Bij Pijnen Middelburg Goes STADSNIEUWS DE RAYONMARKT. In het bericht omtrent de rayonmarkt schreven wij o.a., dat de dieren Donderdag gewogen moesten worden. Het was echter aanvankelijk niet zeker, dat dtt op de op het terrein opgerichte weeginstallatie zot kunnen gebeuren, maar gelukkig heeft de monteur der firma Van Berkel, het Woens dag opgetreden gebrek Donderdagmorgen in korten tijd kunnen verhelpen en toen zijn in 5 kwartier niet minder dan 120 dieren gewogen. Zij loopen de weegschaal op en verlaten haar aan de andere zijde. Zoo kon in minder dan één minuut een dier worden gewogen. Hierna werden "de dieren verdeeld en naar de plaats van slachten vervoerd, hetzij op Walcheren, hetzij in plaatsen boven den Moerdijk. UIT HET POLITIERAPPORT. De fruithandelaar M. P. en de ■groen- tenhandelaar A. B. kregen een proces verbaal. omdat zij verzuimd hadden hun waren, die zij op hun groentekar vervoer den, te prijzen. Een jongen werd bekeurd omdat hij des avonds vuurwerk afstak. Twee wielrijders die in de Stationsstraat zonder licht reden, werden bekeurd en een wielrijder die een straat in een ver boden richting reed, kwam op den bon. Omdat zij hun naam en adres niet op hun kar hadden vermeld, werden twee melkventers geverbaliseerd. EEN DRUKKE S ST. NICOLAAS-DONDERDAG. Bij de vele stadgenooten, die gisteren er nóg maar weer op uittrokken om te trach ten toch iets voor den St. Nicolaas te pak ken te krijgen, voegden zich, der traditie getrouw, velen van buiten, onder wie ver schillende jongeren, die op den Donderdag voor St. Nicolaas gelegenheid hebben weer eens de stad te bezoeken, en op hun wijze den dag van den heiligen man uit Spanje te vieren. Jammer was het, dat door de bijzondere omstandigheden in zoovele winkels het uit verkocht of zoo goed als uitverkocht moest worden aangekondigd. Dat men zeer koop lustig is, bleek brj verschillende zaken, waar de klanten een rij vormden en bq andere, waar de politie regelend moest op treden om te zorgen, dat niet te veel per sonen te gelijk naar binnen gingen. Maar met dat al is er, de tqti in aan merking genomen, veel gekocht, en -ér heerschte in de middaguren een gezellige drukte, vooral in de winkelstraten en bij de noodwinkels. Het uur van zonsonder gang. en winkelsluiting kwam voor velen te vroeg. Een bijzonderheid op den Dam, de hui dige marktplaats,- was net rad van avon tuur, waarbij men zijn geluk kon beproeven om in het bezit te komen van 6. 4 of 2 loten van Winterhulp met de kans, dat deze een bon voor een premie bevatten. De kaarten gingen vlug van de hand STADSNIEUWS JAARVERGADERING N.C.G.O.V. De afdeeling G6es van de N.C.G.O.V. hield haar jaarvergadering in het gebouw der Vrijzinnig Godsdienstige Gemeente aan de Turfkade. Na het gezamenlijk zingen van „Dankt, dankt nu a'len God", sprak de voorzitter, de heer L. Overgaauw. een openingswoord naar aanleiding van Ps. 90 12. Spr. wees er allereerst op. dat dankbaarheid past. omdat de vereeniging onder de bezetting haar werkzaamheden ongestoord voort kan zetten' en, waar noodig. alle medewerking ondervindt. Spr. betoogde voorts, dat de mensch, in den korten tijd dien hem gege ven is, zooveel kan doen voor zijn mede- menschen. Ook vooral in dezen tijd moet de strijd tegen den alcohol met alle krachten gevoerd worden. En daar de tijd kort is moet er een zoo nuttig mogelijk gebruik van gemaakt worden. De secretaris, de heer J. Everse, herin nerde in zijn jaarverslag o.a. aan de actie in de Kerstweek, het plaatsen van zeshon- derd nummers van „Wereldstrijd", de pro paganda in de „blauwe week" en het dit