NOURILAX UIT DE PROVINCIE DE TIJGER ZAALBERG IN LEIDEN jhpfa-7P V PUDDING Fa. F. H. J. DAMEN JONGSTE BEDIENDE VERDUISTEREN van hedenavond 19.05 tot morgenochtend 7.52 De waan komt morgen te 20.43 op en gaat te 10.50 onder. Pijnen W l l li jnfiaïdtje* hebben veelzijdig pijnuitdrijvende werking. toezicht op de spoorwegen. Met ingang van 1 dezer ia heiast met het toezicht op de spoórwegen (art. 10 Spoorwegnet) voor Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg: ir. L. W. Capel te •s-Gravenhage. WALCHEREN de stand der werkloosheid. Bij de onder het gewestelijk arbeidsbu reau Middelburg ressorteerende gemeenten bedroeg het aantal ingeschrevenen per Za- terdag 4 October j.l. geheel werkloos 70 mannen en 21 vrouwen, gedeeltelijk werk loos 4 mannen, niet werkloos 15 mannen en 1 vrouw, werkverruiming 39 mannen, herscholing 8 mannen. Algemeen totaal vorige week 180, bijgekomen 70, afgegaan 92, over 158. rooien van böomen niet toegestaan. SINT LAURENS. Het door den Raad ge nomen besluit tot het rooien van de boomen in de Van Citterstraat kan niet worden uit gevoerd. Door den burgemeester is van den directeur van het Staatsboschbeheer be richt ontvangen, dat hij in verband met het natuurschoon geen vergunning verleent tot het rooien van deze boomen. geen sterfgevallen. RITTHEM. Als een zeldzaamheid kan ge meld worden, dat vanaf eind Februari tot eind September, dus in de laatste 7 maan den, er geen enkel sterfgeval heeft pfeats gehad. pompoenen op een bladhoop. OOSTKAPELLE. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat bg den tuinder W. de Kam, welke twee planten pompoenen op een bladhoop had geplant, deze zoo voor spoedig zijn gegroeid dat zij 32 vruchten hébben opgebracht met een gezamelgk ge wicht van 415 K.G. de bietencampagne. DOMBURG. Ook alhier is de bietencam pagne begonnen. De peen worden per vrachtauto vervoerd naar Middelburg en yerder per schuit dezen keer voor de eerste maal naar Steenbergen, voorheen naar Oud-Beierland. ZUID-BEVELAND van de fiets gevallen en been gebroken. DRIEWEGEN. Zondagmorgen had mej. M. W. het ongeluk zoodanig met haar fiets te vallen, dat ze een been brak. Overbrenging naar een der ziekenhuizen was noodzakelijk. gevonden. KAPELLE. Toen de heer J. W., alhier, naar zjjn werk ging vond hij in de Weststraat een portemonnaie met ritsluiting, waarin 14.70 en 2 kaasbonnen. Bij de gemeentepolitie werd aangifte hiervan gedaan. ZEEUWSCH-VLAANDEREN van ladder gevallen. BRESKENS. Zaterdag had de arbeider S. de B. bij werl$zaamheden aan de fabriek van Van Melle het ongeluk van een ladder te vallen. Gelukkig stond hij niet al te hoog. Toch kwam hij nog zeer onzacht op het materiaal op den grond terecht, zoo danig zelfs, dat hij enkele ribben kneusde. het ledelplein doet reeds dienst. OOSTBURG. Hoewel het nieuwe Ledel- plein nog niet geheel gereed is, bewees het Maandagmorgen toch reeds goede dien sten. Ten behoeve van een ev^ntueele paar denvordering waren aldaar 153 paarden voorgebracht, waarvoor ruimschoots plaats aanwezig was. Daardoor had het klasseeren der paarden een vlot verloop. laat „kooiwerk" in zeeuwsch- vlaanderen. AXEL. Was er in het voorjaar betrek kelijk weinig werkgelegenheid voor de „kooien" (jeugdige landarbeiders) thans komt men krachten te kort in schier alle landbouwbedrijven. Voornamelijk het aard- appelrooien vraagt veel van deze jonge werkkrachten, die hiermede een flink dag loon halen. Voor kinderen is dit een bui tenkansje, temeer daar het rooien der aardappelen in deze streek nog wel 3 A 4 weken kan duren. Velen, die in vorige jaren bij de bieten campagne te werk gesteld waren, zijn thans nog bij het aardappelrooien betrok ken, wat zelden