Uw Ouders De splitsing van het Zuidelijk district van den N.y.B. STOOMWASSCHERIJ «ZEELAND» VERUUIS ItKfcN 2 van Zaterdagavond 19.45 tot Zondagochtend 7.2S van Zondagavond 19.43 tot Maandagochtend 7.25 De maan komt Zondag te 7.32 uur op en gaat te 19.56 uur onder (N.M.) Maan dag resp. te 8.50 uur en 20.25 uur. UIT DE PROVINCIE AANMELDINGSPLICHT VOOR DUITSCHERS. Op grond van een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied moeten alle Duitsche staatsburgers, die in het bezette Neder- landsche gebied wonen of verblijf houden, zich tusschen 1 en 15 October 1941 mel den bij den voor hun woon- of verblijf plaats aangewezen Polizei-offizier by den Beauftragte van den Rijkscommissaris. Alle hoofden van gezinnen zijn, ongeacht hun eigen nationaliteit, verplicht voor een goede aanmelding van alle zich in hun wo ning bevindende Duitsche staatsburgers zorg te dragen. Bovendien moeten de Duitsche staats burgers bij verhuizing of bij verandering van woon- of verblijfplaats hiervaii binnen 7 dagen bericht geven aan den Polizei-offi- zier bij den plaatselijken Beauftragte van den Rijkscommissaris. Als het verblijf in het bezette Nederlandsche gebied niet lan ger dan 6 weken duurt, is het niet noodig hiervan melding te maken. De Nederlandsche voorschriften over de aan- en afmelding bigven hierdoor onver minderd van kracht. Als hulp-aanmeldingsbureaux voor de provincie Zeeland zgn aangewezen 1. Polizei-offizier in Middelburg, Dam 6, voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. 2. Buitendienst van den Polizei-offizier in Zierikzee, Havenplein 319 voor Schou wen en Duivejand, Tholen en St. Philips- land. 3. Buitendienst van den Polizei-offizier in Terneuzen, Burgemeester Geillstraat 4 voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Identiteitspapieren moeten bij de aan meldingen worden meegebracht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Gedurende de week van 7 tot en met 13 September 1941 kwamen in de provincie Zeeland gevallen van roodvonk voor en wel twee in Krabbendgke en ee_ i Rilland- Bath en te Vlissïngcn. ZUID-BEVELAND GOED AFGELOOPEN. KRUININGEN. Toen dezer dagen de landbouwer A» B. alhier met eenige hel pers een klamp met gerst zette, viel deze klamp op een gegeven oogenblik om, waar door A. B. onder de gerstschooven bedol ven werd. Gelukkig kozen de helpers di rect de juiste plaats om B. te ontzetten, waardoor het niet lang duurde of B. werd uit zijn benarde positie bevrijd. Het bleek dat hij ongedeerd was, doch berïauwde oogenblikken had beleefd. HEDENAVOND CONCERT. YERSEKE. Het muziekgezelschap „Mo zart" zal hedenavond bij gunstig weer een concert geven op de muziektent. Dit is het laaatste concert Van dit seizoen. Met mede werking van het Jeugdkoor „Excelsior" zul len 2 kleppermarschen worden uitgevoerd. DE KRABBENVANGST. YERSEKE. De krabbenvangst is thans zoo goed als ten einde. De vangsten die nog worden gemaakt zijn niet meer van dien aard dat een behoorlijk daggeld kan worden verdiend. Over het geheel genomen kan echter wor den gezegd dat dit seizoen voor de krab- benvisschers zeer goed is geweest. ZEEUWSCH-VLAANDEREN DULO SPEURT EEN RIJWIELDIEF OP De heer L. te Breskens leed aangifte bij de politie dat zijn rijwiel op Zondag 14 September werd ontvreemd. Op Donderdag j.l. were, het frame van het rijw'-1 aan den kant van de