PERSONEEL ZEELAND De Gruyter INWISSELING VAN LUISTERVERGUNNINGEN Zeeuwsche Coniectie-Fabrieken N.V. Verkooplokaal „De Watertoren" Verkooplokaal „De Watertoren". Welwelmoecleh, DAAR ZITECUTE KOFFIE .Iff. AANBEVOLEN ADRESSEN BAKKERIJ LUYK Kruidenierswaren Drogisterij Olijslager DE HEMA"* F. J. VAN AARTSEN K«a8»oufers Zeeuwsch Departement van Votksche Waarden' Maandag 2 Februari a.s. des avonds 8 uur in de Schouwburgzaal van het Schuttershof te GOES met lichtbeelden. SprekerB. von Brucken Fock uit Zoutelande over BOUWKUNST en LANDSCHAP. TOEGANG VRU. Offlcieele Landbouw-Mededeelingen. In deze nieuwe rubriek zullen voortaan elke week op denzelfden dag en op dezelfde plaats de ver schillende maatregelen op het gebied van de boderaproductle en voedsel voorziening en wat daarmede direct verband houdt, worden toegelicht besproken. De bekendmakingen door middel van de z.g. persberichten van de L.C.O., Pica en den Voedselcommls- sarls vinden op de gebruikelijke wijze doorgang. Daarin worden de maat regelen enz. direct ter kennis van de landbouwers gebracht. Het Is van grobt belang deze regelmatig te blij ven volgen. De t>raktijk heeft echter bewezen, dat een eenvoudige toelich ting op de publicaties zeker ge- wenscht Is Over het algemeen zijn de persberichten zoo kort mogelijk gehouden, in ambtelijken stijl opge steld en het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat deze niet altijd door de boeren volkomen worden be grepen. Alhoewel dus ook deze ru briek „Officieel" Is, zal toch worden getracht, de op het terrein van de bodemproductie en voedselvoorziening genomen maatregelen enz., in meer eenvoudige en voor een boer gemak kelijker leesbare taal, toe te lichten. Voorts zal van tijd tot tijd worden herinnerd aan vervaldata van toewij zingen en bonnen enz. ep de slui tingsdata voor het inzenden van for mulieren. Ook zuilen In deze rubriek mede- deellngen worden opgenomen van landbouw-, tuinbouw- en veeteeïtdes- Bdigen in onze provincie, wanneer noodzakelijk of wenschelijk is op aaide punten de aandacht te ves- n. Alle mcdedeellngen zuilen door betrokken deskundige (consulent; worden geteekend. Tenslotte wordt voor de lezers de Biogelijkheid geopend tot het stellen Wan vragen. Voorzoover deze van «lgemeene strekking zijn, zullen ze fc deze rubriek worden beantwoord. Deze vragen moeten worden gezon den aan den Gewestelijken Persrefe- rentf bij den Provincialen Voedsel- commlssaris voor Zeeland, Landbouw- huis Goes. Wij verwachten, dat deze rubriek Ke regelmatige belangstelling zal ebben van allen, die op eenlgerlei wijze bij de voedselvoorziening werk zaam zijn en dat deze rubriek zal bijdragen tot een goede uitvoering Wan alle noodzakelijke maatregelen. De P.Y.C. voor Zeeland. Hier volgen thans de eerste offlci eele mededeelingen Het Scheuren van grasland. De medewerking van de Neder- landschc boeren is tot dusverre ten ♦aanzien van het scheuren van gras land prachtig geweest. Er werd vrij willig een zeer groote oppervlakte ter scheuring opgegeven thans is daar van reeds een groot percentage ge scheurd. In sommlèe streken Is dit vrijwel 100 pet., in andere streken is dit tengevolge van verschillende omstan digheden veel minder. Is in het algemeen de wil tot me dewerking groot, in sommige geval