Bontmoftasch üaisgn uus-snuin Luchtalarmvoorbij Heeren VREUGDE BOLSJEWISME EN KAPITALISME. (Van onzen Haagsehen correspondent.) In het huidige stadium van den oorlog, den strijd aan het Oostfr zien wij bol sjewisme en kapitalisme broedelijk veree- nigd. Is dat alleen een politieke toevallig heid of heeft deze alliantie misschien ook een dieperen zin? Bestaat er een zekere overeenstemming tusschen bolsjewisme en kapitalisme, waardoor het mogelijk was, dat de Angelsaksische landen de bol werken van het kapitalistische stelsel en de Sovjet-Unie de draagster van het bolsjewistische „ideaal" elkaar vonden op een gemeenschappelijke basis? Wie zich de moeite 'wil getroosten, bol sjewisme en kapitalisme in hun practische uitwerkingen op eenige belangrijke levens gebieden, te vergelijken, zal ifi dit opzicht tot verrassende ontdekkingen kunnen ko men; ontdekkingen, die inderdaad een veel zijdige verwantschap aantoonen. De overeenstemming begint reeds, hij den geestelijken oorsprong dezer beide rampzalige grootmachten. Want beide sy stemen zijn wettige kinderen van de ideeën uit 1789. Dit mag overigens als bekend worden verondersteld. Het is genoeg, deze, wereldmachten in dit opzicht „aan hun vruchten te kennen". Engeland en met name Amerika gaan er prat op „democratieën" te zijn en in onze dagen trachten zij den staat van Stalin in hun landen wat meer populaidteit te bezorgen, door ook de Sovjet-Unie te omhangen met een waas van democratie; zij het dan met een wel wat doorzichtig waas% Zoo beroept men zich erop, dat in de Sovjet-Unie „verkiezingen" en derge lijke fraseolcgische uiterlijkheden plaats vinden. In feite worden echter zoowel de Vereenigde Staten als Rusland geregeerd door dictators, die precies hetzelfde zijn en doen, wat men den leiders der autoritaire staten verwijt te zijn en te doen. Roose velt is immers een even groote en eigen zinnige alleéfiheerscher als Stalin. Dat de een zich van - onwelgevallige onderdanen ontdoet door uitmoording, terwijl de ander zich tevreden stelt met een politieke „Kalt- stellung", is slechts een verschil van graad, en niet in wezen. Om de meening van het volk bekommeren zij zich geen van beiden. De één drijft zijn land tegen den zin van de meerderheid van het volk in den oorlog, terwijl de ander, evenzeer tegen den wil van zijn onderdanen, een wereldrevolutie nastreeft. De overeenstemming tusschen bolsjewis me en kapitalisme wordt nog grooter, wanneer men nagaat, wie onder beide systemen tenslotte de vruchtgebruikers zijn. In beide gevallen zijn het de slechts zeer dunne bovenste lagen der bevolking, die bovendien veelal nog van anderen- af komst zijn dan de meerderheid van het volk. Mogen wij b.v. een onafhankelijk Amerikaansch tijdschrift, „National Ame rican", gelooven, dan worden in Amerika de kleeding-industrie, de geldmarkt, het theater- en bioscoopwezen, de pers, de ra dio, telefoon en telegraaf, het verkeerswe zen, en de levensmiddelenindustrie voor 70 tot 99 door de Joden belieerscht, waardoor dan alle politieke en maatschap pelijke sleutelposities in Joodsche handen zijn. In de Sovjet-Unie is 'zulks al niet veel anders. Terwijl de Joden nauwelijks 2 van de totale bevolking uitmaken, hebben zij in de hoogste kringen der bolsjewisti sche partijleiding een overwegende meer derheid. De bevolkingscijfers van Moskou, de Sovjet-centrale, toonen dit reeds, aan: terwijl het inwonertal van Moskou tus schen 1920 en 1926 met ongeveer 50 toenam, nam het aantal Joden in dien zelfden tijd 364 toe, New-York vertoont eenzelfde beeld: in 1910 woonden in New York 1,2 millioen Joden en in 1935 reeds meer dan 3 millioen. Ook op het gebied van de volkswelvaart valt menige overeenkomst te constateeren. Volgens een officieele mededeeling der bevoegde Amerikaansche instanties is niet minder dan een derde deel van de bevol king der Vereenigde Staten ondervoed, slécht gehuisvest en slecht gekleed. Dit is geen vijandelijke propaganda, maar ge lijk gezegd een officieele Amerikaan sche mededeeling, waarvan Roosevelt zelf zich in zgn verkiezingsrede heeft bediend. De hooge levensstandaard der groote mas sa in Amerika is een sprookje. In de hoo- gere kringen is het uitstekend; bij de mid denlaag gaat het wel, als tenminste de conjunctuur mee is, maar onder de breede volksmassa is het veelal droevig gesteld. En hoe het in dit opzicht in het paradijs van Stalin is, behoeft wel niet nader be schreven te worden! Tenslotte wijzen wij nog op den boeren stand, den grondslag, van elk gezond volks leven, In de Sovjet-Unie is geen zelfstan- aige boer meer te vinden. De boerenstand is daar óf uitgemoord óf tot landproleta-' riërs, gedegradeerd. Tot Juli 1938 waren ongeveer 18.8 millioen der voormalige zelf standige boerenhoeven d.i. 93 opgeheven; 20 millioen mensehen onder wie de bekwaamste boeren, waren als „koe laken" gedood of verhongerd. Het inkomen der thans in gedwongen staatsdienst wer kende landproletariërs bedraagt 59 tot 70 roebel per jaar, benevens een onvoldoend loon in natura; een paar schoenen kosten daarentegen 200 300 roebel en een cos- tuum 800'roebel! Op gelijke wijze wordt ook de boeren bevolking der Vereenigde Staten uitgebuit. Alleen reeds tusschen 1914 en 1936 daalde hier het aandeel der boeren in het totale volksinkomen met ongeveer 40 Ook de onteigening schrijdt steeds voort: in de laatste 5 jaren verminderde het aantal zelfstandige boeren met een derde deel, terwijl de levensstandaard van meer dan 30 der overgeblevenen gelijk gesteld kan worden met die der „slums" in de groote steden. Het gaat dus al aardig aan op het in de Sovjet-Unie heerschende peil! Zoo zouden nog meer parallellen tusschen bolsjewisme en kapitalisme getrokken kun nen worden, b.v. ten aanzien van den vrouwenarbeid, de kinderbescherming, enz. Het grondbeeld is hetzelfde; het eenige verschil is, dat de heerschende kliek in de Sovjet-Unie zich sterk genoeg voelde, om tegenover de overheerschte massa zon der masker op te treden, terwijl de boven ste laag der Amerikaansche bevolking zich nog in een min of meer ideologlschen man tel hult. De methoden mogen nog ver- Buisje 6 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct. KUNST ASTA SüDHAUS. Voordrachtskunstenares van Europeesche vermaardheid. De werkgemeenschap Walcheren van de Nederlandsch-Duitsche Kuituurgemeen schap had gistermiddag in het Schutters hof te Middelburg de bekende Duitsche voordrachtskunstenares Asta Südhaus en de Nederlandsehe componiste Meta Heij- blom-Overmaas te gast. Met asl omlijsting de wanden van de oude zaal van het vermaarde schutters gilde St. Bastiaan heeft Asta Südhaus, die over een warm, donker geluid be schikt, en die met behulp van een enkel gebaar een wereld van verbeelding kan scheppen, gedichten