Vlissingen Middelburg Goes Het centraal distributiekantoor en de schoenenbeurzen. Gezondheid! STADSNIEUWS ER IS SCHARDIJN. De visschers hebben, de buit binnen. De zilverblanke visch komt in groote scholen de Sardijngeul bannen en de visschers van Vlissingen, Arnemuiden en Veere zyn in grooten getale naar hier afgezakt, om hun geluk te beproeven. En zij hebben ge luk 1 Eergisteren was de vangst zoo groot als anders vrijwel in een schardijnseizoen. Dé vischmijn kon het nauwelijks verwerken en nu blijkt pas, van hoeveel waarde dit nieuwe mijnbedrijf is. Want nu kan de enorme aanvoer vlot worden verwerkt, alles liep gesmeerd. De aanvoer was gisteren niet zoo groot als Maandag, maar toch werd er ten naas tenbij 40.000 k.g. binnengebracht. Het overgroote deel werd terstond op gekocht voor de Holfandsche rookerijen, waar de visch voor de binnenlandsche con sumptie wordt verwerkt. Gevolg van een en ander was, dat de prijzen geweldig op liepen en gisteren nog aanmerkelijk hoo- ger waren dan den vorigen dag. De prij zen van 83 en soms 90 cent per k.g. maken de schardijn voor de burgerij onbereikbaar en menigeen zal met teleurstelling hebben geconstateerd, dat de visch op groote vrachtauto's geladen naar het station werd vervoërd, waar de spoorwegen een aantal wagons hadden gereserveerd. Dg gemeente Vlissingen heeft om de burgerij toch van de gesorteerde visch te doen profiteeren, een groot kwantum aan gekocht. Niettemin blijkt, dat door dezen gang van zaken, zoolang ten aanzien van den detailhandel in schardijn geen richt prijs is vastgesteld, de prrjsschommeling zoodanig is, dat de normale handel er niet aan te pas komt. Bij alle voldoening over de goede vang sten was het teleurstellend, dat in eigen omgeving zoo weinig werd geprofiteerd. De jeugd was gisteren ook uitermate ac tief en velen slaagden erin, een vischje te verschalken. Er was echter streng politie toezicht en zoo liep deze vischlezerij niet de spuigaten uit. Het beeld van de visschershaven was fleurig en reeds daarom was een gang naar het vischmijnbedrijf de moeite waard. WIJKOPHAALDIENST VOOR OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. Het vorige jaar werd een'verbod uitge vaardigd om oude materialen en afvalstof fen (lompen, oud papier, glasscherven, oude rubber, oude metalen, oude conserven blikken, oud ijzer enz.) te vernietigen, weg te werpen, of zoodanig te bewaren, dat die stoffen niet meer gebruikt kunnen worden als grondstof voor de industrie. Tegelijkertijd is toen bepaald, dat de aflevering v^n deze oude materialen en afvalstoffen slechts mocht, geschieden aan den erkenden vakhandel. Het vernietigen enz. en het niet-afleve- ren aan den erkenden vakhandel kan be straft worden met een hechtenis van ten hoogste 6 maanden of een geldboete van ten hoogste 1000. In overleg met de desbetreffende auto riteiten der gemeenten, waar die organisa tie door het Rijksbüreau geschiedde, zijn ophaaldiensten voor oude materialen en afvalstoffen ingesteld, waarbij deze ge meenten zijn verdeeld in een aantal wijken, waarin in de toekomst door een kleinhan delaar in oude materialen en afvalstoffen de door de ingezetenen van die wijk be waarde oude materialen en afvalstoffen geregeld zullen worden opgehaald. Voor iedere wijlt in een dergelijke ge meente i^ door het Rijksbureau voornoemd een kleinhandelaar aangewezen, die ver