1 25 OCTOBER VAflHOUTCfYS KUflSTCRÊME FIhMA p. h. rêchsteiner&zn Middelburg Goes Vlissingen Hoofdpijn en Kiespijn Costuum of Demi-sa son ST A DBNIEUW8 GEVAARLIJKE TARWE GESTOLEN. Men voorzichtig Van een parttj zaaitarwe, die op 18 October van Oudenbosch per trein naar Middelburg werd verzonden, bleek .Dinsdag by aankomst alhier een baal te ontbreken. Vermoedelijk is de baal tarwe gestolen. Daar deze tarwe voor menschelijke en dierlijke consumptie ongeschikt is ge maakt door bespuiting met Ceresan, wordt tegen gebruik van deze tarwe ais voe dingsmiddel zeer ernstig gewaarschuwd OUD-PASTOOR BRÜGEMANN 80 JAAR. Het is zeker in de eerste plaats uit Katholieke kringen, dat Zondag a.s. de gedachten zullen uitgaan naar den eme ritus pastoor van de parochie van Petrus en Paulus alhier, deu Zeer Eerwaarden Heer J. Brügemann, maar ook in kringen daar buiten zal men zich op dien dag deze sympathieke persoonlijkheid herinneren, die dan zijn SOsten verjaardag hoopt te herdenken. Toen hij op 1 October 1936 met emeri taat ging. was het te begrijpen, dat de pastoor, die op 26 October 1861 te Noord- Scharwoude geboren is naar Noord-Hol land terugkeerde en hij vond in het St. Augustinusgesticht te Alkmaar een rus tige plaats om van de welverdiende rust te genieten. Het is zeker, dat het ook hem diep zal hebben getroffen, dat de stad, waarin hij gedurende 30 jaar gearbeid heeft, zoo ernstig onder het oorlogsgeweld heeft te lijden gehad en dat vooral van hetgeen hem het naaste stond bijna alles is ver woest, zijn kerk, zijn pastorie en het ge sticht op De Burg met de school aan den Wal. Van uit de parochie te Middelburg zullen hem zeker op dien dag vele blfken van belangstelling bereiken. EEN EERSTE STEENLEGGING. De heer Leo Helder, die op den hoek van de. Langedelft en de St. Janstraat zijn zaak in optiek en foto laat herbouwen, heeft door zijn nichtje een eersten steen laten legger, dis in den voorgevel is ge plaatst, en waarop te lezen staat „Eerste steen gelegd door Emma Jacomien Helder 17 Mei 1940, 27 Augustus 1941". Terwgl de voornamen herinneren aan wijlen de moeder van den heer Helder, die zooveel jaren in den winkel de stadgenoo- ten te woord heeft gestaan, geeft de eerste datum aan wanneer het oude pand is verwoest en de tweede wanneer de eerstj spade in den grond is gestoken voor den nieuwbouw. DE INENTINGSWET 1939. Sedert 1 November 1939 is een nieuwe Inentingswet in werking, maar nog steeds blijkt dat nog niet ieder, die kinderen heeft, voldoende de verplichtingen kent, opgelegd in die wet. Vóór dat een kind één jaar wordt, moet men bjj den burgemeester een bewijs van vaccinatie (pokkenbriefje) inle veren, dat wordt teruggezonden, of een ver klaring, dat inenting om een of andere re den achterwege wordt gelaten. De genoemde verklaring moet aangeven waarom een kind- niet is ingeënt. Degenen, die zulk een verklaring inzenden worden overeenkomstig de wet opgeroepen voor een zitting, waarop een geneeskundige het voor en tegen der inenting uiteenzet. Daarna is men nog vrij in zgn beslissing. Als men niet verschijnt is men strafbaar en zal men zich voor den kantonrechter moeten ver antwoorden. Ook als men geen pokken briefje of geen verklaring inzendt, wordt men opgeroepen voor een zitting, waaryi ten eerste aan de verplichting van de wet wordt