NttmnAKKERfjE Sanapir/n aas DE T1JÓER STADSNIEUWS Vlissingen DERTIG JA JUBILEUM. Heden herdacht de heer H. Naerebout den dag waarop hy vóór 30 jaar als bakker by den heer P. A. Salomé alhier in dienst kwam. Sinds 1936 is hg thans werkzaam by den zoon en opvolger van zijn eersten patroon. De heer Naerebout heeft steeds blijk ge geven van groote trouw en plichtsbetrach ting, vooral in moeilijke tyden als in den vorlgen en huldigen oorlog. liet is wellicht interessant nog te ver melden dat de heer Naerebout uit de fa milie van den grooten Frans Naerebout is. Deze Vlissingsche menschenredder en de grootvader van den jubilaris waren broers. EEN AVONTUURTJE. Een nauwelijks 16-jarig meisje was de ouderlijke woning elders ontvlucht en had zich hier in een logement geïnstalleerd; waarvan de kosten door haar vriend werden betaald. By een contróle der recherche viel het meisje op. Zij werd aangehouden en bij ver hoor viel zg door de mand en kwam het avontuur aart het licht. Na een nacht aan het bureau te hebben doorgebracht is zy vanmorgen op trans port naar haar woonplaats gesteld om aan de ouders te worden teruggegeven. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen, maakt bekend, dat aan zijn bureau do navolgen de voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: twee huissleutels; paar blauwe glacé dames handschoenen en een paar zijden handschoenen zcildoeksche zak, z.g.n. „plunjezak" en een wieldop van een auto; en dat Inlichtingen zijn te bekomen omtrent: bruine portemonnaie met ritsluiting bij Visser. Begonialaan 8: linnen boodschaptasch bij Hulszoon, P. Krugerstraat 97; kast- of kamersluetel bij J. Hannéwijk, C. Buskenstrast 38; roode broche (coba) bij W. J. Kocger. P. Kru gerst raat 106; dekzelltje van een kinderwagen bö J. P. van Zweedcn. Schelde- straat 60; groote hulssleutel met een kleine sleutel aan ring, waarop no. 136034 en daaronder no. 1233 bb portier van de Blikfnbriek; ge kleurd wollen kinderwantje bli K. Pauli, Sotte- gemstraat 77: huissleutel no. 41 bij Van der Schaaf. Sohultvlotstrant 10; heerenportemonnale met inhoud bij Schinkel, Dr. Ottostraat 3 boven; glazen buisje met pillen bij Kenting. Slijkstraat 39; sleutel van melkkraan bö M. C. Schreurs, Anjelierenlaan 36; linksche bruine wollen kln- dorhandschoen bö P. Weeland. Molenstraat 57; een tompouee en een pukje met inhoud bij het kantoor van de P.Z.E.M., Lampsinsstraat. STADSNIEUWS Middelburg CONCERT 8TABSMUSIKKORPS ORDNÜNGSPOLIZEI. Het Stabsmusikkorps van den bevelheb ber der Ordnungspolizei zal Vrydag a.s. op den Dam, alhier, van 3—4 uur nam. een openluchtconcert geven. STADSNIEUWS Goes VERGADERINGEN UITGESTELD. Naar wy vernemen zyn, in verband met de bijzondere omstandigheden, verschillen de vergaderingen, die hier zouden ge houden worden, uitgesteld. Ook de vergadering der afdeellng Goes van de Federatie van Hervormde Jongeren, die Vrydag a.s. zou gehouden worden, zal niet doorgaan. De vergadering der oud-leerlingen van de R.L.W.S., die reeds eer uitgesteld werd, zal thans volgende week Dinsdag gehou den worden. Door „Wetenschappelgke Belangen"' zyn- de reeds bekendgemaakte byeenkomsten tot nader te bepalen datum verschoven. OPNIEUW IJSVERMAAK. Goes en omgeving schynt een aantal onverzadigbare schaatsliefhebbers te tel len, want hoewel het ys ook niet al te schitterend was, werd gisteren op ver schillende banen, o.a. aan de Oostvest, nog door een flink aantal jongelui gereden. Het laatste, door „Ijsvermaak" in orde gebrachte gedeelte van de Oostvest, heeft zich tot heden vry goed gehouden en vormde ook het miduelpunt van de lief hebbers. KERK- EN SCH00LN1EUWS VAN DfeiN KERKZANG. Ecu bijzondere taak voor de onderwijzers. Het comité tot verbetering van den zang in den eeredienst der Ned. Hen', kerk en de stichting tot verbetering van het Psalmgezang in de Gereformeerde kerken he»uvii gczu.:ueiilyk het inlwatief genomen. a plaatsen van ons la> bij voldoende deelname een cursus zal ge houden worden voor onderwyzers by het lager onderwy's. Hierby zullen de psalm melodieën uitvoerig door een déskundige worden behandeld, zoodat de deelnemers alle 150 Psalmmelodieën volgens de oor spronkelijke notatie van Calvyn grondig leeren kennen en tegelijkerty'd hun muzi kale ontwikkeling zal worden vergroot. Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Houten ds. J. Bus te Kokkengen, voorheen te Poortvliet. Beroepen to Silvoldo ds. K. H. L. van Selms te Angeren. Aangenomen naar Zaandam ds. A. Dronkera te Zaltbommel, voorheen te Hontenisse. Aangenomen naar Zuldland (toez.) C. J. van der Sfuys, cand. en hulppred. te Enum (Gr.) Geref. Kerken. Aangenomen naar Schormorhorn R. Koolstra, caud. en bulppred. aldaar. BURGERLIJKE SI AND VLlSSlNutN. üeboren: jan, z.v. J. de Kidder en M. dc Visser; Jacoba ingenetta Johanna, d.v. I. P. van Veen, en W. Loulsse; Lodewijk, z.v. W Vaartjes, en A. Snijder»; Jan Durk Jozet, z.v. K. Bockema en de Boer; Elisabeth Willemina. d.v. F. Machgeels en C. Slo; Maria Adriana Pie tcrnella, d.v. H. F. A Hal cn C. P. van der PeijlBemnrdus Johannes, z.v. J. B. H. C. U. Smulders cn J. Sohier; Cornelia Diderlca, d.v. A. ten Bruggencate en A. Leeuwenburg; Cornelia Maria, d.v. J, Oouka en J. van Jaarsveld. Overleden: P. Janssen, wede. van F. van der Hot; J. C. vun Splunder, 70 jaar, man van J. Kljkse; T. Janse, 8 weken; M. E. Adamse, 74 taar; N. BIJlcvclu, 3 maanden; J. van der Aleer. >7 jaar man van S. C. ZuelewciJ; J. C. RaiJ makers, 66 Jaar. GOES- Geboren: Janna Cornelia, d. v. Coruei Ha JfranciEcus Simónsc ca Adriana de Jonge. Ja, Waarom Als er AKKERTJES zyn. die de pyniyke boeien verbreken, het hoofd weer helder maken binnen 'n kwartier. De Nederhndsche Pijnstiller VERDUISTEREN van hedenavond $.59 tot morgenochtend 8.48 De maan komt morgen te 11.00 op en gaat te 0.59 d.a.v. onder. UIT DE PROVINCIE BEVORDERING VOLKSTUIN WEZEN. De rykstuinbouwconsulent voor Zeeland ir. B. Bosma, biedt ons het volgende ter plaatsing aan: „Het ligt in de bedoeling het volks tuinwezen in de omgeving der steden te bevorderen, zulks in verband met den op zet om de verbouw van voedingsgewassen in de omgeving dier steden uit te breiden. In dezen is reeds nuttig werk verricht door de Vereenigingen van Volkstuinders, welke op sommige plaatsen aanwezig zijn. Uitbreiding is hier echter nog mogelijk. Belanghebbenden kunnen zich tot deze or ganisaties wenden of wanneer een derge- iyke vereeniging .xiet bestaat, tot den bur gemeester van de gemeenten waar ze woonachtig zyn. Men zal goed doen deze aanvrage als groep in te dienen en niet elk voor zich alleen. Wanneer blykt dat er voldoende belangstelling is, dan zal door het gemeentebestuur nagegaan kun nen worden op welke wijze de benoodigde gronden beschikbaar kunnen worden ge steld. Men wachte echter niet te lang, vooral ook in verband met de aanvragen om pootgoed van aardappelen, welke voor 24 Febr. ingediend moeten zyn". WALCHEREN DE CHRISTELIJKE SCHOOL. RITTHEM. Daar de Christelyke School voor andere doeleinden in gebruik is ge nomen, moest 't onderwijs voorloopig wor den stopgezet. De volgende week zal het onderwys weer hervat worden, daar er dan school zal gehouden worden in de consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk en in de gemeentekamer. ZUID-BEVELAND NED. HERV. KERK. KRUININGEN. Bij de Woensdagavond gehouden stemming voor kerkeraad of kiescollege der Ned. Herv. Gem. waren van de 57 uitgebrachte stemmen er 37 vóór kiescollege en 20 voor kerkeraad, zoodat de bestaande