PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT 11IIS£1I lllll DONDERDAG 13 NOV. 1941 Finlands antwoord aan de Ver. Staten. Met Duitschland tegen het bolsjewisme. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Van 1—6 regels 1.65. Iedere regel meer 33 cent. BtJ abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 15 regels 1 0.55. Iedere regel meer 11 cL (max. 8 regels.) „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijdfen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE BN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG Directie F. van de Velde, F. B. den Boer 184ste JAARGANG NUMMER 267 Hoofdredacteur i J. C. Visser, Vlissingen De BURKAUX vat de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevwigd tes VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60. tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG Londenache Kaal 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 825, Administratie telefoon 139 GOES Red. en Admlnistr. Turfkade 15. teL 2863, na kantoortijd tel. 2475 OOSTBURG Redactie en Admini stratie Breed estraat 45, telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, teL 85 BRESKENS Dorpsstraat 85. teL 21 AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDIRLABDSCHE DAG Finland zal den oorlog voortzetten, tot zijn vrede en veiligheid zijn gewaarborgd. ■minna GEEN AFHANKELIJKHEID VAN DUITSCHLAND.;. In een memorandum aan den Finschen president, die de Amerikaansche gezant _in Helsinki op 27 en 30 October heeft over handigd, had de regeering, der Ver. Sta ten geëischt, dat Finland, wanneer het de vriendschap der Ver. Staten thans evenals in de toekomst wilde behouden, een ver zekering moest geven, dat het terstond alle aanvalsoperaties tegen het Sovjet gebied zou eindigen en de Finsche troepen zonder verwijl terugtrekken achter de grenslijn van 1939. Voorts beweerde de re geering der Ver. Staten, dat de operaties van Finland een rechtstreeksche bedreiging vórmden voor de veiligheid der Ver. Sta ten en dreigde zij met het verlies der vriendschappelijke betrekkingen ingeval Finland zijn tot dusver aangenomen hou ding niet opgaf. Thans heeft de Finsche minister van bui tenlandsche zaken," Wijting, aan den Ame- rikaanschen gezant het antwoord der Fin sche regeering op het memorandum over handigd. Ter karakteriseering van den Finsch- bolsjewististhen strijd wijst het Finsche ministerie van buitenlandsche zaken in zijn antwoord vervolgens op de recente nota wisseling tusschen Groot-Brjttannië en de Finsche regeering en in het bijzonder op het blauw-wit-boek no. 2 van de Finsche regeéring. Irf de beschrijving der gebeur tenissen sedert 30 November 1939 is, naar het Finsche antwoord verder uiteenzet, punt voor punt verklaard, hoe Finland als na buur van de Sovjet-Unie zich voortdurend moest verdedigen tegen de veroveringslus- ten der Sovjet-Unie. Verwijzende naar den afstand en de bezetting van gebieden vol gens den vrede van Moskou, van waar uit een nieuwe Sovjetaanval onder de aller gunstigste voorwaarden kon worden onder nomen, constateert het Finsche ministerie van buitenlandsche zaken, dat uit Hangoe nog steeds luchtaanvallen gepleegd worden op Zuid-Finsche steden en op de burger bevolking. Ook na den vrede van Moskou heeft de Sovjet-Unie nieuwe, ongerecht vaardigde eischen gesteld (zooals bijv. het transitoverkeer naar Hangoe over Finsche spoorwegen). De Sovjet-Unie heeft zich ook verder meedoogenloos gemengd in de binnenlandsche aangelegenheden van Fin land en zelfs getrapht straatrelletjes te or- ganiseeren. Aanvalsbedoelingen der Sovjet- Unie. - De vrede van Moskou was voor de Sov jet-Unie slechts» een wapenstilstand ter voorbereiding van de definitieve verove ring van Finland, zoo constateert de Fin sche antwoordnota aan de Ver. Staten verder. Dit hoofdstuk eindigde dan ook met een nieuwen militairen aanval van de Sovjet-Unie