Hoesten Hoestival STADSNIEUWS Middelburg TWEE JEUGDIGE RLJWIELDDEVEN AANGEHOUDEN. In den loop van 1941 zijn alhier ver schillende rijwielen, die onbeheerd stonden, verdwenen, waarvan men later wel een deel op haalde uit het water, maar waar van toch steeds de banden of tevens de wielen ontbraken. Toen dezer dagen een rechercheur bij een ingezetene de resten van een rywiel ontdekte, dat ook tot de vermiste behoor de, vroeg hij direct van wien het gekocht was, en dit leidde tot aanhouding van den 17-jarigen magazijnbediende P. H. Deze bekende dit rijwiel te hebben weg genomen en tevens, dat hij debet was aan diefstal van nog 8 der vermiste karretjes. Deze had hij gestolen samen met den 20-jarigen koperbewerker L. B. B., even als H. alhier woonachtig. Ook deze werd aangehouden en legde een bekentenis af. Beide jongelui, die van de opbrengst van de verkochte banden tij dens hun vacantie elders goeden' sier heb ben gemaakt, zijn in arrest gehouden en zullen aan de justitie worden voorgeleid. Onder de gestolen rijwielen waren zoowel dames- als heerenfietsen. HET AFHALEN VAN IN LEGBLADEN. Op het distributiekantoor heeft men thans een begin gemaakt met het uitrei ken van inlegbladen voor de distributie stamkaarten. Het is gebleken, dat velen over de toedracht van deze uitreiking niet of niet voldoende op de hoogte zgn, waar om wij nog eens nadrukkelijk verwijzen naar de desbetreffende publicatie in ons no. van Dinsdag. Er kan nog op worden gewezen, dat de gehuwde vrouw haar stamkaart dient over te leggen op den naam van haar echtge noot, terwijl deze ook gerechtigd is, als hoofd van het gezin, de stamkaarten van zijn huisgenooten, personeel of pension gasten over te leggen. Tevens wordt de aandacht er op gevestigd, dat de bonnen 13 (a, b, c of d)-r e s e r v e tegelijk die nen te worden overgelegd. DE NOODWINKELS. Een tweetal noodwinkels aan de Londen- sche Kade komen resp. 1 Maart en 1 April vry, daar de huidige huurders ze gaan ver laten. Zooals uit een publicatie in dit nummer blykt, heeft de burgemeester be sloten deze noodwinkels zoo mogelijk we derom te verhuren aan Middelburgsche winkeliers. 60-JARIGE SCHOOL. Deze .week bestaat de school der Ned. Herv. Gemeente, beter bekend onder den naam Moienwaterschool, 60 jaar. Opgericht in 1882, vooral door toedoen van de bekende Middelburgsche predi kanten Rijnders en Nonhebei werd zij als tweeklassige school op 2 Februari van dat jaar geopend in een verbouwd pakhuis van de Oost-Indische Compagnie. Onder de leiding van het eerste hoofd, den heer Rademaker en diens opvolgers is de school uitgegroeid tot een bloeiende 7-klassige Inrichting, ondergebracht in een frisch, keurig verzorgd schoolgebouw. In verband met de tijdsomstandigheden zal het 60-jarig bestaan niet op feestelijke wyze herdacht worden. LEUN VAN DE BOTERMARKT OVERLEDEN. Toen wjj in ons nummer van 10 Octo ber jj.l. een bericht opnamen over de althans voorloopig laatste botermarkt tc Middelburg eu wij daaraan toevoegden het treffend afscheid van Leun, die onge veer een halve eeuw met haar beste Wal- chersche boter naar de Markt kwam, heb ben wij den wensch uitgesproken, dat het een „tot weerziens" zou zijn. Het heeft helaas niet mogen zijn: Deuntje de Vis ser geboren Wisse uit Aagtekerke is Zon dag jl. aan haar gezin ontvallen. Niet alleen in haar naaste omgeving, maar ook bij haar, die geregeld op de Markt van Leun kochten en zich met haar onderhielden, zal het heengaan met diep leedwezen vernomen zy'n. LAND- EN TUINBOUW NED. BOND VAN ARBEIDERS IN LAND- EN TUINBOUWBEDRIJVEN. De heer D. Tiggelaar te Goes, districts bestuurder