herinnerd. Bij de straf terzake het nftt-inleveren, komt een tweede als men niet opkomt na oproeping. „SWIFT" VIERDE DE BEHAALDE KAMPIOENSCHAPPEN. De korfbalvereeniging „Swift" heeft in de afgeloopen competitie mooie successen behaald. Drie twaalftallen wisten beslag te leggen op het kampioenschap va!n hun afdeeling: Swift I, Swift II en „Kwiek" een der adspirantentv/aalftallen. Men kon dus begrijpen, dat de Swiftianen hun vreugde hierover wilden uiten. Op gezelli ge wijze hebben zij gisteravond in de voile Schuttershof zaal dit heugelijke feit ge vierd. Een bont programma vlot en goed uitgevoerd bracht een gezellige stemming. De voorzitter v? „Swift, de heer C. van Hoek, heeft een kort welkomstwoord gesproken in het bijzonder tot den eere voorzitter, den heer J. ~*I. de Koning. Voorts las spr. een schrijven voor van den bondsvoorzitter, den heer Haasdonk, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Van het bloemenmagazijn Sanderse was er een fraai bloemstuk. Het programma bood een groote ver scheidenheid. De humor voerde vanzelf sprekend den boventoon. Korte sketches werden vlot gespeeld en gavea veel vroolijkheid door de vele erin voorkomende amusante verwikkelingen. Een mondharmonicaduo speelde er lustig op los. Dit muzikale nummer oogstte veel succes. Bekende melodieën werden lus*, tig meegezongen. Dit geldt ook voor den accordeonsolist, die zjjn vaardigheid op dit instrument demonstreerde. Cabaretnum mers ontbraken evenmin in dit gevarieerde programma. Aardige liedjes die goed wer den voorgedragen. Op zoo'n feestavond kan het nuttig zijn ook eens een indruk te krijg 3n van het doel en werken van de vereeniglng. Swift heeft gedemonstreerd hoe men gaat trai nen voor de volgende kampioenschappen en op welke wijze n.l. door 't Swift-Nieuws, den band tusschen de leden, wordt verste vigd. Op deze wijze werd dus het nuttige met het aangename vereenigd. Het was een ge zellige feestavond. Er heerschte een opge- wek.e stemming Men ontwaarde weer eens de goede geest en gezellige sfeer die er in deze „Swift-familie" heerscht. VERKEERSOVERTREDINGEN. Gisteren zijn verschillende processen- verbaal opgemaakt wegens verkeersover tredingen o.a. twee wegens het binnen een afstand van zes meter van een hoek van een straat parkeeren van een bespannen voertuig. STADSNIEUWS VERBREEDING PATIJNWEG. De Oude Patijnweg, tusschen Wilhelmi- nastraat en Lewestraat, krtjgt een ander aanzien. De langs den spoorweg staande haag is gerooid en een vrij breede strook, op sommige plaatsen pl.m. 3 tn.x breed, wordt bij' den Patijnweg getrokken. Door dit werk zal de bocht flauwer worden. Verder worden nieuwe rijwielpaden aan gelegd, terwijl geleidelijk de langs den Pa tijnweg loopenden parallelweg, tot de Le westraat doorgetrokken zal worden. INLEVERING I ,EEDING. Zooals wjj bekend achten kon men, door inlevering van oude, wollen kledingstuk ken, dekens, enz. een toewijzing voor een nieuw kleedingstuk bekomen. Vorig jaar werden op deze wijze honderden nog goe de kleedingstukken ingeleverd, waarmede min-vermogenden weder gesteund werden. Thans werden een honderdtwintigtal klee dingstukken, enz. ingeleverd. Dit is veel minder dan vorig jaar, doch daar toen velen iingeleverd zulle hebben, wat ze maar eenigsziüs missen konden en de schaarschte aan textielpunten ook noopt tot