De tentoonstelling „Voeding in dezen tijd". STADSNIEUWS Middelburg DIEFSTAL VAN KOLEN. Gisteren heeft de politie drie inwoners van Middelburg op heeterdaad betrapt toen deze bezig waren kolen te stelen uit eén schip gelegen aan de Rotterdamsche Kaai Zij hadden koenzakken bij zich, vulden dezo aan boord en gaven deze aan elkander over. De mannen zijn overgebracht naar het politiebureau. Tydens verhoor bleek dat nog 5 andere personen by den kolen- diefstal betrokken waren. Een huiszoeking wees uit dat by hen de zelfde soort kolen aanwezig was als de gestolen kolen bestemd voor de gasfabriek. NEDERLAND SCH—DTJÏTSCHE KULTUURGEMEEN SCHAP. In de Electro-bioscoop heeft de werkge meenschap Walcheren van de Nederlandsch Duitsche Kuituurgemeenschap gistermid dag haar leden en genoodigden de film „Dorf in rotem Sturm" vertoond. Deze rolprent, die een aangrijpend beeld geeft van een afgelegen bergdorp, dat door de Sovjet-horden wordt bezet, geplunderd en geterroriseerd, maakt op de aanwezigen een diepen indruk. Vooral in dezen tijd is deze film actueel, en geschikt om tot na denken te stemmen. STADSNIEUWS Vlissingen HANDEL BUITEN DE DISTRIBUTIE OM. Wij vernemen dat gisteravond laat de recherche met een ambtenaar van den centralen crisis contröledienst huiszoeking in een woning alhier heeft verricht naar een verboden vleeschvoórraad, waarbij de bewoner is aangehouden en naar het bu reau van politie is overgebracht. ORDEVERSTORING. Gistermiddag wildo een visscher na het sluitingsuur het kantoor van den distri? butiedienst bezoeken. Hij wenschte zich niet te verwijderen en sloeg een der aan wezigen in het gezicht. Gewaarschuwde politie greep in. STADSNIEUWS Goes EEN RUND GROEIDE TOT DRIE RUNDEREN. Vorige week meldden wij, dat enkele Goesche slagers aan gehóuden waren In verband met het fraudeleus slachten en verhandelen van een rund. Het voortgezet te onderzoek heeft intusschen uitgemaakt, dat niet minder dan drie runderen hier ter stede slachtoffer van frauduleuze hande lingen werden. SLUISWACHTER VERDRONKEN. Te Helmond werd de 62-jarige L. A. van Lieshout vermist. De man had zich des avonds van sluis zeven van het kanaal Zuid-Willemsvaart, waar hy als sluiswach ter dienst deed, huiswaarts begeven, doch hy kwam echter niet opdagen. Men begon in de kolk by de sluis te dreggen met als resultaat, dat de fiets van den vermiste werd opgehaald. Later is het lijk van het slachtoffer in de kolk gevonden. Vermpe- deltjk is de man tengevolge van de duister nis te water geraakt. LEVENDIGE HANDEL OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. IV Affaire op de effectenbeurs te Amsterdam, die dc laatste du^cn van uitgesproken kalmtn aard was geweest, droeg Woensdag een vrij levendig karakter. Op eenlgu afdècllngen van de markt ont wikkelde zich nu en don zelfs een drukke handel cn daarbij kon een vaste Stemming worden waar genomen. Onmiddellijk bij dc opening bleek, dat de markt goed van toon was. In diverse rubrieken werden dc toonaangevende a andcelen boven het vorige slot Ingezet cn daarna viel spoedig een verbetering waar te nemen. Wel tr3d ongeveer midden beurs oen kleine reactie in doch later op den middag, vooral omstreeks halfdrie, begon zich weer goede vraag te openbaren en liepen dc koersen in een vrij snel temp" naar boven. Vooral de cultuurfondsen mochten zich in een goede be langstelling verheugen. HVa's schommelden aan vankelijk tusscheri SU en 94, muur liepen naderhand weer eenlge punten naar boven. De rubberafdeeling vertoonde een vaste stemming. De tabakken