jaar voor het eerst doen circuleeren van een portefeuille met lectuur op het gebied van het geheelonthouderswerk. Het ledental bleef stationnair. De heer L. Overgaapw bracht het finan cieel verslag uit, dat, met een batig saldo, een gezonden toestand van de financiën toonde. Spr, wees er daarbij op, dat een voorschot verstrekt werd van 100 aan het Drankweercomité, /<40 in het fonds „Drei gende luchten" gestort werd, en thans aan alle leden een abonnement op „Wereldstrijd" geschonken werd. Nadat beide verslagen als ingediend vast gesteld waren, speelde de heer P. M. A. Vos, viool, begeleid door den heer W. Everse, orgel, het „Onze Vader" en „Het lied der ruste". Met waardeering werd van de muziek genoten en evenzoo toen, na de pauze, nog „Grootvaders klok" en Psalm 118 gespeeld werd. Ds. Korevaar sprak hierna een propa gandistisch woord, waarin spr. er op wees, dat het plicht van den christen is zich te bezinnen op zijn roeping. De Schrift leert „hebt uw naaste lief als uzelve" daartoe moet de mensch zich geheel geven, en daar toe behoort ook dc strqd tegen den alcohol, die oorzaak is van zooveel leed. Nadat nu, onder begeleiding van de hee ren Vos en Evérse gezamenlijk eenige lie deren waren gezongen, sprak de heer Over gaauw nog een kort slotwoord. De goed bezochte vergadering werd be ëindigd met het zingen van Gezang 180 en gebed van ds. Korovaar. BRUTALE RIJWIELDIEFSTAL. Van J. B. te 's Heer Arendskerke werd een rijwiel ontvreemd, dat hij „veilig" ge plaatst had in het tuintje achter een pand in de Leliestraat. In de z.g. „weidjes") werd het rijwiel, ont daan van de banden, teruggevonden. De heeren rijwieldieven worden steeds brutaler Zuid-Noord-Beveland. 2500 GULDEN uit De premie-uitkeerlng van deze week bedraagt 819.50. Denk er om I Dc Mldza-fecstmiddagen zijn 6-13-20 December In het „Schuttershof" aanvang iederen Zaterdag 1 uur en half vier. De geldige toegangsbewijzen zijn op 6 DECBMRER om 1 uur kleur GEE1., om halfvler kleur GRIJS. Mldza-Middagen Vol van jolijt I Iedere voorstelling is gelijk aan de daaraan voorafgaande. Opheffing van het ambt van directeur-generaal van politie. In de Staatscourant is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie, waarbij met ingang van 1 December j.l. het ambt van directeur-generaal van politie is opgeheven en diens taak en bevoegdheden zijn over gegaan op den gevolmachtigde voor de reorganisatie van de Nederlandsche po litie. Mede behoort tot de taak van den gevolmachtigde de behandeling van alle aangelegenheden betreffende de politie, die niet aan den inspecteur-generaal zijn opgedragen. In het bijzonder is de gevolmachtigde o.a. bevoegd ten aanzien van de volgende aangelegenheden De reorganisatie van de Nederlandsche politie, daaronder be grepen de aangelegenheden, welke betrek king hebben op de vereenigingen, bonden en fondsen van politieambtenaren wetge ving en recht ten aanzien van de Neder landsche politie de organisatie van en het toezicht op de opleiding van politie personeel het benoemen, bevorderen, vérplaatsen, detacheeren, op wachtgeld stellen, pensionneeren en ontslaan van politiepersoneel; d'e veterinaire dienst, de kleeding, uitrusting, bewapening, huis vesting en verzorging der Nederlandsche politie. De inspecteur-generaal heeft tot taak de Nederlandsche politie. Deze taak bestaat dan uit: het voort durend algemeen toezicht op de ge- uniformeerde politie voor wat betreft de juiste uitvoering van alle aan haar opge dragen werkzaamheden het samentrek ken en het gebruiken in gesloten'verband van politie bij bijzondere gebeurtenissen, wanneer de plaatselijke sterkte niet vol doende is.Het verhoogen van de arbeids vreugde en de ontwikkeling van de be sluitvaardigheid, alsmede de versterking van het verantwoordelijkheidsgevoel in het officierscorps. De inspecteur-generaal wordt .in de uit oefening van zfn taak, voor zoover zij de Nederlandsche marechaussee betreft, bij gestaan door den inspecteur der mare chaussee. Deze maakt deel uit van den staf van den inspecteur-generaal. 