PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT WOENSDAG 29 OCT. 1941 De Roode vloot in de Zwarte Zee. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week ol 1 2.42 per kwartaal Franco oer post 1 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1 1.65. Iedere regel' meer 33 cent. BtJ abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 15 regels 1 0.55. Iedere regel meer U ct. (max. 8 regels) „Brieven, of adres bureau van dit blad" 10 cent extra. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DirectieF. van de Velde, F. B. den Boer 184ste JAARGANG NUMMER 254 HoofdredacteurJ. C. Visser, VUssingen De BUREAUS, van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te: VLISSINGEN Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60. teL 10 (3 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG Londenache Kaal 29 Redactie telefoon 269. na kantoortijd telefoon 825. Administratie telefoon 139 GOES Red. en Admintstr. Turfkade 15. teL 2863. na kantoortijd teL 2475 OOSTBURGRedactie en Admini stratie Breedestraat 45. telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, teL 85 BRESKENS Dorpsstraat 85. teL 21 AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE N E D E R L A N D S CHEDAG Laatste appèl. Drie secretarissen-generaal van Neder- landsche departementen hebben zich ge noopt gezien, zich met een proclamatie tot ons volk te richten, waarin zy een be roep hebben gedaan op het gezonde ver- stand en op den zin voor nuchterheid en overleg. Dat zij daartoe, zoo kort na de afkondiging der maatregelen tegen sabo- tagehandelingen overgingen, mag mede als aanwijzing gelden, dat het gevaarlijke spel nog steeds wordt voortgezet. Velen schijnen in de veronderstelling të leven, dat wij wat onze dagelijksche gedra gingen betreft, tot min of meer normale verhoudingen zijn teruggekeerd en dat het niet langer noodig is, zich beperkingen op te leggen. Worden onder normale verhou dingen sabotagehandelingen als vergrijpen tegen de rechtsorde met ernstige straffen bedreigd, hoeveel te meer moet dit het geval zijn onder bezettingsverhoudingen •als waaronder wij nu leven. Immers hier richten deze handelingen zich niet slechts tegen de belangen der eigen volksgemeen schap, z\j tasten ook de rechten van den bezetter aan gn zijn derhalve schadelijk voor zijn belangen als oorlogvoerende. De ze belangen zijn primair en wij hebben de zen toestand nuchter en zakelijk als een gevolg van het verloop der oorlogshande lingen binnen onze landspalen te aanvaar den. Wie dit oorlogsrecht miskent, stelt zich bloot aan de consequenties daarvan en van welk een wijde strekking deze zijn, blijkt duidelijk uit de onlangs afgekondigde maatregelen. Het beroep van de drie hoog ste ambtsdragers van het Nederlandsche burgerlijke bestuur heeft een en ander na drukkelijk onderstreept. Men kan dit be roep als een laatste appèl niet ach teloos naast zich neerleggen. In het buitenland hebben velen reeds moeten boeten voor het plegen of het aanmoedigen van dergelijke daden. De drijfveer tot zoodanige vergrijpen kan worden herleid tot een bepaalden vorm van vaderlandsliefde. Maar in werkelijk heid bewijzen de bedrijvers ervan hun va derland een zeer slechten dienst. Wij hebben reeds vroeger, het sabotage-ver- schynsel besprekend, vastgesteld, dat het niet in de eerste plaats gaat om de straf- r bedreiging. Niet om een waarschuwing in* den geest van de ANWB-aanmaning: ge vaarlijke helling! De waarschuwing richt zich in de eerste plaats tegen het ver schijnsel als zoodanig, ongeacht zijn con sequenties. Want dit verschijnsel is strijdig met de beste karaktereigenschappen van ons volk en reeds daarom uit overwe gingen van zelfrespect verdient het de meest volstrekte afwijzing. Een volk, dat zich afgeeft met het negatieve en duistere werk van saboteurs verliest zijn aan