Middelburg Vlissingen Goes UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS DE EERSTE RAYONMABKT TE MIDDELBURG. Onder opperste leiding van den Voedsel- commissaris voor Zeeland, is in onze pro vincie een vijftal rayonveeinarkten inge steld, n.l. te Zierikzee, Goes, Hulst, Bres- kens en een voor Walcheren, die aanvanke lijk op het abattoir te Vlissingen werd ge houden. Het eiland Tholen hoort voor dit doel bij Bergen op Zoom. Om de meer centrale ligging van Mid delburg, wat vooral voor den aanvoer van het vee van groote beteeljenis js, is de rayonmarkt naar Middelburg overge plaatst. L«ze werd gisteren voor het eerst op het terrein van het bijna gereed zijnde abattoir aan den Seisweg gehouden. Er zijn veel dieren aangevoerdzelfs meer dan voor dezen dag waren aangewezen en noodig zijn, omdat verschillende veehou ders met dieren kwamen, die zij meenden hier wel te zullen quiteeren. Dit gelukte niet aan allen en deze moesten dan ook met hun dier terugkeeren. Maar toch heb ben meer dan 100 dieren een plaats in de stallen of .daarvoor ingerichte andere dee- len der gebouwen gekregen. Allereerst worden alle dieren door een taxatiecommissie, bestaande uit drie per sonen, namelijk een veehandelaar, een slager en een vertegenwoordiger der boe ren, verdeeld in groepen aangegeven met de letters AA, A, B en C. De dieren krijgen op een der ooren een koperen plaatje in gedrukt en op het lichaam wordt een der genoemde letterteekens geknipt. Dan is de beurt aan een vertegenwoordiger van de handelaren, en een van de slagers om te bepalen, hoeveel per k.g. voor ieder dier zal worden besteed, waarbij voor de ver schillende groepen minimum en maximum prijzen zijn vastgesteld. Komen beide per sonen niet tot overeenstemming, dan is de arbiter, de persoon, die de geheele markt beheerscht, aanwezig om zijn on herroepbare beslissing te nemen. Zooals wij reeds eerder meldden, worden de dieren den volgenden dag gewogen. Dan worden de runderen over verschil lende plaatsen verdeeld bij loting. Hier dus voor Middelburgvoor Vlissingen voor overig Walcheren, eventueel voor andere deelen der provincie, waar men te kort komt en ten slotte als er nog dieren over zijn voor vervoer naar andere deelen van Nederland. Wat Middelburg betreft zal het gemak kelijk zijn als over enkele weken de slach ting van de hier aangewezen dieren in het abattoir kan plaats hebben. Met groote kracht blijft men doorwerken om dit zoo spoedig mogelijk werkelijkheid te doen zijn. Wij hadden het boven over de stalling der dieren. Dit gaf gisteren wel eenige moeilijkheden, omdat gedacht was, dat ten hoogste 70 dieren zouden worden aange voerd, terwijl dit 100 werd. EEN VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBALWEDSTRIJD. Zoowel onder de mannen der gemeente politie als onder die der brandweer, bevin den zich sportieve krachten, en dit hebben zij gisteren bewezen, toen zij samen een elftal vormden en op het gemeentelijk sportterrein een ontmoeting hadden met een elftal leerlingen der R.H.B.S. Voor de rust was het politie-brandweer- elftal reeds het sterkste en het had reeds 6 doelpunten gemaakt, toen ten slotte de burgerscholieren een tegenpunt scoorden, zoodat de rust kwam met 61. Na de rust hebben beide elftallen ieder 4 puntjes gemaakt, zoodat het einde kwam met 105 in het voordeel van de mannen uit genoemde gemeentediensten. OUDE GEVELS ONDERHANDEN GENOMEN. Men is begonnen met het verwijderen van het cement van den gevel van het pand „de Witte Leeuwe", aan de Lange- delft 131, (vroeger A 89) recht over de