PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT VRIJDAG 23 JAN. 1942 Minahassa in handen der Japanners. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—6 regels 1.65. Iedere regel meer 33 cent. Bfl abonnement speciale prijii- Kleine advertenties: van 15 regels 0.55. Iedere regel meer 11 ct. (max 8 regels). „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 339300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DirectieF. van de Velde, P. B. den Boer 185ste JAARGANG NUMMER 1» Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen De BUREAUX van de Provtnctale Zeeuwache Courant rijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 68-60. teL 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 826. Administratie telefoon 189 GOES: Red- en Admlnlstr. Turfkade 15, teL 2863, na kantoortijd teL 2475 OOSTBURG Redactie en Admini stratie Breedeatraat 45, telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, teL 85 BRESKEN8: Dorpsstraat S3, teL 21 AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR P U B L I C IT E I T S W A A R D E, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE N E D E R L A N D S C H E DAGBLADPERS" Volgens een bericht uit Batavia geeft het Ned. Indische legerbericht toe, dat het district der Minahassa na harden strijd in handen is van de Ja panners. Voorts wordt toegegeven, dat nieuwe Japansche strijdkrachten met succes aan land zijn gezet aan de Noord-Oostkust van Nederlandsch Borneo. Deze landing zou in de streek van Tarakan geschied zijn. Boven den archipel valt een grootere activiteit van de Japansche luchtmacht waar te nemen, in het bijzonder langs de kust van Noord. Sumatra.. De ha ven van Belanan werd o.m. gebombardeerd, ter wijl ook een niet nader genoemd vliegveld op Borneo werd aangevallen. Verscheide ne Ned.-Indische vliegtuigen zijn van hun vluchten niet teruggekeerd. Het apansche hoofdkwartier deelde gis teren mede, dat Japansche marinevliegtui gen sedert 15 Jan. bij aanvallen op strate gisch belangrijke steunpunten in Neder- landsch-Indië 10 Nederlandsch-Indische vliegtuigen, waaronder 6 vliegbooten, heb ben neergeschoten of op den grond ver nield- Zware schade werd toegebracht aan de vijandelijke vliegvelden. Tot de aange vallen punten behooren Raik-Papan op Borneo, Makassar, Palopo, Kolonedale en Kendari op Celebes, Ternate en Laboeha op de Halmaheira-groep en Ambon. Op 16 Januari hebben marinevliegtuigen de havens van Sabang en Medan op Su matra aangevallen. Zrj vernielden daar havenwerken en deden te Sabang een schip van 2000 ton in de lucht vliegen. Kasrt vanftit HET JAPANSCHE OFFENSIEF TEGEN BIRMA. Bij de operaties tegen Birma stuiten de Japanners op groote .terreinmoeilrjkheden. De troepen moesten bij het oprukken in Westelijke richting naar Moulmein eerst een 2000 meter hooge bergketen passeeren. Snelle formaties, gesteund door de lucht macht hebben hierbij een belangrijke rol gespeeld. Volgens Britsche berichten strij den Thaiiandsche en Japansche troepen schouder aan schouder. Het vliegveld Moulmein is het doelwit van onophoude lijke aanvallen van de Japansche lucht macht; voorts werden in scheervlucht tal rijke vijandelijke pantserwagens vernie tigd. Over de verovering van Tavoy is te To kio bekend geworden, dat de gevechten om deze Birmèesche stad plotseling een on verwachte wending kregen, toen anti- Britschgezinde Birmeesche strijdkrachten de Engelsche verdedigers in den rug aan vielen. Het Japansche blad Tokio Nitsji Nitsji meldt, dat Japansche strijdkrachten, die aan de N.W. grens van Thailand gereed stonden, de rivier de Selwein, die gedeel telijk de grens tusschen de beide landen vormt, overschreden hebben. Dit beteekent, dat de Japanners met de operaties tegen Birma een derde front hebben geschapen, met het doel, in snellen opmarsch den be langrijken Birmaweg ten Noorden van