'Zijn werk zaamheden liggen binnen de algemeene grenzen der bevoegdheid van den inspec teur-generaal. Het vertrek van den heer Van Mook naar Londen uitgesteld De gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Stkrkenborgh Stachouwer heeft in een telegram naar Londen aan den „minister-president" mr. P. S. Gerbrandy te kennen gegeven, dat, daar de spanning in het Verre Oosten zeer toe genomen is en met de mogelijkheid van een oorlog in den Stillen Oceaan gerekend moet worden, het onmogelijk is om den heer Van Mook, uit zijn functie in Neder- landsch-Indië te laten heengaan om zich naar Londen te begeven, en dientengevol ge ln volkomen overeenstemming met den heer Van Mook door hem besloten was het vertrek van den heer Van Mook naar Europa voorloopig uit te stellen. Naar men weet waren onlangs de hee ren Weiter en Steenberghe uit het „ka binet" van mr. Gerbrandy getreden en wer den de heeren Van Mook en Kerstens, bei den uit Nederlandsch-Indië, in hun plaats benoemd. In het' bovengenoemde telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-In dië is van den heer Kerstens geen sprake. De heer H. J. van Mook is directeur van het departement van economische zaken, de heer P. A. Kerstens is lid van den Volksraad en lid van het college van ge delegeerden van den Volksfaad. NIEUWE WETHOUDER VAN OPENBARE GEZONDHEID TE AMSTERDAM. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. H. van der Bend, is de heer J. L. Strak, arts te Amsterdam, benoemd tot wethouder voor de openbare gezondheid en het ziekenhuiswezen in de hoofdstad. De heer Strak wérd in 1899 te Amster dam geboren, alwfcar hij'zijn medische stu die deed aan de gemeente universiteit. Na in 1924 voor het artsexamen te zijn geslaagd, vestigde hq zich als zoodanig in de hoofdstad, waar hq tot 1929 verbleef, om4 vervolgens eenige jaren als arts werk zaam te zijn bij de Bataafsche op Curasao. Na zijn terugkeer hier te lande, in 1932, werd hij benoemd tot controleerend dis trictsgeneesheer van centraal beheer, welke functie de heer Strak thans heeft neerge legd, evenals zijn particuliere practrjk. Sinds 1940 lid van de N.S.B., was de heer Strak tevens gewestelijk leider van het Medisch front voor Noord-Holland. De kostwinnersvergoeding wegens militairen dienst GEEN AFTREK MEER VAN INVALIDITEITSRENTE. De persdienst van het N.V.V. schrijft ons o.m. Op 16 Augustus 1941 werd een veror dening afgekondigd betreffende tijdelijke verhooging van bepaalde sociale verzeke ringsrenten met een tijdelijken toeslag. In deze verordening werd o.a. bepaald, dat deze bijzondere toeslagen bulten beoordee ling blijven van de aanspraak op steun krachtens eenige door de overheid vastge stelde steunregeling en derhalve bij de vaststelling van het bedrag van zoodanigen steun buiten aanmerldng blijven. Nu waren er nog vele invaliden uit de oorlogsdagen van het vorig jaar, die nog een kostwinnersvergoeding genieten, doch waarvan de tot dan toe uitgekeerde in- validiteitsrente werd afgetrokken. Als gevolg van een desbetreffend ver zoek van de sociaal-economische afdeeling van het N.V.V; heeft het hoofd van het