spraken op respect. De strijd, dien wij te voeren hebben voor het herwinnen van een eigen, zelfstandig volksbestaan is te zwaar en te veel van onze geestelijke weerbaar heid vergend, dan dat-wij het gunstige resultaat daarvan in gevaar zouden mogen laten brengen door handelingen, welke zich weliswaar richten tegen den bezetter, maar in wezen volksvijandig zijn. Ieder kan dat voor zichzelf uitmaken, maar op den voorgrond sta, dat de bezettende macht van ons als volksgemeenschap in de eerste plaats een houding van waardig heid en zelfrespect vraagt en daarvoor ook volledige waardeering aan den dag zal weten te leggen. De jongste verordening móge haar uit werking niet missen; de proclamatie maakt de ernst van de situatie duidelijk. Zy onderscheidt twee vormen van sabotage, zedelijk en materieel. In de eerste plaats zyn er de daden, welke ',zich richten op de verstoring van de 9penbare orde en van de openbare veiligheid. Maar van niet minder gewicht zyn de economische ver grijpen, welke tegenover de volksgemeen schap worden begaan op het gebied van de voedselvoorziening. Het is een luguber bedryf, waartegen niet streng genoeg kan worden opgetre den, omdat het onze volkskracht onder mijnt, op, een tijdstip bovendien, dat de staling ervan eisch van eerste orde is. Én zij, die achter de schermen tot deze sabotage aanzetten en zelf op veiligen af stand buiten schot ijven, zij vervreemden zich van onze volksgemeenschap. Zoo kan een eenling met zijn duister werk onnoe melijk veel leed veroorzaken. - Onze Nederlandsche overheid doet een beroep op ons volk. Zij ziet zich in dezen tijd voor een uitermate zware taak ge plaatst. Het vervullen daarvan wordt haar zeker niet gemakkelijker gemaakt, wan neer a-sociale elementen zich op onver antwoordelijke wijze aan het volksbezit vergrijpen. In het gehoor schenken aan het klemmend beroep onzer overheid kan een nationale plicht worden vervuld. Dat de bezettende macht ook de hier gesignaleer de. vergrijpen met haar strenge straffen be dreigt is niet onbegrijpelijk. Het is een on verbrekelijke samenhang en wanneer wij ons verplichten tot loyale, dat is goed- Nederlandsche gedragingen ten aanzien van de bezettingsoverheid, dan houdt zulks in, dat wij ons afzijdig houden van on- Nederlandsche daden en dat wij daarmede onze overheid haar taak verlichten. Dan zullen wij als volksgemeenschap ook stelling nemen tegen alle duistere aanslagen op ons volksvermogen, zoowel in materieel als in zedelijk opzicht. AUTOBUSONGELUK EISCHT 22 SLACHTOFFERS. Uit New-York meldt 't D.N.B.: Bij een autobusongeluk in Clan ton (Alabana) zijn 22 personen gedood en acht gewond. De autobus was tegen een pijler van een brug gebotst en in brand gevlogen. Hoöge boeten op tabaksgebied. (Van onzen Haagschen correspondent.) Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zullen door den Dienst van den Gemach tigde voor de Prijzen op korten termijn eenige hooge boeten op het gebied van den tabakshandel worden uitgedeeld. Op dit terrein zijn n.l. eenige ernstige misstanden aan het licht gekomen. Zoo zal het den lezer zijn opgevallen, dat er in den handel vrijwel uitsluitend exhorbitant dure sigaren en sigaretten te verkrijgen zyn. Toch worden ook 'de goedkoopere soorten geregeld gemaakt; zij blijken echter niet bij den winkelier terecht te komen. Nu het volgens het Prysvormingsbesluit verboden js, waren achter te houden om later tegen duurdere pftjzen te verkoopen, kan men tegen toestanden als bovengenoemd met kracht en met succes optreden, hetgeen enkele tabaksparasieten als afschrik wekkend voorbeeld binnen eenige dagen aan den lijve zullen ervaren. DE VERKOOPPRIJZEN VAN HUIZEN EN BOUWTERREINEN. EEN MAXIMU MREGELIN G IN VOORBEREIDING. In voorbereiding is een nauwkeurige re geling van de maximumprijzen, die bij koop en verkoop van huizén en bouwter reinen