QdJ? Vlissingen Goes U ZIET ER SLECHT UIT Middelburg PUROL STADSNIEUWS MELDING VAN VREEMDELINGEN. Er bestond reeds eenigen tijd het amb telijk voorschrift, dat vreemdelingen zich des Maandagsmorgens aan het bureau van politie moesten melden. Thans deelt de commissaris van politie ons mede, dat dit voorschrift althans voor wat de gemeente Vlissingen betreft, is in getrokken, en bedoelde verplichting alleen blgft bestaan voor vreemdelingen en sta- tenlooze, die zich na 10 Mei 1940 hier hebben gevestigd. Zooals bekend hebben vele personen van Belgische nationaliteit in deze gemeente woonplaats, zoodat voor hen in het bij zonder er de aandacht op werdt gevestigd, dat zij niet meer naar het politiebureau be hoeven te komen. MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN. Eenige weken geleden deed een moeder bij de politie aangifte, dat haar 18-jarige dochter met de Noorderzon was vertrok ken. Zij verzocht de politie haar opsporing. Zaterdagavond is het eindelijk aan de politie gelukt, het meisje op den Boulevard Bankert aan te houden, waar zij zich in gezelschap bevond van twee mannen. Na dat zij op het bureau van politie was ge bracht, verklaarde zij op 't eiland Walche ren te hebben rondgezworven, en de nach ten deels in woningen, en deels in schuil kelders te hebben doorgebracht. Reeds meerdere malen was zij uit de ouderlijke woning ontvlucht en werd zij door de politie van hier en van elders aan gehouden en aan het ouderlijk gezag over gegeven. Daar zij thans ziek is, is zij in verband met de daartoe geldende voor schriften van het politiebureau naar een ziekenhuis overgebracht. EEN VEELBELOVENDE KLEINZOON. Zaterdag werd de hulp van de politie in geroepen door een inwoner wiens 74 jarige moeder in overspannen toestand zijn wo ning was binnengeloopen. Bij /onderzoek bleek, dat een 16-jarige jongen, die bg zijn grootmoeder inwoonde, oneenigheid met haar had gekregen over een doosje siga retten. De jongen had daarop naar een mes gegrepen, waarmede hij zijn grootmoe der had bedreigd. Deze was daarop naar haar zoon gevlucht, alwaar zij door de politie werd aangetroffen. Toen de politie in de woning van de oude vrouw kwam, bleek dat de jeugdige „held" reeds het hazenpad had gekozen. Roet voor middernacht keerde hij berouw vol terug. De politie heeft hem onder het oog gebracht, dat dergelijke „heldendaden" niet te pas komen. SCHERPER TOEZICHT BIJ DE VISCHMIJN. In verband met den grooten aanvoer van visch aan de vischmijn gedurende de laatste dagen, wordt door de politie ter plaatse scherp toezicht gehouden. Het is den laatsten tijd al meermalen voorgeko men, dat onbevoegden, vooral kinderen en opgeschoten jongens, met zakjes „gewa pend", blijkbaar geanimeerd door den geweldigen aanvoer van schardijn, als bet ware naar de vischmijn worden getrokken, om op slinksche wijze zich van visch te voorzien. Het spreekt vanzelf, dat zulks niet kan worden toegelaten. Zaterdag zag een agent van politie, dat een 12-jarige jongen zich op het terrein van de vischmijn begaf. De politieman riep den jongen terug, waaraan deze geen gevolg gaf en op een der vis- scherschuitjes vluchtte. Toen de agent hem sommeerde op den wal te komen, trad de jongen nogal brutaal op. Hij is daarop vastgegrepen en overgebracht naar het po litiebureau. Onderweg trachtte de jongen zich nog los te rukken, terwijl hij een keel opzette als een mager varken. De jongen is eenigen tijd op het bureau gehouden en vermaand, waarna hg door zijn moeder die nog meende, dat haar zoon het groot ste gelijk van de wereld had, omdat de weg toch vrij is voor ieder, is afgehaald. Van de politie vernamen wij nog, dat zij in den vervolge streng tegen het hier