Vlissingen mOZODEMT Middelburg Goes STADSNIEUWS VOETGANGERS VAN DEN RIJWEG. In de jongste voorschriften met be trekking tot het verkeer op den weg wordt ook aandacht geschonken aan het probleem voetgangers. Het is nu eenmaal zoo, dat de voetgangers niet op den rij weg thuis behooren, maar het publiek is blikbaar zoo hardleersch, dat er bijzon dere maatregelen moesten worden getrof fen, ook al zijri in tal van steden over steekplaatsen gecreeërd. Maar erger is nog het voetgangers- vei-schijnsel in de verduisterde straten. Zij vormen een gevaar voor het rij verkeer, want wel zien zij den wielrijder aanko men, maar de wielrijder merkt hen pas op, wanneer het te laat is. Een dringend beroep op de voetgangers, om zich ook des avonds, vooral dèn. aan de verkeers regels te houden, is zeker niet misplaatst. Het geschiedt met het oog op hun veilig heid en die van de wielrijders. DE KINDERHOOFDJES VERDWIJNEN. Met *de straatverbetering wordt_ gere geld -ortgang gemaakt. Na de Coosje Buskenstraat is thans de Kleine Markt aan de beurt. Daarmede wordt zeker te gemoet gekomen aan de wenschen van zeer velen, die van de kinderhoofdjes meer last dan gemak hadden. Nachts Uw kunstgebit Dai houdi hei schoon en frisch. (jNederlandscb Flacons 40-60 ct. en 1 gld. VERGOEDING VOOR HET IN GEBRUIK NEMEN VAN WONINGEN ENZ. Blijkens een publicatie in dit nummer zullen morgen de vergoedingen voor het in gebruik nemen van woningen, pak huizen enz., ten behoeve van de Duitsche weermacht worden uitbetaald ten kantore van den gemeente-ontvanger. DE GEMEENTEBEGROOTING 1942. De begrootingen voor 1942 van de ge- meentelyke inkomsten en uitgaven, van de bedrijven en instellingen zijn behandeld en zullen dezer dagen ter visie worden gelegd, zooals gebruikelijk. Na afloop van den termijn zullen deze begrootingen in druk verschijnen. Naar wij vernemen wijzen zij een te kort aan van ruim 300.000, maar dit cijfer kan nog niet definitief worden aan gehouden, aangezien nog moet worden af gewacht op welke wijze en in hoeverre de extra bijdragen van het Rijk uit het werkloosheidssubsidiefonds en ingevolge de belastingbijdrage zullen worden verstrekt. De burgemeester, waarnemende de taak van den gemeenteraad, zal daarna de be grooting vaststellen. STADSNIEUWS DE WONINGEN AAN 'T ZAND. Bij het gemeentebestuur zijn thans 474 formulieren aangevraagd door hen, die voor een woning aan 't Zand in aanmerking wenschen te komen. Bijna alle aanvragers hebben hun formulieren ingevuld terugge stuurd, doch enkelen verzuimden zulks. De laatstea zullen er goed aan doen hun biljet uiterlijk deze week in te leveren, want anders komen zij zeker niet voor een huis in aanmerking. Uit het groote aantal liefhebbers voor de nieuwe .wqningen aan 't Zand blijkt wel, dat de woningtoestanden in onze stad nog lang niet zjjn, zooals ze wezen moeten. Het lijkt dus geenszins uitgesloten, dat de ge meente, als de materialenpositie zulks toe laat, binnen niet te langen tijd opnieuw voor de noodzaak zal worden gesteld een aantal arbeiderswoningen te doen bouwen. SLUITING RIJKSVERKEERSINSPECTIE Het bureau van de Rijksverkeersinspectie alhier zal van 1 November af tot nader aankondiging wegens kolenschaaïschte gestoten zijn. Het bureau van den auto- bevrachtingsdienst blijft echter, evenals thans, geopend.' STADSNIEUWS NED. CHR. VROUWENBOND. De afdeeling Goes van den Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde in de „Prins van Oranje", onder voorzitterschap van mej. Donner. Door mevrouw Brouwer, presi