meéfêé Middelburg Vlissingen Goes STADSNIEUWS STEEDS MEER HTTiZEN ONDER DE KAP Het bouwen midden in de stad gaat ge regeld door en steeds meer panden komen onder de kap. In de Segeerstraat werd einde vorige week door het aanbrengen van een tak groen aangekondigd, dat het eerste nieuwe huis dat daar verrijst, namelijk bet winkel pand van den heer J. C. Ketelaars onder de kap is en gistermorgen werd de kap ge steld op het pand, dat in de St. Pieterstraat voor den heer G. T. van der Hoven in aan bouw i-. De eigenaars der betrokken pan den zorgen daarbij dat voor de te werk gestelden eenige prettige kwartiertjes van rust worden geschapen. S TvA DSN1EU W'& BELLAMYPARK KNAPT OP. De werkzaamheden op het Bellamypark naderen het einde. De omwonenden in de eerste plaats hebben langen tijd den hinder ondervonden van de zandheuvels en de uitgebreide vergravingen, welke noodzakelijk waren in verband met den aanleg van brandputten. Maar nu is dat leed dan bijna geleden. Van achter de zandbergen zyn zoowaar gave gevels te voorschijn gekomen. Het Bellamypark kan weer worden wat het- vóór de vergraving was en een der heerlijkste plaatsen van onze stad wor den. DE WETHOUDERSTRACTEMENTEN. Het bericht in ons nummer van gisteren omtrent de wethouders-tractementen be hoeft in zooverre verbetering, dat deze niet zijn vastgesteld op 2800, maar op 1800. BADHUIS AAN DE BONEDI.JKESTIJAAT Gedurende de week van 20 tot 25 October werden in het badhuis 1193 baden genomen en wel 947 door heeren, 126 door dames en 120 door kinderen. SPORT CORN BO 'S- OOSTBURG 1—2. Te Sas van Gent is Zondag de wedstrijd Corn BoysOostburg gespeeld. Oostburg won deze wedstrijd met 21. Deze cfntmoe- ting is dus niet uitgesteld, zooals het A.N.P. meldde. E.M.M.—DE ZEEUWEN II 1—1. E.M.M. heeft hard moeten werken om uit dezen wedstrijd nog een gelijk spel te kunnen halen. En het is dank zij haar uitstekende verdediging met back Bosselaar Sr. aan het hoofd gelukt. Deze speler was zoowel technisch als tactisch de beste speler in het veld. Ook zijn collega Spuij was moeilijk te passeeren, alleen zijn plaatsen liet veel te wenschen over. Doelman Van Ste- veninck weerde zich goed en maakte een be trouwbaarder indruk dan de Zeeuwan-doelman. De beide middenlinies waren vrijwel aan elkaar gewaagd. Alleen besteedde de E.M.M.-spil meer aandacht aan zijn voorhoede dan de Zeeuwen- spil. In de E.M.M.-voorhoade zat dezen middag geqn verband en er ging in het geheel geen kracht van uit. Heel wat beter vlotte het in de Zeeuwen-voorhoede. Er werd goed samenge speeld en stevig op den bal gezeten De E.M.M - achterhoede had haar handen vol aan deze linie. Voor de rust was E.M.M bijna voortdurend in den aanval, maar door aarzelen en treuzelen der voorhoede kon de Zeeuwen-achterhoede steeds weer ingrijpen. Ook gingen fraaie scoringskansen door slecht schieten verloren. De Zeeuwen-uit vallen waren uiterst gevaarlijk, maar het E.M.M. - achtertrio beheerschte de situatie. Voor de rust werden geen doelpunten gemaakt. Na de rust waren de partijen aanvankelijk aan elkaar ge- waagd. E.M.M. komt dan na plm. 20 min. op gebrekkige wijze aan een doelpunt, toen een der Zeeuwen-backs in eigen doel schoot (1—0). Na dit doelpunt verkregen De Zeeuwen een meer derheid en plm. 15 min. voor het einde wist Van de Weele den verdienden gelijkmaker te scoren (11). De Zeeuwen bleven nu sterker, maar de hechte E.M.M.