal plaats vinden. In hoofdzaak voor de op dien dag opgeroepen personen met eenstamkaartnummer van 15000 en hooger. Ook personen, die de hun toeko mende extra bonkaarten nog niet hebben afgehaald kunnen op dien dag verschijnen. De kantooruren voor Zaterdag 21 Februari 1942 zijn des morgens van 9—12 uur en des middags van 1,30 tot 3 uur. Vllssingen, 12 Februari 1942. De Burgemeester' voornoemd, VAN WOELDEREN. na-uitreiking van inlegvellen voor stamkaarten". De Burgemeester van Vlisslngen maakt bekend; dat de na-uitreiking van inlegvel len voor stamkaarten ten behoeve van personen, die deze nog niet afhaal den, zal plaats vinden op WOENS- DAO. 24 FEBRUARI ;942 in het Distributiegebouw, Wilhelminastraat Vóór dien datum zullen geen In legvellen worden uitgereikt, evenmin als zulks na dien dag kan ge schieden. Het is van het grootste belang, dat de inlegvellen als nog worden afgehaald, want in het tijdvak van 2 Maart tot 21 Maart 1942 zullen deze inlegvellen al moeten worden gebruikt, terwijl ln dat tijdvak geen uitreiking van Inlegvellen zal kunnen plaats vinden. Vlisslngen 20 Februari 1942. De Burgemeester vpornoemd, VAN WOELDEREN. gemeentebestuur van middelburg. nederlaNdsche arbeidsdienst. aanmelding en keuring. De Burgemeester' der gemeente Middelburg brengt ter openbare ken nis, dat gedurende het tijdvak 16 Februari 1942—8 Mei 1942 een keu- ringsraad voor den Nederlandechen arbeidsdienst op de navolgende plaat sen en dagen zitting zal houden van 9 0016.00 uur en bovendien op de dagen, waarvan de data zijn onder streept. van 18.00—21.00 uur: Te Rotterdam, Molenwaterweg 28 op 16, 17, 18, 19 Februari en 4, 5 en 6 en 9 Maart 1942; 9, 10, 13 en 14 April 1942. Te Dordrecht, Munt 9 op 20, 23 Februari 15 en 16 April 1942. Degenen, die zich ais gegadigden voor vrijwilliger bij den N.A.D. heb ben aangemeld, ontvangen een op roeping ter verschijning voor den keuringsraad. Ook degenen, die zich nog niet hebben aangemeld, kunnen zich tot een keuringsraad wenden ter aanmelding, waarbij tegelijkertijd ge neeskundig onderzoek geschieden kan. Reiskosten, berekend naar de laag ste tariefklasse van het te bezigen openbaar middel van veevoer, worden vergoed. De opkomst van degenen, die gedurende bovenvermeld tijdvak wor den gekeurd en geschikt bevonden, moet per 1 Juni 1942 geschieden. Middelburg, 19 Februari 1942. De lo. Burgemeester voornoemd, PAUL. VERDUISTEREN Van hedenavond 19.01 tot morgenochtend 8.40 De maan gaat morgen te 0.59 onder en komt te 11.24 op. HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. Ren gunstig 1941. De afdeeling Zeeland van „Het Neder- landsche Trekpaard" vergaderde Donder dag in het Schuttershof. Deze vergadering werd o.a. bijgewoond door den algemeenen voorzitter, jhr. J. van Vredenburgh en den algemeen secretaris, den heer Bom. De voorzitter, de heer Alph. Aemoudts, opende de vergadering met woorden van welkom, in het byzonder gericht tot ge noemde heeren. Op verzoek van spr. herdachten de aan-' wezigen dan staande het overleden be stuurslid, den heer De Vries, en den heer Dieleman te Waterlandkerke,- terwyl spr. met dank herinnerde aan wat de overle denen voor vereeniging en afdeeling deden. De voorzitter die zijn eerste vergadering leidt, betuigde dan zijn dank voor het in hem gestelde vertrouwen. De tjjd zal be wijzen. of deze keuze een gelukkige was van zijn kant zal hij echter al het moge lijke doen om de gestelde verwachtingen te bevredigen. Spr. wijst er dan op, dat het paard thans in het middelpunt der belang stelling staat. De vroegere tijd was niet altyd gelukkig, maar spr. hoopt, dat