PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT WOENSDAG 31 DEC 1941 DE FUHRER DE TOEKOMST. Door rijkscommissaris-rijksminister Seyss Inquart. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 1 2.63 per kwartaal Afzonderlijk^ nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—6 regels 1.65. Iedere regel meer 33 cent. Bij abonnement speciale prijs. 'Kleine advertenties: van 15 regels 0.55. Iedere regel meer 11 cL (max. 8 regels). „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 12 bladzijden WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT uitgave der firma's f. van de velde jr. en g. w. den boer postrekening 359300. provinciale zeeuwsche courant, middelburg Directie F. van de Velde, F. B. den Boer 184ste JAARGANG NUMMER 305 HoofdredacteurJ. C. Visser, Vllssingen De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te 2 VLI8SINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60. teL 10 (2 Ujnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 825. Administratie telefoon 139 GOES: Red. en Adminlstr. Turfkade 15. teL 2863, na kantoortijd teL 2475 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45. tel. 35 BRESKENS: Dorpsstraat 35, tel. 21 AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR P U B L I C I T E I T S W A A R D E. INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLAND SCHE DAGBLADPERS" Wij zijn het afgeloopen jaar ingetreden in het bewustzijn, dat dit jaar 1941 het jaar der beslissing zqu zijn en dat deze beslissing slechts in 'gevechten van den grootsten omvang verworven kon worden. Wg wisten niet waar wij voor deze beslis sing zouden aantreden, maar wij hadden het woord van den Führer als richtsnoer, voor ons denken en handelen. Op 22 Juni van het afgeloopen, jaar werd het duide lijk. Tot dat oogenblik kon deze oorlog den schijn hebben van een Éurópeesch conflict ter herordening van de krachten van dit oude werelddeel. Maar ook toen den Engelschen het spel van intriges op den Balkan scheen te gelukken, was dit een actie binnen het bestek van het toen als Europa aan te duiden vasteland. De poging om deze oorlogshandeling tot een beslissende te maken weid door de over weldigend groote militaire macht van het Duitsche rijk weggevaagd. Toen ontstond, gedreven door de nihilis tische en parasitaire krachten van het jodendom, uit den herostratischen waanzin van een Churchill, de godslasterlijke hui chelarij van een Roosevèlt en het de ver nietiging van Europa verkondigend wereld communisme van Stalin de coalitie van het kapitalisme met het bolsjewisme om niet alleen Europa, maar de geheele wereld voor altijd te onderwerpen aan. de heer schappij en uitbuiting van de materialisti sche krachten van het geld en van de raslooze massa, met alle middelen van geestelijke vervlinding, economische wur ging en tenslotte brutaal geweld. Nog was het de wereld niet duidelijk voor welke be slissing zij gesteld was, n.l. dat het ging om de vrijheid van het volksche leven te gen, de slavernij van internationale samen zweringen. Op 22 Juni 1941 verbrijzelde de Führer met weergaloozen moed en hecht ver trouwende op zijn volk deze plannen en dwong de wereldvormende beslissing af, wetende, dat de voornaamste last van de zen oorlog gedragen zou moeten worden door het Duitsche leger in den strgd tegen de sedert tientallen van jaren meedoogen- loos uitgevoerde bewapening van een dicta tuur over 180.090.000 menschèn. Deze veld slagen zijn geleverd. Waren de -overwin- ningen van 1940 van een tot toen nimmer bereikten omvang, de overwinningen van 1941 zijn de grootste van alle tijden. Nog nooit in de geschiedenis is een zoo groot aantal soldaten en zgn zoo groote hoe veelheden oorlogsmateriaal \op elkander gebotst, ja kunnen binnen afzienbaren tijd op deze wijze weer op elkander botsen. Nog nooit zijn zoo groote massa's, die in aan tal de totale bevolking van een reeks Euro- peesche staten overtreffen, verslagen, ver nietigd en gevangen genomen, nog nooit zooveel wapens en een zoo overvloedig ma