toestand zoo biyft. ZEEUWSCH-VLAANDEREN KERKERAAD OF KIESCOLLEGE. AARDENBURG. By de 10-jaariyksche stemming of in de volgende periode de ker- keiyke zaken behandeld zullen worden door den Kerkeraad of door het Kiescollege, heb ben de stemgerechtigde lidmaten met alge- meene stemmen besloten deze zaken weer aan het kiescollege toe te vertrouwen. EERVOL ONTSLAG. IJZENDIJKE. De wnd. Commissaris der Provincie heeft met Lngang van 16 Juni a.s. aan A. J. Canneyt eervol ontslag ver leend als bezoldigd veldwachter in de ge meente IJzendyke. DE BANDENPRIJSVRAAG. De prysvraag naar een nieuw geconstru- eeraen rijwielband ter vervanging van den rubberband, verleden jaar door het cen traal instituut voor industrialisatie uitge schreven, nadert haar einde. De schifting onder óe meer dan 2000 ingezonden voor stellen in die, welke wel, en welke niet voor een prijs in aanmerking komen, is thans reeds zoover gevorderd, dat de eer- Re groep nog slechts uit 40 inzendingen bestaat, binnenkort komt de jury weer bijeen. Het is geenszins uitgesloten, dat zij voor *t einde van deze maand in staat zal zijn, de prijswinnaars aan te wy? n. RECHTSZAKEN POLITIERECHTER VAN 17 FEBRUARI. Diefstal. De 36-Jarlge arbeider A. 1. tut Vtfssrngen was gezien door een beambte van de N.S. op liet stationsemplacement, toen bij rich op verdachte wljre ophield aan de achterzijde van een goede renwagen. Even later werd op hem een zak met 50 doosjes van 10 Sopfasigaren aangetroffen. Hij wilde nu wel doen voorkomen, dat hij ze ge vonden had, maar de politierechter gelooide van dit verhaat evenmin iets als de officier van justi tie. Deze laatste eischte tegen den recidivist drie maanden. De politierechter legde hem twee maan den op, doch I. bleef volhouden onschuldig te zijn. Bcleediging. De 45-jarige schippersknecht A. B. tc Yerseke, was op 15 Augustus !n twist geraakt met twee ambtenaren van de distributie en verweet hun op ruwe wijze niet onpartijdig te zijn; hij zcide o.a., dat zij ploertig optraden. Deswege zal hij 15 moeten betalen of 10 dagen moeten zitten, want politierechter en officier waren het eens over dezen op te leggen straf. Dief tl allen. J. J. M., een 30-jarlge werkman uit Middelburg, heeft bij het puinruimen een looden pijp stuk "ge maakt en toen hij huiswaarts ging, de stukken in een zak meegenomen. Eisch en vonnis luidden 14 dagen gevangenisstraf. Tegen den 2-1-jarlgen landarbeider A. J. te Scherpenlsse luidden elsch cn vonnis 25 of 10 dagen hechtenis wegen» diefstal van 48 kg. mo- selen. De politierechter wees er den verdachte, die nog ontkende ook, op, dat hij haast op hee- terdaad is betrapt en dat hij zich tegen de politie mannen onhebbelijk en dreigend gedroeg. Verboden -nederlage. Benige zaken betroffen verboden nederlage. In de eerste plaats die tegen den 51-jarigen bakker I, B. w. te Biervliet, bij wlen werden aangetroffen 3,5 kg. zoetstof in poedervorm, 23 kg. saccharinetabletten, 1,4 kg. stikrlstal tabletten, 0,8 kg. chrystalosetten, 8,1 kg. zoetstof broba- pharm en 3,6 kg. sarina'» tabletten. De eisch luidde f 250 of 50 dagen en verbeurdverklaring. De verdediger, mr. Kuipers, bepleitte clementie voor den man, die niet te kwader trouw was. Het vonnis luidde 200 of 50 dagen. De 27-jarlge handelaar A. J. S. uit Terneuzen had twee dagvaardingen gekregen, een omdat hij op 5 Januari 4 zakken uienzaad van 50 kg. in voorraad had en een omdat hij op 7 Januari aan wezig had 50 kg. bictcnzaad, 100.. kg. uienzaad, 250 kg. wortelzaad en 35 kg. sclderljzaad. Zeer uitvoerig verhoor had plaats van een drietal ambtenaren, waarna de oificier 500 boete of 50 dagen vorderde en verbeurdverklaring van de in beslag genomen artikelen. De verdediger, mr. Tichelman, wee» er o.a. op, dat het niet