thans een nieuw tijdperk intreedt, waarin de fokkerij loonend is en de tekorten uit het verleden gedekt zullen kunnen worden. Bij de mededeelingen was bericht inge komen, dat de merriekeuring op 8 Juni a.s. vastgesteld is. Als juryleden zijn aange wezen de heeren H. J. Aernoudts en A. J. Stallaert en als plaatsvervangende leden de heeren Joh. de Feyter, A. van Hoote- gem en A. J. E. Temmerman. De secretaris, de heer A. J. Lako,brengt dan zijn jaarverslag uit. waarin hjj op merkt, een optimistisch geluid te kunnen laten hooren. In 1941 werd, wat de prijzen betreft, een peil bereikt, zooals men in lang niet kende. Ook voor het niet inge schreven materiaal werd een hoogen prijs genoteerd. Als gevolg van den willigèn handel kwamen nog vele aangiften van veulens binnen toen de tijd reeds ver over schreden was. Enkele na verkoop en speenen, waarom de inschrijving moest ge. weigerd worden. Opmerkelijk is, dat het jonge fokmateriaa! naar verhouding duur der is, dan de oudere paarden, waarbij vermoedelijk een eventueele nieuwe vorde ring meespreekt Over het geheel verlie pen de vorderingen voor de leden goed, al stelde deze den leden soms voor zeer las tige gevallen. Kort na de geboorte stierven nog al wat jonge veulens, hetgeen vaak te wijten was aan ernstige droes bij de moeders, een gevolg van de invasie der Fransche paarden. Ook enkele gevallen van ernstige schurft werden waargeno men. Behalve de centrale keuring te Goes konden alle andere een vlot verloop heb ben. In het keurstamboek werden opgeno men 15 hengsten. 615 merriën en brjna 2300 veulens. Het ledenaantal neemt steeds toe en is de 1900 reeds gepasseerd. De reglementswijziging nam haar beslag en een nieuw bestuur werd benoemd. Onder voorzitter Stallaert en mr. Van der Minne en de heer Luteyn behielden in het dage- lijksch bestuur hun oude functies, terwijl de heer J. A. Stols tot lid van het hoofd bestuur werd benoemd. Spr. besluit met den w.ensch, dat de afdeeling onder leiding van den nieuwen voorzitter een gunstig 1942 tegemoet mag gaan. Nadat dit jaarverslag als ingediend goedgekeurd is, geschiedt dit eveneens met de rekening 1941, die sluit met 15,580.87, w.o. een voordeelig saldo van f 616.32. Ook de begrooting voar 1942, sluitende met 7600, wordt als voorgesteld goedge keurd. Bij de verkiezingen worden de aftreden de commissarissen, de heeren J. J. Geluk, Schuddebeurs en A. van Hootegem, Krui- ningen herkozen. Eveneens werden herko zen, als afgevaardigden naar de algemeehe vergadering, de heeren S. J. Gast, Duiven- drjke en G. J. de Wilde, St, Maartensdijk en als plaatsvervanger de heer J. F. Brooymans, St. Annaland. Voorts worden herkozen als bestuurslid, de heeren C. Steendijk, Nieuwerkerk A. van Hootegem, Iz. van Maldegem, Kortgene, P. A. Stal laert, Kloosterzande en Iz. Luteyn-Leen- houts, Zuidzande. Als plaatsvervangende jurylid voor de merriekeuringen werd ge kozen de heer G. J. de Wilde, St. Maar tensdijk, zulks in de plaats van den heer Iz. de Wilde, die niet herkiesbaar was. Bij de bespreking der agenda voor de algemeene vergadering werd gevraagd door den heer Lannooy of de toelage, groot 600 voor de afdeeling, niet verhoogd kan worden, waarop de heer Van Vredenburgh toezegde, dit voorstel in het bestuur te zullen verdedigen. De heer Van Vredeghem, hierna het woord verkrijgende, wenschte de afdeeling geluk met haar nieuwen voorzitter, den heer Alph. Aemoudts. Hij is deskundig en heeft een groote mate van tact en ge duld. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren aan de fokkery, Hollands glorie en ook Zee- lands glorie, mee zal mogen werken. Op een vraag over de nieuwe vordering wordt geantwoord, dat niet bekend is welke paarden daarvoor in aanmerking komen. Waarschynlyk komen eerst de paarden die de vorige maal afgewezen werden in aanmerking. Getracht wordt steeds de stamboekpaarden vrij te houden. De heer Scheele-de Putter, wijst op het belang de stamboekpapieren bij zich te hebben, met premietoewijzingen. Alles zal in het werk gesteld worden de beste vrij te laten. Men moet echter bewijzen zij zich hebben. De heer Haak, te Zaamslag, vraagt her stel der centrale keuring, ergens op een plaats in Vlaanderen. Er behoeven dan maar enkele paarden over de Schelde te komen en andersom is het vijfmaal zoo veel. Verder vraagt spr. of niet meer hengsten ingeschreven kunnen worden. Het zijn er maar enkele. De grens is wel 7 jer miniem. De voorzitter zegt, dat dit in het hoofd bestuur be,sproken moet worden. De heer Haak, Zaamslag, zegt nog, dat zijn kring vraagt of de afgevaardigden geen vergoeding kunnen krijgen. Dit ge schiedt algemeen ln het vereenigingsleven. De voorzitter zegt toe ook dit te bespre ken. De heer Lako zegt, dat dit laatste ln de vorige vergadering met 37 tegen 0 stemmen verworpen is. Wie er voor zijn zullen er dus flink werk van moeten ma ken in de andere kringen. Van den kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren wordt opgemerkt, dat deze niet aan den kant van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen staat met dit voorstel. De heer Haak wil dan de vergaderin gen ook eens in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houden, om de beurt. bijv. De heer Willemsen, IJzendijke, merkt op, dat Februari niet zoo erg geschikt is voor de hengsten enz. waarop de voorzit ter uiteenzet, dat verandering nogal op bezwaren stuit. De heer De Grooff merkt op, dat de ter reinen in Februari vaak geheel ongeschikt voor keuringen zijn. De voorzitter zegt bespreking toe. De heer Lannooy, Aardenburg, wijst er op, dat z.L beter zou zijn de hengsten bij de keuringen zonder meer goed of af te keuren. Daar toch de premiekeuring de kwaliteit bepaalt. Het is niet mogelijk een hengst voor vier jaar goed te keuren. Voor de jury zal het ook gemakkelijker zijn. Dus de K.-hengsten afschaffen. De voorzitter zegt, dat het zelfde al eens in het hoofdbestuur ter sprake kwam en men zal dit opnieuw behandelen. De heer Willemsen, IJzendijke, zegt, dat de heer Lannooy sprak uit handels oog punt maar hij acht afschaffing van de K.- hengsten ook van belang uit foktechnisch oogpunt. De invloed van de exterieur-keu- ring is thans te groot De heer Haafc is voor handhaving van de Februari-keuring. Deze moet toch in den winter plaats vinden. Op een vraag van den heer Lannooy, wordt geantwoord, dat er alleen een mi nimum dekgeld van 20 vastgesteld is. Dit is te laag, maar ieder kan daar boven gaan zoover hij wil. De voorzitter sluit hierna de matig be zochte vergadering met een kort woord. ln hóófd en ledematen, Rhev «"tische n!:nen. Griep e.n Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bfl Uw Drogist ZUID-BEVELAND NED. HERV. KERK. BORSSELE. Woensdag had de stem ming plaats, die zou uitmaken, of de komende tien jaar kerkeraad of kies college het beroepen van een predikant in de Ned. Herv. Gemeente zou worden opgedragen, enz. De meerderheid sprak zich uit voor kiescollege, waardoor de be staande toestand blyft gehandhaafd. NIEUWE STRAATNAAM. KLOETTNGE. De burgemeester heeft den waarnemend commissaris der provin cie voorgesteld den naam Wilhelminalaan te wyzigen in Dreef. KERKERAAD OF KIESCOLLEGE. KLOETINGE. B(j de