Bij Hoest Goes SUPEROL DE TIJGER STADSNIEUWS Vlissingen DIEFSTALLEN. Een ingezetene uit Souburg deed Vrij dag aangifte dat haar fiets des morgens om half negen in de Coosje Buskenstraat alhier was gestolen. Zondagmorgen arres teerde de recherche een 44-jarig hier wo nend man, verdacht vah diefstal van deze fiets. Inmiddels had hg het rijwiel te Mid delburg verkocht, waar het in beslag is genomen. De aangehoudene is in bewaring gesteld. -y Zondagmorgen werd tevens een 16- jarige Jongen aangehouden, die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van een hor loge. Ook dat was inmiddels verkocht en in beslag genemen kunnen worden. De jongen is na verhoor heengezonden. OVERSPANNEN VROUW- Deelden wg Zaterdag mede, dat een vpouw in overspannen toestand een glas ruit in een woning aan den Singel had vernield, thans is ons medegedeeld, dat zij Zaterdag de orde op de begraafplaats al hier tjjaens een begrafenisplechtigheid heeft verstoord en dat buren zich ernstig over haar .beklagen en bang zijn dat zij hun kinderen kwaad zal doen. In afwach ting van een -nadere beslissing heeft de Commissaris van politie Zondagmorgen ter bescherming van de openbare orde, ■opdracht gegeven deze vrouw naar een ziekenhuis over te brengen. Zg is daarop in „Bethesda" opgenomen. STADSNIEUWS Middelburg N.V. DE MTDDELBÜRGSCHE SCHOUWBURG. De volgende tooneelvoorstelling in den Middelburgschèn schouwburg zal plaats vinden op Woensdag 21 Januari 1942. Op dien dag zal de tooneelgroep „Het Masker" N.V. uit Amsterdam vertoonen. „Het Avon tuur" (l'Amoureuse Aventure), blijspel in 3 bedrijven (zes tafereelen) van Armont en Gerbidon. Regie: Ko Amoldi. Hoofd rollen: Willy Haak, Adolf, Rijkens en Ko Amoldi. De niet-houders van vaste plaat sen kunnen vooraf schriftelijk bij den bu reaulist (Stationsstraat 26) plaatsen be stellen. De plaatsbespreking geschiedt naar volgorde van aanmelding. STADSNIEUWS RIJWIELEN GESTOLEN. Een serieuze dief. Gistermorgen werd van den heer M. H. alhier, een rijwiel ontvreemd, dat hij onbe heerd voor de katholieke kerk had laten staan. Voorts verdween nog een rijwiel van den heer D., dat eenigen tijd onbeheerd voor zijn woning aan de Wilhelminastraat ge staan had. Dit laatste rijwiel werd later aan de Westerstraat teruggevonden. Schijnbaar was het onbeschadigd en dus dacht men eerst aan baldadigheid, maar de eigenaar ontdekte dadelijk de gevolgen van deze tijdelijke verdwijning. De dief had n.l. een goede buitenband van één der wielen gehaald en daarvoor een heel wat minder goede in de plaats gemonteerd. GEVONDEN VOORWERPEN. In «Je maand December 1941 zijn aan het bnrean van politie te Goes, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: Vijf mutsen. 14 handschoenen, elf zilverbonnen van 1, een klos zwart garen, 5 ceintuurs, 2 vul- potlooden, een schort, S sjaals. 7 portemonnaie's met en zonder inhoud, 2 lederen riemen, 16 wan ten, 2 heerenhoeden, 3 paar handschoenen, een •zakmesje, 2 boorden, 2 rozenkransen, een regen kapje, een armbandje, een gouden oorring, een bosje rijwielsleutels, een pet, een gymnastiek schoen, een dameshorloge, een lederen-horloge bandje, een etuJ met distributie-bescheiden, een konijnenvel, een Distributiekaart Algemeen, 2 kartonnen doozen, 2 paar sokken. 