zuinigheid met oude kleeding. kan deze in levering toch nog bevredigend genoemd worden. In elk geval zal ren er weer vele gezinnen mede kunnen helpen. STADSNIEUWS NIEUWE UNIFORMEN VOOR DE BRANDWEER. De Vllssingsche brandweerlieden hebben nieuwe uniformen gekregen, i De burge meester, de l eer C. A. van Woelderen, heeft het corps, cfat op de binnenplaats van de brandweerkazerne stond opgesteld, geïnspecteerd en zijn ingenomenheid be tuigd met deze nieuwe uniformeering. De leden van het corps dragc nu een donker uniform, met het distinctief op de linker mouw, terwijl de ploeghoofden epauletten in zilverdraad uitgevoerd dragen. Voor het geheele land is deze uniform thans voor geschreven, waarbij dan nog de onderschei ding tusschen vrijwillige en beroeps brandweer wordt gemaakt. Namens de inspectie van het brand weerwezen heeft de heer Bakker gisteren een bezoek aan Vlissingen gebracht. Onze 39 brandweerlieden zien er in Hun nieuwe pakjes kranig uit; zij zgn als zoo danig een nieuwe verschijning in onze stra„ ten. Maar wij kennen hun verdiensten en ook in de toekomst^ zullen zij voor 3e be langen van onze goede stad op 3e bres staan." Wij hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, de inrichting van de brandweer kazerne in oogenschouw te nemen. Zij is thans geheel aangepast aan de omstandig heden, we .e een voortdurende bezetting noodzakelijk maken. Daarvoor moesten er onderkomens worden ii gericht en hieraan is inderdaad de grootst mogelijke aan dacht besteed, gelijk dat ook het geval is met het dagverblijf en met de behuizing voor de brandmeesters. Over het materiaal behoeven wij niets te schrijven: het is in orde en dank zij een voortdurende controle, waarvoor de in richting der kazerne zich bijzonder leéfct, blijft dit materiaal in uitnemenden staat. Zijn er dan geen wenschen? Waarschijnlijk wel, maar alle goede dingen komen gelei delik. Eén wensch moge in dit verband echter naar voren worden gebracht: de bibli otheek van de kazerne behoeft dringend aanvulling. Wat er nu aanwezig is, is niet veel en boverdien van weinig waarde. Het zij een gebaar der dankbaarheid, deze bi bliotheek op peil te brengen. De wakende brandwadts zullen er dankbaar voor zgn. BURGERLIJKE STAND Vlissingen. Van 1623 October. Ondertrouwd: P. C'. van de Dood, 29 j. en C. van der Meer. 28 j. J. van der Meer, 29 j. en S. Marinisse, 22 j. G. A. A. U. Kotoun, 26 j. en J. S. M. Jilleba, 20 j. Getrouwd: S. J. Dogge. 30 j. en S. A. van Dijk, 35 J. J. R Grool. 25 j. en J. Lijnberg, 20 J. L. L Zietse, 25 j. en G. A. Vergouwe, 29 j. Geboren: Jacoba Mechelina. d. v. J. de Rijke en C. Versluijs; Pieter Jacobus, z. v. J. A. Buijs en L. Kingmans. Grina, d. v. H. Meulmeester en C. van Belzen. Maatje, d. v. G'. W. Theune cn C. H. L. Naerebout. Freerktje Teunjje Dèliaantje, d. v. A. Emmerzaal cn H. Aarden. Leendert Lambertus, z. v. L. de Vries en J. Fritz. Willem Cornelis, z. v. J. J. Bes en G. C. Marijs. Levenl. kind van H. A. Koesemans en J. G. de Jong. Overleden: A Theune. 19 J. F. Stroo, 46 j. man van M. Kroon. J. Leijnse. 18 j. P. D. C. van Schelven, 67 j. T. van Belzen, 74 j. vrouw van K. Meerman C. H. W. Vervelme, 57 J. GOES. Getrouwd: Antonius Cornelis van Eijke- ren, 30 J. Jm. te Oost- en West-Souburg en Jobi- na Pieternella de Witte. 