PH0VIMCIA1E ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 3 FEBR. 1942 «ei.ujua Japansche artillerie beschiet Singapore. De legerberichten van gisteren. ABONNEMENTSPRIJS: 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke numrpera 5 cent ADVERTENTIEPRIJ S Van 1—5 regels f 1.65. Iedere regel meer 33 cent. Bij abonnement speciale prijs- Kleine advertenties: van 15 regels 0.55. Iedere regel meer 11 ct. (max 3 regels). „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 4 bladzijden. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT telefoon 825. Administratie telefoon 139 De BUREAUX van de Provlneiale Zeeuwscbe Courant rijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tei. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 GOES: Red. en Administr. Turfkade inrr.AVF nFR FIRMA'S F VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 35,300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG 16. teL 2863. oa kantoortijd tel. 2475 OOSTBURG Redactie en Adraini- DirectieF. van de Velde, F. B. den Boer 185ste JAARGANG NUMMER 28 HoofdredacteurJ. C. Visser, Vlissir.gen breskenS: Dorpsstraat 35. tel. 21 NGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAG De beschieting: van Singapore van de landzijde, die begonnen is met inneming van johore-Bahroe, heeft tot een recht- streekschen artillerieslag geleid, daar de Engelschen het vuur vooral van het Noor delijk deel van Singapore uit hevig beant woorden. De Japanners bombardeeren de Britsche artilleriestellingen voortdurend om ze tot zwijgen te brengen. Van het Noorden komen aanhoudend nieuwe Japansche troepen in den sector van Johore-Bahroe aan. Voor den aanval op Singapore worden zorgvuldige voorbe reidingen getroffen. Aan de Zuidwest en Zuidoostkust van Malakka worden thans nog de laatste ge vechten met afgesneden Britsche strijd krachten geleverd, die geen andere keus hebben dan overgave of volledige vernie tiging. HEVIGE LUCHTAANVALLEN. Zaterdag en Zondag heeft Singapore verscheidene massale aanvallen van de Japansche luchtvloot te verduren gehad. Ondanks hevigen afweer werd zware scha de aan militaire installaties op het eiland aangericht. Verscheidene munitieopslag plaatsen vlogen in de lucht. Een sterk fort, gelegen in den Zuidoostelijken hoek van het eiland kreeg zware bomtreffers. Ook het ten Zuiden van Singapore liggende eiland Blakang Mati werd hevig geteisterd. De Japansche legervliegtuigen dwongen 19 Hurricanes en twee Buffalovliegtuigen boven Singapore tot een gevecht en scho ten daarbij tien vijandelijke toestellen met zekerheid, drie andere waarschijnlijk neer. Een Japansch vliegtuig stortte bij den aan val op het gestelde doel neer. TR.ANSPORTSCHEPEN IN SINGAPORE WAAR GEN OMEN. Japansche verkenningsvliegtuigen hebben in de haven van Singapore een groote vloot opgemerkt, die uit twee stoomsche pen van 10.000 ton, tien van 5 tot 6.000 ton en talrijke kleinere schepen bestaat. Deze schepen, waarmede waarschijnlijk het vervoer der Britsche troepen naar Java en Sumatra zal geschieden, vormén thans een der voornaamste doelen der Japansche bombardementsvliegtuigen. JAPANSCHE LANDINGEN OP BORNEO. Volgens het in Batavia uitgegeven leger- bericht zijn Japansche troepen geland in Pemangkat aan de Westkust van Borneo, terwijl tegelijkertijd te land druk van de Japanners uit Koetsjing kan worden waar genomen. Het legerbericht vermeldt, dat de Nederlandsche troepen feilen tegenstand bieden, maar erkent, dat de Japanners „plaatselijke" successen behalen. Eenhe den der Nederlandsche luchtmacht der marine hebben getracht het opdringen der Japanners tegen te houden. De in Pontianak aan land gezette Ja pansche troepen hebben bij Sanggtu in