voor het district Zeeland-West Noord-Brabant van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedrijf, is aangewezen tot bestuurder van denzelfden bond in het dis trict Groningen-Noordelijk Drente. De heer Tiggelaar was vanaf 1 Juni 1936 in het district Zeeland-Noord-Brabant werkzaam. Zoodra zijn opvolger is aangewezen zal hij naar zyn nieuwe standplaats Groningen verhuizen. LANDELIJK MANTELCONTRACT TUINBOUWBEDRIJF. Tusschen het hoofdbestuur van den Ne derlandschen Tuindersbond en dat van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf was na meerdere besprekingen voorloopige overeenstemming verkregen over den in houd van een voor 1942 af te sluiten z.g. landelijk mantelcontract voor het geheele tuinbouwbedrijf. De leden van den Tuin dersbond bleken echter tegen enkele on derdeden van het mantelcontract zulke groote bezwaren te hebben, dat zulks voor het hoofdbestuur aanleiding is geweest aan den Nederlandschen Landarbeidersbond mede te deelen, dat onder deze omstan digheden van afsluiting van het contract niets kan komen. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Landarbeidersbond heeft nu dc tusschen komst ingeroepen van het college van Ryksbemiddelaars. LANDELIJK MANTELCONTRACT LANDBOUWBEDRIJF. Naar aanleiding van een verzoek van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf inzake de in voering van een landelijk mantelcontract voor het geheele landbouwbedrijf in Ne derland, treeft het college van Rijksbemid deiaars aan een- aantal deskundigen de vraag voorgelegd of het aanbeveling ver dient algemeene bepalingen vast te stel len, welke geheel of gedeeltelijk een on derdeel zullen moeten vormen van alle loonregelingen in den landbouw en zoo ja. hoe deze bepalingen zullen dienen te luiden. STADSNIEUWS Vlissingen HERVATTING LESSEN SCHOOL A. Maandag a.s. zullen de lessen aan de leerlingen van de openbare lagere school A (hoofd de heer A. de Mol) worden hervat. De eerste en derde klasse zijn onderge bracht in de Fröbelschool aan de Paling- straat terwijl de tweede, vierde, vijfde en zesde klasse in het schoolgebouw Groene- woud (ingang Groenewoud) worden ge huisvest. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Heden herdenkt het echtpaar N. Holle- brandseDe Bree, Vrijdomsweg 22 alhier, zijn 50-jarige echtvereeniging. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen, maakt bekend, dat aan zün bureau als gevon den is gedeponeerd: een tonnetje met viech; di verse sleutels; paar kinderwantjes (blauw, rood. groen en beige); paar blauwe babywantjes; wollen kinderwantje; roode kinderportemonnaie met inhoud: cn dat inlichtingen zijn te beko men omtrent: houten slede bij P. van Molen broek. Molenstraat 30: bril met brillendoos bij mej. Pattenier. Groenewoud 62; huissleutel bij C. H A. Lute. Breewaterstraat 21; rijwielslot bij Gunter. Noordstraat 45; eenig geld bü Ste- ketee. Hendrikstraat 36: kinderwentj^ blauw met rood bü J. de Regt, Verk. Quakkelaarstraat 43. algemeene distributiekaart bü E. Weug. Margrietenlaan 46; portemonnaie met ritslui- ting en inhoud bij J. van Stee, Noordstraat 68; mondstuk van stofzuiger bij H. Hofman, Boscb- jeslaan 48; polsmof bü Dingemanse. Riebes- straat 62: lichtblauw, gebreid kinderhand- schoentje bij S. Sfroo. Noordstraat 41: lederen motorhandschoen bij Sohier, Arbeidstraat 20; boodschappenmandje bij A. Koppejan, West straat 10; kussensloop met wachtgeld bij mevr. Ahn, C. Buskenatraat 15; dubbele bruine zeil doeken rüwieltasch bij W. Ovaa, bloemenlaan 32; bos sleutels bij C. de Waard, Badhuisstraat 96; huissleutel bij J. de Quellerij, Bouedijke- straat 9; bril