24 j. jd. Geboren: Cornelia Anna Maria, dochter van Theodorus Jacobus Kwanten cn Maria Adriana de Wit. OOST- EN WEST-SOUBURG Over de week van 15 October22 October.. Geboren: Jolyui, zoon van A. van Rijswijk en van J. van Sorge. Elisabeth Keeltje Jozina Christina, dochter van J. Hamelink en van M. M. C. van Drongelen. Adriaan, zoon van L. Bo&schaart en G. J. Du- vekot. Overleden: G. C. Berger, 38 jaar, ongehuwde zoon van A. D. Berger. J. Minderhoud, 39 jaar, echtgenoot van H, W. Minderhoud. PORTEFEUILLE IN DE BRIEVENBUS. Een eigenaardig geval heeft zich onder Loenen aan de Vecht voorgedaan. Een familie, wonende aan de Dorpsstraat, deed de ontdekking, dat onbekenden een porte feuille in de brievenbus hadden gedepo neerd. Aanvankelijk dachten de bewoners te doen te hebben met een kwajongens streek, maar toen men de portefeuille goed nakeek, zag men, dat deze maar niet zon der meer was weggegooid. De portefeuille werd geopend en men vond daarin waarde volle papieren. Men stelde de portefeuille met inhoud aan de politie ter hand. Aan gezien zjj geen geldswaarden bevat, be staat de mogelijkheid, dat men met dief stal te doen heeft. zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vx-aag Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespjjnpoeders en zie tóe dat de naam Mgnhardt op doos en poeders voor komt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 et»- Verkrijgbaar bij Uw Drogist. RECHTSZAKEN t ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG. De volgende personen moesten Donderdag voor den econo:nïschen rechter verschijnen wegens overtredingen vun de Aardappcldistributiebe- sch:kking. E. M. van R., echtgenoote van M. P. van H.. 32 jaar. te Cadzand, had aan twee Bel gen 40 kg. aardappelen afgeleverd zonder daar voor bonnen in ontvangst te nemen. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dg. De 59-jarige land arbeider P. E. de C. te Aardenburg werd con form den eisch tot 20 subs. 10 dg. veroordeeld. Hij had 50 kg. aardappelen afgeleverd zonder bonnen te ontvangen. J. J. P., 37 jaar, werkman te Middelburg., had van den 32-jarigen W. B.. groentenhandelaar te Oostkapelle. 25 kg. aard appelen gekocht. Tegen den koooer zoowel als den verkooper eischte de officier van justitie, daar het hier een zeer klein soort aardappelen betrof, 1 subs. 1 dag. Vonnis conform. A. A. C., 37 jaar, koopman te Uzendijke, werd wegens een overtreding van het voedselvoorzieningsbesluit, hij had 73 kg. tarwe vervoerd, conform den eisch veroordeeld tot 20 subs. 10 dg. Tegen F,. G. van C., 40 jaar. directeur van het bijkantnor van de N.C.E. te Hulst eischte de officier wegens een overtreding van de kusimestdistributiebeschik- king 100 subs. 20 dg. Het vonnis luidde 40 subs. 20 dg. Wegens een overtreding van de Vaste Brand- stoffenbeschikking werden P. de K.. 44 Jaar. secretaris van de Landbouwvereeniging te Axel, en H. J. E. M 35 jaar. koopman te Hulst, beide veroordeeld tot 30 subs. 15 dg. De eisch luidde 40 subs. 10 dg. De eerstgenoemde bad 500 kg. anthraciet gekocht en de laatstgenoemde had deze anthraciet verkocht zonder bon. C. P. D.. huisvrouw van A. de K.. 27 jaar. te Schoondijke. had 100 eieren verkocht zonder daarvoor bonnen in ontvangst te nemen en werd wegens deze overtreding van de Eierendistribu- tiebeschikking conform den eisch veroordeeld tot 10 subs. 5 