die Finland dwong zijn zelf verdediging met geweld van wapens voort te zetten en welks karakter èn doel er uit. blijkt, dat in het prominente Moskousche dagblad „Prawda" van 23 Juni 1941 ver klaard werd: „De Finnen moeten van den aardbodem verdelgd worden". Ce gebieden aan gene zijde van de oude Finsche grens werden eveneens gebruikt als aanvalspo sitie tegen Finland. De Sovjet-Unie heeft zoowel deze alsook de bij den vrede van Moskou afgestane gebieden versterkt tot zoo volledig mogeljjke punten van uitgang voor aanvallen op het Westen. De aanvals bedoelingen der Sovjet-Unie worden voorts volgens het Finsche antwoord onmisken baar onthuld door zes strategische zijlijnen van den spoorweg van Moermansk in de richting van de Finsche grens benevens door de militaire wegen, uitsluitend voor aanvalsdoeleinden aangelegd, en door tal van vliegvelden. De Finsche nota wijst verder op de pau- periseering in -de gebieden, die reeds voor 1939 aan de overzijde van de grens lagen zoowel als in de gewesten, die bij den vrede van Moskou waren afgestaan. Ver waarloosde landerijen, vervallen en ver woeste gebouwen, geschonden kerken en kerkhoven en een bevolking, die in mate- looze ellende leeft en aan moorden en mas sale verbanning ten offer is gevallen, be wijzen in welk een troostelooze positie het Finsche volk onder SovjetheersGhappij ge raakt zou zjjn, indien het lot van Estland en de overige door de bolsjewieken verover de landen, te weten de gedeeltelijke of al- geheele oplossing, had moeten deelen. Reeds tijdens den eersten oorlog' in 1939 had Finland uit een oogpunt van zijn eigen veiligheid ook de vijandelijke aanvalsstel- lingen aan de overzijde van-de grenzen van 1939 onschadelijk moeten maken en bezet ten, indien destijds daartoe slechts vol doende krachten beschikbaar waren ge weest. Destijds zou men wel niet getwij feld hebben aan het gerechtvaardigde van dergelijke Finsche operaties. In het Finsche antwoord wordt voorts verklaard, datde Finsche regeering niet kan inzien, dat overeenstemming kan be staan tusschen het edelmoedige grond beginsel der Amerikaansche regeering met betrekking tot den winteroorlog en den eisch tot terugtrekking van de Finsche troepen uit de gebieden aan de overzijde van de grenzen van 1939, welke gebieden uit veiligheidsoverwegingen zjjn bezet' en door de Sovjet-Unie terstond gebruikt zouden kunnen worden voor een nieuwen aanval op Finland. Finland moet Integendeel constateeren, dat het door de Amerikaarfsche regeering aanbevolen optre den npodlottig zou zijn voor de beveiliging van het land en derhalve niet te rijmen zou vallen met de Finsche levensbelangen. De houding der Finsche regeering in den door de Sovjet-Unie begonnen oorlog was en Is den strijd te beëindi gen, zoodra het dreigende gevaar is afgewend en garanties zjjn geleverd voor voortdurende veiligheid. Het bolsjewistische regiem. De Finsche nota toont verder aan, dat de bevolking in de gebieden aan gene zijde van de grens van 1939, welke 23 jaar lang blootgesteld waren aan de bolsjewistische heerschappij en die de Finsche troepen thans hebben bezet, voor het allergrootste gedeelte Finsch is. In welk een betreurens- waardigen toestand de door de Ver. Staten onder oogen geziene regeling de in deze gebieden gebleven burgerbevolking zou brengen, kan afgeleid worden uit de vree- selijke voorbeelden der geschiedenis van het bolsjewistische regiem. Ook dit ge zichtspunt pleit er voor, dat de betrokken gebieden met goeden grond door Finland bezet gehouden moeten worden, opdat deze bevolking een waarborg kan worden ge geven van vrijheid en veiligheid. Het onderhoud van den Finschen gezant met Sumner Welles. De nota behandelt verder het onder houd van den Finschen gezant met Summer Welles. In dit onderhoud heeft Welles, zoo zet de Finsche antwoord nota uiteen, een uitdrukkelijk ontken nend antwoord gegeven op de