var Houïens LiMonsecco Een artsenkamer ingesteld. en de jaarwisseling De inhoud van 'n cartonnetje komt in smaak Sanapirin qqq En een vereenlglng van ziekenfondsartsen. De griwrihmogdijfchtden na UmomAxo rijn., tact vela. Hieronder rolgt een recept voor appel beignet*, dat V to staat zal stellen, tets lekkers voor Usr bnisgeooocea Ie bereiden: ftnwntMH^ba mr n >11 m 49 appdbdgaoto WO blom 2 4 wA - 10 g (l pakje) Van Haute»'* Kunstabnt - Stat 10 appdm - mespunt zout - theelepeltje Limonsecco - suiker. D* appelen wenden geschCd, geboord cn fn schijven gesneden, en Aam bestrooid rnetmrika. waardoot etn theelepeltje Limonsecco it gemengd. 'Hm de Noem. de mdi en het wout wordt beslag gemaakt «n daardoor wordt eoonichtfg de ofigeWoflte **wr ongeaoete htrnstcnbne «uclufit (De kmutcrème wordt klaargemaakt sooale aangegeven op hit Pakje.} De ringen der appelen worden door het beslag gehaald en meteen ge- hakken in wat dampend vet of cUe. (Gebruikt U vooral een klein» fian. dan behoeft U slechts weinig vet of olie te nemen.) De appelbeignet* worden'omgedaan op een verwarmd* schotel en met anker bestrooid. Ea zoo zijn er nog tientallen andere recepten, waarbij toevoeging van een kleine hoeveelheid Limonsecco meewerkt tot een smakelijker gchccL Bewaart U het cartonnetje Limonsecco op een droge plaats, dan hebt U er oog meer genot en plezier van. en geur overeen met het sap van 20 citroenen Vraagt Uw winkelier of om een gchmll»uii»l|rfng Door een Zaterdag verschenen verorde ning van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, aangeduid als „artsenverordening", worden de Nederland sche medici in een organisatie aaneenge sloten. De verordening regelt de rechten en plichten van den arts, de organisatie van de Nederlandsche artsenkamer, het be roepsgerecht, de vereeniging van zieken fondsdoktoren in Nederland, het staatstoe zicht, de personenvereenigingen van artsen en stichtingenen andere den doktersstand betreffende problemen van dezen tijd. Een verordening op de medici in Nederland was noodzakelijk geworden door de op 1 No vember 1941 van kracht geworden veror dening op de ziekenfondsen no. 160/41. De Nederlandsche artsenkamer staat on der het staatstoezicht van den secretaris generaal van het departement voor sociale zaken. Zij wordt geleid door een arts als voorzitter, die in alle medische beroeps kwesties binnen het Ijestek van de uitge vaardigde artsenverordening een beslissing treft. Te zijner adviseering wordt hij ter zijde gestaan door een presidium, dat uit artsen wordt gevormd. De voorzitter van de artsenkamer is tevens leider van de ver eeniging van ziekenfondsen in Nederland, die de uitvoering der medische taken te genover de van staatswege geleide verze keringsgroepen tot taak heeft. De artsen verordening behelst voorts uitvoèringsver- ordeningen, zooals een beroepsregeling, een vestigingsrègeling, een arbitragerege ling, een tarievenregeling en de regeling van andere medische standskwesties. Zij heeft in het bijzonder ten doel door een hechte organisatie der artsen de ideale taken van den medischen beroepsstand in den zin van een vooruitziende en moderne gezondheidspolitiek ten uitvoer te leggen. In de persconferentie van Zaterdag gaf dr. C. C. A. Croin, de nieuwbenoemde voor zitter van de Nederlandsche artsenkamer, in dialoogvorm een toelichting op de nieu we arïsenverordening. Wat is het doel van de Nederlandsche artsenkamer? De Nederlandsche artsenkamer zal door het treffen van daartoe geëigende maatre gelen zorgen voor een zoowel zedelijk/ als wetenschappelijk hoogstaanden artsen stand. Ook heeft zij den arts zijn econo misch bestaan te waarborgen en hem ver