afwikkelingsbureau thans bepaald, dat met ingang van 30 November 1941 voor alle militairen, dus ook voor de niet oorlogsge wonden, de invaliditeitsrente, welke aan deze personen is toegekend, niet meer jn mindering behoort te worden gebracht op de toegekende kostwinnersvergoeding. Mocht tot dusver bij de uitbetaling van kostwinnersvergoeding met genoten inva liditeitsrente ten onrechte rekening zijn gehouden, jian behoeft de daardoor te veel uitbetaalde kostwinnersvergoeding niet van belanghebbenden te worden teruggevor derd. Noteert de bijzonderheden van Uw rijwiel. In verband met het steeds grooter wor dende aantal rijwieldiefstallen, heeft de inspecteur van de Haagsche rijwielbrigade, de heer v, d. Berg, een dringend beroep gedaan op het fietsend publiek, om toch vooral alle bijzonderheden van een rijwiel in den vorm van een signalement te no- teeren. In geval van verduistering maakt men het voor de politie gemakkelijker om het rijwiel op te sporen, als daarvan een duidelijke omschrijving kan worden gege ven.-Noteert dus het merk, het framenum mer, de kleur van uw rijwiel. Noteert het merk van uw rijwiellamp, van uw zadel, van uw terugtraprem, de wijze van stroom- geleiding voor de lamp en alle andere bij zonderheden. Vergeet nooit uw fiets op slot te zetten en onthoudt de plaats waar u haar hebt neergezet. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST IN HET KAPPERSBEDRIJF. Het college van rijksbemiddelaars deelt in de Ned. Staatscourant mede, dat de Ned. Kappersbond, de Ned. R.K. Bond'van Kapperspatroons „St. Francisciis van As- sisië", de Ned. Bond van Kapperspersoneel eii de Nèd. R.K. Bond van Kappersbedien den „St. Cosmas", hebben ingediend een verzoek tot algemeen verbindendverkla ring van bepalingen van de dd. 7 October 1941 tusschen deze bonden afgesloten col lectieve arbeidsovereenkomst voor het kappersbedrijf. Het verzoek met bijlagen ligt voor be langhebbenden ter inzage op de bureelen van de districtshoofden der arbeidsinspec tie. Bezwaren tegen inwilliging van be doeld verzoek kunnen uiterlijk 24 Decem ber 1941 worden ingebracht bq het col lege van rqksbemiddelaars. ENGELAND STELT JOODSCHE TROEPEN SAMEN. Naar de perschef van het Jewish Agen cy te Jeruzalem, Sjertek, aan Joodsche journalisten mededeelde, zqn de onderhan delingen te Londen over de vorming van een gesloten Joodsche divisie in het bestek van het Britsche leger in het Nabije Oos ten beëindigd en in positieven zin verloo- pen. Sjertek wees erop, dat thans Jood sche troepen uit andere Britsche formaties in het -Nabije Oosten gehaald en bij de Joodsche divisie geschaard zqn. Bovendien zal evenwel een krachtiger werving van recruten onder de Joodsche bevolking van Palstina noodig zijn, en van Joodsche zijde, zoo zeide Sjertek, moeten thans alle pogin gen in het werk worden gesteld, om de „in het Palestijnsche Jodendom gestelde ver wachtingen in vervulling te doen gaan". Het valt te betreuren, dat de vrijwillige aanmelding van de Joodsche jeugd voor den militairen dienst nog altijd te wen- schen overlaat, en de Joodsche leiding overweegt daarom bepaalde maatregelen, om hen die van den. dienst in het leger nog afzijdig staan, te dwingen tot de Joodsche divisie toe te treden. UIT ONZE COURANTEN VAN VOOR 50 JAAR 45e week 1891. In tegenwoordigheid van den Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. W. M. de Brauw, de leden van Ged. Staten, mr. N. J: C. Snouck Hugronje en C. I. I. A. van Teijlingen en den griffier der Sta ten. mr. E. Fokker, alsmede eenige genoo- digden, heeft op de reede van Vlissingen de