teriaal vernield of buitgemaakt. Met be wondering zenden wij een groet aan onze soldaten aan het Oostelijk front, eerbie dig buigen wij ons voor de gesneuvelde kameraden. Nog staat een harde taak voor ons. Sedert 22 Juni van het afgeloopen jaar en sedert de deelneming van Japan aan deze wereldworsteling zijn wij op het beslissende keerpunt van het lot gekomen, dat voor de komende eeuwen bepalen zal, welke zedelijke krachten het leven der volkeren zullen vormen. Wü twijfelen er niet aan, dat onze te genstanders alles wat in hun vermogen ligt zullen concentreeren om ons hef hoofd te bieden, nu hun plan om oiS na de bewapéning en mobilisatie van alle krachten hunner wereldcoalitie op het door hen gekozen tijdstip te over vallen, door de vastberaden daad van den Führer is verijdeld. Wy en onze bondgenooten zijn echter na de erva ringen van den eersten wereldoorlog even vastbesloten om alle en ook onze laatste krachten op te roepen voor de vryheid van ons volksche leven en in dezen eindstrijd te werpen. Wat in dien tusschentijd aan het Ooste lijk front geschiedt, herinnert ons, die den veldtocht in het Oosten van den eersten wereldoorlog hebben meegemaakt, aan den slag in de Karpathen in den winter van 19141915, niet als een soortgelijk histo risch verloop maar als aan het teeken van dezelfde, in wezen primitieve, stra tegische bekwaamheden van de bolsjewis tische generaals evenals vroeger van de keizerlijke Russische. Grootvorst Nikolaje- witsj kon toen ondanks plaatselijke suc cessen tengevolge van de wintersche om standigheden geen beslissenden «lag toe brengen. Uiterst bloedige verliezen echter verzwakten de Russische legers, die in het voorjaar van 1915 geen weerstand konden bieden aan den aanval van de verbonden troepen bij Tarnof en Gorlitz. Wat de bolsjewieken als successen te, boek willen stellen, is de door het Oostelijk leger vol trokken wil van den Führer. Den waanzin van omvangrijke en onder de heerschende wintersche omstandigheden nuttelooze aan- valshandejingen laten wij rustig over aan de bolsjewieken tegelijk met de, tengevolge van den invloed der koude buiten verhou ding gestegen totale verliezen, want de onder zulke omstandigheden in den aanval gewonde soldaten vriezen meestal dood, voordat hun hulp kan worden gebracht. Het voorjaar van 1942 echter zal ons leger niet in het Westen van Galiclë, maar voor Moskou en Rostof in da. aanval zien. vast besloten om ieder voordeel tot het uiterste uit te buiten. Uit het Oosten komen de door ieder mensch, die soldatesk denken kan, ver wachte, maar alleen voor de door God met blindheid geslagen kliek van Roosevelt ver rassende militaire successen der Japanners. Dit volk van 100 millioen menschen is op grond van zijn traditioneele houding mili tair superieur aan zijn tegenstander. Het heeft thans reeds de beschikking over het economische potentieel van een door drie honderd tot vierhonderd millioen menschen bewoonde gebied en de reeds geslaagde doorbreking der economische blokkade doet een zoodanige stroom van goederen van zoodanigen aard verwachten, dat reeds in den oorlog de tot dusverre toegepaste economische bezuinigingsmaatregelen ver zacht konden worden. De Engelschen, die Duitschland willen bestrijden in een oorlog op twee fronten, zien zich thans in een oorlog op drie fronten verwikkeld. Op het eiland houdt hun vrees voor een invasie een millioenen- leger vast, dat machteloos staat tegen over den nieuwen westwall aan de kust van EViropa. In Cyrenaica zou, wanneer de gegev.ens van de Britsche propaganda juist zijn, hetgeen wij ditmaal willen hopen, een millioen soldaten met het bijbe- hoorende materiaal het beste Engelsche leger, naar gezegd wordt in het veld gebracht zijn. Het eerste succes was het verlies van eenige generaals, wien de op perbevelhebber achternagezonden werd. Thans hebben de Britten weliswaar eenige duizenden kilometers woestijn bezet, zij moesten echter over deze steppen, als gla cis voor de Duitsch-Italiaansche stellingen blootgesteld aan de