PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT MAANDAG 12 JANUARI 1942 Kwala Loempoer door de Japanners veroverd. Twee Fransche schepen in de Middellandsche Zee vergaan. ABONNEMENTSPRIJS: 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post-2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers. 6 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.65. Iedere regel meer 33 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties: van 15 regels 0.55. Iedere regel meer 11 ct. (max 8 regels). „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG Directie F. van de Velde, F. B. den Boer 185ste jaargang n'uMMER 9 HoofdredacteurJ. C. Visser, Vliasingen De BUREAUX Tan de Provinciale Zeeuwacbe Courant zijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londenache Kaai 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 825, Administratie telefoon 139 GOES: Red. en Adminlstr. Turfkade 15; tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 OOSTBURG Redactie en Admini stratie Breedeatraat 45,telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45. tel. 35 BRESKENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 AANGESLOTEN BIJ HET BUREA U VOOR PUBLICITEITSWA ARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGW D P E R S" Do op Malakka opereerende Japan- sche troepen hebben Zaterdag KJvvala Loempoer veroverd. Omtrent de inneming van Kwala Loem poer, de belangrijkste atad in het sulta naat Selangor, verluidt, dat de Japansche troepen reeds Vrijdagavond een 4 km. ten Zuidwesten gelegen vliegveld bezetten. In de vroege ochtenduren van Zaterdag werd toen het algemeene offensief op het zuide lijke deel der stad geopend, met welker val een strategisch uiterst belangrijke hinder nis op den weg naar Singapore is weg genomen. De Engelschen trekken zich te rug in de richting van de havenplaats Ma lakka, aan de Zuidwestkust van het schiereiland. Volgens de Jomioeri Sjimboen zrjn alle militaire inrichtingen in Kwala Loempoer door Japansche luchtbombardementen ver woest. De Japansche luchtmacht brengt in nauwe samenwerking met de opruk kende landmacht den vluchtenden tegen stander de zwaarste verliezen toe. De naar Singapore leidende wegen zijn bezaaid met terugtrekkende troepen en bieden. naar het blad meldt, een onbeschrijfelijk beeld van ontbinding. Allen willen zoo snel mo gelijk Singapore bereiken. De gevechten in het gebied van Trolak ten Noorden van Kwala^ Loempoer zijn, volgens berichten van het front op Malak ka, de zwaarste geweest sedert het begin van de operaties aldaar. Het terrein leen de zich zeer goed voor de verdediging, doch de vijand had reeds sedert geruimen tijd een zevental verdedigingslinies achter elkander aangelegd. TallOoze landmijnen, tankvallen en artilleriestellingen en ma chinegeweernesten aan beide zrjden van de rimboe bemoeilijkten het oprukken der Ja pansche troepen. Door tactische manoeu vres en het vernielen van bruggen is het echter gelukt den vijand de achterwaart - sche verbindingen af te snijden, hem te omsingelen en bijna volkomen te vernieti gen. In de berichten van het front wordt vooral gewezen op het gebruik van Britsch-Indische troepen. Het komt even wel steeds meer voor, dat de Britsch-In- diërs zich zonder tegenstand overgeven Ook het aantal overloopers neemt dage lijks toe. een groote japansche overwinning bw lim. Volgens in Tokio ontvangen rapporten hebben de Japanners op 7 Jan. een groote overwinning bij Lim behaald. De resten der vijandelijke troepen uit Noordwest- Malakka, alsmede de hoofdmacht van den vijand aan de Westelijke kust van Malak ka en deelen van het derde leger, in totaal 30.000 man, werden beslissend verslagen. Na een strijd van negen uur braken de Japansche tankformaties door de 20 km. diepe