Hóe betaalt U KORTE PREDICATE IN ZONDE ONTVANGEN EN GEBOREN De heiligeontvangenis des Heeeen wordt wel genoemd: onbevlekte ontvangenis, hetgeen tot verkeerde gevolgtrekkingen zou kunnen leiden. De conceptie sou dan op'-zichzelf een kwaad zijn. Terwijl toch de geboorte ujt de maagd Maria een feeder teeken is. een aan- wijzing van de geheel eenige betekenis van dit leven, dat toen begon; eenjeeken, waaruit wij geen conclusies omtrent het verkeer der geslachten kunnen trekken. Ik kan mij voorstellen, dat Maria dit won- der in haar hart bewaard heeft. En dat zij, veel later, op een avond in den vertrouwden r kring der apostelen en eenige vroutven, toen zij elkander aan zooveel uit Jezus' leven her innerden, dat nu pas voor hen openging, er in voorzichtige woorden, woorden met de stilte 'samenvloeiende, over gesproken heeft. De Bijbel is te fijngevoelig om er veel over te zeggen. Wc t krijgen het even fe hooren, in een paar woorden, een opgeheven vinger: toen, de incarnatie, de menschwording van het Woord Gods Bij den Doop heb ik beleden, dat mijn kin deren in zonde ontvangen en geboren zijn. Dit wil niet zegden, dat ik belijd, dat 'ontvangenis en geboorte speciaal zondige 'dingen zijn in het leven, maar het wil zeggen, dat zelfs dit zeer teedere. met gebeden en dcogmen om weven, dit schoonste uit het leven van man en vrouw, voor God nog veriverpelijk is. wanneer het niet i/i de gcoote vergeving is gebracht.' Zelfs het schoonste des levens be hoeft verlossing. Wel is het waar. dat het verkeer der -ge dachten een vloek in zich draagt. Het behoort, zooals het is. tot een' uitGod gevallen wereld. Wij weten daar allen iets van. De schaamte, met het geweten oerdingen in den mensch, die bij de wortelen van het bestaan liggen, vlak naast de zonde (zie Genesis 3). bewaart ons voor erger. De schaamte mag daarom niet uit het leven wegraken. Maar zij mag ouders niet verhinderen hun kinderen ernstig en eerlijk in te wijden Jgi dit belangrijke levensgebied. Het is onwaardig onze kinderen te bedriegen met kool cn. ooicvaar, en het berokkent veel schade aan hun geest. F. UIT ONZE COURANTEN VAN VOOR 50 JAAR 5e week 1S92. Tot secretaris^van den militieraad in Zeeland is benoemd de heer A. Hamma- chor, ambtenaar ter provinciale griffie te Middelburg en zulks ter vervanging van den heer D. van de Kreke, overleden. Het centraal bureau van het telefoon net te Middelburg is voor het verkeer ge opend. Beroepen bij de Ned. Ksrv. gemeente te Yerseke ds. Iz. Jtfontagne Az. te Vlissin- •gc^ Beroepen bij de Ned. Geref kerk te Middelburg (3e maal) ds. J. D. v. d. Velden te Maasland. e. Voor het examen van postambtenaar in den telegraafdienst zijn geslaagd de com mies 4c kl. A. P. de Veij Mestdagh en de geagreëerde klerk G. J. Vrolijk te Sluis. De bevolking van Cadzand bestond op 31 Dcc. 1891, -uit 1112 personen, 549 m. en 563 vr. Die van Zuidzande uit 1050 personen, 519 m. en 531 vr. De heer J. P. van de Sande, onderwij zer te Hoofdplaat, is als zoodanig benoemd te Duivendüke. verstrekking van insulinè door ziEkenfondsen. Do commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft ten aanzien van de verstrekking van insuline door de alge- meene ziekenfondsen bepaald, dat iedere arts bevoegd is zonder voorafgaande machtiging van- den controleerend genees heer of van de medische instantie, welke diens functie in dit opfeicht voorloopig waarneemt, per patiënt eenmaal ten hoog ste 200 internationale eenheden insuline voor te schrijven, mits op het recept worde vermeld „cito, zonder machtiging". Indien de arts het voor verdere behan deling van den betrokken patiënt nood zakelijk acht, insuline te blijven voorschrij ven, is hij hiertoe slechts bevoegd na voor afgaande machtiging të hebben verkregen van den controleerend .geneesheer. Algemeene ziekenfondsen, b(j welke reeds vóór l November 1941 een commissie ter controle op het insuline-gebruik be stond, kunnen voorioopig aan deze com-, missie de taak van den controleerend ge neesheer blyven opdragen. 