Nieuwstraat, en met dat van den heer Melse aan de Rouaiansche Kaai. Voor zoo ver reeds te zien is, wordt ook hier een goed werk gedaan voor de verhooging van het typisch Middelburgsche stadsschoon. STEEDS MEER PANDEN IN OPBOUW. Thans is men in de Langedelft wederom bezig met het gereed maken van den grond voor den bouw van nog twee panden. Ten eerste een voor den heer L. P. Inkman, wiens zaak in goud en zilver en horloge- ries herbouwd wordt tegenover de Provin ciale Bibliotheek en ten tweede een win kelpand voor den heer H. Cosgn, dat komt tusschen den winkel, in aanbouw voor Si mon de Wit en .de twee, die bestemd zijn voor den heer G. Th. Roovers en voor me vrouw S. J. Wessels. DE CONCERT- EN GEHOORZAAL IN GEBRUIK ALS SCHUILKERK. Naap .wij vernemen zal de Ned. Herv. gemeente gebruik gaan maken van öe Concert- en Gehoorzaal in de Singelstraat voor schuilkerk, nu- zij voorloopig alleen over de Oostkerk blijft beschikken. DE SCHOENENBEURS. Gisteren werd de door de afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Huis vrouwen ingestelde schoenenbeurs, voor het eerst in de nieuwe omgeving en onder nieuwe leiding gehouden, namelijk in de voorzaal van de Concert- en Gehoorzaal. De beurs is thans opgenomen in het werk van de Commissie voor Huis houdelijke voorlichting, die iederen Woensdag van 3 tot 5 op dezelfde plaats zitting zal houden voor het gevpn van inlichtingen en het verkoopen van brochures met raadgevingen. Wat de schoenenbeurs betreft, kan wor den gemeld, dat deze tot doel heeft spe ciaal kinderen, wier schoenen te klein worden, door ruiling van meer passende te voorzien. Men moet beginnen met schoenen in té leveren, die niet meer passen, bijv. een paar dat reeds op zij was gezet omdat het te klein was, of dat alleen bij bepaald weer of op een bepaalden dag werd gedragen. Zoodra hierna een paar van het gevraagde nummer aanwezig is, wordt men opgeroe pen om te komen passen, en slaagt men, dan krijgt men dat paar en heeft men dus geruild. Gisteren werden reeds enkele paren in geleverd en als men het goed begrijpt, zal dit aantal zeker steeds toenemen. Men make van deze belangelooze tusschenkomst in de huidige omstandigheden gebruik. ■lllilllllllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllH Voetgangers H Bij hel leeken „HALT" van den 1 jj verkeersagent of hel roode lichl j§ 1 bij een verkeerslantaarn, moogl 1 1 ge de straat niet oversteken. Het 1 is U dan slechts geoorloofd af 1 1 te slaan in de vrijgegeven rich- i ting. Als voetganger dus ook de ver- ff keersteekens opvolgen STAD SNIEUW S VOORBEREIDINGEN VOOR AANLEG VAN NIEUWE STRAAT. Gelyk wij eenige maanden geleden meld den, heeft de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de nijverheid, ten behoeve van den wederopbouw eenige geheel of gedeeltelijk door het oorlogsge weld verwoeste perceelen in de Onder straat, Koudenhoek en Flesschenstraat ont eigend ten name der gemeente. Gelijktijdig werden ook een perceel bouw- en weiland aan den Hoogeweg bij de Bonedijkestraat onteigend. Hier zullen de eigenaars van de eerstgenoemde perceelen een stuk toege wezen krijgen waarop zij weer kunnen laten bouwen. In afwachting hiervan is men thans reeds eenigen tijd bezig met het verrichten van de noodige grondwerken ter plaatse. Het ligt in de--bedoeling een straat aan te leggen, die evenwijdig zal loopen met de Bonedijkestraat en zal aansluiten op den Hoogeweg en de Sottegemstraat De nieuwe straat zal slechts aan één zijde be bouwd worden; aan de zijde van .Bethes- da" wordt dan een plantsoen