SUPEROL Neem'n DE TIJGER STADSNIEUWS Vlissingen EEN JUBILEUM BIJ DE P.Z.C. In een dagbladbedrijf zfln de ochtend uren kostbaar. Er moet onder hoogspan ning gewerkt worden om de krant op tyd bjj de lezers In de bus te brengen. De zet- machines ratelen lustig, rappe handen rijen de letters in de zethaken, de tele foons op de redactie- en administratie- buraux rinkelen onophoudeiyk om den stroom van nieuws en advertenties in ont vangst te nemen, doch er zgn ook van tyd tot tijd oogenblikken, waarop al dit dage- lijksche werk eens voor enkele minuten blyft rusten. Zoo was dit ook hedenmorgen het ge val. Er vond een kleine huldiging plaats. Een der machinezetters, de heer J. Marijs, vierde nl. den dag waarop hij 25 jaar on afgebroken by de fa. F. van de Velde Jr. werkzaam was. Nadat het gezameniyke personeel zich op de drukkerij had verzameld, heeft een der directeuren, de heer F. van de Velde, den jubilaris op waardeerende wijze toege sproken. Spr. ging daarby allereerst in het kort de loopbaan van den jubilaris na. Na aanvankelijk als handzetter en plaats vervangend meesterknecht te werk te zijn vo'^rie de hpv^-dering tot machinezetter, welke functie hij nog met evenveel ambitie verricht ais toen hij 24 jaar geleden aanving. Ook een groot deel van zijn opleiding heeft de jubilaris op deze drukkerij genoten, daar hg in de jaren van 19031911 eveneens hier werk zaam was. Spr. prees verder de medewer king van den jubilaris als verslaggever van de Vlissingsche Courant, waarover nooit anders dan met lof kon worden ge tuigd. Spr. dankte hem voor dit alles, mede namens den mede-directeur, den heer F. B. den Boer, die eveneens by deze huldiging te genwoordig was, en bracht voorts hulde voor de wijze waarop de heer Marijs met het overige personeel samenwerkt, waar door een goede geest kan heerschen. Met het uitspreken van den wensch, dat de ju bilaris nog vele jaren in goede gezondheid op zijn post zal mogen zijn en het aanbie den van een geschenk in enveloppe, eindig de spreker. Vervolgens sprak de heer P. J. ten Hacken. In een geestig speechje bracht deze de gelukwenschen van het drukkerij-, redactie- en administratiepersoneel over en bood namens hen enkele fraaie boekwer ken aan. Tenslotte heeft de heer Marijs dank ge bracht voor de tot hem gerichte woorden en de aangeboden geschenken. Hy wees hierby op de zeer bijzondere omstandighe den waaronder dit jubileum moet worden gevierd en memoreerde verder de uitbrei ding die het bedryf heeft mogen onder gaan in den tijd dat hij hier werkzaam was, onderde leiding van den heer F. van de Velde Sr. en den tegenwoordigen direc teur. Het was spr. een genoegen ook hier aan naar de bescheiden mate zijner krach ten te hebben mogen medewerken. Tref fend voor den goeden geest die steeds on der het personeel heeft geheerscht was het dat de jubilaris ook enkele woorden wijdde aan den heer J. Knuijt, een van zijn oudste medewerkers, die door ziekte thans niet aanwezig kon zijn. JUBILEUM LOUWERSE. Heden herdenkt de heer J. Louwerse den dag, waarop hy voor 25 jaar in dienst der Gemeente trad. De heer Louwerse, die thans als registrator werkzaam is, werd vanmorgen in tegenwoordigheid van de hoofden van dienst van het stadhuis en van de ambtenaren gehuldigd bij monde van den secretaris, den heer F. Bisschop, die hem ook namens het gemeente.bestuur dank bracht voor zyn arbeid in dienst der gemeente. De" secretaris wees er in zijn toespraak op, dat de jubilaris die belast is. met het beheer en de administratie van het archief, zyn taak met groote zorg en toewijding vervult, hetgeen ook geldt voor de admini stratie van het woningbedrijf, waarvan de