-verdediging stond pal. In de laatste minuten probeerde E.M.M. nog de over winning te forceeren, en bijna gelukte het Van de Endt. Hij wist met een onverwacht schot den De Zeeuwen-doelman te passeereu, maar zijn schot belandde op den paal. BIERVLIET—TERNEirZEN S—1. Beide clubs hebben invallers. Konden we over Biervliet in den vorigen wedstrijd niet erg en thousiast zijn, thans echter werd van het begin tot het einde flink doorgezet en geen wanklank werd gehoord. Biervliet speelde eerst met den wind in den rug. De aanvallen zpn goed verdeeld. Bü deze aan\ allen heeft de keeper der gasten niet over geluk te klagen. Een paar maal redt de lat. Er zijn ongeveer 30 min. gespéeld, als bij een aan val der gastheeren een misverstand in de ver dediging is.' Linksbinnen Kornelis maakt hier van gretig gebruik en doet den bal in het net verdwijnen (1—0). Tien min. later krijgt rechts buiten Miohielsen, die een prachtigen wedstrijd speelde, een bal toegespeeld. Een ren langs de lijn volgt, 2 man worden gepasseerd, waarna een mooi schot volgt, dat -oor den keeper onbereik baar is (20). Na de rust pakt Terneuzen flink aan. Dit wordt na 3 min. spelen beloond. Uit een goed opgezetten aanval wordt gescoord (2—1). Bij de volgende aanvallen heeft keeper v. d. Linde geluk. Gepasseerd zijnde, weet de back een zeker doelpunt te voorkomen. Toch hcudt Biervliet goed stand. Ais na 20 min. ge speeld te zijn de rechtsbuiten een mooie voorzet geeft, maakt Versluys van een korte aarzeling in de verdediging der gasten gebruik (31). De volgende aanvallen leveren voor belde partijen niets meer op. Een goede wedstrijd, onder lei ding van scheidsrechter Lensen, met een ver diende zege voer Biervliet. WEDSTRIJDUISLAGEX N.V.B. ONDERAFDEELING ZEELAND. Ie klasse A. De ZeeuWèn III—Goes III 3—1; R.C.S. II— E.M.M. II 8—2. Ie klasse C. HulstR.K.T.V. V. 61; Steensche BoysTer- neuzen III 82;~Axel IICllnge 2—7. Ie klasse D. LuciorCortgene 4—8; 's-Heer Arendskerke VIOS 4—2; Patrijzen—Robur 0—3. 2e klasse A. Vlissingen IV— R.C.S. III 2—7, 2e klasse B. Sluis H—Groede II 7-0. 2e klasse C. Terneuzen IV—Hontenisse II 29. 2e klasse D. Robur IIGoes IV 01; S.D.O.Kattendjjke 25; Schelde Boys IIPatruzen III 151. Ad spiranten. E.M M. A—Middelburg B 11; Middelburg A —Middelburg C 17-0;- R.C.S. B—E.M.M. B 1—1. Z.K.B. De uitslagen van Zaterdag waren Kampioenscompetitie 2e klasse Swift 2—Blauw-Wit (Roosendaal) 3—1 3e Klasse A Seolto 2Madjoe 3 (Madjoe 3 niet opgekomen). 3e Klasse B Unitas—Volharding 3 3—1 Vios 2—T.Ü.G.O. 3 2—2 SNEL—ROHDA 0—1. Zaterdagmiddag speelde Snel (Swifl-adspiranten) zijn laatsten wedstrijd tegen Rohda (V.K.V.-adspi- rantcn) te Middelburg. Speelde men aanvankelijk zeer ver beneden den middelmaat aan beide zijden, STADSNIEUWS EUPHONIA'S REVUE-GEZELSCHAP. „Euphonia's Revuegezelschap" gaf in de Pr^ns van Oranje voor een geheel bezette zaal een cabaret-uitvoering. Een nieuwigheid by. deze uitvoering was het optreden van een kinderkoor. In smaak volle wi£-roode costuumpjes, of in Volen- dammerdracht, traden de kleinen voor het voetlicht en zongen dapper hun liedjes, w.o. een kleppermarsch, klompendans, enz. Alles zat er uitstekend in. Vooral ook het IJsco- lied, waarbij een echte ijscoman met ijs- wagen opkwam en waarbij de jeugd op echte ijsco's getracteerd werd, was een succes. 