vraag van den Finschen gezant in Washington, of de Sovjetregeering de Amerikaansche regeering verzocht had een mededeeling omtrent de bereidwilligheid der Sovjet-re geering tot onderhandelingen over een nieuw vredesverdrag aan Finland door te geven. Ten aanzien van de in latere be sprekingen van Finsche zijde opgeworpen bezwaren en tegenwerpingen ten aanzien van de voorwaarden van een eventueelen vrede, aldus de Finsche antwoordnota, is door de Ver. Staten geen standpunt be paald. In de eerste plaats werden zelfs geen garanties aangeboden voor de duurzaam heid van een nieuwen vrede tusschen Fin land en de Sovjet-Unie. Volgens verklaring van de Finsche regeering was de mededee ling van den heer Welles aan den Finschen gezant Procope niet gedacht als vredes aanbod van de Sovjet-Unie en zelfs niet als aanbeveling van den kant van de Ver. Staten, maar slechts als mededeeling op grond waarvan Finland om vrede zou heb ben moeten vragen. - Ten aanzien van de in de buitenland sche pers en door den Engelschen om roep gelanceerde berichten omtrent beweerde Finsche plannen 'tot het slui ten van een afzonderlijken vrede met .j de Sovjet-Unie constateert de Finsche antwoordnota, dat dergelijke of andere vredesaanbiedingen van de Ver. Staten noch op 18 Augustus noch later inge diend zijn en dat ook van andere zijde dergelijke aanbiedingen niet door de Finsche regeering zijn ontvangen. De Ver. Staten worden niet bedreigd. De door twee wereldzeeën en door tal rijke steunpunten beschermde V.S. kunnen door de Finsche weermacht niet bedreigd worden, zoo wordt in de nota verder ge zegd en de Finsche regeering kan ook niet gelooven, dat een bezetting van die gebie den door Finsche troepen, van waar uit de Finsche veiligheid voortdurend werd be dreigd, in tegenspraak zou kunnen zijn met de eischen van de Amerikaansche veilig heid. De bezorgdheid van de Ver. Staten voor hun eigen veiligheid geeft Finland het recht bij regeering en volk der Ver, Staten begrip er voor te verwachten, dat Finland den wil heeft zijn leven te beschermen, zijn veiligheid te vergrooten en zijn oude democratische vrijheid te verdedigen, vooral da&r het in een tijd van nog geen twee jaar tweemaal door het machtige bolsje wistische regiem is gemaakt tot voorwerp van een ongerechtvaardigden gewapenden aanval, zonder dat Amerika of éenig ander land dit kon verhinderen of wel garanties er voor kon geven dat deze aanval niet meer zou worden herhaald. Finland hoopt op het begrip van het groote Arperikaan- sche volk voor het feit, dat ook een klein land recht heeft op leven en verdediging." De onafhankelijkheid van Finland. In 't laatste deel van de nota wordt het vraagstuk of de onafhankelijkheid en de vrijheid van handelen van Finland van Duitsche zijde worden bedreigd, behandeld. „Finland zelf heeft geen reden om aan te nemen, dat een dergelijk gevaar van den kant van Duitschland dreigt. Finland wil z\jn aangelegenheid zelf regelen en wel in het teeken var de eenheid des volks, wel ker grondslag zijneeuwenoude Noordsche boeren- en volksdemocratie vormen en die in het bijzonder in de gevechtsphasen der laatste jaren gebleken is een soliede kracht te zijn ook bij de verdediging van het va derland. Het is zonder meer duidelijk welke ontzaggelijke beteekenis eitvoor Fin land in is gelegen, dat terwijl Finland geraakt is in een voortgezetten verdedi gingsoorlog tegen de-Sovjet-Unie tege lijkertijd ook Duitscjiland strijdt tegen de zen vijand van Finland. Een nieuwe oorlog, waarin Finland wederom alleen zou heb ben gestaan, zou gelijk hebben gestaan met de vernietiging van Finland en alle Noordsche landen." De Finsche antwoordnota aan de Ver. Staten eindigt er mede, dat de Finsrhe president op 23 October 1941 den Amerikaanschen gezant in Helsinki NIEUWE BELANGRIJKE PUNTEN VOOR R0ST0F BEZET. Het Hongaarsche telegraafagentschap M.T.I. meldt van het