der te behoeden tegen gevaren, die afbreuk zouden kunnen doen aan zijn aanzien als arts of die hem zouden kunnen belemmeren In de vervulling van zijn beroepsplichten. Wordt hierdoor geen inbreuk gemaakt op de traditioneels vrijheid van den arts Dit gevaar is er niet. Ik stel voorop, dat alle artsen zonder uitzondering in de Ne derlandsche artsenkamer vereenigd zijn. Men kan het beroep van arts dus niet meer uitoefenen zonder lid te zijn van de Neder landsche artsenkamer. En dit nu juist is het belangrijkste punt om de vrijheid van den arts zooveel mogelijk te waarborgen. De Nederlandsche artsenkamer wil op de bres staan voor de goedwillenden en zal na dringend gegeven waarschuwing zonder aarzelen de verkeerd willende en ondeugde lijke elementen uit haar "midden verwijde ren. En dan* kan men eerst spreken van vrijheid. Hoe denkt U dit alles te bereiken? Hiertoe heeft de Nederlandsche artsen kamer bevoegdheid verordeningen en be schikkingen uit te geven, die wetskracht bezitten. En dan mag- ik er misschien reeds terstond op wijzen, dat deze verordeningen Doorberekening omzetbelasting ill kruideniersbedrijf. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart heeft thans den kruideniers definitief toe stemming verleend tot handhaving van de oude regeling terzake van de door berekening der omzetbelasting. Dit wil dus zeggen, dat de kruideniers de bij de doorberekening der O.B. noodzakelijke afronding der verkoopprijzen naai? boven (tot op een halven cent) mo gen blijven uitvoeren voor artikelen, waar van de verkoopprijs inclusief O.B. doch vóór afronding 10 cent of meer doch min der dan 20 cent bedraagt. Bovenstaande toestemming is uiteraard niet van toepassing op artikelen waarvoor de overheid, de fabrikant of de leveran cier den prijs voor het publiek inclusief O.B. hebben vastgesteld. Prijzenbeschikking 1941 consumptiepeulvruchten. Met ingang van Woensdag j.l.'is een be schikking van kracht geworden, die voor alle geledingen van den handel de prijzen vaststelt voor peulvruchten, welke voor menschelijke consumptie zijn bestemd, d.i. voor groene en grauwe erwten, capucij- ners en stamooonen. In een officieele publicatie in de bladen worden deze prijzen per y2 kg. bekend ge maakt. DE HEFFING VAN OPCENTEN OP EENIGE BELASTINGEN. In de Ned. Staatscourant van Woens dagavond is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van financiën betreffende de heffing van opcenten op eenige belastingen. Daarin wordt de heffing voor successie- en zegelrecht opnieuw met drie jaar ver lengd en hét aantal opcenten op de rech ten voor registratie van 20 gebracht op honderd. De heffing van 10 opcenten op den sui- keraccijns wordt door het besluit besten digd. De verhooging van opcenten op de re gistratierechten gaat op 1 Januari 1942 in. De verhooging geldt dus niet voor rech ten op akten, welke op 1 Januari 1942 reeds zekerheid van dagteekening hebben. BOTSING OP DE SPOORLIJN BERLIJN-POSEN. Tijdens een sneeuwstorm is de naoht- sneltrëin Berlijn-Warschau op een stil staande goederentrein gereden. De voorste wagons geraakten in brand.-Ofschoon de trein niet zeer vol was, vèrwacht men, dat er dooden en gewonden zijn. Waarschijnlijk_ konden in den zwaren sneeuwstorm de signalen niet duidelijk worden waarge nomen. tot stand worden gebracht in het presidium van dé Nederlandsche artsenkamer, dat geheel uit artsen bestaat en dat de organi satie der Nederlandsche artsenkamer zoo danig zal zijn ingericht en dat daar ook voor zal worden gewaakt dat juist de meening van de goedwillende en medewer kende artsen tot uiting zal worden ge bracht. Voortaan zal het niet meer mogelijk zijn, dat een arts