1 Het programma voor de oudere artisten bestond uit liedjes en kleine toöneelstukjes, als de „Muziektol", „de kuische Josef", e.a., die vlot opgevoerd werden en veel vroolyk heid wekten. Ook het nummer „Ochtend gymnastiek", dat al eens eerder gegeven werd, deed het weer uitstekend. Voor den leider, den heer W. Kerkhove, en voor zyn gezelschap was deze avond een mooi succes, en ook de verzorging der mu ziek was bij de goede artisten, die onder directie van den heer De Rooy, het orkest vormden, in bekwame handen. Een duet op de fluit van de heeren Barends en Schrijver verdient daarby extra vermelding. Het pu bliek toohde steeds op spontane wijze zijn medeleven. RIJWIEL GESTOLEN. Van J. M. v. d. S. te Kloetinge werd. een rijwiel gestolen dat eenigen tyd onbeheerd stond voor een pand op de Groote Markt. ROODE KRUIS-COLLECTE. De opbrengsk van de Roode Kruis-col- lecte bedroeg 355. KERK- EN SCH00LNIEUWS NED. HERV. GEM. VAN TERNEUZEN. Naar een tweede predlftantsplaats. Het classicaal bestuur van" IJzendyke heeft aan den kerkeraad en de kerkvoog- dy van de Ned. Herv. gemeente van Ter neuzen een schryven gericht waarin het, opmerkt dat zijn aandacht is gevestigd geworden op het groote oppervlak van de gemeente Terneuzen, waarin niet minder dan 6000 zielen door één predikant moeten worden verzorgd. Het classicaal bestuur is van oordeel, dat het geen nader betoog behoeft, dat dit voor één predikantsplaats veel te veel is wat ook in Terneuzen zelf ingezien wordt^ getuige het fejt, dat reeds tal van jaren twee hulppredikers naast den predikant de arbeid in de gemeente ver richten. Toch is dat geen bevredigende op lossing en stichting van een tweede predi kantsplaats is dan ook dringend noodig. Het classicaal bestuur stelt er prys op dit te verklaren en alle hulp en steun toe te zeggen, zich overtuigd houdend dat de noodzaak van een tweede predikjmtsplaats door de kerkelyke colleges ook verstaan wordt. Dit is echter niet voldoende, want deze zaak moet in den boezem der ge meente leven, waarom het classicaal be stuur hartelijk hoopt dat kerkeraad en kerkvoogdij zich eendrachtig zullen in spannen om in deze zaak het verantwoor delijkheidsbesef der gemeente te wekken of te vercfiepen .terwyl het van wat in de gewenschte richting gedaan wordt gaarne op de hoogte zal gehouden worden. Auto-radiotoestellen moeten ingeleverd worden. Met ingang van gisteren is het verboden in motorrytuigen radio-ontvangtoestellen van eenigeriei soort gemonteerd te hebben. Deze toestellen moeten uiterlijk binnen acht dagen by de politie ingeleverd wor den. Aan den inleveringsplicht zyn niet onderworpen de industrieele ondernèmin- gen die in haar bedryf dusdanige toestellen vervaardigen. OVERREDEN EN GEDOOD. De 9-jarige jongen S. Middel te Uithuizen geraakte onder een wagen met suikerbie ten. De knaap was opslag dood. een verschijnsel dat vaak bij de adspiranten voor komt totdat een punt is gescoord, na de rust kwam el meer leven in de brouwerij. Doch pas nadat Corrie Everaérs voor Rohda het eerste en eenige- punt had gezet, werd beter aangepakt. Snel kreeg eenige goede kansen, die waargenomen werden docli met geen succes, zoodat Rohda met een 10 overwinning naar huis kon. AARDENBUR6CADZAXD 1—2. Wederom heeft het Aardenburgsche korfbal team een nederlaag geleden en wel tegen het twaalftal uit Cadzand. In het begin zien we een gelijk opgaanden strijd. Doch na ruim een kwar tier spelen neemt Cadzand de