ont moetten een goede vraag en waren over de ge- heele linie verschelden punten hoogef. De scheep vaartmarkt bleef niet achter, de koers was hooger. Op de petrolcumrnnrkt werd druk zaken gedaan in Olie». Voor industrltfelen was de enimo maar matig. De vaste stemming deed zich ook hier gel den. De kopstukken van de markt waren meeren- decls Iets hooger maar toch niet veel veranderd. De beleggingsafdeling gaf voor de nieuwe 3%% obligation NederLnd gedurende het geheele beurs- vcrloop flinke affaire te zien en meer dan èens werden In korten tijd groote bedragen omgezet. A Amsterdamschc Bank 139% 140 A Incasso Bank A K.M. De Schelde Nat. Bezit Nederland 1941 4 100,— Nederland Ie Ing. 1940 4 Nederland 2e lng. 1940 4 Nederland met bel. fac. 1940 4 Ncderl. a f 1000 1938 (3Vi) 3 Indiü h 1000 1937 3 Indlif k f 1000 1937 A 3 A' Koloniale Bank A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handels MIJ. A Algcrncenc Kunstzijde Dnfe A Van Bcrkel's Patent C Calvé Delft A Fokker Vliegt, fabriek A Lever Bros en UnHcver A Ned. Ford Auto Mij. A Philips Gloeil. üem. Bezit 2*4' A PoriJtschc Petr. Ind. Mij. A Kon. Petroleum Mij. Bctaafschc Petr. Mij. Obi. 3% A HollandAmerika Lijn A ('liin, liin.n 1 tfi. 135 131 132'4 100% 100% 102% 101% 101% 101% 101% 96% 94%—% 87% 8834 86% 87% 150% 105 100% 104 125 127 .153/. 154%-156% 137% 138—139% 122% 123-^-123% 218 218% 171% 17J'/j-|T3% 284%—?87 217% 239%— 248 88 A lavaChina—Japan Lijn A Kon. Ned. Stoomboot Mij. A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsvereun. Amsterdam A Javaschc Cultuur Mij. A Nod. Ind. Suiker Unie C Dell Mij. 5 1000.— A Scnembah Mij. A Arendsburg Tabak Mij. C Amsterdam Rubber A Dcll-Batavla Rubber Mij, A Sumatra Rubber Cultuur A Ver. Ind. Cultuur Ondeni. A HcsM Rubber Mij Nederland 1941 3% t 100 Meelfabriek der Ncd. Bakkerij 136138 113% 114—117 173 173—175 136% 159—163 289—304 171 181 1.72% 17! 172—180 147%—150 198 175—186 131% 132%—144 159—150 112 105% 96% 365 Bullja 4 20 UblatUn 55 cL Zakje 4 2 tabletten 7 ct.' SPORT 172% 96% HARDRIJDERIJEN OP DE SCHAATS. Vlissingen heeft gistel-middag op den Spiliboezem voor zoover wy althans kunnen herinneren haar eerste hardry- derijen op langen afstand gehad, In oogên- schouw nemend dat het hier eigenlijk een proef was, ondernomen door één enkelen man, hierby geassisteerd door eenlge an dere sportminnaars, kan zeer zeker van een geslaagd schaatsfestijn gesproken wor den. Ongetwijfeld is de wedstrijdorgani satie nog wel voor verbetering vatbaar, doch zooals gezegd, het was de eerste maal dat dergeiyke wedstrijden hier ge houden werden. De critici langs de baan dienen te be denken dat ook hier van toepassing is het spreekwoord De beste stuurlui staan aan wal. Daarom komt zeer zeker den organi sator, den heer L. van der Steen, een woord van lof toe, al was het slechts al leen omdat hij de man is die het initiatief tot deze wedstrijden nam en den schaat- senryders in het algemeen, veel van ztjn vrijen tijd heeft geschonken door het in orde brengen van een goede baan op den Spuiboezem. Wat de wedstryden zelf betreft, aan spanning heeft het niet ontbroken. Er is flink gekampt. Hoewel de gemaakte tijden ln vergelijking met die op hardrijderyen elders in den lande, nog niet byster goed genoemd kunnen worden, hebban deze Wed strijden toch uitgewezen, dat er onder de Zeeuwsche schaat.senliefhebbers verschil lende goede rijders schuilen die, zoo met het organiseeren van wedstrijden wordt voortgezet, tot nog betere resultaten in staat zyn. De animo voor deelname