LACHAPPELLE Bewaar UIT DE PROVINCIE 2éó is 't }pas een kamer! DE TIJGER NET MEISJE Schulte Thieme VERDUISTEREN van Dinsdagavond 18.49 tot Woensdagochtend 8.04 De maan komt Woensdag te 1.27 uur op en gaat te 16.25 uur onder. HET WINTERHULPWERK IN ZEELAND. Ter gelegenheid van de opening van het Winterhulpseizoen in Zeeland, zal Zater dag, 18 October in het Schuttershof te Goes een bijeenkomst worden gehouden. De provinciale directeur van Winterhulp Nederland, mr. W. K. H. Dieleman, zal daar verslag uitbrengen van het Winter' hulpwerk gedurende het afgeloopen jaar. Verder zullen mr. P. Dieleman, waarne mend Commissaris der provincie, en de heer C. E. P. Lenshóek, burgemeester van Goes, het woord voeren. Tal van personen, Uit alle deelen der provincie, zrjn uitge- noodigd tot bijwoning van deze bijeen komst, die bedoeld is om een .beter in zicht te geven in de groote sociale taak van Winterhulp. WALCHEREN COOP. LANDBOUWVEREENIGING EILAND' WALCHEREN. In de Zaterdagmiddag in het voormalig Militair Tehuis te Middelburg gehouden algemeene vergadering van de Coöpera tieve landbouwvereeniging „Eiland Wal cheren" heeft de voorzitter, de heer B. Franse medegedeeld, dat de 25ste verjaar dag van de coöperatie zonder eenig feest- vertoon zal voorbijgaan. Men hoopt dat binnen afzienbaren tijd een feit in het coöperatieleven zal plaats hebben, dat vol doende aanleiding geeft, zoowel het 25- jarig bestaan, als .den zichtbaren groei der instelling, feestelijk te gedenken. Spr. kon zich indenken, dat velen een stukje geschiedenis uit het leven der coöperatie van hem verwachten, maar hij zal hen in dit opzicht teleurstellen. Meermalen heeft spr. als gast tijdens zoo'n herdenkingsrede het gevoel van zeeziekte gekregen, die hem dan voor zichzelf de zucht deed sla ken Och zag ik toch den wal maarf Toch is de zilveren schaal.v^n het tgdsbestaan spr. op de hand gezet, en als voorzitter heeft hij den plicht, deze, voorzien met de vruchten van de coöperatie, bij de aanwe zigen te doen rondgaan. Van naderbij deze vruchten beziende, kan men over de stof felijke resultaten zoowel voor de coöpe ratie als voor het bedrijfsleven tevreden zjjn. Wel dankbaar maar niet tot tevreden heid stemt de groei van den coöperatie geest onder de land- en tuinbouwers op Walcheren. Met dankbaarheid kan worden getuigd, dat de zuiveringsactie voor 2 jaar begonnen, reeds mooie resultaten' heeft, zoodat door vele tientallen losse afnemers het coöperatieboek geteekend is. Met dank aan het personeel en vooral den directeur en met vertrouwen intrede doende in het nieuwe tijdvak en hopende op Gods zegen op den arbeid, verklaarde spr. de verga dering geopend. Voor de bestuurstafel prijkte een groote bloemenmand van de Coöperatieve Melkfa briek „Walcheren", waarvoor de voorzit ter hartelijk dank bracht. Het jaarverslag. In het jaarverslag, loopende van 1 Juni tot 31 Mei, wijdt het bestuur een en ander aan het £5-jarig bestaan en brengt dank aan de pioniers en de leden door wier trouw de vereeniging is uitgegroeid tot wat ze thans is. Het moet worden „Eén voor allen, allen voor één". De directeur lichtte zijn verslag en zijn rekening toe. Daaruit blijkt o.a., dat de afzet van ruw- voeders ter hand werd genomen, dat het met de meststoffen nog boven verwach ting goed is afgeloopen, dat de omzet in zaaizaden en pootgoed met ruim 63 vooruitging, en die in bestrijdingsmiddelen