PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT MAANDAG 16 FEBR. 1942 Singapore heeft zich overgegeven. De legerberichten van gisteren. ABONNEMENTSPRIJS: 39 ct. per 'week of 3.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Van 1—3 regels 1 1.65. Iedere regel meer S3 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties: van 1—5 regels f 0.55. Iedere regel meer 11 ct. (max. 8 regels). „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 4 bladzijden. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG Directie F, van de Velde, F. B. den Boer 185ste JAARGANG NUMMER 89 Hoofdredacteur 5 J. C. Visser, Vlissingen Da BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60. tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: LOndensche Kaal 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 825. Administratie telefoon 139 GOES: Red. en Administr. Turfbade 15, teL 2863, na kantoortijd tel. 2475 OOSTBURGRedactie en Admini stratie B re edestraat 45, telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, teL 35 BRESKENS: Dorpsstraat 35, tel. 21 aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" Het Japansclie hoofdkwartier heeft gis teren bekend gemaakt, dat Singapore on voorwaardelijk heeft gecapituleerd. De Britsche strijdkrachten hadden om 14 uur 30 het Japansche hoofdkwartier meegedeeld dat het leger van Singapore bereid was zich over te geven. Na korte onderhandelingen tusschen vertegenwoor digers van het Japansche en Britsche op perbevel geschiedde de capitulatie des avonds om 10 minuten voor acht. Luite nant-generaal Jamasjita, de opperbevel hebber der Japansche strijdkrachten op Malakka en luitenant-ge r.eraal Percival, opperbevelhebber der Britsche strijdkrach ten aldaar onderteekenden de documenten waardoor het stadium Malakka voor den oorlog in de Stille Zuidzee wordt beëindigd. De vijandelijkheden langs het geheele front werden om tien uur gestaakt. Het Britsche aanbod tot overgave van Singapore geschiedde, naar te Tokio ver luidt, op grond van de omstandigheid, dat Singapore niet meer is te houden. De stad zelf is van de landzijde volkomen ingeslo ten en ligt onder het vuur van de Japan sche artillerie. Van bijzondere beteekenis was voorts het feit, dat de Japanners niet slechts in het bezit waren van de belangrijkste ver sterkingen op het eiland, maar ook van de drie vliegvelden, Tengah, Smbawan en Seletar. De Japanners hadden een stalen ring rondom de stad Singapore gelegd, welke langzaam maar zeker steeds nauwer werd aangehaald. Van de Boekit Timah en an dere punten af beschoten de Japanners de vijandelijke stellingen in en rondom de ten doode opgeschreven stad. Het vuren van de Britsche artillerie uit Tsjangi en andere forten in het Noorden van het eiland als mede uit het eiland Brakang-Mati werd steeds zwakker. SINGAPORE GELEEK OP EEN LAAIENDE HEL. Volgens de verklaringen van gewonde Britsche soldaten, die in een niet-genoemde NederlandschrIndische haven zijn aange komen, leek Singapore in zijn laatste uren op een laaiende hel. Terwijl de stad in rook gehuld was, zag men daklooze burgers op straat en in de parken slapen naast uitge putte soldaten en officieren. Door een vlucht, die aan Duinkerken deed denken, trachtten de Engelschen aan deze hel te ontkomen, doch Japansche duik- booten en bommenwerpers versperden hun den weg. Slechts enkelen wisten te ont snappen. Een klein Australisch oorlogsschip, dat uit Sydney kwam nam op 7 mijl van Sin gapore van een in brand staand transport schip van 20.000 ton 1334 soldaten op en haalde er 200 andere uit het water. Een klein gedeelte der Australische troepen is op Java aangekomen. Een ander klein transportschip, dat ge woonlijk slechts 50 personen vervoert, be reikte Java met 500 vluchtelingen. Al deze menschen deden opgewonden verhalen over de