Rangoon af te snijden. De vijandelijke strijdkrachten, die zich in het gebied van Moulmein en Rangoon bevinden worden nu van drie zijden be dreigd, nl. uit Zuidelijke richting van Ta voy uit van Moulmein uit en door de ope ratie over de rivier de Selwein in het Noorden. DE STRIJD OP MALAKKA. Volgens berichten van het front op Ma rkka rukken de Japansche colonnes, die over de Moear naar het Zuiden zijn opge trokken, tegen de Britsche troepen op, op een punt ongeveer 20 kilometer ten Wes ten van Jongpeng. Een andere Japansche afdeeling, die in midden Malakka oprukt, bereikte een punt op 10 kilometer ten Noordwesten van Labis, Andere afdeelin- gen, die een omweg hebben gemaakt, zijn opgerukt tot Bekol, 15 km. ten Z.O. van Labis. Bij Jongpeng moeten de Japansche af- deelingen, naar Domei meldt, de Britsche troepen heftig aanvallen. De Britten be schikken over houwitsers van 10 en 12 cm. In den sector Labis zijn 1000 man Britsche troepen, die over 8 stukken veld geschut beschikken, ingesloten. Sedert Dinsdagavond trekken de Brit sche strijdkrachten, in het nauw gebracht door de van twee kanten oprukkende Ja panners, terug langs den hoofdweg, die naar Singapore leidt Aan het Westelijke deel van het front zijn tot en met 20 Januari meer dan 150 gevangenen gemaakt, onder wie slechts 10 Engelschen. Verder werden 6 pantser wagens, 3 loopgraafmortiers, 4 snelvuur kanonnen en 60 auto's buitgemaakt. Vooral langs den naar Singapore loopen den spoorweg zijn in totaal 35 locomotie ven en 1180 spoorwegwagons buitgemaakt. Het buitmaken van omvangrijke levens middelentransporten heeft, naar in ge noemd bericht wordt gezegd, reeds belang rijke gevolgen btf den vijand getoond. De Yomioeri Sjimboen meldt, dat verdere doeltreffende luchtaanvallen, op Singapore gericht zijn, waarbij Woensdag 12 Hurri canes zijn neergeschoten. VERBITTERDE GEVECHTEN OP DE PHEUPPIJNEN. Over de gevechten op het schiereiland Bataan op de Philippijnen waren verschei dene dagen geen of slechts korte berich ten ontvangen. Uit nieuwe berichten blijkt thans, dat de Amerikaansche artillerie, die bij de verdediging de belangrijkste rol speelde, terugtrekt op nieuwe stellingen, welke meer naar het Zuiden zijn gelegen. Aan beide zijden wordt met de grootste verbittering gevochten. De Amerikanen trekken overhaast en in wanorde terug naar de baai van Manilla. In de streek van de oorlogshavèn Olon- gapo, in het Z.-Oostel,ke deel van de Soé- bic-baai, hebben de Japanners nieuwe ge slaagde landingen verricht. In weerwil vrn den vijandelijken tegenstand, rukken zij naar het Zuiden op. De gevechten in Noord-Afrika. De Engelsche actie in Lybië heeft zich voor het Empire tot een groote verliespost ontwikkeld, zoo verklaarde men gisteren in Berlijn, na kennis te hebben genomen van de nadere bijzonderheden van dit oor- logstooneeJ. Het voornemen der Engel schen in Lybië was ten eerste een door braak naar Tunis om niet alleen een aan- valsbasis tegen Italië te verkrijgen, doch ook een aanval van De Gaulle van uit Fransch Equatoriaal Afrika op de Noord- Af rikaansche bezittingen van Frankrijk te vergemakkelijken. Van de Atlantische kust van Afrika tot aan het Nabije Oosten moest een aaneengesloten front van vijan delijke strijdkrachten ontstaan. Ten twee de hierbij kwam ten slotte het propagan distische voornemen van Groot-Brittannië om een „tweede front" ter ontlasting van Stalin te vormen. Hoe het met de verwezenlijking van deze plannen staat, heeft Rommel bewe zen. De afweer van den Britschen aanval, welke met alle strijdkrachten werd onder nomen, is inderdaad een overwinning van den grootsten omvang voor de spil ge weest. De ongebroken offensieven geest van de troepen der spil komt duidelijk naar vo ren door het feit, dat Rommel een aanval heeft ondernomen op de hergegroepeerdè Britsche troepen. De vijand heeft heele di visies aan gevangenen en panterwagens verloren. Duitsche luchtmacht in actie. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 21 Januari voor de kust van Schotland een Britsch koopvaardijschip van 6000 b.r.t. en een kolenlichter van 600 b.r.t. tot zinken gebracht In den nacht van 21 op 22 Ja nuari werd een koopvaardijschip van 4000 b.r.t. voor de Zuidwestkust van Engeland door bommen beschadigd. In denzelfden nacht vielen Britsche bommenwerpers eenige plaatsen in Noordwest Duitschland aan en veroorzaakten schade aan woon huizen. De Duitsche afweer schoot vijf vliegtuigen omlaag. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Het D.N.B. meldt, dat in den nacht van 22 op 23 Januari Britsche vliegtuigen naar het gebied van het Duitsche Rjjk zijn ge vlogen en bommen hebben laten vallen op woonwijken in West-Dultschland. Er werd schade aangericht aan huizen. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. In het Noordduitsche kustgebied wist de luchtafweer met succes te vethinderen dat de vijand bommen uit wierp. De Britsche vloot in de Middellandsche zee. Het A.N.P. meldt uit Ankara Volgens uit Britsche kringen komende inlichtingen zijn de Britsche vlootstrijdkrachten in de Middellandsche Zee uit de volgende een heden samengesteld 1. B|j Al^xandrië 2 linieschepen, 2 krui sers, 12 lichte kruisers, 20 torpedojagers, 16 duikbooten. 2. Bij Malta 1 kruiser, 2 lichte kruisers, 9 torpedojagers, 8 duikbooten. 3. Bij Gibraltar 1 lichtekruiser, 15 torpedobooten, 10 duikbooten, 1 vliegtuig moederschip. Nog geen beslissing op de conferentie te Rio. In de gisteravond gehouden vergadering der bevoegde subcommissies der conferen tie van Rio kon nog geen beslissing be reikt worden over het nieuwe ontwerp inzake het verbreken door de vertegen woordigende Amerikaansche republieken der betrekkingen met de asmogendheden. DE STRIJD OP DE KRIM. Naar het DJJ.B. meldt hebben Roemeen- sche troepen, die aan de zijde der Duitsche formaties den tegenaanval bij Feodosia hebben uitgevoerd, den vijand op,20 Januari in het gebied ten Noordoosten van de her overde stad Feodosia nagezet en hem ver der teruggedreven. Daarbij kwam het tot gevechten om een door de bolsjewieken taai verdedigde plaats, die na harden strijd door de Roemeensche troepen werd geno men. In het achterterrein trachtte de te genstander aan de kust van de Siwasj den zelfden dag met 80 roeibooten troepen aan land te zetten. Hij werd echter door suc cesvolle tegenaanvallen in zee teruggedre ven. Het terugwerpen der bolsjewistische landingstroepen in dit moerasgebied staat na het verlies van de booten door ontbre kende terugtochtsmogelijkheden gelijk met een volledige vernietiging. Het Finsche legerbericht van 22 Januari meldt o.m. In het Zuiden van het Oostelijke front gelukte het den vijand eenigen tijd geleden terreinwinst te maken. Hij werd echter ter stond geïsoleerd en de Finsche troepen her overden na harde gevechten hét verloren terrein. Daarbij werd het voornaamste deel van een vijandelijk regiment, dat zich taai verdedigde, vernietigd. Op een gebied van verscheidene vierkante kilometers werden 1861 gesneuvelde bolsjewieken geteld en 7 antita nk kanonnen, acht granaatwerpers, verscheidene dozijnen automatische infan- teriewapens, ruim 1000 geweren e.a. buit gemaakt. De eigen verliezen zijn van geen beteekenis. Op eenige andere plaatsen wer den aanvallen van den vijand afgeslagen, waarbij hij groote verliezen aan menschen leed. Gasgeneratorcursussen door het geheele land. In dezen tijd van schaarschte aan vloei bare brandstoffen is de gasgenerator, waarin vaste brandstof wordt verstookt, voor het motorverkeer als een redder in den nood gekomen. De anthraciet-, hout-, turf- en turfcokes-vergassers hebben het mogelijk gemaakt, een belangrijk deel van ons vervoer over den weg in stand te houden, dat anders tot