fl. 324.50 De distributie van schoenen gewijzigd. B SUPEROL Verkouden? AKKERTJES DE TIJGER VERDUISTEREN Van Maandagavond 18.08 11. tot Dinsdagochtend 8.40 u. De maan komt Dinsdag te 18.45 u. op én gaat te 8,42 u. onder. Zuid-Noord-Beveland. Een middag van vreugd voor de Goese jeugd Zaterdag 22 November komt St. Ni- colaaa naar Goes oan in het open baar een kinder-premie-uitkering te houden voor de Midza. Verzamel nu reeds de Midza-bon- nen door in Midza-zaken te kopen. De premie-uitkering van deze Extra brandstof, gas of electriciteit aan zieken of voor bevallingen. HOE DE REGELING IS. Naar aanleiding van het feit, dat i3 ge bleken, dat er over deze regeling hier en daar misverstand - bestaat, deelt men ons van bevoegde zijde het ondervolgende mede-: Uitsluitend voor zéér ernstige zieleen kan de behandelende geneesheer op het formulier MD 39, hetwelk door den vertrouwensarts gefiatteerd moet worden, een aanvrage voor een extra rantsoen vaste brandstoffen, gas of electriciteit by den plaatseiyken distri- butiedienst indienen. De extra hoeveel heid brandstoffen, die zal worden ver strekt, zal steeds één eenheid per twee weken, per gezin bedragen, terwijl voor ten hoogste één maand tegelyk bonnen zullen worden uitgereikt. In plaats van één eenheid vaste brand stoffen per twee weken kunnen zieken desgewenscht in aanmerking komen voor verhooging van het gas- of electriciteits- rantsoen. Er wordt van uitgegaan, dat één eenheid vaste brandstoffen gelijkwaar dig is aan 75 M3 gas of 210 kwh. elec triciteit. Deze hoeceelheden worden eveneens als een eenheid brandstoffen per twee weken per gezin beschikbaar gesteld. Een combi natie van brandstoffen, gas of electriciteit is niet mogelijk, zoodat de verbruikers steed» hetzy brandstof, hetzij gas, hetzij electriciteit zullen moeten- kiezen. Even als zulks voor vaste brandstoffen is voor geschreven, dient de aanvrage voor het extra rantsoen gas of electriciteit op het formulier MD 29, dat door den vertrou wensarts moet zijn gefiatteerd, door den behandelenden geneesheer te worden ge daan. Voor bevallingen wordt op vertoon van de distributiestamkaart van het pasgebo ren kind een bon voor één eenheid vaste brandstoffen uitgereikt. Desgewenscht kunnen betrokkenen ook in aanmerking komen voor een extra rantsoen gas, groot 75 M3 of electriciteit, groot 210 kwh. Zij ontvangen in dit geval een verklaring van den distributiedienst, welke verklaring zij aan de gasfabriek, respectievelijk h^t electriciteitsbedryf dienen af te geven, waarna het gas- of electriciteitsrantsoen zal worden verhoogd. Een extra rantsoen brandstoffen, gas of electriciteit wordt eveneens beschikbaar gesteld, indien een kind levenloos ter we reld wordt gebracht of kort na de ge boorte overlijdt. In dit geval dient een verklaring van den dokter of een uittrek sel uit het register van den Burgerlijken Stand en de distributiestamkaart van de moeder te worden overgelegd. De kaasdistributie. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visschery maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van kaas. Gebleken is, dat verscheidene winkeliers van him klanten bij den verkoop van volvette of 40-j- kaas het dubbele aantal bonnen, dat wil zeggen twee per 100 gram, in ontvangst willen nemen. Dit is ten eenen male onjuist. Het publiek wordt er. dan ook met nadruk op gewezen, dat voor elke soort kaas per 100 gram een bon dient te worden afgegeven. Tegen winke liers, die zich hieraan niet houden, zal worden opgetreden. ONDERSCHEIDINGEN VOOR REDDINGBOOTBEMANNINGEN. De directie der