voorgedragen van Duit3che meesters, die in de afgeloopen zeven eeuwen de schoonheid en het men- schelijk hart door middel van rhythme en klank voor het nageslacht hebben ver ankerd. Een frêle figuur tegen een achtergrond van glas in lood; een epressief gelaat; een stem, die alle emoties gestalten kan ver- leenen, een simpel handgebaar, ziedaar de samenvatting van de groote kunstena res, die Asta èüdhaus heet, optredend in de serene rust van Middelburg op Zon dagmiddag. Een in haar banden gekluisterd pu bliek volgde in ademlooze spanning deze dichterlijke wandeling door Duitschland's 'verleden, en het wachtte zich zich de door de kunstenares opgeroepen wereld door applaus te verstoren. Het programma ving na een korte in leiding der voordrachtskunstenares aar! met. een loflied op de Duitsche vrouw van Walter van der Vogelweide en met oude volkspoëzie. Hierna volgden gedichten van Von Droste Hulshoff, Möricke, Schiller, Höjderlin en Goethe. Het tweede gedeelte van den middag was gewijd aan poëzie uit de jaren 1914- 1918 aan Duitschland na het sluiten van het verdrag van Versaillesen aan het oeuvre van de jongste Duitsche dichters. Alle verzen werden met voortreffelijk inzicht en met bewonderenswaardige be- heersching van geluid, mimiek en gebaar voorgedragen. Een groote kunstenares had haar auditorium een kunstzinnigen blik laten slaan in het verleden van een volk, dat geleden, maar daarna gestreden heeft. Mevrouw Meta Merjblom-Overman, Zeeuwsche van geboorte, heeft door mid del van haar talent en van klassieke pi ano-composities de voordrachtskunst van Asta Södhaus in een prachtige omlijsting geplaatst. Ook deze kunstenares gewerd een hartelijk applaus. De heer Lanvver heeft de beide kunste naressen vóór haar optreden in Middel burg begroet. De voorzitter van de werk gemeenschap Walcheren heeft haar na af loop van den kunstzinnigen middag blo^ men overhandigd en een vergelijking ge trokken tusschen de gastronomische fes tijnen, die vroeger in de oude schutters- zaal zijn gehouden, en het cultureele fes tijn, dat nu plaats had gevonden. De middag werd bijgewoond door den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zeeland en mevrouw Münzer. We mogen dankbaar zijn, dat mevrouw Südhaus, deze kunstenares van Europee sche vermaardheid, den weg naar Neder land en ook naar Zeeland heeft gevonden. We hopen, dat mevrouw Heyblom voor de geipeenschap Walcheren ook eens haar eigen composities zal komen vertolken. v. d. Berg. (Ongecorrigeerd. RECHTSZAKEN RECHTBANK MIDDELBURG. 'Beëediglng. Ter openbare terechtzitting is beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Domburg, de heer B. Goedbloed/ ambtenaar ter secretarie. Faillissement. Het faillissement van C. J. Warrens, destijds manufacturier te ferneuzen, is geëindigd wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst. Curator mr. G. Tichelman. Hooger beroep. L. J. M. Blondeel, 63 jaar, handelaar te Aar denburg heeft hooger beroep aangeleekend tegen het vonnis van den Economischen Rechter waarbij hij wegens overtreding van het Landbouwinventari- satiebesluit is veroordeeld tot 7 maanden gevange nisstraf. C. de Nood, 42 jaar, landbouwer te Waterland- kerkje heeft hooger beroep aangeleekend tegen het vonnis van den Economischen Rechter waarbij hij wegens overtreding van het Landbouwinventarisatie- besluit is veroordeeld tot I maand gevangenisstraf. ZWARE