aanvallen der verbon den luchtstrijdkrachten, steeds nieuwe re- i serves aanvoeren om dan tenslotte toch slechts vast te zijn geloopen op een neven- tooneel van den oorlog, dat het militaire dilettantisme van Churchill heeft uitge zocht en dat aan den kant der spilmogend- heden weliswaar in kwaliteit uitmuntende, numeriek echter geen gewicht in de-schaal werpende krachten bindt-. Iedere man en .iedere tank, die aan Britsche zijde hier in het veld wordt gebracht, mankeert op het oogenblik in ieder geval in Oost-Azië. Het is een van de bijzonderheden van dezen oorlog, in tegenstelling met den we reldoorlog 19141918, dat de gevechten niét zooals toen in het l^rt van Europa en in de vitale nabijheid van het Duitsche rijk,- maar in- de voor Europa gelegen ruim ten worden uitgevochten. Echter in gebie den, waarin het risico van het sücces ge heel ten laste komt van het Britsche we reldrijk De opmarsch der Britsche troepen van Sidi el Barani tot Benghasi is voor de eindbeslissing zonder beteekenis. Mochten echter eens de divisies der spilmogendheden vanuit Sidi el Barani een even verren op marsch naar het Oosten inzetten, dan is de slagader van het Britsche wereldrijk ge troffen. De strijd om Singapore is nu' geheel de strijd om de centrale machts positie, die het hart van 'het Britsche wereldrijk, Indië n.l. beschermt. De volk sche basis van Engeland is veel te smal om op al deze oorlogstooneelen te land en in de lucht en bovendien voor de voor het voeren van dezen oorlog voor Engeland onvoorwaardelijk noodzakelijke vloot en .tenslotte voor de even noodzakelijke bewa peningsindustrie de noodige manschappen en menschen op den duur ter beschikking te stellen. De gekleurde hulptroepen be ginnen echter, naar uit de laatste berich ten ontleend kan worden en zooals by oorlogshandelingen van dezen duur en hardheid niet anders te verwachten was, te versagen en zich te keeren tegen hun Britsche drijvers. Oolc de Vereenigde Staten die na het aanmatigende, politieke en mili taire dilettantisme van hun president Roosevelt door hun optreden den oor log beslissen en den vrede naar hun goeddunken verdeelen wilden, zien. zich met toenemend ongenoegen gewikkeld in een oorlog op twee fronten, waar van het eene door tie Japanners met doelbewuste zekerheid wordt geliqui deerd. Het zal niet lang meer duren, dan zal Roosevelt op zeer drastische wijze door de ontwikkeling van den toestand in Oost-Azië teruggebracht zijn tot de wijze beginselen van een van zijn voorgangers, Monroe, en de Amerikanen beperkt zien tot Amerika. De Sovjets, deze angstwekkend bewa pende oorlogstegenstanders, hebben o in hoofdzaak hun in tientallen jaren van heerediensten bijeengebrachte wapens en het millioenenaantal van hun geoefende sol daten verloren. Hun zgn ook minstens de helft van hun menschenreserves, hun in- dustrieele installaties en hun ontgonnen grondstoffenbronnen afgenomen;vooral ontbreken de graangebieden der Oekraïne, zonder welke een verdere mobilisatie der bolsjewieken voor leger en industrie op den duur niet mogelgk is. Het militaire en economische machtsapparaat der Sovjets is zoo kapot geslagen, dat het reeds thans geen factor meer vormt voor een, actieve oorlogvoering, ongeacht de gebeurtenis sen, die in het voorjaar te verwachten zyn. Bij de jongste conferentie in Washington is ter versterking van het aanziènlgk ge schokte vertrouwen met alleen last gege ven tot het houden van een biddag, maar ook gewezen op de reserves aan men schen en grondstoffen, die de wereldcoalitie van het kapitalisme en bolsjewisme ter be schikking zouden staan. Een overzicht over de krachten aan den kant der spilmogend heden en haar bondgenooten wijst uit, dat thans, na het toetreden van Japan tot dezen wereldoorlog, ons front wat betreft tot optreden bekwame troepen in aantal naar alle waarschgnlgkheid permanent, in oorlogservaring echter in ieder geval be- langrgk superieur zal big ven eh het niet noodig heeftj een kolonel der cavalerie tot chef van het departement van marine te