vijandelijke stellingen heen en ruk- ten verder Zuidwaarts op. De vijand liet vele dooden op* het slagveld achter, onder wie de commandant van de 28e brigade. anglo amerikaansche berichten over den strijd op malakka. In de Amerikaansche frontberichten wordt gezegd, dat het geheele front op Malakka een groote heksenketel is, waarin tallooze afzonderlijke gevechten plaats hebben. Van een militair front kan niet meer gesproken worden. Engelsche front- berichten maken melding van nieuwe Ja pansche landingen aan de Oostkust van het schiereiland Malakka ten Zuiden van Kwantan, waardoor de Britsche stellingen in den rug bedreigd worden. Britsche vlieg tuigen namen de nadering van nog meer Japansche transportschepen waar. de strijd op de phtlippijnen. Japansche keurtroepen hebben de eerste verdedigingsslellingen van de Amerikaan sche troepen op het schiereiland Bataaji bestormd en een belangrijke sleutelpositie veroverd, vanwaar uit de vijandelijke stel lingen zwaar* onder vuur genomen worden. De Japanners pogen thans den tegen stand van den vijand op het schiereiland met behulp van zware artillerie te breken, terwijl de luchtmacht tegelijkertijd tracht den terugtocht van den tegenstander naar nieuwe stellingeh te verhinderen. mac arthur en quezon naar soerabaja General Mac Arthur, de Amerikaansche hooge commissaris, Sayre, en andere lei dende Amerikaansche en Philippijnsche persoonlijkheden, waaronder ook president Quezon, zullen, naar de vertegenwoordiger van de Yomioeri Sjimboen uit Manilla be richt, trachten Corregidor per vliegtuig te verlaten. Voor het geval zij daarin zou den slagen, zijn zij voornemens zich naar Soerabaja te begeven, alwaar zij zich bij het nieuwe Anglo-Amerikaansche hoofd kwartier willen aansluiten. japanners op masbate philippijnengeland. Japansche strijdkrachten zijn geland op het eiland Masbate (Philippijnen) op onge veer 400 km. ten Zuidoosten van Manilla. Zij hebben daar 65 onderdanen der spil- mogendheden bevrijd, die bij het uitbreken van den oorlog waren geïnterneerd. Het eiland heeft ongeveer 44.000 inwo ners. die in hoofdzaak aan landbouw doen. Behalve suiker brengt het eiland ook goud op. tarakan gebombardeerd. Japansche vliegtuigen hebben, naar offi cieel uit Batavia wordt gemeld, het eiland Tarakan gebombardeerd. Tarakan, dat voor de Oostkust van Borpeo ligt, is een der rijkste petroleumgebieden van Oost-Azië. .Naar uit Batavia wordt gemeld, is daarbij „eenige schade" aangericht. batavia vraagt vliegtuigen aan australië. Naar de zender te Bandoeng meldt heeft de regeering van Nederlandsch-Indië met het oog op de toenemende Japansche aan vallen Australië verzocht vliegtuigen te zenden, die kunnen helpen bij de patrouil leering bij belangrijke punten in Indië. Daaraan werd toegevoegd, dat de Neder-* landsch-Indische luchtmacht niet in staat is de belangrijke punten te beschermen. nzderlandsch-indisch vrachtschip tc1 zinken gebracht. Naar de Britsche Berichtendienst meldt, is te Batavia officieel medegedeeld,/dat een Nederlandsch-Indisch vrachtschip in de Javazee door een vijandelijke duikboot tot zinken is gebracht. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten bevinden zich slechts drie opvarenden in veiligheid. Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft het Amerikaansche ministerie van marine medegedeeld, dat het 8135 ton me tende s.s. „Ruth Alexander" van de Ameri. can President Line in de wateren van Nederlandsch-Indië door een vijandelijk vliegtuig is aangevallen. Het schip is door de bemanning verlaten en wordt verloren geacht. Een der opvarenden werd gedood, vier werden gewond. De anderen bevinden 'zich, aldus het Amerikaansche ministerie, in een „bevriende haven". de verliezen der troepen van tsjoengking. Volgens berichten van het persbureau van het Japansche leger hebben de legers van Tsjoengking in den tijd van 8 Decem ber tot 8 Januari 37.000 manschappen aan dooden en 9.000 aan gevangenen verloren, voorts 24 stukken geschut, 459 machine geweren en vtjf vliegtuigen. de strijd ter zee. De afdeeling marine van het keizerlijk hoofdkwartier deelt mede, dat tot den 8sten Januari in het gebied van Hongkong een torpedojager, vier kanonneerbooten, zeven torpedobooten, een tankschip, twee mgnenleggers en acht patrouillevaartiugen van den vijand stot zinken zijn gebracht. Er werden 110 groote en fcleine koopvaardij schepen 'buitgemaakt. Aan Japansche zijde is slechts een'klein transportvaartuig gezonken. De reis van den luitenant G. G. naar Australië. De toekomstige positie van Australië en Nederlandsch-Indië in den geallieerden oor logsraad in Washington vormt, volgens een bericht van den buitengewonen correspon dent van de „Java Bode" uit Sydney, het voornaamste doel van de reis van den lui tenant G. G. van Nederlandschrlndië, Van Mook, naar Australië. Tegelijkertijd, aldus dezelfde correspon dent, zou ook onderhandeld worden over den wederzijdschen steun van belde landen. Het leveren van vliegtuigen door Australië aan Nederlandsch-Indië en de opleiding van Nederlandsch-Indische vliegèrs in Aus tralië staan daarbij op den voorgrond. De bont- en wolinzameiing gesloten. De door den Führer bevolen inzameling van bont-, wol- en winterartikelen voor het front is gisteravond gesloten. In 16 dagen heeft het Duitsche volk voor de sol daten een prestatie volbracht, die in de geheele wereld haar weerga zoekt. Het voorloopig resultaat tot Zondagmid dag omvat reeds 56.325.930 stuks in totaal, waaronder 2.958.155 stuks bontartikelen en 1.174.748 paar ski's. Reeds 3056 wagons met de ingezamelde goederen zijn vertrok- Jten. Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn Bxntsche bommenwerpers naar het Noordduitsche kustgebied gevlogen en heb ben geringe niet-militaire schade aange- rjcht. De Britsche nieuwsdienst geeft toe, dat van de operaties van het Engelsche luchtwapen in den nacht van Zaterdag op Zondag zes vliegtuigen niet teruggekeerd zijn. Van Duitsche militaire zijde wordt mede gedeeld, dat Vrijdagochtend vier Britsche bommenwerpers, die West-Frankrijk bin nenvlogen, door den Duitschen afweer zijn neergeschoten. Naar het Britsche ministerie van lucht vaart bekend maak'., is een Engelsche jager Zondag na een patrouillevlucht niet teruggekeerd. VERLAGING VAN RANTSOENEN IN ENGELAND. Het Engelsche ministerie voor de voed selvoorziening heeft, volgens den Britschen berichtendienst medegedeeld, dat de rant soenen suiker, boter, vet en kaas vanaf 12 Januari verlaagd zullen worden. Het ministerie verklaart, dat deze maatregelen genomen moeten worden om de voorraden in het land met het oog op den verander den toestand In de. scheepvaart als gevolg van den oorlog in den Stillen Oceaan te waarborgen. DE GEVECHTEN AAN HET OOSTELIJKE FRONT. De toestand aan het- Oostelijke front wordt evenals voorheen gekenmerkt door de volgens de plannen verloopende Duit sche afweergcvechten ter dekking van de naar de winterstelling teruggaande voorste aanvalsgroepen, zoo verklaart men in wel ingelichte militaire kringen in de Duitsche hoofdstad. Hier en daar zijn deze gevechten buitengewoon hevig en verbitterd, hetgeen in de vijandelijke pers veelvuldig de vraag heeft opgeworpen, waarom de opperste Duitsche leiding niet, zooals Hindenburg en Ludendorff in 1917 in het Westen Heb ben gedaan, het verplaatsen van het front naar een strategisch gunstigere afweerlijn bij nacht en ontij en met een zoo onopval lend mogelijk losmaken van den vijand on derneemt om gevechten met zware verlie zen te .vermijden. Naar aanleiding hiervan verklaart men te