STRAF VOOR CLANDESTIEN SLACHTEN. De economische rechter te Leeuwarden ver oordeelde den 39-jarigen veehouder Auke Coe- hoorn te Korteweg. wegens het slachten van een varken, tot een jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en verbeurd verklaring van den veestapel. schillend zijn, het doel is hetzelfde: het imperialisme vaif het geld, van de macht en van den geest. SPORT VOETBALUITSLAGEN. Ie klasse. District l StormvogelsFeijenoord 12; DOS ADO 2—7: VUC>-DFC 4—2; Ajax—DWS 1—1 Xerxes—EEJO 2—1. District II Blauw Wit't Gooi 32; Haarlem VSV 3—6; Sparta—Hermes DVS 5—2; Emma— RFC 4—1; DHC— HBS 3—2. District IIINECWageningen 11; Heracles AGOVV 02; Enschedesche BoysHengelo 21; TubantiaEnschede 14; PECQuick 01. District IV NAC—Eindhoven 02; MVVRoer mond 2—0; Willem IILonga 32; Spekholzerjieide NOAD 4—0; Ficus—PSV 2—4; Helmond—BW 0—3. District V HSCVelocitas 12; Heerenveen Sncek 3—1; LSCLeeuwarden 41. 2e Klasse E Middelburg—DOSKO 4—1; Alliance RBC 40; De ZeeuwenVlissingen 07; Breskens RCS 1—1. Derde klasse N Goes 2Zeelandia 35; Wal cherenDe Zeeuwen 2 23; EMMTerneuzen 2 72; Vlissingen 2Breskens 2 20. Derde klasse O Corn. BoysTerneuzen 26; OostburgSluiskil 11; Axel—Schoondijke 121; IJzendijkeBiervliet 13. DE ZEEUWEN—VLISSINGEN 0—7. Vlissingen heeft een verdiende overwinning op het De Zeeuwen-elftal Behaald. De score doet vermoeden, dat deze overwinning gemakkelijk behaald, is, maar het tegendeel is waar. In het veld waren de partijen vrijwel tegen eikaar op gewassen. Manr de Vlissingen-voorhoede onder vond niet dien grooten tegenstand van de zwalc- spelende De Zeeuwen-backs als de De Zeeuwen voorhoede van de uitstekende, zich telkens weer herstelllende Vlissingen-achterhoede. Daarbij kwam dat De Zeeuwen voor de ririt enkele malen pech hadden met schieten. De Zeeuwen beschikken over elf spelers, die stuk voor stuk hard werken, maar technisch minder zijn dan de Vlissingen-spelers; behalve Lei'nse en Smit, die niet voor de Vlissingen- spelers onderdoen. De Zeeuwen-halflinie vervalt steeds weer in dezelfde fout, te ver achter te blijven. Hierdoor ontstond een groote gaping in het middenveld, welke door de beide binnen- spelers aangevuld moest worden. De voorhoede werd daardoor zeer verzwakt. Bij Vlissingen is dit onderdeel veel beter verzorgd, al verviel rechtshalf Butz ook nog wel eens in deze fout. De Vlissingen-spil was dë meerdere van den De Zeeuweir-pil. Zijn plaatsen en opstellen was beter verzorgd. De Zeeuwen-baeks staken wel zeer scherp tegen de Vlissingen-backs af. Laatstge noemden vulden elkaar prachtig aan. Zij waren een onoverkomelijk struikelblok. De Zeeuwen backs daarentegen misten vaak en werkten slecht weg. Ook de Vlissingen-doelman was goed, terwijl ook de De Zeeuwen-doelman niet veel aan de doelpunten kon doen, daar zij alle van dichtbij gemaakt werden. Het spel gollue snel en gelijkmatig op en neer, waaruy al un eot bnjkt aac ue v nssmgen-vuor- nüeue veel gevaario^er is. De Zeeuwen-aanval len stranuen uijaa ane op de neeute VuSMUgen- veideuigrng. Na pim. lu mm. neemt Vnsaingen uan ue le.amg door Van de Jx-asteeie, die nanuig van een aar^ei.ng in De Zecuwen-acnveinotue geuiuiii maant to1 j- 2o nun. later ge.uüt het uenzeüden speicr een voorzet van liurcs pracn- ng in te scineLtn (u2). ue Zeeuwen nomen nu in het .offensief en we ten een veiiuiieei'uerneiü te vermogen, maar