Zuidhollandsche maat schappij tot het redden van schipbreuke lingen heeft aan de leden der bemanning van de beide reddingbooten „President J. Leis" en „President J. V. Wierdsma" te Hoek van Holland een onderscheiding toe gekend voor het moedige reddingswerk op Zondagmiddag 26 October j.l. verricht. On der uiterst moeilijke omstandigheden kon den 23 opvarenden van het ss. „Hertha Engeline Fritzen" dat bj] het binnenloopen van den Waterweg op de Maasvlakte strandde en in tweeën brak, van het wrak worden gehaald. Uit het toekennen van deze onderschei dingen, die slechts zelden door de Z.N.R.M. worden verleend, blijkt, hoezeer de directie overtuigd is van het kranige werk, dat de manschappen tydens een zwaren storm op zee verrichtten. De soorten, welke zonder bon verkrijgbaar waren, beperkt. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt inzake de distributie van schoenen het volgende bekend. Het is noodzakeiyk gebleken, om in de voor schoenen geldende distributieregeling met ingang van Zaterdag jl. eenige wyzigingen aan te brengen. In de eerste plaats zyn de vrijstellingen van de bepalingen der distributieregeling komen te vervallen, virelke tot dusverre golden ten aanzien van 1. BabyschoeiseL 2. Pantoffels met een cosy zool en bo venwerk van stof. 3. Rubberbadschoenen. 4. Klompsokken. 5. Schoenen, welke door of namens den directeur van het rijksbureau voor huiden en leder wafen gestempeld met de woorden „afgekeurd schoeisel R.H.L". 6. Alle schoeisel, waaraan geen leder le der of rubber, noch afval hiervan is ver werkt. 7. Strandsandalen met houten zool en een boventuig van ten hoogste vyf lederen riempjes. 8. Spikes, raceschoenen voor wielren ners, boksschoenen en korfbalschoenen. Alle bovenstaande soorten schoe nen mogen derhalve met ingang van 1 November 1941 niet meer zonder bon worden gekocht, verkocht en af geleverd! Met, ingang van genoemden datum mo gen- uitsluitend de navolgende soorten schoenen nog zonder bon worden gekocht, verkocht en afgeleverd. Schoeisel, hetwelk gestempeld is met de woorden afgekeurd schoeisel R.H.L1. voor zoover hieraan geen leer is verwerkt, zoogenaamd slap baby schoeisel, waaraan geen leder of rub ber is verwerkt, tot en met maat 23 en rubberoverschoenen. Voorts is, eveneens met ingang van 1 November 1941 een belangrijke wijziging aangebracht in de soorten schoenen, wel ke op bon 2 kunnen worden gekocht. Dit is nog slechts toegestaan ten aan zien van 0 1. Alle schoeisel, waaraan geen leder of rubber is verwerkt. 2. Gymnastiekschoenen en tennisschoe nen. 3. Rubberkmderkaplaarsjes. 4. KlompsoRken. 5. Strandsandalen met een houten zool en een boventuig van ten hoogste vijf lede ren riempjes, welke niet breeder mogen zyn dan 1% cm. 6. Schoenen, welke door of namens den directeur van het rijksbureau voor huiden en leder zyn gestempeld met de woorden, „afgekeurd schoeisel R.H.L." en voor zoo ver hieraan leder is verwerkt. Voorts zullen huispantoffels, onverschil lig uit welk materiaal vervaardigd, in het vervolg slechts mogen worden verkocht op bonnen 2, waarop het woord „huispan toffels" is vermeld. Vanzelfsprekend mag op deze bonnen geen enkele andere soort schoenen dan huispantoffels worden, aan geschaft. Alle soorten schoenen, welke niet vol gens het bovenstaande op bon 2 of zonder bon kunnen worden gekocht, zijn met in gang van 1 November 1941 uitsluitend op bon 1 verkrygbaar. Derhalve mogen op schoenenbonnen 2, welke voor 1 November 1941 zyn uitgereikt uitsluitend de in bo venstaande lyst opgenomen soorten schoe nen worden gekocht, zoodat deze bonnen