2 paar wanten, een dameshoed, een passer, een zilveren dasspel, een fluitje met ketting, een cape, een zakdoek, een kwartje ep een dubbeltje, een matrozen kraag, een ring met sleutels en een me3, een sleutel, een l*mpenkoord met blakertje, een mo torhandschoen, een schort en een pannenlap, een baalzak, een bankbiljet van 10, een armband- hologe, 2 rijwïel-handbeschermers, een kip, een boodschaptasch, een defect dameshorloge, een wollen kapje, een netje en een damesrok. KERK- EN SCH00LNIEUWS Geref. Herben. Beroepen te LJsselstein M. N. de Wolf, cand. en hulppred. aldaar (voorheen te Oostkapelle), Aangenomen naar .Vlaardingen (4e pred, pi.) J. H. Mulder te GiessenHOud- en Nieuwkerk. Geref. Gemeenten. Tweetal te Meliskerke B. v. Neerbos te Rilland-Bath en A Verhagen te Middel burg. Ds. J. R. van Oordt. De nestor van de predikanten der Geref. gemeenten in Nederland, ds. J. R. van Oordt te Zeist, voorheen te Temeuzen en te Middelburg, die volgende week den 83- jarigen leeftijd hoopt te bereiken en die met de Kerstdagen nog voor zijn gemeente is opgetreden, heeft een hartaanval gehad, waardoor hij zijn arbeid niet kan verrich ten. •BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Op zijn verzoek Is aan den heer F. M. Ge luk, ambtenaar ter secretarie te Wemeldinge, ontslag- verleend als agent van den plaatselijken distributledienst, zulks met ingang van 1 Janu ari jl. BU beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken van 29 December 1941 zijn lngétrokken de benoemingen van F B. G. de Meyer te Temeuzen. en jhr. A. E. Boddaert te Veere als werkgeverlld van den Raad van Arbeid te Middelburg, en zijn als werkgever-lid van dien Raad van Arbeid be noemd J. Olthoff en J. A. M. Lambermont, bel den te Middelburg. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden, 25.000: 5651 2.000 3603 1.500: 8126 1.000: 2532 5405 8572 15237 400: 3311 10391 200: 10600 f 100; 6613 7990 8287 8733 9020 14295 16210 17218 20625 208S9 DE NIEUWE „LUISTERG1DS" TEN DOOP GEHOUDEN. CONCENTRATIE DER PROGRAMMABLADEN. „Luïstergids", het programmablad van den Nederlandschert Omroep, is geboren uit nood, namelijk als gevolg van de papier- schaarschte, maar ook uit nood kan iets „goeds geboren worden", zoo zeide Zater- dagpiiddag ter persconferentie dr, J. Smit, de hoofdredacteur van het nieuwe blad, die vervolgens een uiteenzetting gaf van de redenen, die geleid hebben tot de opheffing van de bestaande programma bladen, en de verschijning van het nieuwe orgaan. Dr. Smit stelde op den voorgrond, dat er op dit terrein in het verleden ont zaglijk veel tot stand is gebracht, 'waar voor men diepen eerbied moet hebben. Het streven naar eenheid op het gebied van den omroep moest zich onafwendbaar ook doen gelden ten aanzien van de program mabladen, en zoo is dus met ingang van het nieuwe jaar een nieuwe gids van de pers gekomen, een blad, dat op twee be ginselen steunt. In de eerste plaats, dat ons volk is een Christelijk volk, hetgeen niet wil zeggen, dat wg allemaal, onze cathechismus van buiten kennen, maar dat wij ons buigen onder het gebod Hebt God lief boven alles, en uw naaste als u zelf. In de tweede plaats dat wg één volk zijn, één groote volksgemeenschap. Aüe krach ten die van goeden wille zijn, en deze twee groote grondbeginselen erkennen, zullenwelkom zijn als medewerkers aan ons blad. En van alle huidige medewerkers willen wtj gaarne aannemen, dat zij aan deze eischen voldoen, totdat