2Y2 ton boete voor ijzerwarenhandel. De inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Gravenhage heeft een boete van 250.000 opgelegd. De veroordeelde heeft de prjjsvoorschriften in ernstige mate o%-ertreden en hierdoor zeer aanzienlijke winsten onrechtmatig verkregen. Hij exploiteerde een groote ijzerwarenhandel en had na Mei 1940 de usantieele kortin gen, welke hij tot dusver aan zijn afne mers verleende, op groote schaal verlaagd. De uiteindelijk tc betalen prijzen van pij- #pen, fjttmjrs, draadartikelen en dergelijke waren hierdoor ongemotiveerd omhoog ge gaan. waartegen de prijsvoorschriften zich verzetten. De winsten Itielden hiermede natuurlijk gelijken tred. Zoo was bijv. het bruto-winstpercentage van een der be-* langrijkste artikelgrócpen van 27 tot 41 gestegen. Bij het bepalen van een boete van 250.000 werd uiteraard rekening gehou den met de grootte van de overwinst, als mede met de ernst van de overtreding. KOKEND WATER GEDRONKEN. Een driejarig jongetje van de familie C. van P. te Oudenfoosch, zette in een onbe waakt oogenblik den mond aan een ketel kokend water, die op hét vuur stond. In het St. Ignatiusziekenhuis te Breda is het kind aan do bekomen inwendige verwon dingen overleden. De Schouw. orgaan der nederlandsche kultuurkamer. (Van onzen Haagschen correspondent.) Wij hebben reeds bericht over de ver schijning van een nieuw tijdschrift. ,,De Schouw" geheeten, Veertiendaagsch orgaan van de Nederlandsche Kultuurkamer, ge wijd aan alle uitingen van het cultureele levei» in Nederland. Het eerste nummer, on kunstdrukpapier gedrukt, rijk geïllustreerd, goed verzorgd, met het suggestieve zelf^ portret van den bekenden schilder Pijke Koch op den omslag, heeft reeds een veel- zijdigen en gevarieerden inhoud. De hoofd redacteur, prof. Goedertaagen, opent met een inleidfend woord, onder den titel: ..We dergeboorte", -waarin deze o.a. schrijft: „Onze cultuur staat voor de groote be slissing vdfc te zijn of niet te zijn. Ons volk krijgt opnieuw een kans van zijn leven, zooals het ook vroeger heeft gehad en begrepen, eoo^ls in de beproevingen van hun volk Breughel en Rembrandt den volksgeest in zich hebben ontdekt, zooais Van Maerlant en later Huyghens en Bree- röo te midden van oorlog en omwenteling Nederland groot konden maken. Zooals deze mannen met Aiun werk niet op „rustiger tijden" hebben gewacht en niet aan den kant zaten „tot de vrede geteekend was", maar, midden in emuit de moeite van hun geteisterd volk strijdend, het bestaans recht van dat .volle metterdaad hebben be wezen. evenzoo zal tyet ook nu zijn. Wie wenscht af te wachten tot alles ten goede gekeerd is, komt te laat. Het gaat er om. zich in te zetten en zelf de situatie ten goede te wenden door haar te verstaan en vorm te geven. Reeds vandaag is het zaak, houweel en hamer ter hand te ne-1 men. Reeds vandaag moet opgeruimd en gebouwd worden, zooals Breughel schil derde. juist, toen dj wereld,uit haar voe gen scheen te vallen en een nieuw sociaal en geestelijk bestel geboren werd. Ons volk kan dankbaar zijn, dat het de kans op- wedergeboorte heeft gekregen, en als het werkelijk religieus van aard en nei ging is, zal het zjjn lot prijzen voor deze gave: een leven, dat gevaren in zich draagt en soldaten vergt." Nadat jhr. mr. S. M. S.de Ranitz de werking van de Nederlandsche Kultuur kamer vervolgens heeft uiteengezet in een artikel, waarin hij tevens ernstig en waar dig ingaat op het reeds tegen de Kultuur kamer gerezen verzet, frappeert een be langwekkende beschouwing van dr. D. Hannema, den directeur van het Rotter- damsche Boymans-museum, over een nieu we schepping