na 1 November 1941 geen recht meer geven op >het koopen van de voor 1 November 1941 op bon 2 verkrijgbare soorten schoe nen. Voort^ wdrdt bekend gemaakt, dat werkschoenen, waaronder alle soorten mansschoenen, waarvan de schacht uit rundleder is vervaardigd, ongeacht het on derwerk, met ingang van 1 November 1941 uitsluitend verkrygbaar zijn op bonnen 1, waarop het woord „werkschoenen" is ge drukt. •«Deze bonnen geven uitsluitend recht op"'het koopen van werkschoenen, zoodat het koopen, verkoopen en afleveren van andere soorten schoenen op deze bon nen verboden is. EEN TOELICHTING. Uiteraard dienen wij zuinig t$ zyn met den voorraad schoeisel, zoodat het een eisch is, dat dit uitsluitend wordt gedistri bueerd onder hen, die er werkelyk behoef te aan hebben. Dat de te distribueeren hoeveelheid ge ring is, weet iedereen, maar toch heeft niet ieder het juiste begrip ervan. Sonf- migen, die afgaan op den indruk die de etalages der schoenwinkels maken, ver onderstellen, dat er eigenlyk nog meer dan genoeg is. Natuurlyk is dit dwaasheid, want dan zouden de distributieautoriteiten, die de magazynvoorraden kennen, er toch werkelyk niet zoovéél zorg en moeite voor over hebben om een dusdanige regeling te treffen. Op zichzelf is het al ontzettend ingewik keld om de tallooze soorten schoeisel* uit allerlei materialen vervaardigd, in te dee- len in categorieën, die geen ruimte laten voor twijfelgevallen. Waar ligt de grens tusschen zomer- en wintel-schoenen, wat zyn wandel- en wat werkschoenen. Daarby komt dan nog, dat het publiek erg listig is in het bemachtigen van een schoenenbon. De distributie-ambtenaren moeten al hun menschenkennis te baat nemen, om met het karig aantal schoenenbonnen zóó te woekeren, dat zy, die er het hardst aan toe zyn, het eerst in aanmerking komen, eh dat niet de brutaalsten er mee gaan stryken. Desondanks is het praetisch on mogelijk, de distributie van schoenen, die nu eenmaal niet, zooals suiker, per pond verkocht kunnen worden, zoo te verdeelen, dat iedereen tevreden is. Men is er echter voortdurend op be dacht, de distributiebepalingen zoo doel treffend mogelyk te maken. Hiervan is de herziene regeling, die thans gepubliceerd wordt, een nieuw bewys. Want al krygt men, bij oppervlakkige lezing den indruk, dat het alleen maar weer „erger" gewor den is, inderdaad zal het resultaat zijn, dat beter dan tot dugver gezorgd kan worden, dat de bonnen worden uitgereikt aan hen, die er werkelyk aanspraak op mogen ma ken. Het heeft geen zin de zaken beter voor te stellen dan ze zyn. Er is te weinig schoeisel om ieder, die best 'een paar kan gebruiken, eén paar te verstrekken. Slechts zy, die beslist geen schoenen heb ben, die nog te gebruiken zyn, zullen ge- Mdelyk>geholpen kunnen worden. GRATIFICATIES AAN PERSONEEL. Het college van rijksbemiddelaars ver zoekt ons opneming van het volgende Ten einde werkgevers, die in het nog loopende deel van het jaar 1941 aan hun personeel een gratificatie wenschen toe te kennen, in de gelegenheid te stellen dit voornemen zondlt verderen omslag te kunnen uitvoeren, heeft het college van rijksbemiddelaars besloten om hiertoe een algemeene vergunning te verleenen, zoodat voor dit doel geen afzonderlijke aanvra gen meer behoeven te worden ingediend. Volstaan kan worden niet een kennisge ving aan het college van ryksbemidde- laa,rs, dat men van deze algemeene ver gunning gebruik heeft gemaakt, onder vermelding van de op het geval betrek king hebbende bijzonderheden. De thans verleende algemeene ver gunning is echter aan eenige beperkin gen