mogen worden berekend. Bij iedere veiling of overdracht van vaste goederen als de hierbedoelde zal als grondslag voor de bepaling van den ma ximumprijs'de bruto huurprijs gelden. Van dezen brutoprijs zullen de vaste op het per ceel rustende lasten worden afgetrokken (voor huizen dus behalve rentelasten en eventueelen erfpachtscanon, «een bedrag wegens afschrijving en onderhoudskosten) en vervolgens zullen deze lasten met den nettohuurprijs worden gekapitaliseerd, ter bepaling van den maximumprijs, waarvoor de verkoop mag geschieden. Aan de betrokkenen zal gelegenheid worden gegeven, zich te voren op de hoog te te stellen van den officieel bepaalden prijs, zoodat by de transactie daarmede rekening kan worden gehouden. Wedertoelating van Leldsche studenten aan andere universiteiten. Het rijkscommissariaat maakt bekend: De studenten aan de gesloten universi teit van Leiden kunnen met ingang van 1 November 1941 voor studie zoowel als voor het afleggen van examens toegelaten worded aan de overige universiteiten in Nederland. Ook het bezoeken van univer siteiten en hoogescholen in Duitschland is met goedkeuring van het commissariaat- generaal voor bestuur en justitie veroor loofd aan de Leidsche studenten. Het daar mede overbodig wordende éxamineeren aan de universiteit te Leiden vervalt met in gang van 20 November 1941. De colleges aan de Duitsche universiteiten. Naar van bevoegde zyde wordt mede gedeeld, zullen de colleges aan de Duit sche universiteiten in het a.s. Winterse mester eerst op 18 November beginnen. Inlichtingen hierover verstrekt de Duit sche academische uitwisselingsdienst. Den Haag, Waalsdorperweg 12. Warme maaitijden van de Winterhulp. Naar wy vernemen zullen gemeenschap pelijke maaltijden vanwege de stichting Winterhulp Nederland dit seizoen voor het eerst weder worden gehouden op Zondag 9 November, althans in de meeste daarvoor in aanmerking komende plaatsen des lands. Dlenstnemen van scholieren in de Waffen S.S. In den laatsten tijd hebben verscheidene leerlingen van de hoogste klasse van scho len van voorbereidend hooger en middel baar onderwijs en van middelbare land bouwscholen dienst genomen by de S.S. of het Nederlandsche legioen. Anderen zijn voornemens zulks te doen. Verhinderd «noet worden, dat deze jonge lingen. die hun leven inzetten in den strijd tegen het bolsjewisme, in hunne verdere loopbaan daarvan nadeel zullen ondervin den. Mitsdien heeft de Rijkscommissaris be paald, dat degenen hünner, van wie op grond van den stand van hun kennis by het verlaten van de school kon (kan) wor den venvacht, dat zij aan het einde van het schooljaar met goed gevolg het eind examen zouden (zullen) afleggen, van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbe scherming een beschikking zullen ontvan gen, krachtens welke zij worden toege laten tot de examens aan universiteiten en hogescholen. Betreft de bedoelde dienstneming leer lingen van genoemde scholen, die in een lagere dan de hóógste klasse waren (zijn) gezeten en van wie op grond van den stand hunner kennis bij het verlaten der school kon (kan) worden verwacht, dat zy aan het einde van het schooljaar tot een hóogere klasse zouden zijn (zullen worden) toegelaten, dan zullen deze leer lingen by hun terugkeer zonder nader on derzoek tot de desbetreffende hoogere klasse worden toegelaten. De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming is belast met de uit voering hiervan. Proclamatie. Het welzijn van het Nederland sche vol* eischt, dat een ieder op de hem gewezen plaats zijn plicht ver vult. Daarbij zullen de in het be zette Nederlandsche gebied geldende wétten en voorschriften onvoorwaar delijk moeten worden nageleefd. De oorlogsomstandigheden plaatsen ons voor vele harde feiten, welke aan vaard moetenworden. Wanbegrip voor hetgeen deze tijden ook van ons