zg het bewijs van het tegendeel geleverd hebben. Daar naast is er nog een groep van personen, die in het verleden den aether zoo vol ge praat, en de bladen zoo vol geschreven hebben, dat aangenomen mag worden, dat zij hun portie gehad hebben. Zij zullen niet meer aan bod komen 1 „Luistergids" wil zgn een blad voor iedereen. Het wil helpen, de luisteraars te oriënteeren, en zal alle goeds in onze sa menleving accentueeren. Vooral in dezen 4 tijd is daaraan groote behoefte. Positief werk, daar komt het thans op aan. Dr. Smit voegde hier nog aan toe, dat hij persoonlijk meer zal optreden als gees telijk adviseur. Er zijn voortreffelijke krachten genoeg, ook onder de medewer kers aan de vroegere programmabladen, die zonder twijfel gaarne de kolom men van „Luistergids" zullen willen vul len. Critjek van de lezers. Na de verschijning van het eerste num mer van het nieuwe blad is er veel critiek losgekorfien, die ten deele niet ongerecht vaardigd was. De organisatieleider, de heer J. M. Veldhuis, is na de rede van dr. Smit op die critiek nader ingegaan. On omwonden gaf hij toe, dat ook voor hem het eerste nummer een teleurstelling was, vooral omdat het hetgeen niet de be doeling was op een slechte kwaliteit papier was gedrukt. Wij hadden zoo zeide de heer Veldhuis een voorraad goed papier, en het was ons voornemen, het eerste nummer hierop te doen druk ken. Door een misverstand is echter de tweede kwaliteit papier ter drukkerij ge bracht, maar het volgende nummer, dat op de oude kwaliteit gedrukt zal worden, zal zeker een beteren indruk maken. Men heeft geklaagd over de te kleine letter, en over den geringen omvang van 32 pa gina's. Maar daartegen valt weinig te doen, want er bestaat nu eenmaal papier- schaarschte, en er zgn ons slechts 32 pa gina's toegestaan. Juist om binnen dit be stek nog zooveel mogelijk te kunnen bren gen, hebben wij dit lettertype gekozen, dat wel klein, maar voor den doorsnee-lezer toch wel duidelijk genoemd mag worden. Terdege zijn wij ons bewust, dat dit eerste nummer niet ideaal was. Maar de jms toegemeten tijd was zeer miniem, en^iet departement had on3 de dure plicht \>p- gelegd, te zorgen, dat er geen vacuum ont stond, dat wil zeggen, dat onmiddellijk na het verschijnen van de laatste nummers der oude bladen het nieuwe blad gereed voor verschijning zou zijn. In dien opzet zijn wij gelukkig geslaagd, .al heeft het er gespannen En dat was ons een groote voldoening. Intusschen is noch de organi satie, noch .de drukker blind voor fouten reeds thans hebben wg ervaring opgedaan, die wij on^ ten nutte zullen maken. Maar wij moeten rekening houden met de tijds omstandigheden, en men moet niet het on mogelijke van ons willen vragen De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten, prof. dr. T. Goedewaagen, heeft in de pers conferentie, waarin de nieuwe luistergids ten doop werd gehouden, voorts nog het woord gevoerd. Ook hjj erkende, dat wat de oude omroepbladen bereikt hebben, van groot belang mag worden genoemd; zon der de ervaring, in het verleden opgedaan, zouden wjj thans niet in staat zijn ge- ■//e.. zoo loopt de boel spaak! Wie een toren aan de basi3 ver» nielt brengt de heele toren in. ge vaar. En wie, door het vasthouden van potten, de heele gang van alle jamlevering vernielt, brengt alle jamleverantie iü gevaar. Geef Uw leege