Baarzand- sche kreek gevonden. De rijksspeurhond- geleider de heer J. Hoogstraat? te Re- tranchement, toog -.r met z'n hond Dulo heen en na t,en kwartier zoeken werd de schuldige opgespoord. W rlijk een mooi staaltje speurkunst, daar bleek, volgens de bekentenis van den dader, dat het frame er reeds Zondag gedeponeerd werd. OPENBARE VERKOOPING. SCHOONDIJKE. Donderdag werd ten verzoeke van de kinderen Ocké publiek verkocht een winkelhuis aan den Achter weg, ten overstaan van-notaris Peereboom te Groede. Kooper werd W. de Bue te Oost burg voor 3210. OPBRENGST T.B.C.-BESTRIJDING. IJZENDIJKE. De bruto opbrengst van de t.b.c.-collecte bedroeg alhier 74. HOOFDPLAAT. Ten bate van de t.b.c.- bestrijding werd alhier ingezameld 31.30. hebben hun huwelijk ook aan gekondigd in DIT familieblad. Zet de traditie voort en plaatst U ook een advertentie! BURGERLIJKE STAND GOES. Ondertrouwd: Nicolaas de Pree, Jm. 17 J. en Cornelia Loulssa Bal, jd. 19 j. te Hoede- kenskerke. YERSEKE. Ondertrouwd: Pieter Jan Dominl- cus. 43 j. jm. te Rilland-Batk en Jacomina de Rijke, 29 j. jd. Geboren: Jannetje, d. v. Willem van der Endt en Dirkje Cornelia de Koeijer; Jacobus Pieter, z. v. Janus Pieter Tolhoek en Cornelia Adriana Duynkerke. KRUININGEN. Geboren: Pieternella Johanna, dochter van Pieter Hoogstraate en Dingena van Hou te. DE VERDUISTERING. Lichtdat aan de acht er zijde van uw woning zichtbaar is, ia even gevaarlijk als dat, wat uit onvol doend afgeschermde ramen in den voorgevel van uw woning schijnt. Controleert uw woning ook aan den achterkant en helpt, uw buren eer Nalatigheid herstellen door hen te waarschuwen als er licht zicht baar is. Wie binnen zit, bemerkt zijn fout :iietm Een vriendelijke waarschuwing kan een proces-verbaal voorkomen. Wij staan allen voor dezelfde moei lijkheden. Waarom zouden we dan elkaar niet helper Lijstencollecten van-W.H.N. op 3 en 4 October a.s. De werkzaamheden, welke „Winterhulp Nederland" vorig jaar is begonnen, zullen a.s. seizoen zoo mogelijk op nog breeder „chaal worden voortgezet. Immers de prac- tijk heeft bewezen, dat een groote groep Nederlanders in de wintermaanden der mate kommert, dat hulp een dringende noodzaak is. Gelukkig zijn er ook landgenooten, die helpen kunnen en willen, zoodat bij velen de nood eenigszins gelenigd kan worden. Het hierin schuilende bewustzijn van on derlinge verbondenheid moet zoozeer toe nemen, dat het motto van Winterhulp „voor het volk, door het volk" werkelijk heid wordt. Laten daarom diegenen, die zich nog in een zekeren materieelen welstand mogen verheugen, aan hun in kommer levende landgenooten denken, wanneer hun op 3 en 4 October a.s. de lijst voor de eerste col lecte van Winterhulp wordt aangeboden. De winter zal door de omstandigheden harder zijn dan ooit te voren en er zal dus ook veel meer geld noodig zijn, Nederlanders, kent uw naastenplicht, geeft gul. DE RADIOREPORTAGES VAN DEN NEDERLANDSCHEN OMROEP. NIEUWE SERIES- UITZENDINGEN VOOR 1941/1942. De persdienst vafi den Nederlandschen omroep schrijft ons: Tot een van de belangrijkste afdeelingen van den Tederlandschen omroep behoort de afdeeling reportage, de afdeeling, die het nieuws in ooggetuigeverslagvorm in onze huiskamer brengt. De radiö-reportage-afdeeling van den Ne derlandschen omroep is er op uit, het voor land van den nieuwen tgd te verkennen en kondigt