stilleggen zou zijn gedoemd. Het valt echter niet te ontkennen, dat de behandeling van den gasgenerator het rijden ermee, het onderhoud ervan velerlei moeilijkheden meebrengt, in het bijzonder voor ongeschoolde krachten, en dat in verband daarmee een groote vraag naar technische voorlichting van het bedienend personeel is ontstaan. Men heeft hier te lande op dit gebied sporadisch reeds verdienstelijk werk ver richt, doch er bestaat nog steeds be hoefte aan instructie op grootere schaal in georganiseerd verband. Het is naar aanleiding daaVvan, dat onder auspiciën der hierna te noemen verkeersbonden, bedrijfsvereenigingen en andere belanghebbende organisaties, er met volle medewerking van het bureau generatoren en tankgas, als de ter zake bevoegde overheidsinstantie, binnenkort een dertigtal tweedaagsche cursussen in theoretische en practische gasgenerator kennis door het geheele land heen zullen worden gehouden. De bedoelde instellingen zijn, in alfabetische volgorde De Neder- landsche toeristenbond A.N.W.B. de Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Neder land tB.B.N.), de Bond van Automobiel handelaren en Garagehouders (B.O.V. A. G.). de Centrale Commissie voor de oplei ding tot automobielbestuurders, De Eigen Vervoerders Organisatie (E.V.O.), de Ne- derlandsche Automobiel Club (N.A.C.), de Nederlandsche Bond van Autobusdienst- ondernemers (N.B.A.), de Nederlandsche Organisatie voor het Beroepsgoederenver- voer langs den weg (N.O.B.), de Neder landsche Vereeniging van reinigingsdirec teuren, de Nederlandsche Vereeniging van Tramwegen en Autotransportdienst (N. V.T.A.) en de Nederlandsche vereeniging „de Rijwiel- en Automobiel-industrie" (R. A.I.). Voorts heeft de vereeniging van direc ties van nijverheidsschole»- haar medewer king toegezegd inzake het beschikbaar stellen van leslokalen en verleenen van bijkomstige faciliteiten. Het Is de bedoeling, dat de cursussen zullen worden gehouden in Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Assen, Bergen op Zoom, Breda, Dordrecht, Eind hoven, 's-Gravenhage, Groningen, Heeren veen, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Leeuwar den, Leiden, Musselkanaal, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Velsen, Venlo, Sit- tard en Zwolle. Zij zijn in de eerste plaats voor chauffeurs bestemd, doch er wordt verwacht, dat ook vele monteurs van mon tagewerkplaatsen zich als deelnemer zul len opgeven. De uitvoering van het plan, onder aus piciën der genoemde instellingen, is opge dragen aan een „commissie gasgenerator- cursussen", waarvan het secretariaat Is gevestigdKoninginnegracht 37, Den Haag (kantoor der IT.A.C.), alwaar de inschrijvingsvoorwaarden voor deelnemers aan de cursussen, inschrijvingsformulieren, en eventueel nog verder gewenschte in lichtingen, kunnen worden aangevraagd. Het is van het grootste belang, dat de genen, die een cursus in een der boven genoemde pl atsen wenschen bij te wo nen, of door leden van hun personee willen laten bijwonen ten spoedigste van hun voor nemen doen blijken aan 't secretariaat der „commissie gasgeneratorcursussen", opdat hun dan inschrijvingsformulieren kunnen worden toegestuurd, en de definitieve vast stelling van plaatsen, .lata, enz. zoo snel mogelijk kan volgen. Met den aanvang der cursussenserie op korten termijn kan het onwaarschijn lijke geval van geheel onvoldoende be langstelling voorbehouden worden ge rekend. Overal in hef offensief legen den vijand Ondanks winterstormen zijn de Duitscne R-booten op de Finsche meren onatgebroken in actie Atlantic-Holland-P. K. Goer De Nederlandsche Kultuurkamer opgericht. Besluit van den secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten betreffende de instelling van het persgilde' en het theatergilde. Op grond van artikel 35, le en 3e lid, van de verordening no. 211 1941 betref fende de Nederlandsche Kultuurkamer en in overeenstemming met cle artikelen 2 en 3 der verordening no. 3/1940 van den rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied wordt bepaald Artikel 1 Het persgilde en het theatergilde wor den op het tijdstip van afkondiging van dit beshiit ingesteld. Artikel 2 Door de instelling van bovengenoemde gilden is de Nederlandsche Kultuurkamer opgericht. Artikel 3 Dit besluit wordt afgekondigd in de Nederlandsche Staatscourant. 