Middelburg Vlissingen Goes Verrassende resultaten fl. 410.00 N.V. BOÜWKAS „ROHYP" STADSNIEUWS. MIDDELBURG SCHE REDDINGSBRIGADE EN ZWEMVEIi- EENIGING LUCTOR ET EMERGO. Het zwemseizoen 1941 is byna ten einde en er kan nu worden vastgesteld dat „Luc- tor" ondanks tegenwerking van Pluvius en Aeolus, een goede balans kan opmaken. De opkomst was groot en. ook de animo waar mede geoefend werd onder leiding van de dames L. Bosschaart, D. Simonse, Poer- stamper, S. Wolf en de heeren C. Cor- stanje, G. Erjkelenboom, en J. de Pagter. Het geheel stond onder leiding van den heer A. 'C. Julianus, 'den hoofdleider. De leiding van den medischen cursus berust bij arts C. P. Frumau, die met arts A. C. H. de Nooijer de medische keuring ver richtte. Gedurende Juli en Augustus zijn in ons land, voor zoover bekend 107 menschen van een verdrinkingsdood gered. Het is dan ook zeker verheugend, dat ook in Middelburg zooveel belangstelling bestaat voor het reddingswerk. De volgende diploma's kunnen worden behaald: Voorbereidend diploma (alleen voor candidaten van 14 tot 16 jaar)diplo ma A. diploma B (alleen voor houders van diploma A); diploma C (alleen voor houders van diploma B) en een kust wachtdiploma (alleen voor houders van diploma B). De examens werden een groot succes voor leidsters, leiders en candidaten, daar allen slaagden. Voor het voorbereidend diploma slaag den de jonge dames: A. Blokpoel, F. Flier- man, en L. van Langeraad en de jonge heer A. J. Venteville. Voor diploma A (practisch gedeelte) de dames L. Barendse, A. Bimmel, S. v. d. Ende en S. Petiet en de heeren: C. Dinge- manse, C. de Kugper en J. Lefèvre. Apart zij hier vermeld, dat de heeren M. C. Boot, B. J. Kouw en J. L. Steketee dit diploma behaalden in het zware politieuniform. Vooral voor agenten van politie is het bezit van het diploma en de daarvoor noo- dige kermis van groote beteekenis. Voor diploma B. slaagde mej. L. Joosse voor het practisch gedeelte terwijl aan den heer J. 'Reijnders, die dit odk deed het diploma kon worden uitgereikt omdat hij den vorigen winter reeds voor het medische gedeelte is geslaagd. Voor diploma C, prac tisch gedeelte, slaagde de heer P. A. Bouwense. Daar een diploma slechts voor drie jaar geldt hebben de volgende personen weder examen gedaan en wel de heer A. W. Zan- dce voor A, de dames L. Bosschaart, D. Simonse. Poerstamper en S. Wolf en de heer G. Eijkelenboom voor B. En dit alles met goed succes, zoodat zij weer voor drie jaar bevoegd zgn het diploma te voeren. Na de oefening vari Donderdag heeft de heer J. de Pag*er namens de leden den hoofdleider, den heer Julianus, met dank voor het vele werk, dat hij ook dit jaar weer voor de brigade heeft verricht een mooie sigarenkoker met inhoud aange boden. De heer Julianus dankte de dames en heeren en zeide, dat hij ook in het vol gend seizoen zijn beste krachten weer aan „Luctor" hoopt te kunnen geven. Ten slotte zij vermeld, dat Dinsdag a.s. de laatste oefening plaats vindt en dat over enkele weken gelegenheid zal worden ge boden zich op te geven voor deelname aan den medischen cursus onder leiding van arts Frumau. DE HEER BIERMAN TREEDT AF. Als commandant van de brandweer. De heer Bierman zal 1 October het commando over de brandweer neerleggen. Na de groote brand in de Lange Delft in 1929 bleek reorganisatie van onze brand weer een dringende noodzakelijkheid. Deze reorganisatie werd opgedragen aan overste Bierman, die zich op uitnemende wijze van zijn