Nederlanders eischen leidt alleen tot verderf. Helaas zyn er nog landgenooten, die blijk geven den ernst van den toestand niet te beseffen. In hun verblinding meenenzy door sabota gehandelingen de bezettende macht te kunnen schaden, terwijl zij in werkelijkheid slechts het Nederiand- sche volksbelang benadeelen. Wie gelooft, door het in brand steken van voorraden van landbouw producten of door het vernietigen van landbouwwerktuigen een daad te verrichten, waardoor eenig Neder- landsch belang gediend wordt, is het slachtoffer van een verderfelijke dwaling. Elk verlies, dat op dit ge bied wordt toegebracht, treft ons eigen volk, onee eigen volkshuishou ding. Elke overtreding van de dis tributiebepalingen, als clandestiene slachtingen, vervalsching van distri butiekaarten, prijsopdrijving en der gelijke, zyn sabotage-daden, gericht tegen het Nederlandsche volk. Deze kunnen niet toegelaten wor den. Het is ons aller belang, dat aan het bedryf der elementen, die deze praktijken uitoefenen, zoo spoedig mogelijk een eind worde gemaakt. Schaadt bij sabotage van de voed selvoorziening het Nederlandsche volk in zijn geheel rechtstreeks zich zelf, zoo hebben aanslagen, die zich richten tegen de bezettende over heid, overeenkomstig de krijgswetten, de scherpste maatregelen ten gevolge en treffen zy zoodoende indirect onze landgenooten. Aanslagen op goederen der weer macht, het verborgen houden van neergeschoten vliegers, hebben reeds de terechtstelling der schuldigen en de gevangenneming van een aantal gijzelaars ten gevolge gehad. Tracht dezen tyd te verstaan. Be grijpt, dat de Duitsche overheid een verkeerde houding van het Neder landsche volk niet kan dulden en beseft" vóór alles, dat door één en kele onbezonnen daad veler leven in s groot gevaar wordt gebracht. Vandaar ons dringend beroep op U allen: Helpt mee, opdat ons volk niet be nadeeld wordt door de daden van onbezonnen en misdadige elementen. Brengt anderen zoo min als uzelf in niet te overziene moeilijkheden. Wij kunnen -niet gelooven, dat men dit woord onopgemerkt aan zich voorbij zal laten gaan. Wy blijven vertrouwen op het gezonde verstand van ons volk. De overheid maakt aanspraak op uw aller medewerking. De secretaris-generaal van het departement van justitie, J. J. Schrieke. De secretaris-generaal van de departementen van handel, nyverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij, H. M. Hirschfeld. De secretaris-generaal van het departement van binnenland- sche zaken, K. J. Frederiks. BELOONING. De directeur-generaal van politie looft een belooning uit van 1000 voor iedere Nederlander, die omtrent ernstige vergrijpen tegen de belan gen van de voedselvoorziening of de Duitsche weermacht zoodanige aan wijzingen geeft, dat deze tot arresta tie van de(n) schuldige (n) leidt. De ze premie wordt uitgeloofd om te verhinderen, dat onschuldige land genooten door de misdadige dwaling van een enkeling geschaad zouden worden. De directeur-generaal doet een dringend beroep op alle Nederland sche staatsburgers om er toe mede te werken deze schadelijke elementen te doen arresteeren. DE VERKEERSONGELUKKEN IN AMERIKA. Volgens ramingen van deskundigen op het gebied van verkeersongelukken zal, volgens Associated Press, het aantal doo- delyke ongelukken ln de Ver. Staten in h't geheele jaar 1941, 40500, het aantal gewonden 1,75 millioen bedragen. De ma- terieele schade als gevolg van verkeers ongelukken wordt op twee milliard dol lar geraamd. Het jaar 1941 zal wat be treft het aantal ongelukken waarschijnlijk het recordjaar in de Amerikaansche ver- keersgeschiedenis worden. In het N.V. gebouw aan de Oude Gracht te Utrecht Is Zondag een verbroedering^ bijeenkomst gehouden van de N.S.D.A.P. en de N.S.B., waarbij o.a. generaal* commissaris Schmidt en ir.