mag ook niet slecht genoemd worden, althans voor de heeren. Op de 500 M. startte een 40-tal en óp de 1500 M. 17 heeren, Aan den 500 M. rit voor dames, namen slechts enkele meisjes deel. Met vlaggen was éen ronde baan van 500 M. uitgezet die voor den 500 en 1500 M. rit resp één en driemaal gereden moes ten worden. De deelnemers moesten met twee tege- iyk den yoorgeschreven afstand afleggen, waarby de klasseering beslist werd door het opnemen van de gemaakte tijden. Prijswinnaars werden 500 M: heeren 1. E. C. Boogerd, 1 min. 6 sec. (medaille burgemeester) 2. L'. Ga- ragoski, 1 mijj, 8.5 sec., (paar. schaatsen); 8. E. van de Sa tide Lacoste, min. 9 sec. (paar schaatsen). 500 M. meis jes1. Nellie Barendse (doos bonbons) 2. M. Willemsen (zilve ren boekenlegger). 1500 M. heeren 1. J. L. de Jager, Bie- zelinge, 4 min. 9.4 sec. (medaille burge- meestrr en wisselbeker) 2. Leneux, Goes, 4 min. 32.5 sec. (zilveren sigarettenko ker); 3. E. C. Boogerd, 4 min. 35 sec. (paar schaatsen). De verschillende, prijzen werden deels door winkeliers geschonken, deels van door enkele ingezetenen beschikbaar ge stelde gelden aangekocht. Na 8floop heeft de heer W. P. Edelman, wethouder van onderwijs, die ook het startsein voor de eerste twee rijders gaf, in café Kievit tnet een toepasseiyk woord do prijzen uitgereikt. (Burgemeester Van Woelderen, die zich voor deze proefne ming enthousiast toonde, kon tot zijn spyt wegens uitstedigheid niet tegenwoordig zyn). De heer Edelman bracht hierbij den heer v. d. Steen en zijn medewerkers na mens het gemeentebestuur dank voor het geen hier in het belang der sport werd gedaan en de gemeentepolitie voor de goede afzetting van de baan tijdens de wedstryden. De heer L. van der Steen dankte voor de tot hem gerichte woorden en zijn mede werkers voor hun hulp en deelde verder mede, dat in de toekomst al het mogelijke zal worden gedaan om een en ander nog beter te doen verloopen. DE WEDSTRIJDEN VAN DE M1DDKLBURGSCHE IJSCLUB. Het moge wel wat te koud geweest zyn voor <je wedstryden van gisteren, dat is dan ook de eenige aanmerking, die vrij zou den kunnen maken, want overigens is al les, wat het bestuur der Middelburgsche IJsclub voor dezen dag had georganiseerd, uitstekend geslaagd. Er hadden zich moer dan 1000 kinderen opgegeven, de meeste leerlingen der lagere scholen. Deze kwamen allen eerst des middags aan den start en ook nu bleek de hoofdleiding bij den heer J. H. Koers in goede handen te zijn. Hy heeft zich ge- steund door het bestuur en verschillende andere helpsters en heipers uitstekeud van zyn taak gekweten, waarbij ook de leden van de Transportcoionne van het Roode"' Kruia uitnemende diensten bewees. De jury voor het sehoonryden bestond ditmaal uit mevrouw dr. G. M. Kooiman— VanMiddendorp en de heeren L. Hegman» en A- de Jonge. Na afloop van do wedstrijden kwamen bestuur, jury, medewerkenden op ander ge bied en deelnemers saméb in de bovenzaal van de Vergenoeging voor de prysuitdee- ling. De voorzitter der IJsclub, de heer A. de Jonge, heette in het bijzonder welkom den burgemeester, mr. dr. J. van Walré dé Bordes, en den inspecteur van het lager ondex-wijs, den heer G. Wit, die ieder een deel der pryzen zouden uitreiken. Spr. bracht dank aan hen die prijzen beschikbaar stelden en aan den heer Koers en zyn medewerkers voor hun voortreffe- ïyice leiding, de politie en dc jury. De burgemeester bracht hierop hulde aan de leiders van dit fleurige sportfestijn. Vervolgens reikte de burgemeester de VAN 22 TOT EN MET 25 JANUARI TE MIDDELBURG. De