ge schetste euvel zal optreden. Wanneer jon gens zich onbevoegd op het terrein van de vischmijn bevinden, dan wel worden be trapt óp diefstal van visch, zal de politie niet aarzelen de dader geruimen tijd op het bureau van politie vast te houden. FEDERATIE "VAN HERVORMDE JONGEREN. Jaarvergadering afd. Vlissingen. De afdeeling Vlissingen van de Fede ratie van Hervormde Jongeren hield gis teren haar tiende jaarvergadering. De bijeenkomst droeg een eenigszins feestelijk karakter, in verband met het jubileum der afdeeling, en werd door afgevaardigden van onderscheiden Waicherscne afdeeiin- gen die daartoe waren overgekomen en ver tegenwoordigers van kerkelijke colleges bijgewoond. Nadat de jaarverslagen waren gelezen en goedgekeurd werd in de vaca ture van voorzitter voorzien door de be noeming van ds. J. S. Hartjes. Het be stuur der afdeeling bestaat verder uit de volgende leden J. J. Labruyère, vice- voorz., mej. D. Sturm, secr. en L. Cupido, penningmeester. Het feestelijke deel van den avond werd gevuld met zang en declamatie. LIJ STEN COLLECTE WINTERHULP. De lijstencollecte voor Winterhulp-Neder land heeft hier de vorige week 365,68 opgebracht. RECHTSZAKEN MIDDELBURG. In de zitting: van Vrijdag 21 November werden de volgende vonnissen uitgesproken: P. J., 21 jaar, bakkersknecht, wonende te Middelburg, thans gedetineerd, wegens „ver krachting": 9 maanden gevangenisstrafA. H. W. H. I., 33 jaar, boekhouder te Middelburg, thans gedetineerd, wegens „ontucht met min* derjarige": 5 maanden gevangenisstraf, beiden met aftrek voorarrest tot op den dag der uit spraak. C. M. v. d. H., 16 jaar, veedrijver te Middel burg. Bevestiging vonnis Kantongerecht, be halve ten aanzien der straf. „Berisping" wegens overtr. Vleeschkeuringswet. J. S., 46 jaar, scheepsbefggr te Wemeldinge, wegens: het ontslaan van w*Jyiemers. Bevesti ging vonnis Kantongerecht **tlag van rechts vervolging. JAMVIJAND No. 1 IS lEDER^DIE Z'JN LFEGE JAMPOTTEN NIET AAN DFN WyMKfiUER. TERUG GEEFT LAAT ZE NIET SLINGEREN, W'J HEB BEN ZE NOODIG ElSt l OvPP RFTUWfl STADSNIEUWS GOESENAREN BEHALEN PRIJZEN OP NATIONAAL INSTRUMENTAAL CONCOURS. Op .het nationaal instrumentaal con cours te Breda behaalde de heer J. Ba- rendse in de eereafdeeling clarinet met 128, puntfc. een eersten prijs met lof en de heer C. Schrijver met 111 punten een eersten prijs. Als duo behaalden beiden met 134 punten nog een eersten prijs in de eere afdeeling. DIEFSTAL. Mej. M. A. L. deed aangifte van diefstal van een portemonnaie, een sleutel, een zak lantaarn en een sjaal. Zij vermiste deze voorwerpen uit de tasch van haar fiets die korten tijd onbeheerd voor een winkel had gestaan. VERGADERING JONG HERVORMDEN. Vrijdagavond 21 dezer vergadeVde in ,,de Prins van Oranje" de afdeeling Goes der Federatie van Hervormde Jongeren. Begonnen werdjmet het zingen van Ge zang 119 1, 3 uit den nieuwen bundel, waarop de presidente las Handelingen 6 J.7, het verkiezen der 7 mannen „die goe de getuigenis hadden en vol waren des Heiligen Geestes en der wijsheid" en hunne bevestiging onder gebed alsmede hand oplegging. Dit schriftgedeelte was geko zen in verband met het- te behandelen on derwerp: „de ambten der kerk". Na behandeling der ingekomen stukken deelde de presidente mede, dat een districtssamenkomst gehouden zal worden in Goes op Zaterdagmiddag 20 December, waar in het teeken van de Kerstgedachte gesproken zal worden over „het komen God's in de wereld in heden en toe komst". De eigen kerstfeest-viering der afdeeling 'werd vastgesteld op 22 December. Vervolgens bracht de presidente uitvoe rig verslag uit over haar week-end op Land's Zegen het vacantie- en week-end verblijf der Federatie, waarin