officieele proeftocht plaats gehad met het voor den Prov. Stoombootdienst aan de Kon. Mij. „De Schelde" gebouwde rader- stoomschip „Zeeuwsch Vlaanderen". Op de gemet u mijl werd een snelheid van 12.9 noop bereikt. De gecontracteer de snelheid bedroeg 12 knoopen. Het schip heeft een lengte tusschen de loodlijnen van 42.90, wijdte 6.10, holte 2.90 en diepgang 1.83 M. N Ned. Herk. kerk. Bedankt voor Biervliet door ds. J. C. van Walsen te Dinter. Ned. Geref. kerk. Aangenomen naar Koudekerke door ds. de Groot te Veenen- daal. Tweetal te Middelburg ds. C. W. J. van pummel te Delft en ds. S. Sleewijk Visser te Pijsoord. Chr. Geref. kerk. Beroepen te Schoon- dijke ds. C. Steketee Gzn. te Veere, die bedankte voor Frjnaard en Heiningen. Bq de Protestantsche gemeente te Ant werpen is als hulpprediker beroepen de heer W. But te Vlissingen, die dit beroep heeft aangenomen. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. By Uw Drogist. RECHTSZAKEN ZITTING VAN DEN POLITIERECHTER. Mishandelingen, Dc 37-jarige loswerkman. J: C. van de V., uit Krabbeudijke beeft E. van Iwaarde, die met andere jongelui op 19 Mei bezig was met het rap.en van krekels op een stuk grond van verdachte's vader, met een emmer een klap gegeven. De politierechter wees er op, dat dit zeer gevaarlijk is. Verdachte gaf het slaan toe, unaar zeide, dat de jongens niet wilden luisteren len dat zij het dikwijls doen. Eisch 25 oi 15 dagen, uitspraak 20 of 10 dg. Toen de 52-Jarige schipper M. B. uit Yerseke op 7 Juni op het kantoor van de distributie was en geen todstemming kon krijgen voor aanvulling van zijn petroleum voorraad, heeft hij den be trokken ambtenaar, G. Dhooge, klappen toegediend. Bij de behandeling der zaak bleek, dat B. ook overigens een lastig heer is en dit o.a. bij het verhoor door een wachtmeester der marechaussee lieeft getoond. Ook nu was hij niet rustig. De officier meende dat een gevangenisstraf van een week op zijn plaats was, doch de politierechter maakte er voor ditmaal nog f 40 of 10 dagen van. De zaak tegen den 54-jarigen manufacturier M. 5. uit Axel, wien beleediging van J. de Jonge, echtgenoote van Den Engelsman te Zaamslag ten laste werd gelegd, had in den aanvang een poli tiek tintje, omdat S. zeide, dat men hem het moeilijk maakt, omdat hij N.S.B.er is. Hij heeft toen wel gesproken van „vuile smokkelaarster", doch niet de woorden „vuil rot wijl" gebruikt. De eisch luidde 20 of 15 dagen, het vonnis 15 of 10 dagen. Tegen den 48-jarigen fruitkweeker M. N., uit Kapelle luidden eiscli en vonnis 15 of 10 dagen wegens beleediging van H. den Boer, echtgenoote van C. Sipke op 4 Juni. Diefstallen. De 42-jarige dienstbode C. W. K. uit Yerseke, heeft volgens de dagvaarding op 10 Juni in een winkel een op den toonbank liggende portemónnaie met 4.50 weggenomen, die een andere klant had laten liggen. Verdachte ontkende, de portemonnaie Is met haar boodschappen per ongeluk in haar tasch terecht gekomen. Zij ontkent ook beslist eerst voor de maréchaussée bekend te hebben. Daarop, wordt de zaak een week uitgesteld om den betrokken wachtmeester te hooren. Een gevangenisstraf van 2 maanden cischte dc' officier tegen den 19-jarigen koopman A. V., uit 's Heer Arendskerke, die al meer veroordeeld was en die nu een rijwiel te Goes weg nam op 7 Juni en er de banden, een zadel cn de lantaarn met dynamo afhaalde. De politierechter wees er ver dachte op, dat het getuigt van weinig medegevoel, als men andere personen hi moeilijkheden brengt om eigen verlangens te bevredigen. Het vonnis luidde zes weken. Oplichting. De 43-jarige melkhandelaar P. Th. V., uit Hans- weert kwam op 19 Juni en 8 Juli bij de melk fabriek „Walcheren" te Koudekerke om resp. 412 en 116 liter melk en zeide, dat dit voor de weer macht was, doch dat hij de bezugscheine thuis had laten liggen. Men gaf hem den melk mede, doch later bleek, dat hij wel een Bezugscheine had, maar tot hoeveelheden van 12 en 16, voor welke cijfers hij resp. een 4 en een 1 had bijge schreven. De man j^omt.thans niet meer om melk.