vast staat dat de waren van dezen pas beginnenden koopman waren, want nok zijn vader, die in een andere zaak gedagvaard was, doch die 2lek Is, drijft nog zaken. Pleiter wee» er op. dat in de omgeving van Terneuzen bijna geen kooplieden zijn of xlj loopen thans wel ééns tegen de lamp. De gevraagde boete I» funest voor een beginnend zakenman. Dè politierechter legde een boete op van f 200 subs. 25 dagen cn verbeurdverklaring alleen van de waren, die op 7 Januari zijn aangetroffen. Tegen den 57-Jarlgen handelaar M. V. tc Ter neuzen, bij wien op 9 Januari 243 kg. wortelzaad werd gevonden, én die zelfs geen erkend zaad handelaar I», doch zich verbergt achter de koop lieden S.. luidde de elsch f 200 of 50 dagen en het vonnis 150 of 25 dagen. Bij verstek werd tegen den 5ö-jaflgen J. S., bij wlen twee zakken uien van 50 kg. wafen aan getroffen, 50 of 40 dagen gevorderd, terwijl het vonnis was 50 óf 20 dagen. De 31-Jarige winkelier A. Th. de C. uit Philip pine. bij wlen 11,5 kg. puddingpoeder werd aan getroffen, wilde het doen voorkomen alsof hij In plaats van 1 doos, een groote doos met 6 kleine ren er in ontving en zulks onder rembours. Eerst later bemerkte hij, dat het allemaal puddingpoeder was. De officier nam deze uiteenzetting niet voor ernstig en vroeg f 50 boete of 25 dagen, waarvan de politierechter in zijn vonnis f 40 of 20 dagen maakte. Bil verstek luidde de elsch tegen O. E. E. R. te Philippine wegens het In voorraad hebben van 150 doozen BouI-FIx, 2 doozen Twe-Bo, 24 doozen Ge-Bo, 2 doozen karnemelk, 10 kisten volle melk en 1 kist taptemelk, 150 of 50 dagen en het vonnis J 150 of 30 dagen. Ergerlijke mishandeling van een kind De 25-Jarlge bedrijfsleider J. M. te Krabbendljke had een ernstige afkeuring van den politierechter te incasseeren, omdat hij, toen hij kwaad werd op jongens, die volgens hem zijn paarden plaag den, den 8-jarigen A. J. KruIJsse tegen den grond sloeg en toen nog trapte, zoodat dc Jongen met een gebroken arm en een bloeduitstorting werd opgenomen. Ook verweet de rechter hem, dat hij niet voor de kosten wilde instaan en dat hij, als zelf vader zijnde, niet begrepen had dat een vol wassen man niet zoo tegen een kind van 8 jaar mag optreden. Verdachte zeiile niet te hebben kun nen verzekeren dat hij alles 2ou kunnen betalen, wel wilde hij een deel voor zijn rekening nemen. Elsch en vonnis luidden een weck gevangenisstraf. Poging tot verboden uitvoer. De 3!-Jarlge koopman B. M. uit Groede werd te Aardenburg aangetroffen piet 72 kg. versche visöh en 24 Kg. garnalen cn wel op een plaats, die bewees, dat hij wilde uitvoeren zonder de visch te hebben uitgeklaard. Elsch cn vonnis luidden 30 of 15 dagen. Belcedlglngen Een eisch en vonnis van 10 of 5 dagen wer den bij verstek gesteld In de zaak tegen den 54- jarlgen pensionhouder J. de R. uit Terneuzen, die j. Knuit aldaar beleedigde. Een elsch van 25 of 20 dagen werd uitge bracht tegen den 44-jarlgen T. D. 8., kapitein van de Roode Kruishoot te Zierikzee, die den directeur en een ambtenaar van den distributiedlenst be leedigde. Nog diefstallen. Bij verstek werd de 27-Jarlge stukadoor L. J. B. uit Roosendaal wegens dieistallen van twee konijnen te Ellewoutsdijk veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en dc 45-iarlge werkman P. v. d. P. tc Eikerzee. wegens diefstal van een hoeveel heid suikerbieten ten nadecle van de Suikerfabriek üintctourd tut 10 oi 5 dagen, beide overeen komstig den clsch. ZWARE TUCHTHUISSTRAFFEN VOOR VERDUISTERING KN VERVAL8CIHNO VAN DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Het DultSche gerechtshof heeft twee ambtenaren van een distributiekantoor veroordeeld tot 12 en 8 Jaar tuchthuis,, omdat zij groote hoeveelheden reeds gebruikte levensmiddelen- en