zij overzich- Land's Zegen, het vacantie- en week-end- diverse brandende vragen van dezen tijd resumeerde. Hierna was het woord aan Ds. Korevaar over het bovengenoemde onderwerp: „de ambten der kerk". Allereerst las hij de ljetreffende artikelen oor uit de Geloofs belijdenis, terwijl hij wees op het handige boekje van Dr. Kuyper „de drie formu lieren van Eenigheid". Spreker bepaalde zich tot de drie amb ten: herder en leeraar, ouderling en diaken, zooals wij Hervormden die kennen. Het woord ambt kent de Bijbel niet alleen dienstknechten. Het verschil tus- schen ambt en dienst kan men, volgens spr., het best onderscheiden, indien men uitgaat van de stelling dat een ambt een aanstelling is door een bevoegd persoon of instantie met een bepaalde opdracht er aan verbonden. In verschillende kerken is de opvatting der ambten anders. In de R. K. kerk zijn de ambtsdragers gescheiden van de gemeente, hetgeen sterk in den eer^dienst tot uiting komt'. Hun be noeming geschiedt trapsgewijze. In de Hervormde eeredienst komen pre dikant en kerkeraad gezamenlijk binnen en de ouderling van dienst geleidt den voorganger naar het spreekgestoelte. Bij de Darbisten b.v., evenals bij andere sexten, zitten allen tezamen en wacht men tot iemand een vers opgeeft, of 't woord neemt, tot iemand „gegrepen" wordt door den Geest God's. Dit is onderschatting der ambten. De reformatoren zijn in verzet gekomen tegen de R.Ka opvatting. 'De gemeente stond buiten de benoeming der ambtsdra gers. Over-chatting der ambten. Onderschatting is ook fout. Luther zegt ergens heel eenvoudig: Bij den doop b.v. is toch een dienaar van noode; stel je voor dat de heele gemeente er aan te pas kwam. Gewezen werd op 't proefschrift van Ds. Dankbaar. Spr. behandelde aan de hand van verschillende door dezen gebezigde teksten het standpunt van Calvfln. Hierna bracht spr. de bezwaren van Prof. De Swaan, v. d. Leeuw, Koopmans en Dr. Hoedemaker tegen. Calvgn duidelijk en overzichtelijk naar voren. De hoofdgedachte, waarop spr. de na druk legde was: Het woord moet regeeren. Het ambt is de weg dien 't' Evangelie wil volgen onder de menschen. Geactiveerde gemeenteleden dienen als schakels tusschen ambtsdragers en ge meente. Goes zag dit heel goed in, en be trok Jong Hervormden in de „Gemeente opbouw". Een geanimeerde discussie volgde. Medegedeeld werd nog, dat Woensdag 26 dezer 's middags 3 uur onder auspiciën van Herv. Jongeren een Oogst- en Dankdienst wordt gehouden in de zaal Krijger en dat men liefdegaven, fruit en bloemen, e.d. bestemd voor ouden van dagen, zieken en eenzamen, daar Woensdagmorgen van 10 lli/2 uur kan afgeven. HET GOUDEN JUBILEUM VAN „VOLHARDING". Onderscheidingen. De Goesche Gymnastiekvereeniging „Volharding" hield Zaterdagavond, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, een receptie in het Schuttershof, die zeer druk bezocht was. De sprekers wisselden zich aan de bestuurstafel voortdurend af en daarmede steeg ook het aantal fraaie bloemstukken dat „Volharding" aangebo den werd. Een bijzonderheid was hierbij wel, dat de heer J. J. P. C. Bartelse, de eere-voorzitter, de hoofdzetel innam, niet alleen, omdat hg dit veertig jaar deed, maar vooral omdat hij één dergenen was die „Volharding" vijftig jaar geleden op richtte. Van degenen, die „Volharding" Zater dag kwamen huldigen noemen wij aller eerst den heer W. v. d. Graaf, voorzitter van het K.N.G.V., die er op wees, dat „Volharding" 50 jaar de turnzaak diende en haar mooien naam eer aan deed. Die naam wijst op strijd, maar als men die 50 jaar voert ook op overwinning. Spr. ge waagde dus met waardeering over den heer Bartels, één der acht jongemannen, die „Volharding" oprichtte, terwijl de ver- eeniging steeds een goed, vooruitstrevend bestuur had en in den heer Kooy een emi- nenten leider vond. .Spr. betuigde allen zijn hulde en in het bijzonder ook mevr. Kooy, die haar man zoo vaak voor de turnzaak moet missen. Spr. bood daarop aan „Volharding" de zilveren K.N.G.V.