leiding, terwijl een paar minuten later het tweede doelpunt wordt gemaakt. Dit is te veel voor Aardenburg en vijf minuten voor de rust weet Aardenburg de eer te redden. De ruSt gaat in met 2—1 in het voor deel van Cadzand. In dezen stand komt na de rust, ondanks het harde zwoegen van Aarden burg. geen verandering meer. Het samenspel tusschcn beide ploegen liet nog zeer veel te wenschen over, hetgeen alleen te verbeteren is door een regelmatige training on der goede leiding. MIDDELBURG—LYCEUM 4—3. In dezen wedstrijd gelukte het de thuisclub haar eerste overwinning te behalen. Bezien we het elftal in vergelijking met -vorig jaar, dan valt op te merken, dat dit vooraanstaande krachten mist, die nog niet voldoende door jongeren worden ver vangen. De voorhoede steunt in liootdzaak op den midvoor en den rechtsbuiten, in de middenlinie was de spil uitsteken'd. De achterhoede alleen, waarvan het spel van den rechtsback, een jeugdig speler, een verrassing is, staat op behoorlijk peil. Lyceum, dat met eenige invallers uitkwam, heeft een aardig elftal, dat in deze competitie zeker mee zal kunnen. Van hen waren doelverdediger en linksbinnen de besten. Het spelpeil kon in dezen wedstrijd door de slechte weersgesteldheid nauwelijks «voldoende genoemd worden. In de eerste helft ging de wedstrijd vrijwel ge lijk op. Middelburg doelpuntte door haar midvoor, bij Lyceum scoorde de rechtsbuiten, die In dezen wedstrijd niet genoeg gedekt werd, een fraai doel punt. Na de rust nam Middelburg echter diet spel volkomen in handen en wist uit een strafcorner en door twee goals van den midvoor, waarvan vooral de push bijzonder fraai was, met 4I de leiding te nemen. Lyceum gaf den moed niet op en slaagde er in uit een scrimage en wederom door den rechtsbuiten den achterstand te verkleinen(43). Toen zette Middelburg echter weer meer op en zonder verder goals kwam het einde van deze in prettige verstandhouding gespeeldcn en uitstekend geleiden wedstrijd. NIEUW WEB-ELDRECORD DISCUSWERPEN. De bekende Itaiiaansche athlect Adolfo Conse- llnl ondernam te Milaan een succesvolle poging; ter verbetering van het wereldrecord discuswer pen. Hij haalde hierbij een afstand van 5v,v4 me ter. li GIÏIETT! U houdt er van met een heel dun mesje te scheren? Goed! Maar dan moet het mesje ook van prima staal zijn, anders heeft U er niets aan. Vraagt daarom naar DUNNE» GILLETTE MESJES zij voldoen aan de hoogste eischen. OU CENT PER 5 STUKS KUNST. „Dertig seconden liefde", door Aldo- de Benedetti. Uitvoering van „Het Residentie-tooreel" in den Schouw burg te Middelburg. Het ondernemende bestuur van de N.V. De Middelburgsche Schouwburg heeft een pryzenswaardige proef génomen, n.l. het publiek van stad en laade getest op kunst zin in dezen abnormalen tyd. De test is prachtig uitgevallen; een vrywel uitver kochte schouwburg heeft aangetoond, dat Middelburg en omgeving, oorlog, donkere straten en taxi-loosheid ten spyt goed too- neel waardeereu. De proef Van het schouw burgbestuur, boven veryachting geslaagd, zal vermoedelijk tot gevolg hebben, dat ons dit seizoen een aantal tooneelwcrken zal worden gebracht, en dat we dan dezen winter niet, zooals het vorige jaar gespeend zullen blijven van de cultureele waarden, 4ie, zooals we onlangs reeds beoogden, juist thans voor dc Middelburgsche samen leving -van zooveel invloed kunnen zyn. Dat het Middelburgsche