QESOijQIMS Middelburg Ruwe handen Vlissingen Goes U VOELT U NIET PRETTIG STADSNIEUWS DE STRAATAANLEG EN HUIZENBOUW BW DE BALANS. Men zal zich wellicht afvragen, waarom de nieuwe straat, die van de Wagenaar- straat af naar den Zuidsingel wordt aan gelegd, en reeds bestraat wordt, niet vlak over de Korte Burg komt, en niet op de Balans begint. De deskundigen zijn van meening, dat dit het aanzien van het plein zou schaden en daarom wordt de straat aangelegd, zooals nu geschiedt. Op den hoek van de straat komt de winkel van den heer F. A. de Jonge, die vroeger op den hoek van de Spanjaardstraat zijn bakkerij had, daarnaast komt een woon huis en dan is men aan de resten van den gevel van St. Joris. Op de plaats van dit in het stadsbeeld en het leven van Middel burg zoo bekende gebouw, komt nu het bureau van de Districts-arbeidsbeurs en wat' daarmede in verband staat. Het ge- heele terrein tot aan de Spanjaardstraat en achterwaarts met wat nu van de Ha ringplaats is afgescheiden, is voor dat gebouw bestemd. Hoé de gevel zal worden, staat nog niet vast. In de bovenbedoelde nieuwe straat zullen alleen woningen ko men, en reeds nu zijn in opdracht voor bouw aan de zijde van St. Joris 5 en aan de overzijde 4 panden. WE Eli EEN ONDER DAK. Ook gisteren kon weer een dennentak worden bevestigd op een dakspant, thans van Ket pand op den hoek van de Lange- delft en de St. Janstraat, in aanbouw voor den heer L. M. Helder. BURGERLIJK ARMBESTUUR EN ARMENRAAD VERHUISD. Het kantoor van het Burgerlijk Armbe stuur en den Armenraad zijn van heden af gevestigd in "net tijdelijk gemeentehuis aan het Molenwater. De ingang vóór de beide instellingen en ook voor de steunverleening, welke laatste tot nu toe in de kantoren van de Arbeids beurs gevestigd was, is aan de zijde van de voormalige Korte Heerengracht. In de gang links is de wachtkamer voor hen, die bij het Armbestuur of den Ar menraad moeten zijn. Een tafel met enkèle stoelen zal het verblijf hier minder somber maken, trouwens het is een lokaal met goed daglicht. Achter in den gang is zit gelegenheid voor hen, die voor de steun verleening komen. Rechts van den gang is eerst het lokaal van het Burgerlijk Armbestuur en daarnaast het privé-kan- toor van dèn secretaris van Armbestuur en Armenraad. Beide flinke en lichte ver trekken. Verder op in' den gang rechts is het bureau voor steunverleening. De administratie van den Armenraad heeft op de tweede verdieping een lokaal in gebruik. Daarmede heeft het publiek veel minder te maken, omdat ook voor dien tak van dienst belanghebbenden be neden by het Burgerlijk Armbestuur te woord worden gestaan. Het geheel maakte een zeer goeden indruk. KERK- EN SCHOOLNiEUWS GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Mijdrecht F. Pglman Jr. te Hoek, vroeger hulpprediker te Vlis- singen. Ds. B. G. C. STEENBEEK. Ds. B. G. C. Steenbeek, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente Oldebroek, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 April a.s. eer vol emeritaat aangevraagd. Ds. Steenbeek werd in 1878 geboren en in 1904 candidaat in Noord-Holland om 29 Jan. 1905 te Amemuiden het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hy in 1908 naar Yerseke, welke standplaats in 1911 met Dirksland verwisseld werd. In 1915 werd ds. Steenbeek predikant te Dinteloord, om in 1919 naar Waddinxveen te gaan. In 1922 verwisselde hy deze standplaats met Suawoude om in 1925 predikant te worden te Wierden. In 1931 verbond hg zich aan de gemeente van Bennekom en 13 Juni 1937 deed hij intrede in zijn tegenwoordige ge meente. Ds. Steenbeek behoort tot de Geref. richting in de Ned. Herv. kerk. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. De vertaling van het Oude Testament. Bij het hoofdbestuur van het Ned. Bijbel genootschap te Amsterdam zgn plannen aanhangig om te komen tot een snellere werkmethode in betrekking tot de ver taling van het Oude Testament. Men wil de oude en omslachtige wijze van werken door allerlei vakgeleerden die bovendien nog hun dagelijkschen arbeid hebben nu vervangen door een commissie van drie be staande uit mannen die-eiken dag zich aan het werk der vertaling kunnen geven. Leden dezer commissie zullen zijn de hee ren ds. F. Dgkema, Doopsgezind predikant te Amsterdam, dr. D. J. v. Katwijk, em. predikant der Geref. kerken, te Oegstgeest en dr. A. H. Edelkoort, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam. Voorzitter en secre taris van het Ned. Bijbelgenootschap, de heeren prof. dr. F. W. Grosheide en dr. H. C. Rutgers hebben bereids deze heeren aan gezocht voor dit werk. Ds. Dgkema gaat binnenkort met emeritaat en dr. v. Kat- ijk is reeds' emeritus en beiden kunnen zich dus wat de tgd betreft aan dit werk geven. Wat dr. Edelkoort betreft, zoo heeft de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van Amsterdam besloten aan het verzoek dr. Edelkoort voor dit werk af te staan ge volg te geven in dien zin, dat hg voor de helft van zgn preekbeurten en voorts van alle andere ambtelgken arbeid wordt ontslagen, zoolang het Bijbelgenootschap op hem beslag zal leggen. In zijn e.k. ver gadering' zal het hoofdbestuur van het Ned. Bijbelgenootschap terzake een beslis sing nemen, waarna de commissie haar arbeid zal aanvangen. VROUW OVERREDEN EN OMGEKOMEN. Te Vlagtwedde is de 51-jagige mevrouw W, Jonkma-Slim door tot nu toe onbe kende oorzaak met haar fiets aangereden door een vrachtauto waarvan de bestuur der onbekend bleef. Met zware verwondin gen is hét slachtoffer naar het R.K. zie kenhuis in Winschoten overgebracht, waar het is overleden. -60ct Bij Apoih.en Drogisten RECHTSZAKEN STADSNIEUWS WINTERHILFSKONZERT. Aanstaanden Zaterdagavond zullen de vereenigde muziekcorpsen van een „Flug- hafenbereich" onder leiding van Musik- meister Siebertz en Musikleiter Frisch een opera- en operetteconcert geven in Hotel Britannia ten bate van het Duitsche \Vin- terhulpwerk. HET ARBEIDSBUREAU VERHUISD. Het bijkantoor Vlissingen van het Gewes telijk Arbeidbureau heeft een nieuw home gekregen. Het gebouw aan de Onderstraat was voor andere doeleinden noodig en thans is het Arbeidsbureau ondergebracht in het gebouw' van de Middenstandsbank in de Walstraat Het pand stond reeds geruimen tgd leeg. Voor het nieuwe doel is het uit nemend geschikt en vergeleken met de be huizing in de Onderstraat mag van een aanzienlijke verbetering worden gesproken. De inrichting voldoet geheel aan de eischen welke aan de arbeidsbemiddeling thans worden gesteld. Zg is ingesteld op de service aan arbeiders en gemeenschap en hier zal het arbeidsbureau zijn activiteit volledig kunnen ontplooien tot heil van den werk zoekenden mensch. De indeeling is zoo, dat hier direct met den loketstijl kan worden gebroken en het persoonlijke contact tus- schen werkzoekende en bemiddelaar kan worden gelegd. Wanneer wij de sfeer moeten karakteri- seeren, dan kan deze als volgt worden sa mengevat hier heerscht een commercieele geest op sociale basis. Vlissingen speciaal ook de werkzoe kenden en de jeugdige werkloozen is met deze verbetering geluk te wenschén. STADSNIEUWS KONING SSCHIETING VAN „JACOBA VAN BEIEREN". De Kon. handboogsociëteit „Jaeoba van Beieren" hield in de zaal van „Slot Ostende" haar jaarlijksche koningschie- ting op de liggende prang. Na een vinnigen strijd onder de vele deelnemers wist de heer M. van Stee met een prachtig schot den koningsvogel te doen tuimelen en daarmede welverdiend den koningstitel te behalen. De leden van „Jaeoba van Beieren", die nog steeds in aantal toenemen, bicven daarna nog geruimen tijd gezellig bijeen. HET GEHAVENDE SPORTTERREIN. Eenigen- tijd geleden schreven wg een en ander over den gehavenden toestand waarin het Goesche sportterrein ver keert. Daarna konden wg mededeelen. dat binnenkort herstelling zou volgen. Thans vernemen wij echter, dat de werkzaamhe den' voorloopig zijn uitgesteld. ZEER DRUKKE DINSDAG. Het was gisteren zoo druk te Goes, dat het een of andere hoogtgdag scheen te zgn. Ongetwgfeld is de naderende St. Ni- colaasdag daar oorzaak van, want vooral de zaken, die cadeau-artikelen verkoopen, genoten de belangstelling. Sommige zaken hadden zooveel bezoek, dat men voor de deur queue maakte. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand November 1941 zijn aan het bureau van Politie te üoes, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven Een schaap, 2 mutsen, 3 rozenkransen, 8 portemonnaie's met inhoud, 2 zil veren armbanden, een huissleutel, 2 sokjes, 4 hand beschermers, een rcdicule, 2 paar wanten, een no titieboekje, 3 zllverbonneil van 1, 7 wanten, een rubberlaarsje, een zweep, 3 runderen, 13 hand schoenen, 3 regenkapjes, 4 motorhandsclioenen, een paar handschoenen, 'i parapluie's, een rolletje cen ten, een bril in doos, een halsband, een auto wieldop, een ceintuur, een koperen ring, 2 knst- sleu(els, een schroevendraaier, een doublé armband, 3 messen, een speld waaraan twee sleutels, een overall, een das, een Lipssleutel, een gouden ring, 2 sjaals, een gymnastiekschoen, 2 voetballen, een beitel, een vliegenierskap en een houten broche. Op het politiebureau zijn nadere inlichtingen over een en ander te bekomen. BESLUITEN, BENOEMINGEN, ENZ. BENOEMINGEN IN HET VRIJE VAN SLUIS. Tot hoofdingelanden van het waterschap Het Vrije van Sluis zijn benoemd, voor het district Oostburg: J. Mijs te Oosiburg; A. P. Modde te Oostburg; A. Ie Clercq te Oosiburg; F. Uaansen Cz. te Oostburg; M. J. Quaak, te IJzendijke; A. J. Haverbeke lc IJzendijke; J. Dieleman te Schoon- dijke; P. J. F. san Hijlte te IJzendijke; J. A. van Baai te Oostburg; M. de Bruijne te Oostburg. Voor het district Urocde: A. 1. Leenhouts te Ke- tranciument; t'. J. Leenhouts te Schnbndijke; A. J. Provoost te Nieuwvliet; J. j. de Bruijne te Ke- tranchement; J. B. Becu-V.erhage te üroede; I. Lu- teijn-Leenhouts te Zuidzande; P. van Crtiijningen te Zuidzande; 1. M. de Bruijne te Cadzand; J. de Hullu.. te Nieuwvliet. Voor het district IJzendijke: A. L. V. de Smet te St. Kruis; L. A. C. Calon te Biervliet; J. W. Ver- planke-Haak te Biervliet; J. C. van der Hooit te Biervliet; P. A. Cuelenaere te Biervliet; V. E. Uoens te Biervliet, I. M. dc Blaeij te Biervliet; H. M. van de. Vijver te Biervliet; C'. de Nood te Waterland kerkje; C. L. Mullaert te IJzendijke; W. P. Ver- planke te Biervliet. Voor het district Aardenburg: J. Ie Llcrcq te Sluis; H. van Mazijk te Sluis; L. J. M. Blondeel te Aardenburg; H. J. Aernoudts te Sluis; L. O. de Bruijckere te Sluis; C. Al. van der Broecke te Aardenburg; O. van Hal te Aardenburg; A. H. Talloen te Aardenburg; P. J. Blondeel te Aarden- burg. Tot hoofdingelanden-plaatsvervangers vari het wa terschap Het Vrije van Sluis zijn voorts benoemd, voor het district Oostburg: 1. A. d'Hont te Schoon- dijke; 1. J. Kisseeuw-Maat te Oosiburg; J. de Feijter te Schoondijke; Z. C. Brakman te Uostburg; J. A. Risseeuw te Uostburg; J. W. de Hullu te Oost burg; P. J. Lako te üroede; A. Rtsseeuw-Kools te Zuiuzande; C. Verhage te Oostbuig; A. Leenhouts Azn. te IJzendijke; J. Onghenae te IJzendijke. Voor het district üroede: P. C. Lornelis te üroe de; A. P. Cornclis te üroede; I. de Bruijne te Nieuwvliet; C. A. Salomé te üroede; A. F. Rosen- daal te Nieuwvliet; A. Hullu te üroede; P. J. de Ridder te Retranchement; J. van 't Westeinde te üroede; M. M. Sanders te Sluis. Voor het district IJzendijke: P. F. Oielleit te Biervliet; W. J. Naeije te Biervliet; J. W. van der Slikke te Biervliet; J. üijs te Biervliet; C. P. On - genae te Biervliet; A. van Hoeve te Biervliet; P. C. M. Maas te .Biervliet; W. A. Verplanke te Bier vliet; P. Dees te Biervliet; C. P. Thomas te Bier vliet; A. B. Bernaert te Biervliet. Voor het district Aardenburg: J. I. Puijenbroek te" Aardenburg; C. H. E. Bonte Ie Aardenburg; A. Paridaen te Aardenburg; L'. A. Mabesounc te Aar denburg; R. F. Maenhout te Sluis; L. Versprille te Aardenburg; E. Buyck te Aardenburg; P. F. de Kaestecker te Sluis. ECONOMISCHE RECHTER. Twee strafbare feiten. De 57-jarige landbouwer A. de Maat uit Stop peldijk, heeft op 19 October een varken in huis- slacliting geslacht. Op 20 October bleek hij er nog een van 172 k.g. voorhanden te hebben. De officier van justitie, mr. P. van Empel,1 vor derde voor het tweede feit 50 of 20 dagen en voor het slachten 2 maanden hechtenis. De verdediger, mr. De Rechter, wees er fevenals verdachte op, dat deze niet uit winstbejag han delde, maar om zijn hard werkend gezin extra voedsel te verzekeren. Men vergete niet, dat deze menschen 5 maal daags eten. Het vonnis luidde voor het slachten: een maand en voor het zware varken 50 of 20 dagen. Hel Inventarisatiebesluit overtreden. Bij den 50-jarigen koopman F. J. van Liere te