TEO-potdirect terug aan Uw winkelier. Dan blijft er TEO- jam op Uw tafel 1 N.V. TAMINIAU ELST (OVER-BETUWD ZWARTE MAANDEN VOOR DE BRITSCHE VLOOT. DE M.K.D. SOMT DE VERLIEZEN OP. De Militarische Korrespondenz aus Deutschland publiceert een uitvoerig over zicht over de Britsche verliezen in den zee oorlog in de Europeesche wateren gedu' rende de maanden November en December. Op het oogenblik, aldus de N.K.Q., be schikt Engeland nog over vier oude en een nieuw, snel vliegtuigmoederschip, alsmede over twee kleinere vliegtuigmoederschepen voor ongeveer negen vliegtuigen, die ge bruikt kunnen worden op den Atlantischen Oceaan, in de Middellandsche .zee, rondom de Britsche eilanden en in den Stillen Oceaan. Op stapel staan nog de vliegtuig moederschepen ïn indefatigable en dè Im placable, beide 23.000 ton groot en met een snelheid van meer dan dertig zeemijlen, die elk veertig vliegtuigen kunnen vervoeren. Deze schepen zullen waarschijnlijk einde 1942 begin 1943 in dienst kunnen worden gesteld, vooropgesteld, dat de materiaal voorziening voor de Britsche scheepswerven als gevolg van den duikbootoorlog op den Atlantischen Oceaan en het verloren gaan van belangrijke grondstofgebieden in Oost- Azië niet in nog groöter gevaar komt te vérkeeren. Over het geheel genomen waren de maan den November en December voor de Brit sche vloot twee zwarte maanden. Wanneer men de totale verliezen op de drie oorlogs- tooneelen, den Atlantischen Oceaan, de Middellandsche zee en den Stillen Oceaan, bij elkaar optelt, dan- heeft de oorlogsvloot van Engeland van 1 November tot 23 De cember door duikbooten, aan de opper vlakte opereerende strijdkrachten en de luchtvloten der spilmogendheden twee vliegtuigmoederschepen, twee slagschepen en vijf kruisers, alsmede verscheidene tor pedojagers verloren. De voornaamste suc cessen zijn behaald door de Duitsche duik booten, die juist door de vernietiging van de vliegtuigmoederschepen bewezen hebben, dat zij ook in weerwil van de meest krach tige bestrijding vanuit de lucht him torpe do's weten te plaatsen op doelen, die door torpedojagers^ duikbootjagers en alle mid delen van den modernen duikbootafweer beschermd dachten te zijn. weest, met een nieuw omroepblad te ko men. Spr. betoogde, dat de luistergids een prachtig arbeidsterrein krijgthét .zal het geheele Nederland sche vol(c hebben voor te lichten, en een hechte schakel moeten zijn tusschen omroep en luisteraar, daarbg re kening houdende met alle schakeeringen van ons volk. Het departement is dank baar voor dit initiatief van den Ned. Om roep, en zal gaarne aan dit blad zijn volle medewerking verleenen. Britsche kruiser vergaan. De Londensche omroep heeft een com muniqué van de a4miraliteit gepubliceerd, waarin wordt toegegeven, dat de Britsche kruiser „Neptune" op een mijn is geloopen en gezonken. Eenige opvarenden zouden zjjn gered. Ook een torpedobootjager is door een mijn beschadigd. Het grootste deel der bemanning van dit schip zou gered zijn. De „Berliner Lokalanzeiger" wijst erop, dat het verlies, van de „Neptune" dat voor de positie van Engeland in de Mid dellandsche Zee zoo belangrijk Is, geruimen tijd verzwegen is door de Britsche admira liteit ondanks de reeds dagen geleden van Italiaansche zijde gemelde uitlalingen van gevangen matrozen, die van <üt schip af komstig waren. Het blad noodigt de Brit