Ziek* Middelburg Vlissingen Goes iCxüé'üt Juiisf STADSNIEUWS DRUKTE IN HET DISTRIBUTIEKANTOOR. In het distributiekantoor heerscht dezer dagen weer een levendige drukte. Dit is nu eenmaal niet te voorkomen, vooral als al gemeen nieuwe bescheiden moeten worden uitgereikt. Nu tegelijk verschillende be scheiden moeten worden verstrekt, en de voorschriften voor de uitreiking weer zijn verscherpt, moet zeer zorgvuldig te werk worden gegaan, en is er een kleine loopen- de band ingesteld. Men geeft zgn stam kaart of kaarten af, de eerste ambtenares controleert ze en stempelt ze af, de tweede voegt bij iederen stamkaart de toekomende bescheiden, de derde teekent het aantal uit gegeven bescheiden, soort bij soort aan en dan komt de ambtenaar, die alles nog even controleert en voor iedere stamkaart een bewijs laat teekenen voor de daarop ont vangen bescheiden. Wij Ifebben dezen loopenden band giste ren eenigen tijd gade geslagen, en gecon stateerd, dat er geregeld gewerkt wordt en dat de eerste ambtenares wel eens even moet wachten met nog meer kaarten door te geven om een ophooping te voorkomen. Voor de eerste maal moeten nu de be woners van het nieuwe deel van de ge meente ook naar het diitributiebureau aan den ZuiasingeL Die van den Ouden Vlis- singschen weg, zullen daartegen niet zoo veel bezwaar hebben, doch voor de op dit punt verwende personen van Nieuwen Vlis- singschen weg, Koudekerkschen weg enz., die een efgen bureau in het Vereenigings- gebouw hadden, is het een tegenvaller. Laten zij niet vergeten, dat ook anderen, bijv. bewoners van den Veerschen-, den Noord- en Seisweg van zeer ver moeten komen. Dat velen een heelen afstand hebben af te leggen bewijst het -aantal rijwielen, dat gewoonlijk tegen den muur staat. Zou hier geen werk zijn voor een toezichthouder 1 VEERTIG JAAR BIJ DE P.T.T. De heer L. H. H. Parren, commies bij het bedrijf der P.T.T. en oudste aanwezige ambtenaar op het kantoor van dienst al hier, herdenkt heden den dag, waarop hfl voor 40 jaar bij dat staatsbedrijf in dienst trad. Geboren te Venlo, 28 Augustus 1883, kwam de jubilaris als ruim 18-jarige jonge man op 16 December 1901 in dienst als tijdelijk klerk op het telegraafkantoor te Amsterdam. Na ongeveer één jaar ging hij als klerk naar Bloemendaal, en weer een jaar later naar Rotterdam. In de Maas stad verbleef hij slechts een half jaar, want op 1 April 1904 werd hij te Rotter dam geplaatst om op 1 October opnieuw naar het telegraafkantoor te Amsterdam te worden overgeplaatst, ditmaal voor ruim 10 jaar. Tjjdens zjjn tweede verblijf in de door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd en ledematen, Influenza, Griep, Rheumati- sche pijnen, ook vastzittende Hoest: in al deze gevallen zullen Mijnhardt's^ Poeders U spoedig helpen. Doos 45 cent* Vraag ze Uw drogist. hoofdstad werd hg in 1906 adjunct-com mies en in 1918 commies-titulair. Op 1 Februari 1920 kwam de heer Parren in laatstgenoemde functie naar het P.T.T.rkantoor alhier en werkt hier dus bijna 22 jaar, dus meer dan de helft van zijn ambtelijke loopbaan. In dien tijd en wel op 1 November 1928 volgde zijn be noeming tot commies. Velen, ook buiten hen, met wie hij dage lijks samenwerkt, zullen zich zeker verheu gen in dit jubileum van een ambtenaar, die zich tegenover het publiek .steeds wel willend betoonde. Hedenmorgen is de jubilaris ten kantore gehuldigd. Wij komen daarop morgen te rug. DE BOUW OP DE LANGE BURG. Kort geleden hebben wij medegedeeld, welke panden nog worden gebouwd op de Lange Burg tusschen dat van de firma Den Boer en dat van den heer De Jong, boekhandelaar, doch van de panden, die aan de overzijde der straat komen, repten Wij nog niet. Te beginnen bij de Groenmarkt zijn in aanbouw winkelhuizen voor de-firma