vreeselijke laatste uren in Singapore. JAPANSCHE AANVAL OP CONVOOIEN. Naar het keizerlijke hoofdkwartier meldt heeft de Japansche vloot een aanval onder nomen op vijandelijke convoolen ten Zuiden van Singapore. In totaal werden 32 sche pen, waarbij kruisers, duikbooten, kanon- neerbooten, mijnenleggers en transport schepen tot zinken gebracht of beschadigd, schadigd. Men neemt aan, dat o.a. de Britsche lichte kruiser „Arethusa" (5220 ton) in den grond is geboord. Voorts werden tot zinken gebracht een hulpkruiser, een duik boot, tweekanonneerbooten, een mynenleg- ger, een „speciaal schip", en acht transportvaartuigen, te weten een van 30.000 ton, een van 8000 ton, vier van 5000 ton en twee van 3000 ton. Voorts werden een Nederlandsche kruiser, een Britsche torpedojager, twee „speciale schepen", tien transportvaar tuigen en een torpedoboot beschadigd, be nevens een mijnenlegger en een transport schip gedwongen aan den grond te loopen. JAPANSCHE VALSCHERMTROEPEN BEZETTEN PALEMBANG. Sterke formaties Japansche bommen werpers en jagers hebben, naar de Engel- sche berichtendienst uit Batavia meldt, Palembang op Sumatra met bommen en machinegeweervuur bestookt. Negen vlieg tuigen werden neergeschoten of op den grond vernield. Tijdens latere luchtgevech ten werden acht vijandelijke vliegtuigen vernield. Zaterdag zijn sterke Japansche val schermtroepen geland by Palembang op Sumatra en hebben, het vliegveld aldaar bezet, benevens andere sleutelposities. De valschermtroepen staan op het punt hun operaties uit te breiden. Deelen van het luchtwapen, die bij deze operatie bij stand leverden, hel ben reeds Zondagoch tend hun str.idplaats ingenomen op het vliegveld van Palembang. Palembang is het centrum van het groot ste olieveld op Sumatra. LUCHTAANVAL OP VLIEGVELD OP SUMATRA. Bij een verrassenden aanval op de lucht basis Pakan Baroe op midden Sumatra door de luchtmacht van het Japansche leger zijn, naar Domei meldt, met bommen en machinegeweervuur talrijke vijandelijke machUes, o.m. 4 Blenheim bommenwerpers op.den grond vernield. Tien bommenwerpers van het type Lock- head zijn door Japansche marinevlieg tuigen boven het eiland Banka neerge schoten. De Japanners leden geen ver liezen. DE STRIJD OM AMBON. De oorlogscorrespondent van de Yomi- oeri Sjimboen meldt, dat een succesvolle landing van Japansche eenheden op Ambon is uitgevoerd. De correspondent verwacht, dat het eiland spoedig geheel bezet zal zijn. Dagelijks wordt -iet aantal gevange nen en overloopers grooter. De verliezen van den tegenstander tot 14 Februari be droegen 300 Cooden en 2600 gevangenen. Voorts werden o.m. 7 kanonnen, 9 stukken afweergeschut, 2 tanks, 3 vliegbooten, 2 motortorpedobooten en veel munitie buit gemaakt. VERBORGEN LUCHTBASIS OP OOST-BORNEO ONTDEKT. Aan de kust van de Straat van Makas sar hebben^Japansche vliegers ten Westen van Balik Papan op Oost-Borneo in de rimboe een zorgvuldig verborgen lucht basis ontdekt. Met machinegeweervuur vernielden de Japansche vliegers drie juist gelande toestellen. Van drie jagers, die in den strijd trachtten in te grijpen, werd een neergeschoten, een tweede gedwongen een noodlanding te maken. AN AMB AS-EILANDEN DOOR JAPANNERS BEZET. In het te Batavia uitgegeven commu niqué wordt gezegd, dat de Anambas-eilan- den, die ongeveer'300 kilometer ten Noord oosten van Singapore liggen* door de Ja panners bezet zijn. EVACUATIE IN NOORD-AUSTRALIË. De radiozender van Canberra heeft het bericht uitgezonden, dat de Australische regeering een aanvang heeft gemaakt met het evacueeren van vrouwen, kinderen en noncombattanten uit de kustplaatsen in het Noorden en Noordoosten en het zenden van troepenversterkingen naar het Noorde lijke kustgebied van Australië. Bedrijven in Leningrad liggen stil. De voortdurende beschieting en bom bardeering van Leningrad