gebonden, die niet uit het oog moeten worden verloren. Allereerst be paalt haai* werkingsduur zich tot het nog overblijvende gedeelte van dit jaar, zoodat er na de jaarwisseling geen ge bruik meer van mag worden gemaakt. Bovendien is ook een limiet gesteld voor den omvang der gratificatie, die niet meer mag bedragen dan een week loon of een kwart van het maand salaris. Elndelyk mogen van deze vergunning alleen gebruik maken de werkgevers, die niet reeds eerder in den loop van dit jaar aan hun personeel een gratificatie toe kenden. Mochten zich gevallen voordoen, waarin reeds een gratificatie is toegekend, die minder bedroeg dan een week loon of een kwart maandsalaris, dan staat het den werkgever vry om alsnog vóór het einde van het jaar hierop een aanvulling te ver leenen, totdat in totaal het bedrag van een week loon of een kwart maands sala ris zal zyn bereikt. Een zoodanige aanvul ling wordt geacht begrepen te zijn onder de thans van kracht geworden algemeene vergunning, zoodat hiervoor geen speciale machtiging wordt vereischt. Dit is uiteraard wel het geval ten aan zien van alle gratificaties, die buiten de grenzen van de algemeene vergunning vallen. tegen teefy'n, i?eslAcüdAeId,gtiqi GORGELEN MET V 8U APOJH. EN ORO&. IN BUISJES 21 cl. Ook voor wonden de ideale desinfectans Neem een "AKKERTJE" en kruip vroeg onder de woL Dan slaapt U rustig en tien tegen één zijt ge morgen beterl helpen direct! SPORT VOETBALUITSLAGEN. Ie KLASSE. fi DISTRICT T. Ajax-Stormvogels 2-1: VUC-Xerxes 2-2; DOS-EDO 3-3; Feijenoord-DWS 2-2; ADO- DFC 2-1. DISTRICT II. Emma-'t Gooi 1-1; Sparta-DHC 3-3; Haarlem-HBS 3-2; Blauw-Wlt-RFC 3-7; VSV- Hermes DVS 6-3. DISTRICT III. Wageningen-Enschede 5-1; Qulck- Hengelo 4-2; PEC-AGOVV 2-0; Tubantla-NEC 1-1; Ensch. Boys_Heracles 0-1, DISTRICT IV. Willem II-PSV 2-0; Elndhoven- LONGA 3-0; BVV-Spekholzerheide 2-1; Helmond-, NOAD 0-4; NAC-Roermond 6-2; MVV-Picus 4-1. DISTRICT V. Sneek-LSC 2-0; Be Qulck-Heeren- veen 2-2; GVAV-HSC 5-2; Achilles-Velocitas 3-2; Veepdam-Leeuwarden 6-2. 2e KLASSE E. De Zeeuwen-RCS 7-2; Breskens-RBC 0-8; Allian- ce-Dosko 1-3; Middelburg-Goes 5-2. 3de KLASSE N. Goes Il-Walcheren 7-3; Vlissingen II-Middelburg II 4-0. 3de KLASSE O. Aardenburg-Corn Boys 8-1; Sluiskil-IJzendijke 3-3; Axel-Biervliet 6-3; Terneuzen-Schoondijke 7-2, DE ZEEUWEN—R.C.S. 7—2. De eerste twintig minuten zag het er niet naar uit, dat De Zeeuwen zoo'n groote overwinning zou behalen. Tweemaal wist R.C.S. de leiding te nemen, welke voorsprong hen weer even spoedig door De Zeeuwen ontnomen werd. Tenslotte wist De Zeeuwen de rust in te gaan meP 4-2 in hun voordeel. En toen vlak na de rust De Zeeuwen den stand op 5-2 bracht was de wedstrijd beslist. Hierna was de wedstrijd het aanzien eigenlijk niet meer waard, daar R.C.S. zich gewonnen gaf. Men ging het in ruw spel zoeken. De scheidsrechter trad hier echter niet krachtdadig genoeg tegen op. Hij stuurde slechts tegen het einde P. Marteijn (linksbinnen R.C.S.) het veld uit, wegens natrappen. R.C.S. is in zijn geheel tegengevallen. Er zit geen verband in dezp ploeg. Te veel wordt er op den man gespeeld waardoor de bal steeds in het bezit der Zeeuwen spelers kwain, die zich uitste kend aan het zeer gladdè veld aanpasten. De Zeeuwen voorhoede had een kleine wijziging ondergaan. Korver stond rechtsbuiten en Boer rechtsbinnen. Van deze vleugel ging er nu ook weer kracht uit. De jeugdige doelmnn deed goed werk en in moeilijke situaties wist hij tijdig in te grijpen. Aanvankelijk zijn beide partijen aan elkaar gewaagd, waarbij het spel van De