Pate- rik; mevr. de wed. Baurdoux; mevr. de ^ries-van Leuven (Blikman en Sarto- rius); den heer W. Ripmeester; den heer C. W. D'huij; firma van Miert-Henning; den heer A. Labruijère; en den heer J. C. de Wolff. Men is dan bij den Groenen ring. Daar voorbij komt de zaak van de firma N.V. J. G. en J. J. van der Harst, die van den heer J. J. Julianus, het magazijn „Focus" en dat van den heer G. M. Feij. Op den hoek van de Markt is men dan bij de zaak van den heer A. van Krieken, die wij ook reeds noemden, toen wij ver meldden welke panden op de Markt komen tusschen Noordstraat en Burg. STEEDS MEER BOUWPLANNEN. In de St. Pieterstraat wordt na de pan den voor de heeren G. T. van der Hoven en A. D. Broeksma, thans grohd bouwrijp gemaakt voor een woning voor den heer M. J. Huijsse. Juist gisteren werd definitief besloten tot den bouw van een apotheek voor me vrouw M. C. van Pienbroek-Verhulst. Dit pand komt op de Markt op de plaats on geveer, waar thans de publieke telefooncel staat en dan met het front naar de rich ting van de Vlasmarkt, EEN HERINNERINGSCADEAU. T ZAND. De oud-ingezetenen der ge meente Koudekerke hebben een bedrag aan geld bijeengebracht om een herkine- ringscadeau aan te bieden aan den burge meester van Koudekerke. Naar wij verne men zal a.s. Zaterdagmiddag om half twee in het Verenigingslokaal op 't Zand een schilderij worden aangeboden. Dit schilderij is vervaardigd door den schilder Wim Helder te Middelburg. Om in 't klein te adverteeren?....^ De „Kabouter" zal 'i u leeren j STADSNIEUWS OPBRENGST WINTERHILFEKONZERT. Naar men ons mededeelt bedroeg de opbrengst van de collecte ten bate van het Duitsche winterhulpwerk, tijdens het con cert van de vorige week in hotel Britannia 553,18. PRETTIGE KINDEREN. De politie pakte gisteravond eenvoudig een 15-jarigen jongen op, die in drift zijn grootmoeder met een mes verwonddé om-, dat hij zijn zin niet kreeg. Gisteravond hield de politie een 16-jarig meisje aan, afkomstig uit Groede, die sinds eenige dagen de ouderlijke woning was ontloopen waarin zij de ouders* in doode- lgke ongerustheid had achtergelaten. De ouders hadden dan ook aan de politie haar opsporing verzocht De politie vond haar hier op een woonschip. Zij heeft den afge-' loopen nacht aan het bureag van politie doorgebracht en is vanmorgen naar Zeeuwsch-Vlaanderen teruggevoerd. BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT Gedurende de week van 8 tot 13 Decem ber werden bij het badhuis 1615 baden ge nomen en wel 1344 door heeren, 150 door dames en 121 door kinderen. ST A D S N IE U W S INTERKERKELIJKE DIENST. Zondag werd te Goes een interkerkelij ke dienst gehouden, uitgaande van de oecumenische beweging, welke een eenheid beoogt in de kerk, „waar allen één God, één Heiland belijden". In gemeenschappelijk overleg hadden de voorgangers als tekst gekozen Johannes 14 6: „Ik ben de weg, en de waarheid, en het leven". Als eerste voerde het woord ds. A. W. M. Odé Ned. Herv. Pred. te Goes, die sprak over de eerste woorden van be doelden tekst: „Ik ben de weg". Spr. begon met naar voren te brengen, dat God zich niet geopenbaard heeft in een bepaalde leer of theorie doch heerlijker- wijz* in een persoon Jezus Christus, zijn ééngéboren zoon. Hij wist niet alleen den weg, wijst niet alleen den weg, maar hij is de weg, waar hij volbracnt, wat God hem pp ae handen legde. Hij is niet een weg, maar de weg. Wanneer Jezus Christus zich den weg noemt, wil dat zeg gen, dat wij er nog niet zijn. Immers ook in het kerkeigke leven is er te veel ver deeldheid, te veel onbewogenheid, er is een eikaar passeeren in lieide. Er is vet- binding in /Jezus Christus, er kan, er moet verband zgn. Dit ia bevrijdend, richtge- vend. Vaak volgen wij e e n weg, alhoewel wij geroepeh