daartoe een aantal series uitzen dingen aan, waarin de vele boeiende kanten van den nieuwen tijd in al hun verschei denheid tot uitdrukking zullen komen. Uit de nieuwe rubrieken doen we een greep, b.v. „de glorie van het ambacht' welke serie beoogt den luisteraars weer begrip bij te brengen voor het ambacht. Onder den titel: „Wij bouwen eèn huls" zal in reportagevorm voor den microfoton worden uiteengezet, hoe een huiè wordt gebouwd. Men zal kennis maken met alle ambachtslieden, die hieraan medewerken en belangrgke dingen over het vak ver nemen. Als apotheose komt _dan het fefest van de voltooiing van het "bouwwerk. In een andere serie, getiteld „wording" zal worden uiteengezet, hoe een boek, .mu ziekstuk, tooneelstuk, opera, operette, film, ballet en andere vormen van het scheppend vermogen van een volk tot stand komen. Een rubriek „plannen worden daden" zal voorts trachten het volk dichter tot zijn overheid te brengen, door aan te toonen, dat de overheid het volk niet alleen zijn plichten oplegt, doch ook zijn rechten geeft. Met andere woorden: dat die over heid er is vóór het volk. Daartoe zullen de reporters op departementen en andere in stellingen met den microfoon rondgaan. In de nieuwe serie „het lied van den arbeid" een maandelijksche uitzending van 30 minuten zullen die vormen van arbeid naar voren worden gebracht, die karakteristiek zijn voor een bepaalde streek of provincie, zooals zij gegroeid zijn als een uiting van bet volkskarakter. Tevens beoogen deze uitzendingen eerbied aan te kweeken voor elkanders arbeid. Op weer geheel ander gebied zal men verder de bekende reportagewagens van den Nederlandschen omroep aantreffen om namelijk den luisteraars een beeld te ge ven van de opgravingen, die in ons land verricht worden en duiden op onzen ger- maanschen oorsprong. Voorts zal een serie reportages, getiteld: „Nederlands stem van het front", worden verzorgd door den reportagestaf van den Nederlandschen omroep aan het Oostfront, die deel uitmaakt van de propaganda-af- deeling van het vrijwilligers legioen Neder land. Reportages, die met betrekking tot Duitsche films in Berlijn vervaardigd 'zijn, zullen voor den microfoon worden gebracht onder de verzameltitel: „Duitschê filmpro ductie in oorlogstijd". In de rubriek „het gordijn gaat open" zullen tenslotte deze nieuwe films regel matig besproken worden. In al deze reportages zit dus een sterk opbouwend en constructief element. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Woensdagmiddag wilde de 4-jarige L. Albers, hardloopend de Cederstraat in Haarlem Noord oversteken. Hij struikelde en werci door 'n passeerenden auto overre den. Omstaanders droegen hem een woning binnen, waar een dokter den dood consta teerde. BESLUltEN, BENOEMINGEN ENZ. Met ingang van 1 October a.s. is tot weg werker, havenmeester, grafdelver en klokopwin- der benoemd de heer W. Goetheer te Ellewouts- dijk, die tot dusver deze betrekking tijdelijk waarmyi. IJZENDIJKE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent Pogingen tot sabotage in Bulgarije. Het hoofd van de Bulgaarsche politie heeft gisteren een mededeeling gepubli ceerd, waarin allereerst wordt verklaard, dat in den nacht van 13 op 14 September een vreemd vliegtuig in de nabijheid van Dobritsj in het Zuiden der Dobroedsja eenige parachutes met personen en mate riaal heeft