aue ue ^eeuwen-aamarieu roopeu ciouu op ae Vns- singen-oacKs. iv a ae rust is De Zeeuwen-rechtshalf Van Hoek vervangen uoor uoue, nevgeen een veizwaxkuig uciceituiue. uaugzaiuernaad komt Vlissingen Scteus meer in aen' aanvai en recntsbuiteii v an uer ücuaar seniel na lo min. hard op net ue z.eeuwen-uoei. ueli ue Zeeuwen-speier doet oen oai van neming veranderen,, waarop de bal bui ten ueieik van den ue ueeuwcii-uoelman in het net veruwünt (.0üj. Iva 2o min. doeipuut rechts om ten va a uer Senaat prac.ntig met een kemard scuot (Ui). Even later is net weer Van uer Senaat. die in een buuenspei-positae een bal toe- gespee/a Knjgt en inscmet, maar cle Dal springt van aen oumenkant van ue rac terug en belanot oij linksbuiten Feeman, aie niet aarzelt (0—b). .vu voigeu ue doelpunten Kort na ernaar. Van ue Kasteem verschalkt met van uer Scnaaf de /.eeuwea-aenternoeae en doelpunten (06). Vlaic nierop uoeipuni van de Kasteeie nog eenmaal op souiuerenue wijze 10In de resteerende mi nuten worut er «oor De Zeeuwen ilimc gewerat om de eer te redaeii, maar ue Viissiugen-acnter- nocuö gaf geen krimp. Scheidsrechter Le Due ie:uue uitstekend. MIDDELBURG—DOSKO 4—L De tweeue ontmoeting tusscuen Middelburg en Dosko oraent den Miuueiourgeis een nunuer twijicl- acimge overwinning uan ue eerste. Eu nog geven oe tijiers geen sprekend beeld van de kraents- verhouuing. Middeiourg was uen geheelen wed- stiijd' door de sterkste en waren niet alieriei kle.ue tcge.ispueuen, de lat en last but not least de Dosko- uueimait bij verscniiienue aanvallen in aen weg gekomen dan zou ue score aanmerkelijk hoogei geweest zijn Vooral het eerste aeel van uen wcusirijd o.erspeeiue Miuuelburg de tegenstanders gelitei en ue 31 voorsprong niet ue rust was Means een magere betooiimg voor het vaak su blieme spel der voornoeue. bosko's verdediging was lang niet slecht, doch tegen dezen Midueiuurg ui uk zuuden zwaardere veruemgers niet oeslanu blijken te zijn. De miudeniime uer gfoen-witien zat bijwij.en niet meer aciuer uuch in uen aanval en het groote open veld lussclien aciuerspeiers en niiddeiilinie zuu voor een vluggere aanval zeker een uankoaar operatieierrein geweest zijn. In uezen weus.rijtl ecUicr .was ue Miadeiourgscne deiensie niet uc nuuocnlinie in staat om het gat direct op te vullen ais eén van ue menigvuiuige aanvallen aigesiagen. weru, voordat de tegen sta.iut*i gcvü-ilijk kon worden. Atiddelourg's ver dediging kreeg geen zware aanvallen le verduren, al waren zoo nu en dan ue teveel vrij gelaten bui tenspelers in een lede ren wei eens iicei uient het uoei genaueru. het bewegelijkste ueel van Uen Aiiuueiourg aanval ïag rectus en uit was niet voor een gering ucel le uanken aan het prachtige tac tische weik van Koster, die een keurige partij speelde. Dat hij in ue tweede iiellt moest uil- vallei". beleekcnue een verzwakking. Verdediging en Miüdenlinie van Uusko hebben beigen werk moeten verzetten om het ontstuimig aanvallende Middel burg het hoofd te bieden, terwijl ue aanval liier- uuur vrijwel werkloos bleet en zijn capaciteiten niet kon toofien. Dc doelman uer bergenaars deed vee! en goed werk. Scheidsrechter Meuimeestei pakte den wedstrijd goed aan en was zeer conse quent in liet besiranen van zelfs geringe over tredingen. hierdoor heelt hij ongeiwijield bereikt, dat ue wedstrijd een goevl verloop had Vooral te gen het einde van