voorzien van dikke glazen bij Smits, Vlissingsohestraat 391, Koudekerke, tot 5.30 uur n.m. bij den heer Boonstra, Boul. de Ruijter 58; sportriem bij H. Scheers, C. Bus- kenstraat 47; ceintuur van een damesmantel bü Stroo, Weststraat 12: wit rechter kinderhand- schoen bij Brasser, Vrtjdomweg 44; paar zwarte dameskousen bü Boelhouwer, Oude Markt 35: papieren geldstuk bij den heer Moll, Lanoü- straat 19; blauwe dameswant. waarin bruine handschoen inhoudende eenig geld bij Verijzer, Spuistraat 39: paar lederen kaphandschoenen bij M. P. Brouwers. Palingstraat 30: bruine ge breide heerenhaud schoen bü Jilleba. CUJver- straat 29; geel gekleurde dames- of kinderpor temonnaie met ritssluiting, Inh. distributiekaart en eenig geld bü Diericks, Hyacintenlaan 25 en paar grüze wanten," gemerkt H. S. bü J. de Bree, Walstraat 67. STADSNIEUWS Goes MEDISCHE SPORTKEURING. Besloten tof oprichting van een bureau Goes. Door een commissie, onder voorzitter schap van den heer J. Goeflee, was Dins dagavond In melksalon „De Landbouw" een bijeenkomst belegd \'an bestuurders van sportvereenigingen, met het doel om te komen tot oprichting van een Bureau voor medische sportkeuring te Goes. Ook dr. Dikkenberg was onder de aanwezigen. Na een korte inleiding van den heer Goedee wejd door hem het woord gegeven aan den heer R. van Roo, van Middelburg, die - op verzoek als afgevaardigde en bestuurslid van het Bureau Medische Sport keuring Middelburg-Vlissingen, een uiteen zetting gaf over de organisatie en werk wijze, waarbij spr. er op wees, dat van hem geen deskundig medisch betoog te wachten was, doch hij veronderstelde, dat allen het belang van een medische keu ring voor de sportbeoefenaars zouden be seffen en in deze hun verantwoordelijkheid als bestuurders zouden gevoelen. Spr. zette voorts uiteen, dat de bureaux tezamen ver- eenigd zijn in de Federatie van Bureaux voor medische sportkeuring, die algemeene richtlijnen vaststelde. Zoo is o.s. bedoeling, dat de keuring niet geschiedt door den huisarts der sportbeoefenaars, doch door een speciaal daarvoor aangezochten arts. De resultaten der keuring zijn geheim en alleen de arts heeft inzage der rapporten; hij kan echter overleg plegen met de huis artsen. In den regel zal geen afkeuring behoeven te volgen; in sommige gevallen soms een tijdelijke ontzegging met be paalde voorschriften cn herkeuring. De kosten worden door degenen die gekeurd worden zelf gedragen. De aangesloten ver- eenigingen betalen 5 contributie mini mum. N.V.B. en N.A.U. hebben deze keu ring reeds voor de in wedstrijden uitko mende leden verplichtend gesteld. De N.V.B. slechts voor eenmaal, doch dit heeft uit den aard der zaak niet veel te betee- kenen; gewenscht is een jaarlijksche keu ring. In het begin is vaak tegenstand te overwinnen, vooral onder dc .dames-leden, doch al spoedig beseffen allen van hoe groot belang het is als zy elk jaar grondig gekeurd worden. Nadat spr, nog meer bijzonderheden over de organisatie had medegedeeld, volgde "een uitvoerige bespreking. De heer P. Koster wees op de financieele kwestie en achtte het moeilijk de leden tot de uitgave van de kosten te dwingen. De heer M. C. J. de Kok betoogde de wenschelijkheid, bij verplichting tot keuring, daarin ook de vereenigingen uit de omstreken van Goes onder te brengen. Spr. wees voorts op het belang van een blijvende samenwerking. De heer H. van Benthem noemde de finan cieele kwestie de grondslag voor een duur zame werking van het bureau. Volgens spr. moeten de vereenigingen daartoe de ver antwoording voor de kosten dragen. Zij kunnen dat doen door op de contributie een