- medaille aan, benoemde den heer Kooy tot „ridder" van het verbond, terwijl hij aan den secretaris, den heer J. West- strate, de medaille van verdienste van het K.N.G.V. toekende. De gemeente Goes werd vertegenwoor digd door den gemeente-secretaris, den heer Van Ballegoyen de Jong, die mede deelde, dat B. en W. voltallig hadden wil len komen, doch werkzaamheden of ziek te verhinderd waren. Spr. zcide voorts, dat het gemeente-bestuur er trotsch op was, een vereeniging als „Volharding'* in haar midden te hebben. Zg doet haar naam eer aan en spr. hoopt, dat „Vol harding" nog lang zal bestaan en nog veel zal mogen doen voor de gymnastiek. De heer F. G. Lemmefs. sprekende voor den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, wees er op, dat „Volharding" één der trouwste leden van den „Zebra" was. Op „Volharding was steeds te rekenen. Spr. uittte daar zijn dank voor en zrjn feli citaties met de juist toegekende onder scheidingen. Ook voor de gymnastiekver eeniging V.T.U. te Vlissingen bood spr. zijn gelukwenschen aan, waarbij hij de hoop uitte op een voortdurende, goede kameraadschap. Spr. besloot met fraaie bloemstukken aan te bieden. Voorts voerden nog het woord, en bóden hun gelukwenschen en bloemen aan, de heeren P. Koster, voor de 'G.V. en A.V. „Goes"; C. A. Blok, voor „Olympia" Ka- pelle; A. M. Duyvewaardt, „Hosanna", Goes; S. Tollenaar „Sparta"; Krabben- dijke; R. van Roo, Middelb. Gymnastiek- vex\; A. Cr Kole. V.T.V., Vlissingen; H. B. Pilar, V.V.., Goes; J M van Bommel van loten; „Euphonia" Goes; M. C. van Strien, W.S.V. „De Amateur", Goes; H. Berrevoets, „Togo", Goes; A. Landman, „O.K.K.", Goes; mej. F. C. S. Zwrt, O.K.K., Kortgene. Intusschen kwamen schriftelijke geluk wenschen vergezeld van bloemen binnen van „Prins Hendrik",, Breda; L. O. te Vlissingen; „Achilles" en „Medioburgum" te Middelburg; „Sparta" en „U.D.ï." beid ente Bergen op Zoom; de Goesche Hockèy- club, en verschillende particulieren. Voor de Ver. „Sportbeiangen", te Goes sprak de heer J. van Tiel en voor A.L.M., Goes, de heer C. Nobels. Allen huldigden „Volharding" voor het geen zij voor de lichamelijke opvoeding deed en uitten hun waardeering voor den prettigen, kameraadschappelijken omgang. De heer Bartelse beantwoordde alle sprekers met een persoonlijk woord en zijn dank voor de gebrachte hulde. Nadat ook nog leden en particulieren hun gelukwenschen hadden aangeboden, werd het woord gevoerd door den voor zitter, den heer M. C. Zandee, die o.a. mededeeling deed van binnengekomen feli citaties van oud-burgemeester Hajenius, het oud-schoolhoofd de heer C. Kloos terman en „Volharding" te Souburg. Spr. richtte dan woorden van grooten dank en erkentelijkheid voor hetgeen de heeren Bartelse en Kooy voor de vereeni ging deden en nog steeds doen waarbij hg de. hoop uitte, op dezen steun nog lang te kunnen rekenen, en de leden dit zouden waardeeren door een trouwe opkomst. eD heer Kooy onderschreef deze laatste woorden en zeide, dat ook den hulpleiders dank toekomt, voor hetgeen „Volharding" bereikte, en daarom waardeert hij het, dat één der actiefste hulplèiders thans tevens voorzitter is. eD heer Zandee bracht tenslotte nog dank en hulde aan mevr. Kooy en bood haar daarbij een fraaie bloemenhulde aan. Spr. besloot met alle aanwezigen te dan ken voor hetgeen zij spraken en aanboden en noodigd hen uit, onder het gebruik van eenige