sche admiraliteit uit haar bezwaard ge moed ook te ontlasten door een bekentenis omtrent het tot zinken brengen van het vliegtuigmoederschip „Unicom". De „Berliner Börsenzeitung*' schrijft, dat de Britsche admiraliteit 14 dagen noodig heeft gehad om zich bezig te houden met het verlies van de „Neptune". Zij heeft nog langer tijd gehad om het verlies van het vliegkampschip „Unicom" toe te geven. Zij volhardt bij haar uitvlucht, dat het een hulpschip is geweest. Wanneer zal zij eindelijk de waarheid toegeven? ENGELSCHE AANVAL OP SPAANSCH SCHIP. Het Spaansche schip „Aime Girona" van 4500 brt. is aan de Cantabrische kust in de Spaansche territoriale wateren door een gevechtsvliegtuig overvallen. De aanvaller wierp eerst verscheidene lichtkogels uit, waardoor het Spaansche schip daghelder werd verlicht en liet vervolgens verschei dene bommen vallen, die dicht naast het schip tot ontploffing kwamen. Verder werd vanuit zeer geringe hoogte mitrailleurvuur op het schip geopend, waardoor slechts geringe schade werd aangericht. Voor den kapitein alsmede voor de marine-autoritei- en die de Spaansche matrozen een verhoor aebben afgenomen, bestaat er niet den ge- ringsten twijfel over de nationaliteit van het vliegtuig. Het vliegtuig was van Engel- sche nationaliteit. Het schip had een lading stikstof aan boord, bestemd voor èen firma in Santander. Textiel nog altijd te duur. BOETEN VAN 40.000 EN ƒ12.500. In een confectiemagazijn te Hilversum kwam bg een winkelcontröle aan het licht, dat er heerencostuums aanmerkelijk te duur verkocht werden. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat de costuums te duur inge kocht waren bij den grossier. Deze laatste had eveneens teveel betaald aan zijn leve rancier, die ook al te duur had ingekocht bij den fabrikant. Het confectiebedrijf in kwestie, gevestigd te Amsterdam, bleek zoowel met de prijzen als met de distribu tievoorschriften zonderling geschipperd te hebben. De inspecteur voor de prijsbeheer- schiiig te Amsterdam, die het geval als zeer ernstig beschouwde, veroordeelde de N.V. tot 40.000 boete en verbeurdverkla ring van 262 heerencostuums. Den direc teur van het bedrijf werd bovendien per soonlijk een boete van 3000 opgelegd. Een grossier in stoffen te Tilburg ver kocht aan een kleermaker heerenstoffen voor 17 per M. Zelf had hij bij Inkoop slechts 11 per*M. betaald én de hoogste prijs, dien de kleermaker op zijn beurt ooit had mogen vragen zou 16 zgn geweest, zoodat de grossier in elk geval veel te duur was. Wegens prijsopdrijving legde de in specteur voor de prijsbehèersching te 's-Hertogenbosch hem een boete va» 8000 op. Een grossier in manufacturen te Gronin- gén verhoogde meermalen zijn prijzen vol gens de theorie der vervangingswaarde. In sommige gevallen waren'verhoogingen met in totaal 100 en meer biervan het ge volg, bij andere artikelen waren het 20 of 30 De inspecteur voor de prijsbeheer- rsching te Leeuwarden veroordeelde den grossier wegens het maken van onrechte matige winsten tot 12.500 boete. Eveneens legde laatstgenoemde inspec teur een manufacturier te Harlingen, die bg hoogere inkoopsprijzen onveranderd zijn oude winstpercentage had berekend en vrij wel alle gevoerde artikelen in prijs had verhoogd een boete van 8000 op. GR0EDE. Voor abonnementen en advertentlën H. A. MEULENDIJK, Schultvlotstr. 