toeslag van 1 cent per week of 5 cent per maand te innen. De leden betalen dan voor hun eigen keuring: die is jaarlijks gewaarborgd en men Ml die kleine kosten er graag voor over hebben. De heer C. Landman merkte op, dat de vereeniging daarop eventueel een kleinen toeslag kan geven. De heer J. Weststrate zag in deze regeling ook een goede oplossing en achtte het wenschelijk op deze wijze dan ook de jongste leden, b.v. van hun tiende jaar af, in de keuring onder te brengen. De ouders zullen die één of twee cent per week gaarne betalen als zij weten dat hun kinderen daar elk jaar grondig voor gekeurd worden. Tenslotte werd in beginsel besloten tot oprichting van een bureau voor Medische Sportkeuring te Goes, dat dan een rayon met een straal van twintig kilometer zal beslaan, terwijl de kosten per keuring en per persoon op 75 cent gesteld werden. Een en ander ter nadere goedkeuring van een tweede te houden vergadering, waarop de besturen van alle sportvereenigingen in het genoemde rayon uitgenoodigd zullen DE ken no9'^^Vlts;t geleverd kende d„ moei» doet v<°'de"'beenoude, ie*9« ïir?- cMo«tvb=»" Faillissementsstatisüek. GUNSTIGER CIJFERS OVER 1940. Het overzicht van het aantal uitgespro ken vonnissen van faillietverklaring, waar mede de zoo juist verschenen faillisse mentsstatistiek over 1940 (bewerkt door het Centraal Bureau voor de statistiek) aanvangt, doet zien, dat er in 'den loop der jaren groote schommelingen waren in de cijfers der uitgesproken faillissementen in 1915 1293, in 1925 3765, daarna weer vermindering tot 2589 in 1929 hooge cij fers in de jaren 1932 tot en met 1935. De in 1926 begonnen daling duurde in 1940 voort, 1939 1978, 1940 1133. Uit de specificatie naar economisch-geo- grafische gebieden blykt, dat voor 40 van de 42 groepen het cijfer van 1940 gunstiger was dan dat van 1939. Belangrijke daling werd opgemerkt o.a. voor het industriege bied van Twenthe en Achterhoek van Gel derland (1939 56, 1940 20), Amsterdam (resp. 276 en 185), Rotterdam (128 en 52), zandgronden van Noord-Brabant (73 en 19), Noord-Brabant's Westelijk indus triegebied (46 en 15). Het aantal gefailleerde oédryven bedroeg in de jaren 1938 tot en met 1940 resp. 1676, 1465 en 787. Belangrijk lager waren o.a. de cijfers van de volgende bedrijfs groepen bouwbedrijven, onderhouden en reinigen van straten en wegen (1939 173, 1940 134), handel (resp. 614 en 293), ver keerswezen (153 en -96). In de statistiek over 1940 zijn voorloo pige cijfers van de maanden' Januari tot en met November 1941 opgenomen samenge steld was het aantal faillissementen in deze maanden 643 tegen 1186 in 1940.- Door het gebruik van Hoesüval, verdwijnt Uw hoest geheel en al „Wat Mijnhardt maakt is goed". Flacon 90 ct. By Apoth. en Drogisten. Justitieele statistiek. Blijkens de door het Centraal Bureau voor de statistiek jaarlijks gepubliceerde justitieele statistiek over 1940 steeg het aantal bij den hoogen raad aanhangig ge maakte strafzaken in 1940 tot 1144 (1939 1046). Van de 1164 bij arrest afgedane za ken eindigden 1052 of 90,4 pet. met ver werping van het ingestelde cassatiebe roep. By de gerechtshoven werden 2719 hooger beroepen ingesteld tegen 2733 in 1939. Ook werden minder arresten in strafzaken ge wezen 1939 2894, 1940 2712. Het aantal strafzaken in eersten aanleg bij de arrondissementsrechtbanken aange bracht en door deze gerechten afgedaan, was lager dan in 1939 (aantal gewezen eindvonnissen 1939*32438, 1940 31370). De behandeling van strafbare feiten in zake de distributiewet, luchtbeschermings- wet e.d. kwam op grootere schaal eerst in 1941 voor. De kantongerechten