of nooit tevoren is voor gekomen. BURGERLIJKE STAND WESTKAPELLE. Van 28 September tot en met 4 October. Geboren: Jannetje Johanna, dochter van Huibrecht Wouters en Wilhelmtna Huibregtse; Jan, zoon van Jakob Kornélis van Rooljen en Hendrika Johanna Melis. Ondertrouwd: Cornells Pattenler, 31 Jaar en Jaco- mina Boogaard, 33 jaar; Cornells Francke, 25 jaar en Leuntje de Visser, 27 jaar. Overleden: Willeinina Gelina Verhulst, 1 jaar en 11 maanden, dochter van Willem Verhuist en Maatje Minderhoud. Zacharias Verhage, 19 jaar, zoon van Willem Verhage en WUlemina Janse. OOSTKAPELLE. OndertrouwdCornelis Francke,j.m. 25 jaar en Leuntje de Visser, j.d. 27 jaar. Willeïn Ezechiël Pieter van LJsseldük, Jm. 32 jaar èn Johanna Cornelia van Liere, j.d. jaar. Getrouwd: Maarten den Hollander, jm. 26 jaar en Anna Wondergem. j.d. 24 jaar. Jasper de Kam, jm. 45 jaar en Geertje Wondergem, jd. 38 jaar. Geboren: Hendrik Cornelis, ozon van Hen- drlk van den Hoek en Adriana Ventevogel. Jan, joon van Abraham Schoe en Wilhelmina Hendri ka Melse. SINT LAURENS. Geboren: Johanna, dochter van W. Marinissen en J. Louwerse. Dirk, coon van D. Bolier en P. Cijsouw. Getrouwd: A. V. A. Pettersson, 46 jr., en D. Wouters, 32 jr. Overleden: N. Contant. 56 jr. ongeh. vr. TERSEKE. Geboren: Elizabeth Amina Lena, d. V. Pieter van den Berge en Neoltje Bolier. Overleden: Cornll Molhoek. 70 j. echtgen. van Iz*k WiUemsen: Pieter Cornelis Christiaanse, 57 echtgenoot van Reinlera Johanna van Os. MILITAIRE MAATREGELEN IN NED. INDIE. Onder den titel „Oorlogsvoorbereidingen in Nederlandsch-Indië" publiceert de „Deut sche Allgemeine Zeitung" een telegram van haar bijzonderen correspondent in Azië. In het artikel, zoo meldt S.P.T., wordt onder meer verklaard, dat in Bangkok steeds meer berichten binnenkomen over een intensieve oorlogsvoorbereiding iri Ne derlandsch-Indië. In alle steden worden haastig schuilkelders ingericht. In Batavia bouwt men zelfs schuilplaatsen, die een onderkomen bieden aan 20.000 personen. In de munitiefabrieken van Bapdoeng wordt koortsachtig gewerkt, terwijl in holen in de bergen geheime munitiedepots worden in gericht. De v. S. krijgen dagelijks opdrachten voor de levering van bommenwerpers en vracht auto's. De kusten der eilanden worden door loopend door watervliegtuigen bewaakt. In de rimboe zijn meer dan vijftig zorgvuldig gecamoufleerde vliegvelden aangelegd. In geheel Nederlandsch-Indië constateert men een uitbreiding van het luchtwapen, hetgeen de beste af wéér wordt geacht tegen een vijandelijke invasiepoging. Aan den anderen kant wordt het land leger steeds meer gemotoriseerd. Men be steedt aandacht aan het feit, dat het van groot nut is indien een groot aantal troepen zoo snel mogelijk op bepaalde, bedreigde plaatsen kan worden samengetrokken. Ook worden zooveel mogelijk inlanders tot mili tair chauffeur opgeleid, terwijl de autoritei ten alle aandacht besteden aan het aanleg gen van groote hoeveelheden levensmidde len, voornamelijk rijst. Ten slotte, zoo bericht de „D. A. Z.", zou den parachutisten worden opgeleid, die over een geheime techniek beschikken, in ver band met hèt tropische klimaat. Mr. W. M. van Lanschot f In huize „Jagersbosch" te Vught is Za- Herdagochtend in den ouderdom van 72 ja ren overleden, mr. Willem Maria van Lan schot, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De thans ontslapene, die een figuur van internationale beteekenis was, studeerde te Leiden in de rechten en was in 's-Herto- genbosch ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht en van 19021910 griffier van de Provinciale Staten van Noord-Bra bant. In 1911 deed hij zijn intrede in .de Eerste KanW, in welk college hij jaren lang voorzitter van de R.