Zeeuwen iets beter verzorgd is. R.C.S. komt dan na 10 min. spelen gemakkelijk aan de leiding, wanneer de Zeeuwen back Kats op zijn doelman terugspeelt en den bal buiten diens bereik in het doel plaatst (0-1). Vlak fiierop scoort de Zeeuwen rechtsbuiten mooi den gelijkmaker (1-1). De Zeeuwen hebben het best/; van het spel en het R.C.S. doel ontsnapt verschillende malen aan doorboring. Na 30 min. neemt k.C.S. wederom de leiding, wanneer bij een schot op het Zeeuwendoel de keeper detr bal weg slaat en deze in de modder voor den doelmond blijft liggen. De R.C.S. linksbuiten heeft den bal slechts een tikje te geven (2-1). Linksback Leynse iribët nu vervihgen worden. Danckaerts valt in, hetwelk een wijziging in de Zeeuwen gelederen, ten gevolge heeft. Vijf min. na dit R.C.S. doelpunt maakt W. Leynse mooi gelijk door enkele spelers te passeeren en daarna hard in te schieten (2-2). Ook bij R.C.S. moet de linkshalf vervangen worden. Wanneer even hierop het Zeeuwendoel aan door boring ontsnapt is. maken De Zeeuwen twee mooié doelpunten en wei door Leynse en Boer (4-2). Direct na de rust doelpunt Leynse voor De Zeeuwen na mooi samenspel met Smit (5-2). R.C.S. pakt nu nog eens flink aan, maar daar het in haar gelederen niet schijnt te kloppen gaan zij over tot te forscb spel. Wanneer dan na 10 min. De Zeeuwen het zesde doelpunt maakt door links buiten Van As, zijn zij geslagen. Zij brengen een wijziging in hun elftal hetgeen het verbandnog meer uiteentrekt. Het spel ontaardt nu volledig. De Zeeuwen weten hun voorsprong nog eenmaal uit een hoekschop te vergrooten (7-2). t In de laatste minuten wordt dan nóg een R.C.S. speler uit het veld verwijderd. De scheidsrechter trad niet krachtdadig genoeg op. M1DDELBUKG—GOES 5—2. Eerst in het laatste deel van den wedstrijd stelde Middelburg zich veilig en door enkele mooie doelpunten werd een betrekkelijk groote overwin ning behaald op een niet veel zwakker Goes. De eerste helft van den wedstrijd eindigde zelfs zonder doelpunten, eenerzijds door het falen van de beide aanvallen, anderzijds door het telkens weer op duiken van <-fen been of een speler als de ba! in het net dreigde te verdwijnen. De factoren geluk en pech spraken daarbij een 'geducht woordje .mee. Middelburg probeerde door vlug overrompelend spel in den aanvang van den wedstrijd Goes uit het lood te slaan. De Middelburgers werden daarbij ken nelijk geïnspireerd door hun succes van vorige week, waarbij zij door vlug en open spel de eerste over winning wisten te behalen. Inderdaad stonden de Goesenaars even beteuterd te kijken, doch hun verdediging was paraat en Middelburgs wilde aanval liep dood op een vastberaden Goes-ploeg, welke zich niet zoo vlug liet vangen. Middenlinie en aanval wisten het gevaar te bezweren, temeer waar Middelburg door te onbesuisd spel niet tot zuivere aanvallen kwam en allerminst tot mooi spel. De Goesenaren antwoorden met enkele vlotte aanvallen, waarbij bleek, dat de Middelburgsche defensie niet zeker van zichzelf was. Middenlinie en achterhoede lieten zich steeds verder terugdringen en Goes profiteerde daarvan dankbaar. De Middelburgsche aanval was daardoor meteen de wilde haren kwijt en het werd zelfs een zoeken naar de goede vorm. De middenlinie bleef zich op verdedigen toeleggen, terwijl Goes juist dit deel van het elftal zich van zijn kansen bewust werd. Het werd een rommelige en slechte, soms nog door unfair spel ontsierde, eerste helft, welke in een 00 stand eindigde, veel vragen openlatend voor de tweede helft. Deze begon al direct veel beter en vanaf den aftrap