len en gelukkig behoort dit tot de uitzonderingen, heeft het den schijn, dat deze wil niet aanwezig is. Het spreekt vanzelf, dat de voed selvoorziening van de Nederlandsche bevolking niet afhankelijk kan wor den gelaten van dezen onwil met de noodige gestrengheid zal hier dan ook tegen worden opgetreden. Degenen, die wel vrijwillig opge ven, of zij, wien de scheurplicht werd opgelegd en die tot dusverre aan de belofte niet voldeden óf de plicht niet volbrachten zonder een redelijke oorzaak, zullen met de meeste gestrengheid worden aange pakt. De 'Bodemproductiewet biedt de mogelijkheid deze gebruiksgerechtig- den een boete op te leggen van i 10.00 of een gevangenisstraf van 4 jaRr terwijl bovendien maatrege len kunnen worden genomen, waarbij de werkzaamheden op hunne kosten kunnen worden verricht of/en het gebruiksrecht aan derden' kan worden overgedragen. Eerstdaags zal met de contröle worden aangevangen en bij in ge breke zijn zullen de noodige maat regelen worden voorbereid. Het kleine percentage onwilligen wordt daarom ook In hun eigen be lang In ernstige overweging gegeven de noodige voorbereidingen alsnog ten spoedigste te treffen. igscommissai Bodemproductie. Huisslachting varkens. Op 31 Januari 1942 dient de huls slachting van varkens beCindigd te worden. Enkel liefdadige instellingen kunnen onder de bekende voorwaar den nog varkens slachten. Mestvarkens. Reeds vroeger Is gepubliceerd dat në 31 Januari geen mestvarkens met een gewicht van 40 kg of zwaarder op de bedrijven aanwezig mogen zijn. Fokzeugen en stamboekdekbeeren bé nevens jong fokmateriaal voor zoover men voor het houden daarvan _'n toe wijzing bezit, mogen uiteraard wel aangehouden worden. Belanghebben den dienen hiermede ter dege reke ning te houden en onverwijld alle daarvoor in aanmerking komende varkens te leveren vla den normalen handelaar. Biggen beneden 15 kg mo gen ongemerkt geleverd worden. Me statie ren en mestossen. In Zeeland is een afwijkende rege- Hne zetroffen betreffende het aan- meststleren en mestossen. ver 1941 mogen alle worden doorge houden, onder voorwaarde dat ze ge mest worden voor de Centrale op contract. Hiervoor wordt dus geen leveringsbewijs verstrekt. Wel wordt het thans geschatte gewicht In min dering gebracht op de nieuwe aan- de jonge ossen en stieren vóór 1 Fe bruari 1942 aan de Centrale zullen leveren of reeds hebben geleverd in mindering op den nieuwen aanslag. In dit verband zij er op gewezen dat het prijzenvraagstuk voor vee thans bij een desbetreffende commis sie in behandeling is. Men mag aan nemen dat de prijzen die de Cen trale in de toekomst zal betalen voor slachtvee gunstiger zullen zijn dan de huidige. Het aanhouden van meststleren of -osen geboren op of nk 1 November 1941 zal sterk beperkt worden. Het overgroote deel zal aan de Centrale geleverd moeten worden als nuchter kalf. Overigens gelden "dezelfde voor waarden als voor dieren geboren vóór 1 November 1941. Alle stieren moeten geschetst woi den. Dit geldt ook voor de meststle ren. Ossen behoeven niet te worden geschetst. De rundveehouders In Zee land zullen binnenkort een volledige toelichting per circulaire ontvangen yan de L.C.O. Alvorens maatregelen te treffen ge lieve men die toelichting af te wach ten en goed door te