deden in 1940 167849 strafzaken af tegen 204723 in 1939. Uit velerlei bijzonderheden betreffende de strafrechtspraak, die deze statistiek be vat, blykt o.a., dat de toepassing van voor waardelijke veroordeeling in 1940 ongeveer gelijk bleef. In genoemd jaar werden 4892 personen in voorloopige hechtenis genomen tegen 4537 in 1939. INBRAAK IN ZWEMINRICHTING TE BERGEN OP ZOOM. Toen de opzichter O. van de bad- en zweminrichting te Bergen op Zoom zich ter controle naar de zweminrichting begaf, hoorde hij leven in het hoofdgebouw en binnengaande merkte hij, dat de boel door ongewenschte bezoekers overhoop was ge haald. Hij zag tegelijkertijd eenige perso nen langs den achterkant wegvluchten, van wie hij er nog twee staande kon hou den. Toen hij ze ter ondervraging mee naar binnen nam, werd hy. voordat hij daartoe de gelegenheid had, door een hunner met een stuk ijzer op het hoofd geslagen, waar door hy verwond werd en zoodanig versuft was. dat de jongens konden vluchten. De politie heeft de inbrekers echter ach terhaald. Het zijn zekere V.. M. en S. Tegen hen werd wegens diefstal met braak, en tegen S. ook ter zake van ge weldpleging proces verbaal opgemaakt Z\| bleken bovendien nog meer diefstallen te hebben gepleegd en zijn ter beschikking van de justitie gesteld. ZU1DZANDE. Voor abonnementen en advertentiën J. J. KISSEEUW, M 66. LAATSTE BERICHTEN worden, met mandaat tot het nemen van bepaalde besluiten. Tot voorloopige bestuursleden, belast met de verdere uitwerking der plannen, werden benoemd de hecren: J. Goedee, A. J. C. Nordlohne en N. Gelok. JapatlSch communiqué over den aanval op Java. Omtrent den eersten Japanschen aanval op verscheidene plaatsen in Oost-Java waarvan op 3 Februari in een bericht uit Batavia melding is gemaakt meldt thans het Japansche keizerlijke, hoofd kwartier volgens een bericht van Domei, dat de Japansche luchtmacht, die opereert over het Zuidwestelijke gebied van den Stillen Oceaan, op 3 Februari een massalen aanval heeft gedaan op de vlootbases van Soerabaja en de luchtbasis van Malang op Java. In totaal werden 85 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten of op den bega- nen grond vernield. Omtrent zes vijande lijke toestellen is de vernietiging nog niet bevestigd. Naar verluidt, heeft de Japan sche luchtactie tot de feitelijke vernietiging van- de geheele vijandelijke luchtmacht ge leid. Drie Japansche vliegtuigen worden vermist, terwijl een machine binnen de vij andelijke stellingen is neergestort. Het communique voegt hieraan toe, dat de Ja pansche luchtmacht gedurende drie dagen van patrouilieeren in het Westelijke deel van de Javazee, dus op 1, 2 en 3 Febru ari, met bommen een vijandelijk schip van 6.000, een van 3.000 en een van 2.000 ton tot zinken heeft gebracht^ SPORT BUTEN EN KEIZER BREKEN NED. HECOBDS HARDRIJDEN OP DE 1500 EN 3000 METER. De Berger ijssportvereeniging had gisteren natio nale wedstrijden uitgeschreven over 500, 1500 en 3000 nieter. De wedstrijd, die 24 deelnemers had getrokken, waaronder de beste rijders van ons land, begon al goed, want op de 500 meter werden direct uitstekende tijden genoteerd. De 1500 meter bracht de eerste sensatie. Toen Buyen en Keizer aan den start kwamen, voelde het publiek als het ware de spanning. Men wist dat de 1500 meter Buyens sterkste nummer was en rekende dan ook op een overwinning van hem. Welnu hij werd ook eerste, maar niet dan na spannenden strijd. Zijn tijd was 2 min. 31.4 sec., terwijl Keizer er 2 min. 32.8 sec. over deed. Beiden verbeterden dus het record van S. Heiden, dat op 2 min. 33.4 sec. stond en in 1929 gemaakt