-K. fractie is ge weest. O.m. was hij meer dan een kwart eeuw president van den krijgsraad te 's-Hertogenbosch. Vele malen nam hij deel aan den arbeid te Genève, als economisch expert der Ne- derlandsche delegatie bij den Volkenbond. Ook trad hij op als vice-voorzitter van de ontwapeningscommissie en als super-arbi ter in een scheidsrechterlijk college, dat de beslissing moest nemen in een tusschen Frankrijk en Egypte gerezen geschil over de toepassing van de conventie van Ma drid vai\ 1932 inzake het radioverkeer. Zijn veelvuldige verdiensten werden er kend door zgn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. GERING RENDEMENT VOOR AANDEELHOUDERS VAN INDISCHE MfJEN. Uit Batavia meldt het A.N.P.Naar een bericht uit handelskringen meldt, blijkt uit de jaarverslagen van verschillen de groote ondernemingen in Nederlandsch- Indië, welke verslagen aldaar werden be kend gemaakt, dat slechts een gering deel der winsten aan aandeelhouders ten goede komt., De zeer hooge belastingen en hef fingen en de noodzakelijke reserves, mede met het oog op een nog verdere stijging der productieprijzen, makèn zulks nood zakelijk. bezoldiging personeel der voormalige zee- en landmacht. Naar aanleiding van het vijfde uitvoe ringsbesluit van het hoofd van het afwik kelingsbureau van het departement van defensie nopens maatregelen ten aanzien van de bezoldiging en verzorging van mi litair en burgerlijk personeel der voorma lige Nederlandsche zee- en landmacht, ge publiceerd op Maandag j.l., verzoekt het afwikkelingsbureau ons ter voorkoming van onnoodige correspondentie mede te deelen, dat de in dit besluit genoemde tij delijke verhooging van zes procent, uit sluitend ziet op mobilisatie-slachtoffers uit de jaren 19141918 (wet van 3 Dec. 1831, Staatsblad 489). FEUILLETON DOOR J. REGIS 10) „Het was dus heelemaal stil in den salon een halve minuut. En toen kwam er een geluid, net aslof er een groot boek nonchalant op een stoel werd gegooid, geen knal, maar een kort gesuis, als u begrijpt wat ik bedoel. En dadelijk daarop hoorde men lachen, de onaangenaamste lach, dien ik ooit gehoord heb, niet men schelijker dan het geroep van een uil Maurice Wallion luisterde nu met ge- spjfnnen aandacht. „Ik hoorde hem het raam dicht maken, dat den heelen tijd, dat hij daar binnen was, open had gestaan „Hoe lang was dat?" „Ten hoogste vijf tot tien minuten." „Had hg al dien tijd geen licht?" „Nee, het was volkomen donker, maar de vent bewoog zich zoo zachtjes, alsof hij een kat was." „Of een tijger",, mompelde de journalist. „Ja, een tijger, dat is de juiste bena ming, en als een tijger kwam hij dadelijk De strijd in Noord-Afrika. Uit Rome meldt StefaniBritsche vlieg tuigen hebben gisteren afgelegen dorpen en boerderijen op den Zjebel in Cyrenaica gemittrailleerd. Hierbij zijn gelukkig geen slachtoffers gevallen. Aanvallen van dit slag heeft de Engelsche luchtmacht den laatsten tijd herhaaldelijk ondernomen. Ge noemde dorpen worden door boerengezin nen bewoond en er bevindt zich daar geen enkel doel, dat een aanval zou kunnen rechtvaardigen. Duitsche luchtaanval op Suez. Naar het D.N.B. verneemt hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen bij him aanval op de reede van Suez Zondagnacht onderno men, twee vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 10 tot 12.000 ton vernietigd. Ook de haven, kwartierruimten en pak huizen van Tobroek liggen dag en nacht onder den bommenregen der Duitsche vliegtuigen. De kustwateren van Egypte staan onder voortdurende bewaking en de voor de ingesloten bemanning van To broek bestemde ravitailleeringsschepen be reiken hun doel