van Pijke Koch-: een teeke- ning van 120 bjj 290 cm., in grijzen in témpers en krijt op papier, dat op triplex is geplakt. „De voorstelling is duidelijk" aldus de schr. - Pjjke Koch gaat inx dit opzicht steeds rechtop het doel af. Vijf meisjes, meer dan levensgroot afgebeeld, staan voor een hek. Het is avond. Terug- keerend van het dageiijksche werk, wach ten zij op het ver'or-rmidu .1, dat hen thuis zal brengen. Onbekend voor elkaar staan, zij daar in eigen gedachten ver zonken. Sléchts bindt hen de realiteit van het wachten. De lichtbron een onzicht bare straatlantaarn komt van rechts boven.' Van links vormt een andere, even eens niet afgebeelde lamp een tegenlicht. Drie van de vijf figuren zijn reeds vol tooid; aan de twee andere werkt de kun stenaar in rustige aandacht vérder." „Deze teekeniug met de meer dan le- vensgroote figuren heeft eën resoluut ka rakter. Zij ïs van een uiterste soberheid, niet in het minst door de kleuren ln nu-, anceeringen van grijs en zwart. Ala beeld houwwerken zijn de figuren in een boeiend rhythme naast elkaar geplaatst. In de ver schillende expressies valt iets milders waar te'nemen- dan wij van dezen kunstenaar gewoon Izijn. Dit kapitale werk beteekent dan ook een stap vooruit en in verschei dene opzichten een winst. Het toont te vens aan, dat Pijke Koch in staat'is een goede wandschildering te maken, Men geve hem dan ook daarvoor -de gelegenheid." Jan-Gov^rt Goverts schrijft over -de ont wikkeling van de muziek in Nederland, waarbij hij in het bijzonder aandacht be steedt aan Henk Badings, van wien o.m. wordt gezegd: „De muziek van Badinvs is geen intel- lectueele muziek, al maakt ze op het on geoefende, conservatieve oor dikwijls dien indruk, doch zjj is geboren uit de zuivere inspiratie van een wijs en. gevoelig mènsch, een groot mensch, die de tragiek en de heroïsche grootheid van deze tijden on bewust aanvoelt en onbewust, „als ein Un- schuldiger", in tonen brengt. Wat Badings zich als doel stelde, ,.te toonen, dat in den modernen stijl ook waarachtige muziek kon worden geschreven", is hem volkomen gelukt. Ook het buitenland heeft de Uitzonder lijke grootHeid van Badings beseft. Zijn werken worden in de heele wereld ge speeld, de grootste buitenlandsche uitge vers köopen zijn composities, vaak zelfs voordat de manuscripten klaar zijn en daardoor .heeft Badings de „Nederlandsche muziek verlost uit het isolement, waarin zij drie eeuwen lang verkeerd heeft". (Dr. E. Reiser)." Govèrts besluit met de opmerking: „Aan profetie wil ik mij niet wagen. Het zou mfl echter niet verwonderen als de alge meene erkenning van Bading's leiderschap in het Europeesche( in elk geval in het RECHTSZAKEN vredegerechtshof. de dood van pb7ter ton. de toen ma als leidende politie- instanties schuldiger dan verdachte: Het symbool Peter Ton los van dendood van den weerman Ton. Germaansche muziekleven binnenkort $en feit zou'zijn. Reeds thans worden de uit voeringen van zijn werken in het buiten- Ihnd al3 gebeurtenissen beschouwd." Verder noemen wij nog een artikel van prof. dr. J. M. N. Kapteyn, over het Cul tureele streven der Stichting Saxo-Frisia;- van Henri Bruning, die eindredacteur is van dit bij de Uitgeverij De Schouw ver schijnende tijdschrift, een waardeerende beschouwing over den dichter Werumeus Buning; een beknopte studie van dr. Frans Vermeulen, over de nieuwe Puitsche bouw kunst als uitdrukking der Duitsche we reldbeschouwing een uiteenzetting van F. Primo, over Volksch tooneel, en eenige bespiegelingen van mr. J. Huyts, hoofd redacteur van de N.R.C., over de krant en haar lezers. diet de fiets geslipt en omgekomen. De landbouwer J. H. Altena te Markelo had het ongeluk met zijn fiets te slippen, waardoor hij :n een sloot terecht kwam. Hij werd ernstig aan zijn buik gewond- cn is later ovëïleden. Het