105. teyen faefy'n, i'eïAoadAeüLt/liqi GORGELEN MET BU APOIH- EN OROG. IN BUISJES 21 cl. Ook v&or wonden de ideale desinfectans FEUILLETON 69) DOOR J. REGIS „Ja, zonder twijfel! Maar vrouwenlogica, monsieur! En intusschen ligt die ver vloekte sleutel in de la van een bureau in de Villa Rosa en onze vijand sluipt rond, vrij, onbereikbaar, en hij smeedt zijn plan nen. Geen spoor van hem, geen schijn voordat de slag valt!" De journalist viel zichzelf in de rede. „Maar ik ben niet hier gekomen om mij te beklagen," zei hij rustiger. „Ik wil het oordeel van Suzanne Chrisman niet onder schatten. Ze is een intelligente en voor zichtige vrouw, en misschien overdrijf ik zelf het gevaar..:..." „Heel goed mogelijk", stemde Cray met zichtbaren twijfel toe. „U twijfelt," zei de journalist haastig. „En gelooft u toch, dat het gevaar heel groot is?" „Tja", antwoordde de philanthroop, „ik kan slechts naar mijn eigen ervaringen oordeelen „U vindt misschien, dat ik onder alle om standigheden moet doorzetten, dat de sleu tel op een veilige plaats komt?" De philanthroop dacht een tjjdje ernstig over de zaak na. Daarop zei hij langzaam: „Het is een moeilgk geval. Ik durf er geef raad in te geven". Wallion zat met een gefronst voorhoofd op zijn stoel en keek peinzend naar het vloerkleed. „Ik geloof, dat ik het toch moet door zetten", mompelde hg. „Ik zal morgen eens ernstig met haar spreken De philanthroop legde zijn been recht en zuchtte. Hij wierp een blik op zijn Shakes-' peare. Het was duidelijk, dat het gesprek hem verveelde. „Hebt u een auèo, monsieur Cray?" vroeg Wallion plotseling, als terloops. Cray wéndde zijn gele onbeweeglijken blik naar Wallion. „Ja", zei hij niet heelemaal toonloos. „Ja zeker, de dokter heeft me, frissche lucht voorgeschreven, en daar ik niet kan wandelen, heb ik een $uto gekocht. Ik neem den wagen mee naar Parijs de auto, die ik daar heb gelaten, was tame- ïgk verouderd". „Dan is misschien Leadbitter tegelijk uw chauffeur"T „Ja, hij is een handige chauffeur". Gedurende een halve minuut zei de jour nalist niets en Cray keek verveeld naar hem, met half gesloten oogen. Daarop keek Wallion om zich heen en vroeg zacht „Kan Leadbitter ons hooren?" De philanthroop bracht zgn hand naar zijn bril en .zette die recht. Dik was een in gewikkelde procedure, gedurende welke de beide partijen snel hun gedachten verza melden. Tenslotte liet Cray zgn hand zin ken en zei mat „Waarom vraagt u dat?" „Om een heel gewichtige reden „Nu, goed dan, hij is juist uitgegaan om de ochtendbladen te koopen. Ziek en zon der bezigheid, als ik ben. heb ik den tijd gehad, al heel veel van uw klankrijke taal te leeren, en nu kan ik al- heel goed in de kranten volgen, wat er gebeurt. Maar u maakt me- nieuwsgierig, monsieur Wat wilt u vragen, dat Leadbitter niet hooren mag?" „Het betreft hem eenlgszins", antwoord de de journalist. „Hij begeleidde u op de reis van Parijs naar Stockholm, in dezelfde coupé of niet?" De philanthroop knikte verbaasd. „En op deze reis verdween het gele cou vert op zoo geheimzinnige en onverklaar bare -wijze", ging Wallion voort. „Ja zeker, maar „Laat u me alstublieft uitspreken. We hebben met een vreeselgken tegenstander te doen. We weten niets over hem. Het gevolg is, dat onze verdenking overal heen gaat, bijna lukraakHet verleden van Leadbitter is nu niet bepaald vlekkeloos, en voor