dente van de afdeeling Middelburg," werd een lezing over het Ned. Bijbelgenootschap gehouden. Spr. gaf een duidelijk overzicht van het omvangx-yke doel en het werk van dit genootschap. Met groote belangstelling werd deze lezing door de vrij vele opge- komenen gevolgd. ZONDER LICHT GEREDEN. Tegen de wielrijdster E. C. de W. alhier, die zonder licht reed, werd proces-verbaal opgemaakt. BURGERLIJKE STAND GOES. Ondertrouwd: Dingeman van Loon. 32 jr., jm., en Jacomina de Vos, 28 jr., jd. te Oude- Tonge. Geboren: Maria Wilhelmlna. d. v. Wilhelmus Theodorus Johannes Bos en Anna Maria Pigter- nella Assniann. Maria Adriapa, d. v. Jacobus Jo hannes Lampert en Adriana Dommanschet. An- thonie, z. v. Cornelia Noom en Martina Suzan- na van de Kreke. WESTKAPELLE. Van 19—25 October. Gebo ren: Johanna Kornelia, dochter van Maarten Huibregtse en I^ieternella Brasser. Jan, zoon van Andrfes van Rooyen en Leintje de Pagter. BIJ HET OVERSTEKEN VAN VERKEERSWEG GEDOOD. De bejaarde landbouwer Langkamp, wo nende bij Nyverdal, kwam per rywiel een binnenweg uitrijdèn en stak onverwacht een hoofd verkeersweg over. Hij werd aangere den door een personenauto- en liep daarbij zeer ernstige verwondingen aan het hoofd op. In ernstigen toestand werd hij'naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar hij is overleden. Duitsche en Nederlandsche nationaal socialisten bijeen. OBERDIENSTLEITER SCHMIDT EN IR. MUSSERT SPREKEN. Op uitnoodiging van de Kreisleitung Utrecht van het Arbeitsbereich der N.S. D.A.P. in den Niederlanden zyn Zondag in het feestelijk versierde N.V.V.-gebouw tal rijke functionnarissen der N.S.D.A.P. en der N.S.B. voor een gemeenschappelijke scholingsbijeenkomst samen gekomen. In deze bijeenkomst werd o.m. het woord gevoerd door Oberdienstleiter Schmidt die in zijn rede aanknoopte» de bekende be slissing van den Führer, dat Nederland niet bij het Duitsche rijk zal worden ingelijfd, doch volop in de gelegenheid zal worden gesteld een zelfstandig staatsbestuur te handhaven. Hij belichtte vervolgens uit voerig de beteekenis van den velen tot nu toe in Nederland gepresteerden arbeid. Veel, dat in den loop der tijden vermolmd en onvruchtbaar was geworden, was reeds verdwenen, en voor de opbouwende en po sitief tegenover de toekomst staande krachten zijn vérgaande mogelijkheden Van werkzaamheden ontsloten, niet in het minst doordat de Duitschers afrekenen met het bolsjewisme. Daarbij is het. een gebod van logica en rechtvaardigheid, dat aan Nederlandsche zijde de leiding ^tomt, aan' de mannen, die reeds ongeveer tien jaar geleden den geest van den nieuwen tijd en zijn eischen hebben begrepen en al in 1932 een nieuwe politieke beweging heb ben opgericht en niet aan degenen, die pas aanzienlijk later met dergelijke eischen naar voren zijn gekomen. De mannen, aan wie de leiding toekomt, zijn ontegenzeggelijk Mussert en zijn me destrijders. Met deze Nederlandsche ka meraden werden de grondslagen gelegd voor den nieuwen opbouw van Europa, waarbij talrijke Nederlanders, die aan het gemeenschappelijke Germaansche front in het Oosten staan, het pionierswerk verrich ten. Indien zich de Engelschen ook verder uit zelfzuchtige, motieven verzetten tegen een nieuwe ordening van Europa, kunnen zij er van verzekerd zijn, dat de Führer ook den een of anderffi dag met hen 'gron dig zal afrekenen. Bijzonder levendige in stemming vond de verklaring van den spre ker, dat het den wcnsch van den Führer is, dat de producten, die op Nederlandschen bodem