plicht is ieder woonhüis, iederen winkel en ieder bedi-ijf in zijn wijk te bezoeken en wel eens per week op een bepaalden dag, teneinde daar lompen, oud papier enz. in te zamelen of op te koopen. In de gemeente Vlissingen zal deze wijk- ophaaldienst met ingang van 24 November a.s. in werking treden. De gemeente is daartoe verdeeld in 4 wijken. Op iedere ingezetene, die tot nu toe geen oude materialen en afvalstoffen bewaarde, wordt hierbij een uitdrukkelijk beroep ge daan om die afvalstoffen te bewaren en aan den wrjkophaler te verkooper of af te geven, teneinde aldus mede te werken tot het welslagen van deze ophaaldiensten. Aan.de ingezetenen, die tot nü toe reeds geregeld hun lompen of oud papier e.d. afstonden aan handelaren in die afvalstof fen of aan instellingen, die zich met de in zameling daarvan bezig hielden, wordt verzocht deze afvalstoffen voortaan aan den daartoe aangewezen kleinhandelaar af te leveren, ook al zal dit in sommige ge vallen een ander zijn dan degene aan wien zij gewend waren af te leveren. De wijkvergunninghouder is kenbaar aan een hem uitgereikt ovaal plaatje met het opschrift „ophaaldienst-Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen". STADSNIEUWS WIJKOPHAALDIENST VOOR OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. Met ingang van j.l. Maandag is hier ter stede een wijkophaaldienst ingesteld voor het ophalen van oude materialen en afval stoffen. De gemeente is daartoe verdeeld in 3 wijken. DOODSTRAF VOOR BONNENHANDEL. Vier voormalige employé's van Berlijn- sche distributiekantoren hebben zich voor de buitengewone rechtbank te Berlijn met een aantal anderen moeten verantwoorden wegens handel in distributiebescheiden. De hoofddader had zich door bemiddeling van zijn medeplichtigen in het bezit gesteld van vrij groote hoeveelheden bonnen voor le vensmiddelen en textielpunten, die hij aan handelaars overdeed. Aanvankelijk was het hem hém slechts om bonnen voor eigen gebruik te doen geweest, maar later ver kocht hij de bonnen. Van de opbrengst, die hem in staat stelde tot een leven van uit spattingen, droeg hij slechts een gering deel af aan zijn medeplichtigen, maar spoorde hen toch steeds aan tot nieuwe onregelmatigheden. De hoofddader werd ter dood veroor deeld, zijn drie medeplichtigen tot 10, 5- en 3 jaar tuchthuis en evenveel jaar eer verlies. De afnemers- ten "getale van der tien kregen straffen .tusschen drie maan den gevangenisstraf en acht jaar tucht huis, sommige met eerverlies. STADSNIEUWS GEREF. JONGELINGSVEREENIGING. ,De „Jongelingsvereeniging op Gerefor meerden grondslag, Openb. III 11 b" hield gisteren haar 47ste jaarvergadering in de Prins van Oranje. De voorzitter, de heer J. Coljjn, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarbij gezamenlijk Ps. 50 1 en 3 ge zongen werd. Na voorlezing van 2 Corr. 6 11 tot 18, uitte de heer Colyn woorden van welkom, in het bijzonder tot ds. V. d. Vegte en de afgevaardigden van kerkeraad, .Ring en Jeugdverband. De secretaris, de heer P. v. d. Wiele, bracht hierna het jaarverslag uit, dat in dankbaren toon was gesteld. Vervolgens zong „Jubilate Deo", onder leiding van den heer Wolzak„Onder rampen", „Gelooft zij God" en „In 't woud". Met waardeering werd naar den goeden zang geluisterd. Ook de nummers die „Jubilate Deo" na de pauze nog liet hooren, werden op fnooien toon gezongen. De