zgn den weg te volgen. Mej. dr. A. H. Bakker, Doopgez. Pred.e te Middelburg sprak over: „ik ben de Waarheid", Uver belangrijke personen wprdt veel gesproken en geschreven, vol gens spr. doen het is niet altijd de waar heid, al beweren de zegslieden van weL Geen mensch kent de waarheid omtrent een ander, zelfs niet van zichzelf, n.l. een kind God's te zijn, verdwaald in de duistex;- nis, maar tot den Vader teruggevoerd. Christus zegt: „Ik ben de .waarheid". D.i. de waarheid omtrent God en ons zelf. God is liefde, wil het goede, is rechtvaar dig, barmhartig, zeggen sommigen, God trekt* de handen van ons af, opperen ande ren, God is een sprookje, een bedenksel, beweren weer anderen. Jezus Christus houdt ons voor: „zooals ik ben, is God". Wg zien Hem kranken genezen, menschen aan zich binden, zondax'en behouden; wg zien hem, opgestaan uit den doode, de zij nen in liefde en trouw rond zich verza melen. Het slotwoord werd gesproken door ds. P. Werges Vrij. Evang. Pred. te Wemel- dinge, over: „Ik ben het leven". Spreker teekende ons in levendige, ja soms in felle kleuren, het leven van allen dag, met al zjjn tegenstellingen, waar de dood zoo plotseling kan ingrijpen, dat leven waar van wij allen toch zooveel houden. ,Ik ben het leven", zegt Jezus Christus. Is dat het leven, zooals wij het illustreeren, vroeg spr. Hij is en geeft het leven, d.w.z. gemeenschap met God. Zich één weten met, zich geborgen weten in God, in Jezus' Christus liefderijk naar ons uitgestrekte armen, dat is het leven, dan eerst komt ons leven op een hooger plan. Dan kunnen wij zingen Liefd' ih U is al ons leven, Gij, gg zgt ons hoogste goed 1 UIT BET P O LITIER APPORT. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt, wegens het niet kunnen toonen van hun persoonsbewijs, tegen J. W. M. v. K., P. C., J. d. V. en A. S. T., allen te Goes; wegens het gebruiken van een niet aan de voorschriften voldoende zaklantaarn, te gen F. W. de K. en P. A. de W., beiden te Goes; wegens het in verboden richting bergden van de Aghesgang tegen M. v, D., te Rilland-Bath. Voorloopig werd nog volstaan mét een waarschuwing aan hen, die met een rgwiel aan de hand in de verboden richting liepen. Men denke er echter aan, dat ook dit vol gens de nieuwe verordening verboden is, eü men er voor beboet zal worden. HERDENKINGSBIJEENKOMST N.SR. Onder groote belangstelling hield de groep Goes der N.S.B., ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der beweging; een her denkingsbijeenkomst in het Schuttershof. Deze bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door den Referent bij den Beauftragte van den Rijkscommissaris Kretschmer-Louwes. De groepsleider, de heer C. Noom, opende de vergadering. Staande werden het leidend beginsel en de drie bronnen, Godsvertrou wen, Eerbied voor den Arbeid en Liefde voor Volk en Vaderland aangehoord. Na een Indrukwekkende herdenking, van de voor het nationaal-socialisme gevallen kameraden gaf de groepsleider het woord aan den gemachtigde van den leider in Zee land, den heer Jan Dekker. Spreker memoreerde hoe de strijd in Zee land begon met vier léden en dat de verga deringen der N.S.B. in den beginne zeer druk bezocht werden, maar het bezoek daarna minder werd, doordat ook in Zee land alle machten zich vèreenigden in hun strijd tegen het nationaal-socialisme. Ook in Zeeland kwam de E.D.D. Geide tabletten dra gen het »Bayer«- kruis en beide zijn ze even goed. Aspirin-tabletten hebben steeds dezelfde goede werking, dezelfde houdbaarheid. Zonder uit zondering vallen ze gemak kelijk uit elkaar. Kortom ze hebben alle dezelfde goede hoedanigheid. ASPIRIN Buisje 6 20 tabletten 55 ct. Zakje 2 tabletten 7 ct LAATSTE BERICHTEN Japansche landing op Britsch-Borneo. Het Japansche hoofdkwartier