het Noordwestelijke deel van Nederlandsch- Borneo een zwaar gevecht geleverd met 200 man Nederlandsche en 700 man Indi sche troepen, die na achterlating van 300 dooden vluchtten. De Japanners maakten drie tanks en pantserwagens, alsmede tal rijk ai\der oorlogsmateriaal buit. Maandag werd matige activiteit in de lucht boven verschillende plaatsen gemeld. Boven het eiland Bangka viel echter een verhoogde activiteit waar te nemen. Op de plaats Poso (eiland Celebes, residen tie Menado) heeft een luchtaanval plaats gevonden. Emmahaven op West-Sumatra is voorts door Japansche vliegtuigen gebombardeerd. Daarbij zijn verscheidene schepen in de haven getroffen. HET HOOFDKWARTIER VAN WAVELL. Berichten uit Batavia melden, dat gene raal Wavell, de bevelhebber der geallieerde strijdkrachten in het Zuidwesten der Stille Zuidzee, en admiraal. Thomas Hart, com mandant der geallieerde vlootstrijdkrach- ten, Soerabaja hebben moeten verlaten en hun hoofdkwartier hebben overgebracht naar een plaats in het binnenland van Java. MOELMEIN IN JAPANSCHE HANDEN. Moelmein, de op twee na grootste stad van Birma, is- Maandag in handen der Japanners gevallen. Moelmein is een be langrijke handels- en havenstad, zy telt meer dan 65.000 inwoners. Moelmein ligt slechts 160 km. ten Oosten van Rangoon. De nieuwe vijandelijke luchtbasis Moedon,, ten Zuiden van Moelmein. werd onbruikbaar aangetroffen, doch het vlieg veld ten Noorden vun de stad werd onge schonden in bezit genomen, waarbij twee jachtvliegtuigen, enkele duizenden groote benzine tanks en vele honderden auto's werden buitgemaakt. Aan het front in Birma heeft de Japan sche luchtmacht de heerschappij in de lucht verworven. Tijdens bomaanvallen en luchtgevechten zijn een honderd vijandelijke toestellen vernield. DE GEVECHTEN OP DE PHILIPPIJNEN De Japansche troepen hebben een alge meen offensief ingezet tegen de Ameri- kaansche en Philippijnsche troepen, die belegerd worden inhet gebied van Ma- riveles, in het uiterste Zuiden van Bataan. Dit is die beslissende aanval op de hard nekkige verdedigers. EEN VIJANDELIJKE VLOOT BIJ DE MARSHALL-EILANDEN. Het keizerlijke hoofdkwartier heeft me degedeeld dat Zondagochtend vroeg een vloot van vijandelijke vliegtuigmoedersche pen, kruisers en torpedobootjagers ver schenen is in het gebied van de Marshall eilanden. De schepen werden terstond aan gevallen door Japansche marine-eenheden, die een kruiser in brand deden vliegen en 11vijandelijke vliegtuigen neerschoten, terwyl andere schepen aanzienlijke schade kregen. De Japansche strijdkrachten leden slechts lichte schade aan een klein hulp schip, terwyl de andere schepen, evenals de militaire installaties op de eilanden onbeschadigd bleven. Hieraan wordt toe gevoegd, dat er 28 tjooden en gewonden zijn gevallen. Successen van de Duitsche luchtmacht. Van militaire zijde wordt aan het D.N. B. gemeld Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Maandag een gewapende verken ning langs de Britsche Oostkust verricht. Bij Greath Yarmouth hebben zy daarby een koopvaardijschip van 3000 ton tot zin ken gebracht. Andere gevechtsvliegtuigen hebben een papierfabriek aan de Schotsche Oostkust aangevallen en door verscheidene bommen een groot fabrieksgebouw vernield. Sterke formaties van de Duitsche lucht macht hebben de laatste 24 uur ook haar superioriteit boven het geheele gebied van de Middellandsche Zee opnieuw aan den dag gelegd. Op - het eiland Malta en in Noord-Afrika werden verscheidene vijan delijke luchthavens doeltreffend bestookt. De Duitsche bemanningen vernielden 13 Britsche vliegtuigen op den beganen grond een groot aantal werd zwaar beschadigd. Ook in barakken en op de startbanen werd aanzienlijke