heer A. Vingerling (kerkeraad), M. de Borst (jeugdverband) en Van Liere (Ring) boden nu hun felicitaties aan, waar na de heer D. J. Rouw op verdienstelijke wijze het „Wilhelmus" voordroeg. Ook de inleiding van den heer C. Teufte, over het onderwerp „Christendom en wereld", werd met groote aandacht gevolgd. Een aardig programmapunt was voorts de boekentitelswedstrijd, waarbij men, af gaande op omslagen, afbeeldingen, enz. de bedoelde boekentitels, benevens schrijver of schrijfster moest opgeven. Winnaressen waren, zooals later bekend gemaakt werd de -dames P. v. Vingerling en W. van Riet, elk met 47 van de 69 te behalen punten, no. 3 was mej. M. van Riet, met 41 punten en 4 de heer B. v. d. Ros, eveneenÖ met 41 punten. Er werd nu gezongen, door het zangkoor, door de geheele vereeniging, de bondsliede ren van de jongens en de meisjes en „Zij zullen het niet hebben", terwijl de heer L. J. van Duyvenbode met zijn komische voordracht: „Tante waarschuwt",-danig de vroolijkheid opwekte. Door ds. V. d. Vegte weM deze mooie en goed bezochte avond met dankzegging besloten. Waarom met Duitschland tegen het kapitalisme? Het kapitalisme is haast en met het bolsjewisme de grootste vijand van het Christendom. „Gjj kunt God niet dienen en den Mam mon". De Mammon is hier de geweten- looze zucht naar gewin, die den arbeid niet meer als hoogste ontplooiing van den mensch beschouwt, maar alleen uitbuit als een middel tot vermeerdering van persoonlijke winst. Tegen dit kapitalisme stelt het Chris tendom den arbeid. Arbeiden is: Gods schepping hier op aarde voortzetten. Arbeiden is: het meest gelijken op God. Hij is immers: de actus purus, de steeds werkende daad zonder ooit op te houden. Daarom zyn de arbeiders de eigenlijke Godenzonen, want zij zetten het schep pingswerk van hun Vader voort en gelij ken het meest op Hem. Maar het kapitalisme heeft den arbeid van zijn verheven voetstuk afgestooten. Arbeid was geen adel meer, maar zware slavernij. Als ideale toestand werd beschouwd, dat men niet meer behoefde te werken. Zoo werden Gods bedoelingen met de schep ping totaal omgekeerd. Is het dan wonder, dat de wereld vast móést loopen? Is het wonder dat er een toestand ontstond op deze wereld, zooals er nog nooit een in de wereldgeschiedenis is geweest? En de oorzaak van deze verwarring en al deze ellende was het kapitalisme. Daarom moeten wij strijden tegen dit kapitalisme. Daarom mogen wij niet op houden tot dit stelsel totaal kapot is gebeukt. Dat zyn wy verplicht als Chris tenen. Waarom moeten wij dezen strijd voeren samen rfiet Duitschland? Omdat Hitier de man is geweest, die Gods bedoelingen weer duidelijk heeft ge maakt in de practijk. Geheel zijn stelsel is gebouwd op de gedachte dat de arbeid de voornaamste factor is in het wereld gebeuren. Is het geen schande voor onze kerken, dat zij zoo lang dit kapitalisme geduld hebben? Zeker, zij konden met geweld niets uitrichten. Maar waarom scharen zij zich nu dan niet achter hem, die het in zijn macht heeft, om den arbeid over geheel Europa weer In eere te her stellen? Duitschland heeft den strijd aangebon den tegen het bolwerk van het kapita lisme, tegen-Engeland. Daar zijn de mor derne marteltuigen uitgevonden, zooals „time is money". Met deze spreuk werden de arbeiders opgedreven tot een razend werktempo, zoodat zij vóór hun tijd ver sietan. Met deze