UIT DE PROVINCIE DE TIJGER VERDUISTEREN Van Vrijdagavond 18.27 u. tot Zaterdagavond .1 u. De maan komt Zaterdag te 13.50 u. op en gaat te 22.48 u. onder. BETALING VAN VEBE V EN IN GSBEL ASTING. Van bevoegde zijde deelt men ons mede dat de vereveningsheffing van 14 October af niet behoeft te worden betaald over het loon, dat meerderjarige kinderen die werkzaam zijn in het bedrijf van hun ouders in den vorm van vrije kost, in woning, kleeding en zakgeld genieten mits ook voor de-«toepassing van de sociale verzekeringswetten wordt aangenomen, dat geen arbeidsovereenkomst bestaat. De inhouding van loonbelasting over dergelijke inkomsten blijft onverkort van kracht. ZUID-BEVELAND CALAMITEUZE POLDER BORSSELE. BORSSELE. Woensdagmiddag verga derde de Dijkraad der waterkeering van den Calamiteuzen polder Borssele in de directiekèet onder voorzitterschap van den heer P. Dekker. Mededeeling werd gedaan dat het schat tingsrapport van de pachtwaarde nog niet is ontvangen. Op voorstel van het bestuur werd het loon der vaste arbeiders verhoogd van 16.50 tot 18 per week, gedurende het tijdvak 1 November1 Mei. Vastgesteld werd de begrooting der onderhoudswerken 1942/'43 tot een ge raamd bedrag van 11.280. NU HET LEDELrLEIN GEREED IS. OOSTBURG. Daar zal, zoolang de oorlog duurt, wel niet veel van komen Aldus het oordeel van vele pessimisten, toen wij, nu circa een jaar geleden, schreven over de uitbreidingsplannen van de gemeente ®Oostburg. Die pessimisten hebben intus- schen ongelijk gekregen. Zeker, er behoorde ongetwijfeld moed toe, om dit groote werk ter hand te ne men, doch het gemeentebestuur heeft ge toond dien moed te bezitten. Toen Oostburg in November van het vorige jaar een nieuwen burgemeester kreeg, bleek deze onmiddellijk een enthou siast voorstander van het plan en zoo kon het gebeuren dat, ondanks de vele moei lijkheden, burgemeester Hoekzema op. 28 December de eerste spade.in den grond stale, waarmede een begin was gemaakt met den aanleg van het nieuwe Ledelplein. Er kwamen al spoedig moeilijkheden, zooals het materialen, en arbeidersvraag stuk, doch moeilijkheden zyn er om over wonnen te worden enze werden over wonnen. Geleidelijk vorderde het werk, meer en meer bleken de pessimisten ongelijk te krijgen en thans, nog geen 10 maanden nadat een aanvang was gemaakt, ligt daar het nieuwe, fraaie en ruime plein gereed voor het gebruik. Zoowel vanaf de Markt als vanuit de Nieuwstraat bereikt men het plein langs nieuwe, breede straten. Het plein wordt begrensd door de pastorie tuin van de Ned. Herv. kerk tot achter de woningen van de Violetstraat en van de tuinen aan de Langestraat tot achter de Nieuwstraat tot een eind in den boomgaard van R. de Milliano aan de zijde van de Violetstraat. Het plein is voorzien van een keurings- baan van 85 meter, welke midden om het plein loopt en twee banen van 100 meter lengte. Het geheel is omgeven met breede tegeltrottoirs. Verder is er een ruim par keerterrein, dat evenals het plein zelve, een plaveisel van klinkei'keien heeft. Tus- schen de trottoirs en de banen Js een strook grond vrijgekomen voor beplanting met rozenstruiken enz., terwijl ter afscheiding van het plein met de daaromheen liggen de bouwgronden, linden zullen worden ge plant, terwijl tenslotte een plantenaanleg is geprojecteerd, waarover een zeer ge slaagd ontwerp van den heer Coppijn uit Groenendaal, in studie werd