dg. De 25-jarige molenaarsknecht J. de V. te Vrouwenpolder had *50 kg. bruine boonen afge leverd zonder daarvoor bonnen te ontvangen. Eisch 25 subs. 10 dg., uitspraak 15 subs. 10 dg. J. van den IJ.. 29 jaar. schilder te Middelburg, hooide wegens het feit. clat hij een motorfiets heeft gebruikt zonder dat hü een daartoe strek kende vergunning bezat, 5 subs. 5 dg. eischen. Vonnis conform. Tegen P. J de W.. £3 jaar. landbouwer te Axel. eischte de officier wegens het feit dat hij een tweejarige vaars heeft afgeleverd,, zijnde een overtreding van het Verkoopverbod Rundvee. 300 subt. 10 dg. De uitspraak luidde ontslag van rechtsvervolging, daar in het verbod niet vermeed staat, dat de verkoop van drachtige vaarzen, waarover het hier gaat, eveneens ver boden is. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Burenruzies. Uit verschillende Zeeuwsche gemeenten hadden zich Dinsdag j.l. dames naar Middelburg bege ven om voor den politierechter verantwoording af te leggen wegens beleediging of mishandeling, gevolgen van veetes tusschen buren, overburen en bovenburen- De 35-jarige M. G., echtgenoote van A. de K., to Vlissingen had ruzie gekregen met haar bovenbuurvrouw ever het schuren van den gang, welke taak geen der vrouwen op zich wilde nemen. De eerstgenoemde had gedacht dit werkje aan haar bovenbuurvrouw op te kunnen dragen door haar een serie zeer onbehoorlijke woorden naar het hoofd te slingeren. Buurvrouw had hierop wel gereageerd, maar anders dan verd. G. ver wacht had. Inplaats van den gang té reinigen van etof en vuil, was de beleedigde naar de poli- tic gegaan. Verd. weerlegde met veel vuur de verklaringen van de twee getuigen: behalve de beleedigde was ook een neutrale buurvrouw als getuige versche nen en haalde veel oude koeien uit de sloot. Ze redeneerde zoo druk dat de politierechterzich genoodzaakt zag het relaas te verbreken om het woord te geven aan den officier van justitie, die 10.sub. 5 dg eischte. Weer wilde verd. een lang verhaal beginnen, maar de politierechter voorkwam dit door conform te vonnissen, E. S. B., 58 jaar te St. Anna ter Muiden had het met haar buurman aan den stok gekregen over de grens tusschen hun tuinen. Volgens verd. had de buurman zich een lapje grond toe geëigend, waarop hij geen recht had. Toen zij daarop aanmerkingen maakte, spoog buurman buurvrouw in het gezicht. Buurvrouw had daar op met een emmer water gegooid en buurman voor oplichter uitgescholden. Wegens deze eenvoudige beleediging werd buurvrouw conform den eisch tot 10.— sub, 5 dg. veroordeeld. De 26-jarige G A. M. A., echtgenoote van J. B. te Biervliet, werd confoim den eisch veroor deeld tot 15,sub. 10 dg., omdat ze haar schoonzuster zoodanig met een melkkoker ge slagen had, dat deze zich onder medische be handeling moest stellen. L, A. W., 42 jaar te Souburg, had met een CORRESPONDENTIE. Naar aanleiding van een vraag van lezers, deelen wij mede. dat de opgave eerste kwartier enz. bü de vermelding der verduist"ënngstüden wordt verstrekt buurvrouw strubbelingen gekregen over de kin deren en haar allerlei leelijke dingen verweten, met het gevolg dat ze door den politierechter conform den eisch veroordeeld werd tot 10. sub. 5 dg. Verduistering en heling. F. J. de G., 19 jaar, werkman te Middelburg had zich te verantwoorden wegens verduistering van 1 hl. eierenkolcn. De G. had van zijn patroon opdracht gekregen 1 hl. eit-renkolen aan een be paald adres tè bezorgen. Men was niet thuis en toen verkocht De G. de kolen aan den 18-jarlgen J. H., werkman te Middelburg voor 1.50, die ze weet aan een juffrouw verkocht voor 2,50. H. moest zich derhalve negens heling verantwoor den. Beide verd. werden conform den eisch tot 10.