heeft me- dedeeling gedaan van een geslaagde Japan sche landing op Britsch-Borneo. VERBITTERDE STRIJD IN NOORD AFRIKA. Omtrent den toestand ih die Marmari- sche woestijn wordt van bevoegde Itali- aansche zijde medegedeeld!, dat de slag niet aan hevigheid en verbittering heeft ingeboet. De in de weermachtberichten van de laatste dagen gemelde verplaatsing van den strgd naar het Westen heeft voor deden voor de strijdkrachten der spilmo- gendheden voor wat betreft de ravitaillee ring en de operaties, daar zij daardoor den numeriek sterkeren tegenstander beter het hoofd kunnen bieden. De duizenden gevan genen, die in handen van de strijdkrachten van de spil zijn gevallen en de honderden pantserwagens en automobielen, die buit gemaakt werden, leggen getuigenis af van het verbitterde karakter van den strijd. Een sprekend bewijs van de zware uitput ting en de verliezen van den aanvaller le vert het feit, dat de bewegingen der Itali aansche en Duitsche eenheden steeds in volkomen orde en bijna zonder lastig val len door den tegenstander, geschiedden. Drie tot vier dagen zagen de Engelsche strijdkrachten werkeloos toe bij de bewe gingen van de Italiaansche en Duitsche eenheden. Eerst nadat de verplaatsingen ten uitvoer waren gelegd, hebben de Brit ten hun aanvallen weer hervat, die in het bijzonder gericht waren op de Italiaansche divisies. Na zware gevechten gelukte het dezen echter den vijandelijken stormloop tegen te houden, den tegenstander terug te slaan en hen gevoelige verliezen aan man schappen en pantserwagens toe te brengen. De luchtmacht van de spil levert haar gebruikelijke, effectvolle bijdrage aan den strijd en treft dag aan» dag vijandelijke formaties en de reedis sterk beschadigde versterkingswerken van Tobroek met zwa re slagen. In de luchtgevechten trekken de Angèlsaksers als gevolg van de superieure eigenschappen van de Duitsche en Italiaan sche luchtmacht aan het kortste eind. De ondernemingen van de Engelsche vloot worden vaak door Italiaansche en Duitsche vliegtuigen afgeslagen, zooals de treffers op kruisers en torpedojagers, die korten tijd geleden het kustgebied van Derna trachtten te beschieten, hebben bewezen. Het aandeel van dé Brltsche luchtmacht aan den slag en haar optreden in het ach terland schijnt zich den laatsten tgd weer vooral tot niet-militaire doelen te bepalen, vrant er moest weer een toeneming van de /aanvallen op hospitalen van Italianen en Duitschers worden geconstateerd. Sedert het begin van het Engelsche of fensief in de Marmarische vtoestgn heeft het Engelsche luchtwapen, naar Stefani meldt, in totaal 360 vliegtuigen verloren. BESLUITEN, BENOEMINGEN, ENZ. Voor het seml-artsexamen slaagde te Utrecht de heer Z. C. Salomé. Spr. herinnerde dan aan de M. A. de Ruytertocht in 1937 den strijd tegen de corruptie (Vrijwillige Landstorm) zijn strijd in de Prov. Staten (Z.V.T.M.), waar bij hij er op wees, dat veel van het ver keerde waartegen de N.SR. streed, nog steeds niet is weggenomen. Verder herdacht spr. den vroegeren, in middels overleden groepsleider, .den heer Wattez. Nadat de groepsleider den leden hun taak voor het elfde jaar had medegegeven, werd de bijeenkomst geslotén met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. De zaal was o.a. versierd met platen uit den tienjarigen strijd, waarbij speciaal op viel het reclamebiljet van 1937 „Mussert of Moskou", RECHTSZAKEN VREDERECHTER. Zitting te Middelburg. De vrederechter te 's-Gravenhage, ur. J. J. v. d. Grijp, heeft Maandag in het gerechtsge bouw te Middelburg zitting gehouden. Den 21-jarigen kweekeling met acte C. P. B. te Aagtekerkc was ten laste gelegd belediging van een overledene. Verd. zou op 9 April in tegenwoordigheid van zijn ouders en J. J. v. d. Vlugt hebben