genomen. De ontwerpers van het plan, de heer Rozen burg, onder wiens leiding wfl het plein in oogenschouw namen, bleek zeer voldaan over de uitvoering. Hij, zoowel als de heer Coppijn, zijn echter van meening dat de muziektent, die nu nog op de Markt staat, verplaatst dient te worden naar het plein. Deze muziektent zou, dan een plaats moe ten krijgen aan het einde van de 85 meter lange keuringsbaan, omgeven door een heester-beplanting. Daarmede zou tevens meer ruimte worden verkregen op het oude marktterrein, dat intusschen eveneens van een nieuwe bestrating is voorzien en waarvan de ijzeren veehekken zijn opge ruimd. Wanneer de muziektent aldaar zal verdwijnen, zal men een ruimer uitzicht hebben op het Ledelplein. Op advies van den heer Rozenburg zal langs den tuin van de Ned. Herv. kerk een steenen muurtje worden aangebracht, hetgeen het cachet niet weinig zal verhoogen. Het secretariaatsgebouw. Het secretariaatsgebouw zal moeten ko men aan het begin van de 85 meter lange keuringsbaan, zoodat men van daaruit een prachtig overzicht over het geheele plein zal hebben. Zooals bekend zal dit secretariaatsge bouw de gemeente als een geschenk wor den aangeboden door de diverse organisa ties, op initiatief van de commissie voor de vetveemarkt. Naar wij vernemen, bltykt die toegezegde financieele steun voor dit gebouw, nog niet zoo groot te zijn. Zyn wy goed inge licht, dan is er nog slechts 3000 bijeen, welk bedrag zeker niet toereikend zal zijn. Wy twyfelen er echter niet aan, of de groote organisaties zullen niet achter wil len blyven. De woningbouw. Is de aanleg van het Ledelplein, trots alles, toch tot stand gekomen, de voorge nomen huizenbouw daar omheen, zal voor- loopig nog wel tot de vrome wenschen blijven behooren. Het is nu eenmaal niet mogelijk daarvoor de benoodigde materia len te verkrijgen, hetgeen zeker te be treuren is, daar er in Oostburg zoo'n nij pend gebrek aan woningen is ontstaan. Wij zrjn echter overtuigd, dat, zoodra het maar eenigszins mogelijk is, ook met de uitvoering daarvan zal worden begonnen. In het midden, achter de Langstraat, met het uitzicht op het Ledelplein, komt het DE BESTE f.uÜ V PUDDING VOEDZAAM, ZUIVER £N OVERHEERLIJK VAN SMAAK GEMENGD NIEUWS OPLICHTING BIJ EEN SLUIKHANDEL IN SLAOLIE. Een inwoner van Utrecht, die een café bezocht, kwam in connectie met zekeren P. S., die hejn vertelde, dat hy slaolie kon leveren zonder bon, tegen den prys van 5,25 per flesch. De cafébezoeker ging op dit aanbod in en kocht voor dezen prijs eerst 15, daarna nog 14 flesschen. Toen de man later een proef ging, nemen met de „slaolie", bleek het, dat er van slaolie geen sprake was. Na een ingesteld onder zoek kwam vast te staan, dat de „olie" voor 95 procent uit water en voor de rest uit azijnzuur, een kleurstof en een bin dingsmiddel was samengesteld. De politie kon P. S. arresteeren. De man had de flesschen van zekeren G. W. van H. in commissie. S. moest de flesschen verkoopen voor den prjjs van 4 onder beding, dat hij zelf mocht behouden wat hy meer kon krijgen. Uit het verdere onderzoek bleek nog. dat de vloeistof afkomstig was uit Rotterdam, waar deze als surrogaat ver kocht'werd. De flesschen waren wel door capsules afgesloten, doch droegen geen etiketten. De politie te Rotterdam heeft het verdere onderzoek in handen. INVAL IN CLANDESTIENE SLACHTERIJ. De Haagsche politie heeft in een eetge legenheid