tooneelseizoen 1942 werd ingeluid met een* blyspel was goed. We hopen evenwel, dat het schouw burgbestuur zijn proefneming ook zal dur ven uitstrekken tot het ernstige genre, want oppervlakkig mag het lijken, dat de mensch het best door vroolykheid uit de dagelijksche zorgen wordt gehaald, reeds meermalen is het bewijs geleverd, dat ern stige kunst, kunst die doet inkeeren, in psychplogischen 'zin grooter afleidings ef fect sorteert. „Dertig seconden liefde" is een aardig blyspel. Schoon niet brillant van dialoog, bevat het geestige, en vooral onverwachte wendingen, en tooneel-technisch vertoont het vrijwel geen fouten. De Itaiiaansche sclwyver beheerscht zijn vak, hetgeen voor- namelyk blykt üit het derde bedryf, dat als laatste, het meest spannende is van de drie. Met behulp van een aantal figuren, dat bescheidener had kunnen zijn zonder dat daardoor het eindresultaat zou zijn be ïnvloed, slaagt hy e'r in om van drie dingen te overtuigen. N.l. dat een oogenschynlijk korte1 tyd ontstellend lang kan duren; dat fatsoen betrekkelijk is aangezien het ver band houdt met geld, endat de vrouw innerlijk ingewikkelder en dus meer on berekenbaar is dan velen vermoeden. Drie groote, diepe wysheden dusdanig te verwerken, dat het vroolykheid ont ketent, is geen geringe opgave, maar Aldo de Benedetti heeft het klaar gespeeld. Het residentie-tooneel heeft dit Itaiiaan sche blyspel vlot voor het voetlicht ge bracht. Alleen hadden we verwacht, dat een gezelschap van zulk een standing en kele storende zaken zou hebben vermeden. Als de tekst handelt over geboend par ket of linoleum, en op het tooneel ligt verto. althans iets van een matbedekking, dan dienen feerste rang-tooneelspelers zich daarbij onmiddellyk met hun woorden aan te passen. Deze kleine fout, die feitelijk ook als regie-fout moet worden aangere kend, was echter nog niet zoo erg als het kluchtig gedoe in het derde bedrijf op de bank in <Je spreekkamer, dat geheel uit den toon viel. De wijze waarop de overigens verdienstelyk spelende Henk van Buuren toen (en eerder by het onderzoek van den behandelingsstoel) op de lachlust van het publiek speculeerde, dreigde zelfs een na genoeg geheel verantwoorden avond stuk te maken. Dit was temeer jammer omdat vrywel alle spelers en speelsters van het begin tot het einde begrip bleken te hebben voor de bedoelingen van den «auteur. Mimi Boesnach en Theo Frenkel vormden een fyne bezetting van twee interessante rollen. De eerste, die zich aanvankelijk aan. de kleine kunst heeft gewyd, heeft zich ontpopt -als een actrice van groot formaat van de groote K. en Frenkel, die in styl aan Cor v. d. Lugt herinnert en dat is waarlijk geen verwijt) blykt de laatste jaren nog aan beteekenis te hebben ge wonnen. Vooral de tyden, dat zij samen het too neel vulden, waren van een zeldzame be koring. Bob Oosthoek bracht als mr. Fer- rino een goed opgezet en doorgevoerd type; de jonge tandarts Tuelio Siriani een niet dankbare rol werd verdienstelyk door Richard Flink vertolkt. Dat zijn tekst tandheelkundig geheel verantwoord was, gelooven we niet. O. a. plegen assistenten, ook al aragen zy het verpleegsters-gewaad, geen „injecties" te geven. Jan van der Linden kon ons als voor malig generaal niet uitermate bekoren. Zelfs niet als we rekening houden met het feit, dat Itaiiaansche generaals nogal tem perament hebben. Zijn rol eischt iets meer