niet Daarenboven hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen hun aanvallen overdag ook uitgestrekt tot de Britsche stellingen'in \yest-Egypte, in het bijzonder tot Sidi el Barrani en Mersa Matroeh- Voor zoover de Britsche piloten luchtgevechten aangaan, blijkt, steeds weer de superiori- teit van de Duitsche jagers. Zoo werden bij een luchtgevecht 'tusschen vijf Duitsche en negen Hurricane-vliegtuigen op 3 October bg Sidi el Barrani twee Britsche jachtvlieg tuigen door de Duitschers - zonder eigen verliezen neergeschoten. De zeven andere Britsche vliegtuigen namen hierop ondanks het feit, dat zij numeriek in de meerderheid waren, de vlucht^ Japansche diplomaten bij Huil. Uit Tokio meldt het D.N.B.Ambassade raad Igoesji en de financieele deskundige Nisjiyam van de Japansche ambassade hebben, naar Tokio Asahi Sjimboen uit Washington meldt, een bezoek gebracht aan 'den Amerikaansehen minister van buitenlandsche zaken, Huif, om besprekin gen te voeren inzake de kwestie van het verkeer tusschen Amerika en Jap am, Vol gens genoemd blad hebben de. Japansche gedelegeerden bij deze gelegenheid ver zocht de sinds twee maanden aan den gang zijnde besprekingen tot een goed einde te brengen. Ook ambassadeur No- moera zou, volgens andere berichten, dien zelfden dag besprekingen gevoerd hebben met den minister van buitenlamdsche zaken, Huil. Een Sovjet-Engelsche nota aan Afghanistan. Volgens berichten uit Kaboel wordt de druk van Engelschen en Sovjets op de Afghaanscheregeering grooter. De zooge naamde „gevaarlijke werkzaamheid" van burgers, der spilmogendheden dient daarbij weer tot voorwendsel. In politieke kringen te Ankara gelooft men, dat een overval op Afghanistan gelijk aan dien op Iran, verwacht kan worden. De Turksche omroep maakt melding van een gemeenschappelijke Sovjet-Engelsche nota aan de Afghaansche regeering, waarin be zwaren worden gemaakt tegen aanwezig heid van Duitschers in Afghanistan, en legt er den nadruk op, dat de nota gelijkt op die, welke vroeger aan Iran werd over handigd. De Turksche omroep heeft nader gemeld, dat- de Sovjet-EJngelsche nota, die zich keert tegen de aanwezigheid van Duitschers en Italianen in Afghanistan, door de Afghaan sche regeering bestudeerd wordt. De voor beantwoording gestelde termijn is nog niet verstreken. DE ENGELSCHE VLIEGTUIG- VERLIEZEN. Naar het D.N.B. meldt hebben de Britten in de week van 19 tot 26 September 50 vliegtuigen en in de week van 27 Septem ber tot 4 October 76 machines verloren. Een Duitsch patrouillevaartuig heeft op 3 October in het Kanaal een Britschen bommenwerper omlaag geschoten, die het vaartuig probeerde aan te vallen. Twee an dere Britsche. vliegtuigen werden op 4 Oc tober brj een poging, de kust van het be zette gebied aan te vallen, door Duitsche mijnenvegers neergeschoten. De Duitsche luchtmacht heeft gisteren gewapende .verkenningsvluchten boven de Engelsche wateren ondernomen. Wascht en rnwt dekens zonder zeepbon a f 1.02, vracht niet inbegrepen, door tusschenkomst van Uw leverancier. daarop weer in de gang en ging met zijn handen in de zakken en den stok over zgn arm voor me staan. Ik durfde me niet te verroeren, want ik begon bang te worden, dat de kerel krankzinnig was, zoo onverklaarbaar was zijn heele gedrag. Bovendien zag ik onduidelijk zijn oogen er was een glans in, die me een akelig gevoel gaf van gevaar. Maar ik moet toe geven, dat het niet de oogen vain een krankzinnige waren: ze waren vast, be slist, intelligent, maar ontzaggelijk wreed. Op dat oogenblik was ik bang, dat hij me wilde dooden, ofschoon hij geen bewe ging naar mij gemaakt had." „U had waarschijnlijk alle reden voor die vrees, meneer