beslag gelegd op een hoeveel- •heid ongekeurd rund- en schapenvleesch. De directeur, de boekhouder en de ver- kooper van het vleesch werden in bewa ring gesteld. Naar aanleiding van het verder onder zoek hebben twee rechercheurs een inval gedaan in een boxen-garage te Rijswijk. Zij troffen daar een 21-jarigen en een 26- jarigen slager, de gebroeders de K. en den 23-jarigen slager van L., allen uit Rijs wijk aan, die bezig waren een complete koe uit te beenen. -De stukken tot een to taal gewicht van 424 kilogram werden per vrachtauto naar het slachthuis ver voerd. In verband met deze zaak werden verder nog een 18-jarigen slager uit Rijs wijk, broer van beide de K.'s en een 44- jarigen slager W. uit Den Haag aange houden. KOSTBARE JASSEN GESTOLEN. Waarschijnlijk in den nacht van Zater dag op Zondag is een inbraak gepleegd in het kleedirtgmagazijn van ,A. B. V. geves tigd aan den Mauritsweg te Rotterdam. De dieven hadden een vry gemakkelijke taak. De winkel was nl. voorzien van een gewoon slot, dat met éen looper zonder meer is te openen. Drie bontjassen ter waarde van eenfge honderden guldens en 26 overjassen, W air by jassen van meer dan 100 per stuk waren, zijn-gestolen. De waarde van het gestölene bedraagt eenige duizenden guldens en is nog niet nauwkeurig vastgesteld. nieuwe postkantoor met directeurswoning, welk gebouw 52 meter breed zal wórden. Verder is ter plaatse grond gereserveerd voor een nieuw polderhuis voor het water schap „Het Vrije van Sluis". De dan nog, overblijvende bouwgrond is bestemd voor de vestiging van winkels, café's en mid denstandswoningen. Al deze huizen zullen voortuinen krijgen van 4 meter lengte, waardoor men een gesloten bebouwing, zal verkrijgen. Aan de toegangswegen enz. zal de meeste zorg worden geschon ken, zoodat het aspect van de plaats door een en ander niet weinig zal worden ver hoogd. DROEVE PLECHTIGHEID. AXEL. Woensdagmiddag Is op de alge- meene begraafplaats alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mej. Van den Broeke-Bakker. het derde slachtoffer van de ramp, die Axel getroffen heeft. Deze droeve plechtigheid had in alle eenvoud plaats. Bij de groeve heeft ds. Póst, Geref. predikant alhier, een woord van troost tot de nabestaanden gericht. Hierna voerde nog het woord de waarn. burgemeester, de heer P. J. van Bendegem, die herinnerde aan het droeve gebeuren, dat deze gemeente getroffen heeft en even eens troostwoorden tot de familie richtte. De lykdienaar heeft tenslotte voor de be toonde belangstelling en de gesproken woorden namens de familie dank gezegd. HET Z1EKENF0NDSBESLU1T. (vervolg van pag. 1) HST VOORWIERP DER VERZEKERING. In het ziekenfondsenbesluit wordt in de artikelen 4 en 5 aangegeven, dat het voorwerp der verzekering omvat de ge neeskundige x verzorging en de geldelijke uitkeering by overlijden. In de artikelen 14 en 15 van het tweede uitvoeringsbesluit worden de verstrekkin gen, waarop de verplicht verzekerden recht hebben, nader aangegeven. Deze zijn: le. Volledige hulp door den huls arts, zoowel ten huize van den pa- tignt als op spreekuur, waarbij inbe grepen verloskundige hulp, voor zoo ver geen vroedvrouw beschikbaar is en buitengewone verloskundige hulp op verzoek van de behandelende vroed vrouw. 