zich vestigt zonder toestem ming van de Nederlandsche artsenkamer. De bedoeling van dit besluit is er zorg voor te dragen, dat er geen opeenhooping van artsen op bepaalde plaatsen geschiedt, zoo- ate dit tot nu toe het geval was, terwijl er elders een tekort was en. met name, dat artsen in kleinere plaatsen een behoorlek bestaan vinden, wat hun door het zich wil lekeurig vestigen van meerderen onmoge lijk wordt gemaakt. Hoe is de verhouding in de toekomst tus- schen de artsen en de ziekenfondsen? Van de Nederlandsche vereeniging van ziekenfondsen, die in verband met de Ne derlandsche artsenkamer wordt ingesteld, zijn alle artsen, die de ziekenfondspractijk uitoefenen, zonder uitzondering lid. Hun belangen bij de ziekenfondsen worden door deze hun vereeniging behartigd. In de toe komst zal het nu zoo zijn, dat alle gelden van de ziekenfondsen, die den artsen toe komen, ineens vanuit het vereveningsfonds in de leas van de Nederlandsche vereeniging van ziekenfondsartsen gestort worden. Dat heeft tengevolge, dat er geen financieele band meer bestaat tusschen een bepaald ziekenfonds en den arts, die de vërzekerden bij dit ziekenfonds behandelt. Dit is zonder twijfel een buitengewone verbetering van de onderlinge verhouding, aangezien de arts zich nu geheel aan zijn taak kan wijden zonder eenig persoonlijk verband met het ziekenfonds, aangezien de Nederlandsche vereeniging van ziekenfondsartsen deze be langen geheel behartigt. BENOEMING LEIDER VAN DE NEDERLANDSCHE ARTSENKAMER. De persdienst van de N.S.B. meldt o.m.: De Zaterdag benoemde leider van de Nederlandsche artsenkamer, de heer C. C. A. Croïn, uroloog te 's-Gravenhage, werd op 7 Mei 1893 te Dordrecht geboren. Na geslaagd te zgn voor het arts-examen werd hy-chirurgisch assistent. Vervolgens studeerde hij in het buitenland urologie. Daarna vestigde hij zich als uroloog te 's-Gravenhage. De heer Croïn oefent thans gedurende 16 jaar als specialist voor nier- en blaas ziekten de praktijk te 's-Gravenhage uit. Hij is lid der N.S.B. en fungeert als plv. leider van het medisch front. De plaatsvervangend leider van de Ne derlandsche vereeniging van ziekenfonds artsen, dr. P. Klumper, vrouwenarts te Rotterdam, werd in 1888 te Enschede ge boren. Na het artsdiploma in 1915 te heb ben verworven, was hij enkele jaren as sistent in het „Oranje Nassauoord" te Ren- kum, totdat hij zich in 1922 vestigde als vrouwenarts te Rotterdam, welke practijk hij thans nog uitoefent. Hij vervulde ver schillende functies op sociaal-medisch ge bied. Sinds verleden jaar is hy .stedelijk leider van medisch front voor Rotterdam, leider van de sectie vroedvrouwen van medisch front, en heeft sinds November j.l. zitting, in, den bijraad van den commissaris voor het ziekenfondswezen. Het verlies van het Engelsche vliegtuigmoederschip. In aanvulling op het legerbericht van Dinsdag verneemt het D.N.B. van mili taire zijde De Duitsche marine heeft opnieuw een ópmerkelgk' succes behaald door het tot zinken brengen van een Britsch vliegtuig moederschip, dat gebruikt werd tot be scherming van een convooi. Engeland is niet meer in staat nog verliezen aan vlieg tuigmoederschepen te kunnen verdragen. Zijn scheepslgst bevatte bij het uitbreken van den oorlog elf van deze schepen, waar van er vyf uit den wereldoorlog afkomstig waren. Van deze vg"f werden er twee, na- melijk de „Courageous" den 17en Sept.1 1939 en de „Glorious" den 8en Juni 1940 door de Duitsche marine tot zinken ge bracht. Bovendien bezat Engeland nog zes moderne vliegkampschepen, waarvan ér echter twee door vele zware bomtreffers voor zeer langen tijd buiten gevecht zijn gesteld. Een derde, de „Ark