onzen vgand zou deze man van onberekenbaar nut kunnen zijn. Wie weet, wat Leadbitter met uw hus, uw bezit, uw auto kan ondernemen, terwijl u slaapt? In één woord, ik wil een zeer gewichtige én ernstige vraag aan u stellen houdt u Alexander Leadbitter voor absoluut be trouwbaar?" (Wordt vervolgd.) Griep, Influenza, gevatte Koude, Rheuma- tische pijnen, Hoofdpijn en Kiespijn, zullen IVIijnhardt's Poeders U spoedig helpen, Doos 45 cent. Bij Uw Drogist. SPORT VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse. District I: StormvogelsVUC 5—5; AJax—DOS 4—0: XerxesFeyenoord 3—1; EDOADO 1—1; DWSDFC 8—0. District II: 't Gooi—Sparta 1—1: Emma— Haarlem 0—1; DHC—Blauw Wit afg.; HBS— VSV 7—0; RFC—Hermes DVS afg. District IV: NOAD—Willem II' 0—3: Spekhol- zerheideBW 00; PicusRoermond 00; PSV NAC '4—4; Helmond—LONGA 2—1; MW— Eindhoven 11. Afdeeling V: Be QuickVelocitaa 3—2; Achil les—GVAV 0—8: HSCLSC 0—1; Sneek—Hee renveen 0—5; Leeuwarden—Veendam 40. Tweede klasse E. Middelburg—De Zeeuwen 54: DOSKORBO 23: RCSVlissingen afg.; Alliance—Goes 41. Alle wedstrijden in de derde klasse N en O zijn niet doorgegaan. MIDDELBURG—DE ZEEUWEN 5—4. Een zwaar bevochten zege tegen De Zeeuwen bracht voor Middelburg meer dan verdiend Is. De Zeeuwen maakten er meer van dan de Middel burgers. Aanvankelijk zag het er dan ook niet naar uit. dat de Middelburgers het verder zou den brengen dan hoogstens een gelijk spel, doch toen de tweede helft al eenigen tijd aan den gang was kreeg Middeltarg een bevlieging en haalde een 2T achterstand niet alleen in, doch voegde aan de twee doelpunten nog een derde, winnende goal. toe. De vijf doelpunten, welke Middelburg scoorde zijn zeker geen goede maatstaf voor het beoor- deelen van de kwaliteit van het Middelburgscho aanvalspel. Van begin tot eind heeft de Middel- burgsche voorhoede met veel te kort spel talloo- ze kansen, welke de zwakke Zefeuwen verdediging gaf. onbenut gelaten. De vleugelspelers, die bijna iederen bal van de weinige welke in hun richting kwamen, toch goed verwerkten, werden teveel werkeloos gelaten/ Dat tenslotte de vijf doelpun ten toch gescoord werden moet dan ook voor e*n deel worden toegeschreven aan «Je zwakke verdediging der tegenstanders. De Zeeuwen brachten het tot vier goals en deze linie stond togen een betere verdediging. De voorhoede der bezoekers speelde aanmerkelijk beter dan die der Middelburgers en het komt ons dan nok voor, dat de minder goede plaats welke de Vlfssingers op de ranglijst innemen hoofdzakelijk moet worden toegeschreven aan de zwakke verdediging. Beide middenlinies speelden afwisselend, goed eu min der goed. Opmerkelijk is echter 'dat van belde Middelburgsche kanthalfs een doelpunt kwam, waaruit wel de onmacht van de voorhoede blijkt, welke vooral door het korte getik en het veel te individueele spel van den midvoor. die daarvoor niet snel genoeg meer is. aanvankelijk niet tot scoren kon komen. Daartegenover stonden de te genstanders. met den speler Smit als uitblinker en de rechtsbuiten als minst goede speler, voor een veel zwaardere taak tegenover 'de Middelburg verdedigers, die er tamelijk goed in waren.. De doelverdedigers wisselden goede met slechte momenten af. Verschillende malen ontkwam eon onverdedigd doel op het nippertje aan een door boring. Opgemerkt zij, dat degeen die voor de conditievan het veld