Persdienst van het departement van Landbouw en Visschery schrijft ons: Niernand zal kunnen ontkennen, dat er in den tegenwoordigen tyd ontzettend veel van de huisvrouw gevergd wordt. Niet al leen de bonnen vragen dagelyks haar aan dacht, maar vooral de vraag „wat zullen wy eten?" kost haar enorm veel hoofd brekens. Daarby komt dan nog de ver antwoordelijkheid waarvan vele huis moeders zich terdage bewust zijn om uit de beschikbare voedingsmiddelen zoo veel als maar mogelijk is te halen. Vele huisvrouwen hebben dan ook reeds dankbaar gebruik gemaakt van de voor lichting, welke de tentoonstelling „Voeding in dezen tyd" geeft. De. tentoonstelling gaat uit van het Ryksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstyd, met me dewerking van den Voedingsraad; in vele plaatsen werd zy reeds georganiseerd. Ook in Middelburg in het Schuttershof, zal deze tentoonstelling thans te bezichtigen zyn van 22 tot 25 Januari. Deze plaats zal voorloopig de laatste zyn waar de tentoon stelling wordt gehouden. Het doel, dat de overheid met deze ten toonstelling wil bereiken, is tweeledig. Op de eerste plaats wil zy belangstelling wek ken voor het voedingsvraagstuk in het al gemeen door het publick al3 het waro in een groot opengeslagen prentenboek inte ressante en leerzame plaatjes te laten be- kyken, en in de tweede plaats hoopt zy, dat als resultaat van haar voorlichting wordt bereikt, dat ln de gezinnen beter bereide maaltijden worden genuttigd. Dit laatste vooral is van eminent belang en daarom is het zoo noodig, dat de huis vrouw, door wier handen dagelijks het voedsel gaat, dat de gezondheid middels de voeding van het gezin op peil moet houden, goed is doordrongen van haar ver- antwoordelijkheid en bovendien weet hoe zij op de meest economische wijze met de voedingsmiddelen moet omgaan, zy zal dan niet uit onverschilligheid of onoordeelkun digheid kostbare voedingsstoffen verloren doen gaan. Van het vele, dat er te zien en te hoo- ren is, moge hier een korte opsomming volgen. Allereerst krijgt men een plastische voorstelling van het vele werk, dat het Ryksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstyd en de Voedingsraad in het be lang van onze voedselvoorziening verrich ten. Men ziet hieruit ook duidelyk, welken weg de productenstroom volgt en welke aftakkingen van dien stroom worden ge-r vormd door den sluilchandel en de vy- anden van den oogst (muizen, ratten, in secten, schimmels, enz.) Vervolgens is er een plaats ingeruimd voor groenten versch en gedroogd. De aardappel, welke na het brood vooral in het arbeidersgezin het voornaamste voedingsmiddel is, heeft een flinke plaats toegewezen gekregen. De voordeelen van het in de schil koken wor den duideiyk aangetoond. Het dagelyksch brood is natuurlyk evenmin vergeten. Daarby wordt ruime aandacht besteed aan de „belegsels", welke in dezen tyd by het dikwyls ontbreken van kaas of vleesch- waren door Andere vervangen zullen moe ten worden*. Het vleesch, dat bij de maal- tyden thans nog al eens moet ontbreken, kan uitstekend door visch vervangen wor den; daarom is er een aparte af deeling voor visch aan de tentoonstelling verbon den. Ofschoon de visch tameiyk duur is, blijkt het, dat men met mqsselen, garnalen, schar en riviervisch, waarvan dlverso be reidingswijzen worden getoond, ook thans nog wel wat kan bereiken. Overigens is op de tentoonstelling bij dit gedeelte ook vooral aan de toekomst gedacht, teneinde reeds nu meer aandacht dan men over het algemeen voor de visch heeft, voor dit volwaardige