maken. Wat echter de economische capa7 citeit betreft, het aantal werkende handen en indüstrieele installaties, die den spil- v mogendheden in de door haar gecontroleer de gebieden dus practisch geheel Europa en Qost-Azië ter beschikking staan is thans grooter dan het aantal, waarover Engeland, de V,ereqnigde Staten en de nog onbezette Sovjetgebieden inderdaad' als tot actie in staat beschikken. Rekening hou dende met de waarschgnlijke ontwikkeling in het Oosten van Europa en in Oost-Aziè, het op de knieën hoqden van Engeland en de door de deelneming aan den oorlog noodzakelgk geworden bewapening der Vereenigde Staten, bijna van het nulpunt af, zal deze superioriteit naar alle waar schijnlijkheid effectief blijvenv Het Duit- sche leger heeft in den zomer van 1941 het resultaat van een bewapening, die ongeveer 20 jaren heeft geduurd met on derdrukking. van de meest primitieve le vensbehoeften van ten volk van 180 mil lioen, vernietigd. De geheele en nog belang rijk opgevoerde bewapeningspröductie van alle vyandelgke staten is niet in staat- in de eefstvolgende jaren dezen evervloed van wapens te vervaardigen, die in handen waren van geoefende millioenenlegers, waarmede de soldaten van Duitschland en zijn bondgenooten in nauwelijks een half jaar hebben afgerekend. Onze productie wordt dagelgks grooter en beter. De pro ductie der Ver. Staten, waarop ofize vijan den als laatste redding hun hoop stellen, moet nog eerst op gang gebracht worden en moet alle productiemoeilgkheden door maken, die een aergelgke reorganisatie in den weg staan. Vooral moet echter worden afgewacht hoe de bèvolking van dezen nog nooit aan 'n ernstige beproeving biootge- steldeti staat zal reageeren op. de economi sche en militaire eischen van een dergelg- ke bewapening en mobilisatie. Aan grondstoffen is de ruimte, die thans in het opnieuw in opbouw zgnde Europa en die reeds op dit tgdstip (Japan ter be schikking) staat, nauwelgks armer dan de ruimte, waarvan Engeland en de Ver. Staten zeker zijn. De beslissende productie gebieden van grondstoffen in Zuid Oost- Azië zullen echter volgens den loop der dingen binnen afzienbaren tijd niet meer den tegenstanders ten goede komen, maar in toen&nende mate de economische basis der partners van de spil versterken. Deze oorlog met zgn bgzondere omstan digheden, door de uitgestrekte gebieden, waarin hij gevoerd wordt en vooral tegen de ons in diepste wezen vijandige tegen standers, valt buiten alle gebruikelijke normen. Hij vormt niet alleen» een aange legenheid van de soldaten, de utilitaire organisatie en dus van den generalen staf, maar is geworden tot 'n volkenworsteling met alle krachten en op alle levensgebie den, waarin de naar hup volksche vrijheid strevende naties de physieke.en geestelijke grondslagen van hun bestaan veroveren en beveiligen. Daarom doet het overnemen door den Führer van het oppefbevel van het Duitsche leger, dat de eigenlgke drager van dezen strijd is, aan als èen dringend beroep op de natie, zooals in alle be slissende situaties der wereldgeschiedenis steeds slechts één man als leider het zwaard en den geest van het de toekomst vormende volk bestuurd heeft. Wij ver mogen slechts aan te voelen, wat het lot ons geschonken heeft, toen het. aan ons en weliswaar alleen aan ons, het Duitsche volk, in onzen Führer het genie van den grootsten staatsman en den grootsten le gerleider heeft gegeven. W^j, nationaal socialisten, wisten dit, daarvoor zgn wg aangetreden en daaraan hebben wg ge loofd. Het Duitsche volk ziet rustig en ernstig, werkzaam en vastbesloten het nieuwe jaar tegemoet, met alle in spanningen, zorgen en beproevingen, die maar kunnen komen. Bg de jaar wisseling heeft de Führer ons door zyn oproep voor de inzameling voor het Oostelijk front aaneengesloten tot een lévende eenheid met onze soldaten en tot een actieve gemeenschap. Meer dan duizend kilometer afstand zgn uit ons bewustzgn weggevallen. Wg allen leven met de gevechtshandelingen van onze soldaten mede. En het is goed