Royal", van het jaar 1937, werd half November op de Middellandsche Zee in de. grond geboord. Thans is het vierde schip naar den bodem van de zee gejaagd. Er resteeren Engeland dus nog vyf vliegkampschepen. Twee daar van, de „Hermes" van het jaar 1919 en de „Argus" (1917) kunnen onder de huidige omstandigheden slechts in beperkte mate gebruikt worden, daar zg met hun ge ringe waterverplaatsing van respectieve- jyk 10850 en 14450 ton niét meer voldoen de zyn voor de eischen van den tegenwoor- digen oorlog. Engeland heeft dus inder daad nog slechts drie moderne vliegtuig moederschepen, die op geen enkele wijze kunnen voldoen aan de eischen, die de oor log op den Atlantischen Oceaan, op de Middellandsche Zee en in Oost Azië thans aan de Britsche marj^e stelt. De Japanners zijn met hun vliegkampJchepen ook reeds superieur aan de Britten in Oost-Azië, zoo als het tot zinkgn brengen van de Britsche slagschepen „Prince of Wales" en „Re pulse" heeft bewezen. De gevolgen van het verlies van twee Britsche vliegkamp schepen, in den korten tijd van vg'f weken zullen zich in de toekomst doen merken. Voorts meldt Stefani nog In den loop van deze maand hebben de Engelschen in de Middellandsche Zee vgf kruisers en twee torpdojagers verloren. Een pantserschip, zes kruisers en een torpedojager zijn ern stig beschadigd. In December hebben de Engelschen in den Stillen Oceaan twee pantserschepen, twee kruisers, twee torpedojagers en twee kanonneerbooten, alsmede verscheidene transportschepen verloren. Op den Atlantischen Oceaan hebben de Engelschen een vliegtuigmoederschip en een kruiser verloren. In totaal heeft de Engelsche marine dus in 'minder dan een ma^nd tijds zeventien oorlogsschepen ver loren. Een minstens even groot aantal an dere schepen is meer of minder ernstig be schadigd. Het vliegtuigmoederschip, waar-- SPORT VOETBALUITSLAGEN. i Feynoord-Zwaluwen 00; AmsterdamZwaluwen *2—4. EERSTE KL. DISTRICT DFC-Alax 1—3. DISTRICT II: Haarlem-Hermes DVS 2—1. DISTRICT IV: NAC-Helmond 6^-2; MVV-NOAD 2—1; BVV—PSV 2—2; Willem II-Roermond 2—1; EinhovenPicus 00. DISTRICT V: Heerenveen-BeQulck 51| OyAV- Veendam 23. TWEEDE KLASSE E: RBC-Middelburg 3—1; RCS —Alliance 14; De 'ZeeuwenGoes afg. DERDE KLASSE N. Middelburg II—Vlisslngen II 2—1; Walcheren-EMM 6—0. DERDE KLASSE O: Axel-IJzendijke 8-0; Conn boys-Schoondijke 23; SluiskilOostburg 52; AardenburgBiervliet 20. B.C.S.—ALLIANCE 1—4. Ten tweede male werd R.C.S. door Alliance met groote cijfers geklopt en al zijn de cijfers misschien wat aan den hoogen kant uitgevallen, we mogen toch geenszins van een onverdiende nederlaag spreken. Wel maakte de thuisclub, met haar op aanvallen gebaseerd spel, niet den in druk in het veld minder te zijp integendeel, bijna den geheelen wedstrijd werd het Alliance- doel belaagd Met deze veldmeerderheid be reikt men niets, indien het verband in den aanval zoek'is en de man, die de noodzakelijke doelpun? ten moet maken, ontbreekt. Evenals zoovele voorgaande wedstrijden kwam ook thans het ge brek aan een goeden schutter nau; voren. Indieq hierin niet spoedig verbetering komt, vreezen we voor de Souburgers het ergste. Alliance, dat intusschén ook niet meeviel, stelde zich thans wel veilig. Het begin was voor de thuisclub zeer hoopvol. Reeds onmiddellijk na den aftrap be landde de bal in het. vijandelijke doel, maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt. Wel bleef R.C.S. het meest in den aanval, maar de uitste kend spelende Alliance-achterhoede wist alle ge vaar te keeren. Aan den anderen kant brachten de gasten met gevaarlijke doorbraken steeds ..gevaar voor het R,C.S.