behartiging aan den heer Louwerse is toe vertrouwd. Ook buiten zyn ambtelijke werk heeft de jubilaris zich zeer verdienstelijk gemaakt als beheerder van de vereeniging Rijwiel pad Walcheren en als administrateur van de jeugdherberg. In deze functies toonde hij zich ook de rechte man op de juiste plaats, terwijl hij daarnaast als bestuurs lid der buurtvereenigingen een groote ac tiviteit aan den dag legt. Namens de stad huisambtenaren bood de heer Bisschop den jubilaris een stoffelijk blijk van waardee ring aan, daarbij den wensch uitsprekend, dat het hem gegeven mag zyn, zijn werk nog vele jaren met opgewektheid en ambi tie te vervullen. BADHUIS AAN DE BONEDIJRESTRAAT Gedurende de week van 9 tot 14 Febru ari werden by het badhuis 1526 baden ge nomen en wel 1261 door heeren, 162 door dames en 103 door kinderen. STADSNIEUWS Goes RIJWIELEN GESTOLEN. Na enkele dagen van rust mogelijk tengevolge der koude of der slechte wegen gaat het met de rijwieldiefstallen weer verder. Van C. F. de J. te Ovezande, ver dween een rywiel uit een^rywielbergplaats aan de Kreukelmarkt en van J. P. van A. te Kloetinge, een rywiel dat eenigen tyd onbeheerd voor een pand op de Groote Markt stond. Het eerstgenoemde rywiel werd weder opgespoord, naar het tweede wordt door de politie een onderzoek inge- steid. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Geslaagd voor het Praktijlcdfploma boek houden. afgenomen door de Nederlandsche As sociatie voor Prakt ijkexamens, de heer J. J. den Outer, te Serooskerke. COMMISSIE EXAMEN* MACHINIST- EN STUL'KMANSLEERING. In de commissie, dit jaur belust met liet afnemen van de eindexamens van de opleidingen voor stuur mansleerling cn machinistleerling aan de van Rijkswege gesubsidieerde scholen, is lui iiii ik heer J, Vader tc Vlissingen benoemd. te^faefo'hJetAeiidAaiLftiqi. GORGELEN MET SU APOIH EN DROG. IN BUISJES 21 cl. Ook voor wonden de ideale desinfectans STADSNIEUWS Middelburg VAN DURE JURKJES EN DITO GASCOMFOORS. Boeten van 100 en 400 gulden. De Mïddelburgsche winkelierster in tex- tielgoederen L. P. verkocht allerlei kinder goed tegen prijzen, die soms meer dan het dubbele van den inkoopprijs waren. Het betrof hier vooroorlogsche stoffen en P. zeide, dat ze den prijs hiervan verhoogd had met het oog op de nieuwe goederen die duurder waren en minder van kwaliteit. Het ging volgens haar niet aan om dc goede oude stoffen goedkooper dan de minder goede nieuwe stoffen te verkoopen. Hoe vaak echter is er nu niet reeds op gewezen, dat een dergelijke redeneering in den noodtoestand, waarin wy ons bevin den, niet kan worden getolereerd Alle niet absoluut noodzakelijke prijsverhoogin- gen moeten worden geweerd en aan dezen regel moeten wy ons in ons aller be lang houden, al zou het handelsstand punt ons wellicht een andere raad willen geven. De inspecteur voor de prrjsbeheer- sching te 's-Gravenhage legde P. een boete op van 100. De winkelier en smid A. v. R. te Middel burg, bleek weinig geleerd te hebben van een hem onlangs opgelegde boete van 250 gulden, wegens een prijzenknoeierij met fornuizen, want al heel gauw daarna kwam er by de politie een klacht binnen van iemand, die zeide een te duur gas- comfoor bij hem gekocht te hebben. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek dat hij meer dan 4 gulden teveel had gevraagd. Mede rekening houdend met zijn vorige veroordeeling, legde de inspecteur voor de prysbeheersching te 's-Gravenhage hem een boete op van 400 gulden. EEN MILITAIR CONCERT. Op den Dam, op het deel voor de graan- beurs, heeft Zaterdagmiddag een alhier vertoevend militair muziekgezelschap van 5 tot 6 uur een reeks van afwisselende muzieknummers op hoogst verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Verschillende officieren van het betrokken weermachts onderdeel woonden het concert, dat in de open lucht in dit jaargetij iets bijzonders voor Middelburg is, by en van de omwo nenden en de voorbijgangers, voor wie het een verrassing was, hebben ook verschei- denen het ten gehoore gebrachte met be langstelling en waardeering gevolgd. PRIJSAANDUIDINGSBESLUIT. Tegen zekeren S. is procesverbaal opge maakt wegens overtreding van het prijs- aanduidingsbesluit. LEZING OVER SHAKESPEARE. Men schryft ons Donderdagavond hield de heer Ter Weer een lezing voor N.S.O." in de Ambachts school. Hy behandelde hierin de „Midzo mernachts Droom" van Shakespeare. Ge deeltelijk werd het stuk verteld en gedeel telijk voorgelezen, waarbij dan telkens ge legenheid was op de kunst van den grooten dramaturg het licht te doen vallen en ook op de tooneel-technische eigenschappen, die zoo geheel verschillen van de moderne. Het kunstig verweven blijspel met zijn fantastische droom voor stellingen, bleek de aandacht te kunnen boeien van de samen- gekomenen, hetgeen de heer Visscher, die de leiding van den avond had, bij zijn dankwoord aan het einde tot uiting bracht. RECHTSZAKEN FIETSENDIEFSTAL-EPIDEMIE TE EINDHOVEN. Het aantal diefstallen te Eindhoven heelt waar lijk onrustbarende vormen aangenomen. De zitting van de Bossche rechtbank van gisteren was er dan ook vrijwel geheel aan gewijd. Een groot aantal verdachten, waaronder enkele vrouwen, allen uit Eindhoven, had ziCh wegens zwijntjesjagerij tc verantwoorden en hoorde straffen van 1 jaar en 1 jaar en 6 maanden tegen zich eischen. De justitie wees erop, dat het maandelijks gemiddelde aan ge stolen rijwielen, dat voor Eindhoven 300" fietsen per maand bedraagt, iets is afgenomen, doch het zal zaak zijn met nog grootere gestrengheid op tc treden. ,,Er zal en moet een einde komen aan de fietsendiefstallen te Eindhoven" aldus de offi cier, „ik heb thans voor vrijwel alie gevallen 1 jaar en maanden gecisclll en indien dit niet helpt zai ik voortaan 2 jaar moeten vragen". Welke brutaliteit de dieven tfe Eindhoven aan den dag legden, blijkt wel uit het feit, dat één der verdachten, een 18-jarige jongen, terecht stond wegens het stelen van de fiets van een marechaus see. Ook uit de afgesloten rijwielbewaarplaats van een Eindhovensch hotel waren verschillende kar retjes weggehaald. Een der zaken betrof een echtpaar uit Eindhoven, waarvan de vrouw de fietsen stal, terwijl de man de fietsen uit elkaar haaide en de banden verkocht. De dag der Duitsche politie. Zaterdag en Zondag hebben onderschei dene in Nederland gelegerde afdeelingen van de Deutsche Ordnungspolizei den dag der Duitsche politie op bijzondere wijze gevierd. Te Den Haag. Te Den Haag werd de dag Zaterdagmor gen ingezet met een eerbetoon aan de ge sneuvelden op de algemeene begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Later op den morgen werd een tentoon stelling geopend van speelgoed dat door de mannen in hun vryen tijd uit oude mate rialen werd vervaardigd. Het zal onder Duitsche en Nederlandsche kinderen wor den verdeeld. Des avonds werd in de groote zaal van den Dierentuin een bonte avond gegeven. De baten daarvan kwamen ten goede aan het kriegswinterhilfswerk. Niet minder dan 2500 personen woonden den avond by, waaronder talrijke vertegen woordigers van staat, weermacht, politie en partij en ook Nederlandsche autoriteiten. Zondagmorgen is de dag in Den Haag om 7 uur €ngezet met een vlaggenparade in het kamp Waalsdorp. Daarna begaven een muziekcorps en een kompagnie van het bataillon van