waaru^gheid, en vboral meer militair ca chet. Byv. zelfs gepensionneerde gene raals laten niet elk oogenblik hun hand in den zak verdwynen. Een kleinigheid Na tuurlijk, maar uit tientallen juiste kleinig heden wordt immers een gave tooneelfiguur opgebouwd Dat Henk van Buuren, die zoo uit ne mend typeerde, in het derde bedrijf over stag ging, was jammer". Hij en Stine Lerou waren aanvankelyk als van bezienswaar digheden bezeten logee's van buiten juist zoo voortreffelijk op dreef. Door beheer- sching omzeilden zij de gewone voetangels, en toen sloeg ineens de mannelyke partner op hol. Ondanks enkele bedenkingen, een vlot te vertolking van een aardig stuk, waarmee de schouwburggangers zich stellig geamu seerd hebben. DecorsM voortreffelijk Het was prettig te zien, dat Mimi Boes nach voor haar kranig spel bloemen werden aangeboden. v. d. BERG. EEN NEDERLANDSCHE BOND VAN DILETTANTEN-ORKESTEN IN OPRICHTING. Verplichte aansluiting van alle muziekvereenigingen. De vereenigingen. aangesloten bij den Bond van Harmonie- ep Fanfarevereenigin- gen in Zeeland, hebben dezer dagen een circulaire ontvangen, waarin mededeeling wordt gedaan van de groote veranderingen welke in de wereld* der harmonie- en fan faremuziek op til zyn. Deze reorganisatie zal worden voltrokken volgens ^den wensch van het Departement\van Volksvoorlichting en Kunsten, onder leiding van het Muziek gilde. Volgens deze circulaire wenscht men een heid te brengen in de landelyke organisa ties der dilettanten-orkesten en daartoe te stichten een Nederlandsche Bond, die een overkoepeling zal zyn van de tot nog toe bestaande landelyke organisaties, die op zichzelf als autonome groepeeringen zullen blijven gehandhaafd. Ter voorbereiding van een en ander zijn op instigatie van het departement enkele personen^uit de wereld der harmonie- en fanfare-orkesten uitgenoodigd om, onder leiding van een onpartijdigen en ter zake kundigen voorzitter, den heer J. Elsenaar uit Arnhem, de verschillende mogelijkheden onder de oogen te zien. Uitgenoodigd zyn de heeren J. Gregoor, voorzitter van den Ned. Bond van Arbei- dersmuziekvereenigingen; J. P. Harmsen, algemeen secretaris van de federatie; H. A. Jv Veeneman, secretaris van de R.K. federatie, en P. J. Verhoef, secretaris van de Chr. Bonden. Deze heeren zyn echter niet uitgenoodigd als vertegenwoordigers van die organisa ties, doch als personen, die het vereenigihgs- leven op het gebied der dilettanten-orkes ten in hun huidige groepeering goed kennen. Medegedeeld werd, dat er zal worden gesticht een Nederlandsche Bond vap Di lettantenorkesten, als verbindingssorgani-^ satie met het muziek-gilde. Deze nieuwe organisatie, die bedoeld is als een overkoe peling en samenbinding?» van de groote lan delijke organisaties, zal worden bestuurd door: 1. Een klein Bondsbestuur uit vertrou wensmannen van de. landelijke organisaties, onder voorzitterschap van den heer J. El senaar, en bijgestaan door een Bondsraad, bestaande uit vertegenwoordigers van de WEINIG VERANDERDE KOERSEN OR DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Op de effectenbeurs was de handel Maandag van kalmen aard, zonder dat een geprononceerde stemming kon worden aangegeven. Enkele fond sen waren bU de opening iets hooger, andere vrijwel onveranderd en een derde soort eerder iets lager. In het verdere verloop was de koers ontwikkeling daarbij onregelmatig