aangelegd, aansluitend aan den hiernaast gelegen tuin van het ziekenhuis. Het ligt in de bedoe ling voorloopig de rioleering en 't grond- profiel in orde te brengen. Met de bestra ting zal worden begonnen zoodra de be hoefte hiertoe bestaat, nl. wanneer tot den bouw van woningen ter plaatse wordt overgegaan. EEN AANRIJDING. Gisternamiddag te half zes had op den hoek Singel wegVan Dishoeckstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van „de Schelde" en een personenauto be stuurd door een ingenieur uit Middelburg. De vrachtauto kwam uit de Van Dis hoeckstraat en reed links den Singelweg ,op. De personenauto reed op den Singel- weg en kwam uit de richting Badhuis straat, zoodat de bestuurder voorrang had moeten verleenen aan den vrachtauto. Een botsing kon niet meer voorkomen worden. De vrachtauto liep geen schade op, doch daarentegen werd de voorzijde van den luxen auto grootendeels vernield. De auto moest met behulp van een takel wagen naar een garage alhier worden overgebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AFWIKKELING DEFENSIE SCHADE. In een officieele publicatie elders in dit nummer, doet de burgemeester mededee- ling omtrent de afwikkeling van schaden aan gebouwen, terreinen enz., ontstaan door ingebruikneming e.d. ten behoeve van de landsverdediging. GESLAAGD ST. NICOLAASFEEST. Gistermiddag hield de Woensdagmiddag club van Het Leger des HeilS haar St. Nicolaasfeest. Zeer vele kinderen* waren tegenwoordig. Een genot was het te zien, .hoe de kleinsten onder hen, zich om den goeden Sint schaarden en van hem allerlei versnaperingen ontvingen. Het bestuur van genoemde club kan op een uitstekend geslaagden middag terug zien. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: een psaknboekje; een kinder- portemonnaie met inhoud; een huissleutel; blauw kinderwantje; twee kleine sleuteltjes aan ringe tje bevestigd; 4 bandafnemers; 2 rijwielsleutels; oliespuitje en schroevendraaier, en dat inlichtin gen zun te bekomen omtrent rijwieltasch met pakje brood en flesch bij H. van Leunen. Van der Manderestraat 13; bruin lederen heerenpor- temonnaie met inhoud bij het Postkantoor; wol len das bu J- de Wijze, Oranjestraat 4; gebreide wollen dameshandschoen (bruin en groen) bij Burgerhof, Sottegemstraat 78; hond bij Berting, Schoolstraat 14; wit kinderwantje bij M. van Drunen, Tulpenlaan 5; kinderwantje (beige met blauw) bij A. Clarisse, Noordstraat 71boven; bruin stoffen damestaohje bij M. van Zweeden. Clijvertraat 60; wollen grijzen baud bij Smit, Bi eestraat 9; koperen(?) ring bij A. van Druten, Koudekerksiheweg Oost 72; vulpotlood bij T. Zandee, Walstraat 104; blauwe zijden ceintuur bij M. Kloeg, Scherminkelstraat 8; strookje textielpunten bij De Ridder, Ridderyioorlaan 5;. kinderportemonnaie niet inhoud bij E. A. van Beers, Hobeinstraat 261; groene mantelband bij De Jong, Geraniumlaan 11; blauwe jongenspet bij Weslstrate Oranjestraat 22; paar beige kin derkniekousjes bij J. F. van Boekhout, Hur- gronjestraat 14; zilverbon bij J. Goedhart, Cro- cuslaan 5; huissleutel bij J. A. v. d. Werf. Kas teelstraat 103; blauwe jongenspet bij Bosschaart, Bieewatertraat 1. SPORT WEDSTRIJDPROGRAMMA N.V.B. AFD. ZEELAND. Zondag 7 December. Ie Klasse A. Goes IIIE.M.M. II, Zeelandia IIR.C.S. II; De Zeeuwen IIIVlissingen III. Ie Klasse B. Braakman BoysSluis.RiaSteensche Boys Douane V.V.Terhole; Terneuzen IIIAxel II; HontenisseHulst. le Klasse D. Hansw. BoysScheldeboys. Heinkenszand Cortgene. 