lezen. Sehapcnle vering. Door de Centrale Is bepaald dat boven de reeds ontvangen aanslag voor hamels, rammen en andere schapen (mestschapen) een nieuwe aanslag zal worden opgelegd voor circa 20 van de rubriek „Fokooi- en vóór 1941 geboren" aan de hand van dé inventarisatie van December 1941. De norm' van 20 komt on geveer overeen met het aantal scha- Sien dat per jaar, niet meer voor de okkerij geschikt blijkt te zijn. De. levering zal moeten geschieden in het tijdvak September/December 1942 of vroeger. Het is van belang dat ae schapenhouders geen schapen verkoopen alvorens zij weten wat ge leverd dient te worden. Verkoopt men toch dan kan men bedingen dat de schapen t.z.t. op verkoopers naam geleverd worden. Over eenige dagen zullen contracten beschikbaar gesteld \wrden. Indien de naam van den verkooper hierop vermeld is, zal een cople gelden als leveringsbewijs. Wij meenen er goed aan te doen den particulieren paardenhouder er nogmaals op attent te maken, dat zij, die voor hun paarden hooi moe ten koopen van een erkend hoolhan- delaar, hiervoor ten spoedigste een toewijzing dienen aan te vragen ten ';kantore van den Prov. Voedselcom- missaris voor Zeeland, Landbouw- huis Goes. Zij dienen er op berejeend te zijn, dat aanvragen, die 7 Februari worden ingediend waarschijnlijk niet meer .In behandeling kunnen worden genomen. Particuliere paardenhouders, die voor het huidige stalseizoen nog hooi wenschen te koopen van een handelaar, doch nog voor enkele we ken hooi ln voorraad hebben, dienen toch nu reeds vóór 7 Februari a.s. een aanvrage voor een toewijzing ln te dienen. Zooals reeds eerder Is gepubli ceerd, moet bij een aanvrage om een toewijzing hooi worden opgegeven a. het aantal aanwezige paarden. b. de hoeveelheid aanwezig hooi ln kg. c. de gewenschte hoeveelheid hooi in kg. Indien het* hooi rechtstreeks van telers kan worden belfokken, mag dit zonder meer vervoer.d worden. Hier voor behoeft dus geen aanvrage te worden ingediend. Kunstmest. $tikstof bonnen voorzien van opdruk No. 4 verliezen hun geldigheid op 15 Februari a.s. Voor zoover deze'bon nen nog niet bij den leverancier zijn ingeleverd; moet men daarmede niet tot den uitersten datum wachten, maar ze eenige dagen voordien inle veren. De handelaar is dan zeker in de gelegenheid om de bonnen op zijn beurt tijdig bij het Kunstmestdlstrjr butiebureau in te leveren. Fosforzuurbonnen voorzien van opr druk no. 4 en 5 blijven geldig tot 15 April a.s. Kalibonnen met opdruk B.T4 blij ven eveneens tot 15 April a.s. geldig. Voor verloopen bónnen wordt geen retributie gerestitueerd evenmin worden ze omgeruild tegen geldige bonnen. Herziening toewijzing 1941/42. De - aanvraagformulieren hiervoor, waarvan sprake was'ln een perspu blicatie van 10 Jan. jl. zijn nog niet beschikbaar. Als alles meeloopt, zul len zei in het begin van de volgende week (26/31 Jan.) bij de pjaatselijlce bureauhouders (P.B.H.'s) verkrijg baar zijn. Belanghebbenden moeten er nog rekening mee houden, dat de formulieren uiterlijk op 15 Febr. a.s. in het bezit moeten zijn van den Prov. Voedselcommissaris, en niet pas op 1 Maart zooals in het persbe richt van 10 Januari -stond. Motorbrandstof. Over de maand Januari zijn aan alle bedrijven, die zelf hun producten dorschen, de