-doel. Voor rust wisten ze tweemaal het net te vinden (02). Na de rust bleef de thuisclub in het veld sterker, maar voor het vijandelijke doel was het steeds hopeloos mis, terwijl ook het geluk aan de zijde der Braban ders was. Het duurde tot ongeveer een kwartier voor het einde alvorens de stand op 03 werd gebracht. Eerst daarna kwam het zoo ruim ver diende R.C.S,-doelpuntje (13), dat echter nog door een Alliance-speler werd gemaakt. Kort voor tijd werd het zelfs nog 14. We zagen in langen tijd niet zoo'n slecht ge speelden wedstrijd. ZWARE STRAFFEN. De.geweldige uitbreiding van de competitle-afdée- lingen van de Afd. Zeeland van den N.V.B. deed verwachten, dat ook het aantal strafzaken een stijgënde lijn zou vertoonen. De laatste jaren was het aantal strafzaken opmerkelijk klein en ook de eerste vier maanden vertoonen geen noemenswaar dige stijging. De zaken, welke de strafcommlssle te berechten kreeg Waren echter voor een deel van tamelijk ernstigen aard en de commissie legde, waarschijn lijk ook om de preventieve werking, zware straf fen óp. De speler P. M. van „Oostburg" zag zich een schnrsching van I jaar opgelegd wegens handtaste lijkheden tegenover een tegenstander. Zijn clubge noot R. M. kreeg voor een zelfde feit een half jaar. Ruw spel kostte een lid van „Goes" twee wed strijden, terwijl een speler van „Middelburg" de zelfde straf kreeg voor het bezigen van minder „kuische" taal. De "strafcommlssle van de afdee- ling Zeeland vroeger Z.V.B. heeft zich altijd ernstig teweer gesteld tegen vloeken en het bezigen van ruwe taal. Niet alleen het speltechnische van de sport beoefening heeft de aandacht van het bestuur maar ook het moreele peil wordt nauwgezet nagegaan. Zoo zagen een voorzitter en een secretaris van een aangesloten vereeniging, die het dorp van hun gast- heeren na den wedstrijd op. wat af te luidruchtige wijze verlieten zich beiden tijdelijk van hun functie ontheven. van de torepedeering Maandag werd mede gedeeld, behoort waarschijnlijk tot de klas se der „Illyistrious". Dit zijn zeer moderne schepen met een waterverplaatsing van 23.000 ton, een snelheid van 30 knoopen, die een vijftigtal toestellen kunnen vervoe ren. - KORFBAL-PROP AGANDA. De Z.K.B. la actief. Op initiatief van den Zeeuwschen Korfbal- bond werden te Krulnlngen, onder leiding van het bestuurslid den heer W. Bruggeman, te Middelburg onder leiding van den secretaris, den heer H G. Bruggeman en te Goes onder leiding van den voorzitter, den heer M. Haasdonk, pro- paganda-bijeenkomsten belegd, die vooral ook ten doel hadden dqn leden meer technische ken nis van deze mooie sport bij te brengen. Op deze bijeenkomsten werden door den heer Ledeboer films vertoond van de propaganda- vereeniging. „De Meeuwen". Eerst werd1 een film vertoond die op aantrekkelijke wijze in beeld bracht hoe de jeugd op straat tot korf ballen komt, met een oude fruitmand, en dan naar de geordende korfbalsport overgaat. JAARVERGADERING VAN DE A. V. „E.M.M." TE MIDDELBURG. DeZer dagen had de jaarvergadering plaats van „E.M.M." In „de Eendracht" te Mddelburg. De voorzitter, de heer Van Itoo, wees in zijn openingswoord er op, dat nu meer optimisme gewettigd is dan een jaar geleden. E.M.M. staat er nu veel gunstiger voor. Ook in het jaarveslag van den secretaris kwam dit tot uiting. Het ledenaantal was een stuk vooruitgegaan en is nog steeds, hoewel lang zaam, stijgende: Het financieel verslag werd goedgekeurd. Besloten werd een donateurs-actie te voeren. In plaats van den aftredenden secretaris, den heer Meyer, werd de heer Beenhakker gekozen. De technische commissie werd uitgebreid. In plaats van de leden Van Overbeeke en Kambier Kwamen de heeren De Looff, Homburg