2e. Volledige hulp op verzoek van den huisarts, zoowel op spreekuur als ten huize van den patiënt, te verlee- nen door specialisten, die ingevolge een door den commissaris te treffen regeling als zoodanig zijn erkend, zulks evenw .i, voor zoover het betreft niet aan het ziekenfonds verbonden specialisten, niet dan na machtiging vanwege het bestuur van het zieken fonds of van den controleerend genees heer. 3e. Tandheelkundige hulj» volgens systematisch-rationeele beginselen naar de volgende regelen: a. consult, extactie, wondbehande- ling .incisie en verwijdering van tand- steenen, zonder bijbetaling door den verzekerde; b. conserveerende en prothetische hulp tegen door den commissaris vast te stellen bijbetalingen; c. Röntgenfoto's tegen bijbetalingen volgens door den commissaris te stel len regelen. 4e. Verloskundige hulp door een vroedvrouw, indien deze beschikbaar is. 5e. Volledige verpleging en behan deling in een ziekenhuis voor den tijd van ten hoogste 42 verpleegdagen per geval, alleen op medische indicatie erf oncfer toezicht vanwege het bestuur van het ziekenfonds of van den con troleerend geneesheer. 6e. Tegemoetkoming in de kosten van verpleging in een sanatorium voor tuberculoselijders voor den tijd van ten hoogste een jaar en tot een door den commissaris te bepalen bedrag, mits de verpleging heeft plaats gevon den op advies van een consultatie bureau-arts. 7e. Alle genees- en verbandmiddelen, met dien verstande, dat voor merk artikelen bij gelijke werkzaamheid het loco-preparaat moet worden voorge schreven, alsmede, dat door den com missaris goed te keuren beperkingen kunnen worden gesteld. 8e. Uitwendige gèneeswyzen volgens door den commissaris te stellen re gelen. 9e. Andere middelen, dan bedoeld in artikel 5 van het ziekenfondsenbesluit, zooals die hieronder zijn omschreven, doch slechts na machtiging vanwege het bestuur of van den controleerend geneesheer en tot door den commis saris bij nadere regeling vast te stel len maximumbedragen: a. brillen in model, alleen op voorschrift van een breukbanden: d. buikbanden; e. elas tieken kousen; f. orthopaedisch schoei sel voor sterke misvormingen, alleen op voorschrift van den orthopaed; g. steunzolen uit voorraad volgens gips- odel, alleen op voorschrift van een orthopaed; h. steunringen; i. grootere apparaten dan corsetten, kunstlede maten, krukken, draag urinalen, anus bandages enz. DE UITKEERING B.J OVERLIJDEN. (Artikel 15.) De uitkeering bij overlijden, bedoeld in artikel 6 van het ziekenfondsenbesluit, bedraagt voor verzekerden, als bedoeld in artikel 3 van dat besluit, ten'minste vijftig gulden, echter voor kinderen be neden den leeftijd van 2 jaar ten minste dertig gulden., In artikel 16 wordt daarbij opgemerkt, dat ziekenfondsen de kosten voor zieken- huisverpleging en voor sanatoriumverple- ging kunnen hei-verzekeren, alsmede de uitkeeringen bij overlijden. Dit geschiedt met het doel om de bestaande zieken- huisverplegingsfondsen en sanatorium- fondsen alsmede de volksverzekering hun bestaansmogelijkheid te doen behouden. Voor de vrije verzekering kunnen de verstrekkingen beperkt worden volgens nader te geven bepalingen. PREMIEBETALING. Voor de verplichte verzekering moet de eene helft van do premie voldaan worden door den arbeider, de andere helft door den werkgever. De hoogte van de premie zelf wordt vastgesteld door den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. De halve premie, die door den arbeider moet worden betaald, wordt door den werkgever van het loon ingehouden en