laatste benzine- en gas- olie-toewijzingen gezonden, zoodat zij hiermede hun totale toewijzing hebben ontvangen. Met de in totaal toegewezen benzine of olie moeten dus nu alle producten kunnen worden algedorscht. De toewijzingen zijn over et geheele seizoen berekend naar een norm van plm. 20 L. per ha. Bedrijven, die met deze norm niet kunnen uitkomen, kunnen een „aan vullende aanvrage" indienen op de gebruikelijke formulieren. Het is uiteraard heel goed mogelijk, dat hierop geen vloeibare brandstof meer zal worden toegewezen. Mocht dit inderdaad zoo zijn, dan kunnen even tueel vaste brandstoffen worden ver strekt voor het restant van den oogst aan een loondorscher. Ook aan de loondorschers heeft deze maand nog een toewijzing plaats gevonden/waar door thans kan worden aangenomen, dat vrijwel alle producten kunnen worden afgedorscht zonder verdere toewijzing van vloeibare brandstof. Alleen aan de houders van genera toren-tractors en locomobielen zal nog wat vaste brandstof moeten wor den toegewezen. Vermoedelijk zal toewijzing van benzine voorloopig ook wel niet meer plaats kunnen vinden. Ombouw. t Voor zoover dit nog niet geschied de, verdient het aanbeveling, dat loondorschers, die in het bezit zijn van motoren, die kunnen worden om gebouwd, hiertoe spoedig overgaan. Thans zijn ze reeds uitgesloten van elke benzine-toewijzing straks zal hun nog slechts bij betaling van 100 der ombouwkosten een ver gunning worden verleend, indien ze althans nog voor een ombouwver- gunning voor een generator in aan merking komen. De Lanz Buldog, Deutz Diesel en Robusta zullen wel niet voor ombouW worden aangewezen. Aan de lijst van aangewezen merken voor ombouw is zoo juist de Case- tractor toegevoegd. Loondorschers, die voor één of meer der om te bouwen motoren nog geen bereidver klaring tot ombouw hebben ingediend, worden aangeraden dit thans onmid dellijk te doen. Het Is ln hun eigen belang, willen zij bij- de dorsch- campagne - geschakeld. DE PROVINCTALE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR/ZEELAND. ADVERTEERT IN DIT BLAD Om uit fa knippen Houders van een radto-ontvangtoastal, dia hun luisterbijdrage over 1941 door het plakken van zegels hebbdn voldaan (ook al Is een gedeelte per giro betaald) moetan vóór 12 Maart 1942 bun oude vergunning inwlsseteg tegen een nieuwe. ZIJ moeten zkh daartoe op een bepaalden dag bapavan naar-een postinriehting (geen postagent schap), volgens onderstaanden alfabetlschen rooster, leder wordt (n zijn eigen belang aangeraden zich stipt aan dezen rooster te houden. In de maand Februari zijn zij aan de beurt, wier namen beginnen met de !etter(s): La t/m Lele op Woensdag* 4 Febr. 1942 Leid t/m Lon op Donderdag 5 Febr. 1942 Loo t/m Mast op Vrijdag 6 Febr. 1942 Masu t/m Mey op Zaterdag 7 Febr. 1942 Mez - einde M op Maandeg 9 Febr. 1942 N op Dinsdag 10 Febr. 1942 O t/m Os op Woensdag 11 Febr. 1942 Ot t/m Perk op Donderd*g12 Febr. 1942 Pert t/m Pos op Vrijdag 13 Febr. 1942 Pot t/m Rem op Zaterdag 14 Febr. 19(42 Ren t/m Roos op Maandag 16 Febr. 1942 Root - elyde R op Dinsdag 17 Febr. 1942 Sa t/p Sehno op Woensdag 18 Febr. 1942 Schnu t/m Sep op Donderdag 19 Febr. 1942 Seq t/m Sm op Vrijdag 20 Febr. 1942 Sn t/m Steenm op Zaterdag 21 Febr. 1942 Steenn - einde S op Maandag 