zoo. Deze stryd buengt het Duitsche volk zgn wereldbeteekenis. Deze moet met üen inzet der laatste krachten veroverd worden, want het bewust zgn van dezen inzet moet als erfdeel in het Duitsche volk eeuwig levend biyv^n. Dan zullen komende generaties datgene weten te behouden en steeds bereid zijn opnieuw te veroveren, wat thans door den Führer en de door hem opgeroepen krochten van het volk en van de volken van het Germaansche Europa in wapen- en lotgemeenschap met het Italiaansche en het Japansche volk en onze andere bondgenooten tot stand wordt gebracht. Dit gebod van het ldt, dat wg Duitschers en onze reeds tot nieuw volksleven ont waakte vrienden in vastberaden optreden opvolgen, is tevens de categorische impe ratief voor de houding van al degenen, die zich nog onvoorwaardelgk willen beschou wen als in verhouding van vgandschap tot en bezet door ons. Pogingen en gedach tegangen, die in deze, alle terreinen van het menschelgke leven omvattende wor steling de tegenpartg op welke wgze ook steunen, kuifnen niet geduld worden, ook De Rijkscommissaris woonde dezer dagen In een lazaret te Amiterdam de viering van het Kerstfeest bij. Ook de zwaargewonden, die niet In de feestzaal tegen* woordig konden zijn, werden niet vergeten. Dr. Seyss Inquert tijdens zijn bezoek ean deze patiënten Stapf-Mo! Negen Britsche vliegtuigen neergeschoten. Bij aanvalspogingen, gistermiddag door Britsche vliegtuigen ondernomen op de kust van West-Frankrijk, hebben Duitsche jagers en luchtdoelartillerie voor zoover tot nog toe bekend vijf Spitfires en vier vier motorige bommenwerpers omlaag gescho ten. NOG EEN BRITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Voorts Wordt uit La Linea (Spanje) ge seind, dat een tweemotorig Britsch vlieg tuig in de nabgheid van het vliegveld van Gibraltar in zee is gevallen. Drie leden der bemanning werden gered, het toestel is verloren. BOMMEN OP ZWEEDSCH GEBIED. Een vliegtuig van onbekende nationali teit blgkbaar een Engelsch heeft op Zweedsch gebied in de omgeving van Uck- lum, tusschen Goeteborg en Uddevalla, Zon dagavond vier bommen laten vallen. Deze kwamen ten Zuiden wan de kerk van Ucklum tot ontploffing. Stalin door Roosevelt ultgenoodigd. Volgens een radiobericht uit New York heeft president Roosevèlt Stalin uitgenoo- digd tot een bezoek aan Washington. LETTERKUNDIGE PRIJZEN TOEGEKEND. Het departement van volksvoorlichting en kunsten heeft de volgende letterkundige prgzen toegekend: De meesterprijs van het jaar 1941 aan Jan H. Eekhout, letterkundige te Gronin gen, schrgver van vele dichtbanden en pro zawerken. Een folkloristische prijs aan J. R. W. Sinninghe te Amsterdam, verzamelaar van sagen en sprookjes, in een zestal budels bg eengebracht. Een prijs van erkenning en aanmoediging aan Rien Brouwer, letterkundige te Assen, die dit jaar met een opmerkelgk streekro man debuteerde: „Dauw over dorstig land". NOG EEN SLACHTOFFER VAN DEN BOJLAANVAL OP MAASTRICHT OVERLEDEN. In het ziekenhui?, Calvariënberg te Maastricht is overleden de 55-jarige me vrouw A: Bonfrere, geb. Mager, die op 27 November bg den Engelschen bomaanslag zwaar werd gewond. dan niet wanneer het *hierbg om vroegere, zg het ook inttisschen tot formules gewor den tradities gaat. De bestaansbeveiliging binnen het bestek van de aanwezige mo gelijkheden is gegeven voor degenen, die helpen de economisehe taak ten uitvoer te leggen, die aan ieder afzonderlgk land is gesteld. Politieke verantwoordelijkheid kan echter slechts hg dragen, die in het militaire of burgerlgke bestek v optreedt als strijder voor het nieuwe Europa. Al het overige interesseert ons niet. In dit land hebben zich reeds ruim honderd dui zend personengeschaard in het front van het nieuwe Europa, ruim tien duizend tre den op in het groote front van de tot opbouw bereide volken voor een nieuw Europa, in het grijze eerekleed van het groote leger met do kenteekenen van Ne derlander. De beslissing voor de wereld is gevallen. Het jaar 1942 begint met duidelgke fronten. Alle dagen nu