schade aangericht. BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Maandagmiddag hebben twee Britsche jachtvliegtuigen gepoogd het Fransche ge bied aan de Westkust binnen te vliegen. Zy werden evenwel door Duitsche jagers aangevallen en neergeschoten, zonder dat aan Duitsche zijde verliezen werden gele den. Zaterdag heeft de Britsche luchtmacht behalve de reeds vermelde 5 bommenwer pers in het gebied van het Kanaal, dien dag in het Middellandsche Zeegebied nog 13 vijandelyke machines vernield. Daar mede verloren de Britten in nauwelijks 20 uur 18 vliegtuigen. Rijksmaarschalk Goering in Italië. Rijksmaarscha'lk Goering bevindt zich sedert den 27sten Januari in Italië. Den 28steh Januari heeft hij een bespreking van. eenige uren gehad met den Duce, den 29sten Januari heeft de koning-keizer van Italië hem ontvangen in den avond ran den 29sten Januari begaf rijksmaarschalk. Goering zich naar Zuid-Italië en den 30sten Januari bezocht hij .zyn op Sicilië liggende formaties om zich van hun strijdvaardig heid te overtuigen. Den tweeden Februari is hij voor verdere besprekingen naar Rome teruggekeerd. In den Dierentuin te Den Haag werd Vrijdag de machtsovername vóór negen jaar in Duitschland door Adolf Hitler herdacht met een massale bijeenkomst, waarbij men dfe rede van den Führer kon beluisteren. Vele autoriteiten, onder wie de Rijkscommissaris, dr. Seyss Inquart, waren aanwezig. Een overzicht tijdens de inleidende rede van gen, komm. Schmidt Stapf-Mo! Bolsjewistische aanvallen afgeslagen. Naar het D.N.B. meldt heeft een divisie infanterie, welker soldaten grootendeels uit de Donaulanden afkomstig zijn, bij de zware afweergevechteii aan de Donetz da genlang stand gehouden tegenover aanval len van sterke bolsjewistische strijdkrach ten in het gebied ten Oosten van Charkow. Dagen lang dreef de vijand vier versch aangevulde regimenten met sterken steun van artillerie steeds weer naar de Duitsche stellingen, waar golf na golf in het vuur der Duitsche afweerwapens bleef liggen. De bolsjewisten verloren in den sector van een Duitsch regiment 885 dooden en ruim 100 gewonden. Naar_het D.N.B. in aanvulling op het legerbericht van Maandag verneemt, be wijzen de troepen van het Duitsche leger dagelijks, ondanks de voor hen volkomen ongewone omstandigheden waaronder strijd moet worden geleverd, hun superioriteit. Als voorbeeld daarvoor kan de verde digingsactie van een legercorps worden genoemd, dat in den loop van Januari in een betrekkelijk smallen sector meer dan 8.000 doode bolsjewisten geteld en onge veer 750 gevangenen gemaakt heeft. Reeds daaruit blijkt, dat dit legercorps een ster ken vijandelijken druif heeft opgevangen. Dit wordt bevestigd door het feit, dat 83 stukken geschut, 33 pantserwagens, 75 stuks pantser afweergeschut, 212 automa tische pistolen en nog talrijke andere wa pens en gereedschappen buitgemaakt of vernietigd werden. Daar dit legercorps zijn stelling heeft gehandhaafd, waren de offers der bolsjewisten volkomen vergeefsch. Luchtactie boven Noord-Afrika. Duitsche gevechtsvliegers hebben, naar van Duitsche militaire .zijde meegedeeld wordt, tijdens het weekeinde een uitgebrei de activiteit ontplooid boven het Noord- Afrikaansche gevechtsterrein. De vluchten strekten zich uit tot Egypte, waar mili taire doelen werden gebombardeerd. Een groot ravitailleeringskamp der Britten aan de Egyptische kust werd bij verrassing aangevallen. Zware ontploffingen met snel om zich heen grijpende branden toonden de uitwerking dezer aanvallen. Een Duitsch theater in Nederland. Het rijkscommissariaat deelt mede De rijkscommissaris voor de bezette Ne derlandsche gebieden, rijksminister dr. Seyss Inquart, heeft in