spreuk werden zij onder den mrngel gelegd, zoodat alle energie uit hen gewrongen werd en zij daarna als uitgeperste citroenen op de mestvaalt der werkloosheid werden gegooid. Wat doen wij In dezen gigantischen strijd tegen het monster van het kapita lisme? Durven wij ons nèg langer een christelijke natie te noemen, als wij niet met Duitschland meevechten tegen dit kapitalisme? „Gij kunt God niet dienen en den Mammon". Daarom, als wfl zoo trotsch zijn _op onze christelijke natie, schudden wijalle vooroordeelen van ons af en strijden Met Duitschland tegen het kapitalisme TH. DE L. DS. G. H. WAGENAAR OVERLEDEN. In den ouderdom van 75 jaar ia te Zeist ds. G. R. Wagenaar, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam overleden. Ds. Wagenaar werd op 14 December 1890 te Aalsmeer predikant en stond daarna te Leeu warden en Rotterdam, waar hem per 1 Sept. 1934 eervol'emeritaat verleend werd. CHR. GER. KERK. Tweetal te Zaamslag ds. A. Dubois te Gouda en ds. W. Kremer te Leeuwarden. GIFTEN EN LEGATEN. Wijlen mevr. D. de VosDaane te Heinkens- zand heeft aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk aldaar een bedrag van 1000 gelegateerd, vrij van rechten. Castella Schoonheidszeep is door zijn heilzaam gehalte aan zuivere olijfoliën zachter voor baby's huid. Bereid door een fabriek, die reeds een halve eeuw geleden de waarde van balsemieke oliën onthulde, en tot de pioniers aller palmolie- zeepen behoort! Vertrouw baby's teer., huid slechts toe aan het zach tere, mildere schuim van Castella Schoonheidszeep SCHOONHEIDSZEEP Op góedé zeep staat: DABBELMifkN TRAGISCH ONGEVAL. Toen de 35-jarige mej. De GraafJep- ping te Èmmen bezig was met ramen lap pen, waarbij zij op het aanrecht stond, had zij het ongeluk zoodanig te vallen, dat zij op een emmer terecht kwam. Zij werd ernstig aan den buik gewond en overleed spoedig. Het slachtoffer laat een man en twee kleine kinderen achter het derde werd verwacht. WIELRIJDSTER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. In de Hoogstraat te Eindhoven fietste de 26-jarige verpleegster van de Wit-Gele Kruisverpleging, mej. A. van Loon, toen zij door een haar achteroprijdende perso nenauto werd gegrepen. Zij werd tegen den grond geslingerd en met ingedrukte borstkas opgenomen. Het slachtoffer is na aankomst in het ziekenhuis overleden. MARKTBERICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM, 18 November. Ter veemarkt werden aangevoerd 1502 dieren, waaronder 1 paard,'1 veulen, 37 schapen, 1008 runderen, 144 nuchtere kalveren, 214 graskalveren en 67 bok ken en geiten. Prijzen per stuk: Melkkoeien 645, 515, 400; kalfkoeien 650, 625, 300; varekoeien 440, 330, 280; vaarzen 400, 310, 225; pinken 310. 225, 190, graskalveren 205, 155, 80. De aanvoer van graskalveren was korter met tragen handel en beste exemplaren iets hooger in prijs, Verder ats vorige week. Melk- en kalf koeien iets kleiner aangevoerd. Levendlgen han del en hoogere prijzen; Varekoeien aanvoer flink. Met 'tamelijken handel en prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer matig, met stroeven handel en onveranderde prijzen. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND". GOES, 18 Nov. Appels: Court pendu 1626, Dubb. Bellefleür 13—21, Eierappels 1118, Goud- reinetten 16—36, Jonathan 21—52, Notarisappels 1636, Sterappels 16—>36, Zure Bellefleur 1331, Campagneioet 7331, Zoete bellefleur 1118. Zoete Ermgaard 1331. Kroet- en valappels 512, Alles per 100 kg. Peren: Br. Chaumontel 11—23, Br. Alex. Lucas 11—26, Comtesse de Paris 1137, Gr. Chaumon tel 1123, Gieser Wildeman 1137, Kroetperen 25, Kleiperen 1123, Pondsperen 1123, St. Re- my 1123, Winterlouwtjes 1123, Winter Riet- peren 1116, Zwijndrechtsche wijnperen 1137, Kroot- en valperen 5. Alles pér 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 48. Mispels 28—37, per 100 kg. Fazanten 2.10. Patrijzen 1, Eenden 0.701.21. Per stuk. De ruilhandel dient aan het particulier Initiatief te worden overgelaten. HET C.D.K. MOET IN DE OPRICHTING VAN SCHOENENBEURZEN WORDEN GEKEND. Iedere maand opnieuw worden de distri butiediensten voor de moeilijke vraag ge steld, hoe zij de schoenenbonnen, die be schikbaar zijn, rechtvaardig kunnen ver- deelen. Weliswaar geeft de onlangs herziene re geling thans grooter zekerheid, dat de bon nen in handen komen van hen, die er wer kelijk het meeste recht op hebben, maar' er moeten telkens heel wat menschen teleur gesteld worden. In de eerste plaats wordt gezorgd voor diegenen, die op doktersvoorschrift, wegens voetgebreken, bijzonder schoeisel moeten hebben, daarna komt in aanmerking de ca tegorie die werkschoenen noodig heeft en vervolgens de jeugd. Dit is zeer zeker een billijke regeling. Dat er niettemin tal van klachten worden vernomen, is niet te ver wonderen, want het is allesbehalve prettig, nul op het request te krijgen, als men er vast op had gerekend, geholpen te worden. Natuurlijk komt het wel eens voor, dat het iemand, die er feitelijk geen recht op heeft, gelukt, eén bon te bemachtigen. Men kan er echter van verzekerd zijn, dat de ambtenaren, die met de uitreiking belast zijn hun uiterste best doen om dit te voor komen. Beter dan kritiek op de toekenning van schoenenbonnen, is dan ook het initiatief van hen, die in schoenenruil de oplossing zien, en daarom schoenenbeurzen stichten, zooals ons land er al verscheidene telt. Tegen schoenenbeurzen heeft het C.D.K. GOES ZAKT LKELIJK AF. De beide leiders maakten ook dit keer geen fout. RBC sloeg den hekkensluiter RCS, echter op weinig overtuigende Wijze, Vlissingen haalde uit den lastigen wedstrijd tegen Goes de volle winst. Door dit resultaat js Goes eenige plaatsen op de ranglijst gedaald. Zij is zelfs door Middel burg gepasseerd. Laatstgenoemde won op het nippertje van Dosko, dat zich nog niet uit de onderste helft wist te werken. Breskens bezet weer de derde plaats en ondanks het feit, dat ze slechts 1 verliespunt meer heeft dan R.B.C. gelooven wé niet dat ze nog veel gevaar voor de beide leiders zal opleveren. In de situatie aan den staart kwam geen wijziging, zooals uit den stand blijkt: R.B.C. 9 7 0 2- 28—12 14 Vlissingen 7 6 0 1 19— 7 12 Breskens 7 4 1 2 17—23 9 Middelburg 8 3 3 2 21—18 9 Goes 7 3 1 3 14—13 7' Dosko 8 2 2 4 14—19 6 De Zeeuwen 7 1 3 3 18—22 5 Alliance 8 2 0 6 17—19 4 R.C.S. 7 0 2 5 10—25 2 WALCHEREN OVERTUIGEND GESLAGEN. In deze afdeeling werd slechts een tweetal wedstrijden gespeeld, welke geen invloed op de ranglijst uitoefenden. Hierin kwam dan ook geen enkele wijziging. De Middelburg-reserves namen hier revanche voor de indertijd tegen Walcheren geleden nederlaag en stuurden de Vlissingers thans met een gevoelige nederlaag huiswaarts. Na het fraaie resultaat van vorige week valt