Paschberg", merkte Maurice Wallion op. „Wat zegt u? Is dat mogelijk, De kleine heer in de roode kamerjas viel met een gesteun op de sofa neer. Hij trok zijn korte beenen op en kroop hee lemaal weg in het hoekje van de sofa. „Maar ik ken hem niet! Ik heb hem of iemand anders nooit "iets gedaan." „U brengt hem de grootste schade toe, die u kunt, juist nu", antwoordde Aspe- land, terwijl hij hem medelijdend aankeek. „I ik?" „Zeker, als u zooveel van hem weet DE BESTE /-.Ml voedzaam. zuiver en qverheeriuk vak smaak RECHTSZAKEN abrondissements rechtbank te middelburg. Diefstal In vere'cnlglng. Een 16-jarig dienstmeisje, M. M. de W., en haar 50-jarige stiefmoeder, M. C. de AL, echtgen. van L. de "W., belde te Souburg, hadden zich te verantwoorden wegens diefstal van een groot aantal voorwerpen als vloerkleeden, matten, kus sens, koppen en schotels, eierdoppen enz. uit het huis van een buurman, die tijdelijk afwezig was. Van de twee verdachten was alleen het meisje verschenen en zij verklaarde, dat het plan om bij den buurman to gaan stelen van haar stiefmoe der en haarzelf was uitgegaan. Om in het huis, dat dichtgespijkerd was, binnen te komen, had den ze eerst verschillende planken weggebroken. Daarna hadden ze geleidelijk de goederen naar hun eigen woning overgebracht. De officier van justitie eischte tegen het meisje een tuchtschoolstraf voor den tijd van een maand en tegen -haar stiefmoeder drie weken gevan genisstraf. De raadsman van de eerste verdachte, mr. W. H. Vermaas, drong er in zijn pleidooi op aan, dat er op het meisje na het verlaten der tuchtschool toezicht zou worden gehouden, daar zij anders geheel van het rechte pad geraakt. Uitspraak Donderdag 16 October, Diefstal van een fiets. Den 41-jarïgen landarbeider A. K., te Hein- kenszand, thans gedetineerd, werd ten laste ge legd een fiets te hebben, gestolen. Op zekeren avc-nd had verdachte zich naar een café begeven. Verschillende fietsen stonden daar onbeheerd buiten en ook in eén schuur bevonden zich er enkelen. Eén van deze laatstgenoemde rijwielen nam K. weg en reed er op naar huis, waar hij er verschillende voorwerpen afhaalde en er een an der stuur op zette. Op het veranderde rijwiel ging verd. naar Middelburg, waar hij het voor 40.verkocht aan iemand, die nog geld van hem moest ontvangen. De officier van justitie' vorderde tegen K.. die reeds verschillende malen eerder veroordeeld is geworden, een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden. De verdediger, mr. W. H. Vermaas, bepleitte clementie. Uiaspraak Donderdag 16 October. Hooger beroep. J. op 'tcH., 27 jaar, fruitkweeker te Kapelle was in hooger beroep gekomen tegen het von nis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hu wegens overtreding der jachtwet veroordeeld was tot een geldboete van 10.sub. 10 dagen hechtenis. Op 19 Januari 1.1. had een jachtop ziener verdachte aangehouden en op hem eenige stukken opgerold ijzerdraad gev.onden, welk ma teriaal hetzelfde bleek te zijn als dat, waarvan eenige wildstrikken gevonden waren in dezelfde boomgaard, waar verd. door den jachtopziener •aangehouden werd. Verd. beweerde, niets met de strikken te ma ken te hebben en het op hem gevonden ijzer- draad droeg hij altijd bij zich, omdat hü dat bij zijn werk gebruiken moet. De eisch luidde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. M. Vlaming, vroeg ont slag van rechtsvei-volging. Uitspraak Donderdag 16 October. H. J. C., 55 jaar, slager en veehandelaar te Sluiskil was wegens overtreding van het Voedsel- voorzieningsbesluit en het slachtverbod, daar hü een varken van 110 kg. heeft voorhanden gehad' en dit geslacht heeft, bü vonnis van den kan tonrechter te Terneuzen ontslagen -van rechts vervolging ten aanzien van het erste feit en schuldig verklaard zonder toepassing van straf vopr het tweede feit. De Ambtenaar van het O. M. was tegen dit vonnis* in hooger beroep geko men. De officier van justitie eischte ten aanzien van het eerste feit bevestiging van het vonnis van den kantonrechter en ten aanzien van" het tweede veroordeeling tot een geldboete van 200.