uitgeworpen. Plaatselijke politie en een kleine afdee ling militairen hebben de omgeving afge zet, waar de parachutisten naar beneden waren gesprongen. Na een vuurgevecht werden de parachutisten gedood. Aan Bul gaarsche zijde werd een luitenant van het garnizoen van Dobritsj en het hoofd der politie van het district Dobritsj gedood. Verder werden nog een soldaat, twee po litiebeambten en twee burgers gewond. Het met parachutes omlaag geworpen materiaal bevond zich in pakken van 100 tot 200 kilogram en bestond uit aanzien lijke hoeveelheden springstoffen, helsche machines, machinegeweren, automatische geweren, pistolen, patronen, levensmidde len, kleeding, kleine radiozenders, instruc ties voor daden van sabotage, kaarben, schetsen, Bulgaarsch en vreemd geld, tfer- valschte Bulgaarsche persoonsbewijzen, voorschriften enz. uit de fabrieksmerken en den aard van het materiaal is onom- stootelijk vastgesteld, dat het van Sovjet- afkomst was. Verder wordt in de mededeeling ver klaard, dat de vorige maand aan de kust van de Zwarte Zee eenige personen, die door een duikboot uit Sovjet-Rusland waren aangevoerd, in rubberbooten aan land waren gezet, teneinde daden van sabo. tage te plegen. Daarbij werden wapens en materiaal gevonden, die langs denzelfden weg waren aangevoerd en in aanzien en afkomst gelijk waren, aan die welke met de parachutes omlaag waren geworpen. Uit de verhooren, de gevonden documenten en het materiaal werd vastgesteld, dat al deze personen naar, Bulgarije waren gekomen om daden van sabotage te verrichten, als het vernielen van verkeersmiddelen, het in brand steken van graan en andere voor. raden, brandstichting in' dorpen, het ver oorzaken van onrust onder de bevolking en verstoring van het normale leven van het land Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat de Bulgaarsche regeering onder bemidde ling van het Sovjet-gezantschap de aan dacht der SovjetTregeering op een en ander heeft gevestigd en heeft geprotesteerd. De betrekkingen tusschen Duitschland en Chili. De A.N.P.-correspondent meldt uit Ber lijn. Volgens Amerikaansche berichten zijn 27 in Chili woonachtige Duitschers door de Chileensche autoriteiten in hechtenis ge nomen. In bevoegde Berlijnsche kringen schrijft men dezen maatregel geheel op rekening van de bekende ophitsingscam pagne, die overal ter wereld de Duitschers in discrediet tracht te brengen en ook nu weer de oude, zuiver op economische be trekkingen gebasseerde banden van vriend schap tusschen Duitschland en Chili tracht te vertroebelen. Wij - hebben geïnformeerd naar de be weerde inhechtenisneming van eenige Chi- lenen in Duitschland. Inderdaad, zoo werd ons verzekerd, zijn er hier eenige Chilenen onder verdenking van staatsgevaarlijke handelingen in arrest gesteld. In dezen oorlogstijd moet men dubbel waakzaam zijn en eventueele storende invloeden uit schakelen. Natuurlijk betreurt men hier tot dergelijke maatregelen gedwongen te zijn, doch het staatsbelang eischt nu eenmaal dit optreden, dat overigens, naar men ver trouwt, niet zal afdoen aan de oude vriend, schapsbanden met genoemdèn Zuid-Ameri- kaanschen staat.' Belachelijke Engelsche berichten over luchtaanvallen op Berlijn. De A.N.P.