gezegd: „Waarom worden de officieren, die, zooals beweerd wordt, overste Mussert hebben doodgeschoten, niet vervolgd? In de courant heeft gestaan, dat mevrouw Mus sert niet wenschte, dat verdere vervolging plaats zou vinden, of was men bang, dat er nog andere dingen verteld zouden worden bij openbare be handeling?" Get. J. J. v. d. Vlugt, kringleider der N.S.B., ve/klaarde, bij de ouders van verd. op bezoek te zijn geweest om kennis te maken. Er ontwik kelde zich een politiek gesprek. Verd. zei dat hij niet de bedoeling heeft gehad iemand te beleedigen. De officier van justitie meende, dat de belee- diging hier niet in de woorden zelf ligt. Er is een vraag gedaan, doch niet is bewezen dat deze gedaan werd om te beleedigen. Eisch: vrijspraak. De vrederechter zal schriftelijk vonnis wijzen. Mishandeling. C. P., 53 jaar, werkmeester bü de Duitsche weermacht, wonende te Zoutelande, stond te recht omdat hij op 1 April te Koudekerke Jan Vreeke zou hebben geslagen en .mishandeld. Verd. Ontkende. Get. Meulemeester en get. J. Vreeke verklaar den, dat verd. aan het colporteeren was met de Zeeuwsche Stroom. De timmerman J. Vreeke had gezegd die krant niet te willen, hebben. Daarop had verd. Vreeke met de yuist geslagen. De vrederechter verwees de zaak naar den rechter-commissaris voor nader onderzoek. Beleediging. J. X. D., 24 Jaar; ambt. ter secretarie te Goes, had zich te verantwoorden wegens beleediging van J. Siereveld. Hij zou S., toen deze zpet een uitgave der N.S.B. colporteerde, in het openbaar ten laste hebben gelegd bü anderen ruiten te hebben ingegooid, door tot hem te zeggen: „Ik vraag u welk fatsoen die monsters kennen, die bij andere menschen des nachts de ruiten in gooien". Verd. ontkende de bedoeling te hebben gehad het voor te stellen alsof Siereveld ruiten zou bebten ingegooid. De*officier van justitie eischte 40 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Mr. Van der Weel achtte schuld aan het con flict bü belde partijen aanwezig. Hü twijfelde er echter aan of Siereveld door de gebezigde woor den in juridisch opzicht beleedigd kan worden geacht. Uitspraak: 50 boete. Mishandeling? De 34-Jarige landarbeider J. D. te Kattendüke stend terecht wegens mishandeling van mej. J. P. Hoeman. Hij zou haar op 12 Juni met een Schoffel op het hoofd hebben geslagen. Verd. gaf toe te hebben geslagen, doch niet met een schoffél. De betreffende vrouw had hem uitgescholden voor N.S.B.-er en landverrader. De officier eischte f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Tichelaar wees erop. dat de N.S.B. op allerhande wijze wordt lastig gevallen. De leden laten veel passeeren, doch het woord landver rader kunnen zü niet nemen. PI. vestigde er de aandacht op dat verd. een zeer rustig type is. Hij is dag in dag uit geplaagd, tenslote door een kind met een steen gegooid en door de vrouw in het gezicht gespuwd. Hij is toen te ver gegaan, doch dit is verklaarbaar. HU heeft bij de politie aangifte gedaan beleedigd te zijn door het woord landverrader, doch de politie zei daar mee niets te maken te hebben. De verklaring van de vrouw dat verd. met een schoffel zou hebben geslagen, kon pl. niet aanvaarden. De vrederechter stelde de behandeling der zaak uit om enkele getuigen te hooren. Beleediging. X. S., 21 Jaar, bakkersknecht te Goes, was ten laste gelegd, dat hij E. A. Klooté het woord smeerlap zou hebben toegevoegd, en opzettelijk voor diens voeten zou hebben gespuwd. Verd. bekende. Klooté zou getracht hebben zün broer te bewegen voor Rusland te teekenen. Eisch: 25 boete, subs. 15 dageh hechtenis. Uitspraak: 34 boete. De klap. De 57-Jarige J. D. uit Renesse stond terecht wegens mishandeling van C. Wessel. HU zou deze een stomp en een klap hebben toegediend. Eisch: 