23 Febr. 1942 T op Dinsdag 24 Febr. 1942 Eind Februari volgt een mededeetlng over de vojgerkie naman en date. Voor direct of spoedig gevraagd: MACHINESTItlSTERS vanaf 16 jaar LEERLING MACHINESTIKSTERS vanaf 14 jaar HANDWERKSTERS vanaf 14 jaar STRIJKSTERS vanaf 16 jaar LEERLING STRIJKSTERS vanaf 14 jaar Voor HUISNAAISTERS die over een eigen machine beschikken, hebben wij, v HUISarbeld. Arbeidsvoorwaarden C.A.O. in de confectie- industrie. Goede sbciale verzorging. Goed aanvangsloon. Reisonkostenvergoeding. Zij die'linkshandig zijn,-worden niet aan- genomefi als machinestikster. Aanmelden Molenwater 87, Middelburg, van 9—20 uur. Bekende fabriek' in Boulllon-Jtispasta en Soep Aroma vraagt voor de provincie een AGENT, voor den verkoop van haar producten aan Hotel- en Restaurantbedrijf, alsmede de Ziekenhuizen, Kloos ters, Winkelier enz. enz., Agentuur bizonder geschikt o.a. voor agenten van Bierbrouwerijen en Wijnhandelaren. Brieven No. 1916, Bureau van dit blad, Middelburg. Hallo Attentie biedt weder te koop aan 1 Schildersdoos met tubes Talens- verf, een Scheikundedoos, diverse paren Schaatsen, Lucht- ketel voor Aquarium met dravers en pomp, electr. Comfoor, 220 volt, 2 Blaasinstrumenten, pracht electr. Lampen, eenige gelijk- en wisselstroom Radiotoestellen, GeHJkrichter, Plaat- stroomapparaten en losse onderdeelen, Geiykstr oomlampen, eenige paren kleine lage Klompen, prima stalen Handbyitjes (steel cadeau), pracht eiken Buffet je, mahonie Ameublement, bestaande uit 4 Stoelen en 2 Crapeauds (rood pluche), eiken Chiffonnière, klein Orgeltje, Eng. Piano, noten Bonheur, an tiek eiken Kabinet, geschilderd eiken Kabinet, donker mahonie geschilderde Linnenkast, eiken Schrijftafel, zwaar 2-persoons Vee ren bed met peluw en 2 kussens, Harmonica, Trom met stokken, nieuwe Damesmantel, zoo goed als nieuw Avondpak (voor musicus), Klokken, Spiegels, Schilderijen, Schildertf- klokje, partytje Dultsche romans, party Hollandsche romans, celluloid Sturen voor 5 kwartjes, stalen muziekstandaard, puntgave Statenbijbel, eenige antieke Bordjes, 2 x 5 Kabinet kommen, Kom met Kannetje (eiken Regout), 2 eiken Bloem- tafeitjes, eenige Gaslampen, zoo goed als nieuwe Petroleum lamp, 2 pits en 1 pits Gascomfoor, enz. enz. Wy vragen te koop Slaap-, Zit- en Eetkamerameublèmenten, geheele en gedeeltelijke Inboedels, Radio's, Stofzuigers, Gra- mofoons, Pathéfoons, Pick-ups, Accordeons, Rijwielen, Naai en Waschmachlnes, Schrijfmachines, Bureaux, Vloerbedekking en alle verdere nette goederen ln den uitgebreldsten zin, uit sluitend van nette solide personen. Beleefd aanbevelend, W. A. v. d. VEN. ZUID SIN GEIL 12 MIDDELBURG Singelstraat 20 - Middelburg. De lessen worden-a.s. Maandag hervat, voor U.L.O. en opleidings klas '3 morgens, voor de klassen 1 tot 6 's middags. TE KOOP GEVRAAGD SLACHTGEITEN, JONGE GEITEN en DRACHTIGE GEITEN.' J. P. LEIJNSE, Nieuwe Vlissingscheweg 226, Middelburg - Telefoon 784. Donderdag stal op de Potten- markt naast Garage Blanker. VERLOREN GEGANE EFFECTEN. Derde aankondiging. Het Efféctenvemieuwings- bureau, Beursplein: 5, Amster dam C., maakt bekend; dat H. VERHAGE, namens de erfge namen van wqlen Stoffel van den Berg, gewoond hebbende te Bruinisse, domicilie kiezende t. kant. van den Notaris J. J. van dén Ende te Zierikzee, af gifte verzoekt van duplicaten voor zes certificaten ad 100.