kolenkaarten van hun bureau ontvreemd en met groote winst Griep en Koorts Heeft hierbij een zeer goede en be- trouwbare uitwerking. Buisje 4-Oct LAND- EN TUINBOUW Maakt uw tuin productief DUIZENDEN HECTAREN KUNNEN NOO WORDEN BEWERKT. Een redacteur van het A.N.P. heeft om trent de particuliere tuinen een onderhoud gehad met den inspecteur van den tuin bouw en het tuinbouwonderwijs, ir. A. W. van de Plassche, die de dagelyksche lei ding heeft van onzen tulnbouwvoorlich- tingsdienst. De oppervlakte aan particuliere tuinen in ons land bedraagt op zyn minst 38.000 hectaren, waarby nog eenige duizenden hectaren volkstuinen moeten worden op geteld, alzoo in totaal ruim 40.000 hec taren. Deze zyn echter lang niet alle zonder meer geschikt voor de teelt van voedings gewassen. Zoo dient 'n de eerste plaats rekening te worden gehouden met de Ih die particuliere tuinen staande sierboomen en ander loofhout, waardoor de grond wordt beschaduwd en dit zou, indien er te veel schaduw is, ten nadeele van den groei van voedingsgewassen strekken, die veel zon noödig hebben. Grasvelden, die goed in de zon liggen, komen het allereerst voor omspitting tot gronden voor voedselproductie in aanmer king. Verder een groot deel van de be staande bloembedden. Naast aardappelen tele men voorname- ïyk peulvruchten, zooals bruine boonen, tuinboonen, stam- of stokslaboonen en pronkboonen en verder andyvie, prei en boerenkool. Voor zoover de grootere op pervlakte het toelaat, kan men nog ver schillende andere groenten gaan telen. Houten schuttingen e.d. zyn, indien er voldoende zon is, uitnemend geschikt voor begroeiing met klimmende boonen of erw ten. Wie niet zelf zyn moestuin kan verzor gen, late het zijn hovenier of tuinman doen en dit geldt vooral voor het spitten, indien men in zulk werk geen ervaring' heeft. Tien vlerkante meters goede tuingrond kunnen 20 tot 30 kg. aardappelen voort brengen, dan wel 28 kg. pronkboonen, 17 kg. stoksny boonen, 12 kg. slaboonen, 24 kg. tuinboonen of 10 kg. doperwten. Op zoo'n stukje grond kunnen 200 A 300 bie ten, 35 50 boerenkool- of spruitkool- planten, 60 75 koolrapen groeien. Met verschillende dezer producten kunnen in hetzelfde seizoen een voor- en een nateelt in toepassing worden gebracht. De aan- wyzingen hiervoor vindt men in een boekje van genoemden dienst, dat voor zeer lagen prys by de Alg. landsdrukkery en by de tuinbouw-adviesbureaux in ver schillende plaatsen des lands verkrijg baar is. De bloemenkweekery in de particuliere tuinen behoeft niet geheel te worden ver drongen, doch zy kan worden beperkt tot een minimum, dat voor het aanzien van den tuin gewenscht Is. Dit geldt evenzeer voor de gemeente lijke plantsoenen en perken. Het'kweeken van voedingsgewassen op deze gronden moet zeker niet uit vrees voor baldadig heid of diefBtal achterwege worden gela ten. De ervaring heeft geleerd, dat by keurig onderhoud die vrees niet gewet tigd is. Overigens kan het politietoezicht in dergelijke plantsoenen wel wat. worden verscherpt en verder kan de medewerking van hoofden van scholen en van de ouders der schoolgaande jeugd worden ingeroepen om de plantsoenen te- beschermen. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. De wnd. Commissaris der Provincie Zee land heeff benoemd tot bezoldigd veldwachter ia de gemeente HulBt, N- Over de Vest on L- C. Torna, beiden thans marechaussee, respectieve lijk te St. Jansteen en Ncderweert, nogmaals in circulatie hebben gebracht. In een andere zaak kreeg een ambtenaar wegens verduistering en uitdeellng van textielpunten 5 jaar tuchthuis. Ook tegen de vervaardiging en het In omloop brengen van vervalschte vetbonnen werd met zware straffen opgetreden. Zoo werden In twee proces sen tegen verscheidene