— sub. 5 dg. veroordeeld. Diefstallen. A. M. de V 33 Jaar. transportarbeider te Vlis singen werd wegens diefstal van een fiets con form den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Tegen den 28-jarigen C. M.. landbouwer te Vrouwenpolder, eischte de officier wegens dief stal van een driehonderd straatsteenen 25. sub. 30 dg. Uitspraak- 20.— sub. 10 dg. A S., 28 jaar. modelmaker te Souburg had op zekeren dag een portemonn..ie gevonden, waarin zich 20,en eenige distributiebonnen bevon den. Hü nam partemonnaie en geld mee naar huis, gaf het grootste deel van het geld uit en wierp toen de beurs met de bonnen in het kanaal. Tegen dezen verd,, die het geld reeds terugbetaald heeft, eischte de officier 25. sub. 20 dg. Vonnis conform. H. v. d V 19 jaar, schrijver te Goes, werd wegejis diefstal van verschillende coupures, die recht gaven op het koopen van petroleum, ver oordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. De eisch lu'dde een maand gevangenisstraf. F F., 28 jaar. magazvnbediende te Vlissingen werd wegens mishandeling van A. J. G. conform den eisch tot 15.sub. 10 dg. veroordeeld. J. D., 46 jaar. landbouwer te Arnemuiden had zich te verantwoorden wegens het feit, dat hij door misbruik van gezag heeft uitgelokt dat z(in zoon wederrechtelijk een aantal doornboschjes uit den grond heeft getrokken en beschadigd. Verd yas niet verschenen en werd bij verstek con form den eisch veroordeeld tot 10.sub. 5 (Vg De 27-jarige kermisreiziger P. W. te Hansweert werd wegens beleediging van C. J. H. tot 10. sub. 5 dg. veroordeeid, Conform den eisch. A. L.. 50 jaar, landbouwer te Biggekerke werd wegens beschadiging van een rijwiel eveneens conform den eisch tot 10.sub. 5 dg. veroor deeld. 150 EN 250 GULDEN BOETE VOOR DURE WOL. 150 gulden boete kreeg de winkelierster H. R. de M. te Kamperland van den inspecteur voor de prijsbelieersching te 's-Gravcnhage daar zij haar jaegerwol en sajet voor 30 cent boven den prijs op 9 Mei 1940 verkocht. Haar leverancier C. P. C. B. te Middelburg, die haar te duur geleverd had kreeg een boete van 250 gulden, als bezwarende omstandigheid werd bij liet bepalen van de laatste boete rekening gehouden met het feit, dat B. de,betreffende leve ringen opzettelijk lager gefactueerd had dan In werkelijkheid werd berekend. PAARD BOVEN TAXATIEPRIJS VERKOCHT. Wcdérom werd een paard boven taxatieprijs ver kocht. Ditmaal wn9 het de landbouwer A. L. C. uit Oost en West Souburg, die aan den groenten- en fruithandelaar A. L. R. te Vlissingen een paard verkocht voor 1075, terwijl de taxatieprijs 900 gulden bedroeg. Oeen van beiden waren In liet bezit van de voor transacties als deze vereischte papieren. De inspecteur voor de prijsbelieersching te 's-Gra- venhage veroordeelde den kooper wegens overtre ding van het Paardenbesluit 1941 tot 50 gulden boete; de verkooper moest hetzelfde bedrag betalen, doch werd tevens veroordeeld tot terugbetaling van het teveel ontvangene aan den koopcr. VERZEKERINGSAGENT BELEEDIGDE N.S.B.