Vredegerechtshof heeft Donderdag uit spraak gedaan in de zaak tegen den -IS-jarigen agent van politie S. J. Bijleveld te 's-Graven hage. die op 15 en 16 dezer tereoht stond in vctbnnd met het ernstige incident tusschen po litie ten W A. op 7. September 1940 in de Bali- straat, hoek Javastraat, te Den Haag. waarbij de W. A. n.an P. N. Ton door een revolverschot werd gedood. De agent Bijleveld. werd beschul digt, dit doodend schot te hebben gelost. De fungeerend procureur-generaal mr. N. S. Hoejtstra concludeerde op 16 dezer tot bewe zenverklaring van dood door schuld doch met ontslag van rechtsvervolging. Het hof ve-oordeelde den verdachte Donder dag tot een hechtenisstraf van veertien dagen. Ket onderzoek ter terechtzitting heeft het hof zijn.9ordoel als volgt doen bepalen- De verklaringen van dc 3o door het hof ge- hoorde getuigen behalve die van de des kundigen Rochat en Waltmat). hebben het hol' geen voldoend helder inzicht in de toedracht van zaken, waartoe mede het doodelijk «treffen van Peter Ton" behoort, kunnen verschaffen. Zoowel op deéhoofdpunten als in bijzonderheden zijn'deze getuigenverklaringen onderling in te genspraak, waarbij nog bepaaldelijk te onder- schelden zijn eenerzüds de verklarirtgen van hen, die met de Nationaal Socialistische Bewe ging in Neciprland in verband staan, anderzijds die. welke afkomstig zijn van dc betrokken po litieagenten en van de overige getuigen, die mede tot de aanwezigen bij do volksoploop op 7 September 1910 hebben behoord, uit wier midden naar ter terechtzitting gebleken is, aansporingen tot de politie werden gericht om zich van haar vuurwapenen te bedienen. Het hof kan derhalve geen vrijheid vinden onder deze omstandigheden jeuïge keuze uit de bedoelde getuigenverklaringen tc doen. Het hof is'echter van oordeel tot de Volgen de vaststelling te moeten komen. Uit de verklaring van getuige deskundige Rochat is komen vost te staan; dat Peter Ton gedood is door een pistoolschot midden in het achterhoofd. Uit de verklaring van deh. getuige-deskun- dige Waltman heelt het hof voorts de overtui ging bekomen, dat het schot, waardoor Peter Ton doodelijk werd getroffen, afkomstig is ge weest uit het mauserpistool no. 259016. welk vuurwapen tijdens de hierbedoclde ongeregeld heden gebruikt is door verdachte en waaruit de ze. naar ook door hem zelf is verklaard, daar bij twee schoten heeft/gelost. Het eerste schot werd volgens verdachte's verklaring 'door hem afgevuurd, toen hü op een vroeger tijdstip, dan waarop Peter Ton getrof fen werd, van achteren werd besprongen door een persoon in een wit hemd. Het tweede door verdachte afgevuurde schot moet derhalve het schot zijn geweest, waardoor Peter Ton doo delijk werd getroffen, Met betueljking tot dit tweede schot verklaart verdachte, dat hij het 'als eeii waarschuwing loste cn daarbij de be- rloeliug had in de lucht te'schieten zonder op iemand te richten. Niettemin is gebleken 'in verband met hetgeen het hof hiervoren ©vers wegen heeft, dat Peter Ton door dat schot doo- delük werd getroffen. Het hof kan zich niet vereenigen met hefi, standpunt van den procureur-generaal en van den4 verdediger, dat vèrdachte, toen liij dat tweede schot loste, handelde ter noodzakelijke verdediging van eigen of eens anders Ujf tegen oogenblikkelijke (wederrechtelijke) aanranding. Immers verdachte's eigen verklaring hierom trent weerspreekt dit standpunt. Verdachte ^heeft namelijk herhaalt!