overleg met rijks minister dr. Goebbels tot oprichting van een blijvend „Duitsch theater in Neder land" besloten. Het „Duitsche theater in Nederland" zal zoowel tooneelstukken als opera's en ope rettes opvoeren en zijn vasten zetel te Den Haag hebben. Tot intendant heeft rijks minister dr. Seyss Inquart benoemd dr. Wolfgang Nufer, tot dusver intendant van de Staedtische Buehnen te Freiburg/i. Breisgau. Het is de bedoeling, dat de eerste voorstellingen van het „Duitsche theater in Nederland" in het speelseizoen 1942/43 zul len plaats vinden. Van bevoegde zijde wijst men er op. dat de oprichting van het Duitsche theater in Nederland op geenerlei wijze aan de Neder landsche kunst te kort doet en voor de zoo- veelste maal ook in dit geval gezegd moet worden, dat geruchten als zou bijvoorbeeld de stadsschouwburg te Den Haag ten be hoeve'van het Duitsch theater „in beslag zyn genomen", naar het rijk der fabelen verwezen moeten worden. Dat hier- een Duitsch theater gevestigd wordt, is geen wonder. Waar de Duitscher werkt volgt hem zyn kunst. Reeds vele jaren lang misten de Duitschers in Neder land hun eigen theater. De vele theaters in. steden dicht by de Nederlandsche grens lagen toch nog te ver weg om in de be hoeften te voorzien (Bremen, Bochum, Es sen, Dortmund, Düsseldorf, Crefeld, Köln, enz.). Gedurende de bezettingsperiode ging men er toe over, om vele gasttournee's te doen plaats vinden. Deze methode is echter duur en stuit op vele technische bezwaren. De thans gevolgde methode is economi scher en veel meer afdoende. Voorts is het niets nieuws, dat hier een theater uit een ander land gevestigd wordt. Een tijdlang was te 's-Gravenhage een Fransche opera gevestigd. Ook een Italiaansch operagezel schap werkte gedurende vele jaren vele maanden in ons land. Het nieuwe Duitsche theater neemt geen schouwburg „in beslag". Het wordt te 's-Gravenhage gevestigd, maar verdringt er niemand. Nederlandsche gezelschappen be spelen den stadsschouwburg te Den Haag 4 hoogstens 5 avonden per week. Het Duit sche theater neemt van de overblijvende avonden er 2, hoogstens 3. misschien 1- Het sluit geen Nederlandsche bezoekers uit. Ook onder de medewerkende krachten (orkest, ballet enz.) kunnen Nederlanders voorko men. Het speelt voorts niet alleen te Den "Haag, maar ook in andere plaatsen waar grootere Duitsche bevolkingsgroepen voor komen, bijv. Amsterdam, Utrecht, -Arnhem. Vermoedelijk zal de opening in Septem ber a.s. geschieden. DENKT U EB AAN? Denkt U er aan. jarige Nederlander? Vergeet U niet dat er sinds eenigen tijd een ..verjaardagsstorting" ingesteld is, een stor ting op het gironummer van de Nederlandsche Ambulance die een evengroot aantal dubbeltjes, kwartjes of guldens omvat als men jaren telt? Welaan, jarige Nederlander, doe op dezen feestdag een goede daad en stort uw bijdrage op girorekening 8-7—6-0—0. Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22 's-Gravcnbage. Uitreiking toeslagkaarten bijzonderen arbeid. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherjj maakt bekend, dat de toeslagkaarten voor zwa- ren, zeer zwaren en bijzonderen arbeid voor de derde periode van 1942 op nader door de plaatselijke distributiediensten be kend te maken tijdstippen vóór 21 Fe bruari a.s. zullen worden uitgereikt. Ook ditmaal zullen de kaarten worden uitgereikt door den distributiedienst in de gemeente, waar de rechthebbenden hun arbeid verrichten. Slechts schippers kun nen de toeslagkaarten in ontvangst nemen by den distributiedienst in de gemeente, waar zij ligplaats gekozen hebben. De regeling betreffende de verschil lende groepen van personen, die recht kun nen doen gelden op een toeslagkaart voor zwaren, zeer