IJzendijke werd op 2 Mei 6396 kg. tarwe op zijn scliuurzolder aangetroffen, terwijl de 34-jarlge molenaarsknecht J. F. Klaeijsen uit Biervliet deze tarwe in Maart of April voor zijn baas, Van Hou- te, naar het erf van Van Liere heeft gebracht. Beide bekenden. Tegen Van Liere luidde de eisch 250 of 25 dagen en tegen Klaeijsen 40 of 20 dagen. Mr. Kuipers zeide, dat de tarwe eerst na weken werd ontdekt, en dat v. L. geen winstbejag op het oog had, terwijl K. vervoerde op last van zÜn baas, Van Houte. die per rijwiel volgde. Het vonnis was 150 of 25 dagen voor v. L. en 25 of 10 dagen voor K. Niet Ingeschreven vee in voorraad. De volgende zaak was die tegen den 21-jarigen D. A. Kotvis uit Schoondijke en den 29-jarigen G. Scheele uit Hoek, Deiden veehandelaar die op 9 September j.l. in een weide onder Philippine resp. 9 en 7 runderen in voorraad hadden en daarmede het registratie-besluit overtraden. Het bleek, dat S. geen veeboekje had. De officier meende dat het hier ging om vette dieren voor magere uit België te kunnen ruilen en in leder geval om verboden uitvoer te bevorde ren. Hij eischte tegen beide manen 500 of 50 dagen. Mr. Kujpers hield een uitvoerig pleidooi en kwam o.a. op tegen den aanval van den officier op deze mannen. Hij bepleitte het doen hooren van deskundigen op dit gebied, waardoor men zeker een anderen kijk op het gebeurde zal krij gen. De zaak werd hierna verdaagd tot 11 Decem ber. Een Ingewikkelde aardappelzaak. In verband met verkoop en koop van vrij groote partijen aardappelen, nml. van 12000 en van 30000 kg stonden drie personen terecht, nml. de 58- jarige I. J. Nortier, landbouwer te Oostburg, de 43-jange. aardappelhandelaar J. Risseeuw uit Schoondijke en de 27-jarige landbouwer A. F. Dekkets te Lapscheure. Deze laatste was niet verschenen. Tegen Nortier, die 12000 kg aardap pelen zou hebben gekocht luidde de eisch 500 subs. 1 maand; tegen Risseeuw, die 30.000 kg van dc hand deed 2000 of 3 maanden en bij ver stek tegen Dekkers 3000 of 3 maanden. De verdediger van Nortier, mr. \V. H. K. Die leman. zeide, dat dit feit gebeurd is, voordat strengere maatregelen zijn genomen en daarom moet verdachte worden vrijgesproken of worden ontslagen van rechtsvervolging, te meer omdat het artikel der wet slaat op teelers en Nortier is dat niet. Mr. Groenewëgen pleitte voor Risseeuw en zei de, dat deze de -aardappelen wel heeft ver kocht, doch dat hij niet kon vermoeden, dat ze voor uitvoer bestemd konden zijn. Het opzet is dan ook niet bewezen. Bij de repliek heeft mr. Van Empel <fcn eisch voor Nortier veranderd in vrijspraak. De economische rechter, mr. Portheine. heeft ook N. vrijgesproken, doch R. veroordeeld tot 10000 of 2 maanden en D. tot 2000 of 2 maan den. Overtreding varkensbesluit. Een straf van 100 of 20 dagen, luidde de eisch tegen den 31-jarigen varkeushandelaar Chr. van Fraassen, die te 's-Heer Arendskerke op 14 Juni twee varke.is van meer dan 60 Kg. gewicht in voorraad heeft gehad. Dé verdediger mr. 'i'igelaar zeide, dat de vader van verdachte de varkens in voorraad had, maar niet deze zelf en hij dus niet kan worden veroor deeld. De economische rechter dacht er anders over en het vonnis luidde 75 of 15 dagen. De laatste zaak waarin een verdediger aanwe zig was. was die tegen den 36-jarigen zuiveifabri- kant L. Kooij uit Axel. die afe directeur van de speculatieve zuivelfabriek „Vlaandria" in strijd met het voedselvoorzleningsbesluit handelde door verkoop van melkproducten zonder zich te scha len onder het toezicht van de melkfederatie in Zeeland buiten Walcheren. De heer ,C. Zee, secretaris van die federatie, als getuige gehoord, deed uitkomen dat verdachte nog st6eds in oppositie i3 en dat'hij ook geen ge bruik maakt van de gelegenheid in beroep te gaan bij de betiokken commissie als hij meent door de federatie niet Juist behandeld te worden. De economische rechter wees er verdachte op, dat hij niet verstandig doet met op zijn achterste beenen te gaan staan. De eisch luidde 11)00 of 2 maanden. Mr. Tigelaar wees er op, dat verdachte zeker wei halstarrig is, maar dat hem het zaken doen wordt moeilijk gemaakt, omdat de heer Zwager man de menschen opwekt zich aan te sluiten bij de Coöperatieve fabriek te