ververschingen, na eenigen tijd bij een teblijven. Aan welk verzoek gaarne voldaan werd. Daarna eindigde een receptie, die met recht een „gouden" mijlpaal in „Volhar- dings" bestaan genoemd mag worden. (Ongecorrigeerd) Om in 't klein te adverteeren? DftiJSafewrter" tal 't tl leeren I ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet. het bederft U voelt u opge blazen, n raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alle3 zwart. De meeste laxeermiddelen ztjn meerits lapmid delen. U moet CARTER'S LEV ER- PILLET J E3 nemen om deze liter lever-ga' vrij te doen vloeien en u zult t» oen gehee. ande? roeusch voelen. Onschadelijk plantaardig, zacht, on^ver- troffen om de lever-gal te doen vloeien Eischt Carter's Lever Pilletjes by apothekers en drogisten f 0.76. 12 SPORT VOETBALUITSLAGEN. De technische dag: Amsterdam: Amsterdamsch elftalRotter dam sch elftal 0-^-4: AmsterdamHaarlem 3—2. Haarlem: Haarlemsch elftalHaagsche elftal 1—3. 's-Gravenhage: Haagsche JeugdelftalRotter- damsch Jeugdelftal 10. Rotterdam: Rotterdamsehe 2e klassersZwa luwen 51. Dordrecht. Dortsch elftalBondselftal 42. Alkmaar;: Noordhollandsch elftalAmsterdam- sclie 2e klassers 11. Velp EondselftaiUtrechtsch elftal 26. Enschede: Twentsche le klassersTwentsche 2e klassers 41. Zwolle. Zwolsch elftal't Gooi 3—1. Roermond: Limburgsch elftalNijmeegsch elf tal 6—2. 's-Hertogenbosch: B.V.V.Brabantsch elftal I—3. Groningen: Groningsch elftalFriesch elftal 4—0. Leeuwarden: Friesch-Drentsch Jeugdelftal Groningsch Jeugdelftal 11. le klasse. District IVWillem IIEindhoven 21. District V: LSC—HSC 1—2. 2e klasse E. GoesVlissingen 12; R.C.S.Breskens 92. klasse N. Breskens IIDe Zeeuwen II 14; Vlissingen IITerneuzen II 110. 3e klasse O. Oostburg—IJzendijke 22; Aardenburg—Axel 12; TerneuzenSluiskil 21. B.C.S.—BBESKENS 9—2. De bedenkelijke ranglijst-positie is de groote Stimulans geweest voor de thuisclub om het te gen het algemeen sterk geachte Breskens op haren en snaren te zetten. De cijfers 92 spre ken reeds voor zichzelf. Het spel van R.C.S. was niet alleen veel beter dan dat van de tegenstan ders, doch ook paste de thuisclub een veel betere tactiek 'toe. Brekens moet wel een heel slechten dag gehad hebben. We kunnen ons anders niet voorstellen, hoe zij met dit elftal de reeds be haalde mooie resultaten heeft geboekt. De thuis club speelde een klasse beter: vooral na de rust was Breskens totaal uitgespeeld. De Breskens-achterhoede zocht het gevaar te veel in Giliesse, die een extra bewaking genoot. Door het feit, dat soms drie Breskens-spelers tegelijk deze bewaking uitvoerden, werd do grondslag gelegd voor de uiteindelijke groote mederlaag. Giliesse strafte deze tactische fout afdoende door steeds de Breskens-spelers naar zich toe te lokken, waardoor de overige R C.S.- voorhoedespelers vrij spel kregen. Het blijft een raadsel, dat de Breskens-spelers dit niet begre pen hebben en tot het einde toe in'hun verkeer de tactiek bleven volharden. Hier komt nog bij dat de Breskens-linkshalf een buitengewoon slechten wedstrijd speelde, ■waardoor de rechtervleugel van de thuisclub doorloopend gevaar wist te stichten. Wanneer we de beide ploegen moeten beschou wen naar hetgeen ze in dezen wedstrijd presteer den. dan kunnen we niet anders dan het R.C.S. - spel een klasse hooger taxeeren dan dat van de Bressiaanders. De R.C.S.