-correspondent meldt uit Ber lijn: De hier ontvangen Engelsche dagbla den van de vorige week geven zulk een ronduit belachelijk verslag van den jóng- sten Engelschen luchtaanval op Berlijn in den nacht van 7 op 8 September j.l. dat men hier graag die bladen huis aan huis zou willen verspreiden als het beste getuigenis van den leugenachtigen aard der Engelsche legerberichten en van de Engelsche zwakte, welke zulke snoeverijen klaarblijkelijk noodig heeft om het zinken de moreel in eigen land hoog te houden. Zou men deze verslagen moeten gelooven, dan hadden 300 Britscks bommenwerpers van het grootste en nieuwste type niets anders gedaan dan maar boven het cen trum van Berlijn rondvliegen van voor middernacht tot het ochtendgloren toe, waar zij op hun gemak de meest waarde volle doelen vernielden, tot dit arme Ber- lijners sidderend van doodsangst uit hun kelders kwamen gekropen. „Alle Duitsche bommen op Leningrad zullen wij op Berlijn vergelden", heet het ergens in deze Engelsche kranten. Hier echter kan men in feite vaststellen, dat deze Engelsche hylp aan de Sovjets van hetzelfde gehalte of nog minder is dan de Engelsche „hulp" aan Nederland in Mei 1940. Dat men vyn Engelsche zijde na twee jaar oorlog slechts tot zulke zwakke po gingen in staat is, kan alleen maar (ïuiden op den deplorabelen toestand, waarin Albion zelf is geraakt. DREIGENDE HONGERSNOOD IN SYRIË. Uit Vlchy meldt het D.N.B.: Volgens te Vichy ontvangen berichten bestaat er in Syrië gevaar voor een hongersnood, nu de bezettingsautoriteiten alle graanvoorraden in beslag genomen hebben om hun eigen behoeften te dekken. Als gevolg van de schaarschte aan levensmiddelen in den vrijen handel is de sluikhandel een plaag voor het geheele land geworden. De prij zen stijgen snel. Reeds zijn betoogingen gehouden, welke op vel^ plaatsen ontaard den in daden van geweld. ITALLAANSCH SCHIP AAN ENGELSCHE KOOPVAARDIJVLOOT TOEGEVOEGD. Het 8000 ton groote Italiaansche stoom schip „Leme" dat op bevel van Roosevelt in beslag was genomen, zal naar het I agentschap Stefani meldt, 'aan de Engel sche koopvaardijvloot worden toegevoegd. En de gevolgen voor Zeeland. Ongetwijfeld zullen velen zich bij het lezen van de sportberichten in de afgeloo- pen week hebben afgevraagd, waarom nu plotseling de ingrijpende wijziging in het Zuidelijke district noodig is geworden? Wie zijn oor te luisteren heeft gelegd, heeft reeds menig commentaar kunnen hooren. We dienen hierbij echter geens zins uit het oog te verliezen, dat in de meeste gevallen plaatselijke voor- en na- deelen worden afgewogen. De oorzaak van dezen maatregel is de fusie van 1940. Door de geweldige uitbreiding van het aantal clubs is de promotiekans'uiterst klein geworden. Immers indien de gewone competitie zou worden gehandhaafd, zou voor 1 plaats in de eerste klasse in aanmerking komen die vereeniging welke 'de eerste plaats be reikt in de promotiecompetitie tusschen 6 clubs, te weten, nummer laatst van de le klasse en de nummers 1 van de 5 twee de klassen. We zullen hier dan nog maar niet spreken van de mogelijkheid, die werd geopperd om de eerste klasse weer terug te brengen op 10 clubs. Hier komt nog .by, dat door het instellen van het ge sloten seizoen by de minste stagnatie het spelen van deze uitgebreide promotie- wedstrgden op ernstige, zoo niet onover- komeiyke, moeiiykheden zou stuiten. De thans doorgevoerde splitsing is o.L dan ook de eenig mogelgke, zij het dan niet ideale, oplossing. Door deze