50 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak: 40 boete, subs. 20 dg hechtenis. C. J". L., 33 jaar, schoenmaker te Goes, was ten laste gelegd, dat hU zich in beleedlgenden vorm had uitgelaten over de N.S.B. Doelend op een orgaan dier beweging, de Zeeuwsche Stroom, zou hU gezegd hebben: „Gooi die rotzooi eruit". V Verd. ontkende met dat woord de onderhavige krant te hebben bedoeld. Get. Noom verklaarde dat het woord (gebezigd is toen hü en Klooté de Zeeuwsche Stroom rond brachten. Verd. Warn uit zün huis en riep hen na. Vele buren hebben het gehoord. De officiervan justitie eischte 40 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak: 25 boete. De 20-Jarige kantoorbediende D. den D. Ie Hoe- dekenskerke stond terecht wegens mishandeling van H. Amperse. Eisch: 40 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 50 subs. 25 dagen. P. X. M. O., echtgenoote van A. H. te Scher- penisse was ten laste gelegd, dat zU F. A. Bo- lier heeft toegevoegd: „Schurk, dat je bent". Deze zaak is aangehouden. M. J. de C.. 27 jaar, slager te Terneuzen, stond terecht omdat hü op 17 Mei te Axel in een café gezegd heeft: „Ik kan bewüzen, dat de N.S.B.- ers landverraders zün". Eisch: 1 week gevangenisstraf. Uitspraak conform. De 20-jarige volontair ter gemeente-secretarie te St. Annaland, W. M. de W., heeft op 25 Sept. in Tholen Jannetje J. Ampt, die in het uniform van den jeugdstorm was gekleed, een duw in den rug gegeven. Verd. verklaarde driftig te zün geworden door het zien van de uniform. Hü was met zijn fiets op het meisje ingereden, waarop deze hem had toegevoegd: „Is dat fatsoen hou den" Hierop heeft hij haar gestompt. De officier eiBchte 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak conform. - "De 27-jar!ge J. S. te Souburg stond terecht wegens beleediging. Hü zou tót J. Wielemaker hebben gezegd; „Hallo N.S.B.-er". Eisóh 15 boete subs. 10*dagen. Uitspraak: vrijspraak. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 17 DECEMBER 1941. HILVEfeSUM I 415.5 M. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgym. 7.55 Gram. 8.00 BKO: Ber. 8.15 Gram. 8.35 Ochtendgym. 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Grara. 11.00 Voor de kleuters. 11,20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Orgel. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Ned. Kamerork. en soliste. 14.15 John Kristel en ork. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang, piano en grara. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 ENO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Nat. Jeugdstorm-kwartier. 17.45 Fluit en clavecimbel. 18 15 Volksgezondheid. 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Melodie en poëzie. Vanaf 20.15 voor Radio-Centrales met lijnverbinding. 20.15 Gram. 20.45 Otto Hendriks en ork. 21.30 Gram. 21.45 BNO: ber. 22.00 BNO: Engelsche uitz. of Gram. 2.1524.00 Gram, HILVERSUM O. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Zang met piano. 10.40 Voordr. 11.00 Gram. 12.00 Frans Wouters en ork. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Gram. 13.16 De Melodisten en solist. 14.00 Gram. 14.15 Voor dracht 14.35 „Rigeletto". opera (gr. pl.) 16.00 Piano. 16.35 Grara. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 ENO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Gerard Lebon en ork. 18.15 Amusementsork. 19.00 BNO: Brabantsch praatje. 19.10 BNO: Ber. 19.20 Volks zangkoor met piano. 19.45 „In en om de N.S.B". (N.S.B.). 20,00 Omioepsymphonie-ork. (Vanaf 20.15 voor Radio-Centrales met lijnverbinding). 20.45 Boekbespr 2' )0 Omroepsymphonie-ork. en solist. 21.45 BNO: ber. 22.00 Gram. 22.10 -22.15 Avondwijding. SPORT E.M.M.