hebben tot stillegging van de voornaamste oorlogs- en openbare nutsbedrgven in de omsingel de stad geleid. Naar overloopers en ge vangenen melden, is Leningrad sedert einde December van electriciteit verstoken. Daar door wordt ook de industrie van Leningrad verlamd. Slechts in enkele belangrijke wapenfabrieken wordt dè productie op kleine schaal met de hand voortgezet. De watervoorziening stagneert grootendeels, zoodat de burgerbevolking gedwongen is sneeuw te smelten om drinkwater te krij gen. BOLSJEWISTISCHE VUEGTUIG VE RLIEZE X. Volgens tot dusver binnengekomen be richten hebben de bolsjewisten op 13 Fe bruari in totaal 39 vliegtuigen verloren. Daarvan werden er 19 in luchtgevechten en drie door het afweergeschut neerge haald. De rest werd op den beganen grond vernield. Naar het agentschap Afip meldt, heeft de rechtbank van La Rochelle (Frankrijk) officieel het overlijden medegedeeld van 27 matrozen van den driemaster Notre Dame de Chatelet, uit La Rochelle. Het schip was op 10 Mei 1941 naar Groenland vertrokken en werd op 15 Mei door een Engelsche duikboot beschoten. Het schip verdween in de golven en de bemanning werd, toen zij in het water ronddreef, door een Engelsche duikboot met mitrailleurs beschoten. Slechts drie leden der bemanning werden gered, terwgl de 27 overige verdronken. Engelsche bommen op Duitsche kinderkliniek. B\j de Vrijdagnacht uitgèvoerde aan vallen van Britsche bommenwerpers op West-Duitsehe plaatsen werden 8 brisant bommen geworpen op de kinderkliniek van het gemeenteziekenhuis te Essen. De kinderkliniek werd zwaar beschadigd. Twaalf dooden, onder wie acht kinderen, en elf gewonden, onder wie drie kinderen, zgn de slachtoffers van deze nieuwe be wuste actie der Engelsche luchtmacht, aan wie de ligging van het ziekenhuis te Essen bekend is, temeer daar alle huizen in de omgeving van het ziekenhuis voorzien zijn van groote roode kruisvlaggen. Dat deze aanvallen op ziekenhuizen met voorbedachten rade zijn uitgevoerd bewij zen ook de plaatsen, waar de overige bommen te Essen zijn neergekomen. De Britten hebben bovendien nog vijf bommen in de nabijheid der stedelijke ziekenhuizen laten-vallen en de oorenkliniek door een brisantbom verwoest. Naar voorts verluidt, hebben Britsche vliegers in den nacht van Vrijdag op Za terdag een kerk te München-Gladbach aangevallen en met bommen zwaar be schadigd. Nieuwe benoemingen voor rijkvminister Speer. Het D.N.B. meldt uit Berlijn De FUh- rer heeft partijgenoot Albert Speer in de plaats van den overleden dr. Todt be noemd tot leider van het hoofdbureau voor techniek der N.S.D.A.P. en tot leider van den nationaal-socialistischen bond voor Duitsche techniek. Verder wordt officieel medegedeeld Rijksmaarschalk Goering heeft in zijn hoe danigheid van beautragte voor het vier jarenplan rijksminister Speer benoemd tot algemeen gevolmachtigde voor de regeling der bouwindustrie. Met deze beide benoe mingen is rijksminister Speer opvolger van dr. Todt in al diens functies. Distributie van vaste brandstoffen. ALLE VEENPRODUCTEN VALLEN VOORTAAN ONDER DE DISTRIBUTIEBEPALINGEN. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijvex'heid en scheepvaart maakt bekend, dat in den vervolge darie- kluiten, veenbonken, limmerturf en andere soortgelijke veenproducten, hoe deze ook worden genoemd, niet meer zonder bon mogen worden verkocht. Slechts aan- maakturf en bolsterturf mogen zonder bon worden verkocht. Op bonnen of toewijzingen mag per een heid van deze producten ten hoogste 200 k.g. (luchtdroog) worden afgeleverd. De maximumprijs van één eenheid is ge- lgk aan die van één eenheid baggerturf derde soort. Indien het product niet lucht droog wordt afgeleverd, mag in geen ge val deze maximumprijs worden gevraagd. Voor het vervoer van deze veenproduc ten gelden dezelfde voorschriften als voor andere turfsoorten, d.w.z., dat het ver voer (ook voor eigen verbruik) slechts mag plaats hebben, nadat daarvoor ver gunning is verleend door of vanwege het verkoopkantoor fabrieksturf N.V. te Assen. Voor bijzonderheden betreffende de in schrijving van producenten van bovenge noemde veenproducten wordt verwezen naar de elders in dit blad opgenomen offi- cieele publicatie. Vernietiging bon 196 bonkaart algemeen. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt bekend, dat bon 196 van de thans in ge bruik zijnde bonkaart algemeen niet voor het koopen van distributïegoederen zal worden aangewezen en derhalve kan worden vernietigd. De uitreiking van inlegvellen der distributiestamkaart. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij vestigt er met nadruk de aandacht op, dat ieder er in zjjm eigen belang voor zorg dient te dra gen, dat hij op de daartoe door de plaatse lijke distributiediensten bekend gemaakte tgdstippen het inlegvel voor de distributie stamkaart afhaalt of doet afhalen. Bij de uitreiking van bonkaarten voor voedings middelen zal namelijk voortaan zoowel" ~de distributiestamkaart als het bijbehoorende inlegvel dienen te worden medegebracht. Daar de eerstvolgende uitreiking van bonkaarten voor voedingsmiddelen reeds in de maand Maart 1942 zal plaats vinden, is het noodzakelijk, dat ieder er voor zorg draagt in de maand Februari in het bezit te zijn van het vereischte inlegvel. Indien men zich hieraan niet houdt, loopt men de kans de in Maart uit te reiken bonkaarten niet of te laat te zullen ontvangen. Personen, die verzuimd hebben op de door den plaatselijken distributiedienst be kend gemaakte tijdstippen hun inlegvel af te halen, dienen zich zoo spoedig mogelijk alsnog met den distributiedienst in ver binding te stellen. Zvoals bekend, dient de distributiestamkaart en de bon reserve „13 A", reserve „13 B", reserve „13 C" of re serve „13 D" bg het afhalen der inlegvellen te worden medegebracht. Naar aanleiding van de in de pers ver schenen mededeeling dat wie verhinderd is het inlegvel af te halen, de stamkaart met bon 13 van de bonkaart „reserve" aange- teekend kan opzenden naar het distributie, kantoor, wordt er nog op gewezen, dat dit uitsluitend geldt voor het geval het den belanghebbende ten eenenmale onmogelijk is in zijn woonplaats het hem toekomende inlegvel af te halen of te doen afhalen. Dit zal dus slechts bij hooge uitzondering voorkomen. Dragen van N.S.B.-uniform en insigne. Van bevoegde zijde deelt men het vol gende mede: Nu de N.S.B. de eenige politieke partij is, die in het bezette Nederlandsche ge bied bestaat, kan het verbod tot het, in dienst of bij gekleed gaan in uniform, dragen van insignes van de N.S.B., van haar neven organisaties en van de door den Rijkscommissaris erkende lichamen, niet gehandhaafd worden. Ook het in dienst dragen van de uniformen van de N.S.B., van haar neven-organisaties en van de door den Rijkscommissaris erkende li chamen dient te worden toegestaan, tenzij voor hetverrichten van den dienst (b.v. bij P.T.T. of spoorwegen), bepaalde uni- formkleeding voorgeschreven is. In verband hiermede hebben de secreta ris-generaal van het departement van bin- nenlandsche zaken en van opvoeding, we tenschap en kuituurbescherming, in op dracht van den commissaris-generaal voor bestuur en justitie, beschikkingen uitge vaardigd, waarbij in het vervolg insignes en uniformen van de N.S.B., van haar ne ven organisaties en van de door den Rijks commissaris erkende lichamen door ambte naren, hoogleeraren, onderwijzers, enz. in dienst mogen worden gedragen. Voorts is door den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, we tenschap en kuituurbescherming bevorderd, dat het aan studenten van universiteiten en hoogescholen, zoomede aan leerlingen van onderwijsinrichtingen in