's-Gravenhage, 22 Januari 1942. De secretaris-generaal van het departement van volksvoorlich ting en kunsten w.g. T. Goedewaagen. Engelsche luchtaanvallen. Woensdagavond zijn verscheidene En- gelsche vliegtuigen naar Nederland gevlo gen. Zij wierpen een groot aantal brisant- en brandbommen uit, die echter meeren- deels in het open veld terecht kwamen zonder schade aan te richten. Geen vergunningen meer om 0 uur te werken. De secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken heeft aan de besturen van de gesubsidieerde vereeni- gingen met werkloozenkas een rondschrij ven gezonden, waarin hij mededeelt, dat overleg met de arbeidsinspectie er toe heeft geleid, dat in het vervolg geen ver gunningen om 0 uur te werken meer zul len worden gegeven, tenzij in uitzonde ringsgevallen. Voor zoover er thans nog arbeiders zijn, die feitelijk niet werken, in verband met een aan him werkgever verleende ver gunning om 0 uren te werken, is goed gevonden dat aan deze arbeiders uitkee- ring uit de werkloozenkas wordt ver strekt, zoodat het ter zake bestaande verbod van 20 dezer af, als vervallen kan worden beschouwd. Aangezien in het onderhavige geval niet kan worden gesproken van inkrimping van den normalen wekelijkschen werktijd in den zin der reglementen voor de werk- loozenkassen, kunnen de betrokken ar beiders als zoogenaamde „geheele werk- loozen" worden beschouwd. Ook aan de leden van die kassen, in welke# reglemen ten geen regeling voor het verstrekken van uitkeering ingeval van inkrimping van den normalen wekelijkschen werktijd voorkomt, kan uitkeering worden verleend. Engelsch verkeersvliegtuig verongelukt. TIEN DOODEN. De Engelsche nieuwsdienst meldt, dat een viermotorig Britsch vliegtuig van den dienst LondenGibraltarMaltaEgyp te bij Acebuche, een plaats in de buurt van Tarifa (Zuidpunt van Spanje) is neerge stort. De tien inzittenden zijn om het leven gekomen. In den- mist is de machine de koers kwijt geraakt en neergestort. Naar ver luidt zouden zich dieptebommen aan boord bevonden hebben, welke by het neerstorten ontploft zijn en de machine volkomen uit eengereten hebben. De tien inzittenden wa ren zoo. zwaar verminkt, dat men tot dus ver geen der lijken heeft kunnen identifi- ceeren. Aan de hand van kleedingstukken en uniformdeelen alsmede aan resten van papier heeft men kunnen vaststellen, dat zich onder de slachtoffers hooge officieren en diplomaten bevinden. Het Spaansche Roode Kruis heeft het stoffelijk overschot der slachtoffers naar Gibraltar overge bracht. ZWEEDSCH PROTEST TE LONDEN. Naar uit het officieele Zweedsche onder zoek inzake de op 29 December 1941 in de nabijheid van Goeteborg geworpen bommen onwraakbaar is gebleken, waren dit Brit sche bommen. Het Zweedsche gezantschap in Londen heeft opdracht ontvangen tegen deze schending der neutraliteit by de Brit sche regeering te prótesteeren. DE NIEUWE BONNEN. In de week van Zondag 25 tot Zaterdag 31 Januari zijn de gebruikelijke hoeveelhe den brood of gebak, vleesch of vleesch- waren en aardappelen verkrijgbaar op de bonnen 06 van de daarvoor aangewezen kaarten. Voorts is voor de periode van 9 dagen van Zaterdag 24 tot Zaterdag 31 Januari het tot dusver geldende rantsoen boter verkrijgbaar op bon 06 van de boterkaart en boter met reductie op dezen bon van de vetkaart. Ten slotte zijn aangewezen voor het 4- wekelijksch tijdvak van Zondag 25 Janu