gewonnen warden, in de eerste plaats voor de Nederlanders zijn en alleen dan naar andere landen mogen worden uit gevoerd, indien er-kan worden vastgesteld, dat er een overschot was. s De leider der N.S.B., ir. Mussert, gaf aan de hand van statistieken een uitvoerig beeld van de ontwikkeling van de N.S.B. Hij bewees op overtuigende wijze, dat na den Abessynschen oorlog, de N.S.B., hoe wol zij een binnenlandsche politieke bewe- fing wilde zijn, bijna uitsluitend werd be treden met buitenlandsche politieke argu menten. Daar t.g.t. alle methoden van ter reur en boycot, ook door den staat, werden toegepast, is het niet te verwonderen, dat men herhaaldelijk gevoelige tegenslagen moest ondervinden. Toen na de Meidagen van 1940 eindelijk de mogelijkheid werd geboden tot vrije ontplooiing, ging het ledental der N.S.B. met rasse schreden omhoog, dat begin Augustus de inschrijf ving van nieuwe,leden moest worden stop-' gezet, onclat men de organisatie der bewe ging kon bevestigen en een vaste kern kon vormen. Terwijl zoo op Nederlandschen grond, eldus ir. Mussert, alle voorwaarden wor den geschapen voor een latere vruchtdra gende deelneming op voet van gelijkheid aan den arbeid van de Europeesche en in de eerste plaats van de Germaansche vol kenfamilie, schijnt een Nederlandsche schijnregeering, die in Londen zit, ieder gevoel voor verantwoordelijkheid te hebben verloren en in haar onderhoorigheid aan Engeland tegenover het Angelsaksische imperialisme geen ruggjgraat meer te be zitten, zooals voldoende blijkt uit de pers berichten over he"- versjacheren van Neder landsche koloniën aan de Vereenigds Sta ten. Onder stormachtigén bijval verzekerde de leider der N.S.7 met nadruk, dat de verantwoordelijkheid voor dit verraad aan de Nederlandsche zaak geheel blyft rusten op de „Nederlandsche" heeren te Londen en Batavia en dat de N.S.B. dergelijke af spraken die over het hoofd van het Ne-# derlandsche volk gemaakt zijn, nooit als rechtsgeldig zal erkei nen. E»n dergelijk gesjacher moet integendeel op de scherp ste wijze worden afgewezen en gelaakt en de Nederlandsche aanspraken op de over- zeesche bezittingen zullen volledig gehand haafd blijven. De bandenprijsvraag. UITSLAG VERMOEDELIJK BEGIN VOLGEND JAAR BEKEND. De termijn van inzending voor de ban denprijsvraag is gesloten. Zooals reeds ge meld werd, zijn ruim 1800 inzendingen bin nengekomen. Alle ontwerpen* moeten 'nauwkeurig worden nagegaan en dit eischt zeer veel tijd. Daarbij komt nog. dat met enkele van de beste oplossingen semi-tech- nische proeven moeten worden genomen. Waarschijnlijk zal men dus wel tot het be gin van het volgend jaar moeten wachten, alvorens de> definitieve uitslag bekend is. In algemeenen zin kan echter reeds een mededeeling verstrekt worden. De kwali teit van de inzendingen .valt in verband met den eisch, welke gesteld was in het alge meen niet mee. De vraag was Een ver vangingsmiddel voor banden te vinden, dat op het oogenblik door de Nederlandsche industrie kan worden vervaardigd. Dit sluit natuurlijk in, dat de grondstoffen dan ook in ons land aanwezig dienen te zyn, terwijl de oplossingen zich tevens moeten leenen tot industriee.e productie. By veel „oplos singen" word! gebi-uik gemaakt van ma terialen, die niet of in onvoldoende mate aanwezig zijn, zooals rubber, kurk, katoen, jute, enz. Weer andere inzendingen zouden het best met „huisvlijtuitvindingen" kun nen worden getypeerd. Deze laatste zijn de ideeën, die voornamelijk berusten op de toepassing van