— sub. 6 maanden hechtenis. Uiaspraak Donderdag 16 October. ROEKELOOZE CHAUFFEUR UIT HAAMSTEDE VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF. Het Haagsche gerechtshof behandelde gistermiddag in hooger beroep de zaak tegen den vrachtautobestuurder H. J. F., die door de Middelburgsche rechtbank we gens dood door schuld tot 5 maanden ge vangenisstraf was veroordeeld. Verdachte had te Haamstede Zon dagmiddag 14 Juli jl. een aantal arbeiders, ^op him herhaald aandringen, laten mee rijden op zijn vrachtwagen, doch had toen op den dijk volgens getuigenverklaringen, een bocht met veel te groote snelheid ge nomen. Op een noodlottig oogenblik kan telde de auto van den dijk, waarbij een van de inzittenden werd gedood. Verdachte had zich er op beroepen, dat het stuur van zijn wagen niet behoorlijk werkte en dat hij onverwacht voor een tegenligger had moeten uitwijken. Getuigen betwistten dit echter en ver klaarden, dat verdachte ontstemd waé ge weest over eenige dezer arbeiders, die den ochtend tevoren den laadbak na het af laden van plaggen niet voldoende schoon hadden achtergelaten, en voorts, dat wel 5 autobussen in dézelfde richting hadden gereden, doch dat er geen enkele tegen ligger was geweest. De procureur-generaal achtte de opge legde straf te gering en eischte verhooging tot 9 maanden. Uitspraak 20 October. dóodeli.jke val van een vrachtauto. De 19-jarige M. K. te Vaassen 'is, terwijl hij achterop een vrachtauto meereed, ach terover van het voertuig gevallen, Hij was vrijwel op slag dood. te vertellen!" lachte de detective. „Maar hebben we dan nog meer Hij wierp een blik op de straat. Daar stopten nog twee auto's en op het trottoir waren uniformen te zien. Tegelijkertijd merkte Wallion op: „Dez^ moord is door een meester van de misdaad begaan, beste Aspeland. Je hebt nu spoedig een dozijn mannen hier. Neem er nog een dozgn bij, telefoneer naar tweehonderd van je scherpste men- schen den moordenaar krijg je toch niet!" Aspeland schoof zijn hoed dieper in zijn nek en maakte een gebaar, alsof hij zijn gansche 'hart in zijn beide handen wilde nemen. Hij kende Maurice WaUion en werd dientengevolge niet boos. Wanneer Wallion sprak, dan was het een van de grootste experts van Europa, die zijn oor deel te kennen gaf. Aspeland antwoordde dus slechts: „Misschien hebt u gelijk, misschien ook niet. Ik geloof, dat we dezen knaap toch wel klein zullen krijgen." Wallion keek naar de overzijde van de- straat. [(Wordt vervolgd-X' BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Geslaagd aan de Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen geneeskunde de heer J. P. Vette te Yerseke. De heer J. Minn aard, viroeger veldwachter te Veere is benoemd tot wachtmeester der mare chaussee met standplaats te Middelburg, tijdelijk» echter te Veere. Tot ïid van het NederlandscK Instituut vart accountants is benoemd de lieer G, R. d, .Veen, te Rotterdam, vroeger te Middelburg. MARKTBERICHTEN MIDDELBURG. 