Kloosterzande. Spr. begrijpt niet,'waarom als iemand als verdachte reeds aangesloten is bij de Zuivelcentrale, ook de melkfederatie nog wat te zeggen heelt. De rechter zeide dat men zich aan de bepalin gen van hooger hand heeft te onderwerpen en veroordeelde N. tot 400 boete of 2 maanden. Gort afgeleverd. Tegen den 4i-jarigen mole'naar J. J, Luteijn te Aardenburg die gort afleverde zonder bonnen luidde de eisch 60 of 10 dagen cn het vonnis 40 of 20 dagen. Petroleumbeschikking. Tegen den 39-jarigen benzinehandelaar C. Rus ter te Goes, die 5800 liter petroleum heeft afge leverd zonder bonnen in te nemen, luidde de eisch J 250 of 50 dagen en het vonnis 150 of 1 maand. Motorbrandstofbcscliikking. Een eisch en vonnis van 10 of 5 dagen werden uitgebracht in de zaak tegen den 46-jrigen smid J. Kuzee te Nieuw- en Sint Joosland, die in 5 maanden 24000 1. motorbenzine heeft gebruikt als brandstof voor tractoren zonder vergunning van den distributiedienst. Nog eens boonen. Teggn den 34-jartgen groentenhandelaar L. Gi- deonse uit Middelburg, die 180 k.g. witte en 100 kg bruine boonen kocht zonder de vereischte bon nen af te geven, luidde de eisch 50 of 10 dagen en liet vonnis 40 of 20 dagen. Tegen den 29-jarigen groentenhandelaar A. Joosse uit Middelburg en den 50-jarlgen klein- landbouwer P. Olree. uit Serooskerke, die de boonen verkochten, luidden eisch en vonnis 5 of 3 dagen. Verstek zaken. Nog werden veroordeeld bü verstek: H. S., van Canneijt, 26 jaar slagersknecht te IJzendijke wegens het slachten van een varken tot 100 of 20 dagen overeenkomstig den eisch. Tegen de 42-jarige expeditieknecht J. van Zwecden uit Middelburg en de 30-jarigen veedrij ver P. Baljeu aldaar wegens resp. koopen en ver koopen. van 10 kg. varkensvleesch zonder bonnen ieder tot 30 of 10 dagen, de eisch was voor ieder 40 of 20 dagen. LANDBOUWER PLEEGDE MOORD OP ZIJN VROUW. Tot 20 jaar veroordeeld. De Almelosche rechtbank deed Dinsdag morgen uitspraak in de zaak tegen den Almeloschen landbouwer B. G., die terecht heeft gestaan wegens moord op zgn vrouw, gepleegd op 30 Maart 1935, nadat hg op 20 October 1926 reeds een poging had ge daan om zijn vrouw op gewelddadige wg- ze van het leven te berooven. Op 10 Juni werd de zaak door de rechtbank behan- deid, doch aangehouden voor het uitbren gen van een rapport door den psychiater dr. Beek uit Enschede. In de zitting van Dinsdag 18 November jl. werd dit rapport besproken, doch het gaf den officier van justitie, mr. Groenwegen, geen aanleiding zijn eisch levenslange gevangenisstraf te herzien. De rechtbank heeft G. we gens moord en poging tot moord veroor deeld tot 20 jaar met aftrek van preventie ve hechtenis. ALS uw lever niet voldoende LEVER.GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gat in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt n opge blazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd. u voelt u beroerd en ellendig, n ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen ztjn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PIIJ^ETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ahdei mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovex^ troffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bil apothekers en drogisten f 0.75. n SPORT v TOENEMENDE SPANNING BIT DE t ZUIDELIJKE 2e KLASSEBS. Bij het samenstellen van ons vorig overzicht bleken in de Zuidelijke 2e klassen nog 3 clubs zonder nederlaag. Dit aantal is tot één enkele teruggebracht, n.l. VVV uit Venlo. Ook deze oude club is er echter niet geheel zonder kleerscheuren afgekomen; zij moest in 2 gevallen met een punten verdeling genoegen nemen. In alle aldeelingen is 'de spanning zeer toege nomen en over het uiteindelijk resultaat valt in de meeste gevallen nog ma.ir weinig te voorspellen. In de afdeeling C is VVV echter wel bijna onbe reikbaar geworden, terwijl in afdeeling B het Heer- lensche WH zoo goed als zeker degradatiewed strijden zal moeten spelen. De strijd om de zoo belangrijke 2e plaats is overal nog bijzonder hevig. Aan spanning is dus geen gebrek. Bleyerlieid's voorsprong sterk geslonken In afd. A. leek Bleyerheide voetstoots op den titel af te stevenen. Het wel zeer eigenaardige teit deed zich toen echter voor, dat