en bg iedere aanleiding, die ons ernstig of big in beweging brengt, snellen onze gedachten naar den Führer, zoo ook op den eersten dag van het nieuwe jaar. Een gelukwensch voor de toe komst of een dankbetuiging voor het geen beleefd en ontvangen is, deze beide zaken al* komen zij ook uit het diepst va^ het hart zgn te wei nig. Ons door den Fiihrer gewekt bewustzijn van de dingen, die thans geschieden, omsluit alles wat wy kan nen denken en zeggen, en omvat al len, die trouw den Führer volgen. Hem is alles gegeven. Den Führer heil. DUITSCHE WINTER- INZAMELING VOOR HEI OOSTELIJK FRONT. Op verzoek* wordt van bevoegde zgde medegedeeld, dat aan de winterinzame- ling, die de Rgksduti chers in Neder land voor de aan het Oostelgke front staande Duitsche soldaten in den tgd van 27 December 1941 tot 4 Januari 1942 in den vorm van een vrgwillige beschikbaarstelling van warme klee- dingstukken, vooral van artikelen uit wol en bont, organiseeren, ook Neder landers kunnen deelnemen. Van Neder- landsche zgde is nl. vaak met het oog op de omstandigheid, dat immers ook Nederlanders aan den kruistocht dér Duitsche weermacht en haar bondge nooten tegen het bolsjewisme deelne men en dat zoodoende de Duitsche klee- reninzameling ook den leden van de vrgwilligerslegioenen van de andere Germaansche landen ten goede komt, den wensch tot uiting gebracht, hun deel aan de inzameling te mogen bgdra- gen, .Al dezen Nederlanders zal thans de gelegenheid daartoe geboden wor den: Zg kunnen de door hen beschik baar te stellen kleedingstukken en an dere artikelen bg het voor hun woon plaats bevoegde plaatselgke Duitsche inzameiingsb'üreau afleveren. Zij krijgen daarvoor een speciale kwitantie, die op een lat^r tgdstip kan worden ingeruild voor een schenkingsoorkonde, die hun namens het Duitsche volk zal worden overhandigd. De volgende voorwerpen en kleeding stukken komen voor de vermelde inza melingsactie in aanmerking: overschoe nen, warme wollen stukken, zoo moge lgk gevoerd of met bont bekleed, sok ken, kousen, vesten, jakken of pull overs, warme, vooral wollen, onderklee- ding, borstrokken, onderpantalons, gor dels, borst- en longenbeschermers, elk soort hoofdbedekking, oorbeschermers, pols- en kniewarmers, bontjassen in den ruimsten zin des woords, korte bontjassen en bontvesten, met bont ge voerde schoenen van eiken soort en maat, dekens, vooral wollen en donzen dekens, dikke warme handschoenen, vooral met bont gevoerde leeren hand schoenen, gebreide handschoenen en wollen wanten, in het algemeen alle goéderen uit bont zgn aan het front dringend gewenscht. Verder gestikte of gevoerde vesten, wollen shawls en halsdoeken, in het algemeen alles wat ertoe dient om den strijd tegen de in dezen winter vroeg begonnen koude met succes te voeren. Onderstaand publiceeren wg de adres sen der Duitsche inzamelingsbureaux, die voor onze lezers in aanmerking komen Middelburg, Dam 68 Sluis kil, Bovenweg 61 Goes, Leliestraat 15; Vlissingen, Sottegemstraat 46. DISTRIBUTIE VAN GESMOLTEN RUNDVET. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visschery l» maakt bekend, dat van 15 t.m. 23 Ja nuari a.s. voor de houders van vet kaarten gelegenheid zal bestaan om met de bon van de vetkaart, welke voor genoemd tydvak zal worden aan gewezen, nameiyk 03, besmolten rund- vet te koopen, in plaats van boter. Zg, die van deze mogelgkheid gebruik willen maken, dienen in het tijdvak van Woensdag 31 December a.s. t.m. Zaterdag 3 Januari a.s. de met 03 genummerde bon van de vetkaart by hun slager in te leve ren, waarbg zg een ontvangstbewgs kun nen verlangen. Per twee bonnen wordt een rantsoen, dat is 200 gram vet, beschikbaar gesteld. De prgs bedraagt 25 cent per rantsoen van 200 gram. Degenen, die ook ditmaal boter wen- schen te betrekken, dienen hun bonnen als gewoonlgk gedurende de geldigheidsperio de, dus van 15 Januari t.m. 23 Januari a.s. by den winkelier in te leveren, waar bg de gebruikelgke reductie zal worden verleend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1