met 250 steeg, doch die van diverse ar tikelen weinig veranderde, alleen die van petroleum liep nogal terug wegens de ge ringe toewijzingen. Wat de omzetten be treft is de directeur best tevreden en ook de financieele uitkomsten zgn bevredi gend. Voor het eerst is een korting uitbe taald van over de afname tot een bedrag van 738.19. De directeur eindigt Bedenkt, dat een krachtige eigen organi satie een levensbelang is voor den Boeren stand en leidt naar een welvarender toe komst. Qe rekening, die op advies van de fi nancieele commissie werd goedgekeurd, wijst een goed slot aan vafi 4440.06, welk bedrag overeenkomstig het bestuursvoor stel naar het vernieuwingsfonds werd overgeschreven. Met bijna algemeene stemmen werd tot bestuurslid herkozen de heer B. Franse. De vice-voorzitter, de heer C. Louwerse Azn., memoreerde dat de heer Franse 25 jaar lang bestuurslid is. Hij is in vollen omvang coöperator. Tot commissarissen werden herkozen de heeren J. Looise en A. Aarnoutse te Gaplnge, A. de Lange te Koudekerke, P. de Kroo te Veere en L. Maas te Vrouwe polder en gekozen de heer J. Goedbloed te Middelburg. Tot plaatsvervangend lid'der financieele commissie werd gekozen de heer A. P. Koster te Grrjpskerke. Coöperatie en de organisatie van het bedrijfsleven. Ten slotte hield de directeur, de heer H. j. Ikkink, een inleiding over bovenstaand onderwerp. Spr. behandelde de opkomst van het stelsel der vrjje concurrentie, van het ka pitalisme, van het economisch individua lisme en der vrije prijsvorming, maar ook van de ten slotte ontstane crisissen, die aanleiding waren tot het verlagen naar corporatieve ordening. Ook hierbij stond spr. stil om dan te komen tot de organi satie-commissie. Een ernstig bezwaar noemde spr. het, c'at hef agrarisch ele ment in de commissie zeer zwak of hcf?r gezegd niet is vertegenwoordigd, omdat ook de landbouwindustrie onder de be moeiingen van de commissie wordt betrok ken. Later wees spr. er o.a. op dat de theorie zegt, dat de coöperatie een over blijfsel is uit den tijd der vrije economie, doch ook in Duitschland zgn de landbouw coöperaties versterkt uit den strijd geko men, De coöperatie jnoet worden verde digd tegen de aanvallen, die haar bedrei gen. Vooral ook de jongeren, die niet den strijd hebben medegemaakt, die de ouderen moesten voeren, .roept spr. daarom toe, pal te staan en hij wees er op dat para siteeren op andermans werk beneden de waardigheid van den ronden Zeeuw moet liggen. V. V. V. VEERE. Het bestuur der Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer te Veere ia tijdens de onlangs ge houden algemeene jaarvergadering met twee leden uitgebreid en van vijf op zeven gebracht. Door mutaties zijn vier dezer leden nieuw. De heer J. A. Martijn heeft wegens, zijn drukke ambtsbezigheden moe ten bedanken als secretaris-penningmees ter. Thans is hg bij acclamatie benoemd tot voorzitter. Het" secretaris-penning meesterschap is gescheiden. De heer D. L. Broeder is tot secretaris, de heer R. Rep- ko tot penningmeester benoemd. De hee ren J. de Graaf en A. Burger werden res pectievelijk tot plaatsvervangend secreta ris en penningmeester benoemd, terwijl de heer S. van den Hamer tot vice-voorzitter werd benoemd. De heer A. van der Hoofd bleef lid zonder bijfunctie. COLLECTE. VEERE. De alhier gehouden inzameling ten bate der vereeniging De Macht van het Kleine heeft een bedrag van