personen wegens den afzet van vervalschte vetbonnen de hoofddader# veroor deeld tot 7 en jaar tuchthuis. feuilleton 94) DOOR J. REGIS Met yskoude vingers haalde Rambouil- let gedichte loos een cigaret te voorschijn. Met een gefronst voorhoofd keek hy er naar. Daarna wierp hy de cigaret met een korten lach in de leege ruimte. In dezen orkaan, dien de zwygende Zweed naast hem met een steeds wilder tempo teweeg bracht, een cigaret te willen aansteken, was de reinste onzin Het was al een kracutproef om adem te halen. Maurice Wallion, die allee in zyn omge ving scheen te merken, zonder zyn blik van Ten weg af te wenden, riep hem toe „xiooken kunt u morgen als u dan nog leeft Rambouillet keek op zyn horloge. De wijzers wezen by na middernacht aan. Zoo nu en dan vielen er sneeuwvlokken en de koude nam toe. „Weet u, dat het nu oudejaarsnacht is, monsieur Wallion?" De journalist antwoorddi niet. Morgen, dacht Rambouillet, die door de -nelle vaart en de korce var tijd tot tyd in een soort half wakenden, half slapen- den toestano verzonk, morgen als ik dan nog ieef Mipsr-b'*:n .ouden zelen van hen, d;r :o i.'cM vteercVr idsehen oud' uiL.isjiUuht, zooveel haast hadden op de eenzame, witte wegen, vervolgers en vervolgden, i orgen ergens stom en stil In een ravyn liggen, om nooit meer te ont waken Rambouillet leunde achterover en keek omhoog naar den donkeren hemel. De be wegende wolken volgden den auto op zijn weg en de sneeuwvlokken dansten dichter in witte streepen om hen heen. OudejaarsnachtDe Franschman ge loofde klokkentoren te hooren en dacht aan de tonen van den kerktoren in Alen- yon. Er zyn oogenbltkken, 'acht hy, waarin het bitter is, zich de klokkentonen van zijn kindsheid te herinnerenIk Guillaume Rambouillet, geboren in Alen- son, vroeger detective In Parys, thans droomer op verre wegen, wat h^b ik hier eigeniyk te doen? Zal de wereld er beter van worden, als ik hem dood of myzelf door hem laat dc -t? De claxon verscheurde de stilte en de Franschman schrok. Voor zich zag h^, een aantal huizen, uit welker deuren en ramen licht straalde. De auto stapte. Midden over den weg was een draad gespa en. HOOFDSTUK XXn. Waar is de roode auto Een man met een dubbelloops geweer klom met moeite over den draai en tege- -.ijkertyd riepen een paar stemmen op te- ieurgestelien toon „Het is hem niet 1" De man met het geweer trad op den auto toe en zei op gebiedenden toon „Wie bent u?" Maurice Wallion keek, met de handen over het stuurrad gebogen met opmerkza me ernst naar wat er voor hem gebeurde. Een" paar mannen met dof lichtende stal lantaarns in do Tiand, kwamen uit het huis links naar buiten beenen en hieven de lan taarns boven hun hoofden, alsof ze met deze treurige vetkaarseu de onbewegelyke lichtbundels van den auto wilden over troeven. De journalist zei langzaam „Myn naam is Wallion, journalist. Deze heer is een detective uit Parys. Wc zyn door den chef van de recherche in Stock holm uitgestuurd. Maar wat is. er voor nieuws over den rooden auto?" Do man met het geweer trappelde rond in de sneeuw, stevende Op den draad toe en kwam toen Weer terug. „De -oode auto 1" barstte hy uit. „We worden maar opgecommandeerd om een rooden auto aan te houden, waarover geen mensch ook maar heeft hooren spre ken! Waar-is-ie? Ik weet er niets van Ik heb niets gehoord. We hebben de laat ste uren negen auto's aangehouden, maar hier komen alleen maar gendarmen naar toe en niet. één kan me de geringste inlich tingen geven Ik zal u zeggen, wat ik doe: Ik neem mijn draad weer wegIk heb maling aan den rooden auto „Dat zou jammer zijn", merkte de jour nalist op. „Uw draad werkt juist zoo goed (Wordt vervolgd.) KUNST RHEINISCHES LANDESTHEATER. Om technische redenen zal het Rheinl- sches