vror andere doeleinden onbruikbaar geworden materieel, dat thuis aanwezig kan zijn. Zulke uitvindingen zijn alteen nuttig voor hen, die met wat knut selwerk in eigen bandennood willen voor- zien. Voorts zijn sommige vindingen zoo summier uitgewer'rt, dat er nog een nieuwen uitvinder bij te pas zou moéten komen, om ze practicch uitvoerbaar te maker Productieslag gaat alle Nederlanders aan. De Landstandpersdienst meldt: Dezer dagen heeft dr. Posthuma in een zeer belangwekkende radiorede een beroep gedaan op alle Nederlanders, om mede te werken aan het slagen van den productie slag. Deze medewerking is onontbeerlijk. Om het bedryf te voeren, zooals men dat wel zou wenschen, ontbreken thans de noödige hulpmiddelen. Dat brengt de oor logstoestand met zich mee. De productieslag gaat ie deren Nedex-lander aair. Want het is nu eenmaal zoo, dat over een goede ver deeling (distributie) en een flinke hoeveel heid voor het gebruik (consumptie) eerst gesproken kan worden, als de-voortbren ging (productie) vast staat. Het zal du3 voor den verbi-uiker het beste zijn als de voortbrenger veel heeft voortgebracht. Daarom,' aldus dr. Posthuma, verdienen boer en tuinder, die zich inspannen om met de zeer beperkte hulpmidaelen nog zooveel mogelijk uit den grond te halen, dat allen daai*voor de "noodige waardeering ftiet alleen hebben, maar vooral toonen. Dr. Posth^ima bespiak in dit verband de bodem bemesting. De menschelijke verte- ringsresten worden in hoofdzaak afgevoerd naar de rivieren of rechtstreeks naar de zee. Hierin dient een grondige wijziging gebracht te worden. Wat stad en nijver heid kunnen bydrag^p om de productivi teit van den bodem in stand te houden, moet thans verzameld en volledig benut worden. Iedere stad en elk middelpunt van nijverheid dienen zich er voor in te spannen alle afvalstoffen, welke voor de bodembemesting waarde hebben, te' verza melen, te' verwerken' en ter beschikking van landbouwer en tuinder te stellen. Door een zorgvuldig verzamelen van den afval van aardappelen kunnen de'huisvi-ou- wen voor een waardevolle aanvulling van den veevoedervoorraad zorgen. De volle medewerking van de gemeentelijke auto riteiten voor de organisaties van een goed werkende ophaaldienst is daarbij in de eerste plaats vereischt. Ook het telen van voedingsgewassen in tuinen, parken en dergelyke gronden, alsmede een goed gere gelde volkstuintjesuitgifte onder deskundi ge voorlichting worden niet vergeten. In het vervolg van zyn rede vestigde dr. Posthuma er de aandacht op, dat men ook waardeering ka-: toonen voor den pro ductieslag door het geroddel over het ver bruik van het voortgebrachte na te laten. Slechts opgewekt medeleven van de stede lijke bevolking met de voortbrengers ten plattelande kan tot een goed geheel leiden en de stadsmensch heeft hierby het groot ste belang. Nederland is een bezet land en om ons heen is een oorlogstoestand. Men moet too nen in dezen werkelijkheidszin tg bezitten. Het gaat by den productieslag om de belangen van het geheele Nedei-landsche volk en dus moet doelbewust het algemeen belang voorop gaan. DOOR DUISTERNIS MISLEED TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 70-jarige weduwe Jonker-Berends te Dedemsvaart keerde Maandagavond van een bezoek niet terug. Dinsdagmorgen vond de politie het lijk van de vrouw in de Dedemsvaart. Men vermoedt, dat zij door de duisternis is misleid en zpo te water is geraakt. NU HET KOUDER WORDT. Juist nii ia 7iet noodig zich af te magen hoe onze minder