ruim 14 op gebracht. ZUID-BEVELAND TERAARDEBESTELLING MR. TAK VAN POORTVLIET. OUDELANDE. Op de algemeene begraaf plaats alhier werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van mr. A. Tak van Poortvliet, zoon van den vroegeren minister van Waterstaat, ter aarde besteld. Vanaf „De Dieriek" was het vervoerd per boeren wagen, terwijl de pachters als slippendra- gers fungeerden. Aan het graf werd ge sproken door notaris D. v. d. Velde uit Tholen, door den heer E. D. d. Velde uit T-holen namens den bedrijfsleider en het personeel, door den heer Kooyman uit Sint Annaland namens de- pachters en verder door ds. Matzer v. Bloois. De heer Van Ja-. cobovits-Szeged dankte namens de familie voor de betoonde deelneming en de groote belangstelling. Een 18-tal kransen en bloem stukken, waaronder één van de directie en commissarissen der N.V. Cultuur Maat schappij Telaga Patengau en N.V. Cultuur Maatsch. Kertowono dekten de baar. FEDERATIE HERVORMDE JONGEREN. DRIEWEGEN. Te Driewegen-Ovezande is een afdeeling van de Federatie van Her vormde jongeren tot stand gekomen. Reeds een 15-tal leden trad op dezen eersten in leidingsavond toe. Ook verscheidene gast-' leden meldden zich. Alleen zij, die lidmaat zijn der Ned. Herv. Kerk en den leeftgd van 35 jaar nog niet bereikt hebben, kunnen als lid der Federatie toetreden. Men hoopt ééns in de njaand te vergaderen. DE MOEDERCURSUS. •s-HEERENHOEK. Eenigen tijd geleden schreven wij, dat het aantal cursisten voor den moedercursus alhier ongeveer 60 per sonen bedroeg. Dit aantal is sindsdien reeds gestegen tot 85, wat zeker wel mel- denswaard mag genoemd worden. AGENT VAN DEN DISTRIBUTIE KRING KAPELLE. In de ontstane vacature, agent van den Distributiekring alhier, heb ben zich 13 sollicitanten aangemeld. BOUW VAN VIJF WONINGEN GEGUND. KAPELLE. Aan den aannemer Jacs. de Jonge te Biezelinge, zijn gegund de nieuw bouw van 5 woningen aan het Kerkplein 'alhier. Met dezen opbouw zal dan een aanvang genomen worden. De heer De Jonge was de laagste in schrijver. NIET VOLDOENDE VERDUISTERD. KAPELLE. In den laatsten tijd z\jn in deze gemeente verschillende personen be keurd wegens niet of-onvoldoende verduis tering. Men zij gewaarschuwd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN DENKT OM DE VERDUISTERING. OOSTBURG. Hoewel tot in den treure is en wordt gewezen op de verduisterings plicht, blijkt dit nog steeds niet tot een ieder te zijn doorgedrongen. Tegen een drie tal ingezetenen van Oostburg is dezer da gen procesverbaal opgemaakt wegens over treding van deze verduisteringsplicht. RIJWIELDIEFSTAL. OOSTBURG. Een rijwiel met goede ban den is in dezen tijd een waardevol bezit. Daarom is het onbegrijpelijk dat nog zoo vele kun karretje ergens argeloos neerzet ten en alzoo diefstal in de hand werken. Van dit „goed vertrouwen in zijn medemen- schen" is Zaterdagavond een wielrijder het slachtoffer geworden. Hij had zijn fiets tegen de muur geplaatst, terwijl nog eenige andere rgwielen, van mindere kwaliteit, weer tegen het zijne gezet waren. De rfl- wieldief heeft deze laatste echter netjes verplaatst om de beste fiets weg te nemen. Een brutaal staaltje. Men zij op zijn hoede. FLORALIA TENTOONSTELLING. ZUIDZANDE. De afdeeling Zuidzande van de Vereeniging Floralia organiseerde op 11 en 12 October j.l. een tentoonstelling van planten, bloemen en "fruit in de boven zaal van den heer Bril