eiwitrijke voedsel te vra gen, opdat men de visch, wanneer dit weer volop mogelyk zal zyn, op ruimer schaal zal nuttigen. Óver welke hoeveelheid levensmiddelen een gezin van 5 personen per week kan beschikken, is in een stand bijeen gevoegd. Wat er van deze hoeveelheid te bereiden is, wordt op 7 gedekte tafeltjes, voor eiken dag der week één, getoond. Deze maal tijden voldoen aan de hoogst te stellen eischen op voedingsgebied, terwijl by de samenstelling er van met de" gemiddelde beurs is rekening gehoiiden. Menu's en recepten zijn bg de leeraressen in koken en voedingsleer, die bg. iederen stand aan wezig zyn om raad te geven en vragen te beantwoorden, te verkrygen. Vervolgens wordt getoond, welke voed zame en frissche dranken men kan berei den uit karnemelk, taptemelk en vruch tensappen, welke de steeds schaarscher wordende thee en koffie kunnen vèrvangen, Overigens kan worden gezegd, dat de tentoonstelling voor een ieder, die op de een of andere wijze met het bereiden van ons dagelyksch voedsel heeft te maken, het noodige te zien geeft. prijzen uit Voor de jongens .vas als eerste prijs een wisselbeker beschikbaar gesteld, die drie maal achtereen moet worden gewonnen om eigendom van de school te blijven. Er hadden 20 pleegen ingeschreven. Eén en dus voor dit jaar «jjgenaresse van dey wissel beker was het Gymnasium I in 60.2 sec.; tweede H.B.S I in 62.2 sec.; derde H.B.S. lil in 62.4 sec. Deze bekje krygen een me daille. De verdere tfjden waren Gymnasium II 62.6; Ambachtsschool n 63.4; Ambachts school I 65.1; Chr. Kweekschool I 65.2; Handélsdagschoöl III 66.1; ULO-schoól, hoofd- de heer- Van Roon III 67.1; ULO- school, Singelstraat III 68.7; ULO-school, hoofd- de heer Van Roon II 69; ULO-school Singelstraat I 70,2; Ambachtsschool III 71.5; Rijkskweekschool II 71.8} Rijks kweekschool I 72.3 sec.; ULO-school hoofd de heer Van Roon 1 75 sec.; ULO Singel straat n 79 sec. Uitgevallen zijn Handels dagschool I, H.B.S. H -en Ambachtsschool n. Voor de meisjes was de wisselprijs een zilveren lauwertak. Deze werd gewonnen door het Gymnasium in 44.4 sec.; tweede was de Rijkskweekschool 51.9;derde de Chr. Kweekschool 53.1 sec. Deze beide krijgen nog een medaille. Verder was de uitslag: H.B.S. I 53.2; ULO Singelstraat 53.3; Huishoudschool II 55.9 sec. Handels- dagschool I 59 sec.; H.B.S. m 60.4; meisjes ULO I 61; idem II 65.3 sec. Uit? gevallen waren H.B.S. - en Huishoud school L Schoonrijder jongens: 1 G. A. K&geler; 2 S. Schouten, 8 Wlm Maes en 4 P. Stoey. Voor de jongens tot en met 15 jaar aan: 1 Pim Zandee; 2 Arie van Nicuwenhui- zen, 3 Bram de Lange. Oudere meisjes 1 Willy de Jonge, 2 T. van Kranendonpk, 3 Rjti Verheyden. Meisjes tot 15 jaar: 1 W. Daniëlse; 2 Marie Bogaert;' 3 Katkeiyne Adriaanse. De heer Wit, inspecteur van het 1.0. reikte de overige pryzen uit. Meisjes van 13 en 14 jaar 1. Jannie Vreeswijk, 2. Willy Westerterp, 8. Corrle Pril; Van 11 tot 12 jaar; 1. Dickie van Loo, 2. Dina Geelhoed; 3. Ankie Boor»' Van 9 en 10 jaar: 1. Beppie Wondergem; 2. Willy van Waegeningh; 3. Suusje Grims; Van -6,- 7 en 8 jaar: 1. Irma Geers; 2. Lucte Schouten; 3. Orelia Tellegen; Van de jongens waren prijswinnaars: \'an 13 en 14 jaar: 1, Tonny Oideman; Henk Becks; 3. Frans v. d. Meide; Van 11 en 12 jaar: 1. Wim Joziasse;'2. Jaap Riemens; 3. Frans Boogaard: Van 9 en 10 jaar: 1. Otto Hommes; 2. Boy Rijks; 3. Dirk v. d. Minne; Van 6, 7 en 8 jaar: 1. Niels Koers; 2. Gerrit Zee; 3. Jaap Abcahamse; WEDSTRIJDEN TE GOES. Vinnige kamp op de schaats. De wedstrijd hardrijden