ontwikkelde Middelburg een onberispelijke FEUILLETON 29) DOOR J. REGIS Men wist, dat de onbekende had aange klopt .en was binnengelaten. Waarschijnlijk dacht Sebastian, dat het Joseph was, die terug kwam. Daarop volgde een korte wil de stryd en dun een zwygen. Waar was Joseph intusschen? Mis schien was hy op den terugweg geweest en zag hy toen tot zyn schrik deh mee- doogenloozen tegenstander het huis bin nen gaan. Om zijn broer te redden, be sloot hjj, zyn vroegere zelfstandigheid in den stryd met den vyand op te geven, en verzocht hy door de dichtstbijzijnden te lefoon de politie om hulp. In ieder geval trachtte hy zefter, zyn broer te helpen maar te laat. Hoopte hy werkelyk, Thomas te kunnen ophouden, totdat de politie kwam? Dat moest men wel aannemen.^ Maar noch van Joseph Koprilis, noch van zyn vreeselyke vyanden was het ge ringste spoor te ontdekken. Een botsing tusschen hen beiden zou behoorlijke tee kenen hebben achtergelaten, maar zulke teekenen waren er niet. Men moest dus wel vermoeden, dat het Thomas gelukt was, zich ongestraft terug te trekken, en dat Joseph, met vertwyfeling in het hart, zich in de menschenzee gestort had om nog eenmaal een schuilplaats op te zoeken en zijn tyd af te wachten. Op hem alleen, op zijn negentienjarige hoofd, rustte nu de toekomst van het gansche ongelukkige huis Koprilis. Maurice Wallion reed naar de redactie en liet Aspeland, omgeven door yverige rondspeurende rechercheurs, in het huis achter. In de ongelukkige kamer van den ouden Goria was niet het minste aan- knoopingspunt te ontdekken. Wanneer Se bastian papieren had gehad, die de zaak zouden hebben kunnen ophelderen, dan had Thomas ze meegenomen. In de porte feuille van dén doodë vond men de helft van de 900 Kronen, die zoo juist van de bank waren gehaald, waaruit men de ge volgtrekking maakte, dat Joseph de rest 'bezat en dat hem derhalve de middelen voor zyn volgende stappen niet zouden ontbreken. Waar was Joseph Koprilis heengegaan en wat hoopte hij te kunnen doen? Maurice Wallion voelde instinctmatig, dat het doel van den jongen Griek niet de vlucht was, doch dat hy vrij en in stilte aan de vernietiging van zyn vyand wilde werken. Wallion rekende op Joseph als op een bondgenoot. Dat hy van pla-n was, in Stockholm te blyven, moest vanzelfspre kend worden beschouwd. Waar Thomas zich bevond, 'daar zou ook Joseph zich be vinden. Maar waar bevond Thomas zich? En wie was hij? Het rustige overleg van Wallion begön aan het zweven te raken. Hy sloot zich op zijn redactiekamer op en, niet in staat stil te zitten, liep hij met :oote passer heen en weer, rookend en voortdurend tobbend. Hy had een fantasiefiguur geschapen en deze Thomas genoemd, maar wanneer hy deze figuur probeerde te grypen, dan ver dween zy tusschen zijn handenslechts een paar wreede ijzige oogen troffen de zyne gedurende een seconde en losten zich dan eveneens in het duister op. „Ik ben Thomas niet", fluisterde een stem hem spottend in het oor, „ik ben Issul niet. Niemand heeft myn aangezicht gezien, niemand weet, waar ik ben De reporter rolde voortdurend de siga ret tusschen zijn lippen. "Sijn handen wa-' ren koud en hy wreef ze maar, zonder het zelf te weten. „Niemand weet, wie hy is mompelde hy. Hy bleef staan èn sloeg met de vlakke hand op tafel. „Iemand moet het toch Weten l" Op Ijetzelfde oogenblik werd zyn aan dacht getrokken door een klein wit voor werp midden op het vloeiblad op zyn schryftafel. Het was een. visitekaartje met den naam Gustave Rambouillet. De journalist draaide het kaartje ver wonderd in zyn hand. Hy