dit resultaat geducht tegen. De plaatselijke strijd in de Scheldestad tusschen de reserves van Vlis singen en De Zeeuwen bracht een kleine over winning voor de roodwitten, waardoor de kam pioenen nog steeds de roode iantaarn moeten dragen. De stand is nu: E.M.M. 6 5 10 19—10 11 Zeeland ia 5 4 0 1 208 8 Middelburg II 7 4 0 3 22—15 8 Vlissingen II 6 3 0 3 11— 8 6 Walcheren 7 2 0 5 14—23 4 Breskens II 3 111 6-9 3 Goes II 5 10 4 12—19 2 Terneuzen II 1 0 1 0 11 1 De Zeeuwen II 4 0 1 3 315 1 AARDENBURG WINT VAN OOSTBURG t De groote strijd in West-Zeeuwsch-Vlaanderen eindigde in het voordeel van Aardenburg, waar door ze Oostburg van de tweede plaats wist te verdringen. Oostburg is echter in het geheel nog niet uitgeschakeld. De achterstand op de beide leiders bedraagt nog maar één punt. Jammer, dat deze belangrijke wedstrijd nu niet bepaald een reclame voor de voetbalsport is geworden. Terneuzen zag haar positie door den uitslag van dezen wedstrijd eenigszins versterken. Met be langstelling kan het verdere verloop hier tege moet worden gezien. De beide hekkensluiters verloren wederom. Schoondyke werd thuis door Biervliet geslagen, terwijl IJzendijke tegen Corn Boys in het zand beet. Laatstgenoemde toonde zich toch wel wat te sterk voor de onderste plaats en de twee staartclubs zullen het verder wel onder elkaar moeten uitvechten, waarbij IJzendijke o.i. de slechtste kansen heeft.- Hier is de stand nu: Terneuzen 8 6 1 1 3515 13' Aardenburg 7 5 1 1 32— 8 11 Oostburg 7 5 0 2 20—11 10 Axel 7 4 0 3 29—22 8 Biervliet 8 4 0 4 21—26 8 Sluiskil 6 2 2 2 17—24 6 Corn. Boys 8 3 0 5 24—31 6 Schoondijke 8 116 16—36 3 IJzendijke 7 0 1 6 14—35 1- SWIFT IV—ZEELAND 3—1, Zooals wel eenigszins te verwachten was, bleek Swift IV in dezen wedstrijd de meerdere te zijn. Het was «duidelijk dat het den wasscherjj-men- schen nog aan de noodige wedstrijd-routine en uithoudingsvermogen ontbrak, hoewel zij vaak flink* partij gaven. Van den aanvang af is Swift sterker en over wegend in den aanval. Reeds na enkele minuten treft het schot van een Swift-aanvaller doel, doch door veel effect tolt de bal den korf weer uit. Na 10 minuten spelen neemt Swift de lei ding (10), terwijl dezelfde speler kort daarna den stand op 20 voor Swift brengt In de vol gende vakojistelling weet Zeeland den achter- rstand te verkleinen (21), maar nog voor de rust wordt het 31 voor Swift. Na de tweede vakverwisseliflg blijkt de Swift-opstelling te zwak te zijn. Wel zet het middenvak, dat veel onder schept, den aanval steeds aan het werk™ maar het doelen is onzuiver en er worden dan ook geen goals meer gemaakt, ook niet door de Zee-; land-menschen, bij wie de vermoeidheid blijkbaar een woordje gaat mee spreken, zoodat met 31 het einde komt. DE HANBALCOMPETITIE. De wedstrijden van Zaterdag j.l. leverden fwee overwinningen voor A.V. '35 op. A.V. '35-A won met dubbele cijfers van E.M.M. dat slechts met 10 man speelde. Bij de rust was de stand 60. waarna deze in de tweede helft 'tot 100 werd opgevoerd. De A.V. '35 midvoor, J. Vader, was dezen middag bijzonder goed op dreef, en gaf den E.M.M doelman, die uitstekend zijn doel verde digde, geen .schijn van kans. E.M.M. zocht het in worpen van verren afstand, waarmede zij geen succes had. H.B.S. speelde een pittigen wedstrijd tegen A.V. '35-B. Deze wedstrijd was tot de laatste minuut vol spanning. Reeds