den uitge breids ten zin des woords is toegestaan de evenbedoelde insignes en uniformen te dragen in de gebouwen en op de terreinen der universiteiten en hoogescholen en in richtingen van onderwijs. hi JPulchri Studio" te "s Gravenhage Is Woensdagmiddag de Medertandsehe Kultuurraad in een plechtige zitting door den Rijkscommissaris, dr. Sey*s InquarL geïnstalleerd. Een overzicht tijdens de rede van den Rijkscommissaris PoJygoon-Zeijlemeker Boterhandelaren veroordeeld tot 10.000 boete. WEGENS TEKORT AAN BONNEN. Ondanks herhaaldelijk gegeven waar schuwingen blijkt bij controle op bedrijven o.a. van boter en kaasproducten en bg de betreffende handelaren, dat deze niet vol doende distributiebonnen respectievelijk toewijzingen kunnen overleggen over de door hen afgeleverde producten. Met nadruk wordt er van de zijde van het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd nogmaals op gewezen, dat de bonnenadministratie steeds nauwkeurig en volledig dient te worden bijgehouden en dat steeds het juiste aantal bonnen en toewijzingen op het bedrijf aanwezig dient te zijn evenals de voorraad producten, zoo als deze volgens de administratie móet be dragen. In dit vex-band verdient het de aandacht, dat een boterhandelaar in het Westen des lands onlangs door den tuchtrechter tot een boete van 10.000,is veroordeeld wegens een tekort aandistxïbutiebeschei- den. Dit vonnis zij een ieder nogmaals een waarschuwing" om bonnentekorten te voor komen. Utrechtsche voorjaarsbeurs gaat niet door. In aansluiting aan de beslissing, welke is genomen tot het doen vervallen van de in 1942 in het Duitsche Rijk te houden jaarbeurzen, heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nedex-landsche gebied het gewenscht geoordeeld, dat ook de Neder landsche jaarbeurs, welke van 14 tot 23 April a.s. zou worden gehouden, niet zal plaats vinden. Mitsdien zal de a.s. voor jaarsbeurs n i e t worden gehouden. BEURZEN VOOR MUZIEKSTUDIE - De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming brengt ter algemeene ken nis, dat in 1942 van rijkswege beurzen voor muziekstudie zullen worden beschikbaar gesteld ten behoeve van on/of minvermo gende jongelieden van Nederlandsche na tionaliteit. Sollicitanten behooren hun gezegelde ver zoekschriften daartoe voor 16 Maart a.s. in te zenden. Voor verdex'e bijzonderheden zij verwezen naar de bekendmaking in de Nederlandsche staatscourant van Woens dag 11 Februari j.L Duitschland strijdt voor Europa. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte Zondag bekend In het Oosten zijn ook gisteren de aanvallen van den vgand mislukt die op enkele plaatsen aan het front steeds weer werden herhaald. Eigen aanvalsondernemingen verliepen suc cesvol. Formaties gevechtsvliegtui gen en Stuka's van de luchtmacht deden ondanks ongxxnstige weersom standigheden doeltreffende aanvallen op vijandelijke troepenbewegingen, vernietigden verscheiden marchee- rende kolonnes van den vijand volle dig en vernielden een groote hoeveel heid ravitailleerings materiaal. In het hooge Noorden werden installaties van den spoorweg Moermansk ver woest. In Noord-Afrika hebben Stuka's van de Duitsche luchtmacht gemoto riseerde afdeelingen van den vgand in de omgeving van Ain e! Gazala gebombardeerd. In de wateren ten Noorden van Benghazi beschadigden Duitsche gevechtsvliegtuigen van twee geëscoi-teex'de Britsche kon vooien nog twee vrachtbooten van 15.000 ton in totaal zoo zwaar, dat ook deze schepen vernietigd geacht kunnen worden. Bovendien werden twee lichte kx*uisers, twee torpedo jagers en een groote koopvaarder door bommen getroffen. Ten Oosten van Malta is een pa trouillevaartuig door een luchtaanval vernietigd. Een duikboot bracht aan de Afrikaansche kust ter hoogte van Mersa Matroeh van een konvooi 2 schepen tot