voor heeren, gisteren door „Ijsvermaak" op de Oost- vest gehouden, trok veertien liefhebbers, een vrij gering aantal, hetgeen ongetwij feld geweten zal moeten worden aan het feit, dat deze wedstrijd slechts één dag van te voren aangekondigd kon worden. Intusfche» hebben de veertien deelnemers elkaar fel bestreden en werd er goed ge reden, zoodat de velen aan don kant niet minder genoten, hebben dan de deelnemers zelf. Daarbij zorgden een aantal luidspre kers voor opgewekte muziek, die door de halve stad te hooren was. Er werd gereden volgens afvalsyateem, in een winnaars- en een verliezersronde. Daarby vond na eiken tweekamp een ber- kansingswedstryd plaats, zulks volgens de bdndsbepalingen, hetgeen van de ry- ders vry veel vergt, doch een zuiveren uitslag ten goede komt. Het was een betrekkeiyk ongelukkig toeval, dat twee der sterkste rijders, de heeren A. Venema, Goes, en C. Karelse, Schore, reeds dadeiyk tegen elkaar uit moesten komen. De heer Karelse vexioor dezen tweekamp en kwam dus direct ln de verliezersronde. Hierin toonde hg zyn meerderheid, al bood de heer K. Schoester. Goes, flink party en deze eindigde in de verliezersronde dan ook als tweede. De heepen Y. W. Steenhuls, Goes, en A. p. Kloosterman, Blezelinge, brachten het in deze ronde tot de halve beslissing. In de winnaarsronde bekampten elkaar de heeren C. Bek, Hoedekenskei'ke, J. F. Dingemanse, Wolphaartsdyk; J. van Gorp, Wemeldlnge; Chr. van Koe geringe, Schore;' M. Rozendal, Goes; H. Schoester, Goes, en A. Venema, Goes. De heeren Bek, Van Gorp, Van Koeveringe en Venema, brach ten Tret" tot den halven eindstrijd en" ten slotte ging het tusschen de heëren Venema en Van Koeveringe om de eerste en de tweede en tusschen Bek en Van Gorp om de derde en de vierde plaats. Zooals de verwachting was, werd de heer Vene ma, die geen enkele maal geslagen was, eerste, en in den kamp om den derden prijs won de heer C. Bek. De uitslag luidde dus: le pr. 15, A. Venema; 2e pr., 10, A. van Koeveringe; 3e pr., 5, C. Bek. In café Baarends aan de Voorstad, wer den door den voorzitter van „Ijsvermaak", den heer W. H. Smit3, de prijzen uitge reikt. E>e heer Smits zegde in het byzon- der de deelnemers uit de omstreken dank voor hun komst terwyi hy er zyn waar deering Over uitte, dat de stx*yd een pret tig verloop had en geen enkele wanklank vernomen werd. Na de uitreiking der bovengenoemde prijzen kon aan den heer Karelse, win naar van de vex-liezersronde, nog als prys een paar schaatsen aangeboden worden, beschikbaar gesteld door den heer I. Boer. Aardaooelen In de schil gekookt. IN RESTAURANTS DRIE MAAL PER WEEK VERPLICHT. De sterk gestegen vraag naar aardappe len maakt het, in verband met de beschik bare hoeveelheden noodzakelijk, dat by het gebruik van dit belangryke vpedingsmiddel elk onnoodig verlies aan voedingswaarde wordt voorkomen. Eén van de middelen om dit doel te bereiken, is de aardappelen in de schil te koken en deze eerst daarna te verwijderen. Uiteraard dienen ook de restaurantbe drijven tot het bereiken van dit doel mede te werken. Daarom is het met ingang van 19 dezer op Maandag, Woensdag en Donderdag nog slechts geoorloofd aardap pelen aan de gasten te serveeren, die in de schil zijn gekookt. Deze verplichting geldt voor alle restaurants, geen uitgezon derd, dus cafétaria's, lunchrooms, restau- rantafdeelingen en alle andere, met een restaurant gelyk to stellen inrichtingen, dus Ook voor uitzenders van diners en maaitijden. In de meeste gevallen zal het aanbeve ling verdienen de aax-dappelen