zwaren of langdurigen ar beid, blijft geheel ongewijzigd. Aan hen, die geen toeslagkaart voor langdurigen arbeid voor de tweede periode ontvingen, doch wel rantsoenbonnen, wordt alleen dan een kaart uitgereikt, indien se dert hét tijdstip van uitreiking dier rant soenbonnen dértien weken verloopen zijn. Ten behoeve van hen, die de hierbedoelde toeslagkaart voor de tweede periode van 1942 ontvingen ,moet niettemin een aan vrage worden ingediend om in aanmerking te komen voor een nieuwe toeslagkaart. Chineezën en personen, behoorende tot een der in den Indischen archipel inheem- sche rassen, kunnen de broodbonnen van hun toeslagkaarten omruilen tegen rijst- bonnen. De vitamine-D verstrekking. Nu de verstrekking van rijkswege van vitamine D-tabletten aan aanstaande moe ders, zuigelingen en kinderen van drie maanden tot drie jaar gedurende eenige maanden aan den gang is, heeft het A.N.P. te bevoegder plaatse de vraag voorgelegd hoe het tot heden met deze verstrekking gegaan is en hoe de bevolking hierop heeft gereageerd. Er werd gegeven per week een tablet met 5Ó00 internationale eenheden, hetgeen voldoende wordt geacht om rachi tis te voorkomen. De moeilijkheid zat hier in de distributie. Daarom zrjn via de bur gemeesters zooveel mogelyk dé consultatie- bureaux voor zuigelingen, waarvan er on geveer 1000 in ons- land zyn, voor de distri butie ingeschakeld. Deze bureaux hebben als regel groene- en wit-gele kruiszusters beschikbaar. In de grootere plaatsen namen de gemeentelijke geneeskundige diensten de lasten op zich. In de tweede helft van October zijn de eerste zendingen tabletjes van de fabriek naar de burgemeesters ver zonden. Als indruk van deze activiteit kan ge zegd worden, dat een zeer groot aantal kin deren van de verstrekking gebruik gemaakt heeft, zeker de grootste helft. Het ligt in de bedoeling er mede door te gaan tot en met April aanstaande. De vraag werd nog gesteld, of het gera den zou zijn hetgeen wel gesuggereerd wordt, deze vitamine ook te geven aan kin deren boven drie jaren. Deze vraag werd ontkennend beantwoord. Op lateren leeftijd komt de ziekte, die dan racnitis tarda heet, zelden voor en wanneer zij zich openbaart, is de patiënt door toediening van een zeer ruime hoeveelheid vitamine D bijna steeds te genezen. DE VERPACHTE ENGELSCHE STEUNPUNTEN. Naar de Britsche berichtendienst uit Washington meldt, is de Amerikaansche luchtmachtcommissie van meening, dat de Engelsche steunpunten die voor 99 jaar aan de Vereenigde Staten zyn verpacht, in blijvend bezit van Amerika moeten komen. De heer M. Tuiten, die tot burgemeester der gemeente Westkapelle ls benoemd. Bonaanwijzing brandstoffen voor kookdoeleinden. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Zondag 1 Februari 1942 tot en met 30 April 1942 elk der met „08 K.F." gemerkte bonnen van de bonkaarten M en N, welke aan verbruikers zijn uit gereikt, die voor koekyodeinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstof fen al~ dan niet in combinatie met petro leum zijn aangewezen, recht geeft op hefc koopen van twee eenheden vaste brand stoffen met uitzondering van anthraciet. Met deze twee eenheden zullen de ver bruikers dus gedurende de maanden Fe bruari, Maart en April moeten toekomen. Van deze twee eenheden mag één een heid worden afgeleverd in de maanden Februari en Maart 1942. De aflevering van de tweede eenheid mag echter niet plaats vladen vóór April 1942. Met ingang van 1 Mei 1942 zal een nieuwe regeling inzake de beschikbaar stelling van vaste brandstoffen of petro leum voor kookdoeleinden in werking tre den. Distributie van rundvet. Het rijksbureau voor de voedsel voorzining in oorlogstijd vestigt er de aandacht op, dat