wordt, aangevuld met de andere helft, die door den werkgever betaald wordt, doorgezonden aan de uitvoeringsorganen van de ziektewet, dus de raden van arbeid resp. de bedrtjfsvereenigingen. Die storten op hun beurt de bedragen in een vereve ningsfonds, dat beheerd wordt door den commissaris, belast met het toezicht op het ziekenfondswezen. Het verevenings fonds geeft aan ieder ziekenfonds het hem toekomende bedrag, in verhouding tot het aantal verzekerden plus rechtheb bende gezinsleden vastgestelde kostenver goeding. Op deze wijze wordt dus bereikt, dat de verschillen, die^bi) de diverse fond sen kunnen bestaan ten %anzien van den gezinsomvang der leden, worden verevend. Hiermede wordt voor het eerst in Nederland bij de ziekenzorg het so ciale principe ingevoerd, dat de totale lasten der arbeiders niet in verhouding tot den gezinsomvang, maar in de verhouding tot het loon worden om geslagen. De eerste premie zal met Ingang van 1 November 1941 worden geheven. Zij is voorloopig vastgesteld op 4 pet., zoodat de arbeider 2 pet. van zijn loon zal moeten betalen. Dit door den arbeider te betalen bedrag is, de hooge verstrekkingen in aanmerking nemende, aanzienlijk minder, dan de tot nu toe betaalde contributies. DE IN WERKINGTREDING. Zooals gezegd zal het ziekenfondsenbe sluit voor de verplichte verzekering op 1 November a.s. in werking treden. Dit be- teekent dus, dat voor dien tijd de toela ting der algemeene fondsen moet zijn ge schied en alle arbeiders, die onder de ver plichte verzekering vallen zich zullen moe ten laten inschrijven. Dit is, gezien het korte tijdsbestek een krachttoer, maar in de eerstvolgende da gen zal zoowel de toelating als de inschrij ving nader worden geregeld en wel op zoo danige wijze, dat de in werkingtreding positief op 1 November a.s. zal plaatsvin den. He.t zal echter noodig zijn, dat arbeiders en werkgevers in de komende week alle handelingen verrichten, die middels vlug schriften, radio en persberichten, bekend gemaakt worden. Wij rekenen er op, dat zulks ook inderdaad zal gebeuren. Wanneer wij nu in dit korte bestek het geheel van de voorschriften van het zie kenfondsenbesluit en de daarbij behooren- de besluiten overzien, dan blijkt daaruit, dat het huisartsensysteem, met alle voor deden van dien, alsmede het fondsensy steem in dezen gehandhaafd blijven. Verder blykt uit den omvang der ver trekkingen en de gedeeltelijke premiebeta ling, dat de arbeiders door de verplichte verzekering een omvangrijke verbetering van hun sociale positie verkrijgen. Wy zijn overtuigd, dat door de goede samenwerking tusschen en de groote daadkracht van het departement van so ciale zaken en het N.V.V. met dit zieken fondsenbesluit wordt voortgebouwd op de reeks sociale maatregelen, die reeds geno men werden, zooals loonverordening. ver hooging sociale renten, verhooging werk loosheidsverzekering. Uit al deze maatregelen blijkt, dat on danks de moeiljjke omstandigheden waar onder wij leven de sociale ontwikkeling in verhoogd tempo blijft plaatsvinden. FIETSENDIEF EXPLOITEERDE TWEE KINDEREN. De politie te Bennekom, gemeente Ede, heeft als vrucht van haar onderzoek in zake een te Bennekom gepleegden fietsen diefstal, een geheel complot ontmaskerd. Allereerst werden in een naburige stad aangehouden de 16-jarige A. van D. en haar broertje A, A. van D., 13 jaar, oude bekenden van de politie daar ter plaatse. Zij hadden er diverse fietsen gestolen voor winkels en magazijnen. Deze rijwielen verkochten zij aan hun zwager te Benne kom, R. v. d. B„ v. d. B. verkocht de on derdeden der rijwielen weer. Behalve deze kinderexploitant werden nog gearresteerd J. W. v. d. B. en G. d. R. uit Bennekom, die evenals J. M„ tegen wien het onderzoek nog wordt voortgezet, verdacht worden van heling. Negen fiet sendiefstallen heeft de politie te Benne kom door deze aanhoudingen opgelost. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Toen men Donderdagochtend een 32- jarige bewoonster van een pension aan de Joh. Vermeerstraat te Amsterdam wilde wekken, gaf zij ook na herhaald klop pen geen gehoor. Daarop maakte men de kamerdeur open en vond de juffrouw bewusteloos op bed liggen, terwijl een sterke kolendamp in het vertrek hing. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht. Haar toestand is zorgwekkend. FEUILLETON 22) DOOR J. REGIS .Ja. net een paar-regels van mij, waarin ik hem zei, dat ik hem steeds zou vertrou wen Ze antwoordde byna stroef. Wallion keek haar peinzend aan. Daarop zei hy „Als uw broer u vertrouwd had, dan had hij dat geheimzinnige papier open moeten verzenden, zoodat u het had kunnen lezen." „Als mijn broer mij niet vertrouwd had, zou h(j het me heelemaal niet toegestuurd hebben Wallion zweeg. Hij begon den tweeden brief te lezen, die eveneens in het Fransch was geschreven en die luidde „Myn lief zusje, ik dank je, dat je in me gelooft. Je lieve woorden waren me als een openbaring van den hemel. Wie op de heele wereld zou me helpen, als jij het niet deed, Suzanne? Ik ben verba zend onrustig ik voel, dat het gevaar nu heel dichtby is. Misschien zal alles toch nog goed afloopen. Maar onthoud nu goed, waarvoor ik je handteekening noo dig had als ik sterf, voordat het me zelf gelukt is, de safe te openen, dan zul jij het recht daartoe hebben. Je moet dan alles aan diengene teruggeven, die zich als de rechtmatige bezitter legitimeert. De bank heeft den eenen sleutel en ik den anderen. Wanneer ik jou den sleutel stuur, zal het beteekenen, dat jij alleen maar je handteekening aan de bank hoeft te toonen, om toegang tot de safe te kry- gen. De sleutel en de naam zyn genoeg. De naam van de bank zul je later ver nemen. Felix." Wallion las den brief nog eenmaal over en bleef dan stil zitten. Hij voelde een diep medelijden met den óngelukkigen vluchte ling, die deze pathetische regels geschre ven had maar ze bevredigden Jiem niet. Er lag iets ziekelijks in deze manier van handelen, iets wat aan lichtschuwheid grensde en aan hulpeloosheid. Hoe rnoest die Felix Clarendon zich geslagen en ge pijnigd voelen, om zoo te handelen Waar om trad hij niet eenvoudig moedig in de openbaarheid? Welke booze geest was het, die hem kracht en verstand benam? De vervolgingswaanzin sprak duidelijk uit ieder woord, dat Felix Clarendon geschre ven had, maar tochdeze man was geen misdadiger zijn ongeluk was groo- ter dan zijn misdaad. Deze brieven logen niet „Beperkten zich de mededeelingen tus schen u beiden tot deze twee brieven?" vroeg Wallion. „Nee", antwoordde Suzanne. Ze bracht de hand naar haar hals en trok uit haar japon een klein fluweelen zakje te voorschijn. Ze opende het, stak haar hand uit en Wallion zag daarin een platten blanken sleutel met een kunstig bearbeiden baard. „Dit zond hij me een paar dagen voor zijn dood toe", verklaarde