alhier. De voorzit ter der afdeeling, de heer A. J. Lako, heette Zaterdagmiddag de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer Van Dijk, voorzitter vaa de Maatschappij voor Ooft- en tuinbouw. De heer Van Dijk dankte den voorzitter voor de woorden van welkom en noemde 3.et een goed idee van de afd. Zuidzande om in dezen tgd, waarin men geneigd is bij de pakken te gaan neerzitten, toch een tentoonstelling te organiseeren om het mooie werk van Floralia in stand te hou den. Spr. wekte op tot de teelt van betere soorten bloembollen en vooral tot de teelt van betere aardappelen, groenten en fruit, aangezien de volkstuintjes speciaal in de zen tijd zorgvuldig moeten worden "benut Met een felicitatie aan het adres van de organiseerende vereeniging verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Devóorzittér van Floralia dankte den heer Van Djjk voor zijn openingswoorden en sprak de wensch uit dat de leden van Floralia hun eigen belang zouden inzien en steeds het beste van het beste zullen trachten te kweeken, hetgeen alleen kan geschieden door goedgekeurd pootgoed en zaaigranen te gebruiken. Daarna ging men over tot bezichtiging van het ten toongestelde. De inzendingen waren in 3 categorien verdeeld, nl. Floralia-planten, particuliere inzendingen en inzendingen van schoolkinderen. In- deze afd. Floralia planten was de ver_ deeling der prijzen als volgt: le prijs mej. P. Lokerse, met 21 punten; P. Luteyn Bouwens, met 20 p.; J. K. Hariot, met 19' p.; 2e prijs:: J. Hoste met 18 pnt.; L Kot- vis met 16 pnt.; J. Catsman met 15 pnt.; 3e prijs: J. Bril, P. Kools en F. Gijzeis, met respectievelijk 13, 13 en 12 punten. Eervolle vermelding: A. J. Lako, wed. J. de Hullu en wed. Francke, ieder met 11 punten. De opmerkingen der Jury waren in deze afdeeling: Geraniums te hoog opgeschoten én geie-bladeren; Begonia's en Fuchsia's Met LACHAPPELLE! Blijvend-mooi en if is een huis pas als er Lachappelle- vloeren liggen. Een solide beleg ging in den waren zin des woords! Lachappelle Parket, nu nog vrij van distributie, houdt zijn schoonheid en zijn waarde door alle jaren heen. Vraag öns boekje! PARKET "tvoonpïoots - over het algemeen zeer goed. Bij de particuliere inzendingen behaal den J. I. Bril en J. Kools een eervolle ver melding met hun inzendingen fruit Het was jammer dat niet meer fruit was In gezonden. Bij de bloemen en planten in deze afdeeling werden nog diverse eervol le vermeldingen gegeven. De Jury merkte bfl deze inzendingen 't volgende op-: Chry santen zeer goed, Ster van Betlehem en Begonia Rex zeer mooi. Een zeer goejd ge kweekte Kelk-geranium verwierf geen eer volle vermelding, aangezien ze geen bloe men droeg.. In de afdeeling inzendingen schoolkinde ren werden de volgende prgzen toegekend: le prys: Abr. Deij, 2e prijs: S. de Ligny, 3e prgs: Jenny le Roy; zeer eervolle ver-, melding: Marie Fremouw. De Jury bestond uit de heeren: H. Holle- brand te Aardenburg en J. Aerts te Oost burg. De tentoonstelling werd. goed be zocht. PLAATSELIJK BUREAU L.C.O. BIERVLIET. Het kantoor van den plaat selijk bureauhouder voor de L.C.O. zal .zeer binnenkort verplaatst worden naar het kan toor van de boerenleenbank in de Noord- straat. Tot plaatselijk bureauhouder voor Bier vliet en hoofdplaat is benoemd P. Borm alhier. LANDBOUW CURSUS. BIERVLIET. Naar wij vernemen, zal in de loop dezer dagen bij voldoende deelname een