- S Nationale Schuld Nos. 654, 2239, 2531, 7665 Adm. Brond- geest 'en Nos. 6227c, 7984c. Adm. Ketwich c.s., welke stuk ken vermoedelijk door vernie tiging zijn' verloren- gegaan. Een ieder die eenig met de in- willigingwvan dit verzoek strij dig belang heeft, wordt opge roepen ztjn rechten te doen gel den op de wjjze als vermeld in de artt 10 en 12 van het Ef- fectenvemieuwingsbesluit 1941. Amsterdam, 29 Januari 1942. L_ Offlcieele publicaties. GEMEENTEBESTUUR VAN MIDDELBURG. De Burgemeester van Middel burg, als waarnemende de taak van den Raad, Overwegende, dat het, in ver band met den herbouw der bin nenstad, noodzakelijk is, dat eeni ge straatnamen worden toege voegd en eenige worden afge voerd van de lijst van straatna- meif ln deze gemeente, alsook dat enkele straatnamen alsmede eèn brugnaam worden veranderd, besluit: A. toe te voegen de volgende straatnamen: Bochten Steen© voor de verbin ding tusschen de Lange Noord straat en de Groenmarkt. Keldermansstraat voer dc verbin ding tusschen de Lange Noord- straat en Bachten-Steene. Onder den Toren voor de verbin ding tusschen de Nieuwe Burg ën het Koorkerkhof. Koorkerkstraat voor de verbin ding tusschen de Lange Delft en het Koor kerkhof. Nlenwe Kerkgang voor den zijtak van de Koorkerkstraat, welke verbinding vormt met Onder den Toren. Stroopoortgang voor de Verbin ding tusschen de Lange Delft en het open terrein achter -de Nieuwe Burg en, Onder den Toren. Walgang voor de verbinding tus schen Onder den Toren en het hierboven bfj Stroopoortgang genoemd open terrein. Bodenplaats vóór de ruimte tus schen de PottenmarktGort- straat en Zusterstraat. St. Jorisstraat voor de verbinding tusschen de Balans en den Zuid singel. Hagepreekgang voor de verbin ding tusschen de Dwarskaal en de Rouaansche kaai. St. Barbaragang voor de verbin ding tusschen de Segeerétraat en,(Je Nieuwstraat. St. Anthennlsstraat (zie onder O. Nieuwe BurV (zie onder C). B. Af te voaren de volgende straatnamen: Wal Kapoenstraat Lombardstraat Mosterdgang 4 Oude Kerkstraat Nieuwe Kerkstraat Stroopoort Burgemeester Takstraat (zie on- der C) "Lange Burg (zie onder C) C. te veranderen de volgende straatnamen Lange Burg in Nlenwe Borg. Burgemeester Takstraat in LatUn- sche Schoolstraat. St. Jorisstraat in St. Anthennls straat. D. Te veranderen den naam van het St. Joris-bruggetje in Smyte- gelt-brnggetje. E. De thans nog bestaande hui zen, gelegen aan dF Lombard- straat en genummerd. 25, 23 en 36, te voegen bij de Latijnsche School straat. Middelburg. 28 Januari 1942. De lo. Burgemeester van Middelburg, P. PH. PAUL. De Secretaris, M. VAN DER VEUR. WXSTKAPELLK. EXTRA ZEEP VOOR TUILEN ARBEID. De Wnd. Burgemeester van Westkapelle maakt bekend, dat tot 3 Februari a.s. formulieren kunnen worden afgehaald door hen die vullen arbeid verrichten. Bovenstaande geldt ook voor zelfkarners. Bedoelde formulieren dienen vóór 10 Februari te zijn Ingeleverd. De uitreiking i dezer formulieren vindt plaats op de gewone kan tooruren. De Wnd. Burgemeester voornoemd W. HUTBREGTSE. echfte Koffie? ZEKER VROER 'T ts De GRUyTER'S KOFFIESURkOGRRJT voor gezin en handel te SOUBURG BAKKERIJ Kanaalstraat 65 OOK VOOR BOEKHANDEL BOEKHANDEL Van der Peyl Kanaalstraat 45, Souburg. School-, Schrijf- en Teckenbehoeften Vulpennen en vnlpotloodcn Parkerr, Swan-, Gimborn, Talens-inkt levert U Geneesmiddelen, Verbandstoffen, Parfumerieën, Toiletartikelen. VEiyrWABEN. GALANTERIE Uw adres voor Huishoudelijke Ar tikelen, Galanterieën, Schrijfbe hoeften, Leerwerk, Glas- en Aar dewerk, Souventers, Speelgoederen en Schoonmaakartikelen is Paspoortstraat 5 Oo6t.