<1 ijk verklaard, dat hij Vnct het tweede schot een waarschuwing beoogde, zondgr iemand te willen treffen en daarom be deelde in de lucht te schieten, «t Het hof is nu van oordeel, dat, indien ver- dachte bij den stand, waarin het straatge vecht zich op dat oogenblilc bevond, terwijl er rtieds verscheidene malen geschoten' was en er reeds zwaargewondenwaren en schieten der halve op zichzelf niet meey afschrikkend kon werken, inderdaad een zeer ernstige cu oogen blikkelijke bedreiging van eigen leven óf vap dat van een der andere politieagenten vreesde, hij redelijkerwijs niet bedoeld Zou'- kunnen heb ben sicohts ter waarschuwing in cfe lucht te schieten. Uit de stellige en' herhaalde verkla ring van verdachte, waaraan het hof niet wil twijfelen, dat hij zulks niettemin bedoeld heeft, leidt het hof af, d»t verdachte op het oogen blik. dat hij het tweede schol, hls waarvan hier sprake is. loste." noch zichzelf, noch eén der andere betrokken agenten levensgevaarlijk en oogenblikkelljk bedreigd achtte, zoodat het hof op grond van verdachte's klaarblijkelijke be oordeeling van den toestand het beroep op nood weer en bijgevolg op noodweer» exces verwerpt.* Het hof acht derhalve uit de hiervoren aan gehaalde bewijsmiddelen het wettig en over tuigend bewijs geleverd, dat aan de schuld van verdachte r— die Immers te midden eenor volks menigte- schoot zonder zich van de uitwerking daarvan rekenschap te geven de dood Van Peter Ton te wijten is. terwijl verdachte dit misdrijf heeft gepleegd in de uitoefening van zijn ambt zonder dat een beroep op noodweer (noodweerexces) kan worden aanvaard. Met betrekking tot de op verdachte toe Je passen straf overweegt het hof het volgende. Het hof acht het 'niet ondienstig de volgende opmerking vooraf te laten 'gaan. Zich er volledig rekenschap van gevend, dat Peter Ton een zeer bijzondere plaats inneemt in het gcdachtenleven van hen, die. bij de vor ming van de nieuwé Nederlandsche gemeenschap l'.i het middelpunt staan, moet het hof er ech- ter op wijzen, dat deze hooge symbolische be- teekenis van Peter Ton eerst na en door zijn dood is ontstaan, zoodat de uitzonderlijk hooge waarde van de persoonlijkheid, die in den naam van Peter Ton .voortleeft, niet in aanmerking behoort te worden genomen bij de beoordeling van de omstandigheden, welke tot deu "dood van den weerman Peter Tón hebben geleid. Voor de bcoordeeling der strafwaardigheid van verdachte zal derhalve de latere beteekenis van den persoon van Peter Ton geheel buiten be schouwing móeten blijven. Het hof is voorts van oordeel.' dat voor ver dachte, al behoudt hij vooral als dienaar van de politic zijn eigen verantwoordelijkheid voor zijn handelwijze,, omstandigheden in aanmerking bo- hooren te worden gènomen. die aanleiding zijn hem het onuerhavige misdrijf minder zwaar aan te rekenen.- Het is het hof uit het verhoor van verdachte, zoomede van de als getuigen verhborde agenten van politie G. van der Meulen, J. de Gijt, A. Mons en H. Kruijer gebleken, dat ten tijde van de ongeregeldheden op 7 September 1940 niet of nauwelijks, althans ten eenenmale onvoldoende, door de toenmaals leidende Nederlandsche po liticinstanties de aandacht van het politieperso neel was gevestigd op, de geheel veranderde bin- nenlanasche algemeene en politieke omstahdig- heden, bepaaldelijk met betrekking tot de hou ding, welke sindsdien ten aanzien van de Na- tionaal-Socialistische Beweging in Nederland en haar organen, waaronder de weerufdeelingen, behoort te worden aangenomen. Het gevolg van deze ernstige tekortkoming en dit gemis aart verelschte voorlichting is ge weest. dat de betrokken agenten van politie, gelijk uit hun voor bet hof afgelegde verkla ringen is gebleken; ongeregeldheden als de on derhavige, beschouwden als een gewone volks oploop cn ordeverstoring, waartegen als van ouds opgetreden moest worden. Dit gebrek aan voldoend begrip van een zich voltrekkende re- volutionnairc omvorming van verhoudingen en het dientengevolge niet bepalen van een door de gewijzigde omstandigheden daartegenover geboden houding, wil het hof zeker niet in de eerste plaats aan de betrokkón agenten van po litie aanrekenen, maar uiteraard aart de toen