- Eisch en vonnis luidde bij verstek een maand ge vangenisstraf. Overige verstekzaken. De 26-iarige slager H. S. C. te IJzendijke heeft op 9 Juni een hoeveelheid spek van J. Ekkebus aldaar weggenomen. Eisch en vonnis 25 of 15 dg. Een zelfde eisch en vonnis werden uitgesproken in Hp zvr.i tc". '"O 'fi-jaricen G. P. M. uit Zaam slag wegens diefstal van 6 palingen ten nadeele van P. F. J. de Vos. ARRONDISSEM KNTS-RECHTBANK TF. MIDDELBURG. Zitting vnn Woensdag: 3 December. De volgende vonnissen werden uitgesproken: J. van der M.. 21 jaar, dienstbode te Dom burg. thans gedetineerd, wegens diefstal en ver duistering: 6 maanden gevangenisstraf, met af trek voorarrest. R. G., 28 jaar, schoenmaker te Zaamslag, we gens: „brandstichting" en „mishandeling": 4 maanden gevangenisstraf. J. O., 38 jaar. timmerrfian te Middelburg, we gens overtreding bouwverordening. Bevestiging vonnis Kantonrechter: 25 of 10 dagen hech tenis. W. K„ 20 jaar. koopman te Zierikzee, wegens diefstal door 2 of meer vereenigde personen, 4 maal gepleegd: 2 maanden gevangenisstraf. G K 17 jaai, koopman te Zierikzee, wegens medeplichtigheid aan diefstal door 2 of meer vereenigde personen, 6 maanden tuchtschool. J. P. K-. 15'jaar, voddenkoopman te Zierik zee. wegens, diefstal door 2 of meer vereenigde personen, 4 maal gepleegd: 6 maanden tucht school. H. F. van L., 60 jaar, oud-gemeente secretaris te'KIoosterzande, wegens het plegen van ontuch tige handelingen met een minderjarige: 1000 of 6 maan,den hechtenis. GEVOELIGE STRAFFEN* VOOR BOTER EN VEEDIEVEN. Het had reeds eerder de aandacht getrokken, .dat uit de koelcellen van het abattoir te Zwolle vaten boter verdwenen. De Zwolsche politie werd hierin gekend en toen duurde het niet lang of diefstal werd als de oorzaak hiervan vastgesteld en de daders waren geknipt. Het waren H. J. S„ G. L„ H. v. d. V en E. J. H. uit Zwolle. "Veertien dagen geleden moesten zij deswege voor de Zwolsche rechtbank terecht staan. Gisteren werd S. conform den eisch tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De overige drie tot 6 maanden gevangenisstraf. Voort9 veroordeelde de rechtbank M. P. en A. W."» uit Meppel, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van vee uit de weide, ieder tot 1 jaar en vier maanden gevangenisstraf. De eisch tegen hen luidde 2 Jaar. Aan den heer J.' J. Poortman^ is op diens verzoek eervol ontsla"" verleend als rqkshavenmeester te Terneuzen. J,6e week 1891. De stoombargedienst tusschen Middel burg en Vlissingen zal worden stopgezet. De drie in gebruik zijnde booten worden in het begin der volgende maand in veiling gebracht en het personeel is aangezegd tegen Januari naar een andere betrekking uit te zien. Ned. Geref. Kerk. Beroepen te Middel burg ds._ C. W. J. van Lummel te Delft. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Goes ds. J. van der Linden te 's-Hertogenbosch. Be dankt voor Schoondqke ds. C. Steketee te Veere." Van de werf der Kon. Mij. „de Schelde" is met goed gevolg te water gelaten het voor het Departement van Koloniën aange bouwd zijnde stalen schroefstoomschip „Sumbawa", ten dienste van de Indische Militaire Marine. Dit is het eerste stalen schroefstoomschip, dat bij wijze van proef voor Indië ls aangebouwd, omdat alle der bestaande compositie-schepen veel repara tie vorderen tengevolge der galvanische werking van het koper op de ijzeren of sta-; len binnenverbanddeelen. De hoofdafmetingen zijn: lengte 48.20M., wijdte 8 M., holte 4.31 M., diepgang, geheel gereed voor den dienst, 3.26 M. Herbenoemd tot burgemeester van Bres- kens de heer J. G. Gerritsen, PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 DECEMBER 1941. NED. ilEvJV. KERK OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN10.30 en 3 u. ds. Van Wingerden AAGTEKERKE 10.30 u. de heer Visser van Vlissingen; 2.30 u. ds. Panhuise. KLEVERSKERKE: 2.30 u. ds. Schoch. KOUDEKERKE: 10 u. ds. Visbeek, 2.39 u. ds, Warners. NIEUW- EN ST. JOOSLAND 10.30 en 2.30 U. ds. Gijmink. OOST- EN WEST-SOUBTJRG: 10 u. en 2.30 U, ds. Spijkerboer (Doop). RITTHEM: 10 u. ds. Barttema, 2.30 Gemeente- samenkomst. ST. LAURENS: 10.30 u. ds. Simoons; 8 u. ds. Nicola'i van Domburg. WESTKAPELLE: 10 en 2.30 u. ds. Reus. ZOUTELANDE 10,30 u. en 3 u. ds. Oosthoek. NED. HERV. KERK OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. EAARLAND .8 u. ds. Dagevos. BORSSELE: 11 en 3.30 u. ds. Bunjes. COLIJNSPLAAT: 11 en 3 u. ds. Kluiver. DRIEWEGEN geen dienst. ELLJSWOUTSDIJK; 10.30 u. ds. Van Willens* waard. HANS WEERT: 10 en 2.30 u. ds. Plaggemars. 's HEER ARENDSKERKE: 10.30 U. ds. van der Waa, 2.30 u. de heer Everse. "S HEER ABTSKERKE (gebouw „Irene") 10.30 u. de heer Malekote, 3 u.ds. Evelein. 's HEERENHOEK: 3 u. ds. Luuring. 'S HEER HENDRIKSKINDEREN vm. en nam. da. Zandee. HOEDEKENSKERKE 10.30 u. en 3 u. ds. Huls* bergen. KLOET1NGE 10 u. ds. Boersma, 2.30 u. ds. Van Voorthuysen. KORTGENE 10,30 en 3 u. ds. Van der Most van Spbk. KRABBEN DUKE 10,30 en S u. ds. Baarslag NISSE vm. ds. Van Voorst Vader; nam. ds. Van Hoogstraten. OVEZAND: 11 u. en 3.30 u. ds. Van Burgeier, RILLAND 10.30 u. en 3 u. ds. Sickesz. SCHORE: 10.30 en 3 u ds Postma NED. HERV. KERK IN ZEEUWSCH VLAANDEREN. AARDENBURG 10,30 u. ds. Van Dalfsen. AXEL: 10.30 en 3 u. ds. Van Oeveren. BRESKENS 10 u. en 3.30 'u. ds. Goudzwaard, CADZAND 10.30 u. ds. Talma. GROEDE: 10.30 u. ds. Derksen. HOOFDPLAAT: 10.30 u. ds. Pli.ester. NIEUW VLIET: 11 u. de heer I. Vcrdufn. OOSTBURG: 10 u. ds. Oort, 2.30 u. ds. Van Yperen van Waterlandkerkje. SLUIS: 10.30 u d9. Beukenhorst. SLUISKIL: 10 u. ds. v. d. Bank, 2.30 u. ds, Alsfelt. ST. ANNA TER MUIDEN: 2.30 u. ds. Oort. ST. KRUIS 2 u. ds. Van Dalisen. SCHOONDIJKE: 3 u. ds. Derksen. TERNEUZEN10 en 2.3ü u. (Doop) dr. Cazemler. WATERLANDKERKJE: 10.30 u. ds. Van Yperen IJZENDIJKE: 3 u. ds. Pliester. ZUIDZANDE: 10.30 u. ds. Everts. GEREF. KERKEN OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN: 10.30 en 3 u. ds. Scholing. KOUDEKERKE: 10.S0 u. en 3 u. Cand. Warn. sleeker uit Vlissingen. OOSTKAPELLE 10.30 u. en 3 u. ds: Hofland. ST. LAURENS: 10.30 en 2.30 u. ds. Koning. GEREF. KERKEN OP ZUID- EN NOORD BEVELAND. BORSSELE 11 u. leesdienst; 3.30 u. ds. Fran« sen. N DRIEWEGEN 10,30 u. ds. Fransen 3 u. lees dienst. COLIJNSPLAAT 11 en 3,30 u. ds. Veenstra. HEINKENSZAND 10,30 en 3 u. ds. Booy. NIEUWDORP: 10.30 en 3 u. ds. Beukema. KAPELLE 10.30 u. en 3 ds. Scheele. KRABBENDIJKE; 10.30 en 3 u. ds. Ros. RILLAND-BATH 10,30 en 3 u. ds. Van Her wijnen. GEREF. KERKEN IN ZEEUWSCH- VLAANDKREN. AARDENBURG 10.30 en' 3 u. ds. Tlemens. AXEL: 10 en 2.30 u. ds. Post. OOSTBURG 10,30 en 3 u. ds. Pótma. TERNEUZEN: 10 en 2.30 u. ds. Van Houte. GEBUF. GEMEENTEN. OOSTKAPELLE: 10,30 en 3 leesdienst. OOSVBURg K',30 sn 3 u. leesdienst. BORSSELE 10.30 u„ 3.30 u. en 7 u. leesdienst. HOEDEKENSKERKE: 10.30 en 3 u. leesdienst. KRABBENDIJKE: 10, 1.45 en 4.30 u. ds. Van den Berg. RILLAND 10.30 u. en 3 u. ds. Neerbos. WOLPHAARTSDIJK 10.30 u. en 3 u. ds. Ver- hage. COLIJNSPLAAT: 11. 