kende niemand van dien naam. Hy belde om den redaetiebediende. „Wat is dat hier voor een visite kaartje „Er is een meneer hier geweest en die vroeg naar u, ongeveer een half uur ge len". „Wanneef komt hij terug?" (Wordt vervolgd.) aanval, welke met een doelpunt door Merk werd. besloten (1-0). Middelburg bad nu den goeden vorm te pakken. Jongepier weet er al spoedig een tweede doelpunt aan toe te voegen, maar Goes geeft zich allerminst gewonnen. De linksbinnen brengt het tot een mooi tegenpunt en we zien een uitstekende Goes aanval door vlot open spel de Middelburg verdediging, ondanks het feit dat deze zich na een weifelende eerste helft hersteld heeft, vele lastige problemen te verwerken geven. Een strafschop brengt Middelburg het derde punt (3-1). Eén der Goesche achterspelers beheerschte zich niet voldoende en ontsierde den toch al niet zoo vriendschappelijken wedstrijd. Nog is Goes niet geslagen en we bewonderen hun taaie volhouden. Middelburg echter voelt zijn kans en slecht plaat sen etc. worden ruimschoots vergoed door fel- doorzetten. Toch is het de goed spelende Goes-mld- denvoor, die den stand op 3-2 brengt. Daii blijft Goes echter teveel op eigen helft en neemt Mid delburg het heft in handen. Jongepier na mooi aan geven door Carol en Outermans met een liard schot maken er tenslotte 5-2 van. HOCKEY. Voor den Treslong-beker werd gisteren de wed strijd Forward li-Middelburg gespeeld. Middelburg verloor deze ontmoeting met 2-1. BIOSCOPEN GRAND THEATEB GOE8. De BnthscMldd» 1806 was Mayer Amschal Rothschild een kleine makelaar te Frankfort en dat jaar kreeg hp zijn groote kans toen keurvorst Wilhelm IX, die moest vluchten voor Napoleons troepen, hem een deel van zijn vermogen in bewaring gaf. De oude Rothschild zond het geld aan zijn zoon Nathan in Londen en deze begon er dadelijk zaken me de te doen. Hij kocht een lading goud, liet dit munten en wist de opdracht te krijgen van den Engelschen schatmeester Wellengtons leger te zi- nancieren. Het geld circulert over agenten van Rothschild en ook de broer van Nathan, James* die zich te Parijs vestigt, speelt er een .rol in. De verschillende transacties worden zoo geregeia, dat het huis Rothschild er een vermogen mede verdient. Zij slaan echter den grootsten slag als Napoleon Elba ontvlucht is en opnieuw ten stro- de trekt. Nathan weet dan, dank zo een door hem georganiseerde berichtgeving, waardoor hp snel van de oorlogskansen op de ho°Sie '3. ae Londensche beurs te beïnvloeden. Huzelf ver koopt tegen eiken prijs en hu sleept de geheele markt mede. Maar intusschen laat hp ook weer. opkoopen tegen de laagste prijzen. Groote En- gelsche bankiers duikelen, maar het huis Rotn- schild vestigt een wereldmacht. Deze geschie denis wordt door een keur van artisten gespeeld en de entourage is even indrukwekkend^ deze groote strijd om het goud. Prachtig wordt ook de weerzin der Engelsche aristocratie tegen de Rothschild-praktijken weergegeven. Voorts dient uit het voorprogramma vooral een mooie natuurfilm over het leven der insecten genoemd te worden. Iets zeer bijzonders. Een film die ieder met bewondering zal w1!?"