den wedstrijd, toen de vermoeid heid, tengevolge van het ontzaggelijk zware veld, de spelers prikkelbaar maakte wist hij door flink optreden den wedstrijd binnen de" perken te houden. Ueeus spoeuig na het begin nam Middelburg de leiding door een scherp schot van A. Jongepier. De linksbuiten van Dosko bracht partijen op gelij ken voel. Prachtig samenspel, waarin Vogel en» Merk met Uutermans als de schutter een voorname rol speelden, bracht tenslotte drie goede doelpun ten vuil ue schoen van Uutermans. Deze wedstrijd heelt. bewezen, dat met een Middelburg op volle kiacht geducht rekening gehouden moet worden. BRESKENS—R.C.S. Breskens zag zich in de laatste minuten van dezen wedstrijd de welverdiende overwinning ont gaan door een, volgens veter meerling, buitenspcl- uoclpunt van den K.U.S.-midvoor Wanjon. breskens had na de zware nederlaag van de vorige week ^gen denzellden tegenstander wel wat gueu te maken. Er werd flink aangepakt, waardoor ue thuisclub vrijwel den heelen weusirijd het initia tie! bezat. Üe thuisclub had het clttat van de vo rige week geheel gewijzigd. J. Fenijn was linkshalt-, opgesteld; Jacobs speelde rechtshait; de voorhoede speelde in de volgende tormatie Neuféglise, De baare, De Lobel, H. Venijn en Klerks. Voldaan heelt deze linie niet. De Lobel, hoewel een hard werker, toonde niet de aangewezen aanvalsleider te zijn. Zijn vleugelspeler betrok hij geen enkele maal in liet spel. Verscneidene kansen werden door hem verknoeid. Een groote fout van hem is. dat hij teveel tijd noodig hefeft om tot een schot te komen. De linksoinnen der thuisclub speelde een zwakke partij, ue overigen blonken ook niet bepaald uit, al speelden ze niet onvoldoende. Deze factoren droegen er toe bij, dat er zoo weinig doelpunten kwamen, daar de R.C.S.-verdediging, hoewel niet erg snel, deze voorhoede wel in haar macht had. Schout bezondigde zich o.i. hierbij enkele malen aan te forscli spel. Het beste deel van de Brcskens-ploeg was de middenlinie. De beide halispelers legden de R.C.S.- vieugels geheel lam, terwijl het miudentrio door de BresKens-verdediging uitgeschakeld werd. Zoo ging van dc R.C.S.-vourhoede weinig uit. Het beste deel bij R.C.S. was eveneens de middenlinie, in 't bij zonder Wanjon viel hierbij op. De beide doelver- dedigers hadden weinig moeilijke schoten te keeren, en maakten beiden enkele fouten, die echter niet afgestraft werden. De hulpdiensten rukken in, ieder hoopt, dat zij niet metterdaad behoefden op te treden. Grijp dan nog niet dadelijk naar cTe telefoon, j'ndien idtt fuef werkelijk noodzakelijk ïs; de telefooncentrale werkt nog op volle toeren; zij zal er. U dankbaar voor zijn als U nog even wacht met het vragen van verbinding; dankbaar zullen ook zij zijn, die misschien wèl dringend hulp noodig hebben. Bedenk, dat Uw telefoontje een snelle hulpverleening in den weg kan staan. Wilt gij Uw Vrouw of Verloofde verrassen met een nuttig ST. NICOLAAS-CADEAU? Koopt dan een warme Nog in verschillende kleuren in voorraad. Badhuisstraat 59 - Tel. 451 - Vlissingen. LET OP HET JUISTE ADRES. Breskens toont al spoedig sterker te 2ijn dan R.C.S.. Haar middenlinie steunt goed, waardoor de voorhoede telkens aan het werk gezet wordt. De Lobel verknoeit daar teveel, zoodat het niet tot doelpunten komt. In deze periode hadden zeker een paar doelpunten moeten ontstaan. Aan den anderen kant kopt