voorbereidende cursus voor den land bouw worden gehouden in de R.K. school. C. VAN BENDEGEM f AXEL. Door een noodlottig ongeval is hier Vrijdagnacht plotseling om het leven gekomen de heer C. van Bendegem, een bekende en zeer geziene figuur in paarden fokkerskringen. „Keesje", zooals h§ zonder uitsondering in deze kringen genoemd werd, was bekend niet alleen in onze provincie, maar in ge heel ons land, waar het de paardenfokkerij betreft. Geen tentoonstelling, geen eon- cours-hippique, of wat ook op het groote terrein der V.V.Z.F. te Axel plaats vond, of Keesje bood daar de behulpzame hand, gaf zelf deskundige voorlichting. Hij was dan ook oneindig veel meer dan terrein- knecht. Reeds in de jaren voor den .wereld oorlog 19141918 was hg als zoodanig werkzaam voor de V.V.Z.F. Met de jaren is zijn populariteit gestegen en dat bleek dui delijk, toen hij eenige jaren geleden zijn gouden jubileum vierde in dienst der paar denfokkerij. Keesje, dié ondanks zijn 75-jarigen leeftijd nog steed3 met groote plichtsbetrachting en ijver zijn taak vervulde, zal voortaan bjj ieder paardenfokker in ons land gemist worden op het Axelsche concours-terrein. Het wreede noodlot heeft hem ^uist op zgn 75en jaardag, tegelijk met zijn 73-jarige èchtgenoote, achterhaald. VASTE STEMMING OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Ter beurze van Amsterdam vormde de nieuwe staatsleening Maandag wederom het meest ffcng- bare onderwerp van gesprek. De beursstemming werd hierdoor evenwel niet beïnvloed, want de algemeene tendens was vast. Bij de opening werd op alle afdeelingen van de locale markt op een hooger peil gehandeld. Weliswaar trad daarna even een kentering in en volgden de koersen een benedenwaartsche richting, maar spoedig kreeg het betere sentiment weer de overhand en later op den middag werd meerendeels gehandeld op ongeveer de openingsprijzen. De handel was wel niet omvangrijk, maar in. de meeste rubrieken werd geregeld op kalme wijze zaken gedaan. Olies gaven aanhoudend behoorlijke omzetten te zien. In scheepvaartfondsen was geregeld openlijke handel te zien. Industrieelen lagen eveneens ste vig in de markt, Unilevers werden voornamelijk afgedaan tegen prijzen loopende van 166% tot 1-59%. Aku's waren in doorsnee iets hooger. Van Berkel's werden tot 115% afgedaan. De Philips- aandeelen golden 260263. De koloniale fondsen waren eveneens goed gdïsponeerd. Rubberaan- deelen en tabakken waren vast. A Amsterdamsche Bank 130 A Incasso Bank 126 A K.M. De Schelde Nat. Bezit 125 A Houthandel Alberts 135 Nederland 1941 4 100 99 1316 Nederland le lng 1940 4 101% Nederland 2e lng 1940 4 100% Nederland met bel. fac. 194Q 4 101% Nederland 1000 1938 (3%) 3 93 3/16-93% Indië 1000 1937 3 9613/16 Indië h j 100 1937 A 3 96% A Koloniale Bank 216 A Ned. Ind. Handelsbank 1.50% C Ned. Handels Mij. 167 A Algemeene Kunstzijde Unie 138%-141% A Van Berkel's Patent 99%-103 C Calvé Delft 113 %-J*" A Lever Bros en Unilever 156M.-1 A Ned. Ford Auto Mij.. A Philips Gloeil. Gem. Bezit 280-265 A Dordtsche Petr. Ind. Mb". 2S5 A Kon. Petroleum Mij. 806%-312% Balaafsche Petroleum Mij. Obl. 3% 94 A Holland—Amerika Lijn 144-148 A JavaChinaJapan Lijn '167-172 A Ned. Scheepvaart Unie 203-207% A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 196-200% A Handelsvereen. Amsterdam 475-481 A Javasche Cultuur Mij. 275 A Ned. Ind. Suiker Unie 261 C Deli Mij. k .f 1000 303-307 A Senembali Mij. 255-260 A Arèndsburg Tabak Mij. 35S C Amsterdam Rubber 304%-310 A Deli-Batavia Rubber Mij. 265 A Sumatra Rubber Cultuur 275 A Ver. Ind. Cultuur Ondern. 