de Deutsche Ordnungspolizei zich voor een zgn. wek-marsch naar de woningen van den höheren SS und Polizei- fiihrer en van den bevelhebber der Ord nungspolizei. Het hoogtepunt van den dag bestond in de verstrekking van een erwtensoepmaal- tyd aan circa 4000 kinderen, Duitsche en voor het meerendeel Nederlandsche, waar onder 2000 uit Den Haag en 100Ö uit Delft, Wassenaar, Voorburg en Rijswijk, die door den N.V.D. uit de armste 'en grootste ge zinnen waren uitgezocht. Naar wy vernamen heeft de opbrengst van de actie der politiemannen voor het Winterhilfswerk die van vorig ia ar met 60 overtroffen. Ter gelegenheid van dezen dag der Duitsche politie bracht een der in Den Haag gelegerde compagniën niet minder dan 1500 gulden op of tien gulden per man. Te Rotterdam. Te Rotterdam heeft Zaterdagmorgen in de Riviera-hal in de Diergaarde Blijdorp een eenpansmaaltyd plaats gehad, waarbij 1200 arme Rotterdamsche kinderen hebben aangezeten als gasten van de Duitsche po litie. Het feest is georganiseerd door de Feuerschutzpolizei te Rotterdam in samen werking met den Nederlandschen volks diens t. Onder de oficieele genoodigden die aan zaten, merkten wy op den generaal van de Duitsche politie in Nederland, generaal Schumann te 's-Gravenhage, dr. Voelckers, gevolmachtigde voor de stad Rotterdam, en burgemeester Müller van Rotterdam. Te Amsterdam. In de hoofdstad werd de dag der Duit sche politie Zondag ingeluid mét een marsch van drie politiecompagnieën door de binnenstad en een défilé voor den com mandant op den Dam. Vervolgens gaven de muziekkapel van het luchtwapen en het Duitsche politiecorps een concert op den Dam. In Krasnapolsky werd daarop aan en kele duizenden kinderen een maaltijd aan geboden. Aan den maaltijd zaten o.a. ook aan de gevolmachtigde van den rijkscommissaris voor de stad Amsterdam, senator dr. H, Böhmcker en de stedelijke directeur van „Winterhulp Nederland", de heer H. W. Tydeman. Te Arnhem. Te Arnhem zyn bijna 700 kinderen Zon dagmiddag rësp. in de Saksen Weimar- en de Coehoornkazerne onthaald op een wannen maaltijd. De gevolmachtigde van den rijkscommis saris voor de provincie Gelderland, Landrat dr. Schneider, woonde met enkele van zyn medewerkers alsmede enkele Kreisleiter van de Nat. Soz. Volkswohlfarht den maal. tyd bij. 's Morgens storm en regen iceinig kans op opklaring. Doornat en koud begint U Uwdagelijkschwerk.Gevolg: een stevige verkoudheid. Neem 's avonds 2 Aspirin- tabletten en den volgenden ochtend bent U weer een stuk opgeknapt. £ui>]« i 20 tabletl*» 55 cl itkja i 2 tabletten 7 cl 33 GEMENGD NIEUWS EEN GOEDE VANGST. De recherche te IJmuiden is er in ge slaagd een drietal personen aan te houden, die zich met den zwarten handel bezig hielden. Een kolenhandelaar te Santpoort gaf de zer dagen aan den 26-jarigen vrachtrijder M. M. aldaar opdracht om met diens beide knechts, n.l. den 33-jaligen H. K. en den 26-jarigen H. van T. een wagon anthra- ciet te lossen op het station Santpoort. De kolenhandelaar verzuimde om daarby toezicht uit te oefenen, waardoor dit drie tal kans zag om ongeveer 2^ mud anthra- ciet achter te houden, die zij tegen hooge pry zen van de hand deden.. De recherche liet het hierbij niet en ging er toe over om by den vrachtryder huiszoeking te verrichten. Groot was haar verbazing toe zij daarbij een groote hoe veelheid distributiegoederen aantrof, o.m. 1000 kg. tarwe, een hoeveelheid erwten en boonen, alsmede een half varken, dat in de pekel lag. Al deze goederen werden in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek voorts, dat de tarwe voor den zwarten handel bestemd was en dat het varken afkomstig was van een clandestiene slachting. Men verwacht, dat nog meer arrestaties zullen volgen. 