en een vaste lijn viel in do markt niet te onderkennen, want nadat de koersen meerendeels een beneden- w&artsche richting hadden gevolgd, trad later een herstel in. Op de beleggingsmqrkt was de handel rustig en vraag en aanbod waren onge veer met elkander in evenwicht. De Duitsche markt was kalm en prijshoudend met slechts geringe variaties. De omzetten op de locale aan- deelenmarkt waren van beperkte afmetingen. De aandacht werd in de eerste plaats getrokken door Aku's, waarin zich kort na de opening een vrij drukke affaire ontwikkelde. Daarbij waren de koopers in de meerderheid, zoodat zich tij dens het middaguur een stijging voltrok. De overige toonaangevende industrieelen volgden meerendeels een dalende lijn. Unilevers, Philips- aandeelen en Calvé Delft zakten in. Van Berkels bleven engeveer stationnair. De affaire in olies was niet omvangrijk, maar toch van dien aard, dat geregeld in een open hoek werd gehandeld. Na vaste opening trad een reactie in, waarna een klein herstel volgde. De affaire in scheep vaartpapieren yas van geringe afmetingen. De koersen waren niet veel veranderd. Hier en daar iets lager Voor Indische cultuurfondsen bestond maar geringe belangstelling. De rubbermarkt was stil. In tabakken was nauwelijks affaire. De suikerafdeeling was kalm. H.V.A.'s waren eeni ge procenten lager. A Am^terdamsche Bank 130 A Incasso Bank 125% A K.M. De Schelde Nat. Bezit „125Vi Nederland 1941 4 %-ƒ 100.— 99 7/16 Nederland le lng 1940 4 599,2(15 Nederland 2e lng 1940 4 99 lo/16 Nederland met bel fac. 1940 4 100 7/16 Nederland k 1000.— 1938 (3%) 3 9213/16-92% Indië A 1000.— 1937 3 93% Indië 1000— 1937 A 3 93% A Koloniale Bank 215% A Ned. Ind. Handelsbank 146% C Ned. Handels Mij. 171 A Algefheene Kunstzijde Unie 145%-147% A Van Berkel's Patent 103)4-104% C Calvé Delft 118%-117'/2 A Fokker Vliegt. Fabriek 211 A Lever Bros en Unilever 181 -160 A Ned. Ford Auto Mij. 320 A Philips Gloell. Gem. Bezit 274-2(0 A Kon. Petroleum Mij. 316-312 Bataafsche Petroleum Mij. Obl. 3% 93 A Holland—Amerika Lijn A Java—China—Japan Lain 170 A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 197% A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsvereen, Amsterdam 477-473 A Ned. Ind. Suiker Unie 205 C Deli Mij. a 1000.— 3091/2-308 1? Senembah Mij. 260 C Amsterdam Rubber 305"59~ A Deli-Batavia Rubber Mij. 25b C Oostkust A 500.— T8?% A Hessa Rubber Mij. - 165 BURGERLIJKE STAND. VLISSINGEN. Van 23—27 October Getrouwd: C. Marijs, 21 j. en W. Meerman, 20 j. J. de Wijze. 22 j. en J. W. van Huizen, 20 j. J. A. du Pon, 25 j. en C. A. de Dreu, 22 j. Geboren: Jacobus Johannes, z. van I. A, van Roo, en M. P. de Munck. Georgette Johanna, d. v A. Post en J. G. Kooman. Overleden: N. J. Lameijn, 31 j. vrouw van P. j. C. Castenmiller. OOSTKAPELLE. Van 18—25 October. Geboren: Hubrecht. zoon van Abraham Brand en Eliza beth de Feijter. Overleden- Maatje Wondergem, 52 jaar, vrouw van Pieter de Voogt. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 29 OCTOBER 1941. HILVERSUM>1. 415,5 M. 6,45 Gram. 6.50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8.00 BNO: Ber 8,15 Gew. muziek (gr. pi.) 3,30 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 En semble Jack der Kinderen. 12.00 Schrammel- kwartet en soliste. 12,25 Voor den boer. 12,40 Al manak. 12.45 BNO:.Nieuws- en econ. ber. 13,00 Trioconc. 13,25 Gram. 14,15 Molto Cantabile. 