spoedig had II.B.S. een 10 voorsprong, welke A.V. '35 nog voor rust wlst'in te loopen. Vlak na de rust was A.V '35 iets sterker, hetgeen zij in twee doelpunten uit drukte (31). Hierna kwam H.B.S. weer in de meerderheid en verkleinde haar achterstand. (3—2). H.B.S. bleef nu iets gevaarlijker maar kon niet meer tot doelen komen. Naar wij vrnemen, zal A.V. '35 nog met een derde elftal aan deze competitie deelnemen, zoo niet het minste bezwaar. Integendeel, het juicht alles toe, wat er toe bijdraagt, in de meest dringende behoefte aan schoeisel te voorzien. Er moet echter voor gewaakt worden, dat deze schoenenbeurzen geen gelegenheden worden, waar onder het mom van ruilhan del clandestiene practyken worden uitge oefend. Daarom is het voorgeschreven, dat het C.D.K. In de oprichting gekend moet worden. Het moet zijn goedkeuring hechten aan de organisatie en werk wijze van alle nienw op te richten schoe- nenbeurzen. Ook reeds bestaande schoe nenbeurzen moeten, indien zy dit nog niet hebben gedaan, dezo goedkeuring aanvragen. Dit 'dient schriftelijk te ge schieden. Overigens houdt het C.D.K. zich afzijdig, evenals de plaatselijke distributiediensten. Schoenenruil kan- alleen op bevredigende wijze geschieden, als deze het karakter draagt van onderling hulpbetoon. Geen lief dadigheid, geen ambtelijkheid, maar vooral ook geen winstbejag. Daaróm is het beter, dat de schoenenbeurzen geen overheidsin stelling worden. De regeling kan het béste ter hand wor den genomm door plaatselijke vereenigin- gen of instellingen, die zich op maatschap pelijk terrein bewegen, haar medewerking bij de oplossing van het schoenenprobleem wordt door de distributie-autoriteiten ten zeerste op prijs gesteld. Doch het C.D.K. is er van overtuigd, dat om de verschillende hierboven genoemde redenen, de ruilhandel in schoeien dient te worden overgelaten aan het particuliere initiatief Een dagelijksch glas Drie Bronnen Zout regelt Uw stofwisseling, houdt Uw bloed frisch en Uw huid zuiver en gezond. „Drie Bronnen Zout" Flacons vanaf 60 ct. By Apoth. en Drog, GERINGE HANDEL OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. De Effectenbeurs ia naar het schijnt weer een phase van unactivitejt aan het meemaken. Het beleggende publiek houdt zich op den achter grond. Gisteren waren er zeer weinig opdrachten en de handel was in overeenstemming hiermee van geringe proporties. Vraag en aanbod waren ongeveer met elkander in overeenstemming. Het resultaat hiervan was. dat de koersen vergele7 ken met Zaterdag weinig of niet verschilden. Aku's waren vrijwel geheel onveranderd. Het zelfde kon worden gezegd van Unilevers. De affaire was in deze fondsen uiterst beperkt. De PhMipsaandeelen konden aanvankelijk 280 bedin gen, maar werden later Iets lager afgedaan. Da scheepvaartrubriek was rustig, zonder verschil len van beteekenis. De petroleummarkt was kalm, olies waren zqé> goed als onveranderd. De omzet ten in de Indische Cultuurwaarden waren van minimale afmetingen. Amsterdam rubbers ge droegen zich geheel zooals gisteren. De tabak ken werden ongeveer tegen de vorige prijzen afgedaan. De suikerrubriek was veronachtzaamd. De beleggingsmarkt had eveneens een rustig ver loop. De Nederlandsche staatspapieren, vooral de jongere leeningen, waren goed van toon. A Amsterdamsche Bank 133 .1841*. A Incasso Bank 129% 128% Nederland 1941 4 100 99% 9974 Nederland le lng 1940 4 101% 101% Nederland 2e lng 1940 4 100% 100% Nederland met bel. fac. 1940 4 101% 101% Nederl. a 1000 1938 (3%) 3 93% 93%—% Indië a 1000 1937 3 943/. 