zinken. Bx-itsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht op enkele plaat sen in Zuidwest-Duitschland storings- aanvallen gedaan, die militair zonder succes bleven. De verliezen der Britsche lucht macht bij den strijd ter zee en in de lucht, die 12 dezer in het Kanaal werd geleverd, zijn tot 49 vliegtuigen ge stegen. Verwacht mag worden, dat in deze luchtgevechten nog 13 andere vijandelijke toestellen zijn neerge schoten. Bij deze gevechten onder scheidden zich de formaties onder het opperbevel van generaal veldmaar schalk Sperrler, aangevoerd door ge- neraal-vlieger Coeler en kolonel Gal land. De Sovjet luchtmacht heeft in de periode van 7 tot 14 Februari 153 vliegtuigen verloren. Daarvan wer den er 88 in luchtgevechten en 38 door luchtdoelartillerie neergescho ten, de rest op den- grond vernield. In hetzelfde tijdsverloop gingen aan het Oostelijk front 25 eigen toestellen verloren. Bg de gevechten in den Noordelg- ken sector van het Oostelijk front heeft wachtmeester Kirchner, stuk leider bg een stormbatterij, zich bij zonder onderscheiden door in den loop van 3 dagen 11 aanvallende vg- andelgke tanks stuk te schieten, waaronder verscheidene bijzonder HET ITALIAANSCHE. Het Italiaansche legerbericht van Zon dag luidt als volgt Gemotoriseerde en gepantserde elemen ten, die ten Oosten van Mechili detache menten 'en patrouilles van den tegenstan der hebben ontmoet, hebben hen gedwon gen zich na. een kort gevecht terug te trekken. De Italiaansche en Duitsche luchtwapena zijn voortgegaan met intensieve en succes volle aanvallen op het achterland van den vgand. Haveninstallaties te Tobroek wer den gebombardeerd, troepenconcentraties en gemotoriseerde strijdmiddelen werden uiteengedreven. Duitsche jagers vernielden in luchtgevechten vrjf Curtissnxachines, Duitsche formaties hebben zonder opont houd dag en nacht de vloot- en luchtbases van Malta gebombardeerd. Talrijke, zware branden werden waargenomen. Vijande lijke vlootconvooien werden herhaald© malen aangevallen door de luchtstrijd krachten in het Oosten van de Middelland- sche Zee. Italiaansche torpedovliegtuigen hebben een grooten vgandelijken koopvaar der' doen zinken en een anderen koopvaar der zwaar beschadigd. Duitsche vliegtuw gen hebben talrijke schepen met groote eiï gemiddelde tonnage aangevallen. Zij wer den getroffen met bommen van zwaar kaliber. Drie schepen zijn met zekerheid in den grond geboord. Ook cscortecrende vaartuigen werden doeltreffend geraakt- Een van onze verkenningsvliegtuigen, dafc zwaar werd aangevallen door vier Engel sche jagers, schoot er een van neer en keerde terug na zijn taak te hebben vol bracht. Ook vannacht zgn eenige bommen door vijandelijke toestellen geworpen op Cata nia. Een vliegtxiig, dat aan den aanval deelnam en getroffen werd door afweer- vuur, stox'tte brandend in zee. DE FÜHRER SPREEKT JONGE OFFICIEREN TOE. De Führer heeft in het Sportpalast te Berlijn zoojuist bevorderde officieren van het leger en vlak voor hun bevordering tot officier staande vaandrigs van de marine en de luchtmacht alsmede jonkers der Waffen-SS toegesproken. Rijksmaarschalk Goering meldde den Führer 9883 aangetre den jonge officieren en vaandrigs. De Führer gaf den jongen soldaten de parolen mede voor hun toekomstige plich ten als officier en leider van de nationaal- socialistische wéermacht. ONTPLOFFING IN BRITSCHE WAPENFABRIEK. De Daily Express maakt melding van een nieuwe ontploffing in een Britsche wa penfabriek. Ditmaal is een bedrijf in Zuid- Schotland getroffen. Vijf arbeidsters zijn hierbij om het leven gekomen. GAULLISTISCH CORVET VERNIELD. Naar de New-Yorksche zender meldt, is een Gaullistisch corvet op den Atlan- tischen Oceaan getorpedeerd en in den grond geboord. Het verrichtte convooi- dienst. 36 opvarenden worden vermist,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1