alhier gehouden stemming werd met groote meerderheid van stemmen het kiescollege gehandhaafd. SECRETARIS-PENNINGMEESTER BURG. ARMBESTUUR. WEMELDINGE. Na meer dan 41 jaar de vertrouwenspost van secretaris-penning meester van het Burgerlijk Armbestuur alhier bekleed te hebben, heeft de heer A. Llndenberg Pz., zyn ontslag als zoo danig aangevraagd, wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftyd. Zyn ontslag is hem op de meest eervolle wijze tegen 1 April as. verleend. De heer Llndenberg heeft zich in deze lange periode doen kennen als iemand die en de belangen van het B.A. en de be langen van de noodlijdende ingezetenen op een uitstekende manier wist te be hartigen. Het B.A. Bestuur verliest in hem een trouw en kundig ambtenaar. ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERANDERING STRAATNAMEN. AXEL. De "burgemeester heeft aan den Commissaris der Provincie voorgesteld de Wilhelminastraat te veranderen in Beste vaerstraat en de Julianastraat in Jacob Catsstraat. SLUITING OPENR. LAGERE SCHOOL. AXEL. Wegens bijzondere omstandighe den is de openbare lagere school alhier tot 2 Maart a.s. gesloten. STIEREN KEURING. AXEL. De verplichte stierenkeuring, uitgaande van het Zeeuwsch Stierenregle ment, voorjaarskeuringen 1942, zal alhier worden gehouden op 24 Maart a.s. GOEDE RESULTATEN MET DEN VERBOUW VAN TABAK. In een vergadering van de vereeniging „De Proeftuin" te Hoorn, welke haar werkzaamheden uitstrekt over het tuin- bouwdistrict de Bangert, heeft by een be spreking over den tabaksverbouw een der aangesloten tuinders, de heer J. de Boer, van Hoorn, medegedeeld met deze teelt reeds goede resultaten te hebben bereikt. Om deze mededeeling te onderstreepen werd door hem aan alle aanwezigen een p(jp tabak en eigen gemaakte sigaren en sigaretten aangeboden. Allen moesten er kennen, den laatsten tijd wel slechtere tabak te hebben gerookt. De heer De Boer ontpopte zich hierbij als de eerste tabaks planter in dit rayon, die met succes deze teelt ter hand heeft genomen. 'S HEERENH0EK. Advertenties en Abonnementen worden aangenomen door C. J. ME NI LEER E. DE W.A. IN DIENST DER GEMEENSCHAP. Over de bevindingen van den heerban- leider der W.A., J. E. Feenstra, bij het in zetten van de Haagsche W.A. bij de bijzon dere omstandigheden in de laatste weken, deelt genoemde heer nog het volgende mede „Behalve de aardappelvoorziening dreig de ook de groentenvoorzienïng geheel mis te loopen. Ook hier drong ik, na van te voren advies te hebben ingewonnen bij ter zake bevoegden, op verbetering aan. Van de zjjde van het gemeentebestuur is een vergadering van groentenhandelaars bijeen geroepen, uit welker midden een commissie van samenwerking werd samengesteld. Toen o.m. in deze commissie 'n grossier zitting nam, die nat.-soc. was, weigerde een zekere Vogelaar (voorzitter Binnen- landsch Koopliedénverbond), daartoe ook aangezocht, hierin eveneens zitting te ne men, omdat hij als „man van eer" niet met een nationaal-socialist wenschte samén te werken. De houding van dezen Vogelaar heeft ten gevolge gehad, dat hierdoor in Den Haag de groentenvoorziening voor twee dagen geheel gestagneerd is geweest Wederom een treffend voorbeeld van po litieke vooringenomenheid, dat temeer ver ontwaardiging wekt, omdat deze Vogelaar door zijn houding het volksbelang ten zeer ste heeft geschaad. Welke twijfelachtige individuen zich vaak in dergelijke omstan digheden het recht aanmat!een rücksichts los als schender van het volksbelang op te treden, moge blijken uit het geval van een „man van eer" Vogelaar. Men wete, dat dit individu reeds