900 K.G. MARGARINE UIT SPOORWEGWAGON GESTOLEN. Dé politie te Utrecht heeft een diefstal van margarine ontdekt, waarby tientallen personen betrokken zijn. Uit een spoor wegwagon welke gestationneerd was op het spoorwegemplacement aldaar hebben mannen, vrouwen en kinderen, toen een maal het plombeerloodje van den wagon verbroken was, in totaal 900 k.g. marga rine gestolen. De wagon is bijna tot het laatste pakje boter leeggeplunderd. In verband met dezen massa-diefstal heeft de politie reeds aangehouden als verdacht van diefstal den 42-jarigen grond werker C. D. de J., den 25-jarigen sjouwer J. W. en als verdacht van heling den 42- jarigen koopman C. N. en den 24-jarigen koopman M. Z. MIJNONTPLOFFING IN JAPAN. Een mijnontploffing heeft plaats gevon den in een kolenmijn in Hokkaido (Japan) Tot nu toe zijn negen tJooden aan de op pervlakte gebracht. 37 mijnwerkers wor den als verloren beschouwd. DE WEKKER RINKELT. Lang en doordringend rinkelt de wekker om die slapende landgeuooten te wekken, die meénen, dat zij door rustig te blijven doorslui meren, anderen met de verplichtingen van dezen tijd kunnen belasten en zelf straks, als het werk gedaan is, langzaam kunnen ontwaken, zich rustig uitrekken, om dan de vruchten te gaan plu iken. Neen waaide landgenoot, het is ook uw tijd om te ontwaken en aan het werk te gaan. In derdaad er wordt al direct veel van U gevergd. Van de ouderen inspanning van alle krachten ter versterking van het thuisfront. Van de jongeren het vervullen van de plicht ons volk en land en geheel Europa te beschermen tegen het hols- Jorge landgenoot, de wekker rinkelt. Wordt wakker, grijpt de wapens, schaart U in de ge lederen van onze dappere strijders, meldt U aan bij het vrijwilligerslegioen „Nederland", Ko ninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. FEUILLETON 91) DOOR J. REGIS „En Cray zit als een vette spin midden in zijn netviel Rambouillet hem in de rede. „Hij eet alles. Hij weet, waar Hen- riques is. Hy weet, waar Suzanne is.' Monsieur Wallion, laten wij beiden al leen wij beiden naar der p'nilanthroop gaan laten wij hem een pistool tegen zijn voorhoofd zetten, en tegen hem zeggen Cray, beste jongen, je hebt nog maar een minuut te leven De journalist trad bliksemsnel tot vlak bij den Franschman en gedurende ee„ se conde blonk een wilde vastberadenheid in zjjn oogen. „ja, ja 1" fluisterde hy lieesch. „Wat kunnen ons de wetten schelen? Om het leven van Suzannj Maar het volgende oogenblik had hij zijn zelfboheersching weergekregen. „Nee", zei hij kurt. En met lange passen liep hij naar de auto's toe. 'De Franschman wierp zijn ciga- ret weg, glimlachte, haalde zijn schouders op en volgde hem. „Meneer", hoorde 'hy den journalist met een koude, afgemeten stem zeggen tot den chef der recherche, „is u het eigenaardige feit opgevallen. dr?t, "'schoon mevrouw Chrisp^ al tc^eii zes uur verdwenen is, de rcode auto nog nergens mee zekerheid gezien is?"' „Nou, en de auto fn Danderyd?" ant woordde de chef eenigszin«- kribbig. „Des te merkwaardiger, als dat dezelfde is Hij moet namelijk om dezen tijd al veel verder zyn gekomen dan Danderyd". „Wat wilt u daarmee zeggen?" „Ik zou graag willen weten wat uw plannen zrjn „Mijn plannen? Die auto te pakken, waarin Henriques en Leadbitter mevrouw Chrisman meenemen Dat is toch wel ge noeg, zou ik mecnen Rambouillet was nu ook bij hem geko men cn zei op zachten toon iets tot den journalist. Maurice Wallion liet zijr. hoofd hangen en bleef zonder iets te zeggen staan. De barcche bevelen van den chef klonken nu eens buiten op den