met aard- sche goederen bedeelde landgenooten leven moeten. Hun woningen, hun kleeding en dekking, hun schoeisel en zoovele andere noodzakelijke le vensbehoeften laten te wenschen over. Offert daarom bij de lijstencollecte van Winterhulp op 31 October en 1 November. KOSTEN ZIEKENGELD-VERZEKERING. De besturen van de bedrijfsvereeniging voor de uitvoering van de ziektewet „De Centrale Landbouw-Onderlinge II" en „De Tuinbouw-Onderlinge n" hebbén zich de zer dagen' bezig gehouden met de reeds plaatsgevonden stijging van de kosten door toeneming van het aantal ziektegevallen en de te verwachten styging door wyzi- ging van de ziektewet. De kosten van de bijdragen van 55 ,by bevalling worden geschat op 4 per 1000 loon. Besloten werd met ingang "Van 1 November a.s. de voorschotpremie te verhoogen tot 23 per 1000 loon voor de verzekering van ar beiders in het landbouw- of veehoudersbe- dryf, tot 28 voor die in het verveners- bedrijf ,tot 22 voor die in» het zuivelbe drijf en tot 23 vQor die in het tuinbouw- bedryf. HET SCHEUREN VAN GRASLAND EN HET OPTREDEN VAN „BLAUW" BIJ AARDAPPELEN. Waar het volgend jaar veel aardappelen zullen worden uitgezet op pas, of nog slechts een of een paar jaar geleden ge scheurd weiland, acht de Plantenziekten- kundige Dienst het gewenscht den .verbou wers er thans reeds op te fyzen, dat op zulk land meermalen het euvel van „blalxw" worden optreedt. Dit is een gevolg van ge brek aan koli en kan door toedienen van deze meststof voorkomen worden.'Het ge ven van Patentkali kan zonder bezwaar in het late voorjaar geschieden, dat van de chloorhoudende kalizouten moet echter reeds lang voor het poten, dus in het late najaar of vroeg in het jaar plaats hebben. Vandaar, dat wy reeds nu op de mogelijk heid van optreden van „blauw" op ge scheurd grasland wijzen. Omtrent de aan te wenden meststoffen en hoeveelheden plege men desgewenscht overleg met de ambtenaren van den Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst in de betreffende gebieden. Nadere inlichtingen over het „blauw" worden van aardappelen worden gaarne verstrekt door den Blantenziektenkundigen Dienst te Wageningqn, de ambtenaren van dezen Dienst b.uiten Wageningen, alsmede door de Rykslandbouwconsulenten. FINANCIEN. De Amerlkaansche crediet- verleening aan de Sqvjet Unie. In een artikel over de Amerikaansche financieele hulpverleening aan de Sovjet unie schrijft de „Berliner Börsen Zeitung" o.a. het volgende Uit Washington komen thans belang wekkende bijzonderheden omtrent de Ame rikaansche credietvéf leening aan de Sovjet-Unie. De Moskousche régeering zou de tien millioen dollar die haar het Amerikaan sche departement van financiën in Augus tus voor de aankoopen van oorlogsmate riaal had verstrekt inrrfiddels in goud te rugbetaald hebben. In het bestek van de in September met het departement van finan ciën overeengekomen credietverleening van honderd millioen dollar, zou Moskou nog dertig millioen dollar hebben opgevraagd, die het eveneens door het leveren van goud binnen een half jaar wil terugbetalen. Bo vendien heeft de Reconstruction Finance Corporation aan Moskou een crediet van vyftig millioen dollar toegezegd, waarvan reeds dertig millioen is opgevraagd. De rest zal binnenkort volgen. Het crediet van de Refico zal Moskou, in tegenstelling tot dat van het departement van finan ciën, niet aflossen met goud, doch met grondstoffen. Het is echter een raadsel, hoe de Moskousche regeering dat wil doen, want door de oorlogsgebeurtenissen heeft zy groote deelen van haar bronnen van gi'ondstoffen, met name die waar men in Amerika byzonder op gesteld is, verloren, om er n^g m»ir van te zwijgen, dat de vyf- SPORT 8TANI>ENLIJ^lfN VOETBAL. 