Landestheater Neuss, Intendant Ro bert Sawalick, niet met Franz Léliar's ope rette „Schön ist die Welt" naar Nederland komen, maar ter uitvoering brengen „Meine Schwester und ich", muzikaal- blij spel in 2 altten en vier tafereelen van Derr en VernevU in het Duitsch vertaald door Robert Blum, tooneelbewerking en muziek van Ralph Benatzki. De ensceneering is van Robert Sawalick, de muzikale leiding is in handen van Herbert Döge, de dansen zyn ingestudeerd door Annie Zimmermann, de decors zyn van Harald Quedenfeld. De voorstellingen zullen plaats vinden op 25 Februari te Middelburg, Stadsschouwburg en 26 Februari te Vlissingen, Hotel Bri tannia. WEDEROM LAGERE KOERSEN OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Ook gisteren vlei op de Amsterdamsche effecten beurs weer aunbod te verwerken. Er kwam minder materiaal aan de markt dan de laatste dagen het geval was, maar toch werden nog genoegzaam fondsen aangeboden om ccn verdere reactie te voorschijn te roepen. Op vrijwel alle afdeelingen van de markt werd op ccn lager koerspeil gehan deld, waarbij echter kon worden opgemerkt, dat de schommelingen minder heftig waren dan dezer dagen kon worden waargenomen. De markt scheen toch echter nog niet haar evenwichtspunt te heb ben gevonden en de stemming bleef onzeker. Kort na cfe opening kon een klein herstel worden ge registreerd, maar later op den middag Zakten dc koersen nieerendeels toch weer in .tot ongeveer het beginpell of zelfs nog Iets daar beneden. In Olies werd druk zaken gedaan. Van de suiker fondsen zakten ll.V.A.'s een viertal punten in, tot 246, liepen daarna snel op tot 254 om ver volgens weer achteruit te gaan tot ongeveer het laagste punt van den dag. Ook de rubberfondsen hadden te lijden onder realisatie, de meeste soor ten kwamen opnieuw op een lager peil terecht, zij het dan ook, dat de verliezen gisteren niet van zoo'n ernstigen aard waren. Voor de tabakken bestond weer de noodige verkoopsdruk, waar tegenover geen evenredige kracht bestond. De scheepvaartaldeeling bracht het er ook niet mooi af. Scheepvaart Unies lagen beslist zwak in de markt en zagen zich vele punten ontgaan. Aan verwante aanjeelcn waren uiteraard eveneens be langrijk lager. De industrle-afdeellng kon zich ook thans weer niet ontworstelen aan de alge- meene beursstemmlng. De affaire was echter zeer gering. Unilevers zaltten in van 159'^ tot 156%, waarbij slechts een beperkt aantal stukken van eigenaar verwisselden. Zoo nu en dan was de hoek, waarin dit fonds verhandeld wordt, geheel verlaten. Calvé's waren iets lager, en hetzelfde was het geval mét .Van Berkels- en Pblllpsaandeelen. Aku's konden zich bij geringe affaire handhaven. De belegglngsafdeeling was kal.a. De stemming was prijshoudend. De Duitsche markt was ver waarloosd. Nederland Obl. 1941 100 4 100% 100% Nederland Obl. 1941 100 3/, 97 97% Bataafscho Petr. Mij. Obl, 4% 100 99% Idem Obi. 3% 89% 87% A Amsterdamsche Bank 155% 153 A Incassobank 148% 149% A Rotterd. Bankvereen. 354% 155 ATwentsche Bank 156% Lever Bros Unilever Pi ef. A f 1000 137 138% C Me*lfabr. Ned. Bakkerij 374 370 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 529 517 A K.M. „ue Schelde" NaLBez. 127% 126% A Ver. Papierfabrieken Van Gelder en Zn. 162 161 A Wilton—Fejjenoord 230 A Hessa Rubber Mij. 74 72 AArendsburg Tabak Mij. 160 A Houthanldel vfh G. Alberts llo% Nederland le Ing 1940 4 100% 101% Nederland 2e lng 1940 4 100% 100% Ned. met bel. fac. 1940 4 100% 101 Neder!. A 1000 1938 (3%) 8 95% 95%—95% Nederl. f 1000 1937 3 92 92%—92% Indlé A /'iOOO 1937 3 86 Ivdië 1000 1937 A 3 86 S4% A Koloniale Bank 111 101 A Ned. Indische Handelsbank 75% 74% C Ned. Hand el-Mij 1000) 105 103 A Aigem. Kunstzijde Unie 149% 150% A Van Berkel's Patent 134% 133 —85% C Calvé Delft 117 116 —14 AFckkerviiegt. Fabr. 210% 205 A Lever Bros Unilever 161% 159%56% A Ned. Ford Auto Mij. - 344 A Philips Gl. Fabr. Gem.Bez. 287% 285 —83 Idem Pref. W.A. 188 A Dordtscho Petroleum MÖ. 190% 180% A Kon Petroleum Mij. 223% 221%—17 C Amsterdam Rubber -145 142 37 A Bandar Rubber Mij. 102% 101 —03 A Deli-Batavia Rubber MIJ. 106% 98 C Oostkust h 500 60% A,.Serbadtadi" Sum.