werd. Beide rijders kwamen op de 3000 meter weer tegen elkaar uit en bijna 4 ronden lang ha8 Buyen de leiding. Toen echter passeerde Keizer hem. De voorsprong was niet groot; het gevecht duurde voort tot dc laatste meter. Toen moest Buyen zich gewonnen geven en met een tijd van 5 min. 14.9 sec; won Keizer dit nummer. Buyens tijd was 5.16.4. Met deze tijden bleven beide rijders ver beneden het reéord van v. d. Scheer, dat deze in 1929 maakte, met 5 min. 20.4 sec. Algemeen klassement: 1. Buyen 150.800; 2. Keizer 152.216; 3. Van Huorn 154.800. AKE SEYFFARTH VESTIGT NIEUW WERELDRECORD SCHAATSENRIJDEN OP 3000 METER. De Zweed Aké Seyffarth heeft tüdens (Jen landenwedstrüd tusschen Zweden cn Zwitser land te Da vos een nieuw wereldrecord schaat senrijden gevestigd op de 3000 meter. Hü knabbelde niet minder dan 3,9 seconden van het oude wereldrecord, dat op naam staat van den Noor Ivar Ballangrud met 4.49.6 af, en bracht het dus op 4.45.7.' BURGERLIJKE STAND AAGTEKERKE. Overleden W. Vos, oud 75 jaar, echtgenoot van N. Maljers. Over Januari 1942. SEROOSKERKE. Geboren Adriaan Cornells, zoon van Cornells Arie Louwerso en van Jo hanna Clarisse. Maria, dochter van .Pieter Louwerse cn van Christina Schoc. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Over Januari. Geboren: Jannetje Cornelia, dochter van I, Joosse en J. C. Poppe. Janna, dochter van J. Keuterman cn J. de Kok. Anna Maria, dochter van M. Matthijssen en B. Meulenberg. Jan Louis zoon van A. de Troye en K. Kodde. Leendert, zoon van L. van Eenennaam en J. S. Koppejan. Getrouwd: W. Huige. j.m. 26 j. en J. Pleijte. jd. 23 j. J. I. Janse, jm. 24 j. en G. E. Min- naard, jd. 23 j. Overleden: S. A. Janse, 36 j., man van P. de Kie-rk. WJSSBNKERKE. Van 21—30 Januari. Gebo ren Tannetje, dochter van Gilles P. Stokman en Maatje van Goudswaard; Jacoba Janny, dochter van Marinus D. Kabboord en Tdnuetje Holle- stelle. Overleden: Johanna Maria Ha ge. vrouw van P. A. Westerweel, S3 jaar; Marina Elisabeth Cle ment, 77 jaar, wed. van Cornelia den Bakker. Adriana Cornellsse, 62 jaar, vrouw van S. C. Klap. Ondertrouwd: Pieter Krijger, 31 jaar en Jan netje Mullié, 29 jaar. GROEDE. Geboren: Een dochter van Johan Christoffel de Hooge en Jannetje Westerhout. Overleden: Philimon Josep De Letter, 57 jaar, man van Julienne Marie Bonte. KALME HANDEL OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. De Effectenbeurs te Amsterdam kenmerkte zich door kalmen handel. Het gemiddelde koerspeil op de aandeelenmarkt onderging niet veel verandering. De koersbeweging was echter onzeker. Nadat kort na de opening een opgaan de lijn werd gevolgd, trad midden-beurs een reactie in, maar later gingen de koersen op nieuw een kleinigheid naar boven. Het meest opvallende verschynsel was de goede stemming op ae Nederlandsche beleggingsmarkt. De nieuwe 3V- ',c obligation stonden in het centrum van de belangstelling en ontmoetten daarbij goede vraag. Terwijl de laatste dagen bynu aanhoudend in de omgeving van 97is den emis- siekoers, was gehandeld, kon deze obligatie zich niet onaardig verheffen. In het begin werd ge handeld tegen 97 9/16. maar geleidelijk aan trok 'de koers naar boven en later op den middag werd zelfs tegen 97 13/16 afgedaan, zoodat de prijs, waartegen deze stukken aan de markt werden gebracht, behoorlük werd overschreden. In de overige Nederlandsche staatspapieren ging het kalm tot, de koersen waren vrijwel on veranderd. De Amerikaansche soorten waren goed prijshoudend, de Duitsche markt was stil. Van de locale, anndeelen debuteerden HVA's op 298. iiiaar .de koers steeg vrü snel. tot 310, oni daarna