opdracht heeft gekweten. Toen hij zijn belangstelling en zijn liefde aan het brand- wezen had gegeven sloeg hij weldra zijn vleugels verder uit. Vooral, dank zij zijn stuwkracht kreeg de provinciale brand- weerbond beteekepïs. Dank zij den heer Bierman ontstond ook een, regeling voor hulpverleening tusschen de gemeenten op Walcheren. De laatste jaren was de gezondheidstoe stand van den heer Bierman helaas niet meer van dien aard, dat hij zich nog ten volle aan zijn werk kon geven, doch ook toen bleef hij nog het middelpunt van onze brandweer, die hij had geschoold en ge vormd, en geïnspireerd met den waren geest. HET VOORLAATSTE CONCERT OP HET ^MOLENWATER. De verzorging van het voorlaatste con cert op het Molenwater was gisteravond toevertrouwd aan het R.K. Muziekgezel schap „St. Caecilia", dat zijn programma van 10 nummers niet geheel heeft kunnen afwerken, omdat de duisternis zoo snel inviel, dat de muzikanten hun muziek niet meer konden zien. Van het programma werd het 9e num mer „Carmen Sylva" niet gespeeld, terwijl het laatste nummer de marsch Sarie Ma rais moest worden bekort, doch voordien waren o.a. de fantasie Martha en de pot pourri over Strausswalzen uitstekend ver tolkt, terwijl de marsch „Preginella Cam- pagnola" met klokgelui, zang en fluiten 'n aardige afwisseling bracht. Aanvankelijk was er weinig belangstel ling, doch deze groeide in den loop van het concert nog wel aan. A.s. Woensdagavond te 7 uur zal het Middelburgs muziekkorps het seizoen be sluiten met een programma, dat om acht uur zal zgn afgewerkt. LOOP DER BEVOLKING. Ir. de week van 1219 September zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingeko men: S. de Hond, dienstbode, Loskade 15. van Koudekerke; J. Schuilwerve geb. Kloet, zonder Zuidsingel 64, van Amsterdam; A. J. van der Welle, zonder. Beenhouwerssingel 7, van Oost- kapelle; M. MaqueJin, huisknecht, Heerengracht 48, van Vlissingen; A. P, Th. -M. Kneepkens, ■wnd. ambtenaar O.M. Kantongerecht, Balans 11, van Breda; H. C. Somer, huishoudster, Bedde- ■wijkstraat 'i, van Amsterdam; J. Salomé, ver pleegster, Noordplein 2, van Kortgene; W. Ver hoef geb. De Graaf, zonder, Klein Vlaanderen 3a, van Deventer; A. J. Janssens, instrumentma ker P.T.T., Nieuwe Oosterschestraat 3, van Ter- neuzen; mej. P. C. van der Zee. zonder. Sta- v t ionstraat "15. van -Wissenkerke; J. P. Zandee, echtgen. en 1 kind, broodbakkersknecht. Nieuwe^ Haven 47, van Oudelande; P. W. Bezemer, eleó- tro-monteur. Koepoortstraat 10, van Goes; M. Kousemaker, dienstbode. Hendrikstraat 7, van Sas van Gent Vertrokken: A. van Vlier, dienstbode, Seisstraat 14, naar Groede, Breskenscheweg O 18a; Ch. JLi. van der Kooij cn echtgen., huis- STADSN1EÜ WS. Mr. R. VAN GENECHTEN TE VLISSINGEN. Naar wij Vernemen vertoefde gisteren de procureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage, fungeerend gewestelijk di recteur van politie, mr. R. van Genechten, in onze gemeente waar hij aan het bureau van politie den commissaris heeft bezocht en verder kennis maakte met de inspec teurs. Vervolgens werd een kleine rit door de stad gemaakt. Ó.a. bezocht deze politie autoriteit met den commissaris het zgn. Eiland waar de verschillende verwoestingen in oogenschouw werden genomen. Dit stads deel met zijn geheel verlaten straten en. beschadigde woningen, maakte wel een zeer deplorabelen indruk. GEWENSCHTE ARTIKELEN. Hedennacht is ingebroken in de nood- slachtplaats aan het Boterplein. Ongeveer 15 kg. rauw vet, kalfsschinkels, varkens- vleesch zoomede een kalfstofig werden ge stolen. De oogenblikkelijk gewaarschuwde politie stelt een onderzoek in. DE WERKLOOSHEID. Bij het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Vlissingen, staan totaal als werkzoekenden ingeschreven 238 per sonen, waarvan 57 in de werkverruiming, 49 niet werkloos en 15 vrouwen. De loop der bevolking gedurende de eerste helft van September was: Ingekomen: L. SmitDen Engelsman, zonder, Schuitvaartgr. 