Oostelijk frontTij dens de operaties in de Oekraine^hebben de verbonden troepen nieuwe, belangrijke punten voor Rostof en in het gebied van Schachty bezet. In den frontsector van de Honved-troe- pen was slechts een onbeteekenende activi teit van verkenningstrqepen. DE STRIJD BLJ MOSKOU. Van militifire zijde verneemt het D.N.B., dat Duitsche stoottroepen op 11 November in den centralen sector zijn doorgedrongen in de verdedigingslinie der bolsjewisten voor Moskou. In de vooraanliggende loop graven vernielden zij onderkomens en waarnemingsposten der bolsjewisten. Op een plaats werden vier pantserwagens zoo zwaar beschadigd, dat zij moesten blijven staan. De bemanning, die zich verzette, werd onmiddellijk vernietigd. De Duitsche stoottroepen keerden zonder verliezen in hun stellingen terug. DE ACTIE VAN DE DUITSCHE LUCHTMACHT. Formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 11 November Herhaalde malen voor den oorlog belangrijke installaties te Moskou gebombardeerd. In de opgegeven doelen ontstond een aantal groote branden. Verder hebben formaties Duitsche ge vechtsvliegtuigen een groot aantal vlieg velden in het gebied van Moskou aange vallen. Goed gerichte bommen vernielden de startbanen en vernielden twintig vlieg tuigen. 21 andere bolsjewistische vliegtui gen werden zwaar beschadigd. Hangars en barakken op de vliegvelden werden éven eens in brand geworpen of door bommen vernield. 33 SOVJET-VLIEGTUIGEN VERLOREN GEGAAN. De bolsjewieken hebben Dinsdag in to taal 33 vliegtuigen verloren, waarvan 8 in luchtgevechten en 3 door luchtdoelartil lerie neergeschoten en do overige 22 op den grond vernield werden. Dinsdagnacht hebben formaties van de Duitsche luchtmacht aanvallen gedaan op Moskou en Gorki. Te Moskou werden o.a. twee stations door verscheidene bommen getroffen, terwijl te Gorki groote branden ontstonden op de werven aan de Oka, SIBERISCHE TROEPENAFDEEUNGEN AAN HET FRONT, De Duitsche pers neemt met belang stelling kennis van de mededeeling van het bolsjewistische telegraafagentschap, dat Siberische troepenafdeelingen aan het Oos telijk front moesten worden gebruikt. De Berliner Lokal Anzeiger schrijft dienaan gaande Stalin wilde enkele dagen geleden nog de wereld wijs maken, dat de bolsje wistische verliezen beUekkelijk klein wa ren. Waarom heeït hij dan Siberische troe pen aan dit front noodig. Dood en gevan genneming hebben zulke bressen geslagen in het Sovjetfront, dat Stalin déze zoo spoedig mogelijk moetstoppen met Sibe rische troepen, op gevaar af daardoor in den rug van troepen ontbloot te „worden. KANNIBALISME. Ten oosten van Wjasma hebben op 29 October, naar eerst thans bekend wordt, een feldwebel en egn korporaal van een Duitsche pantserafdeeling vier bolsjewis ten gevangen genomen. Zij constateerden, dat deze bolsjewisten een gesneuvelden kameraad ee* stuk vleesch uit de borst hadden gesneden om het te eten. De Duit sche soldaten zagen nog juist, hoe twee der bolsjewisten het vleesch naar hun mond brachten. toon steil roe, van beöen matweshus i5-»nc*em8£3:.. qeopefió.v-3 UUB toeqanq vug Onder beschermheerschap vart den Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart wordt op 15 November a.s. in het Meurltshuis te 's Gravenhage de tentoonstelling .Het Duitsche Boek van heden* geopend. Deze tentoonstelling zal tot 25 Nov. worden gehouden. De toegang is vrij. Hierboven het affiche, dat voor deze expositie is vervaardigd (Stapf-Mol) heeft verklaard, dat het Finsche volk, dat de rechten van niemand schendt en niets ahders wenscht, dan in vrede te mogen leven en werken, den oorlog tegen de Sovjet-Unie slechts zoolang voortzet, tot zjjn veiligheid en zjjn vrede tot arbeid definitief gewaarborgd zjjn. GENERAAL HUNTZIGER VERONGELUKT. Bij vliegongeluk om het leven- gekomen. De Fransche minister van oorlog, generaal Huntziger, is Woensdagmid- dag bjj een vliegtuigongeluk