Berlijn, dat reeds de vergelijking met de Duitsche positie in 1917 de tegenwoordige positie totaal onjuist beoordeelt en klaar blijkelijk overeenkomt met den wensch van den vijand. Waren toentertijd twee Euro- peesche fronten, waar gestreden werd en waarop de Duitsche strijdkrachten, na de voorafgaande oorlogsjaren met zware ver liezen, verdeeld moesten worden, thans in 1942 bestaat er slechts een Europeesch front, waar op de Duitsche militaire kracht zich alleen behoeft te concentreeren. Hier bij komt echter een afweertactiek tijdens den Russischen winter, waardoor het con tact met den vijand niet verloren wordt en waardoor de vijandelijke aanvallen worden toegejuichd; De vijand maakt hier een van zijn grootste fouten, die hij echter op grond van zijn geheele houding begaan moet, n.l. het voortdurend in den strijd werpén van al zijn militaire machtsmiddelen. De Yoekeloosheid, waarmede de bolsje wisten met hun Siberische en Kaukasische divisies omgaan, gaat alle begrip te boven. Hierin ligt ook het antwoord op de vraag, waarom de Duitsche troepen zich hiet zon der strijd van den vijand losmaken en niet zonder strijd hun winterstellingen betrek ken. Het voorjaar zal bewijzen, dat de bolsjewistische divisies, die thans verbloe den. dat het bolsjewistische materiaal, dat thans opgebruikt wordt, dringend noodig zullen zrjn. De Duitsche verliezen tijdens de afweergevechten tegen een stormloop van de bolsjewistische machinerie bewegen zich tusschen geheel andere grenzen dan de bolsjewisten. Het staat den vijand vrij andere cijfers te noemen. Hjj zal over enkele- maond^n beleven, in hoeverre zJL met de werkelijkheid overeenstemmen'. BOMBARDEMENT VAN LENINGRAD. Van Duitsche militaire'zijde wordt aan het D.N.B. medegedeeld Artillerie van het Duitsche leger heeft in den loop van Zaterdag wederom ver scheidene voor den oorlog belangrijke doe len in Leningrad onder vuur genomen. De vooruitgeschoven artilleriewaarnemers konden treffers op kazernes, op de instal laties van een station en op verscheidene wapenfabrieken waarnemen. In den Zuidelijken sector van het Ooste lijke front heeft, naar het D.N.B. verder verneemt, Zaterdag levendige activiteit van verkennings- en stoottroepen ge- heerscht, zonder dat het tot omvangrijke gevechtshandelingen is gekomen. Een door de bolsjewieken in het veld gebrachte ver kenningstroep is door de Duitsche voor posten verrast en gevangen genomen. El ders aan dit front hadden 50 tot 60 man van het Sovjetleger de Donetz overschre den en zich genesteld op den Westelijken oever, doch op 10 Januari is deze vijande lijke groep door een Duitsche stoottroep weer over de Donetz teruggeworpen. De strijd in Noord-Afrika. Duitsche formaties gevechtsvliegtuigen hebben, naar het D.N.B. verneemt, op 9 Januari in het Noord-Afrikaansche gebied de Britsche veldstellingen en steunpunten in het gebied rondom Tohroek met succes aangevallen. Tobroek zelf, alsmede de daar liggende artilleriestellingen werden met bommen van elk kaliber bestookt. Er ont stonden talrijke groote branden. Naar achteraf nog bekend gemaakt wordt, hebben Duitsche jagers Vrgdag bo ven Noord-Afrika drie Tomahawks en één Curtiss neergeschoten. engelsche vrees. Volgens een telegram van den Londen- schen correspondent van het Madrileensche blad „Ya", Augusto Assia, vreezen Engel sche militaire kringen een Duitschen tegen aanval op Egypte en onaangename ver rassingen in de Middellandsche Zee. Tegen de algemeene verwachting te Londen, zoo schrijft Assia, heeft generaal Rommel, wiens schitterende oorlogvoering onder bui tengewoon moeilijke omstandigheden men in Engelsche militaire kringen toegeeft, zich aan de Golf van Syrte gevestigd om den strijd te hervatten. Deze omstandig heid en het taaie verzet, dat de Duitsch- Italiaansche strijdkrachten na den val van Bardia nog te Solloem bieden, heeft in Engeland de meening doen postvatten, dat Duitschland een geweldig tegenoffensief voorbereidt om de Britsche successen in Lybië teniet te doen. De oorlog ter zee. Uit Londen wordt gemeld: De havenmeester van Dublin heeft vol gens de Daily Mail verklaard, dat op het oogen blik alleen op één werf in één haven ruim 200 schepen liggen.