vijfmaal is bestraft, o.a. wegens diefstal, valschheid in geschrifte en „dood door schuld". Vogelaar is onmiddel lijk in arrest gesteld, niet om z(jn beleedi- gend optreden tegen de W.A., welke door een dergelyk persoon riiet beleedigd kan worden, maar wegens het schaden van het volksbelang. Ook in de groentenvoorziening is, dank zij den door verschillende organen hierop uitgeoefenden druk, eenige verbetering ge komen. Als laatste en meest frappante voorbeeld van iemand, die, met gezag en met verant woordelijkheid bekleed, totaal in gebreke is gebleven de hem toevertrouwde belangen te behartigen, diene het geval van den wet houder van sociale zaken van Den Haag, Buurman. Btjzondere vermelding verdient, dat Buur man als verantwoordelijk man: le) by de door de bijzondere omstandigheden gebo den tydelyke vermindering van het melk- rantsoen, geen rekening heeft gehouden met de by'zondere belangen van een bepaal de categorie personen, i.e. moeders met zui gelingen en kleuters, maar door een zuiver schematische indeeling voor allen hetzelfde rantsoen heeft aangegeven. Hierdoor liep de volksgezondheid ernstig gevaar. Dank zy tydig ingrypen van de zyde van den Beauftragte voor Zuid-Hol land, kon erger worden voorkomen en is opdracht verstrekt, dezen voor de volksge zondheid absoluut noodzakelijken maatre gel onmiddellijk volledig ten uitvoer te brengen. 2e) Bepaalde categorieën arbei ders, die tot het invallen der vorst geregeld werk hadden, maar nu door de byzondere weersomstandigheden werkloos waren, ge weigerd heeft te steunen en hun den raad heeft laten geven, maar aan de deuren te gaan bellen, te trachten hun diensten aan particulieren voor sneeuwopruimen aan to bieden en op deze wyze in hun kost te voor zien. Op deze wyze werden fatsoenlyke ar beiders gedwongen te gaan bedelen. Een overtuigend bewfs, dat deze oude bewindhebber van het overleefde democra tische regime niet het minste begrip heeft, dat voor den arbeider „een arbeidsfatsoen en arbeidseer" bestaat3e) in gebreke is gebleven activiteit te ontwikkelen, toen ernstige ontstemming onder de bij bet sneeuwruimen te werk gestelde arbeiders heerschte over het uitbetalen van het loon. De voornaamste grief was, dat het de partement van sociale zaken eenige dagen vóór het uitkeeren van loon had gepubli ceerd, dat aan de by het sneeuwopruimen tewerk gestelden V- over hun „meerloon" zou worden uitbetaald, waaraan door de gemeente Den Haag geen gevolg was ge geven. Toen ik dit vernam, stelde ik my in ver binding met 4en heer Buurman, wees hem op de m.i. gemotiveerde klachten en ver zocht zijn medewerking. Buurman ant woordde tydens dit telefonisch onderhoud, waarbij hem o.a. gevraagd werd of hij de gunstige bepaling, uitgevaardigd door het departement van sociale zaken, niet in de krant had gelezen, letteriyk „Dat hij nooit kranten las en nooit naar de radio luister- KERK- EN SCH00LNIEUWS ds. k. o. knottnebus. f In den ouderdom van 61 Jaar is np de stichting Ermelo-Veldwijk na een langdurig lijden overleden ds. K. O. Knottnerus, emeritus predikant der Ned. Herv. kerk. ned. hebv. kebk. Beroepen te Herkingen, W. Anker, cand. te Goudriaan. gebef. kebken. Beroepen tot hulpprediker te 's Gravenpolder, C. van den Jagt, cand. te Rijswijk (Z. H.). De belangen van de N.A.D.