15.09 Voor de vrouw. 15,20 Zang met piano. 16,00 Bij bellezing. 16,20 Voor de jeugd. 17,00 Gram. 17.15 BNO. Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 Kwar tier van den Nat.. Jeugdstorm. 17,45 Piano. 18,15 Causerie. 18,30 Gram. 19,00 Actueel halfuurtjé. 19,30 Volkszangkoor met piano. 20,00 John Kristel en zin ork. en solisten. 20.30 Gram. 20,45 Amusementsork solist en dameskoor. 21,30 Gram. 21.45 BNO: 22,00 BNO: Eng. uitz. of Zeng met orgel (opn.) 22,30 Melodisten en soliste (opn.) 23,1524,00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6,45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: ber. 8,15 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 1 Piano. 10 40 Voordracht. 11.00 Gram. 12,00 Romancers en so list.. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. 13.00 Ram- biers. J3.30 Otto Hendriks en zijn ork. 14,15 Voordracht. 14.30 Gram. 17,00 Voor de rijpere jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 Orgelcon. en zang. 18.00 Gram. 18,15 ..Io Vivat", progr. gewijd aan het studentenleven. 19,00 BNO: Brabantsch praatje. 19/10 BNO: Ber. 19.20 Gram. 19,45 ..In en om de N.S.B." (Voorbe reid door de N.S.B). 20,00 Omroepsymphonie- ork. (20.45—21.00 Causerie. 21,45 BNO: Ber. 22,00 Gram. 22,10—22.15 Avondwijding. Beide zenders s'uiten om 20.15, Het program- ma loopt door, alleen voor de Radio-Centrales: op Hilversum I tot 24,00; op Hilversum II tot 22,15. UIT HET DUITSCHE RADIO-FKOGRAMMA VAN DINSDAG 28 OCTOBER. De persdienst van <?en Nederlandsjhen Om roep meldt: Dinsdag van 17.25—18.00 uur boort men de uitzending: „Musik zum Feierabend van 18.00 —19.00 uui speelt ..der Ucheck Wenzinger Kreis over den Duitschlandzender werken van Joh. Seb. Bach en van Friedrioh der Grosse. Tijdens deze uitzending verleenen verder het „Utrub- quartett" en het strijkkwartet, van Boccherim, hun medewerking. Het orkest van Willy Sterner, van 20.2020.o0 uur. herinnert aan ,,oude bekenden". Vanaf 20.50—21.00 uur worden over den Duitschlandzender groote meesters van hun hu- moristischen kant getoond. De uitzending draagt den naam: ..Klassieke humor en dans". Van 2100—21-10 uur frontberichten, aanBlutterid tot 21.45 uur „Melodieën, die de wereld veroverden", onsterfelijke walsen en wijsjes van Strauss, Suope en Lehar. Vlotte amusements-muziek kan men over den Duitschlandzender beluisteren van 21.4522.00 uur. Er wordt gespeeld door het groote Jans orkest van den Duitschlandzender. vier genoemde landelijke organisaties. 2. De heer J. Elsenaar vertegenwoordigt in dit Bondsbestuur tevens het muziek gilde en vormt aldus het contact met dit college. 3. Het land zal verdeeld worden in pro vinciale gewesten, die elk vier vertegen woordigers in den Bondsraad zullen aan- wyzen .(van elke organisatie één). Deze Bondsraad heeft een adviseerend karakter. Dit beteekent dus, dat alle muziekver eenigingen zich by één der vier landelyke organisaties, zullen moeten aansluiten, ter wijl de Zeeuwsche Bond en ook de be staande organisaties in Zeeuwsch Vlaan deren vermoedelyk hun werkzaamheden zullen moeten staken. Of onder deze nieuwe omstandigheden het jaarlijksche solisten concours van den Zeeuwschen Bond vol gend jaar nog zullen kunnen plaats vinden, is een open vraag, die op de a.s. jaarver gadering van den Bond onder de oogen ge zien zal moeten worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2