-ERS Tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Een verzekeringsagent uit Nieuwer Amstel, die in het bijzün van een brigadier en een agent van politie N.S.B.-ers had uitgemaakt voor tuig van de richel", „vuile verraders" en „scliorum", stond Dinsdag voorden vredesreebter te Am sterdam terecht. De brigadier had men man gewaarschuwd zich niet op deze wüzc uit te laten. De verzekerings agent had echter geantwoord, dat hij niets ver keerds zei, want dat de kantonrechter te Arnhem had uitgemaakt, dat N.S.B.-ers landverraders waren. De brigadier had daarop proces-verbaal opge maakt De officier van justitie, laakte het, dat de man zich op deze wijze had uitgelaten. HjJ vroeg vijf dsgen gevangenisstraf. De vrederechter achtte het onverstandig dat de man nog steeds is blijven volharden in zijn hou ding en qualificaties. Er moet nu eindelijk paal en perk worden gesteld aan het optreden van menschen. die een deel van ons volk aan laster en beleediging meenen te kunnen prijs geven. Dat de kantonrechter te Arnhem ooit iets zou hebben gezegd als door dezen man beweerd werd, ia een sprookje De vrederechter vond de ge- eischte straf te laag en veroordeelde den ver zekeringagent tot veertien dagen gevangenisstraf. SPORT Z. K. B. De stand van de competitie om het kampioen schap van de tweede klasse van den Z.K.B. (aan welke competitie wordt deelgenomen door Blauw wit. Roosendaal, ais kampioen van 2A, Swift II, Middelburg, als kampioen van 2B en V.K.V., Veere. als kampioen van 2C), luidt als volgt: Blauw-wit 1 1 0 0 2 31 V.K.V. 1 0 1 0 I 1—1 Swift II 2 0 111 2—4 Morgenmiddag wordt op het Sportterrein te Middelburg de wedstrijd Swift IIBlauw-wit gespeeld. MARKTBERICHTEN MIDDELBURG, Fruitveiling. Appels: Cox Orange Pippin. Allfngton Pippjn, Jonathan, Laxton, Super be f 20-50, goudrcinetten. Glorie van Holland. Prin- cesse Nobel, Landsberger Reinette, Groninger Kroon, 15-35, Brabantsche Belleilcur, zoete Armgaard 12-30, Lane's Prince Albert, Fransche Bellefleur, dubbele Relipfleur, Hondsmuil en Zoete Champagner 12-20, oveiigc soorten 10-17, val en kroetappels 5-8. Peren: Doyenne du Commlcc, Triomph de Vlcnne 15-45, Br. Clairccau, comtesse de Paris Legipont, Emile d'Heyst, Zwijndreclitsclie wijnpeer, Bredemdc Giczer Wildemannen 10-35, Jodenpeer. Maagden- peer, Neo Poiteau, kleineren, St. Remy, Pondsperen, Winterloutjcs, Winterbergamottcn 10-22, overige soorten 10-15, val en Uroetpercii 5. Druiven: Black Allicante 36-45, Cross Colman 60, Mispels 8-23, Tomaten 5-16, alles per 100 kg., noten 1.44-2.05 per kg. Meloenen 22-30, perziken 2-18, beide per stuk. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 25 OCTOBER 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6,50 Ochtendgyra. 7,'00 Gram. 7,45 Ochtendg m. 8.00 BNO: Ber. 8,15 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9,25 Gram. 10,00 Ernstige muziekprogramma's (opn 12.00 Gram. 12.10 Or gel en zang 12 40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en eron. ber. 1.00 Gram. 2.00 Voor het gezin. 2,20 Na gedane arbeidMuziek en vroolijkheid. 4,00 Wijdingswoord. -4,20 Zang en orgel. 5,15 BNO; Nieuws-, econ.- en oeursber. 5,30 Gram. 5,35. Duitsche taalcursus. 6,00 Gram. 6,15 Kwar tier van den Arbeid. 