achteruit te gaun tot 300. Later in den middag echter kon dc beste fl£üs weer worden benaderd. Vorstenlanden liep op van 86 tot-89 op de rubberafdeeling was weinig te doen. Amsterdam rubbers waren goed prijs houdend en schommelden daarbij voornamelijk tusschen 1S4 en 188. De affaire in tabakken was vrüwel tot stilstand gekomen en onder beurs- tijd was het niet gemukkcliik om tot affaire te geraken. De petroleumafdecling gaf voor olies rustige affaire te zien, waarbij de koers schom melde tusschen 248cn 253. en tegen het slot werd slechts even beneden het hoogste peil af gedaan. De handel in scheepvaartaandeelen was rustig. De scheepvaart unies liepen gelei- delük aan naar boven van lSSVs tot 161. Ove rigens waren de mutaties niet groot. Hier en daar waren de koersen toch iets lager. De belangstelling voor industrieelen was niet omvangrük, de Philipsaandeelen bewogen zich bijna aanhoudend in de onmiddellijke nabijheid van 300. Unilevers bewogen zich tusschen 174 en 176, AKU's golden 155'j—156, in de overige hoofdsoorten was büna niets te doen. De min der courante industrieelen waren stil, prijs houdend. Prolongatie 2'A c/o. 468e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE TIENDE LIJST Trekking 3 Februari. ƒ50.000 No. 16568 1000 No. 7017, 13404, 19510, 20689 i 400 No. 6673, 9927. 21105 200 No. 3789, 4725, 5130, 9423, 10053, 18187. 100 No- 1578. 2056, 2405, 3044, 3487, 6087, 8001, 8267, 9420, 18844. PRIJZEN VAN ƒ70. 1021 1101 1115 1130 1132 1174 1196 1228 1591 1612 1761 1930 1950 2138 2421 2877 3059 3240 3284 3350 3730 3753 3878 4166 4172 4216 4458 4726 4799 5166 5342 5355 5416 5478 5616 5755 5892 5940 5988 5999 6091 6161 6278 6309 6330 6461 6575 G608 6763 6793 6856 6871 C917 6975 7066 7185 7362 7479 7495 7601 7654 7665 7684 7706 7719 7757 7917 7993 8034 8288 8324 8470 8634 8649 8654 8764 8770 8882 9092 9136 9205 9225 9305 9307 9494 9522 9537 9677 9738 9762 10030 10198 10347 10506 10631 10673 10741 10866 10879 10920 10945 10963 11043 11112 11168 11498 11574 11656 11741 11785 12213 12270 12434 12505 12605 12703 12740 12743 127B6 12836 12851 12916 13071 13111 13326 13329 13334 13448 13489 13504 13620 13697 13758 13801 13824 13918 13922 13943 14002 14022 14068 14160 14227 14300 14324 14435 14462 14593 14625 14709 14788 14907 14936 14954 15077 15272 15312 15372 15595 15607 15668 15685 15700 15737 15824 15886 15934 16134 16156 16206 16238 16451 16457 16648 16708 16759 16904 16998 17094 17238 17394 17476 17549 17778 17791 17881 17997 18205 18214 18313 18452 18485 18614 18633 18682 18866 18903 19015 19039 19107 19160 19192 19314 19398 19554 19620 19634 19637 19815 19866 19877 19974 20154 20187 20296 20452 20469 20591 20639 20694 20782 20789 20818 20972 21025 21069 21138 21188 21324 21573 21609 21806 21983 NIETEN. 1020 1073 1077 1091 1168 1180 1201 1204 1356 1365 1406 1414 1439 1440 1442 1464 1465 1*90 1519 1593 1613 1620 1637 1684 1700 1728 1770 1780 1792 1847 1908 1945 1953 2008 2079 2107 2140 2156 2169 2184 2247 2329 2393 2449 2476 2504 2523 2606 2611 2672 2734 2763 2764 2769 2802 2849 2919 2922 2942 2988 3028 3032 3049 3086 3106 3129 3133 3136 3178 3278 3334 3391 3449 3489 3520 3535 3560 3584 3609 3731 3737 3767 3812 3844 3850 3861 3965 4033 4045 4049 4060 4077 4081 4093 4102 4121 4151 4158 4177 4322 4361 4401 4469 4480 4497 4514 4575 '4583 4599 4605 4627 4643 4660 4693 4694 4713 4722 4732 4922 4951 4966. 