^die hersteld moe ten worden. Het betreft hier de Llffley docks, die, na verscheidene jaren buiten gebruik te zijn geweest, een jaar geleden het werk hervat hebben. Officieel is te Londen bekendgemaakt, dat het Engelsche korvet „Salvia" in den grond is geboord. Ook in Heerlen heeft de N. S» Freuenscheft het bijzonder druk met het sorteeren van de warme kleedingstukken en dekens, welke els onderdeel van de inzameling voor do soldaton aan hot front wordon bijeengebracht Het Zuiden-Farla Ongeveer 330 personen om het leven gekomen. Volgens betrouwbare, maar nog niet officieel bevestigde gegevens hebben meer dan 250 nienschen het leven ver loren bjj den ondergang van het Fran sche passagiersschip „Launmcierea" in de Middellandsche zee. De Fransche admiraliteit heeft de vol gende bijzonderheden over de scheepsramp bekend gemaakt Aan boord van de „Lamoriciere" bevon den zich 272 passagiers en een honderdtal leden der bemanning. Een deel daarvan is aan boord genomen van het passagiersschip „Gouverneur de Geydon". 25 geredden, van wie twee inmiddels gestorven zijn, zijn aan boord van het s.s. ..Gouverneur Chancy" naar Algiêfs gebracht en een ander deel der geredden bevindt zich aan boord van een aviso der Fransche marine. Dit sluit de mogelijkheid niet uit, dat er nog meer passagiers en leden der bemanning gered zijn, daar drie oorlogsschepen der Fransche marine, twee passagiersschepen en twee sleepbooten der marine op de noodseinen van de „Lamoriciere" naar de plaats des onheils zijn gesneld. De „Compagnie Transatlantique Gene rale", die eigenares van het vergane schip is, heeft een lijst gepubliceerd met d.e na men van 96 geredden, van wie tijdens het vervoer 3 gestorven zijn. Op het schip be vonden zich voorts 16 kinderen met twee verpleegsters, die op de thuisreis waren van een vacantieverblijf in Algiers. Tot de ver misten behoort ook de kapitein van het ver gane schip, commandant Joseph Miliasseau. Naar de admiraliteit later heeft me degedeeld, zijn alle verdere nasporin gen van drie oorlogsschepen en twee sleepbooten der marine op de plek, waar de „Lamoriciere" is ondergegaan, vruchteloos gebleven. De zee staat nog steeds hol en iedere hoop op redding van andere passagiers of leden der be manning moet daarom worden opge geven. Het aantal vermisten bedraagt 290. NOG EEN FRANSCH SCHIP VERMIST. Sinds Vrijdagavond wordt nog een Fransch schip vermist, dat op 'reis was van Marseille naar Noord-Afrika en Zaterdag noodseinen heeft nltgezonden. Het is het vrachtschip „Jumieges" van 5000. ton. dat behoort aan de „Compag nie Worms" te Marseille. Aan boord bevindt zich een bemanning van veertig koppen. Tevens geeft de admiraliteit uitdrukking aan de vrees, dat ook de Fransche vracht boot „Jumieges", waarvan de laatste 48 uur niets meer is vernomen, is ondergegaan. Fransche oorlogsschepen hebben met me dewerking van vliegtuigen een onderzoek ingesteld in het gebied waar de vrachtboot voor het laatst S.O.S.