splitsing zullen de beide Zuidelijke districten, even als alle andere, volgens het pyramidesy- steem worden ingedeeld. Dit systeem be helst, dat een district bestaat uit 1 eerste- klasse, 2 tweede klassen, 4 derde klassen en 8 vierde klassen, met natuurlijk hier en daar een kleine wijziging, waar zulks noodzakelgk is. We denken hierbij vooral aan het gemis van een vierde klasse in Zeeland. Deze regeling geeft vele voordeelen, maar zal ongetwyfeld ook vele tegenstan ders tellen en we vermoeden dat de laat- sten vooral in de rijen der eerste klassers gezocht zullen moeten worden. Voor de tweede klassers is het echter een buiten kansje, zooals wel nooit meer zal voor komen. Voor de derde en vierde klasse is het echter weer minder prettfg. Hieruit zou dus moeten volgen dat voor de Zeeuwsche clubs de situatie is verbe terd met uitzondering van de derde klas sers. Dit vreesden wy ook en om die reden hebben we gewacht met op een en ander in te gaan tot de officieele promotie-de gradatieregeling bekend zou worden ge maakt. Deze is thans gepubliceerd en daaruit bleek dat inderdaad voorloopig met de Se klassen in Zeeland geen reke ning zal worden gehouden by den opbouw van het pyramide-systeem. Deze opbouw zal in zgn geheel ge schieden binnen 2 seizoenen. Zeeland valt hier dus buiten. Wat is nu het gevolg van dit besluit voor geheel Zeeland? Zooals bekend gaan de nummers 1 van de 5 zuideiyke 2e klassen automatisch over naar een der twee nieuw te vormen eerste klassen, terwyi de nummers 2 van de twee de klassen met nummer laatst van de eerste klasse (totaal dus 6 clubs) spelen in twee groepen van 3, waarby de twee eerstgeplaatsten van iedere groep promo- veeren naar de eerste klasse. Van de num mers 1 en 2 van de tweede klassen gaan dus in ieder geval alle nummers 1 èn min stens 3 nummers 2 over naar de eerste klasse. Dit aantal van 8 nieuwe le klassers kan zelfs tot 9 stijgen, indien de degrada tiekandidaat bg een van de beide groepen onderaan zou eindigen, waarvoor zij in- tusschen niet bang behoeft te zgn. Praktisch wordt dus een geheel nieuwe eerste klasse bijgevoegd, be staande uit minstens 8 tweede klas sers. Deze worden dan natuuriyk dlstrlctsge- wgs verdeeld over de beide eerste klassen. We krygen dus twee eerste klassen van ieder 10 clubs, ieder bestaande uit 6 oude eerste klasclubs en 4 tweede klas clubs, waarby wg dan aannemen dat de degrada- tiecandidaat zich weet te handhaven. Na" tuurlgk kan dit wel eens een klein ver schil met zich brengen, doch waarschgn- lgk is dit niet. Voor de eerste klassers beteekent dit dus minder sterken tegenstand met alle gevolgen van dien. Uit onze^ Zeeuwsche klasse gaat dus in ieder geval over nummer 1 terwijl nummer 2 aan de promotiewedstrgden kan deel nemen. Een kans <^je wel met beide handen zal worden aangegrepen. Het gevolg hier van echter is ook, dat het volgend seizoen de 5 tweede klassen weer worden terug gebracht op 4 tweede klassen. Hierin nu schuilt o.i. een groot voordeel voor de Zeeuwsche clubs. Dit seizoen is reeds een drietal Bra- bantsche clubs uit deze afdeeling verdwe nen t.w. Baronie, Hero en T.S.C. en we vreesden reeds, dat het eind van het lied zou worden: een Zeeuwsche tweede klasse afdeeling zonder eenig contact met Brabant. Door de splitsing is dit gevaar thans afgewend. Wij zullen integendeel weer meer contact