-Rubber 63% 61%—63 A Sumatra Rubber Cult. 110 93 A Vei. Ind. Cult. Ondern, 92 85% A Holland—Amerika LUn 124% 123 —19 A Java—ChinaJapan LUn 92 93 A Kon. Ned. Stoomb- My. 153 151%—49 "A Ned Scheepvaart Unio 131 121 24} A Rotterdarasche Lloyd 121 115 A Stv. Mij. Nederland 124% 117% A Handelsver. Amsterdam 259% 254 41 A Javasche Cultuur Mij. 150 112 A Ned. Ind. Suiker Unie 145 C Deli Mij. 5. 1000 111 331 —37 A Senembah Mij. 118 —20 RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 20 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I. 415.5 31. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgym. 7.55 Gram. S.20 Ochtendgym. 8 30 BNO: Ber. 8.45 Gram. 9.15 Voor dé huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Joan Lancé. 12.00 Rambiers. 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Productieslag. 13.15 Amoblle-Sextet. 14.00 Arn- hemsehe Orkestver., solist en gram. 16.00 Gods dienstige lezing. 16.20 Zang met piano. 16.45 Gram. 17.15 BNO: N'euws-, econ.- en beursber. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Orgel. 18.10 Sport- wetenflwaai'dighcdcn. 18.30 Melodisten en solist. 19,00 Actueel 'halfuur. 19.30 Otto Hendriks en ork Vanaf 20.15 voor Rudlo-Centrales met lljn- vei binding. 20.15 Roemeensch ork. Gregor Ser- ban. 20.45' Boekbespreking. 21.00 Ensemble De Kwintslag. 21.45 BNO: Ber. 22.00—24.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 7 15—8 45 Zie Hilversum I. S.45 Gram. 10.00 Morgenwijdnu. 10.15 Gram. 10.40 Zoo !s Kat wijk. 11.00 Zang met plano cn gram. 11.25 Gram. 12.00 Romancers en soliste. 12.15 BNO: Nieuws- cn econ. ber. 13.00 Gevar. mlddagprogr. 15.00 Voor de vrouw. 15 45 Revlda-sextet.. 16.30 Gram. 10.45 Voor du schoolgaande Jeugd. 17.16 BNO: Nieuws-, econ- on beursber. 17.30 Salonork. en gram. 18.35 De ocoü. réchter houdt zitting. II. 18.60 Gram. 19.00 BNO: Do Jordaner vertelt ovct sociale nooden. 19 10 BNO: Ber. 19 20 Or gel 19.45 Reportage. 20.00 Zang. het Rdntgen- kvartet cn gram. Vanaf 20.15 voor Radio-Cen trales met lijnverbinding. 20.15 De Europeescho kunst der Barok, lezing. 21.45 BNO: Ber. 22.00 Gram. '22 10- 22 15 AvondwiJding. DAT HEEFT DE N.S.B. GEDAAN „Het regent, hagelt en het vrlé6t, Het kind van oen slager niest. Morgen Is het donkere maan, Dat hectt dc N.S.B. gedaan." Neen landgenoot, die regen, hagel of vorst, die verkoudheid van dat kindje, die donkerte bij nieuwe maan, daar is de N.S.B. volkomen onschuldig aan. Evenmin heeft men hef recht haar. te verwijten dat het bier op is. de borrels slechter, en de sigaren zeldzaam zijn. Ouk daar is de N.S.B. niet schuldig aan. Wat zij dan wel gedaan heelt? Zij heelt een gedeelte vnn haar beste leden atge- sta-in voor den strijd in het Oosten. Aan haar is het tc danken, dal duizenden Nedcrlandsche vrliwilliger» de eer van ons land aan het Oost front ophouden. Het was de N.S.B., die Inzag dat een -vervolli plaats in net nieuwe Europa veroverd moet winden, dat een gelukkige toe komst van oii6 volk offers elscht en het zijn hap/ leden die deze oilers brengen. Dit heeft dc N.S.B. gedaan landgenoot. Dat voorbeeld hebhen de Nederlandsche nationaal-soci- nllstcn gegeven. Aan U om dit voorbeeld te vol gen. Meldt U aan brj het Vrijwilligerslegioen „Ne derland", Koninginnegracht 22 tc 's-0/avenliage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2