2143% A Hessa Rubber Mij. 165% 156%-160 FEUILLETON 15) DOOR J. REGIS De chef der geheime politie had zon der iets te zeggen geluisterd. Zwijgend besteeg hij zijn auto en reed weg. Dfe journalist stak schuin de straat over naar het huis nr. 64. Bij de buitendeur botste hg tegen een slanken lenigen heer op. Wallion keek een oogenblik in een spits, beweegeljjk gezicht met een klein opge draaid zwart snorretje, waaronder blanke tanden blonken in een vriendelijken glim lach; De onbekende lichtte zgn hoed op: „Pardon, monsieur," zei hij met een melo- dieuse stem, terwijl hij verder de straat op snelde. Wallion wierp hem een blik na. „Vanavond spreken alle menschen Fransch", dacht hij bij zichzelf, toen hg in de lift naar boven ging, „dat begint geheimzinnig te worden, Igkt me zoo!" Hij was geërgerd, want zijn poging om in zijn systematisch werkende hersens de zeldzame gebeurtenissen van dezen avond aan elkaar te passen, wilde niet lukken. De ontwikkeling ervan nam zoo'n breede vlucht en het verloop nam zoo'n omvang aan, dat Wallion erdoor in verbazing ge raakte. En de voornaamste vraag: wie was die Thomas? Waarom had htf zoo brutaal in bet gesprek tusschen Nicolas Koprilis' en Suzanne Chrisman ingegre pen? De gedachten van Wallion liepen in een' kolkenden cirkel rond. In het midden punt van dien cirkel dook echter het gezicht van Suzanne op, dat zachte, knap pe gezicht, dat zooveel wilskracht ver ried Toen hij uit de lift stapte, kwam Al lan Chrisman uit zijn woning naar Dui ten, bezig zijn jas dicht te knoopen. Hij zag er slecht gehumeurd uit en keek naar den journalist met een kouden blik, ter wijl hij zgn handschoenen aantrok. - „Ik schgn overbodig te zgn," merkte hg ietwat uit^de hoogte op. „Vindt u? En u gaal uit?" „Ik ga een oogenblikje naar het res taurant hier beneden, om mijn zenuwen na deze onaangename gebeurtenissen wat tot rust te laten komen De lange journalist keek naar Allan met een vreemden glimlach. „En mevrouw? Laat u haar alleen nu?" „Suzanne, o die heeft zulk een vol maakt rustige natuur! Heel treurig, na tuurlijk, maar wat kan ik er aan doen?" „Kan ik mevrouw spreken?" „Ik geloof van wel, gaat uw gang Allan nam zgn hoed af en verwijder de zich met veerkrachtige schreden de trap af. Wanneer hij den blik van den journalist had opgemerkt, dan zou hg .zijn onzekerheid wel verloren hebben, want de oogen van Wallion monsterden hem van hoofd tot de voeten en hc resultaat was: een schouderophalen. De journalist trad binnen en de eerste, dien hij tegenkwam, was een rechercheur, die blijkbaar nog druk aan het werk was. Hij zocht mevrouw Chrisman op en vond haar eenzaam en stil onder de palmen in den salon zitten. Haar handen lagen op haar knieën en haar gelaatstrekken waren bleek, onbewegelijk, als versteend. Maar zg wendde hem zonder vrees een helderen en vastbesloten blik toe en zei „Mijn man is uitgegaan. Zoekt u mij, meneer Wallion?" „Ja, mevrouw, ik zoek u. Ik heb aan den chef van de geheime politie medege deeld, dat ik uw raadsman in deze zaak zal zgn". Mevrouw Chrisman bleef volkomen be wegingloos zitten en keek hem aan. „U brengt me in verbazing," antwoordde ze koud. „Ik ken uw naam als reporter in crimineele zaken en ik ben