2e Klasse A. Vlissingen IVDe Zeeuwen IV. 2e Klasse B. IJzendljke IIBieskens III. Aardenburg II— Retranchement. Oostburg IIZuidzande. Sluis II SuhoondiJke III. 2e Klasse C. Clinge IIIHontenisse II. Hontenisse III Terneuzen IV. Hulst IIAxel III. Clinge II Steensche Boys II. Corn. Boys IITexhole IL 2e Klasse D. Luctor IIKattendüke. Patrijzen IIGoes IV. Robur IIPatrijzen III; Kolijnsplaatsche Boys Scheldeboys II; Zeeuwsche Boys IIZeelandia '40 II. 3e Klasse A. R.C.S. VDe Zeeuwen V. Walcheren III—Mid delburg V. Vlissingen VMiddelburgsche Boys II Adspiranten. De ZeeuwenMiddelburg A; R.C.S. B—Vlissin gen; WalcherenMiddelburg B; Middelburg C R.C.S. A. REPARATIES AAN ELEKTROMOTOREN W. KA*REM*N BOULEVARD 100 BRESKENS. STADSNIEUWS INBREKERS OP PAD. Uit een schuur aan den Oosthavendijk werden eenige gebruiksvoorwerpen, als vor ken, messen, lepels enz. vermist. Als ver dachten werden aangehouden C. L. van H., L. J. C. en W. de W. De twee laatst genoemden bleken zich voorts aan diefstal van appelen uit §en bergplaats te Kloe- tinge schuldig gemaakt te hebben. UIT HET LEVEN DER BIJEN. Dr. ir. A. Minderhoud, rrjksbijenteeltcon- sulent te Wageningen, hield gisteravond in het „Schuttershof" een lezing met licht beelden over het leven der bijen. Spr. toonde, en zette uiteen, hoe de bijen de winterperiode doorbrengen en zich in den korf vermenigvuldigen van volken van 10 20.000 tot volken van 30 a 40.000 bij en. Daarbij neemt de eierproductie der ko ningin toe,' naarmate het voedsel voor de bijen in de natuur rijst. In Februari legt zij een tiental eitjes per dag totdat dit, met April, meer dan duizend per dag wordt. Geïllustreerd door fraaie foto's schetste spr. daar de ontwikkeling van ei tot larf, pop en bij, en de functie en zorg der bijen bij dezen groei. Voorts zette spr. het verschil uiteen tusschen werkbijen, dar ren (mannetjes) en koninginnen, benevens elks taak in de bijenhuishouding. Maart April sterft de oude bevolking en de ko ningin verlaat met een deel der bijen den korf; het zwermen begint. Nadat dan één der zorgvuldig opgekweekte jonge ko ninginnen uit haar cel te voorschijn ge komen is, herhaalt zich hetzelfde, tot ook het overblijvende volk weer een nieuwe ko ningin heeft, en dan worden de bijzondere cellen, die nog koninginnen bevatten, ver nietigd en is het zwermen geëindigd. De uitgetogen volken zoeken zich een nieuwe verblijfplaats. In tegenstelling met de werkbijen en darren, die slechts een jaar leven, kunnen de koninginnen 4 5 jaar oud worden. Haar eenige taak is de voort planting en zelfs haar voedsel wordt haar aangebracht. Spr. beschreef daarna nog hoo de bijen dén nectar verzamelen, en aaarbij, door ver plaatsing van? het stuifmeel, tevens voor de bevruchting der bloemen zorgen, en op welke wijze zij de was produceeren waar van zij de raten bouwen. Na de pauze behandelde spr. de psycho logie der bijen. Hij vertelde van belang rijke proeven om de intelligentie der bijen te testen; hoe men vaststelde, dat zij kleu ren kunnen onderscheiden, behalve rood en groen, terwijl zij waarschijnlijk geen ge hoor hebben. Zij hebben wel een voor men- schen onbegrijpelijk scherpen reuk, maar mogelijk geen'gevoel, d.w.z.; men weet niet of zij pijn kennen. Evenzoo hebben zij een taal, d.w.z. zij kunnen elkaar een en ander mededeelen. Maar spr. wees er op, dat men onwille keurig de bij wil meten met een mensche- lijken maatstaf, en dit Ja niet mogelijk. Als men vraagt, hoe weten zij dit of dat, en waarom doen zij dit of dat wel of niet, dan kan daar geen antwoord op gegeven worden. Wij kennen alleen het werktuige lijke vermogen van de bijen, niet het gees