en Van Wallenburg. Plannen voor een veldloop, singelloop, regio nalen wedstrijd, singelestafette en den onderlin- gen wedstrijd werden onder voorbehoud goed gekeurd. De vergadering werd met een gezellig samen zijn besloten. DE SPOORWEG SPEELKAMER. De Spoorweg-Speelkamer te Amsterdam is, naar wg van de Ned. Spoorwegen ver nemen, vanaf de opening in Juli tot op heden door 30.000 kinderen plus geleiders, 76 gezelschappen met een totaal aantal personen van rond 3000, en door 1650 leer lingen van 19 verschillende scholen in klas- severband, bezocht. RECHTSZAKEN UITSPRAKEN VREDERECHTER. De vrederechter heeft schriftelijk' vonnis gewezen in de op 15 December behandelde zaak tegen C. P. B.' uit Aagtekerke, die terecht heeft gestaan wegens beleediging. j Het vonnis luidde 3 weken gevangenisstraf. De officier van justitie had vrijspraak gevorderd. Rheumatische pijnen OOO VlijtwjMdtjes hebben een grondige pijnuitdrijvénde werking. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Aan de landbouwhoogeschool te Wagenin- gen is bevorderd tot doctor in de landbouwkun de de heer ir. A. Pasveer, geb. te Middelburg, op proefschrift met stellingen, getiteld „een statistisch onderzoek over de factoren, welke invloed uitoefenen op de kwaliteit van de Ne derlandsche boter". 9 Met ingang van 16 December jl. is de heer W. Tukker benoemd tot brugknecht te Sas van Gent. Do heer G. C. Polderman is met Ingang van 1 November jl. bevorderd tot lichtwachter-mo- tordrljver a.b. lichtschip te Vlissingen in vasten dienst, voorheen op arbeidsovereenkomst. Spit en Lendenpijn geeft zeer bevredigende uitkomsten. Nederlandsch.Buisje 4-0 et Kersttoespraak van Goebbels. Minister dr. Goebbels heeft opnieuw ln een kersttoespraak voor de radio tot het Duitsche volk verklaard, dat Duitschland zal volhouden tot de zege is bevochten. In dit verband dankte hij het vaderland voor zijn onwrikbare houding en vooral de bevolking der gebieden met luchtgevaar, die voor haar dapperheid den hoogsten lof en de levendigste erkentelijkheid verdient. Hij noemde de oorlogsdooden een voor beeld van lichtend heldendom, daar zy hun leven op het spel zetten om het hoogere leven van het volk te winnen. In woorden van de harteiykste waardee ring wendde dr. Goebbels zich vervolgens tot de vele Duitsche hoorders in het bui tenland. Het slot der rede luidde aldus Denkend aan den Führer zullen wg ons om het va derland scharen. Dit moet grooter, mooier en verhevener uit dezen oorlog te voor schijn komen. Net moet het trotsche, vrye tehuis voor ons. allen zgn. Deze gelofte wil len wij op dit uur den Führef doen. Hy kan zich verlaten o®zgn volk aan het front, ln het vaderland en overal ter wereld. Moge hg ons leiden, wij volgen hem. Vroeger be zongen wg wellicht den vrede op aarde in onze liederen, maar thans is den tgd aan gebroken, even geloovig voor den vrede te werken. Voor een vrede door de overwin ning. Dat zg ons parool. KERSTBOODSCHAP VAN DEN PAUS. Paus Pius XII heeft in zijn Kerstbood schap die door den Vaticaanzender werd uitgezonden, zy'n droefenis geuit over het leed, dat de oorlog de menschheid aandoet. Hij behandelde ook politieke kwesties, waarby hg de vrijheid en veiligheid der volkeren bepleitte en zich keerde tegen de egoïstische beheersching van de grond stoffen. Als het vraagstuk der grondstof fen eenmaal is opgelost, zoo sprak hy, is er geen plaats meer voor totalen oorlog en onbeperkte bewapening. Met klem be toogde de Paus, dat er by een reorganisa tie van de wereld geen plaats meer kan zijn voor vervolging van den godsdienst. Tot slot schonk de Paus den zegen Urbi et Orbl., Gaullisten bezetten St. Pierre en