6,30 Gemengd koor „Zin gende Dietschers". 7,00 Actueel halfuurtje, 7,30 Gram. 7,45 Utrechtsch Sted. ork. (8,30—8,45 En- gelsche ber.). 9,30 Ber. (Engelsch). 9,45 BNO: Ber. 10,00—10,15 BNO: Engelsche uitzending. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45—8,00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10,00 Morgenwijding. 10.15 Lichte mu ziekprogramma's (opn.). 12,00 Viool en piano.^. 12.45 BNO" Nieuwsr en econ. ber. 1,00 De Roman cers en solist. 1,40 Voor de jeugd. 2,00 Zang met piano en gram. 2,45 Causerie: ,,U en de muziek". 3,00 Fluit er piano. 3,25 Gram. 4,00 De Melodisten en solisten. 4,45 Voor de binnenschippers. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Orgel. 6.00 Cyclus: „In een nieuw licht bezien" (N S. B.). 6,15 De Ramblers. 6,45 Voor den boer. 7,00 BNO: Praatje in Groningsch dialect. 7.10 BNO: Ber. 7.20 Klaas van Beeck en ork, 7,45 Repor tage. 8.00 Cabaretprogra. 9,15 Causerie: „Mu- ziekcritick". 9,30 Gram. 9,45 BNO: Ber. 10,00 BNO: Toelichting op het Wcermachtsbei?icht. 10,10—10,15 Avondwijding. INTERESSANTE GREPEN UIT HET DUITSCHE RADIOPROGRAMMA VAN ZATERDAG. De persdienst van den Nederlandschen omroep meldt Zaterdag, van 16.00 tot 17.00 uur zingen en spelen, tijdens de uitzending „Zur Unterhaltung" verschillende artisten. de amusementsband van Hoffman en het groote orkest van den rijkszen- der Hamburg. Ter gelegenheid van den 75en verjaardag van professor Georg Schumann brengt het program ma getiteld „Musik zur DSmmerstunde" van 18 00 tot 39.00 uur in het programma van den Duitsch- landzender composities van den verdienstelijken directeur-leider van de Berlünsche zangacademie. Van 20.20 tot 21 00 uur een programma getiteld: „Froehliches Kanterbunt". In aansluiting hierop volgt tot 21.20 uur het programma „Maar, wat kemt er dan?" Maandag begint de week, Zaterdag loopt zij ten einde" is de titel van het programma van 21,20 tot 22 00 uur. AGENDA Middelburg. Electro-bioKcoop. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 October: „Parkstraat 13". Schouwburg-bioscoop. Vrijdag 24, Zondag 26 en Woensdag 29 October: „De schandvlek". Vlissingen. „AIhambra"-tlieater Van Vrijdag 22 tot en met Maandag 27 October: „Frau Sizta". Van Dinsdag 28 tot cn met Donderdag 30 October: „Zijn Tweede moeder". Goes. Grsnd-theater Vrijdag 24, Zaterdag 25 en Zon dag 26 October: „Drieen Christine". Dinsdag 28 en Woensdag 29 October: „Zü'a dochter heet Peter", DAG EN DAT IS MORSEN ZATERDAG iiunt U nog op de oude punten een aanschaifen. staat met zijn uitgebreide collecties tot Uw dienst. Serveert U Hél kopje koffie (surrogaat) met Van Houten's Kunst crème. dan zieif Het er niet alleen aanlokkelijker uit. maar Het smaakt ook belangrijk)\beter. En geen wonder, want Van Houten's Kunst- crème ia een uitstekend vervangingsmiddel, waarvan de samenstelling op zorgvuldige\w\ze is 'gescHied. Het is gemakkelijk) klaar, te maken: De inhoud pan t pakje op- V i lossen in 5 eetlepels water. f Vooral de klontjes fijnwrijven. i Het papje tenminste tO mi- nuten rustig laten weken. Daarna opkloppen als slag room. Ah de kunslcrème bijna stijf is. één eetlepel suiker (of meer naar smaak) toevoegen en» nog even doorkloppen. U Hebt dan een beHoorlijke portie, voldoende voor 8 tot 10 koppen. p&ipa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2