verkrijgen met Brabant, hetgeen ongetwijfeld het Zeeuwsche spelpeil ten goede zal komen, hetgeen intusschen ook hard noodig is. Voor de derde klassers in Zeeland is aé regeling aldus: nummer laatst van de zgn. Zeeuwsche tweede klasse speelt met de kampioenen van de 3e klassen M (\Vest Brabant), N (Walcheren) en 0( Z. Vlaan deren) om 1 plaats in de 2e klasse. We zien dus hier tevens een mooi voorbeeld hoe de situatie dan zal worden. De uit 9 clubs bestaande 2e klasse ver liest den kampioen, die overgaat naar de eerste klasse, terwgl nummer 2 een groote kans maakt op promotie. In dit geval zouden 7 clubs overblijven, welk aantal tot 10 moet worden opgevoerd. Dit kan geschieden door 2 clubs over te hevelen uit een Brabantsche klasse evenals de winnaar van de promotie competitie uit Zeeland. Deze laatste kan dus ook een West-Brabantsche ploeg zgn. We zien dus dat een toename van Bra bantsche clubs zeker is. In het gunstigste geval kan het zelfs, dat het volgend sei zoen 4 Brabantsche tweedeklassers in deze afdeeling worden bggevoegd. Doordat in Zeeland geen vierde klasse bestaat is van degradatie van de derde klassers geen sprake, alhoewel de N.V.B. zich het recht heeft voorbehouden om num mer laatst van de laagste klasse (in Zee land dus de 3e) het volgend seizoen niet meer aan de competitie te laten deelnemen.- Voor de 3e klassers Is dit ,het eenige nadeel aan de nieuwe regeling verbonden. Men ziet dos, dat de uitvoering van dezen maatregel vc or Zeeland veel meer goeds dan kwaads met zich brengt. Uit een oogpunt van algemeen belang heeft het besluit vele nadeelen, doch uit Zeeuwsch oogpunt bezien kunnen we niet anders dan het toe juichen. SPORT NIEUWE CLUBNAMEN IN DEN N.V.B. Naar wg van den secretaris van den Nederlandschen Voetbalbond vernemen zgn de volgende naamsveranderingen van ver- eenigingen uitkomend in de competitie van den Nederlandschen Voetbalbond door gevoerd: Juliana wordt Spekholzerheide; P. W. te Enschede wordt EiF.H.C.; Wilhelmina te Den Bosch wordt: „de Kanaries"; Wilhel mina te Weert wordt: Weert 1908. WEDSTRIJDPROGRAMMA N.V.B. Het programma voor morgen luidt: 2o klasse E: DoskoGoes; AllianceR.C.S; VlissingenR.B.C.Middelburg—Breskens. 3e klasse N: Goes IIE.M.M.De Zeeuwen H -Middelburg II; WalcherenZeelandia. DE WEDSTRIJDEN VAN DE SS-UND POLIZEISPORTGEMEINSCHAFT N1EDERLANDE. Gistermorgen werd een aanvang gemaakt met de atletiekwedstrijden van de SS-und Polizei- sportgemeinschaft Niederlande in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Een uitgebreid programma met ruim 900 deel nemers stelde liooge eisclien aan de wedstrijd leiding. De verschillende nummers werden Stipt op tijd afgewerkt. Deze eerste ochtend bracht uitsluitend voor wedstrijden op de nummers kogelstooten 110 m horden, handgranaatwerpen. 100 m sprint, vèr- springen en 1500 m loop. Op den voorgrond tra den de verrichtingen der kogelstooters Hans Wöllke met 15,17 m en Trippe met 15,31 m. Op de 100 m startte onze landgenoot, de SS- bewerber T. Osendarp. Hij noteerde evenwel niet den besten tijd 11,1 sec. De SS-sturmmann Koch liep de 100 m In rond 11 sec. Op de 110 m horden maakte Leithner een fraaien ttjd met 15,5 sec.. Bij het vèrsprlngen maakte Wehrhahn met 6.38 m den besten sprong. Bij het handgranaatwerpen wierpen vier athleten meer dan 60 m ver, w.o. Theilen 61,60 m wierp en Götz 61.58 m. Op de 1500 m werden eveneens snelle tijden genoteerd, o.a. 4 min. 20 sec. AGENDA VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN Sept. 22 Waarde. Hnls met erf en bouwland. Herberg Mej. Kloet. 