doodeljjk verongelukt, zoo is Woensdagavond om 8 uur te Vichy officieel bekend ge maakt. Nog zeven andere inzittenden van het vliegtuig, onder wie de chef van het civiele kabinet van den mi nister, Labusquiere, kwamen eveneens om het leven. Het vliegtuig waarmede de minister reisde, en dat bljjkbaar als gevolg van de uiterst slechte weersom standigheden uit' den koers was ge raakt, is bjj Le Vignan in het departe ment Gard omlaag gestort. Het was de persoonljjke machine van den mi nister van oorlog, waarmede de gene raal zjjn Inspectiereis naar Afrika on dernomen heeft, welke twee weken had geduurd. Het toestel had Woensdagmiddag half één op bet vliegveld van Vichy moeten aankomen. De machine was Woensdagoch tend te Algiers opgestegen en had zonder tusschenlanding tot Vichy moeten door vliegen. Het laatste radiobericht van het vliegtuig kwam om 7 minuten voor 1, toen het toestel reeds de Middellandsche Zee had overgestoken en ^ch boven Fransoh grondgebied bevond. Bjjzonderheden over de vermoede lijke toedracht. Omtrent het vliegtuigongeluk, zijn Woensdagavond nog de volgende bjjzon derheden bekend geworden De viermotorige machine van den mi nister van oorlog van het type Potez 662, was Woensdagochtend even na 8 uur .te Algiers opgestegen en had tegen 11 uur op het vliegveld van Marseille, Marignane, een tusschenlanding gemaakt. /Toen' het vliegtuig weer vertrokken was, werd om 12.53 uur het laatste radiobericht gege ven, nadat het toestel reeds op 80 kilome ter ten zuidwesten van Vichy bij Issoire in het centrale bergmassief was waarge nomen. Terwjjl op het vliegveld van Vichy alle voorbereidingen voor de ontvangst van den minister van oorlog getroffen werden, kwam van de machine het radiobericht, dat zjj wegens den heerschenden storm en het gevaar voor ijsafzetting gedwongen was in zuideljjke richting terug te keeren. De bestuurder heeft toen kennelijk weer geprobeerd Marignane te bereiken, doch schijnt in het laaghangende wolkendek den koers volkomen te zijn kwijtgeraakt. In het Fransche ministerie van lucht vaart neemt mén aan, dat het vliegtuig, dat wegens het gevaar voor ijsafzetting genoodzaakt was laag te vliegen, daarbij tegen het gebergte is gestooten. Bij de plek waar het toestel is neergestort; bij Le Breau, aan de zuidelijke helling van het centrale massief, bevinden zich namelijk bergketenen, die hier en daar een hoogte bereiken van 1.300 meter. Het vliegtuig werd door de bewoners van een arbeids kamp volkomen uitgebrand gevonden. De ljjken, waarvan er slechts zes ontdekt werden, waren verkoold en konden niet geïdentificeerd worden. De klok aan boord was op 13.03 uur bljjven stilstaan. Aan boord bevonden ziqh de volgende passagiers de minister van oorlog, gene raal Huntziger, de chef van zijn civiele kabinet, Labusquiere, zijn ordonnans-offi cier, De Roy ere, de bestuurder, Le Fèvre, een marconist, een mecanicien, een foto graaf en een kamerdienaar. HUNTZIGERS LAATSTE OFFICIEELE HANDELING. De minister van oorlog-, generaal Hunt ziger, heeft aan het slot van zijn inspec tiereis, die zoo tragisch zou eindigbn. een boodschap gericht tot het Fransche leger in Afrika, waarin hjj dit de „beschermende \fracht van het imperium" noemt. Het leger heeft voor dit imperium reeds bloed ver goten en het zal zoo noodig voor de ver dediging daarvan strjjden. zoo verklaarde de minister van oorlog, die verder zeide, dat het lot van dezen Afrikaanschen bo dem verbonden Is met het Fransche. Duitsche boekententoonstelling. Op 15 November a.s. te 15 uur zal in het Mauritshuis te 's-Gravenhage een tentoon stelling van Duitsche boeken geopend wor den. Deze tentoonstelling staat onder be schermheerschap van den rijkscommissaris. In het kader van de tentoonstelling zal de Duitsche dichter Moritz Jahn op Zon dag 16 November des ochtends 11 uur in het gebouw Kneuterdjjk 20 voorlezen uit werken van Duitsche