het naar keuze verkrijgbaar stellen van rundvet op bon 09 van de boterkaart niet, zooals in het opschrift van het betreffende bericht werd vermeld, betrekking heeft op rauw rundvet, doch op gesmolten rundvet. Het te distribuègren vét is verpakt in bekers of tabletten en bestaat voor hon derd procent uit zuiver gesmolten rundvet. In verband hiermede is dan ook het rant soen gesteld op 200 gram, dit is dus het normale vetrantsoen, gelijkstaand met 250 gram boter. VROUW IN PUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. De echtgenoote van R. te Meyel, moeder van een groot gezin, is tijdens het water putten uitgegleden, in den put gevallen en verdronken. Duitschland strijdt voor Europa. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In den Zuidelijken sector van het Oostelijke front is het ondanks he vige sneeuwstormen, wederom tot krachtige gevechtsactie gekomen. In den centralen en den Noorde lijken sector zijn talrijke aanvallen van den vijand afgeslagen. Artillerie van het leger heeft voor den oorlog vitale fabrieken in Le ningrad doeltreffend onder vuur ge nomen. Voor de Zuidoostkust van Enge land hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen treffers met bommen ge plaatst op drie groote koopvaarders, waarbij een tankschip. In Cyrenaica hebben formaties van het pantserleger Afrika Barce en El Kabier bezet. Gevechtsformaties van het lucht- wapen hebben de achtervolgingsge vechten gesteund en materiaalopslag plaatsen van den vijand bij Mersa Matroe in brand doen vliegen. Duitsch duikbooten hebben voor de kust van Canada een torpedo- oootjager tot zinken gebracht, ten Westen van Gibraltar een corvet in den grond geboord, en aan de kust van Cyrenaica en voor Moermansk een bewakingsvaartuig. In den tijd van 24 tot 30 Januari heeft hetluchtwapen der bolsje wieken 164 vliegtuigen verloren. Hiervan werden 94 tijdens luchtge vechten en 13 door afweergeschut neergeschoten. De rest werd op den grond vernield. In denzelfden tyd gingen aan het Oostelijke front 33 eigen vliegtuigen verloren. HET ITALIAANSCHE. Het 611e Italiaansche legerbericht luidt als volgt: In den Djebel werden de vyandelyke troepen bij plaatselijke gevechten versla gen door de Duitsch-Italiaansche strijd krachten, die den opmarsch voortzetten. De luchtmacht heeft, hoewel zij gehinderd werd door het slechte weer, verscheidene malen den terugtrekkenden vijand aange vallen en schepen, die in de haven van Tobroek gemeerd lagen, gebombardeerd. Op Malta zijn by aanvalsoperaties van de Duitsche luchtmacht eenige voltreffers geplaatst op een vliegveld, waardoor een groote brand ontstond. Enkele geparkeerde vliegtuigen werden vernield. Het is gebleken, dat bij den in het leger bericht no. 609 genoemden aanval op een onzer convooien drie vijandelijke torpedo vliegtuigen in plaats van één met zeker heid neergehaald zijn. EEN VOORBEELD VOOR VELEN. Winterhulp Nederland ontving dezer da gen van den heer F. A. B. te Wassenaar een extra gift van 1000. Dergelijke bijdra gen ontvangt W.H.N., zooals steeds weei* uit de giftenpublicaties blijkt, gelukkig meermalen. Bovengemelde 1000 zouden dan ook gevoeglijk in de gewone lijst opge nomen kunnen worden, ware het niet dat de heer B. in een begeleidend schrijven er op wijst, dat hij in verband met de huidige weersomstandigheden een extra gift van S 1000 ter beschikking van W.H.N. heeft gesteld. Hieruit blijkt wel, dat deze bewo ner van Wassenaar zich het lot van zijn minder met aardsche goederen bedeelde landgenooten aantrekt. De heer B. moge dan ook als voorbeeld gesteld worden aan diegenen, die zich niet verdiepen in den nood van hun landgenoo ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1