-aehterhoede was weer uitstekend. Doelman Guiran maakte een foutje bij het eeerste doelpunt, maar overigens deed hij zijn werk rustig. Na de hervatting kv/am hij er trouwens hoegenaamd niet meer aan te pas. Verduyn aan den anderen kant had 't moeilijker. Zonder te willen beweren, dat hij aan,de doel punten schuld had, maakte hü toch geen be trouwbaren indruk. Van de backs was Danielse de beste. Schout iets minder, maar toch zeker nog voldoende. Over de fout van de Breskens- achterhoede spraken we reeds. Dit was jammer, want ze toonden vele malen dat ze ook beter kunnen. Ze grepen somtijds goed in en waren zeer trapvast. Wat de middenlinie van de thuisclub betreft, Labeur was hier wel de beste, maar ook Wanjon en De Karn kunnen op een goeden wedstrijd terug zien. Over den Breskenslinkshalf spra ken we reeds. IJverig was hij zeker, maar zijn spe! was absoluut onvoldoende. Spil De Visser was liier de beste. Neufeglise te slordig. De voorhoede van R.C.S. was uitstekend. Nu is het feit, dat de Breskens-achterhoede die reeds genoemde fout maakte hieraan zeker wel van invloed. Echter ook de eerste minuten toonde deze linie steeds dat er wat inzat. De beste rnan was Giliesse, al was het alleen maar door de wijze waarop hij zijn medespelers kansen ver schafte. De vleugels Blok en Kruisse waren zeer goed. Vooral eerstgenoemde, die meer tegenstand ondervond dan zijn buurman, bena derde zUn ouden vorm. De beide binnenspelers Koevefingen en Klap pasten zich bij dit drietal uitstekend aan. Beiden zagen hun werken met twee doelpunten bekroond. De Breskens-voorhoede had na de rust weinig meer te vertellen De beste man was hier De Baars. De wijze, waarop hij het tweede Breskens- doelpunt fabriceerde stempelde hem tot een spe ler van klasse. De gebr. Fenijn op den linker vleugel hadden het zeer moeilijk tegen de ster ks verdediging van R.C.S. aan deze zijde. Tot groote dingen waren ze niet in staat. Midvoor Klerks toonde zich een goed spelverdeeler, maar van schieten op doel zagen we in dezen wedstrijd niets. Rechtsbuiten Dë Lobel ten slotte deed soms aardig werk. maar door le zelfzuchtig spel deed hij. enkele goed opgezette aanvallen te niet Over den wedstrijd nog het volgende: De thuis club neemt onmiddellijk het heft in handen en tot 3 maal toe brengt paal of lat redding. Ein delijk heeft Giliesse 2 maal achtereen succes (2—0). maar kort daarop benut Breskens -een mooie kans (2—1). R.C.S. zakte even iets af, maar Breskens wist hiervan niet te profiteeren. Klap zorgde vcor nummer 3 uit een hoekschop (3—1). Na de rust bracht Kocverlngen met een geweldig schot den stand op 41, waarna Klap door goed doorzetten nummer 5 achter Verduyn deponeerde. Eerst daarna wandelde De Raars langs 4 R.C.S.-spelers om mooi in te schieten (5—2). Hiermede had Breskens alle kruit ver schoten en geleidelijk werd de stand tot 9- opgevoerd door Blok, Giliesse, Kruisse en Koe veringen. Op deze wiize boekte de thuisclub haar eerste overwinning en de wijze waarop doet ver moeden, dat het laatste woord voor dc onderste plaats nog niet is gesproken. GOESVLISSENEN 1—2. Goes miste nog steeds De Kok en Van Hese, bovendien werd dc eerste' invaller ziek, en zoo stond Paauwe rechtsachter, Jan Beurs Sr. spil, H.. Wijs 1.-liall, Foudrainc r.-half en Jan Beuns Jr. linksbuiten. Hoewel van de linkervleugel weinig kracht uitging speelde het üoes-elftal voor rust toch een goeden wedstrijd. Men werkte hard en plaatste goed en daar hetzelfde ook van Vlissingen gezegd kan worden, was liet spel het aanzien waard en stond op behoorlijk tweede klasse peil. Daar de Gaesannvdllen over het algemeen echter gevaarlijker waren dan die van Vlisingen, was toen ook de 1-0 voorsprong die Goes wist te nemen welverdiend. Na rust had de uitstekend werkende Goes-ver.de- diging ecliter een ongelukje waardoor de stand ge'ijk werd en daarmede veranderde ook liet beeld van het spel. Vlissingen kwajn nu overweldigend opzetten en Goes liet zich overspelen. De gasten trapten harder, waren vlugger bij den bal, zochten