ze. „De sleutel van de safe?" „Ja". „Waar bevindt zich de safe?" „Dat weet ik niet". „Heeft hy niets daarover geschreven?" „Nee". „Heeft u er een onderzoek naar inge steld?" „Nee Dat durfde ik niet „Werkelyk niet? Waarom dan niet?" „Ik was bang voor de heele geschiede nis ik was bang voor wat ik in de safe zou vinden, wanneer het me zou gelukken, de bank te ontdekken. En hoe moest dat gebeuren? Waar is die bank? In Europa of in Amerika?" „Ja, ik bèn bang, dat het niet makke lijk zou zijn, maar het i- in geen geval on- mogelyk „Maar u begrijpt toch wel terwille van myn broer De stem van Suzanne klonk ongeduldig en bevelend. Wallion zag in, dat zijn vra gen haar nerveus maakten. Het was reeds over elven en hij bedacht bij zichzelf, dat haar zenuwen reeds twee uren lang aan een zwaren druk waren blootgesteld ge weest. .(Wordt vervolgd.) PREDIKBEURTEN ZONDAG 26 OCTOBER 1941. NED. HERV. KERK OP WALCHEREN. AAGTEKERKE 10 u. en 2.30 u. ds. Panhuise. ARNEMUIDEN 10 u, leesdienst; 2,30 u. ds. Van Wingerden. B1GGEKERKE 10 u. en 2,30 u. ds. Branden- DOMUURG 10 u. en 2.30 o. ds. Nicolai. GAPINGE 10,30 u. ds. De Bie. GRIJPSKERKE 10 en 2.30 u. ds. Van Loon. KLEVERSKERKE 2 u. ds. Schoch. KOUDEKERKE 10 u. ds. Van Woerden; 2,30 U. ris. Warners (Doop). MELIS- EN MARIEN KERKE 10 en 2.30 U. dg. Bakker. NIEUW- EN ST JOOSLAND 10 u. ds. GijminkJ 2,30 u. ds. Visser van Serooakerke. OOST- EN WEST-SOUBURG 10 U. ds, Spijker* boer; 2,30 u. Cand. Roest. OOSTKAPELLE 10 en 2,80 u. ds. Don. RITTHEM 10 u. ds. Vtsbeek van VlissiUgenJ 2,30 u. ds. Bartlema. SEROOSKERKE io u. ds. Visser; 2,30 u. da, Gömink van Nietrwland. ST LAURENS 10 u. en 2,30 u. ds. Simooni, VROUWENPOLDER 2,30 U. ds. De Bie, VEEP.E 10 u. ds. Schoch. WESTKAPELLE 9,30 en B u. ds. Reus. 'T ZAND 10 u. ds. Warners (H. Av.); 2,30 ds, Kelder. ZOUTELANDE 10,30 u. en 3 xx. da. Oosthoek. NED. HERV. KERK OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. BAARLAND 3 u. ds. Dagevoa. BORSSELE 10.3Q en 3 u. dB. Bunjea. COLIJNSPLAAT 11 u. en 3 u. da. Kluiver. DRIEWEGEN: 3 u. ds. Van Burgeler. ELLEWOUTSDIJK 10.30 u. ds. Van Willems- wa&rd. HANSV/EERT 9,30 en G.30 u. ds. Plaggemars, •S HEER ARENDSKERKE 10 u. en 2,30 u. da. 'SVHEERaABTSKERKE 10,30 ds. Van Hoog straten 3 u. ds. Eveiein. '3 HEEF HENDRIKSKINDEREN 9.30 (H. Av.) en 2.30 u. (Dankz. H. Av.) ds.- 2&ndee. KAPELI-E vm. ds. De Vries; nam. geen dienst, KLOETJ MGE 10 u. en 2,30 u. ds. Boersma. KORTGENE 10,30 en 3 u. da. Van der Most KATTENDIJKE 10,30 u. ds. Van Voorthuysen« 3 u. geen dienst. KRABBENDIJKE 10,30 en 3 U. ds. Baarslag NISSE vm. en nm. ds. Van Voorst Vader. OVEZANDE; 11 u. ds. Van Burgeler. RILLAND-BATH 10,30 en 3 u. ds. Kroon. SCHORE 10.30 (H. Av.) en 3 u. (dankz. H. AvJ ds. Postma. NED. HERV. KERK IN ZEEUWSCH VLAANDEREN. AARDENBURG 10.30 u. ds. Van Dalfsen. AXEL vm. leesdienst. 2.30 u. da. Van Oeveren, BFESKENS 10 u. ds. Goudswaard; 3,30 u. geen dienst. CADZANP 10.30 u. ds. Talma. GROEDE 10 u. ds. Derksen. NIEUW VLIET 3 u. ds. Derksen. HOOFDPLAAT 10.30 u. ds. Plieater. OOSTBURG 10 u. ds. Oort; 2,30 u. da Stol. SLUISKIL 10 u. ds. Van den Bank; 3,30 u. dr. Cazemier. SLUIS 10 xx. ds. Beukenhorst. ST. ANNA TER MUIDEN 2,30 u. ds. Talma. ST. KRUIS 2 u. ds. Van Dalfsen. SCHOONDIJKE 3 u. ds. Goudzwaard (Ooglt- dienst). TERNEUZEN: 10 u. dr. Cazemier. (Na afloop zangdienst uit den nieuwen bundel)3.30 u. ds. v d. Bank. WATERLANDKERKJE 