251 van Middelburg; J. G. de Boo van UijenVan Sluijs, zonder, O. Markt 27 van Amsterdam; A. 't HartVercammen, huishoudster, Noordstr. 32, van Rotterdam, A. M. Hessing, gereedschapma ker, Rochussenstr. 11 van Wageningen; D. J. van Damme, monteur, Eedestraat 3, van Terneuzen. S. GroeH-Hollebrandse. zonder, Kasteelstr. 49a, van Goes; A. Boonstra, huishoudster, Tulpenlaan 9, van Winschoten; A. Bimmel, korp. mariniers, Scherminkeistr. 30. van Biggekerke; P. Izeboud, loodgieter, Crocuslaan 5. van Breskens; W. C. Kokkelink. sciieepsbouwk., v. d. Spieghelstr. 35, van Goes; C. J. van Eijk, bankwerker, Irislaan 36, van Oudewater; J. Sinke, winkelier, KI. Maikt 9, van Goes; a. Focke, timmerman, V. Quakkel.sti. 55, van Sluis: M. J. van den Heu vel, zonder, P. Krugerstr. 11, van Middelburg; J. J. Aerssens, zonder. Kasteelstraat "5, van Zou- teiande; M. MijnheerGrootenboer, zonder, C. Buskenstr 22, van Den Haag; H. B. Bouwman, zonder. Beatrixlaan 55, van Middelburg; M. van Stee, kapelaan. Singel 30. van Veenhuizen; J. C. Wisse, machinezetter. Clijverstraat 52, van Melis- kei ke; P. J. Kamermans, los werkman, Bree- straat 5, vaa O. eu W.-Souburg; M. de Keizer, slager, A. de Kerk 15, van Serooskerke; P. Wee land, zonder, P Krugerstr. 34, van Goes; V/. E. de Ridder, scheepskok. Gr. Markt 3, van Mid delburg; J. Mensch, schipper. Nieuwstraat 25, van Terneuzen; A. Kuijper, loodskweekeling, P. Krugerstr. 9, van Serooskerke; D. Brink, me taaldraaier. Scheldestr. 48. Van Goes: J. C. van Schagen, rijksontvanger, Nieuwstr. 86. van Al- blasserdam; Mej. A-. L. C. Vogel, zonder. Bid. Evertsen 34, van Rotterdam: K. Hahlen, electri- .cien. A. de Kerk 15bov., van 's-Gravenhage; Mej. A. J. v. d. Heuvel, zonder, Hobeinstr. 81, van 's-Gravenhage; J. v. Hoepen, zeeloods N.L., Sin- gelweg 202, van Meliskerke; A. F. Linse, hoofd opzichter P.Z.E.M., Koudek. weg Oost 5, van Oostkapelle: Mej. A. A. Meijer, zonder, v. Dis- lioeckstr. 29 bov., van N. en St. Joosland; H. Meijer, zonder, v. Dishoeckstr. 29bov., van N. en St. Joosland; A. Priem, onderwijzer, Kasteel str. 10, van 's-Gravenhage; Wed. P. C. de Keij- ,zerWannee, zonder, Acacialaan, 12, van Eindho ven; A. Markusse, slagersknecht, Koudenhoek 40, van Serooskerke; J. H. v. NeelsKuzee, zonder, Nieuwstr. 60, van Goes; L. A. Smith, zonder, Walstraat 53, van SerooskerkeP. v. Gemert, vliegtuigbouwer, Breewaterstr. 25, van 's-H.- Arendskerke; T. A. M. Graus, filiaalhouder, Le- pe.'str. 15, van Rotterdam; C. Bongaertz, mon teur, Koudekerksche weg 59. van Zoute!ande; W. But, zonder. Badhuisstr. 42, van Zoutelande; C.C; But, Loodsleerling N.L., Badhuisstr. 42, van. Zoutelande; A. E. Kormann, vliegtuigbouwer, Badhuisstr. 4, van Meliskerke; D. do Lange, ma rechaussee, Hellebardierstr. 13, van Ossendrecht; F. G. Lemmers, gepensionneerd, Koudekerksche- weg W 5, .van Breda; Wed. C. J. SijbrantsVan Eek, zonder, Singelweg 6 van 's-Gravenhage; S. J. MarkusseVermeulen, zonder. Koudenhoek 40, van Biervliet. V e r t r o k k e n C. A. VisserDijkman, zon der, Badhuisstr. 