9434 Indie a 1000 1937 A 933% 93% A Koloniale Bank 240 239 A Ned. Ind. Handelsbank 163 163 «/a C Ned. Handels Mij. 174% 174 A Algeir.eene Kunstzijde Unie 153-1/, 154%53% A Van Berkel's Patent 1233% 123%—20% C Calvé Delft 125% 126—24% A Fokker Vliegt. Fabriek 217 218 A Lever Bros en Unilever 163% 163%—62% A Ned Ford Auto Mij. 343 A Philips Gloeil. Gem. Bezit 276% 280—78 A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 305 301% A Kon. Petroleum Mij. 333% 333%— 31 Bataafsche Petroleum Mij. Obi. 3% 94 9474 A HollandAmerika Lijn 154% 154%53% A JavaChinaJapan Lijn 181% 179% A Ned. Scheepvaart .Unie 228% 22S%—27 A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 213% 212% A Handelsvereen. Amsterdam 498 495%98 A Javasche Cultuur Mij. 295% A Ned. Ind. Suiker Unie 277 274 C «Deli Mij. k 1000 325 324—22% A Senembah Mij, 276 A Arend.sburg Tabak Mij. 366 364 C Amsterdam Rubber 316% 31620 A Deli-Batavia Rubber MiJ. 268% C Oostkust k f 500 190 189% A Ver. Ind. Cultuur Ondern. 227% 223 A Hessa Rubber Mij. 174% Nederland 1941 3% 100 963% RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 20 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.13 Morgengesprekken voor den boer. .7,30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 8.35 Ochtendgymn. 8.45 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met plano en gram. 12.00 Melodisten. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 18.00 Romancers en soliste. Als in-' termezzo: Orgelspel. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. 15.00 Mandolinisten. 15.30 Voor de zieken. 16 00 Bijbellezing. 16.20 Spaarne-sextet en gram. 17.15' BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Airusementsork. en solist, afgewisseld door zang met piano. 18.30 Cyclus. 18.45 Gram. 19.00'Actueel halfuurtje. 19.30 O.mroepsymphonie-orkest en so liste. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding roet 'de studio beschikken). 20 30 Gram. 20.45 Causerie. 21.00 Omroepsymphonie-ork. 21.30 G.ram. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO; Eng. uitz. of Gram. 22.15—24.00 Gram. HILVERSUM IT. 301.5 M. 7.15 Gram. 7.30—8.15 Zie Hilveröujn I. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Piano. 10.40 Voor de plattelandsvrouw. 11.00 Ensemble Joan Lancé. 11.45 Gram. 12.00 Alfredo Spezieletti en zijn ork. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Frans Wouters en zün ork. 13.45 Voordracht. 14.00 Boyd Bachman en zijn ork. en gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Zang met piano en gram. 16.00 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Viool met piano. 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.30 Orgel. 19.00 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.10 BNO: Ber. 19.20 Gram. 19.45 Causerie. 20.00 Gram. 20.15 Orgel en Klaver Drie. 20.40 'Radiotooneel. 21.00 Ramblers. 21.30 Gram. 21.45 BNO: Ber. 22.00 BNO: Toel. op het weermachtsber. 22.1022.15 Avondwijding. dat deze thans uit zeven elftallen zal bestaan. Het wedstrijdprogramma voor a.s.. Zaterdag is: Vlissingen: U.L.O.—H.B.S, en Marathon E.M.M. Middelburg: A.V, '35-A—A.V. '35-C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2