telijke, aldus besloot spr. Nadat spr. zijn belangwekkend en met groote aandacht gevolgde voordracht be ëindigd had, en nog eenige vragen door hem waren beantwoord, bracht de voorzit ter, de heer Van Ballegoyen de Jong, hem dank. Ge hebt ons iets laten zien, aldus spr. van Gods wonder in de natuur 'en hoe klein en onwetend wij daar tegenover staan. DE INDEELING DER BLOKKEN. Op de laatste vergadering der „Vereeniging voor luchtbescherming" werden de blokken ala volgt ingedeeld; Blok 1 «Blokhoofd J. M. van Riet, Kloeting- scheweg 16. leiefoon 2703) omvat de volgende straten; Willem-Zelleweg. Kloetingscheweg, 's- Gravenpolderscheweg, Nissepad. Blok 2 (Blokhoofd J. Weststrate, Voorstad 54, telefoon 2700) omvat de volgende straten; Pal(jn- weg. Voorstad tot Piccardstraat, Geraniumstraat. Vogelzangsweg. Violenstraat, Tulpstraat. Lelie straat, Kamperfoeliestraat, Zonnebloemstraat, Beairixplein, Anjelierstraat, Oostsingel tot Bies- termansput. Blok 3 (Blokhoofd F. Baarends, Oostsingel 12, telefoon 2972) omvat de volgende straten; Oude- Singel. Prinses-Julianastruat, Schlpperswegeling, Oost-Havendijk, A. J. Kade, Heernisseweg, Oost singel tot Biestermansput. Blok 4 (Blokhoofd C. Faasse, J. A. v. d, Goes- kade 41, telefoon 2727) omvat de volgende stra ten: J. A. v. d. Goeskade, KleinerKade, Turflca- de tot Firma A. S. J. Dekker, Ossenhoofdstraat tot werkplaats wed. J. Snoodijk, Rozemarijn straat, Molendijk. Math. Sm. buurt, Ad. van Westerwijkbuurt, Zaagmolenstraat, Westerstr., Paardewg, "s H.H.K. straat, R. B. v. d. Bosch straat tot G. Hollestelle, Stoofstraat tot kolen- magazijn Ph. van Hove. Blok 5 (Blokhoofd M. F. Goedemondt, Lange Vorststraat 2, telefoon 2187) omvat de volgende straten: Oostwal tot Speelplaats, Schotje van Armoede, Groene Weidje, Ganzepoortstraat tot Steenenbrug. Klokstraat tot W. v. d. Weele, Lange Vorstsü-aat, Kleine Kerkstraat, Papegaai straat, Korte Vorststraat Oude Vischmarkt tot Korte Vorststraat en Witte Paardestraat. Blok 6 (Blokhoofd P.^ Schrijver, Emmastraat 10. telefoon 2101) omvat de volgende straten: Jacob Valckestraat, Voorstad tot Rimmelandstr., Poldermanstraat, J. A. Blanckstraat, Jacob Valckeplein, Vosmaerstraat, Emmastraat. Rlm- melandstraat, Rtmmelandplein, Piccardstraat, Dë Witt Hamerstraat, J. van Beierenstraat, Wilhel- minastraat en Terwelstraat. Blok 7 (Blokhoofd M. J. Polderman, Lombard straat 2, telefoon 3180) omvat de volgende stra ten: Groote Markt. Lombardstraat, Oude Visch markt tot Korte Vorststraat, St. Jacobsstraat, Korte Nieuwstraat, Speelplaats, Groote Kade, Bierkade, Turfkade tot werkplaats Firma A. S. J. Dekker, Keizerstraat, Opril-Beestenmarkt, .Ossenhoofd tot werkplaats wed. J. Snoodük. Magdalenastraat, Koningstraat. Vuilstr., Elau- westeen-Opril Groote Markt, Rtjfelstraat, Gou- denmuilstraat. Schoolstraat, Stalstraat, St. Adr. straat. Vlasmarkt, Korte Kerkstraat, Kerkplein. Kattestraat. Lange Kerkstraat tot Kattestraat. Blok 8 (Blokhoofd L. A. de Kok, Singelstraat 19, telefoon 2786) omvat de volgende straten: VERDUISTEREN van hedenmorgen 17.29 tot morgenochtend 9.83 De maan komt morgen te 19,26 op en gaat te 10.26 d.a.v. onder. Laatste kwartier 11 Dec., Nieuwe maan 18 Dec., eerste kwartier 25 Dec. SINT NICOLA AS IN ZEELAND. De jaardag van den grooten kinder vriend staat voor de deur. Weldra vieren wij weer het Nederlandsche feest bg uit nemendheid. Ondanks de omstandigheden zullen ook dit jaar groot en klein bedacht worden met geschenken en verrassingen. Vol verwachting klopt ons 't hart. Er vaart een feestroes door de Zeeuw