weg, dan weer in de villa. De telefoon rinkelde onophoudelijk. Plotseling kwamen vier rechercheurs en de plaatselijke politic-inspecteur aange- loopen en sprongen in een van de auto's. Met groote snelheid vloog den wagen weg. Een tweede auto vulde zich en begaf zich in de tegenovergestelde richting op weg. Men hoorde de claxons toeteren en het dwalende schijnsel van de lantaarns verdween tusschen de boomen. Maurice Wallion stond nog steeds onbewegelijk stil. Nu hief hy het hoofd op en keek met knipperende oogen naar den chef, die naar hem toe kwam. „Meneer, ik heb een verzoek aan u I" „En dat is?" „Geeft u mij een auto ter beschikking De chef toonde verbazing en eenige ge kwetstheid. Hij speurde eer bedekte critiek in het verzoek van den journalist. „En waarom?" „Wanneer ik u goed begrijp, moeten alle krachten worden ingespannen om den roo- den auto op te vangen?" „Ja". „En pas wanneer deze vangst gedaan is zult u andere maatregelen willen nemen?" „Andere maatregelen?" „Nu begrijp ik u niet De journalist antwoordde nfet dadelijk. Hy wierp een blik op Rambouillet en zei „Niets is erger dan wachten. Mijn vriend Rambouillet en ik zouden graag bij de jacht van de partij zyn, daarom verzoek ik u om een auto!" De chef keek langs zyn snor. „Natuurlijk kunt u een auto krijgen, zei hij. „Ik heb al om andere wagens getele foneerd. Neemt u er een die daar Wallion hief zijn hand naai zyn sport- pet, als om te bedanken. „Gaat u mee, monsieur Rambouillet?" En ze stapten in een wagen, een kleinen open auto met een sterken motor, die met zrjn ongeduldig geroffel de carosserie deed sidderen. Wallion ging achter het stuur zitten, trok zyn pet over zijn ooren en met een ruk aan de handle bracht hij den wagen in beweging. „Wilt u geen menschen mee hebben, riep de chef. (Wordt vervolgd.) MOEDER EN KIND EN DE DISTRIBUTIE. Den Iaatsten tyd zyn eenige veranderin gen aangebracht in de verstrekkingen aan aanstaande en jonge moeders waardoor op den duur misschien eenig misverstand kan ontstaan. Vooral wanneer, zooals vaak ge beurt, a.s. moeders te rade gaan by haar die de blijde gebeurtenis al eenigen tijd achter den rug hebben. Ter vermijding daarvan leek het ons nuttig den heer De Hoo van het centraal distributiekantoor een overzicht te vragen van de extra-ver strekkingen voor deze bijzondere categorie. Uit dit overzicht kan men tevens zien voor welke aanvragen een attest moet worden overgelegd, zoodat medicus of vroedvrouw hiervoor slechts eenmaal behoeven te wor den lastig gevallen. Hieronder volgt bedoeld overzicht: Levensmiddelen. Ingevolge de nieuwe regeling dd. 17 Ja nuari j.l. kunnen a.s. en jonge moeders, ge durende 26 weken, n.l. 20 weken vóór den vermoedelijken datum van bevalling en 6 weken daarna bonnen verkrijgen voor een extra hoeveelheid van 3% liter melk per week benevens, naar keuze, 1000 gram ha vermout per week öf 1000 gram gort per week öf 1000 gram brood per week óf 750 gram brood -f 125 gram boter per week. De uitreiking van deze extra-bonnen ge schiedt door den plaatselijken distributie- dienst voor de ^eheele periode van 26 we ken tegelijk op aanvraag van belangheb bende. Bij de aanvraag moet een attest van een medicus of vroedvrouw worden overge legd. De aanvraagster kan by de aanvraag opgeven hoeveel weken zy, met inachtne ming van het totaal van 26 weken één var* bovengenoemde keuze-artikelen wenscht te ontvangen. Industrleele artikelen. a. Toiletzeep: aan a.s. moeders, die.op een attest van een medicus of vroedvrouw extra-rantsoenbonnen voor melk, haver mout enz. hebben ontvangen, kan één bon „een ratsoen toiletzeep" worden verstrekt, wanneer de bevalling thuis zal