even later de Breskens-rechtsback een bal uit liet verlaten doel. Deze momenten zorgen voor de noodige spanning. De tweede helft is een vijftal minuten oud als Neuféglise een gemakkelijke kans aan De Lobel geeft, welke deze benut (10). Breskens blijft iets sterker. R.C.S. probeert te forceeren. Wanjon en Gillissen verwisselen van fïlaats. Dit alles helpt niet om liet spel naar den anderen kant te verplaatsen. R.C.S. blijft vleugellam en de Brcskens-verdedi- ging weet meester van het terrein te blijven. Ook de R.C.S.-verdediging weet haar terrein t zuiveren, zij het dan op o.i. niet steeds faire manier. Dan volgt enkele minuten voor tijd het reeds gememo reerde doelpunt van Wanjon, zoo dat R.C.S. op gelukkige wijze een puntje naar den overkant mee neemt. GOES II—ZEELANDIA 3—5. Het is Zeelandia gelukt de Goes-reserves een ver diende nederlaag toe te brengen. Zoo van den aftrap trachtte Goes de Zeelandla nen te overrompelen en tengevolge van het feit, dat de gasten eenigen tijd noodig hadden om ingespeeld te ralten, was cle thuisclub iets in de meerder heid. Toch duurde het nog 15 min alvorens deze meerderheid tot een doelpunt leidde. Toen was het de Goes-rechtsbinnen, die uit een scrimmage voor het Zeelandia-doel wist te doelpunten (I0). Na dit doelpunt was het met de meerderheid van Goes gedaan. Zeelandia nam langzamerhand het initiatief over en haar linksbinnen wist goed door te breken en den gelijkmaker te scoren (11). Zee landia-bleef sterker en dit overwicht leidde na 30 min. tot een goed doelpunt van den rechtsbuiten (1-2). Reeds 5 min. daarna werd bij een Goes-aanval de Zeelandia-linkshalf zoodanig in het nauw ge bracht, dat deze in eigen doel schoot (22). 1 Na de rust is eerst Zeelandia aan het woord en reeds na 5 min was liet haar rechtsbinnen, die met een zuiver geplaatst schot .zijn ploeg wederom de leiding bezorgde. 15 min. daarna kreeg Zeelandia een strafschop -toegewezen wegens ongeoorloofd aan vallen, doch deze werd gemist. Dit gaf de Goes- spelers moed en enthousiast werd voor den gelijk maker gewerkt. Aanval, op aanval volgde op het Zeelandia-doel en doordat de groen-zwarten zich in de verdediging terugtrokken, bleef Goes in den aanval. De gelijkmaker kon niet uitblijven en na 30 minuten was was het de Go.es-midvoor, tf'e met een onhoudbaar schot scoorde (33). Zeelandia liet nu haar verdedigende houding va ren en alles werd op den aanval gezet. Zulks met succes, want reeds 1 minuut later was het de links buiten, die den Goes-keeper passeerde (34). We derom 1 minuut later plaatste de Zeelandia-links- buiten een hoekschop goed voor doel en de naar binnen gekomen rechtsbuiten wist op mooie wijze in tc koppen (35). Hiermede was het pleit be slecht. HOCKET-UITSLAGEN. Zwart Wit 2—Tempo afg-; Middelburg—Push 2 21Forward 2Lyceum 3—2. AFLOOP VERK00P1NGEN Notaris Mr. P. Loeff heeft Zaterdagmiddag in het café „het Kasteel van Batavia" te Westka- pelle in het openbaar verkocht: Een huis met erf. tuin en verderen timmer, aan de Smidstraat B 22 te Westkapelle groot 5 aren 60 centiaren. Kooper W. Roelse Az. winkelier te Westkapel le q.q. voor 3390.t jjalaxfuf) SCum.fHBmfX Kt HfEPfwmi „DRIE AAN DE STOK" „Batavus" schaatsen zgn bij de bekende wederverkoopers in beperkte mate verkrijgbaar. Oude kwaliteit, oude prijs. in hui?.. in huis! /pükL ILmwt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6