malige leidende politieinstonties, wier vroegere Instructies met betrekking tot ongeregeldheden, waarbij leden of organen der Nationaol-Soci- alistlsche Beweging in Nederland betrokken wa ren, niets aan duidelijkheid te wcnschen heb ben overgelaten. Deze omstandigheden in_aanmerkvng nemende i3 het hof van oordeel. da$aan verdachte slechts een geringf» straf moot worden opgelegd, welke het hof bepaaldelijk als ernstige waarschuwing bedoelt. Het hof wil davrbU nog uitdrukkelijk te ken nen geven gocnerloi aanleiding te vinden ver- flni htc «13 bijkomende straf op te leggen de ont- zetting uit het recht t.ot liet bcklcedcu van het ambt van politiedienaar. Kou-Griep-Pijn O Oö Jfcijtifiaxdtfco Helpen veilig en vlug. Doos 10en 50ct SCHAKEN REDACTEUR J. M. MTttXIfi. Uit den wedstrijd 6ra het kampioenschap van Zeeland. Wit: K. Maartens£ Zwart: R. v. d. Harst 1. e2e4 e7—e5 2. f2—f4 d7-dó het zoogen. Falkbeer's tegengambiet. Zwart verijdelt hiermee wel de witte plannen, nl. de opening van de f-lijn cn het opbouwen van ecu pionhen-centrum, maar zooals dr. Euwe op merkt: „in het Falkbeergambiet is het onder zoek nog niet definitief gesloten, maar de tot n-.i toe bereikte resultaten zijn geenszink bemoe digend voor awart". 3. e4Xda c5—e4 4. d2—d3 Pg8—f6 5Pbl—c3 hier is d3X04 gebruikelijk. r 5. Lf8—bl 6. Del—<32 el— e3 7. Ddle2 0—0 8. De2Xe3 een gevaarlijke zet, waardoor zwart, die toch reeds een voorsprong in ontwikkeling heeft, gemakkelijk spel krijgt. SDblxc3 9. Ld2Xc3 Tf8—e8 10. Lic3c5 Pf6Xa5 II. De3—g3 f7—f6 12. 0—6—0 f6 V «5 13. f4Xe5 PbS—c6 14 Pgl—f8 Pd5e3 15. Tdl—el Pc3\'fl 16. ThlXfl DdSd5. 17. Pf3—g5 I-c8e6 18. c2—cl Ddó—d7 19. Tfl—f4 Pcfc~b4 20'. Tele3 Dd7—a4 21. b2—b3 Da4>fa2 22. Tf4—f2 Da2—alf 23. Kcl— d2 D:<2— b2t 24. Kd2cl Pb4c2f 25. Tf2\c2 Db2Xc2 26. Pg5XeG Te8Xe€ 27. Dg3—g-1 Te6-a6! ëu wit gaf op. Slotstelling: Mm i aocaetgn de luisterbijdrage voor de radio? Doe het over de giro, in vier of twee termijnen, of nog béter, ineens 4 voor het geheele jaar. Het groote voordeel is, dat U dan aan het eind van dit jaar uw luister vergunning voor 1943 thuis gezonden krijgt en dus niet naar een postin- richting behoeft te gaan om haar te halen.' Het gironummer Is: 400200 - Staatsbedrijf der P.T.T. - 's-Gravenhage. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 1 FEBRUARI 1942. HILVERSUM I£-11<>.5 M. 8.00-Gram. 8.15 De zin van het bber zijn. 8.30 Gram. 9.00 BNO: Ber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gram. 10.30 Weensch Phllh. Orkest (opn.). 11.30 Om roep-Jeugdkoor 12.00 FraAs Wouters en zijn orkest. 12 40 Duitsch Volksconcert. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.40 Accordeon. 15.00 P.adiotooneel. 15.45 Radio-Potpourri. 17.00 Zon dagmiddagcabaret. 17.45 Viola di* gamba en claveciffibel. 18.20 Sport van den dag. 18.50 Gram. ,19.00 Actueel halfuur. 19.30 Heinz RUhmann- progr. 20.00 Gram. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Amusementsorkest, solist en De Lichte Toets (opn.). 21.45 BNO: Ber. 22.00—24.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gram. 9.00 BNO: Ber. 9.15 Vroegdienst. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 Ge vraagde platen. 12.00 Cyclus (gr.pl.). 12.15 Or gelconcert. 12.45 BNO: Ber. 13.00 Gram. 13 05 Ned. Verbond voor Sibbelcunde. 13.20 Melodisten en soliste. 14.00 Ned. schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Concertgebouworkest, solisten, Tocnkunstkoor. Amsterdamsch A Capellakoor en de Kon. Oratorium Ver. ca.14.55 Graih. 15.15 Conce»tgebouworkest en soüsten. 16.00 Causerie. 16.15 Dansmuuziek van 1650 tot heden. 17»00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gram. 17.30 Pob'zie. 17.4a BNO: Ber. en sportuitslagen. 18.00 Ram blers. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 BNO: Ber. 19.20 Zang met piano en pianosoli. 