zij na 7 gewonnen wed strijden, plotseling op eigen terrein met niet minder dan 50 van Miranda verloor. Wel herstelden zij zich de week daarop, door met een half dozijn doelpunten Kolonia te verslaan, maar Zondag j.l. was het weer hopeloos mis en werd met dezeltde cijfers van Laura verloren. Door deze uitslagen is de voorsprong van Bleyerheide tot 1 puntje terug gebracht. We zijn benieuwd naar den uitslag van den Zondag te spelen wedstrijd tusschen de num mers 1 en 2. Waubachtsche Boys, Miranda en Limburgia, welke beide laatstcn zich na een .slecht begin, keurig hebben hersteld, staan gereed bij den eerstvol- genden misstap de leiding over te nemen. Het zal dus in de mijnstreek zeker nog spannen. KKONS staat in deze kiassc met 2 jiunten onder aan. De stand aan den kop is thans: Bleyerheide 10 8 0 2 30—21 16 Waub. Boys 10 6 3 1 32—17 15 Miranda 10 6 2 2 31—20 14 Limburgia 9 5 2 2 24^10 12 Heer van de eerste plaats verdwenen. In aid. B heeft het pas gepromoveerde Heer ten slotte de eerste plaats aan Maurits moeten laten. Zelfs werden ze ook nog van de 2e plaats ver dongen door Sportclub Ernina. Wet is de kans op de 2e plaats voor Heer nog aanwezig, maar we vreezen dat de beide leiders den buit wel onder elkaar zullen verdeelen-. Ook Sittardsche Boys en Willem I kunnen nog gevaarlijk worden, maar de eerstvolgende misstap bcteekeiii uitschakeling. WH $taat hier niet 2 punten uit 10 wedstrijden hopeloos onderaan. De achterstand bedraagt thans reeds 5 punten cn van ophalen is hoegenaamd geen sprake meer. De bovenste Helft ziet er hier als volgt uit: Maurits 10 8 1 1 41—19 17 Sportclub Emma 10 7 1 2 208 15 Heer 10 5 3 2 36—23 13 Wiliem 1 11 5 2 4 30—33 12 Sitt. Boys 10 4 3 3 2522 II VVV's positie bijna onaantastbaar. In afd. C is de positie van het leidende VVV bijna onaantastbaar gewoiden, mede doordat de concurrenten van de twee gelijke spelen geen pro- lijt wisten te trekken. Is de definitieve bezetting van de bovenste plaats door VVV dus bijna een vaststaand leit, voor de 2c plaats is de spanning ten top gestegen. Niet minder dan. 4 clubs dingen nog nice en van het uiteindelijk resultaat valt nog niets te zeggen. Weert 19u8 is uit de kopgroep verdwenen, terwijl De Valk en Kniping zich naar boven werken. Voor de onderste plaats is ook hier de spanning nog niet geweken. Viost en Tegelen staan met 3 punten samen onderaan, met een achterstand van 5 punten. Hieronder volgt de leidende groep: VVV 10 8 2 0 29—10 18 Brabantia 10 6 1 3 24—19 13 Helmondia 10 5 2 3 2512 12 De Valk 10 5 2 3 21—12 12 Kolping SDW 10 5 2 3 29—23 12 In afd. C boekte de Baronie Zondag j.l. de eerste nederlaag en dit kostte haar tevens de bezetting van de le plaats. RKTVV, die tot heden de Baronie- menschen steeds op den voet bleef volgen, nam de leiding over. Het zal moeite genoeg kosten ze daar weer weg te krijgen. TSC. die thuis groote over winningen blijlt boeken, is thans een ernstige con current geworden, evenals trouwens TOP uit Oss, zooals uit den stand blijkt. In de onderste helft komt leven in de brouwerij. De beide staartclubs SVD en Zwaluw wonnen Zon dag j.l. beiden, laatstgenoemde zelfs van de Baro nie, waardoor de positie van Hero, met slechts 1 punt meer dan de hekkensluiters, ernstig is ge worden. De kopgroep ziet er als volgt uit: RKTVV 10 7 2 1 40—21 16 De Baronie 10 6 3 I 2314 15 TSC 10 5 3 2 39—28 13 TOP 9 4 3 2 22—22 II Z.K.B. De uitslagen van Zaterdag warén Karapioenscompetitie V.K.V.Blauw-Wit 28. Klasse 111 B Waarde—D.S.V. 3—1; S.D.O.— T.O.ü.O. 3 21; Vios 2Volharding 3 11. Wintercompetitie Walcheren W.ZjM.T.Ü.P. 1—1. Door bovengenoemde uitslag is „Blauw-Wit" kam pioen geworden van de 2e Klasse van de Onder- afdeeling Zeeland van den N.K.B. Dé standen luiden thans EINDSTAND KAMPIOENSCOMPETITIE. Blauw-Wit 4 3—^.1 6 147 Swift 2 4 2 I I 5 8—6 V.K.V, 4—131 5—14 Eindstand Klasse DIB. D.S.V. 12 8 2 2 18 26—16 S.D.O. 12 8 1 3 17 38—18 S.V. „WAARDE" 12 7 1 4 15 32—25 Unit3S 12 5 2 5 12 26—18 T.O.G.O. 3 12 4 3 5 11 23—27\ Volharding 3 12 3' 3 6 9 20—25 Vios 2 12 0 2 10 0* 1043 Vios 2 2 winstpunten in vermindering w.n.o. tegen T.O.G.O. op 30 Augustus 1941. WINTERCOMPETITIE. Swift 3 1 1 0 0 2 9—2 Swift 4 1 1 0 0 2 3—1 W.Z.M. 2 0 111 2—4 T.O.P. 2 0 111 3—10 Madjoe 2 V.K.V.