-seinen heeft uitge zonden, maar ook deze nasporingen bleven zonder succes. De inzameling van kleeren voor het Oostfront. OOK IN NEDERLAND EEN GROOT SUCCES. De inzameling van kleeren, wol enz. voor de soldaten aan het Oostfront heeft ook in Nederland een zeer goed resultaat opge leverd, waarbij in het bijzonder genoemd kan worden de breiactie, welke door Duit sche en Nederlandsche vrouwen is gehou den. In totaal zijn hierbij ongeveer 10.000 kg. wol verbruikt, die verwerkt zijn tot pullovers, sokken, kniebeschermers, oorbe schermers enz. Wanneer men aanneemt, dat een zeer goede breister 10 gr. wol per uur verwerkt, dan zijn hiervoor ongeveer een millioen arbeidsuren noodig geweest waarvoor duizenden vrouwen in alle deelen van ons land zich beschikbaar hebben ge steld. Daarnaast hebben vele vrouwen Zich nuttig gemaakt bij het sorteeren, ver pakken en eventueel repareeren van de ge schonken kleedingstukken. Gebleken is, dat onder de geschonken voorwerpen zeer kost bare stukken zijn, zooals damesavondbont- mantels, pelsdekens, en pelzen en dekens van zeer goede kwaliteit. Niet minder dan negentien wagons kort- den reeds uit Nederland naar het Oostfront worden gezonden, terwijl thans nog iederen dag twee of drie wagons uit ons land daan- heen gaan, gevuld met gaven voor de strijders in het Oosten. In het bijzonder is het opgevallen, dat de geschenken, die van Nederlandsche zjjde binnenkomen, dikwijls vergezeld worden door kleine „Liebesgaben" zooals sigaret ten en bonbons, terwtjl ook dikwijls brieven zijn bijgevoegd, waarin de soldaten voor een bezoek worden uitgenoodigd. In een van de verzamelplaatsen in een groote Nederlandsche stad verscheen een echtpaar, dat aan den oproep gevolg gaf door het inleveren van een wollen vest Hierbij was een brief gevoegd, gericht aan den soldaat aan wien het vest zal worde.' uitgereikt. In dezen brief wordt medege deeld, dat dit vest den vroegeren bezitte op talrijke wereldreizen heeft vergezel en hem altijd geluk heeft gebracht. D nieuwe bezitter van dit „geluksvest" wore daarna op hartelijke wjjze uitgenoodigd or. na den oorlog, den schenkers een bezoek t komen brengen, daar dan een bedrag va 10.000 mark tot zijn beschikking staat. De honoraria van artsen bij de ziekenfondsen. De voorlichtingsdienst van het départe ment van sociale zaken meldt: Bjj sommige ziekenfondsen blijkt misver stand te bestaan omtrent de uitbetaling van de honoraria aan de deelnemende art sen, tandartsen enz. Deze uitbetaling behoort op de gebruike lijke wijze voortgang té vinden. Indien de kasmiddelen van de ziekenfondsen daartoe niet toereikend zijn, dient een voorschot te worden aangevraagd bij den commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfond sen, te 's Gravenhage, opdat de uitbetaling aan de deelnemers in elk geval verzekerd zij- VERHOOGING KINDERBIJSLAG. De persdienst van het N.V.V. meldt: Kortelings heeft de heer Vermeulen, leider van de sociaal-economisohe afdeeling van het N.V.V. medegedeeld, dat de kinder bijslag zou worden verhoogd. In aansluiting hierop kunnen wij thans berichten, dat deze verhooging waarschijnlijk zal plaats hebben in den vorm van een toeslag op den kinderbijslag. Deze' bijslag zal behou dens definitieve bekrachtiging door de be treffende autoriteiten 10 cent per dag bedragen. Het gaat hier, zooals bekend, om gezinnen, die op 1 October 1941 meer dan twee wettige of gewettigde kinderen beneden de 15 jaar telden. Wij laten hier de kinderbijslagen in den ouden en nieuwen vorm volgen: Oud: Nieuw: 10 cent per dag 20 cent per dag 25 20 30 25 36 voor winterhulp nederland. In de week van 29 December tot en met 3 Januari werd voor Winterhulp Nederland een aantal giften ontvangen tot een geza menlijk bedrag van 99074,12. In het algemeen kan men zeggen, dat leze inzameling en de wol- en brei-actie ;en offervaardigheid in groote kringen an het licht heeft gebracht, die te waar- 'evoller beoordeeld mag worden, nu ge- ieken s, dat er onder de ingeleverde voor erpen vele stukken zqn, afkomstig uil uinder bedeelde kringen, en in sorrrue- gevalléh zelfs werd afgestaan van nooddruft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1