2e klasse. R.B.C. heeft de tweede nederlaag te pakken. De Roosendalers moesten beide punten in Goes laten. De Goesenaren gaan blijkbaar wat bette kenen in deze competitie en men zal bij zijn be schouwingen duchtig met hen moeten rekenen. Vlissingen en R.C.8. moesten toezien hoe op hun positie invloed 'werd uitgeoefend. De rood-witten zijn er echter wel by gevaren. Ze gaan alleen aan den kop. R.B.C. bezet voorloopig nog de tweede plaats, doordat ze een wedstrijd meer heeft gespeeld, doch Goes en Breskens, die een verliespunt minder tellen, staan er eigéhlyk be ter voor. We moeten echter met R.B.C. nog da nig rekening houden, aangezien ze reeds vele uitstapjes naar Zeeland achter den rug heeft. Bü de mindere goden boekte Middelburg de eer ste zege en de manier waarop, doet van de groen- witten nog wel het een en ander verwachten. Ze verdrongen het nu toch wel erg tegenvallende Alliance naar de onderste helft. Dosko en De Zeeuwen deeldèn de puntjes, een resultaat waar door R.C.S. wat vaster onderaan werd gedrukt. Wel hebben de Souburgers de minste wedstrij den gespeeld, doch het wordt nu toch tijd dat ze wat punten gaan verzamelen. Het zou anders wel eens gevaarlijk kunnen worden. De stand is* Vlissingen 5 4 0 1 14—6 8 R.B.C. 6 4 0 2 15—10 8 Goes 5 3 11 10—5 7 Breskens 5 3 11 14—13 7 Middelburg 6 13 2 14—15 5 Alliance 5 2 0 3 1411 4 Dosko 5 113 7—13 3 De Zeeuwen. 5 0 3 2 917 3 R.C.S 4 0 1 3 5—13 1 3e klasse N. Geheel onverwacht liet E.M.M. een kostbare steek vallen door zich, in eigen huis nog wel, een punt door de Zeeuwen-reserves te laten af snoepen, hetgeen op het herstel van de kam pioenen zou kunnen wijzen. De reserves van Middelburg heroverden de 2e plaats op de stad- genoote Zeelandia door een sprekende overwin ning op de Goes-reserves, die blijkbaar ook dit seizoen geen hooge aspiraties koesteren. Overi gens wordt de situatie hier niet duidelijker door het ingrijpen der weergoden. De stand is nu: E.M.M. 5 4 10 15—7 9 Middelburg II 4 3 0 1 154 6 Zeelandia 4 3 0 1 15—6 6 Breskens II 3 1 3* 1 6—9 3 Vlissingen H 3 1 0 2 5—6 2 Walcheren 4 10 3 ,8—11 2 Terneuzen II 10 10 j.1 1 De Zeeuwen II 3 0 1 2 2—33 1 Goes II 3 0 0 3 2—12 0 3e klasse O. In dezé afdeeling zorgt men iedere week voor een nieuwe verrassing. Thans word Terneuzen hiervan de dupe. Biervliet sloeg de kampioenen, wier positie danig is verzwakt. Oostburg deed ook nu weer van* zich. spreken en staat er met slechts 2 verli.espunten uitstekend voor. Aarden burg en Terneuzen tellen 3 en. Axel 4 verliespun- ten. aangenomen althans, dat het hangende pro test tusschen Axel en Aardenburg wordt afge wezen. Aan spanning dus ook hier geen gebrek De stand is hier: Terneuzen 6 4 1 1 2411 9 Oostburg 5 4 0 1 14—8 8 Axel 5 3 0 2 21—15 6 Biervliet 6 3 0 3 13—17 6 Aardenburg 4 2 11 165 5 Corn. Boys 5 2 0 3 14—16 4 Sluiskil 4 112 10—19 3 Schoondijke 5 113 11—20 3 IJzendUke 4 0 0 4 8-20 0 P. TV. Kliphuis, IJzendijke, kampioen! In het hotel van den heer H. de Witte te IJzendyke werden de laatste partüen gespeeld. De einduitslag luidt als volgt: 1. P. W. kliphuis. IJzendijke 7 5 2 0 12 p.