10.30 u. da. Van Yperen IJZENDIJKE 3 u. ds. Vrülandt. ZAAMSLAG 10 en 2,30 u. ds. Dorst* ZUIDZANDE 10,30 u. ds. Everts. GEREF. KERKEN OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN 10 en 2.30 u. ds. Scholing. KOUDEKERKE 10 u. en 2.30 u. ds. HetJ. OOSTKAPELLE 10 u. en 2.30 u. ds. Hofland. ST LAURENS: 10.30 en 2.30 u. ds. Koning. VLISSINGEN: 9.30 en 3 u. ds. Smeeijk. GEREF. KERKEN OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. EORSSELE: 10 30 en 3 u. ds. Van der Vegt. DRIEWEGEN: 10.30 leesdienst. 3 u. ds. Fransen. COLIJNSPLAAT 11 cn 3.30 u. ds. Veenstre. HEINKENSZAND 10,30 en 3 u. ds. Booy. NIEUWDCRP 10.30 en 3 u. ds. Beuk era*. TERSEKE vm. en nm. ds. Van Egmond. KRABBENDIJKE 10 en 3 u. ds. Ros. KAPELLE-BIEZELINGE 10 en 2,30 U. d3. Scheele. RILLAND-BATH 10,30 en 3 xx. ds. Van Her wijnen. GEREF. KERKEN TN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. AARDENBURG 10.30 en 3 u. ds. Tiemens. AXEL 10 en 2.30 u. ds. Post. OOSTBURG 10,30 en 3 u. ds. Potma. SCHOONDIJKE 11 en 3 u. ds. De Vries. TERNEUZEN niet bekend In verband met 21CK- te van den predikant. GEREF. KERK H. V. MIDELBURG: 9 30 u. ds. Hietkamp van Vlis- singen. CHR. GEREF. GEMEENTEN. VLISSINGEN 10 en 5 u. ds. Tamminga van En schede. MIDDELBURG (Gasthuiskerk)10 u. en 2,30 u. ds. Sluiter van 's-Gravenhage. BIEZELINGE vm. en nm. leesdienst. GEREF. GEMEENTEN. AAGTEKERKE 10 u. en 2.30 u. leesdienst. BORSSELE 10.30, 3.30 en 7 u. leesdienst. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 u. ds. Visser. OOSTBURG 10.30 en 3 u. leesdienst. WESTKAPELLE 10 u. en 2 u. leesdienst. HOEDEKENSKERKE 10,30, 3 en 6 u. leesdienst KRABBENDIJKE 10. 2 en 5,30 u. da. v. d. Berg. VTDDETiBTTRG 10 30 en 2.90 xx. ds. Verhagen. RILLAND-BATH 10,30 en 3 u. leesdienst. COLIJNSPi-AAT 11. 3,30 en 7 u. leesdienst. VLISSINGEN 10 en 3 u. leesdienst (Lanoystr.). WEMELDINGE 10. 2 en 6 u. leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTEN. OOSTBURG 10,30 en 3,30 u. de heer Van de Gruiter. COLIJNSPLAAT: 10.30 en 3 u. ds. Kraayenveld. EVANG. LUTH. KERK. GROEDE 10 u. da. Stol. VLISSINGEN 10 u. ds. Nolte. MIDDELBURG 5,30 u.—6,30 u. dB. Nolte DOOPSGEZINDE GEMEENTE. VLISSINGEN 10 u. mej. ds. De Boer, MIDDELBURG geen dienst. GOES; 10 u. ds. Koekebakker. GEREF. BOND. MIDDELBURG (Lyth. Kerk): 2,30 u. de heer Van Teilingen van Leiden. VRIJE EVANO. GEMEENTE. GOES 10 u. en 2.30 il .ds. v. d. Via. WAALSCHE GEMEENTE. MIDDELBURG (Eng. Kerk): 11 u. mr. H. van Empel, Dem. lie. e. theol. TWEE MANNEN VOCHTEN.. Het was niet de eerste ruzie, welke op het Singel te Amsterdam tusschen t.vee mannen ontstond om een vrouw en het vult te voorzien, dat het evenmin de laat ste was. De twist laaide weldra hoog op en aan gezien woorden niet afdoende bleken, moest mannelijke kracht het pleit beslech ten. De jassen werden uitgetrokken en weldra lagen de beide vechtersbazen over de straat te rollen. In een ordelijke stad pleegt echter de politie weinig behagen in dergelijke schermutselingen te stellen eu dies kwam er al spoedig een agent op dagen, die de heeren uitnoodigde, hun „ontmoeting" te beëindigen en hun jasjes weer aan te trekken. Aldus geschiedde, doch een hunner was intusschen zyn por tefeuille kwijtgeraakt, welke 70 inhield, hetgeen voldoende aanleiding kan worden geacht voor een nieuw knokpartytje, als de gelegenheid daartoe schoon is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3