^A. A. Mussert, leider der N.S.B., het woord hebben gevoerd. Een overzicht van de eere-gasten, onder wie men onderscheidt: mr. dr. R. van Genechten, secretaris-generaal van Justitie; Ir. Mussert; generaal-commisssris Schmidt; den heer Engelbrecht, commissaris der provincie Utrecht; den heer Sommer, Beauftragte van den Rijkscommissaris in de provincie Utrecht en den heer Rost van Tonningen (Polygoon-v. d. Werf) Een hêrhaling van het drama van Kreta te verwachten? De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: De situatie van» de roode vloot wordt langzamerhand ook in de-Zwarte Zee reeds precair. Deze strijdkrachten zijn veel min der krachtig dan de Oostzeevlopt, doch daartegenover had zij ook geen noemens- waardigen tegenstander, aangenomen dan, dat de Dardanellen gesloten zouden blyven. Bulgarye staat buiten dert strijd, Turkije is neutraal en Roemenië beschikte over slechts weinig maritiem materiaal. Men mag aannemen, dat de Duitschers met hun wonderbaarlijk snelle organisatie ook in de Zwarte Zee een niet te onder schatten zeestrijdmacht bijeen hebben weten te brengen, die echter hoofdzakelijk zal be staan uit mijnenvegers en -leggers, een aan tal duikbooten en misschien nog de Donau- flottielje klein materiaal, waarmede .zij veel kunnen uitrichten, gelijk aan verschil lende andere fronten bereids gebleken is. Maar tegen de Sovjet-vloot zouden zij toch r.iet op kunnen, indien er geen luchtwapep was. Zoo zal men misschien binnenkort een herhaling van het drama van Kreta beleven, waarin de roode vloot de rol van de Brit- sche schepen in de baai van Soeda moet spelen. Nog -'.tijd is de Krim in roode handen, een schiereiland van grooter oppervlakte dan Nederland, waarop zich de voornaamste marinehavens bevinden. De vorst, waardoor elk jaar de kust van de Zwarte zee bevriest, zal 'niet alleen aan het groote front door het begaanbaar maken van wegen en moe rassen, doch ook bij de verovering van de Krim voor de Duitschers voordeelig blijken. Maar ook afgescheiden daarvan zijn de Sovjet-oorlogsschepen te Sebastopol, Eupa- toria, Feodosia er Kertsj evenzeer aan de Stuka's blootgesteld als in de Zee van Azof en de Straat van Tagarog, welker kusten reeds voor het grootste deel in Duitsche handen zyn? Dan resten de roode marine nog slechts de weinige kleine havens aan de kust van den Kaukasus, waarvan het de vraag is, of zy een goede ligplaats bieden. Daar beschikt men niet "over kolen, wel over olie (Ba- toem), doch de Sovjetschepen zijn niet op het stoken van olie ingericht. DE STRIJD BIJ KALININ. In de omgeving van Kalinin zyn wanho pige bolsjewistische aanvallen met groote verliezen voor den tegenstander afgesla gen. Gevangenen melden, dat Stalin heeft gedreigd alle commandanten der Sovjet troepen in deze streek te laten doodschie ten, als zij Kalinin niet uiterlijk Maandag heroverd zouden hebben. Maar Kalinin is nog steeds onwrikbaar in Duitsche han den. LANDINGSPOGING BIJ LENINGRAD VERIJDELD. Naar het D.N.B. van militaire zyde ver neemt hebben de in Leningrad ingesloten bolsjewisten Maandag opnieuw een lan dingspoging gedaan. Ook ditmaal werd deze poging onder zware verliezen voor de bolsjewisten verijdeld.1 Artillerie van het zwaarste kaliber van het Duitsche leger heeft, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, op 27 Octo ber voor den oorlog belangrijke doelen en ravitailleeringsbedryven van Leningrad bestookt. Evenals in de voorafgaande da gen konden door de Duitsche waarne mingsposten op de duidelijk aan den rand van de vlakte liggende stad /telkens op nieuw treffers waargenomen worden. Verscheidene salvo's op een fort van Kroonstad, dat herhaaldelijk had ingegre pen in den strijd op den grond, brachten de daar ingebouwde bolsjewistische battery- en tot zwijgen. SUCCESSEN VAN EEN DUITSCH LEGERCORPS. Naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt, heeft een Duitsch legercorps