ari tot Zaterdag 21 Februari voor suiker bon 197 voor jam bon 198 voor bloem, brood of gebak de bonnen 199, 200, 201 en 202 voor havermout of peulvruchteu bon 203 voor kaas de bonnen 204, 205, 206, 207 en 208 voor gort bon 209 voor vermicelli of maizena bon 210 alle van de bonkaart algemeen voor melk de bon nen 06, 07, 08 en 09 van de melkkaart voor cacao (kinderen tot 14 jaar) de bon nen 05c en 05d reserve en voor rijst (kin deren tot 3 jaar) de bonnen 06d en 07d reserve. Verlenging van den aardappel- en den peulvruchtenbon- De secretaris-generaal van het departe ment van- landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat in verband met de mogelijk-, heid. dat nog niet alle houders van toe-' slagkaarten vpor zwaren en zeer zwaren arbeid de voor het koopen va.n aardappe len aangewezen bonnen 05 hebben kunnen gebruiken, de geldigheidsduur van bon 05a en 05b van de aardappelkaart wordt ver lengd tot en met Zaterdag 31 Januari a.s. Uit den aard der zaak is daarnaast voorde distributieperiode van 25 Januari tot en niet 31 Januari a.s. een nieuwe bon voor het koopen van aarappelen aangewezen, nl. bon 06a en 06b. Aangezien het voorts niet mogelijk ia gebleken alle detaillisten tijdig in het bezit te stellen van een voldoende hoeveelheid peulvruchten, zoodat nog niet ieder deze heeft kunnen betrekken op bon 195( wordt de geldigheidsduur van bon 195 van de bonkaart algemeen verlengd tot en met Zaterdag 21 Februari 1942. Voor de distributieperiode van 25 Ja nuari tot en met 21 Februari a.s. wordt wederom een rantsoen van 250 gr. peul vruchten beschikbaar gesteld. De bon, welke recht geeft op het koopen van dit rantsoen, zal nog dader worden aange wezen. Bescherming van enkele diersoorten. In de Nederlandsche Staatscourant van 16 dezer is afgekondigd een besluit van de secretarissen-generaal van de departe menten van landbouw en visscherij en van justitie, waarbij in de Jachtwet 1923, voor zooveel noodig in afwijking van artikel 1 dier wet, onder wild mede wordt verstaan grof wild moefflons en wilde zwijnen kleinwild fazanten pelswüd dassen, steenmarters, boommarters, zeehonden en otters. Voorts is afgekondigd een besluit van den secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visscherij, waarbij het -koninklijk besluit van 14 Fe bruari 1924, staatsblad no. 45, is gewijzigd met dien verstande, dat voor de toepas sing van de artikelen 54, 55 en 56 der Jachtwet 1923, thans onder schadelijk ge dierte worden verstaan konijnen, vossen, bunzings, hermelijnen, wezels en verwil derde katten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat, nu moefflons, wilde zwijnen, fazanten, das sen, steenmarters, boommarters, zeehon den en otters in het geheele land tot wild worden gerekend, zy onderhevig zijn aan de bepalingen van de opening en sluiting van de jacht. ACHTZEVENZESDUBBEL NUL. Het gironummer van de Nederlandsche Ambulance, Het gironummer van de verjaardagsstorting. Een getal, dat u niet vergeten mag. Een getal, waarvan u gebruik moet maken. Duizenden hebben reeds hun plicht gedaan en m.-.akten hun bijdrage voor de Nederlandsche Ambu lance over op dit nummer. Uw bijdrage wordt ook ingewacht. De gewonde strijders ginds aan het Oostfront zullen u er dankbaar voor zijn. Vergeet u liet niet?. Ook voor u, voor liet be houd van uw have en goed hebben zij zich ingezet om het communistische gevaar af te wenden en Europa te bewaren voor de vernietiging. Thans zijn deze mannen als slachtoffer van hun plicht ge vallen, gewond of verminkt. Wat doet u nu Uw plicht Is hen te mogelijk te verzachten. Daarom kunt u niet afzijdig blijven. Stort uw bijdrage voor de Nederlandsche Ambu lance, de Nederlandsche hulpexpeditie aan het Oostfront, op girorekening «7600, Nederlandsch» Ambulance, koninginnegracht 22. '6 Gravcuhage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1