sche huizen. Laten wij echter in dienroes niet ver geten, dat in vele duizenden Zeeuwsche ge zinnen het Sinterklaasfeest niet gevierd zal kunnen worden, omdat in die gezinnen terwijl elders vreugde en voldoening heer- schen, zorg en gebrek de overhand zullen hebben. Velen onzer weten aan den lijve niet wat gebrek beteekent. Honger en koude zijn voor de meeste menschen ge lukkig begrippen, die slechts verband hou den met trek en met eenige onbehagelijk heid. Wat honger is, echte honger, die als een mes door het lichaam snijdt, en wat kou beteekent, kou, die iemand tot op het b^en verstijft, en die alle slaap verre houdt, weten wel onze medemenschen, die van het noodige voedsel, van brandstof en dekking zoo goed als verstoken zijn Er. wordt veel honger en kou geleden in ons welvarend gewest. Want in ontel bare woningen, in alle deelen der provin cie, héerscht ny'pend gebrek. Laten we ons dit realiseeren als we in onze verwarmde huiskamer het feest van St. Nicolaas vieren, als we verblijd worden met geschenken. Opdat eindelijk ons hart wijd open zal gaan voor de minst bedeel den onder ons, in wier oogen alle vréugde, alle verwachting, ontbreekt. Opdat wjj, in Sinterklaasstemming, mild mogen zgn als Vrijdag of Zaterdag de collectanten van Winterhulp terwille van onze medemen schen, die lijden, wederom een beroep op onzen welstand komen doen. Gij zijt niet gewoon aan Winterhulp te geven? Want uw principe isSla eens één warme maaltgd over, ga met een ongevulde maag en uw principe eens twee uur in een pn- verwarmd vertrek zitten. Haalt U, aldus doende, enkele kindergezichten voor den geest, waarop honger en koude zich aftee- kenen, en ga dan wéér eens met uw prin cipe te radeBedenkt daarbij tevens, dat Winterhulp alleen ten doel heeft in den zwaarsten tjjd des jaars hulp te ver leenen aan uw landgenooten, die in kom mervolle omstandigheden verkeeren. Er is ontzaggelijk veel hulp noodig dezen winter. Heel wat meer dan gij in uw vreugdige voorstemming van 't Sinterklaasfeest kunt voorstellen. Moge thans eindelijk de ernst van dezen tijd tot U doordringen. Moge eindelijk ook over U het besef levendig worde.i, dat een organisatie als Winterhulp meer ellende bereikt, en dus ook meer nood kan lenigen dan de enkeling vermag. Moge uw principe niet de oorzaak zijn, dat vele landgenooten honger en kou lijden. - Het is in de dagen van St. Nicolaas. Wg staan dus in het teeken van mildheid. Weest dan ook Vrijdag of Zaterdag mild voor hen. die de vreugde van het aloude vaderlandsche feest moesten ontberen. Kijkt voordat ge uw gift voor Winter hulp ditmaal vaststelt, eens naar uw kin deren, die zoo goed bedacht werden, en stellig zult ge dan door uw gave aan Win terhulp willen bijdragen, dat duizenden andere kinderen, wier harten toch ook vol verwachting hebben geklopt, maar die teleurgesteld werden, ja erger die kom merden terwijl uw kinderen juichten, van dien kommer kunnen worden bevrijd. Weest mild Vrijdag of Zaterdag. Neemt St. Nicolaas ten voorbeeld. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. Gedurende des maand October kwamen in de provincie Zeeland bij 49 eigenaren gevallen van mond- en klauwzeer voor. Bij vijf eigenaren kwamen gevallen van varkenspest voor. WALCHEREN GEVONDEN VOORWERPEN. WESTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: Een horloge. Inlichtingen te bekomen bij de wed. Heijt, Koestraat D 77. Een portemonnaie met inhoud. Te bevragen bij P. Roelse, Koestraat D 84. ZUID-BEVELAND WEER EEN INBRAAK. KLOETINGE. Wederom is in deze ge meente in een