* 2. J. J. Kaan, Terneuzen 7 3 4 0 10 p. 3. Joh. de Smet, IJzendijke 7 3 4 0 10 p. 4. A. Kotvis. Zuidzande 7 3 3 1 9 p. 5. P. J. v. d. Bulck, Breskens 7 3 0 4 6 p. 6. P. Rlsseeuw, Oostburg 7 2 1 4 5 p. 7. J. de Rijk. Terneuzen 7 1 2 4 4 p. 8. L. Dejtker. Hoek 7 0 0 7 Op. Na afloop overhandigde de heer A. Kotvis te Zuidzande met eenige toepasselijke woorden als len prijs een fraaie zilveren plaquette aan den heer P. W Kliphuis. De 2e en 3e prijswinnaars eindigden gelijk. Na loting bezette de heer J. J. Kaan uit Terneuzen de 2e plaats. NIEUW WERELDRECORD DISCUSWERPEN. De oekende Italiaansche athleet Adolfo Conse- lini ondernam te Milaan een succesvolle poging ter verbetering van het wereldrecord discuswer pen. Hy haalde hierby een afstand van 53.34 me ter. BESLUITEN, BENOEMINGEN. ENZ. Te Dflft slaagde voor het candidaats-exa- men natuurkundig ingenieur de heer J. C. Schoenfeld te Vlissingen. Geslaagd voor radlotelegraflst (le klas, 2e ged.) de heer J. Melis te Vlissingen; Met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot onderwijze: aan de Chr. Uloschool te Goes de heer M. Polderman te Middelburg en tot kwee- keling met acte de heer A. den Boer te Goes. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 30 OCTOBER 1911. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. 6.50 Ochtendgym. 7,00 Gram. 7,15 Morgengesprekken voor den boer. 7,30 Gram. 7,45 Ochtendgym. 8,00 BNO: Ber. 8,15 Causerie. 8,40 Grain. 9,15 Voor de huisvrouw. 9.25 Óram. 10,40 Piano 11,00 Voor de kleuters. 11,20 Viool en piano. 12.00 Ensemble Jonny Kroon. 12,40 Alma nak. 12,45 BNO: Nieuw3- en econ. ber. 13.00 Klaas van Beeck en zün ork. en ensemble Bandi Balogh. 14.00 4-handige pianovoordracht en gram. 15,00 Gram. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Cyclus. 16,20 Gram. 16,30 Otto Hendriks en zijn ork. 17,15 BNO: Nieuws-, econ- en beursber. 17,30 Om- roepork., en solist. 18,30 Sport- en lichameiyke opvoeding. 18,45 Gram. 19,00 Actueel halfuurtje. 19,30 Concertgebouwork. 20,00 Fluit en piano. 20,30 Gram 20,45 Causerie. 21,00 Gram. 21,45 BNO: Ber. 22,00 BNO: Engelsche ultz. of Voor de ouders. 22,15 Omroepork.. gemengd koor en so listen (opn). 23,15 Pianoduo (opn.). 23,3024,00 Ramblers (opn.) HILVERSUM n. 301,5 M. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7,45- Ochtendgym. 8,00 BNO: Ber. 8,15 Gram. 10,00 Morgenwijding. 10,15 .Gram. 10,40 Voor de plat telandsvrouw. 11,00 Gerard Lebon en aün ork. en gram. 12,00 Melodisten en solist. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13,00 Salonork. 13,45 Voor dracht. 14,00 Amabfle-sextet en zang met orgel. 15,00 Voor de vrouw. 15,20 Zang met piano en gram. 16.00 Musette-ork. en gram. 16,30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Orgel. 18.15 Causerie. 18.30 Zang met piano. 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Gram. 19.45 Causerie. 20.00 Gram. 20.40 Ra- diotooneel. 21,00 Gram. 21,45 BNO: Ber. 22,00 BNO: Toel. op het weermachtsbericht. 22,10 22,15 Avondwyding. Beide zenders sluiten om 20,15. Het program ma loopt door, alleen voor de Radio-Centrales: op Hilv.ersum I tot 24,00; op Hilversum II tot 22,15. tjg millioen dollar niet minder dan 2/2 maal den geheelen" uitvoer van de Sovjet- Unie naar de Ver. Staten in het vorige jaar vormt. In ieder geval heeft de Refico by deze transactie niet dezelfde voorzichtig heid laten gelden als met betrekking tot Engeland, dat voor het in Juli verleende crediet van 425 millioen dollar, waarvan tot dusver 2^0 millioen dollar zyn uitbe taald, door het in onderpand verstrekken van een veel grooter >eclrag aan Ameri kaansche effecten, rijkelijk dekking moest opbrengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2