verantwoordeltjk is zön taaje o.l. wel wat erg licht heeft opgevat. Ko mend tot de doelpunten moet het eerste punt door Koster als bijzonder fraai aangeteekend wor den (10). De rechterhelft van de Zeeuwen- Aanval doet dan goed werk als over den vallenden Moens het tegenpunt ter wereld komt. (1—1). Jongepier hergeeft Middelburg de leiding (2—1). Smit krijgt de belooning voor zijn goede spel weer gelijk te maken (22) en zelfs de leiding te nemen (23). De linksbuiten maakt er zelfs 24 van en we denken Middelburg te zien in maken als plotseling de aanval in een krachtig offensief door Hesseling, Vogel en Carol De Zeeuwen tot een geslagen ploeg maakt. (54). HOCKEY. Tweede klasse C. Middelburg—Zwart wit II 2—2 DE VERBROKEN VERLOVING. „Mijn verloving: is uit en nu heeft mijn ex-verloofde mij de fiets met de andere cadeaux, welke ik hem voor en tijdens ons engagement gaf, teruggegeven" met deze woorden stapte een 19-jarige jonge dame bg èen rijwielhandelaar te Utrecht binnen en bood bem een prachtig en zoo goed als nieuw heerenrijwiel aan. Den eersten rijwielhandelaar kwam het verhaal van de verbroken verloving wel een beetje vreemd voor, doch hij gmg toch op het aanbod in en kocht de fiets voor een behoorlijk prijsje. De jongedame echter ver voegde zich de volgende dagen, telkenmale met een ander rijwiel, ook bij andere rij wielhandelaren en opkoopêrs, en zoo kon het gebeuren, dat zij met haar droef relaas van een ongelukkige liefde nog drie rijwie len vari de hand deed. Bij de vierde fiets liep de juffrouw echter tegen de lamp, om dat de nieuw uitverkoren rijwielhandelaar het zaakje niet vertrouwde en de'politie in het geval mengde. Spoedig was het fantasierijke meisje door de Utrechtsche recherche gearresteerd, en toen bleek, dat zij de fietsen welke haar 14-jarig broertje stal, op bovengeschetste wjjze aan den man bracht. Dé jongedame en haar broertje zijn voorloopig 'in verze kerde bewaring gesteld. CAFÉBEZOEKER 1200 ONTSTOLEN. De Hengeloër L. ve'rbleef dezer dagen enkele oogenblikken in een café te Weer- selo. Thuisgekomen ontdekte hij, dat een portemonnaie, die hjj in zijn zak Had gehad en waarin een bedrag van 1200 aan rijks- mark was geborgen, verdwene*- was. L. deed bij de politie aangifte van zijn vermis sing en vertelde er nog bij, dat ook een 'zekere oude K., die eveneens In het café was geweest, een portemonnaie miste. Hierin zat pl.m 15. Het gelukte de politie een zekeren B. te arresteeren, in wiens bed men een portemonnaie met ruim duizend gulden aantrof. B. bekende het geld van L. te hebben gestolen. Van het ontbrekende bedrag zeide hij niets af te weten. BRIT SCHE VLTEGBOOT VERLOKEN GEGAAN. De luchtverkeersmaatschappg Bri- tisch Airways in Calcutta deelt mede, dal in de nabijheid van Skmatra een vliegboot verloren is gegaan. Daarbij kwamen vier personen om het leven. RECHTSZAKEN UITSPRAK MOORDZAAK RIJSBERGEN. De rechtrank te Breda heeft Zaterdagmorgen uitspraak gedaan in de zaak van den op 12 Juni te Rijsbergen gepleegden roofmoord op den 39- jarlgen landbouwer J. A. Geerts en veroordeel de den verdachte, den 24-jarigen bedrijfsleider F. J. Goyarts uit Breda tot een gevangenisstraf van tien Jaar met aftrek van den tijd, in voor- loopige hechtenis doorgebracht. De officier van justitie had vijftien jaar ge el scht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2