schuurtje Ingebroken. Het betreft hier de bergplaats van den heer A. H, in den. Stelleweg, waaruit appelen werden ontvreemd. De politie kon de da ders, L. J. C. en W. de W. te Goes, be keuren. Het blijkt dat men het op het oogenblik alleen gemunt heeft öp afge legen schuurtjes. Klokstraat vanaf Finma Wilking, Kreukelmarkt, Keizerdijk, Boudewijn de Wittestraat, Oostelijk gedeelte L. P. v. d. Spiegelstraat, Ravelijn de Grenadier, Agnesgang, Wijngaardstraat vanaf Agnesgang en Zusterstraat. Blok 9 (Blokhoofd D. J. Le Coq, Wijngaard straat 24a, telefoon 2020) omvat de volgende straten; Wijngaardstraat, vanaf Vlasmarkt tot Agnesgang, B!eekerstraat, Waterstraat, Beesten markt, Brouwersgang. Ravelijn de Groene Jager en Westwal vanaf Brouwersgang tot Agnesgang. Blok 10 (Blokhoofd J. Hollestelle, Noordeinde 16, telefoon 3096) omvat de volgende straten: Nieuwstraat, Stoofstraat vanaf kolenmagazljn Ph. van Hove, R. B. v. d. Boschstraat vanaf G. Hol lestelle, Noordeinde, Corn. Èverdijkstraat, Opril Westwal. Westsingel tot Middelb. straat en '3 H.H.K. dijk. Blok 11 (Blokhoofd K. Bakker, Middelburg- schestraat 26) omvat de volgende straten: Mid delburgsche straat. Scheldestraat tot Couwerve- str8at, Schenge tot Couwervestraat. Sloestraat, Westsingel vanaf Scheldestraat tot Schengestraat. Blok 12 (Blokhoofd J. M. Bréas, Zuidvlietstr. 87) omvat de volgende straten: Westsingel, Zwa- kestraat, Rommelswalestraat, Schengestraat. Scheldestraat, Zuidvlletstraat, Bekhof en Piet Heinstraat tot J. Korstanje. Blok 13 (Blokhoofd M. van Stee, L. P. v. d. Spiegelstraat 33, telefoon 3077) omvat de volgen de straten: L. P. v. d. Spiegelstraat Westzijde, Stationsweg, Noord Parallelweg, M. H. Tromp straat. J. van Galenstraat, Poelweg 1, M. A. de Ruyterlaan. AFDEELING NED. BOND VAN LANDJ EN TUINBOUWARBEIDERÜ5. LEWEDORP. Met 21 leden is alhier een afdeeling opgericht van den Nederland- schen Bond van Arbeiders in het Land bouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Tot be stuursleden werden voorloopig aangewezen de heeren J. de Vos voorzitter, A. van den Dries secretaris en J. Prooze penning meester. KERKCOLLECTE. OUDELANDE. De in de N.H. Kerk al hier gehouden „dankdagcollecte" heeft bijna 272 opgebracht. NOORD-BEVELAND NUTSDEPARTEMENT „NOORD-BEVELAND. WISSENKERKE. Voor het Nutsdeparte- ment „Noord-Beveland" trad Dinsdag in hotel „de Kroon" alhier op de heer J. Vijverberg uit Noordgouwe, die aan de hand van lichtbeelden het vogelleven op Schouwen besprak. Het was voor velen een leerzame avond. De opkomst was goed. ZEEUWSCH-VLAANDEREN ALGEMEENE VERGADERING „CERES" Een ruilbureau? OOSTBURG. De vereeniging van oud leerlingen aan den cursus van landbouw- huishoudkunde „Ceres" kwam Dinsdag middag in café De Vuyst alhier in alge- meene vergadering bijeen. De voorzitster, mevrouw M. J. van CruijningenErasmus kon, gezien de bijzondere omstandighe<3en en de verkeersmoeilijkheden, nog een flink aantal leden welkom heeten. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging ook dit jaar veel heeft moeten nalaten. Zoo konden o.a. geen excursies worden gehouden. Ook met de lokaliteiten voor het houden van de cursussen heeft men veel moeilijkheden gehad. Momen teel is men echter weer geholpen. De ontvangsten bedroegen 1239,30 en de uitgaven 1672,43, zoodat er een na- deelig saldo is van 433,13. Dit tekort is hoofdzakelijk een gevolg van het huren van diverse lokaliteiten, terwijl men vroe ger de beschikking over een eigen lokaal had. Ook zijn de lesgelden verminderd. Besloten werd om het bestuur van de nieuwe landbouwhuishoudschool te Schoon- djjke 50 te geven voor den aankoop van een electrische klok, als geschenk van de vereeniging „Ceres". Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren mevr. M, J. van CruijningenErasmus en mevr. C. de HulluRisseeuw. Beide dames werden bij acclamatie herkozen. Een 4- tal vacatures was ontstaan door bedan ken of vertrek van de dames M. v. Dgke Beun, C. de Feijterv. Hoeve,- S. v. d. PlasscheRisseeuw en C. DhondtVer- brugge, Het bestuur stelde voor om deze plaatsen te doen aanvullen door jongere krachten. Bij de daarop gehouden stem ming werden tot bestuurslid gekozen mej. M. Verplanke te Biervliet en E. Risseeuw te Groede, terwijl tot afgevaardigden wer den gekozen de dames A. Koster te Wa terlandkerkje en C, Nieskens te Aarden- burg. Het niet meer verschijnen van eenige tijdschriften en de mogelijkheid dat nog meer tijdschriften zullen verdwijnen, bren gen moeilijkheden voor de portefeuilles. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten om voor het geld dat daardoor vrij komt, boeken te koopen en deze bij de leden te laten circu,leeren. Een ruilbureau? De voorzitster vroeg daarop de meening der leden over het oprichten van een ruil bureau voor schoenen en kleertjes. In dit gewest bestaat zooiets nog niet en spr. was van meening, dat de vereeniging „Ceres", zijnde een vrouwenvereeniging, daarmede een begin diende te maken. Daar aller instemming werd verkregen, werd het bestuur gemachtigd dit plan zoo spoedig mogelijk uit te werken en ter harte te nemen. De bedoeling is dat dit ruilbureau niet plaatselijk zal zijn, doch voor het geheele district, terwijl de geheele bevolking daarvan zal kunnen gebruik maken. TERAARDEBESTELLING MEVR. HUGENHOLTZ-GEESINK. AXEL. In allen eenvoud heeft Dinsdag op de algemeene begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Mevr. de Wed. Hugenholtz-Geesink, echtgenoote van wij len ds. J. B. Th. Hugenholtz, Ned. Herv. predikant alhier, 17 October 1922 over leden. Mevr. Hugenholtz-Geesink is vorige week te Oegstgeest "verleden en haar stoffelijk overschot is hier Maandagavond per rouwauto aangekomen en geplaatst in de torenkamer van de Ned. Herv. Kerk, vanwaar Dinsdag de begrafenis plaats had. De kist werd door leden van den kerkeraad grafwaarts gedragen en in den grafkelder neergelaten. Ds. J. B. Th. Hu genholtz, Ned. Herv. predikant te Am- merstol, heeft daarna de bevolking van de gemeente Axel dank gezegd voor allé goedheid en liefde aan de familie Hugen holtz bewezen. Ook zij hadden Axel lief en ook nog steeds, de kinderen. Het was steeds de wensch van zijn moeder ge weest om te Axel te worden begraven bij haar echtgenoot en hun zoon en broeder. Spr. bracht ook dank aan den waam. burgemeester, den heer P. J. van Bende- gem, voor diens bemoeiingen, dat de be grafenis hier kon plaats hebben. Spr. dankte mej. v. d. Welle voor de liefderijke zorgen aan zgn moeder bestéed en las ook voor Psalm 23, de lievelingspsalm van zijn moeder. Tenslotte heeft ds. Van Oeve- ren nog gesproken en werd gezongen het laatste vers van Psalm 27. De belangstelling was zeer groot op de begraafplaats. SCHOUWEN EN DUIVELAND C. J. BOOGERS t KERKWERVE. In den onderdora van 72 jaar is in het ziekenhuis te Noordgouwe overleden de heer C. J. Boogers, oud-bur gemeester-secretaris dezer gemeente. Voorts was de heer Boogers oud-hoofd ingeland en later heemraad van het water schap Schouwen en voorzitter van de ver eeniging het Ziekenhuis voor Schouwen en Duiveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2