47. naar Serooskerke; C. P. Boo gaardGoedhart, zonder, V. Quakkehstr. 163 naar Goes; A. A J. v. d. Ouderaa, werktuig kundige, Koningsweg 5, naar Bergen op Zoom; J. P. Sinke, controleur C.C.C.D., P. Krugerstr. 15. naar Driewegen; J. ReijnhoutLooij, zonder. Singel 143, naar Ellewoutsdijk; A. Dèurloo, scheepstimmerman. „Maasnimph", naar Grijps- kerke; A. A. Deelder, leeraar, Bakkersdorpln. 3, naar Heemstede; W. J. Castel, adj.insp.' verz. Mij., Arbeidstraat 12, naar Goes; Mej. M. Prins, pensionhoudster, C. Buskenstr. 12, naar Koude kerke; Mej. T. Otte, zonder beroep Glacisstr. 127,, naar Middelburg; M. Harinck, chef-commies N.S., Clijverstr. 52, naar Goes; L. v. d. Graaf, timmerman, Koudek.weg 59, naar Koudekerke: W. Corstanje, zonder, Koudekerk.weg 115, naar Serooskerke; G. C. A. Elshoud, kantoorbediende. Mosselmansgang 1, naar Rotterdam; C. van Em merik, pensionhouder, C. Buskenstr. 19, naar 'Nij- s megen; C. A. P. Dellaert, ingenieur, P. Kruger str. 47, naar Nijmegen; W. J. Bruijs, bankwer ker, Breewaterstr. 36, naar Bergen op Zoom; J. S. J. M. Willems, marechaussee, Hellebardierstr. 11. naar Ossendrecht; J. van As, leeraar Zeev. School, v. Dishoekstr. 73, naai» Nijmegen; J. T. Rijntjes, vlieger, Singelweg 83, naar Zeist; I. M. de Veij, ambt. soc. zaken. Vrijdomsweg 16. naar Winterswijk; A. M. Koolwijk, zonder, Walstraat 44, naar Goes; M. L. Durinck, electricien, P. Krugerstr 72, naar Goes; M. Maquelin, werk man, Vrouwéstr. 19, naar Middelburg. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en mét volgende week Vrijdag is des avonds en nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. Van Ockenburg, Singelweg. PREDIKBEURTEN NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 21 SEPTEMBER 1941. NED. HERV. KERK. HEINKENSZAND: 10.30 en 3 u. ds. Renting. WEMELDINGE10 en 2 u. ds. De Bruyn. GOES: 9.30 u. ds. Odé, 6 u. ds. Steinz (afscheid) WILHELMrNADORP: 10 u. ds. Korevaar, 2.30 u. geen dien3t GEREF. ERKEN. AXEL: 10 en 2.30 «BNls. Datema, em. pred. te Driebergen. WEMELDINGE: 10 en 2.30 u. ds. Van Dijk. GEREF. GEMEENTEN. WEMELDINGE: 10, 2 en 6 u. leesdienst. YERSEKE: vm., nm. en 's av. leesdienst. VRIJE EVANG. GEMEENTE. WEMELDINGE: 10 en 2.30 u. ds. Werges. Maandagavond bidstond. YE.RSEKE: vm. ds. -Mooy, nm. leesdienst, 's av. bidstond. schilder van Bree 7, naar Rotterdam, Voetjes straat 71a; J. Verswijveren, grondwerker van Vlissingscb Wagenplein 8, naar Goes. Sehenge- straat 66; W. J. Lokerse, ziekenverpleger, van Noordsingel 110, naar Delft, St. Joris Gasthuis; J. Verhagen, loopjongen, van Nieuwstraat 3, naar Dinteloord ca., Jullanastraat B 240; J. .J Hes- seling, ambtenaar Gewestelijke Arbeidsbeurs, van Langeviele 46, naar Vlissingen, Paul Kruger- straat 118; P. de Blaeij geb. Janse, zonder, van Segeerssingel 48, naar Kapelle, Wilhelminastraat A 116; C. W. van der Maas, hulpbankwerker van Veerscheweg 1, naar Vlissingen, Margrietenlaan 41; J. A: van Dalen, besteller stoomerij, van Veerscheweg 1, naar Rolde (Dr.), Werkkamp, Papenvoort; P. de Visser, sleepersknecht, van Segeerssingel 40, naar O. en W. Souburg, Oude Vlissingscheweg 64 (Groote Abeele)M. J. Brou wers, zonder, van St. Janstraat 43, naar Vlissin gen, Palingstraat 30; J. Bliek, dienstbode, van Middelburgsch Wegje 20, naar Wolfaartsdijk (Oud Sabbinge), Prins Bernhardstraat C 27. STADSNIEUWS. OPLICHTSTER AANGEHOUDEN. De winkelier F. F. M. G. deed een dezer