19145 De spiegel van de week^20.00 Zang met piano (opn.). (Vanaf 20.15 alleen voor radio- ce/>trales met lijnverbinding). 21.00 Arnhemsche Orkestver. (opn.). 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Toe!, op het wocrmaehtsbericlit, 22.10—22.15 Gram. MAANDAG 2 FEBRUARI 1912. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Grain. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 BNO: Ber. 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 1120 Gerard Lebon eu zijn orkest. 13.00. Fluit, piano en gram. 12.40 Almanak. 12.45 ENO: Ber. 13.00 Practische wenken aan boer en tuinder. 13.15 Se.ptetconcert. 13.40 Zang, Vrou wenkoor en strijkorkest (opn.). 14.00t Orkes Willy Eberle. 11.40 Gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Fagot en-piano. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Ber. 17.30 Roemeensch orkest. 18.00 Landmans Lust. 18.30 Ramblers. 19.00 Aotueel halfuur. 19 30 Omroep-Symphonie-Ork. en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor radio-centrales met Inljverbinding). 20.25 Gram. 20.45 Oniroep-S mphonïe-ork. 21.30 Gram. 21.45 BNO: Ber. 22.00—21.00 Grom. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram. 10 00. Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert, 10.40 Distri-. 1 butie-pefikelen. 10.50 Cello cn piano. 11.30 Re portage. 11.40 Piano. 12.00 Ensemble Rentmecs- SPORT ZONDAG A.S. OOK GEEN HOCKEY. Naar' het bestuur van den Nederland- schen Hockeybond ons mededeelt, zjjn Alle wedstrijden voor Zondag a.s. uitgesteld. 4880 STAATSLOTERIJ VIJI'DE KLASSE ACHTSTE LIJ8T Trekking van 29 Januari 1M0 No. 4741, 4440, 7125, 74J8, 7644, 12507, 16424, 21451. 400 No. 1560, 2446, 3194. f 200 No. 1660, 7455, 8956, 13013, i 100 No. 2900, 8210, 8955, 9673, 9915, 10141, 1*4969 17799, 21488. PRIJZEN VAN 70. 1045 2018 2551 2825 3764 4755 5121 6193 6466 7363. 7958 8021 8355 8950 9469 9891 10348 10155 11320 11909 12415 12787 13488 13804 14108 14759 15029 15419 1G0G8 16733 17006 17578 18144 18909 19604 20203 2C570 21130 21747 1074 2210 2572 3227 3877 4773 5169 6239 6478 7394 7973 8030 8426 8965 9532 9959 10396 10894 11403 12007 12422 12926 13506 13863 14203 14827 15118 15633 16289 16779 17057 17581 18305 18977 19621 20302 20587 21233 21797 1261 2242 2675 3246 3947 4807 5600 6266 6633 7532 1286 2269 2713 3409 4128 4823 5610 6273 6746 7574 1632 2282 2722 3414 4257 4963 5931 6302 6807 7704 1694 1870 2288 2518 2736 2794 3545 3635 4393 4404 4986 4994 6026 6045 6398 e465 7200 7215 7896 7897 8546 9016 9533 10034 10519 10970 11640 12088 12438 12957 13533 13837 14259 15163 15677 16389 16786 17192 17589 18375 19142 r0843 202'JO 20620 212-73 21852 8053 8215 8238 8553 8761 8801 9071 9231 9245 9688 9868 9884 10*12 10197 10202 10550 10574 10605 10976 11069 11073 11729 11742 11849 12095 12124 12339 12496 12530 12653 13023 132?."r 13351 13569 13587 13610 14042 14048 J4072 14436 14543 14565 8245 8802 9304 9389 10253 10691 11297 11803 12394 12755 13425 13747 14583 15208 15835 16486 16898 17397 17628 18441 19191 19871 20123 20888 21321 21883 15332 15940 1C550 16955 17479 17895 18544 19258 2O0O7 20440 21020 21345 21912 15337 15354 16001 16028 16662 16711 16958 17002 17508 U7525 17947 17993 18615 18696 19287 19319 20045 20067 20527 20538 21038 21075 21373 21603 NIETEN. 