dadelyk na het koken te pellen, daar dan het minste verloren gaat. Het Btaat den restaurateurs intusschen vrij den gast ook de aardappe len in de schil voor t/i zetten. Op de bedoelde dagen is hot evenmin toegestaan rauwe aardappelen te gebrui ken voor het maken van slaatjes, enz. Wel mogen de in de schil gekookte aardappe len tot aardappelsla, purée en dergeiyke gerechten worden verwerkt. Het spreekt vanzelf., dat de hoeveelheid aardappelen, die den gast gegeven wordt, door dit voorschrift geen wijziging mag onder gaan. (Vad.). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. .f 1500 NO. 15929 21817 f 400 No. S639 9124 f 200 No. 6148 7826 15S65 100 No. 5761 7920 8349 SöG 15994 19449 11957 13014 13083 488e STAATSLOTERIJ. WI3TDS, KL A 881 DEB DE VUWt Trekking van 21 Januari. 10.000 No. 21642. 400 No. 8633. 200 No. 1052, 9084,, 19176. 100 No. 5836, 6842, 17165, 107»1. PRIJZEN VAN ƒ70. 1539 2050 3385 4272 4658 5536 6320 6906 7372 7934 8478 98.31 10298 11553 12161 12216 12989 13461 14169 14784 15072 15795 16523 18120 18935 19492 20081 21104 21610 1567 1671 1842 1851 2089 2330 2774 2971 3552 3726 3868 3903 4336 4408 4431 4437 4695 4955 5107 5110 5898 5905 5908 6054 6496 6788 6824 6840 6914 6920 7021 7065 7422 7472 7553 7566 8797 9268 9331 9612 9940 10039 10061 10163 10424 10795 10916 11206 11815 11003 11980 12040 12220 12695 12709 12722 13079 13166 13169 13238 1.3527 13644 13775 13902 14233 14278 14330 14358 14926 14988 15261 15492 15606 15621 15919 15961 16074 16122 16651 16801 17025 17085 18191 18596 18611 18630 19041 19097 19127 19347 19638 19749 19780 19801 20173 20222 20411 20636 21141 21288 21447 21462 21669 21777 21998 NIETEN. 1889 1936 3093 3134 3988 4123 4529 4606 5276 5339 6072 6259 6860 6903 72C3 7311 7742 7809 9685 9786 10169 10205 11279 11459 12116 12152 12883 12983 13373 13389 14027 14-065 14416 14678 15748 15756 16262 16442 17300 18004 18741 18860 19389 19395 19345 19846 20842 20951 21464 21535 1083 1113 1124 1144 1460 1468 1559 1649 1819 1829 1857 1871 2001 2175 2231 2274 2417 2432 2484 2510 2574 2533 2598 2693 2844 2882 2917 2936 3112 3168 3216 3253 3291 3338 3341 3482 3612 3618 3633 3768 3983 4097 4129 4150 4290 4512 4537 4617 4782 4964 5000 5038 5077 5192 5254 5419 5447 5626 5634 5711 5714 5946 5976 6028 6048 6106 6152 6238 6245 6494 6510 6524 6541 6621 6042 6697 6716 6878 6918 6935 6944 7038 7058 7062 7073 7342 7355 7386 7483 7688 7715 7771 7791 8071 8079 8090 8102 8307 8401 8404 8406 8617 866? 8682 8759 8968 8981 8988 9004 9148 0199 9220 9279 9409 P'47 9466 9477 9651 9701 9705 9748 9971 9979 999'» 10015 10091 10335 10237 10368 10405 1Ö419 10428 10562 10564 10623 10649 10736 10817 10828 Ï0847 11083 11095 11114 1116? 11221 11246 11265 11373 11485 11493 11539 11582 11853 11985 12004 12208 12327 12386 12504 12517 12706 12749 12771 12881 13046 130<3 13074 13112 13201 13224 13261 13302 13460 13476 13501 13558 13671 13675 13761 13806 13985 14021 14102 14125 14285 14C02 14314 14407 14533 14548 14550 14562 14704 14823 14889 14925 15062 15066 15173 15223 15229 15471 15562 15661 15840 15862 16002 16006 16007 16036 16228 16296 16322 16463 16628 16637 16671 16702 16874 16923 16943 16960 17073 17100 17109 17266 17384 17466 17509 17537 17594 17706 17719 17776 17777. 17931 17937 17955 17989 18104 1815." 18164 18190 18242 18351 18352 18356 13421 18518 18551 13587 18717 18721 18794 1839P 10042 19071 19121 19148 19263 19289 19298 19328 19436 19511 19553 19590 19773 19785 19793 1981? 20010 20112 2017? 