dagen aangifte bjj de politie van oplichting door een hem onbekende vrouw, die een windjack op zicht had medegenomen en daarbij een naam opgegeven had, die by nader onderzoek bleek niet juist te z(jn. De politie stelde een onderzoek in en daarbij bleek, dat deze oplichting gepleegd was door de huisvrouw P. A. C. D. te Hans- weert. Na haar aanhouding werd proces verbaal opgemaakt. NAAR WESTFALEN. Zooals reeds met enkele woorden gemeld vertrokken gisteren ook uit Goes een vijftal kinderen naar Westfalen. De kinderen uit deze gemeente reizen onder geleide van mevrouw WinterDen Herder. Onder de genen, die bjj het vertrek tegenwoordig wa ren, merkten wij ook burgemeester Lens hoek en zijn echtgenoote op. s s Zuid-Noord-Beveland. leveren de wekelijkse Midza-premie-uit- keringen op. Het totaal bedrag van de uitkering van deze week bedraagt V V. BLOEMENTENTOONSTELLING O.LS.A. Eet tweede lustrum. Gisteravond werd de bloemententoonstel ling van School A in het Schuttershof door het hoofd der school, den heer H. J. Me melink geopend. De heer Memelink sprak een bijzonder woord van welkom tot den wnd. burge meester van Goes, den heer Lenshoek, het oud-schoolhoofd, den heer C. Kloosterman en de genoodigde onderwijskrachten. Spr. deelde mede, dat verschillende felicitaties in verband met het 10-jarig jubileum door hem ontvangen werden, waarbij hij bijzon der getroffen werd door een van mevr. de wed. Van Strien, wijlen haar echtgenoot was één der grondvesters en zoo moet dit jubileum veel herinneringen bij haar op roepen. Spr. gewaagde dan met dank voor den geboden steun door den directeur der Ambachtsschool den heer Buthfer, den di recteur der N.V. wed. P. de Jongh, den heer Goudswaard, opzichter der plantsoe nen, den heer W. H. van der Broek die welwillend voor muziek zorgt, de geheele commissie, die deze organisatie in hoofd zaak verzorgt en de jury die de bloemen der kinderen keurde. Spr wees dan op het 'mooie van deze tentoonstellingen en den kweekwehstrijd voor de kinderen, die hen eerbied voor de natuur, eerbied voor den Schepper leert. Spr. uitt* tenslotte de hoop, dat deze tentoonstelling goed zou slagen en de kinderen een prettig feest zouden hebben. De heer S. K. Phaff sprak hierna geluk- wenschen namens de jury, waarna spr. nog uiteenzette, dat de inzendingen regelmatig beter worden. De aanwijzingen, die de jury enkele malen verstrekte worden goed ter harte genomen. De heer K. H. van Faassen, hoofd der Burgemeester van Dusseldorpschool, bracht hulde voor den vooruitgang dezer tentoon stellingen en uitte zijn felicitaties voor het personeel der school. Tenslotte sprak nog het oud-schoolhopfd, de heer C. Kloos'.erman, die er aan herin nerde, dat hij het kindje, dat hij tien jaar geleden tendoop hield, groeide tot een flinke vrouw. Spr. ui-te zijn gelukwen- schen en drukte daarbg de' hoop uit, dat het nog eens zoover zou komen, dat alle Goesche scholen in dit opzicht als één groote school zouden samenwerken en daarbij alle schotjes weg zouden vallen. Nadat aan de genoodigden nu een ver- veïsching was aangebode*. ging men de groote collectie bloemen en planten be zichtigen. In het bidden is een kleine vijver geconstrueerd, daaromheen zijn de planten der kinderen gegroepeerd, bene vens ettelijke fraaie bloemstukken, als het wapen van'Goes in bloemen, m-oie stuk ken waarin een 10 ve' aerkt enz. Ook een fraaie collectie fruitmanden was ingezon den. In de parken langs de wanden zgn schitterende