1002 1013 1024 1145, 1214 12S0 1237 1261 1273 il294 1314 1335 1339 1375 1379 1409 1431 1437 1495 1496 1537 1552 1553 1555 1579 1655 1720 172f 1738 1743 1782 1784 1844 1883 1919 1921 1933 1942 1989 2013 2026 2032 2117 2136 2192 2258 2285 2294 2298 2304 2335 2349 2378 2426 2444- 2522 2624 2626 2702 2717 2734 2760 2809 4 2905 2910 2921 2997 3040 3Ó52 3058 3076 3096 3122 3128 3156 3249 3320 3345 3382 3394 3442 3443 3446 3540 3628 3641 3655 3722 3749 3763 3835 3939 3949 3960 3995 4006 4030 4051 4112 4197 4208 4293 4301 4320 - 4366 4394 43964403 441T 4421 4573 4601 4618 4634 4641 4691 4098 4714 4746 4762 4793 4797 4819 4831 4865 4899 4942 4945 4974 4991 '5026 5039 5052 5065 5115 5137 52Ó6 5207 5211 5233, 5279 5304 5319 S3Z5 5331 5362 5404 5430 5477 5481 5545 5571 f.582 5592 5622 5663 5668 5681 5.728 5805 5811 5828 5913 5921 6194 6201 -6260 6283 6366 6449 6457 6532 6561 6573 6630 6654 6961 6965 6970 7026 7049 7136 7149 7180 7199 7237 7243 7248 7290 7295 7327 -7336- 7341 7351 7369 7399 7471 7490 7491 7551 7588 7660 7752 7767 7812 7873__7972 8060 8098 8116 8157 8162 8176 8183 8196 8207 8222 8252 8289 8378 8379 8397 8457 8467 8501 8521 8532 853.3 - 8567 8744 8771 8772 8773 8778 8837 8839 8843 8856 8858 8865 8874 8998 9026 1)062 9083 9089 9091 9101 9166 9167 9177 9183 92öl -9275 9277 9416 9446 9470 9505 9539 9562 9596 9605 9635 Ö666 9693 9697 9706 9752 9822 9828 9833 9853 9862 9876 9896 9923 9932 9937 9966 10008 10074 10115 10133 10140 10158 10223 10271 10335'10350 10451 10459 10525 10547 10553 10556 1U560 10561 10570 10580 10588 10632 10645 10690 10726 10785' 10736 10802 10824 10885 10929 10979 10996 11156 11177 11184 11197 11226 11238 11286 11306'11310 11312 11321 11390 11401 11432 11433 11456 11463 11504 11525 11535 11552 11581 11585 11635-11055 11677 11697 11704 11706 11709 V11719 11738 11772 11847 41860 11892 11899 11922 11924 11942 11949 11954 11955 12038 12055 12086 12105 12113 12153 12184 12228 12342 12356 12363 12388 12420 12448 12463 12514 12528 12537 12578 12626 12663 12668 12690 12691 12777 12879 12930 12944 12945 -12950 12956 12963 13004 13029 13035 13037 13060 13023 13062 13080 13081 13084 13091 13096 13Ó99 1319U 13204 13239 13272 132S4 13328 13358 13365 13424 13432 13449 13466 13473 13474 13510 13538 13544 13735 13797 13808 13821 13858 13869 13900 13901 13909 13930 14023 14070" 14095 14114 ,14123 14159 14216 14261 14266* 14280 14354 14371 14380 14413 14433 14441 14448 14468 14484 14486 14499 14511 14539 14542 14580 14588 146 5! 14668 14706 14713 14714 14746 14795 14316 14869 14881 14884 14932 14S53 15000 15064 15071 15081 15092 15097 15124 15152 15155. 15164 15214 15293 15367 15383 15391 15435 15445 15478 15531 15538 15559 15675 15694 15774 15809 15814 15898 15899 15910 15913 15952 15958 159C0 15980 15092 16039 16094 16135 16141 16267 16272 16285 16292 16309 16315 16334 16381 16385 16432 16549 16640 16661 16695 16728 16763 16773 16775 16805 16820 16821 16877 16920 16965 16978 16981 17036 17045 17228 17235 17240 17271 17295 17358 17359 17369 17420 17444 17453 17575 17616 17676 17692 17697 17705 17743 17802 17835 17844 17854 17389 17896 17901 .17913 18035 18070 18098 18177 18220 18240 18267 18314 18339 18369 18431 18433 18458 18497 18522 18560 18564 18601 lRtflR 18643 18710 18714 18749 18796 18852 18875 18901 18095 19001 19089 19182 19261 19280 19342 19372 19462 19494 19518 19537 19541 19575 19600 19711 19785 19795 19822 19839 19844 19864 10874 19914 20143 20224 20284 20309 20333 20342 20357 20364 20386 20387^20429 20432 20505 20513 20519 20562 20572 205§8 20687 20762 20766 20800 20891 20826 20943 20P57 21027 21039 21060 21063 21155 21209 21234 21267 21269 2J279 21354 21358 21366 21426 21550 21584 21612 21624 21641 21668 21673 217U 21723 21725 21730 21782 21848 ter. 12.45 BNO: Ber. 13.05 Omroeporkest cn gram. 14.00 Zang met plano en gram. 14.45 Gram. lö.4o Voordracht. 16.00 Romancers en solist® 16.45 Uit het land van de Inca's, muzikaal progr. 17.15 BNO: Ber 17.30 Zang met piano. 18.00 Amusementsorkest, solist <n piano. 19.00 BNO: Fricnch praatje. 19.10 BNO: Bor. 19.20 Ollo Hendriks en zijn orkest. (Vanaf 20.15 nlloen voor radio-contral-;! niet lijnverbinding). 20.15 Orgel on zang 20.45 Muzikale actualiteit*» van dö week. 21.110 VrooUjk prógr. (e.o.) 21.45 BNOs Ber. 22.00 Gram, 22.10—22.15 Avondwuding,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 6