—BLAUW WIT 2—8. De laatste wedstrijd in de tweede klasse kampi oenswedstrijden van den Z.K.B. heeft Zaterdag plaatsgevonden met als einduitslag een 82 over winning voor de gasten. Deze allesbehalve verhef fende wedstrijd, grootendeels te wijten aan het feit, dat V.K.V. met slechts vier heeren kon verschijnen en tegen een volledige bezetting van Blauw wit moest optornen, eindigde met een niet onverwachte overwinning der gasten, hoewel V.K.V. aanvanke lijk meer kansen kreeg en trachtte te benutten, zoodat het groote verschil geenszins de ware ver houding weergeeft. De rust ging in met 31 voor Blauw Wit, doch daarna viel er haast geen span nend moment meer te beleven, 1 Blauw Wit heeft zijn kampioenschap gewonnen, doch met geen fraaien wedstrild. Overigens kan men van deze korfbalclub zeggen, dat het kampioen schap haar ten volle toekomt. SEOLTO II—MADJOE III S—0. In verband met de lastige verbinding werd deze wedstrijd in Goes op het veld van Togo, in plaats van te 's-Heer Arendskerke gespeeld. In het begin trachtte Seolto een overwinning te forceeren en werden enkele goed opgezette aan vallen bedorven door slordig en gedekt te doelen. Voor de rust zien echter beide twaalftallen geen kans een doelpunt te maken. Na de rust ko.mt Madjoe III flink in den aanval en onverwachts is het toch Seolto die met een schot van den heer Schipper de leiding neemt. (10). De Madjoe III- aanval onderneemt eenige aanvallen en worden goed gesteund door het middenvak, maar doel punten komen er niet van. Seolto komt lang zamerhand flink opzetten en na 30 minuten spe len brengt de heer Leenderse de stand op 2—0. Kort voor het einde maakt mej. Van Hekken er 30 van. De leiding was in de goede handen van den heer Haasdonk. ROnDA—KWIEK 0—0. Zaterdag speelden de adspiranten-twaalftallen van V.K.V. en Swift een vriendschappelljken wedstrijd. Kwiek verscheen met eenige, nieuwe spelers en speelsters en Rohda met degenen, die nog geen of weinige wedstrijden hadden gespeeld. Voor de rust werd er beter gespeeld dan nadien en het was te bemerken, dat er goede spelers onder het jonge volkje zit. Beide partijen kregen eenige (Joelkansen, die echter vruchteloos bleven, zoodat de eindstand 00 vertoonde. PUNTENOVERWINNTNG VAN LUC VAN DAM OP GUSTAV EDER. In Den Haag werden gisteravond onder groo te belangstelling interessante bokswedstrijden gehouden, waarvan de voornaamste partij onge twijfeld was tusschen den Duitschen welterge- wichtkampioen Gustav Eder en onzen Nederland- sclien kampioen Luc van Dam. 7 Het is een niet geheel bevredigend gevecht geworden. Wel heeft onze landgenoot de over- winning weten te behalen door zeer taktisch te werk te gaan. Hij riskeerde niets. Eder trachtte voortdurend een linksche te plaatsen op de maag streek, in de hoop, dat Van Dam zijn dekking in de hoogere regionen-zou verwaarloozen, waar door Eder dan de kans zou krijgen met een gcede rechtsche een snelle beslissing te forcee ren. Van Dam was evenwel op zijn hoede. Zoo duurde het gevecht rondenlang voort, zonder dat ook maar eenige verandering te bespeuren was in de taktiek der beide boksers. Het werd daar door voor het publiek een eentonige vertooning. 1-Ioogstc zelden slaagde onze landgenoot erin door de dekking van den Duitscher heen te komen. Pas in de achtste ronde kwam er eenige teekening in den strijd, toen Van Dam erin slaagde met eenige goede stooten een paar kost bare punten in de wacht te sleepen. Het einde kwam dan ook zonder dat een beslissing was verkregen. De jury kende Van Dam een over winning op punten toe. Onze landgenoot behaal de hiermee een fraai succes. BURGERLIJKE STAND VLISSINGEN. Van 27 November—1 December. Ondertrouwd: L. Everaars, 22 j. en M. C van der Maden, 22 j. C. de .Waard, 24 j. en L. C, Compeer. 