4977 5002 5037 5059 5100 5138 5142 5147 5204 5205 5216 5291 5292 5300 5310 5341 5361 5411 5454 5489 5508 5523 5566 5581 5596 5645 5677 5682 5692 5725 5741 5743 5752 5787 5852 5854 6011 6063 6123 6139 6142 6148 6197 6211 6214 6230 6331 6343 6356 6357 6415 6456 6523 6533 6635 6680 6699 6781 6795 6715 6886 6901 6982 7000 7042 7120 7192 7195 7207 7220 7276 7306 7347 7350 7357 7433 7453 7536 7541 7655 7677 7691 7733 7763 7784 778t 7790 7795 7820 7842 7348 7851 7858 7865 7883 7978 8101 8149 8152 8163 8170 8191 8197 8209 8230 8237 8256 8295. 8338 8369 8440 8442 8455 8456 8473 8571 8574 8663 874-3 .8792 8799 8834 8846 8888 8893 8905 8907. 8914 8931 8987 8996 9009 9085 9143 9161 9239 9252 9254 9270 9329 9444 9459 9490 9531 9554 9698 9713 '9771 9777 '9781 9830 9847 9910 10006 10094 10097 10103 10177 10189 10191 10215 10333 10365 10403 10409 10410 10411 10417 10432 10521 10530 10535 10551 10595 10713 10733 10734 10803 10860 10883 10938 11006 11063 11109 11119 11185 11196 11244 11258 11300 11305 11349 11374 11382 11398 11434 11435 11484 11524 11540 11563 11570 11617 11620 11626 11634 11698 11739 11751 11764 11814 11835 11917 11984 11988 12066 12120 12237 12252 12273 12287 12297 12321 12328 12329 12375 12376 12382 12389 12405 1241.3 12419 12436 12459 12544 12555 12571 12574 12583 12676 12696 12712 12751 1276S 12810 12821 12845 12855 12868 12877 12897 12901 12949 12964 12988 12998 13002 13036 13043 13051 13063 13082 13085 13124 13125 13150 13187 13205 13210 13215 13222 13233 13288 13337 13355 13415 13416 13442 13470 13507 13547 13595 13628 13640 13810 13822 13853 13894 13905 13923 13984 14036 14047 14074 14105 14167 14191 14198 14243 14335 14370 14386 14432 14480 14531 14537>É4595 14616 14620 14665 14735 14742 1474914756 14800 14821 14828 14885 14899 14914 14923 14979 14987 14999 15001 15010 15063 15074 15115 15153 15161 15185 15213 15216 15275 15279 15344 15349 15352 15368 15390 15449 154G3 15495 15512 15514 15526 15543 15G88 1^708 15712 15752 15870 15873 15387 15904 15S05 15907 15927 15945 15978 16015 16020 1G025 16055 16100 16106 16121 16173 16243 16282 16300 16313 16343 16356 16405 16425 1C430 16449 16462 16499 16551 16599 16652 16672 16677 16707 16732 16782 16830 16832 16835 16852 16855 16899 16926 16979 16986 17060 17062 17078 17092 17141 17176 17210 17273 17287 17304 17310 17365 17377 17378 17382 17462 17469 17520 17559 17590 17592 17600 17658 17659 17725 17744 17754 17755 17820 17847 17953 17976 17978 17996 18009 18024 18041 18051 18081 18084 18088 18136 18146 18198 18230 18274 13316 18370 18407 18412 13423 18483 18516 185G7 18613 18631 18672 18691 18770 18786 18795 18810 18822 13837 18843 18885 18912 18922 13937 18946 18975 18984 19003 19055 19032 19094 19098 19131 19165 19199 19202 19210 19220 19224 19239 19323 19329 19330 19336 19357 19375 19377 19396 19435 19431 19469 19474 19476 19552 19567 19594 195J9 19601 19664 19683 19G99 19700 19715 19803 19817 19829 19399 19924 19947 19969 19995 20012 20027 20115 20232 20299 20300 20327 20361 20398 20424 20460 20501 20543 20548 20549 20608 20623 20631 20663 20671 20696 20711 20728 20786 20795 20815 20849 20855 20861 20863 20898 20914 20916 20959 20962 20986 20999 21001 21030 21048 21065 21070 21098 21123 21127 21168 21218 21223 21237 21362 21380 21392 21420 21450 21459 21468 21486 21513 21531 21618 21632 21739 21755 21789 21805 21839 21858 21873 21926 21928 21935 21942 21946 21947 21967 In de vorige lijst staat: 6688 m. z. 6683 9254 m. z. 9354; 11868 m. z. 11818; 16972 m t. 16872; 21904 70 m. r. 21924 70. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). Prijzen van; 1500 4724 1000 2947 99321 15228 17492 20276 217*5 400 1243 3822 6686 7493 11049 11108 16900 200 7039 13525 16746 18259 18772 100 23897 3089 3905 6588 9511 9740 11202 12416 13579 13988 14151

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2