-vrijwil!igers. ARBEIDSBUREAUX INGESCHAKELD. Op uitnoodlging van den wnd. directeur generaal van het rijksarbeidsbureau, heeft in de in hotel „De Wittebrug" te s-Graven- hage gehouden vergadering van directeuren der gewestelyke arbeidsbureaux in Neder land, de hoofdarbeidsleider F. J. Goedhart, hoofd van afdeeling 7 (aanmelding van vrijwilligers en arbeidsbemiddeling) van den Nederlandschen Arbeidsdienst, een rede gehouden, waarin een uiteenzetting gege ven werd van de grondbeginselen, waarop de Nederlandsche arbeidsdienst als opvoe dingsinstituut moet worden ontwikkeld en opgebouwd, en waarbij in het byzpnder de samenwerkende taak van de bureaux voor arbeidsbemiddeling werd behandeld. Na het doel en wezen van den Neder landschen arbeidsdienst uitvoerig uiteen gezet te hebben, waarbij de nadruk werd gelegd op de dienstbaarheid van den ar beidsman aan de geheele Nederlandsche volksgemeenschap, hield de hoofdarbeids leider een krachtig pleidooi voor de be langen van den arbeidsman, die zy'n eere plichten heeft vervuld, en derhalve op zijn beurt op den steun van en de behartiging zyner belangen door de gemeenschap zal mogen rekenen. Het voorkeursrecht, dat den arbeidsman, die zyn plicht op de juiste wyze heeft vervuld, bij de arbeidsbemiddeling is toe gezegd, kan als een welverdiende waar. deering voor betoonden goeden wil en ijver worden beschouwd en zal derhalve, zooveel als maar mogeiyk is, in toepas sing gebracht dienen te worden. De wnd. directeur-generaal, de heer Th. van Lier, bedankte den hoofdarbeidsleider voor zyn uiteenzetting en zegde mede na mens de aanwezige directeuren van de gewestelyke arbeidsbureaux, die door ap plaus him instemming met het door den heer Goedhart naar voren gebrachte te kennen gaven, de volle medewerking van de bureaux toe. de". Hij verklaarde zich verder incompe tent stappen te ondernemen, waarmede dit onvruchtbare gesprek ten einde was. 4e) Zich niet overtuigd heeft, dat werkloozen by het sneeuwruimen werden ingeschakeld, wier kleedine: en schoeisel hun hiertoe niet in staat stelde. Waar als gevolg van dit a-sociale optre den van den wethouder van sociale zaken by de duizenden gedupeerde arbeiders groote verbittering heerschte, dat nog ge voegd by het veelal nijpend gebrek aan brandstoffen en het groote tekort aan aardappelen en groenten, was dit voor my aanleiding, my te wenden tot den Beauf tragte voor Zuid-Holland en zyn medewer king in te roepen om een einde te maken aan bovengeschetste ontoelaatbare toestan den. Byzonder verheugend voor de WA. en een bewys hoe de arbeidersbevolking na het stellen van onze daad vertrouwen in ons kreeg, is, dat de klachten over de slech te uitkeering der sneeuwopruimers te mij ner kennis, gebracht werden door een aan tal vrouwen, geen van allen lid der N.S.B., dio onafhankelijk van elkaar, zich aan het W.A. tehuis aan het Spui vervoegden. De door de W.A. der N.S.B. gevoerde actie, waarby de WA., zich steéds op het standpunt heeft gesteld als voorvechter van een nieuwen tyd, zich volledig in dienst van het volk te stellen, heeft tot gevolg gehad, dat, mede dank zy den krachtigen steun van de Duitsche autoriteiten, de aardappel en groentenvoorziening van Den Haag, wel ke geheel dreigde spaak te loopen, thans beter is geworden en dat aan de gegronde klachten der arbeiders gevolg is gegeven. Naar myn meening moet, op grond van het bovenstaande, de heer Buurman zoo snel mogelijk verdwijnen als wethouder van sociale zaken, ombat hy als a-sociaal ele ment volkomen in gebreke is gebleven de volksbelangen te dienen, neen erger, zich getoond heeft ais iemand, die sohadeiyk is voor het volksbelang". LOOP DER BEVOLKING loop deb bevolking. MIDDELBURG. In de week van 29 Januari— 5 Februari zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: St. Matthijsse, dienstbode. Stationstraat 11. van Veere. J. Bres- ters. loodgieter. Kleverskerkscheweg 