23 j. Geboren: Johannes Comelis, z. v. P. F. J Tienpond en T. Wissekerke. Johannes Adriaan, z. v. C. J. Corré en S. W. de Vos Overleden: G J. de Koek,, 66 j. man van M. Vader. M. Schroevcrs, 70 j. vrouw van J. Jobse. VEER. Over de maand November. Getrouwd: Jacob Juiyper, 27 j. en Maria Anna Margaretha Minneboo, RITTHEM. Over de maand November. Geboren Paulina, d. van Jacobus Stroo en Janna de Groot. NIEUW- EN ST. JOOSLAND., Geboren":* Adri aan Maarten, zoon van H, v. d. Velde en M. F Krausz. Getrouwd: A. J. Duine, jm. 30 j. en A. K. c° e li ksj.va"Waarde'jm-29 J-e" KATTENDIJKE. Geboren: Elena Cornelia, dochter van Nicolaaa van«den Berge en Johanna Kcpmels. Overleden: Mattheus van de Velde, 80 jaar, man van Maatje de Korne. MARKTBERICHTEN MIDDELBURG. Veilingsver. „Walcheren". Veldsla 1—2, Spruiten 12,80—26, Witlof 2(4-25, Koolrapen 1.702.10, Breekpeen 2.107.50, An dijvie 4.80—6, Ilerfstknollen 2—2.50, Waspeen 7.50, Kroten 24.50, Savoye kool 3.80—5.50, Roo- de kool 3.80—4.80, Boer.ekool 4.40—5.50, Witte 2-40—;3j Prei 4—7, alles per 100 kg.. Peen 6—7.o0, Selderie 4—7, beide per 100 bos. Knol- selderie 3—7.50, Ramenas 24. bloemkool 6—14. alles per 100 stuks. Peterselie 34 ct. per chip. YEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND". ÜOES, 2 Dec. Appels Goureinetten 16.50—37: Jonathan 2253; Zure Bellefleur T3.5032; Cam- pagnczoet 13.50—22; Zoete Bellefleur 11.50—18.50- Zoete Ermgaard 13.30—32; Kroel- en valappels 5— 12. Alles per 100 kg. Br_etierode 11.50—27; Comtesse de Paris 11.j0—38; Giescr Wildeman 11.50—38; Kleiperen 11.50—24; Pondsperen 11.50—24; St. Remy 11.50— 2-1; Wmterlouwtjes 11.50—24. Alles per 100 kg. Mispels 3335 per 100 kg. Hazen 4 per stuk. VEEMARKT BOTTERDAM. Dinsdag werden ter veemarkt te Rotterdam aangevoerd 2126 dieren, waarvan 1274 runderen, 27 paaruen. 58 veulens, 86 schapen. 296 nuchtere kalveren, 207 graskalveren en 178 bokken en gei ten. Prijzen per stuk: melkkoeien 660, 520, 400; kalfkoeien 650, 525, 400; varekoeien 430, 325, 275; vaarzen 395, 305, 220; pinken 300, 220, 185; gras kalveren 200, 150, 75. De aanvoer van graskalveren was korter met redelijken handel en prijshoudend. Melk- en kalfkoeien: aanvoer iets groot er met tragen handel en de prijzen van vorige week waren met moeite te handhaven. Varekoeien: aanvoer als vorige week met slee penden handel en iets .lager prijzen. Vaarzen en pinken: aanvoer flink met slechten handel en iets lager in prijs. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 4 DECEMBER 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Morgengesprekken voor den boer. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgym. 7.55 Gram. 8.00 BNO; Ber. 8.15 Gram. 8.35 Ochtendgym. 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met piano. Als intermez zo: Viool en fluit met. piano (opn.) 12.00 Ama- bailasextet. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 John Kristel en ork: en so list. 13.45 Gram. 14.00 Piano. 14.35 Gram. 15.00 Orgel en zang. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Gods dienstige lezing. 16.20 Gram. 16.45 „Onder oude platanen", romantisch progr. (met muzikale il lustratie). 17.15 BNO: Nieuwsr, econ.- en beurs- ber. 17,30 Omroepork, e"n Klaver Drie met piano. 18.30 Sociale zorg. 18.45 Gram. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Radiotooneel. Vanaf 20.15 voor Radio-Ccntralcs met lijnverbinding. 20.15 Om roep symphonie-ork. en solist. (21.0521.15 Gram) 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Engelsche uitz. of Gram. 22.15 Gemengd Operette-koor en omroepoik. en solisten (opn.) 23.10 Gram. 23.30 24.00 Klaas van Beeck en ork. (opn.). HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15 Gram. 7.30S.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Ned. licdéren (opn.) 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Ensemble „Derkwint- slag". 11.45 Orgel. 12.00 Boyd Bachman en ork. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Ensem ble Jack der Kinderen en solist. 13.45 Voordr. 14.00 Salonork. en piano. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Cello en piano. 16.00 Musette-ork. en so list. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Kamerork. „Ars Nova et Antiqua". (18.1518.30 Sport en lichamelijke opvoeding). 19.00 Actueel halfuur. 19.30 St. Nicolaasliedjes (gr. opn.) 19.45 Cause rie „Brandende kwesties". 20.00 Concert voor de Duitsche Weermacht. (Vanaf 20 15 voor Radio- Centrales met lijnverbinding) 20.45 Voordr. 21.30 Vervolg wan 20.00. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Toelichting op het weenaachtaberlcht. 22.10 22.15 Avondwijding,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2