3.30 en 7 u. leesdienst. WESTKAPELLE. 10 en 2 u„ leesdienst. AXEL: 10.30 en 3 u. leesdienst. OUD-GEltEF. GEMEENTEN. OOSTBURG 10,30 en 3.30 u. de heer Van de Gruiter. 'COLIJNSPLAAT: 10.30 en 3 u. ds. Kraayenveld. EVANG. LUTH. KERK. GROEDE 10.30 u da. Stol. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. AARDEN BURG 10.30 u. ds. Nolthenius. WISSELVALLIG KOERSVERLOOP OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. De effectenbeurs te Amsterdam heeft de laat ste dagen een Onberekenbaar verloop. De grond toon van de markt blijft vrij gunstig, maar het koersverloop is onberekenbaar. Gisteren ontwik kelde zich op diverse afdeelingen een vrij drukke affaire. Vooral enkele kopfondsen drukten op de markt een cachet van flinke activiteit. Aanvan kelijk was de stemming vast, daarna werd een opwaartsche richting gevolgd. Midden-beui'3 echter kreeg het aanbod de overhand en fn ver scheidene rubrieken kwamen de toonaangevende aundeelen weer op het peil van den inzet terecht Op de Induetrie-afdeeiing ontspon zicli een le vendige affaire in Unilevers, die in een" snel- .tempo naar boven liepen. Ook Aku's gaven een drukke affaire te zien. De Phillpsaandèelen wa ren zoo goed als onveranderd. De petroleummarkt gaf voor .olies een geanimeerden handél te zien, waarbij de koeis ln versnelden pas naar boven ging; daarna trad een reactie in, maar ook lileina volgde weer een gedeeltelijk herstel. De scheepvaartmarkt gaf affaire te zien voor Scheep vaart-Unies en Vaarten. H.V.A.'s schommelden tusechen 490 en 492. Op de tabaksafdeel ing wa ren de koersen van Deli-Batavia en Deli Mij. oorspronkelijk iets lager, maar eenigen tijd later kwamen weer hoogere noteeringen te voorschijn. Rubberaandeolen waren kalm. De beleggings- markt was kalm. Van de staatsfondsen waren de nieuwe 4 procent obligatiën iets luier. A Amsterdamsche Bank 138 137Va A Incasso Bank 131% 131% A K.M. De Schelde Nat. Bezit 133 Nederland 1941 4 100 10014 100 Nederland le lng 1940 4 101% 101% Nederland 2e lng 1940 4 100% 100% Nederland met bel fac. 1940 4 101% 101% Nederland 1000 1938 (3%) 3 93 92% Indiëa 1000 1937 3 94% 94% Indië a 1000 1937 A 3 93 7/16 93% A Koloniale Bank 237 237 A Ned. Ind. Handelsbank 156% 154 C Ned. Handels Mij. 170 172 A Algemeene Kunstzijde Unie 156% 161—58% A Van Berkel"s Patent 119% 122%—20% C Cftlvé Delft 126% 126'/3—28 A Fokker Vliegt Fabriek 222 222 A Lever Bros en Unilever 168% 16972 A Philips Gloeil. Gem. Bezit 287 286'/z87% A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 312% 314%, A Kon. Petroleum Mö. 3447/a 349 —45% Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 94% 97% A Holland—Amerika Lijn 155% 154%—56 A Javar-China-Japan Lijn 175% 175 —76% A Kon. Ne.q. Stoomboot Mij. 216 213 —16 A Ned. Scheepvaart Unie 230 228—31% A Handelsvereen Amsterdam 487% 492 86 A Javasche Cultuur,. Mij. -- 293 292 A Ned. Ind. Suiker Unie 271% 270% C Deli Mij. 4 1000 335% 338 —34 A* Senembah Mij. 269% .269 —71 A Arendsburg Tabak Mij. 368 C Amsterdam Rubber 333% 335 32 A Deli-Batavia Rubber Mij. 275% 275% C Oostkust a 500 187% 189%—86Ka A Sumatra Rubber Cultuur 305 301 A Ver. Ind. Cultuur Ondern. 225 228% A Hessa Rubber Mij. 177 Nederland 1941 3% 100 96% 96% Meelfabriek v. d. Ned. Bakkerij 376

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2