20190 80326 20375 20451 20585 20844 20848 20858 2092' 21129 21263 21270 21327 21481 21485 21487 21574 21715 21720 21761 21838 21994 1282 1315 1651 1747 1954 1958 2286 2383 2526 2534 2739 2750 2972 2974 3255 3258 3570 3582 3787 3853 4303 '4460 4783 4847 '5084 5185 5487 5300 5775 5808 6055 6080 6268 6369 6548 6557 6767 6773 7115 7170 7612 7622 7816 7959 8132 8156 8487 8493 8780 8852 9087 9088 8311 9342 9523 9553 S769 9935 10279 10316 10461 10466 10681 10692 10871 10980 11169 11198 11395 11469 11649 11731 12235 12268 12520 12615 12810 12978 13157 13159 13348 13392 13571 13597 13818 13840 14146 14186 14437 14498' 14622 14643 14972 15014 15236 15259 15682 15743 1C048 16072 16508 16G09 16738 16817 17007 17047 17396 17426 17613 17662 17828 17836 17999 18028 18195 18222 18357 18380 18624 18688 18952 19187 19200 19345 19393 19597 19643 19920 19927 20221 20226 20618 20723 20981 21020 21425 21446 21586 21604 21842 21850 1380 1818 1972 2396 2549 2823 3011 3174 3597 3943 4498 4883 5186 5533 5938 6085 6396 6567 6010 7330 7657 8013 8236 8597 8926 9132 9350 9586 9955 10325 10479 10724 11074 11209 11479 11800 12293 12671 13173 13428 13667 13846 14206 14539 14689 15020 15318 15771 16223 16627 16828 17070 7464 17685 17887 18061 18235 18383 18602 19257 19428 19744 20005 20320 20741 21106 21475 21627 21877 BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. - scheepswerktuli'kiindlge. voor lopig diplotna, slaagde de heer W. Kole tc Qoes. Hij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binncnlandsche zaken van .16 Jan. is P. W. ter Haar met Ingang van l Februari 1942 tot burgemeester van de gemeente Haskerland be noemd, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Stavoren. De heer Ter Haar was voordien burgemeester van Rltthem. RADIOPROGRAMMA VKI JDAd 28 JANUARI 1912. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram. 7.45 Qchteodgym, 7.55 Gram. 8.20 Oclitendgym. 8.80 BNO: Ber. 8.45 Gram. 9-15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters 11.20 Gram. 11.85 Orgel, 12.00 Ensem ble Joon Lancé. 12.40 A mnnak. 12.45 BNO: Ber. 13.00 Productieslag. 13,15 Romancers en soliste. 14.00 Arnhemtche orkestver. en soliBt. 16.00 Bij bellezing. 10.20 piano. 16.45 Gram. 17.15 BNO: Ber. 17.80 Voor do jeugd. 17.5 Zang met piano. 18.10 Sportwei enswaardigheden. 18.30 Melodisten en solist. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 TUvru- t>lor8 en KllUna Hawaiians. Vanaf 20.15 Alleen voor de RAdtocefttrales, die beschikken over ren lijnvei bind lng met de etudjp. 20.16 Gram. 30.45 Causerie. 21.CO Ork. Malando on solist 21.45 BNO: Ber. 22 00 BNO: Eng. ultz, of gram. 22.15 Amusenientsork. en soliste (opn.). 23.15—24.00 Boyd Bachmaa en zijn ork. (opn.) HILVERSUM n. 301.5 M. 7,15—8.45 Z e Hilversum I. 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.40 Reportage. 11.00 Zang met piano en gram. 12.00 Frans Wouters en zijn ork. 12.45 BNO: Beer. 18.05 Mo- lodisteu en solist. 13.80 Gevarieerd middagprog. 16.00 Voor dee vrouw. 15.45 Molto Cantabile. 16.30 Voor de rijpere jeugd. 17.00 Gram. 17.15 BNO. Bei. 17.30 Otto Hendriks en zijn ork., so liste en orgelspel. 18.20 causerie. 18.15 Gram. 19.00 BNO: De Jordaner vertelt over sociale no den 19.10 BNO: Ber. 19.20 Gram. 19.45 Re portage. 20.00 Groot Omroeporkest en solist. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio Centrales die over oen 'Ijhverb'nding met.de studio beschik ken.) 20.15 Gram. 20.30 Groote Omroopork. cn solist. 21.00 Gram. 21.45 BNO: Ber. 22.00 Grant 32,1022.1.5 Avondwijding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2