—MIDDELBURG XI 4—2. Het is E.M.M. gelukt om op verdiende wtJze tegen de Middelburg-reserves revanche te nemen. Vorige week moest E.M.M. in Middelburg II haar meerdere erkennen. Aanvankelijk golft het spel van doel tot doel. Doch door het zeer goede spel van de E.M.M.- middenlinie, die do voorhoede steeds voedt en opstuwt, weet E.M.M. het Initiatief te krügen. Vooral spil Van de Endt blinkt in deze linie uit. Na een kwartier spelen opent Verkerk de score met een kopbal (1—0). Kort hierop scoort Van Uxem met een laag hard schot (2—0). Voortdu rend zweeft de bal nu voor de Middelburg-doel- mond, maar doelman Becks en back Hertog we ten steeds weer in te grijpen. Bü een der ge- vaarlüke Middelburg-uitvallen geeft de Middel burg-linksbinnen een hard effectvol schot, dat doelman Kambier, die Van Steveninck verdien- stelük verving, geheel verraste (21). E.M.M. be houdt echter het overwicht en Van Uxem scoort 5 min. voor de rust wederom. (31). Na de hervatting is aanvankelük Middelburg In het offensief. Voor het E.M.M.-doel ontstaan dan, ook tal van hachelüke momenten, maar de E.M.M. het spel weer. Toch is het Middelburg, back Bosselaar weet steeds op het Juiste moment in te grijpen. Na een tiental minuten verplaatst E.E.M. het spel weer. Toch is het Middelburg, dat door haar midvoor den achterstand verkleint (32). Wanneer linksbuiten Bosselaar Jr., een kwartier voor het einde den stand op 42 brengt, zakt het spelpeil danig en is het pielt beslecht, COBN. BOYS—AXEL 8—4. Wanneer cijfers een volkomen onjuist beeld ge ven van de onderlinge krachtsverhouding in het veld, dan is dit wel in dezen wedstrijd het geval geweest, dio door de thuisclub met 8—4 is ge wonnen. Axel was zeker voor driekwart gedeelte van den speeltüd het meest In den aanval, doch bracht er voor doel bitter weinig van terecht. Da Boys deden dat beter als ze eenmaal voor het Axelsche doel belandden, dat ditmaal al zeer zwak verdedigd werd. hetgeen trouwens ook het groote aantal doelpunten verklaart, die uit hun weinige, doch gevaarlijke aanvallen ontstonden. Reeds voor de rust was Axel moest aanvallend, wat voorzie Boys geen beletsel was om bü de doelwisseling een 3—2 voorsprong te hebben. In de tweede helft was de krachtsverhouding nog meer ten gunste van de gasten, doch de produc tiviteit was er niet op verbeterd. Bovendien had de Axelsche verdediging nog tal van zwakke mo menten, waarvan de Boys handig profiteerden om de score tot 81 op te voeren. TERNEUZEN—BIERVLIET 8-2. De thuisclub heeft revanche genomen voor de in Biervliet geleden nederlaag, ofschoon de be zoekers de overwinning niet cadeau hebben ge geven. Nadat Terneuzen de leiding genomen had, maakte Biervliet nog voor de rust uit een straf schop gelijk on de tweede hejft namen de gasten de leiding, waarna Terneuzen weer gelük maak te. om tenslotte uit een strafschop het winnende doelpunt te fabriceeren. DE HANDBALCOMPETITIE. Door verschillende omstandigheden kon Za terdagmiddag slechts één wedstrijd doorgaan. A.V' 35 B speelde tegen H.B.S. Doordat bij H.B.S. het noodige enthousiasme ontbrak, had A.V. '35 niet veel moeite om reeds spoedig een voorsprong te behalen en met de rust 5—0 voor to staan. Na de rust werden hier nog drie doel punten aan toegevoegd, terwijl H.B.S. niet tot doelen kon komen. H.B.S. dat over enkele zeer goede spelers be schikt probeert het steeds langs deze spelers, ter. wül vergeten wordt, dat juist door goed samen spel van het geheele elftal resultaat verkregen wordt. Bü A.V. '35 werd goed samengespeeld, en door het betrekken van de vleugels in het spel, werd de HBS. achterhoede vaak uit zijn ver band gerukt. De spil voedde de voorhoede goed. ferwül hü ook in de verdediging vaak in gevaar- lüke situaties redding bracht. Alle doelpunten werden gemaakt door links binnen De Pagter die door zün verraderlüke wor pen den H.B.S.