-Sonbnrg 55 HANDBESCHERMERS CARBIDLAMPEN CARBID Spanjaardstraat 17, Middelburg. .Terstond gevraagd, wegens huwelijk der tegenw. feen FLINKE DIENSTBODE, v.d.e.n., tevens een WERK STER, voor 3 d. ln de week. HOTEL „DE POOL", Goes. Met Mei gevraagd, wegens- huwelgk der tegenwoordige, een nette DIENSTBODE, voor dag of dag en nacht. J. VAN DE. VOORDE, Veerhuis, Wolphaartsdijk. 1 Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middel burg van 21 Januari 1942 is FRANgOIS AARNOUTSE, wonende te Groede, verpleegd te Geel (België), ter zake van krankzinnigheid geeteld onder curateele. De procureur Mr. PAUL GROENEWEGEN. PLAATSING ALLEEN OP VRIJDAG 1—5 WOORDEN 25 .CENT ELK WOORD MEER 5 CENT (Bij vooruitbetaling). TE KOOP Kinderschoenen maat 21. Middel- burgsch wegje 8, Middelburg. Drachtige voedster. J. P. REIJ- NIERSE, Molenweg, Koudekerke. Z.g.a.n. haardkachel. Domburgsch Schuitvlot 2, Middelburg. 400 droge musterd (vruchtboom) bij A FRANCKE, Duinweg 80, Oostkapelle. 1 pr. br. rijglaarzen, z.g.a.n., maat 35, Veerscheweg "2, Middelburg. Zelka-Schokkers, Bevelanders B. J. J. LOUWERSE, B 27, Grüps- kerke. Bij inschrijving 3 zware droge oLmenstammen. JOH. DE VISSER, Domburg. Lederen laarzen, 44 Riebesstraat 52, Vlissingen. Prima stofzuiger. Bellinkstraat 7. Middelburg. Goede heerenfiets, Volderijlaagte 19, Middelburg. Waschmachine, Petroleumstel, Jongensjas, Leuningstoel, J. DE KORTE A 60c, Meliskerke. Kruiwagen, Trappen, Musterd, Klemmen en Stoven, A 44, Seroos- kerke. Keukenfornuis. Hoogstraat 18, Middelburg. Lakensche rok, Ritthem 25. Drachtige voedsters, KLOOSTER, Aagtekérke. Gabardine regenjas, leeftijd 13 jaar; Kinderschoenen, maat 20, z.g.a.n.. Van Teijlingenstraat 13, Souburg. Groote Jongensschoenen, Padweg 16, Souburg. Handnaaimachine, F. DE VOOGD» Hoogelande. Jongenspak, leeftijd 14—15 jaar, B 41,' Mariekerke. Paar z.g.a.n. Werkschoenen, maat 42. V. 4- Spieghelstraat 21, Vlissingen. Radiotoestel (Philips), Weststraat 12 ben., Vlissingen. Vierkant Vulkacheltje, Boschjes- laan 4, Vlissingen. 2 zwarte pluche mantels, Verk, Quakkelaarstr. £3, Vlissingen. Hooge Meisjesschoenen, maat 30, Beursstraat 1, Vlissingen. 1 paar Damesschoenen, maat 40, z.g.a.n., met steunzool, Vlissing- schestr. 156, Oost-Souburg. Leeren delf laarzen, z„g.a.n., 44, Dorpstraat A 176, Heinkenszand. 1-pers. ledikant, mét matrassen. P. Krugerstr. 39 beneden, 'Vlis singen. TE KOOP GEVRAAGD Plano's, Orgels gevraagd. K TER, Axel. Zwanen en allerlei soorten water vogels. F. LOUWS, B 63, Melis kerke. Wasketel, Seisweg 210, Middel burg. Gummi laarzen,maat 40, Verk. Quakkelaarstr. 27, Vlissingen. Kinderwagen. Brieven letters M. U. bur. \P. Z. C., Vffesingen. Electr. strijkijzer, 125 V., Kasteel straat 87b, Vlissingen. Paar Rubberlaarzen, 46, Van der Manderêestr. 2a, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 6