u dankbaar. Maar ik kan uw hulp niet aannemen". „Wilt u dan alleen vechten?" „Ja." „En de nagedachtenis van FelLx Claren don Denkt u daar eens aan, het gaat hier meer om hem dan om u {(Wordt vervolgd.) MARKTBERICHTEN Velllngtvereenlglng „Ztüd-Bereland"a GOES. 13 Oct Andijvie 5, Dubb. Prtncewe- boonen 13.6017. Roode kool 3,50, Groene Savoye kool 3,50, Prei 6—8, Spinazie 8—10, Sjalotten 7, Stoofsla 5.507, Breekpeen 3,406, alles per 100 kg. Rammenas 3.50—4.50, Rapen 4—6, Wortelen 6. Per 100 bos. Bloemkool 2—11,50, Kropsla 0,90— 2, Knolseldery 6, Per 100 stuks. Blauwe druiven 36—46, Tomaten 6.50—16. Per 100 kg. Meloenen 14—21, per 100 stuks. MIDDELBURG. 18 October. Veldsla *-ƒ Spinazie 10, Augurken 3—27, StoksniJboo- nen 17, Stamsnijboonen 11—14, Stokprin- cessenboonen 20—25; Stamprincessenboonen 13—17; Spruiten 12—26, Koolrapen 2, Wijnpeen f 3.40, Andijvie 4^-f 5, Uien f 8.50, Kroten 3ƒ4, Savoye- en Roode kool 2,80 8,60, Boerekool 4-/0, Witte kool 2, Prei 8, alles per 100 kg. Peen 6, Rapen 1—ƒ3. Selderie 1 2—ƒ5. Rat dUs 2. Rammenas 1—ƒ3, alles per 100 bos. Knolselderie f 47. Bloemkool 6JU, Kropsla 0,50—1,50, Komkommers 1—/ 2, al les per 100 stuks, Peterselie 51 15, per chip. 13 Oct Aardappelen: Eigenheimers, blauwe en bonte, klei 6,12; bintjes en industrie 5,63; zandaardappeien 5,12 alles per 100 kg. Aan voer: goed. Handel: volgens vastgestelde prijzen. Vlasbeurs: er was een tamelijk vlugge handel op het land doch Maandag ter beurze geen aan voer, dus de productie was nog klein. ADVERTENTIEN Met blijdschap geven wjj ken nis van .de geboorte van onze Dochter ERNA. C. N. BOTTING. A. C. BOTTING— WONDERGEM. Vlissingen, 13 October 194L Boulevard de Ruyter 72. Tijdelijk ziekenhuis „Bethesda", A. C. VAN DER WELLE en E. VAN DER WELLE— PIETERSE VAN WYCK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ABRAHAM. Koudekerke, 14 Octpber 1941. Nieuwe Vliss. weg E 307. Verloofd: MIES DE GRAVE en P. HOENDERS. Souburg, 19 October 1941. Nieuwe Vlissingsche weg 353. Burchtstraat 12. ThuisNieuwe Vlissingsche weg 353, 35 uur. Voor de Pakafdeeling gevraagd. F. MALJERS ZOON Viiss. straat 35, M'burg Uw ledige tuben van TANDPASTA VASELINE ZALVEN HUIDCRÊMES SCHOENCRÊMES enz. Binnen zeer afzienbare tijd kunt U geen artikel in tu ben-verpakking meer kopen zonder inlevering van een ledige tube. Doe daarom geen ledige tuben meer weg. DROGISTERIJ IN HET HUIS MET DE ROODE PILAREN MIDDELBURG. Officieele publicaties Gemeentebestuur van vlissingen. uit vliegtuigen afk05istige ot tengevolge van oorlogshandelingen aangetroffen voorwerpen of deelen daarvan. De-burgemeester van Vlissingen vestigt met nadruk de aandacht opr het volgende. 1 Alle uit vliegtuigen afkomstige of tengevolge van oorlogshandelin gen hier aangetroffen voorwerpen of deelen daarvan zijn eigendom van de Duitsche weermacht. Hij, die zulke voorwerpen vindt en voor zichzelf behoudt of bewaart zon der daartoe bevoegd te zijn, is strafbaar. 2. In geen geval mag het dus voorkomen, dat bovenbedoelde voorwerpen door onbevoegden wor den medegenomen of bewaard, of dat onbevoegden met deze voor werpen gaan experimenteeren. Van alle vondsten moet met den meesfen spoed worden kennis ge geven aan de politie. In den toe stand. waarin de voorwerpen zijn aangetroffen, mag geen verande ring worden gebracht. .Vlissingen, 14 October 1941. De burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3