Mlquelon. Naar de Britsche nieuwsdienst uit Wa shington meldt, hebben Gauillistlsche stryd- krachten zonder toestemming van de Ver. Staten de Fransche eilanden St Pierre en Miquelon >ij New Foundland bezet. De Fransche regeering heeft onmiddellgk door/ bemiddeling van haar ambassadeur te Washington bij de Amerikaansche regee ring geprotesteerd. NIEUWE MINISTERS IN ITALIË. De secretaris der fascistische party, Se rena, is vervangen door Vidussoni, de mi nister van landbouw, Tassinari, door dr. Carlo Pare Schi. De Romeinsche ochtendbladen wyzen er op, dat hier sprake is van een aflossing van de wacht, die in overeenstemming is met de traditie der fascistische beweging. Serena heeft verzocht weer in militairen dienst te mogen treden, tervvgl prof. Tassi nari zijn colleges zal hervatten. De opvol ger van Serena, Vidussoni, is pas 26 jaar. 488e STAATSLOTERIJ. DERDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 24 December fm No. 16752. ƒ200 No. 13475. ƒ100 No. 11164, 12310. PRIJZEN VAN ƒ45. 1164 1247 1472 1721 1799 2357 2453 2670 2686 2732 3062 3207 3405 3454 3631 3693 3793 4315 - 4743 4771 4789 4885 5228 5345 5351 5420 5439 5556 5819 5850 6115 6132 6337 6596 6729 7203 7217 7349 7642 7699 8402 9377 10024 10167 10266 10303 10899 10865 11173 11284 11337 11610 11710 12092 12905 13529 13556 14235 14242 14909 1^096 15428 15442 15496 15498 16005 16154 16227 16235 16384 16413 16540 16582 16624 16798 17390 17424 17457 17544 18093 18208 18221 18600 18684 18811 18897 18945 19034 10060 19211 19247 .19310 19412 19439 19678 19742 19909 20560 20822 20868 In de vorige lijst staat 9211 (/1500), m, z. 7211 (ƒ1500). RADIOPROGRAMMA DINSDAG 80 DECEMBER 1941. HILVERSUM I. 415.6 M. 7:15 Voor den boer. 7.30 Gram. 7.45 Ochtend- gymn. 7.oö Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Gram. 8.35 Ochtend- gymn. 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 10.00 Zang met piano en gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Lajos Veres. 12.00 Syl- vestre Trio. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Spinet en 2 guitaren. 13.30 De Melodisten, solist en jodeltrió „De Schavuiten". 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.-"en beurs- ber. 17.30 Gram. (met toelichting). 18.00 Voor de plattelandsvrouw. 18.15 Gram. 18.30 Kahula's Hawaiians en Dón Carlos' Orquestra. 19.00 Actu eel halfuur, 19.30 Amusementsorkest en soliste* Vanaf 20.15 voor Radio-Centrales met lijnver binding. 2015 Gram. 20.30 Een oudejaarsvertel- ling uit 1841. 20.45 Zang met piano. 21.30 Gram. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Engelsche uitz. of Gram. 22.15 Gram. 22.45 De Romancers en soliste (opn.). 28.30—24.00 Gram. HILVERSUM n. 301.5 M. 7.15 Gram. 7.30—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gram, 8.30—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 11.00 Piano en zang. 12.00 Boyd Bachman en orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 18.05 Mignoa und ihre Virtuosinen. 13.30 De Ramblers. 14.00 Arnhem- sche Orkestver., soliste en gram. 15.30 Voor de zieken. 16,00 Ceusefle „Het lied". 16.30 Gooisch Kamermuziekgezelschop. 17.16 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.15 Causerie „Het Jodenvraagstuk". 18.30 Gram. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (N.S.B.). 19.00 Actueel halfuur. 19.20 Spiegel van het jaar. Vanaf 20.15 voor Radio- Centrales met lijnverbinding. 20.15 John Kristel en orkest en soliste (opn.). 21.00 Gram. 21.15 Klaas van Beeck en orkest. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Toélichting op het weermaehtsbericht. 22.10—22.15 Avondwjjding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6