kunstenaars. Bewapening van Australische koopvaardijschepen. De Japansche consul-géneraal te Sy Dney heeft in een telegram aan het Ja pansche ministerie van buitenlandsche za ken, naar de Asahi Sjimboen meldt, be vestigd, dat Je Australische regeering be- [».vel heeft gegeven tot de onmiddellijke wa- "pening van alle ingeschreven koopvaardij schepen. In het vervolg mogen niet-gewa- pende schepen niet uitloopen. t Foto Polyoogn—Meyer, Bij de gisteren onder auspiciën-van de werkgemeenschap Walcheren van de Ne- derlandsch-Duitsche cultuurgemeenschap in Britannia te Vlissingen gehouden voor- dracht over oude muziekinstrumenten, werd o.a. de Serpent gedemonstreerd. DE DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN EN GRUTTERSWAREN. WINTERBEVOORRADING AARDAPPELEN DOOR AFSTEMPELING DER KAARTEN GEEN VERPLICHTING. Teneinde misverstand te voorkomen wordt er nogmaals de aandacht op geves tigd, dat degenen, die gebruik wenschen te maken van de gelegenheid om een win tervoorraad aardappelen in te slaan, de met „05" tot „14" genummerde bonnen van de met „V" gemerkte aardappelkaar- ten voor het koopen van dezen voorraad bjj de plaatselijke distributiediensten moe ten laten afstempelen. Op niet gestempel de bonnen mag nu niet worden geleverd. Voorts dienen de afgestempelde bonnen eerst bij de aflevering van den winter-, voorraad aan den aardappelhandelaar te worden afgegeven, dus niet reeds van te voren. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat degenen, die hun aardappelkaarten hebben laten* afstempelen, doch daarna van hun voornemen tot het inslaan van een winter voorraad afzien, deze kaarten kunnen be waren tot het tjjdstip, waarop de daarop voorkomende bonnen wekelijks voor het kooper. van aardappelen zullen worden aangewezen. _De afstempeling schept der halve geen verplichting tot het inslaan van een wintervoorraad Bonnen „één rantsoen havermout". Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat in verband met het feit, dat er geen bonnen met „één rantsoen gort" ge merkt, in omloop zijn, de met „één rant- sqpn havermout" gemerkte bonnen zoowel recht geven op het koopen van havermout en aanverwante artikelen, als op het koo pen van gort en de daarmede gelijkgestelde artikelen. BOVENKLEEDING VOOR KINDEREN BENEDEN DE 3 JAAR. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er de aandaeht op, dat het voor schrift, dat zg. „groote stukken" slechts beschikbaar zijn op een speciale vergun ning, onder gelijktijdige afgifte van het voor deze artikelen voorgeschreven aan tal punten, niet geldt ten aanzien van bo- venkleeding voor kinderen beneden de drie jaar. Deze bovenkleeding mag, totdat de uitreiking der textielkaarten voor deze kin deren heeft plaats gehad, op vertoon van de distributiestamkaart van het kind, dan wel op de machtiging (MD 104) afgege ven door den plaatseljjken distributiedienst dan wel op speciale A.K. punten, worden gekocht. Na de uitreiking van de textiel kaarten voor kinderen beneden de drie jaar, zal bovenkleeding voor deze-kindeken uit sluitend mogen worden gekocht op punten der fextielkaart, toeslagkaart of speciale A.K. punten. Derhalve zal ook na de uit reiking van de textielkaart voor kinderen beneden de drie jaar, voor meer bedoelde bovenkleeding voor deze kinderen, geen speciale vergunning behoeven te worden ingeleverd. VERPLICHTE RUNDVEE- LEVERING VERLENGD. In een in de bladen opgenomen officieele publicatie, deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd mede, dat de verplichte rundveelevering zal worden verlengd tot 1 December 1942. Het aantal te leveren runderen voor de verplichte le vering na 1 December 1941 zal zoodanig worden vastgesteld, dat practisch geen verdere inkrimping van den melkveestapel zal behoeven plaats te vinden. Voor bijzon derheden wordt verwezen naar genoemde publicatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1