3. van Wll- dervank. B. Vermeule, dienstbode» Dam 50. van Koudekerke. W. Jonker, eebtgen en 1 kind. In- Boecteur der Registratie en Domeinen, Station straat 19, van Almelo. J. de Bruijne, dienstbo de. Lageweg 38, van Zeist. MeJ. A. M. van Hulst, apotheker,' Singelstraat 2, van Amsterdam. Vertrokken K. Villeé, kantoorbe diende. van Lambrechtstraat 27, naar Lewe- dorp. Rijksweg H 125. MeJ. L. P. S. Gast. ana- lyste. van Langevlele 57, naar DulvediJke, K 6. J. M. cn P. C. Peünierse, zonder, beiden van Nieuwe Haven 39, naar Arnhem, NIvo, Konings- heide. J. R Westfltrate. metaalbewerker, scheepswerf, van Veersche weg 68. naar O.- en W.-Souburg. Van Turnhoutstraat 15. J. Ouden broek'. dienstbode, van Korte Noordstraat 17. nnar IJzendijke. F. H. Geensen. echtgen. en 2 kind., sluisknerht. van Spanjaardstraat 50. naar V.issingen, Sluiskade 1. E. A Iconomou geb. Meerkamp van Embden, zonder, van Veersche Singel 37. naar Den Haag, Suczkade 176: G. de Smidt. huishoudster, van Seissingel 62. naar Hoek. Huize „ten Anker". J. Th. van Beveren. gedipl. baker, van Noordsingel 44. naar Vlissin- gen," Winkelmanstraat 14. L. E. M. van Loon, menteur. van Nieuwe Vlies, weg 140. naar Ber gen op Zoom, Bredascheweg 54. J. A. Izeboud, onderwijzer, van Noordsingel 102,. naar Amster dam, Adelaarsweg 76. J. Pouwer, kantoorbe diende. ven Seisweg 191, naar IJzendijke B 40. C de Voogd, dienstbode, van Havendijkstraat 2, naar Vlaardlngen, Hoóge Laan 19. BORSSELE. Vertrokken Cornelia Kokebeeke. naar Middelburg. Segeerssingel 102. Ingekomen Antonla van Antwerpen. van Ovezinde en Jacob Goud. van 's-Heer Arendskerke. BRESKENS. Ingekomen gedurende Januari: M P van Mossevelde van Axel naar De Hullu- dwarsstraat 16; M. Porreij van Groede naar Dorpsstraat 35: A C. van Melle van 's-Graven- hage naar Dorpsstraat 82; M. J. de Ligny van Zuidzande naar Spulplein 27; Ch. Quaak—Krij ger van Vileloup (Fr.) naar Boulevard 12; G. C. Bockatael van Philippine naar Groote Kade 6; J. J. Versprille van Aardenburg naar Vogelen zang 8; P J. Dient van Rotterdam naar Dorps straat 4 Vertrokken: P. W. Vroon naar Voorschoten; M. Marijs naar Vllssingen; W.. Brokké naar Sluis; P. E. Willems naar Breda. OOSTBURG. Ingekomen. W. J. Haaijman, zonder beroep, van Eindhoven: M. E. S. van Rattinger.. dienstbode, van Biervliet; G. G. Jan sen. zonder' beroep, van Schoondijke; W. j. I. Cortvrlendt, vakwerkman P.T.T, van M'burg; J. Llgteringen. bankbediende, van Vllssingen; A. J Joosen. drukker, van Oosterhout Vertrokken: A. Maene, landbouwersknecht, naar Groede: S. G. Krijnen. apotheker-assisten te. naar Apelcjporn; J. P. den Hartigh. mare chaussee. naar Lopik; J. S. de Bruijne. schil der, nnar Groede; J. A. van der Plank, bank bediende, naar Goes; M. C. van der Vlugt. geb. geb. Van Haneghem, zonder beroep, naar Groe de: G. van der Vlugt, controleur landbouw- crislswet, naar Terneuzen: E. M. Scherbeün. dienstbode, naar Hoofdplaat. GROEDE—NIEUWVLIET. Ingekomen: Simon A. Goedbloed naar Groede A 174; AlouTsius Maene naar Groede O 77; Cornell's van den Broeke naar Groede O 141; Maatje Schoonakker naar Groede 141: Johannes S. de Bruijne naar Grcede A 339, Magdalena C. van Haneghem naar Groede O 49. Vertrokken: Pieter Oosterling naar Terneu zen; Mari% Porreij naar Breskens; Maria S. van Pamelen naar Borculo: Arnoldina van Vlier naar Sluis; wed. Maria J. Dulninck naar Oostburg. WATERLANDKERKJE. Vertrokken: C. Cccqué. naar IJzendijke. C. A Corjjn, naar Phillonlnne WAARIN EEN KLEIN VOLK, GROOT KAN ZIJN WINTERHULP-COLLECTE 27 EN 28 FEBRUARI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3