plaats heb ben. b. Vaste brandstoffen by bevallingen kunnen sedert 27 October vorig jaar, extra brandstoffen worden verstrekt op vertoon van de distributiestamkaart van de(n) jonggeborene. De extra-verstreklcing kan ook plaats hebben indien het kind levenloos ter wereld komt of wel kort daarna over lijdt. Inplaats van vaste brandstoffen kan ook een extra-rantsoen gas of electriciteit wor den toegestaan, waarvoor door den distri- butiedienst een verklaring wordt afgegeven. c. Textiel voor de baby-uitzet kan tegen overlegging van een schriftelijke vevklaring van een geneeskundige of vroedvrouw aan de a.s. moeder een baby-textielkaart wor den uitgereikt. Voor het benoodigde bedde- goed voor een wieg of kinderledikantje kunnen speciale punten worden verstrekt, tefwyl voor bekleeding van de wieg even eens punten kunnen worden afgegeven. Indien de bevalling thuis plaats heeft, kunnen ten behoeve van de moeder speciale punten voor beddegoed worden verstrekt. Voor een positie-ja.pon worden In het al gemeen geen speciale punten verstrekt. Alieen indien de a.s, moeder op haar tex- tielkaart geen voldoende aantal punten meer beschikbaar heeft, kunnen haar het ontbrekende aantal punten worden afge geven. A.s. moeders kunnen voorts 3 4 maan den voor de bevalling een speciale vergun ning en speciale punten verkrijgen voor een positie-wintermantel, een positie-zomer mantel en bustehouders. Op eer\ desbetreffende vraag deelde de heer De Hoo ons nog mede, dat geringe stagnatie in de aflevering van kindermeel en havermout veroorzaakt werd door de vervoersmoeilijkheden der afgeloopen pe riode. Te dien aanzien stelde hy ons echter gerust. De aflevering daarvan zal geleide lijk weer normaal worden. Wat de aflevering van wol op punten, betreft, kan niet worden gegarandeerd dat deze in iedere zaak. doch wel dat deze hier en daar verkrijgbaar is. Nederlandsche officieren bij Roosevelt. President Roosevelt heeft Vrijdag in het Witte Huis geconfereerd met de chefs der Nederlandsche militaire- en marinedelega tie, die onlangs uit Londen te Washington zijn aangekomen, waarschijnlijk om nauw contact te onderhouden met den vereenig- den Britsch-Amerikaanschen staf en de Australische en Nieuw-Zeelandsche offi cieren. Generaal Dijxhoorn en schout by nacht Termijtelen werden aan Roosevelt voorge steld door den Nederlandschen gezant te Londen. Bij het verlaten van het Witte Huis verklaarden de officieren, dat zij militaire en vlootaangelegenheden hadden bespro ken, maar zy weigerden iets naders mede te deelen. HELDEN DER ZEE GEEERD. Ten kantore van Nievelt en Goudriaan heeft te Rotterdam de huldiging plaats gehad van de bemanningen van de zeered- dingbooten „President Jan Lelj" en „Pre sident J. R. Wierdsma" te Hoek van Hol land, die zich op 26 October van het vo rige jaar zeer verdienstelyk hebben ge maakt bij het vergaan van het Duitsche vrachtschip „Herta Engeline Fritzen", dat voor Hoek van Holland in tweeën brak en verging. De „President Jan Leis" heeft onder commando van schipner J. Slis 19 opva renden, die 2ach op het voorschip bevon den, gered. De „Wierdsma" onder com mando van schipper J. van Dam.bracht de overige vijf van het achterschip in veilig heid. In tegenwoordigheid van alle bestuurs leden van de „Zuid Hollandsche Maatschap pij tot het redden van schipbreukelingen" heeft de voorzitter, de heer J. Rypperda Wierdsma de dappere bemanning toege sproken en den mannen hei eeremetaal, dat bij dergelyke gelegenheden wordt uitge reikt, op de borst g°speld. IJZEMDIJKE. Voor anonnementen en advertentiën Drukkerij BEVIN, Hoogstraat D 16L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2