in den Noordelijken sector van het Oostelijk front gerapporteerd in de periode van 16 tot ,27 October 12.500 bolsjewisten gevan gen te hebben genomen. In onvermoeiden strijd waren de forma ties van dit corps dóór de onbegaanbare bosch -en moerassige gebieden in het ge- vechtsgebied opgerukt en hadden zij of wel de bolsjewistische stellingen in een directen aanval opgerold of wel door een omsingeling deelen van de bolsjewistische formaties afgesneden en gevangen geno men. Goed gecamoufleerde bolsjewistische batterijen werden door Duitsche stoottroe pen buiten gevecht gesteld, waarby 66 stukken geschut buitgemaakt of onbruik baar gemaakt werden. Verder werden tal- looze mitrailleurnesten der bolsjewisten onschadelijk gemaakt en 297 mitrailleurs en een talrijke hoeveelheid ander oorlogs materiaal buitgemaakt. HONGAARSCHE TROEPEN WINNEN TERREIN. In den Zuidelijken sector van het Ooste lijke front hebben Hongaarsche troepen op 27 October verdere terreinwinst gemaakt, zoo wordt van militaire zijde aan het D.N. B. medegedeeld. Bolsjewistische' formaties, welke zich op hun terugtocht genesteld hadden in dorpen, werden door de Hon gaarsche formaties in stormaanvallen uit de plaatsjes verdreven of in gevechten van huis tot huis met handgranaten en handvuurwapens vernietigd. De bolsjewis ten slaagden er niet in het onstuimige opdringen der Hongaren tegen te houden, zoodat deze hun aanvallen vérder naar het Oosten konden doorzetten. HET OPTREDEN DER BOLSJEWISTEN. Het D.N.B. heeft van militaire zyde het volgende bericht ontvangen, dat opgesteld is door den officier van gezondheid, dr. Allmehing, betreffende den met het volken recht in stryd zijnden aanval van bolsjewis tische pantserwagens op een Duitsch kwar tier, waar de gewonden werden verbonden. Nadat de bolsjewistische pantserwagens genaderd waren, zagen onze oogen een ver schrikkelijk beeld. Een met gewonden ge laden vrachtauto, welke van het Roode ^j^ruisteeken was voorzien, was door een directe beschieting met het pantserkanon getroffen. Drie gewonde soldaten waren dood. De overige gewonden waren zoo zwaar gewond, dat zij tijdens het transport naar een veldhospitaal overleden. Hierdoor nog niet voldaan, ramde een pantserwagen een andere, ziekenauto, zoodat de zwaar gewon den met afschuwelijke verwondingen onder den wagen werden geslingerd. Een hospi taaltent, welke eveneens van het Roode Kruisteeken was vóórzien, werd door de pantserwagens beschoten. Éen tier Duitsche Roode Kruis-soldaten heeft waargenomen, hoe vrouwen in het dorp, waar zich de ver- bandplaats bevond, gesticuleerden om den bolsjewisten aan het verstand te brengen, dat zich in het dorp een hospitaal bevond. De bolsjewisten lieten zich echter hierdoor niet weerhouden en kwamen met hun pant serwagens tegen het Duitsche hospitaal in actie. De toestand in het Verre Oosten. Volgens berichten uit Singapore wordt aan de voltooiing van de steunpunten voor de marine en aan de haveninstallaties van Singapore en Soerabaja met het oog op de spanning in het Verre Oosten koortsachtig gewerkt. Tienduizenden arbeiders zijn by deze verdedigingswerkzaamheden te werk gesteld. Ook op de scheepswerven valt een verhoogde activiteit waar te nemen. ENGELSCH TANKSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Het Britsche tankschip „British Mari ner", dat petroleum naar Groot-Brittannië zou vervoeren, is, naar Reuter meldt, op 28 October tydens een aanval op een con- vool getorpedeerd en waarschijnlijk ge zonken. De „British Mariner" mat 6.996 b.r.t. en was eigendom van de British Tanker Company Ltd. VLIEGTUIGONGELUK IN AMERIKA, vyf vliegers omgekomen. Bij Alhuqueruqe in den staat Nieuw Mexico is een lesvliegtuig van het Ame rikaansche leger neergestort. Vyf militaire vliegers kwamen hierbij om het leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1