14 nar. Notaris Van Dissel. (Zie adv. P.Z.C. 13 Sept.) 18 Waterlandkerkje. Huls met werkplaats. Café „In den Koning". 7.30 uur. Not. Mijs (bij instel). 25 Waterlandkerkje. Huis met werkplaats. Café „In den Koning". 7.30 uur. Not. Mijs (bij toewijzing). Axel. Hofstede (5 kóóp en). Hotel „Het Gul den Vlies". 14 uur. Not Fanoy. TELEFOON 637 MIDDELBURG Het adres voor beter werk MARKTBERICriTEN Velllngsvereeniglng „Kapelle—Biezellnge en Omgeving". KAPELLE, 19 September. Cox Oranje P., El lison Oranje en James Grieve 20—50. Transp. de cr.. Présent van Engeland, Princ, Nobles, Manks Ooolin, Glorie van Holland, Notarisappel, Ster appels 15—35, The Queen, Grooth. van Baden, Cox Pomona, Lemoenopels, Oranjerein. enDu'ob. Bellefleur 12—30, Jac. Lebel, Bismarck, Keswick, Braml. S., Lanes Pr. Alb, Paradijsappels, Gul deling, Lord Suffield en Ganzebout 12—20, Bou- wenaren, Warnersking. Peterselie-appels. Clasie- appels, Lmdenappels, Tuinzoet, Zoete ribb., Zoe te appels en Diverse appels 10—17. Bonne Ld'A., Seign. d'Esp., Spaansche wijnperen, Triump. •deV en Beurré Hardie 15^-45, Beurré d'Aman- tis, Beurré Diel, Beurré Durandeau, Conférence, William Duch., Souv. de Congres, Marg. Maril- lat en Fransche wijnperen 10—35, Beurré de Mé- rode, Beurré Lebrun, Beurré Beukers. Maagde peren, Bon Ch. W., Eva. Balter. Hert. Elza, Duifjesperen, Scharlakenperen, Peren z. zaad,- Eubb. Berg., Witte br. peren en Diamantperen 10—22, Kroetpercn en Zoete kroetappels 5, zure kroetappels S, Sterappels val en Goudrein. val 12. Valappels 10. Monarch en Jefferson 1235, Reine Victoria, Roode Eicrpruim en Gele Eier- pruim 1227, Coés Golden drop en Emma Lepp. 35, Burbank, Catalonië, Zoete kwetsen, Abri- koospruimen en Reine Claude Violet 12—27, Bramen 3945, Frambozen 50 Druiven 38—50, Tomaten 316. Augurken 17, Trospr. b. 21, Dubb. pr. b. 9j»5, Spjnazio 9—12, Andijvie 7. Roode kool en SHvoye kool 3.50, Witte kool 1.60 —2, Komkommers 2—5, Bloemkool 9—12, Meloe nen 20. Perziken 2.50—8. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 19 Sept Augurken 21-27, stoksnllboonen 12, stokprincesseboonen 16-21, dubb. princesseboo- nen 12-15, spekboonen 15, groene boonen 8.80-11, roode kool 2.60-3.50, savoye kool 3.50, witte kool 2, tomaten 8-16, koolrapen 2. breekpeen 2.70-6, alles per 100 kg. Rammenas 5.50-7, radijs 4.50, seldery 4.50-5.50 wortelen 5, alles per 100' bos. Bloemkool 5-12, komkommers 1-5.50, alles per 100 stuks. Blauwe druiven 33-50, bramen 45-50, per 100 kg, Mgloenen 13-36 per 100 stuks. Coöp. VeilIngsvereeniging „Walcheren", MIDDELBURG. 19 September. Groentenvel- ling. Spinazie 9—12, Postelein 12, Wagenaars- boonen en Stamsnüboonen 11, StoksniJboonen 15, Stamsnijboonen 11, Stokprincessenboonen 21, Stamprincessenboonen 12—15, Spruiten 24—38. Koolrapen 2, Andijvie 5—7, Rabarber 2. Uien 3.50, Kroten 34, Savoye en Roode kool 2.50 3.50, Boerenkool 5—7, Witte kool 2, Prei 7, alles per 100 kg; Peen 5. Rapen 6r-12. Radijs 2—5. Rammenas 2—7, alles per 100 bos: Bloemkool 712, Kropsla 3, Knolselderie 26, alles per 100 stuks; Peterselie 1—15 et. per chip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3