-doelmaa niet veel kans gaf. De stand is thans: A .V; '35 B 4 3 1 0 36-6 7 A.V. '35 A 3 3 0 0 29—1 6 E.M.M. 4 2 11 11—14 6 Marathon 3 111 10—8 3 Ulo 4 112 4—13 3 A.V. '35 C 3 1 0 2 4—15 2 H.B.S. 5 0 0 5 9—27 0 Daar Ulo en H.B.S. vacantie hebben, zullen deze elftallen de volgende weken rust hebben. Voor de andere elftallen gaat de competitie ge woon verder, zoodat het programma voor a.s. Zaterdag luidt: A.V. '35 C—A.V. '35 A en AV. '35 B—Marathon. 'JAARVERGADERING A.V. *35 TE VLISSINGEN Zondagmorgen hield de VHssing^che athletiek- vereenlging A.V. '35 haar zevende Jaarvergade ring in Hotel „Royal" te Vlissingen. De voorzitter, de heer Maartense sprak zün voldoening uit over de zeer groote opkomst. Hü verzocht den leden één minuut stilte in acht te nemen voor tyet dit jaar overleden lid C. Groot- jans. Vervolgens wees spr. er op. dat het afge- loopen jaar voor de athletiek een goed jaar ge weest is. De verschillende Jaarverslagen van secretaris, penningmeesteresse. technische commissie en kascomraissie, klonken zeer optimistisch. De verkiezing van bestuursleden verliep vlot daar alle, behalve de secretaris, die niet her kiesbaar was, herkozen werden. Met algemeene stemmen werd in de plaats van den aftredenden secretaris, den heer De Pagter, benoemd, die reeds bestuurslid was en In wiens plaats de heer De Vin gekozen werd. Al afgevaardigden naar de jaarvergadering van het District Zeeland werden de heeren De Pag ter en De Vin aangeweaén. Besloten werd dit Jaar weer een regionale wedstrijd te organlseeren, en verder een onder linge veldloop in het %-oorjaar en onderlinge clubwedstrijden. PRIJSHOUDENDE STEMMING OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. In de beurssltuatie was vergeleken roet Zater dag weinig verandering gekomen. Het was dui delijk, dat het gevoel van onrust hetwelk verle den week meer dan eens kon worden waargeno men aan het wegtrekken is en de kalmte weer begint terug te komen. Wat de fondsen betreft, vcor welke slechts één enkele noteering mag wor den opgegeven, zoo bleek dadelük dat weer eeni ge kooplust aan den dag werd gelegd en vooral was dit merkbaar voor de Indische cultuur aan- deelen. Alles büeen genomen bleek de stemming veel to zün verbeterd. Dit had eveneens betrekking op de scheepvaartpapieren waarvoor oveneens hoogeré koersen werden genoemd cn vóór olies. De Nederlandsche industrie aandeelen werden, wat de toonaangevende stukken betreft» vrij druk verhandeld. De beleggingsafdeeling was kalm. De Neder landsche staatspapieren waren prijshoudend, nau welijks veranderd. A Amsterdamsche Bank 139%! A Incasso Bank 135 A K.M. De Schelde Nat. Bezit* 139% Nederland 1941 4 100.— 99% Nederland le lng 1940 4 101% Nederland 2e lng 1940 4 100% Nederland met bel. fac. 1940 4 101% Nederland a 1000.— 1938 (3%) 3 92 7/16-92 3/16 Indië a 1000.— 1937 3 88% In<*ë a 1000.— 1937 A 8 88% A Koloniale Bank 329', a A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handels Mü. A Algemeene Ktmstzüde Unie A Van Berkel'8 Patent A Fokker' Vliegt Fabriek A Ned. Ford Auto Mü'.- A Dordtsche Petr. Ind. MiJ. A Kon. Petroleum Mü. Bataafsche Petroleum MÜ. ObL 3% A Holland—Amerika I4jn A Java—China—Japan HJn A Kon. Ned. Stoomboot Mij. A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsvereen. Amsterdam A Javasche Cultunr Mü. A Ned. Ind. Suiker Unie C Deli Mü. 1000.— A Senerabah MiJ. C Amsterdam Rubber A Deli-Batavia Rubber MU. C Oostkust a 600. A Sumatra Rubber Cultuur A Vei. Ind. Cultuur Ondcrn. A Hessa Rubber MU. Nederland 1941 3% 100.— C Mcelfabr. Ned. Bakkerij 160—163% 128%—180% 126%-128% 177-179% 263% 298% 88% 139 140 183 184% 420 254% 226 2S6 231 155 248 1SS 149% 95% 381

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2