6 October. Groentenveiling Veld sla j 512; Spinazie en Postelein 9—12; Augur ken 327; Wagenaarsboonen 12; Stoksnijboo- nen 1216, Sfolcprincessenboonen f 23: Stamprincesseboonen 16; Spruiten 12 26; Koolrapen 2; Wijnpeen f 35; Andijvie 56.50; Savoye- en Roode kool 2,801 3.50; Boerekool S. 5; Witte kool f. 2; Prei f 8 alles per 100 kg. Peen f 6:' Rapen en Rammenas 14f Radijs f 1—3; Selderie 34-6, alles per 100 bos; Bloem kool 7—15; Kropsla 1—2; Knolselderie t 4.5Q 8, alles per 100 sfuks. Peterselie 1—13 c, per chip, VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND. GOES, 6 October. Andijvie 6.50; Spekboonen 12.80 16; Dubb. Princesseboonen 12.8016; Roode kool 3,50, Spinazie 12, Stoofsla 5; Breekpeen 3.406. Alles per 100 kg. Rammenas 56, Wortelen 6. Per 100 bos. Bloemkool 4.5015. Kropsla 2,503. Per 100 stuks. Blauwe druiven 3645. Tomatea 8.5016, Per 100 kg. Meloenen 825 per J0Q stuks. RADIOPROGRAMMA woensdag 8 october 1941. HILVEBSCM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Eer. 8.15 Gewüde mu ziek (gr.pl.). 8.30 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Puszta Ernö en zijn orkest 12.00 Orgelconcert. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- ea econ. ber. 1.00 Gram. 1.45 Zang met piano. 2.15 Sylvesre trio. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Kinder-» koor, met piano en gram.' ca. 3,52 Gram. 4,00 Bijbel!. 4,20 Voor de jeugd. 5,00 Gram. 5.15 BNO; Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5,45 Zang met piano. 6,15 Volksgezondheid, cau serie. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7,00 Actueel halfuurtje. 7,30 Gevarieerd progr. 8,15 Volkszang met piano. 8,45 Gram. 9.00 Ramblers, 9,30 Gram, 10.00 BNO: ber. 10,15—12,00 Gram, HILVERSUM p. 301,5 M. 6,45—8,00 Zie Hilversum I. 8,00 BNO; bef. 8,15 Gram. 10.00 Morgenw. 10,15 Eigen opnamen. 10,40 Voordr. 11,00 Zang met piano en gram. 11,30 Gram. 12,00 Ensemble Jack der Kinderen en so list. 12.45 BNO. Nieuws- en econ. ber. 1.00 Otto Hendriks en ork., en gram. 2,15 Voordr. 2,30. Eerste acte van „Die Walkiire" (e.o.). 4,00 Gram. 5,00 Causerie. 6,15 B.N.O: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Klaas van Beeck en ork. 6,00 Gram* 6.15 John Kristel en ork. 7,00 Actueel halfuurtje* 7,30 Piano. 7,45 In en om de N.S.B.. 8,00 Gram. 8.15 Stedelük ork. van Maastricht en solist. 9.00 Causerie: Ned. kunstenaars aan den Beneden- Rün en in Keulen. 9,15 Stedelük ork. van Maastricht. 9,45 Gram. 10,00 BNO; ber, 10,15—- 10,20 Avondwüding. DE TELEFOONGIDSEN. Naar wordt gemeld zal de Naamlijst voor den interlocalen telefoondienst en zullen de plaatselijke telefoongidsen in verband met de papierschaarschte van 1 Januari 1942 af slechts éénmaal per jaar verschijnen. Om< streeks Juli zal een supplement verschijnen. ADVERTENTIEN Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje JAN. J. BOOM. M. BOOM—HAAZE. TINT. SUUSJE. Vlissingen, 6 October 1941. Glacisstraat 148. Tijdelijk Buitenschool Oostkapelle. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden 1 October op mijn 75sten verjaar dag, mijn hartelijken dank. J. VAN WINGEN—MOL, Kapelle. Betrouwbaar en zachtwerkend laxeermiddel Doosjes van 15 en 50 tabletten, drogisterij Korte Noordstraat 44/46 Middelburg, Gevraagd op Handelskantoor Vereischtengoed handschrift en accuraat. Brieven no. 1541, bur. van dit blad, Middelburg. Provinciale publicatie van het departement van landbouw en visscherij. PRIJZEN STBOOVLAS. Het Rüksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd brengt ter kennis van belangheb benden, dat de prijs van gerepeld stroovlas van oogst 1941 voor goe de middenkwaliteit onveranderd op 12 cent per k.g. blüft vastgesteld. De levering dient evenwel te ge schieden op de gebruikelüke le veringsplaats. waarvoor den ont vanger li cent per kg. in rekening mag worden gebracht. De contröle op den prijs zal we derom door de landbouw-crisis- organisatles worden uitgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3