sneller en beter positie en dat het In die periode slechts 2-1 voor Vlissingen werd is te danken aan de onvermoeide Goesche verdediging, met STADSNIEUWS DE TENTOONSTELLING IN DE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK. Zaterdag was het de laatste dag van de tentoonstelling van boeken uit den eer sten tgd der boekdrukkunst. Het bezoek is zeer bevredigend geweest, in totaal heb ben ongeveer 400 personen- de tentoonstel ling bezocht. Onder de bezoekers waren o.a. alle bestuursraden der provincie, ver schillende hoofdambtenaren en ambtena ren in dienst van de provincie, verder vele personen, die leiding geven of werkzaam zijn in de typografie. Zooals reeds deze week vermeld is ook de jeugd in flinke ge tale haar kennis komen verrijken. Uit dit alles blijkt, dat de heer Pieters, een goede keuze heeft gedaan en de bi bliotheek in breeder kring weder heeft bekend gemaakt. Namens een grooten kring spreken wij de wensch uit, dat men op deze wijze zal blijven voortgaan. EEN AANWINST VOOR HET ROODE KRUIS. Wederom is de transportcolonne van de afdeeling van het Ned. Roode Kruis in het bezit gekomen van 'een nieuwen transport wagen, die achter een rijwiel kan worden bevestigd. In en aan dezen wagen kunnen de onderdeden van vier draagbaren, en bij- behoorend materiaal als ook zaag, hamer, bijl e.d. worden medegevoerd, waardoor men bij ongelukken wederom spoediger en doelmatiger kan helpen. zuivert, g tut ïkvRuid zuivert.geneest en verfraait BIOSCOPEN GBAND-THEATER TE GOES. Het leven ls niet kwaad. Deze nieuwste HoJlandsche film heeft niet al leen een aardigen inhoud, maar de geheele aan kleeding en ook het spel der Hollandsche artis- ten, toont, dat de Hollandsche film nog steeds groote schreden voorwaarts maakt. Oorzaak van de verwikkeling is eén tafereeltje dat de gevierde revue-ster Anita Mara (Fientje de la Mar) op de bekende Nieuwmarkt te Am sterdam medemaakt. Ze ziet daar zekere Lou Helm (Lou Bandy"), bezig met het verkoopen van een soort wonderscheercrême. en hij doet dat op zulk een geestige en origineele wijze, dat zij daar een succesnummer voor een revue in ziet. Ze wil dien jongen op het tooneel hebben er. bespreekt dat met haar impressario Bolino (Cees Laseur), die er echter weinig voor gevoelt mede omdat hij vreest, dat Anita ook om meer persoonlijke reden zooveel belang in dien Lou Helm stelt. Maar Anita zet haar wil door en de toeschouwer ziet dan hoe de Amsterdamsche jengen tot een revue-ster omgewerkt wordt, ook tot verdriet van zijn geliefde, de aardige Annie Feenstra (Dolly Mollinger) die vreest, dat haar liefde op het spel staat. Er komen tal van aardige scènes in deze ge schiedenis voor. met Lou's moeder (Aaf Bouber), Dolly's patroon (Adr. van Hees) en vooral met Kobus Pot (Lau Exerman), die overal raad op weet. Voor laatstgenoemde is deze film wel een bijzonder succes. En dat is deze film als geheel ook, want de toeschouwer vermaakt zich tot het laatste beeld. Als men eens hartelijk lachen wil, dan ga men deze film zien! RADIOPROGRAMMA DINSDAG 25 NOVEMBER 1941, HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8 00 BNO: Ber 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). S 30 Gram. 8.35 Ochtendgymn. 8-45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor dc vrouw. 11.20 Gêrard Lebon en zijn orkest. 12.00 Gram. 12 10 Klaas van Beeclt en zijn orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 -UNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Zang met piano. 13.30 Ens.mble Jack der Kinderen. 14.15 GrAm. 14.30 De lichte toets. 15-30 Piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Schrammeikwartet en solist. 18.00 Voor de werkende vrouw: 18.15 Otto Hen driks en zijn orkest. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 „Vreugde en Arbeid", gevar. pro gr. 19.45 Toe spraak prof, dr. T. Goedewaagen, ter gelegen heid eenjarig bestaan Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten. 20.00 Vervolg van 19.30. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Gram! 20.45 Zang met piano en gram. 21.30 Gram. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Eng. uitz. (opn.). 22.25 Orgelconcert (opn.). 22.5524.00 Dans muziek (gr.pl.). HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15 Gram. 7.30—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gram. 8.30—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 1(1.40 Vroeger en nu: De machine. 11.00 Zang met piano. 11.35 Gram. 12.00 Ensemble Oskhr Savoy. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Boyd' Bachman en zijn orkest en gram. 14.00 Groninger Orkestver., soliste en gram. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Cau serie. 16.30 Gram. 16.55 Zang en clavecimbel..l715 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Melo- dlsten en solist. 18.15 Bockbespr. 18.30 Gram. 1S.45 Cyclus (voorbereid door de N.S.B.) 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gram. 19.45 Toespraak door prof. dr. T. Goedewaagen (zie Hilv. I). 20.00 Gram. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les. die over een lijnverbnding met de studio beschikken). 20.15 De Romancers en soliste. 20.45 Gram. 21.00 „Vreugde en Arbeid", gevar. progr. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Toelichting Weer- machtbericht. 22.10—22.15 Avondwijding. aan het hoofd keeper De Munck. Pas liet laatste kwartier kwam Goes weer meer opzetten, maar ook de Vlissingen verdediging hield kranig stand, hoe wel het in de laatste minuten nog bijna 2—2 werd. Vrouwe Fortuna hielp de gasten echter een handje en koos daarbij de goede zijde want Vlissingen was over het geheel sterker geweest en verdiende de 2cge. Over het verloop van den strijd kunnen wij verder kort zijn. Het eerste vermeldenswaardige schot kwam van den voet van Schrijver, maar de bal scheerde over de lat. Vlissingen oefende na 25 minutl'ii spelens eenigen druk uit, en juist in deze periode Werkte Van der Sluis zich handig langs de Vlisiiigcn achterspclers en schoot daar op onhoudbaar in. (0-1). Bijna maate v. den Sluis er ook 2-0 van maar het werd slechts een corner. Na ftfst was het spel nog slechts enkele minuten aan ,den gang, toen Van der Sluis zich weer een vrije kans schiep. Hij schoot echter op wat verren afstand en Harting wist het zeer harde schot fraai te keeren. Dadelijk daarop, bij een doelworsteling gleed De Munc uit, waardoor Hendrikkse een ge makkelijke doelkans kreeg en die benutte (1-1). Nadat De Munck nu verscheidene malen goed red ding gebracht had, bezweek hij tenslotte voor een vinnig schot van Hendrlkse dadelijk uit een voor zet gelost. Lockefeer schoot aan den anderen kant goed in maar Harting stopte betrouwbaar. De laatste minuten is Goes steeds aanvallend en een scherp ingeschoten bal schijnt succes te zullen heb ben, maar het leder springt van den eenen paal naar den anderen en daarna in liet veld terug. Dat liep wel goed aft Dadelijk daarop een solo-ren naar het Ooesche doel, maar ook dat bracht geen verandering njeer. Het bleef 2-1 voor de gasten. DISTRICTSWEDSTBIJDEN HOCKEY. In Arnhem en Eindhoven zijn districtswedstrij- den hockey voor heeren gespeeld. De ontmoeting in Arnhem tusschen Oost- Nederland en Noord-Holland eindigde in een overwinning van 12 voor Noord-Holland, ter wijl in Eindhoven Zuid-Holland met 1—2 van Zuid-Nederland won,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2