- Tenslotte wijzen wij er nog op. dat Dinsdag en Woensdag a,s. het nieuwe hoofdnummer „De Amateur-jockey", met Heinz Ruhmann, Karl Stepanek, Hans Junkerman en meer bekende ar tisten gegeven wordt. Een bijzonder vrooluke ge schiedenis die ieder de „zorgen van den dag zal doen vergeten. TELEGRAM VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS AAN DR. GERHART HAUPTMANN. Rykscommissaris, ryksminister Seyss In- quart, heeft aan dr. Gerhart Hauptmann, te Agnetendorf, het volgende telegram ge zonden: „Zeer geachte heer Hauptmann, Vrydagmiddag is uw „Florian Geyer" in Den Haag door de „Bochumer Bühne" opgevoerd. Het werk, zoowel als de op voering vormden een grootsche demonstra tie van Duitsche kunst Het speet my dat gy niet aanwezig kon zyn. Met myn beste wenschen voor uw wel- zyn en eerbiedige groeten aan uw echtge- noote, w.g. SEYSS INQUART, Reichsminister." Japan is op elke mogelijkheid voorbereid. Volgens Domei zyn welingelichte kringen van meening, dat de betrekkingen tusschen Japan en de Ver. Staten spoedig „op het ergste punt" zullen, zyn aangekomen. De eenige oplossing ligt daarin, dat de Ver. Staten hun anti-Japansche houding laten varen, doch de politiek van Japan is reeds op elke mogelyke ontwikkeling voorbereid. Wanneer dé Ver. Staten dé economische blokkade tegen Japan blyven versterken, zal Japan zich om redenen van zelfverde diging genoopt 'zien elders bronnen voor grondstoffen te zoeken, zelfs wanneer het daartoe de anti-Japansche omsingeling zou moeten verbreken. MARKTBERICHTEN VEILINGSVEREENIGENG ZUID-BEVELAND, GOES, 31 October. Andijvie 2-5, Chineescjje kool 6, witte kool 1.60, kroten 4, prei 7, rapen 2-ï, uien B 3.50, veldsla 8, breekpeen 3.40 alles per 100 kg. Rammenas 3..50-4, per 100 bos. Bloemkool 6.50- 11.50, kropsla 1.90, knolselderie 5.50-7, per 100 stuks, blauwe druiven 33-36, tomaten 16 per 100 kg. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 4 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.15 Boerenland in boek en. krant. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO Ber. 8.15 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Graan. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.25 Gram. 10.00 Piano. 10.30 Zang met piano en gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Syl- vestre-trio. 12.00 Boyd Bacbmatt en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en ecom ber. 13.00 Altviool en plano. 13.30 Schrammel- kwartet en solist. 14.00 Gram. 14.30 Lichte toets. 15.30 Plano. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-* econ.- en beursber. 17.30 Omroeporkest en solis ten (opn.). 18.00 Voor de plattelandsvrouw. 18-15 Herfstpotpourrl (opn.). 18.55 Gram. 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Orgel en zang. 20.00 Gram. (Vanaf 20.15 alleen voor Radio-Centrales niet lijnverbinding). 20.30 Gram. 20.45 Viool en cello. 21.00 Alt, viool en cello. 21.30 Gram. 21.45 BNO; Ber. 22.00 BNO: Engelsche uitz. 23.00—24.00 Amu sementsorkest, het kleine Omroepmannenkoor en solisten (opn.), HILVERSUM H. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met piano en- gram. 11.40 Gram. 12.00 Frans Wouters en lijn ork. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Amusementsorkest, Klaver Drie en gram. 14.00 Omroeporkest, solist en gram. 15.30 Voor de zieken. 16.00 „Muziek uit het land van de rijzende zon", muziekfolkloristi- sche voordracht (met gram). 16.30 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 De Melodisten en soliste. 18.15 Causerie „Volkskunst In Nederland". 18.30 Orgelspel. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (verzorgd door N.S.B.). 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Reportage. 20.00 Gram. (Vanaf 20.15 alleen voor Radio-Centrales met lijnverbinding), 20,15 De Romancers en so list. 21.00 Gram. 21.15 Klaas van Beeck en zij» orkest. 21.45 BNO: Ber. 82.00 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10—22.15 Avond- wüding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3