inzendingen ondergebracht van de fa. de Wed. P. de Jongh en bloemiste rij J. Reyerse. Eerstgenoemde zond vooral buitengewoon mooie dahlia's in en laatst genoemde toont een keur van fraaie ka merplanten. Een en ander vormt voor den bloemen- en plantenliefhebber een waar dorado. Ook van de vermakeiy kheden" werd da delijk reeds een druk gebruik gemaakt, zoodat deze eerste avond zeker een ge daagde genoemd mag worden. Hieronder de namen der jongens en meisjes die met hun, inzendingen een pry's behaalden Begonia'sle Jo Mazure, 2e Catrien Oosterling, 3e Suus Schelling, 4e. Tineke van Krieken, 5e. Dina Torbgn, 6e. Henk Schrijver, 7e Jeantje Visser, 8e. Bas van de Wilt en enkele troostprijzen. Geraniums le Annie rteyerse, 2e Cor Schijf, Se Simon Snoek, 4e Goby Sinke, 5e Denny Droogendijk; 6e Miep v. Heusden, 7e. Paul Witte en enkele troostprijzen. Colleus le Rino Reyerse, 2e Marie Ma- zure, 3e Janny de Leeuw, 4e I ^nki Reyerse, 6e Dik v. Faassen, 7e Sannie Kramer en enkele troostprijzen, Fuchsia's: le. Nanny de Roo, 2e. Betty Crucq, 3e Theo Fokke, 4e 5Tmke v. d. Mo len, 5e Puck Haasdonk,. GEMENGD NIEUWS POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN ECHTGENOOTE. Wegens poging tot doodslag op zijn echt genoote is door de gemeentepolitie te Lun- teren gearresteerd zekeren G. F. MET HAND IN DORSCHMACB3NE TERECHT GEKOMEN. De landbouwer D. Broer te Andgk is met zijn hand in een dorschmachine terecht ge komen, waardoor deze werd verbrijzeld. Di rect werd de man uit het veld gedragen en naar het ziekenhuis te Enkhuizen over gebracht, doch bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. KIND IN TEIL KOKEND WASCHWATER GEVALLEN. Het ruim 1-jarig kindje van de familie Van K., wonende in de Vaartsche te Utrecht had het ongeluk in een teil kokend waschwater te vallen. Alhoewel direct hulp aanwezig was, had het kindje zulke ern stige brandwonden opgeloopen, dat het naar het ziekenhuis moest worden overge bracht, waar het is overleden. KIPPENDIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. Eenige dagen geleden kwam een land bouwer in de gemeente Naarden tot de ontdekking, dat uit zijn kippenhok 7 hen nen waren ontvreemd en twee dagen later was de pluimveestapel weer met 4 kippen verminderd. De diefstallen geschiedden steeds op klaarlichten dag en de land bouwer gaf .hierop zijn oogen goed te kost. Donderdag gelukte het hem den dief op heeterdaad te betrappen. Hg zag den man in gehurkte houding voor het kippenhok zitten en zonder dat de dief het bemerkte waarschuwde hij een in de nabijheid wer kenden arbeider, waarop beiden het land afzetten. Op het laatste moment ontdekte de dief het voor hem dreigende gevaar en zette het op een loopen. Met eenige groote sprongen wist de landbouwer den dief nog juist te grijpen, waarbg beiden half in een sloot geraakten. Het bleek een Amster dammer te zijn, die- zich op den rijksweg regelmatig trainde voor wielrennen en en passant de kippén wegnam en deze in Amsterdam verkocht. MEISJE IN KELDERPUT VERDRONKEN. In Banholt, gemeente Heer (L.) is het vierjarig dochtertje van den landbouwers familie H. in een kelderput gevallen, waar in water was geloopen. Binnen enkele minuten werd het lijkje opgehaald. MEISJE BIJ HET SPELEN DOOR WAGEN OVERREDEN. Gistermorgen is in de gemeente Span broek het negenjarige meisje T. de Rood bij het spelen onder een zwaar beladen aan hangwagen terecht gekomen, met het ge volg, dat een der wielen het kind over het hoofd ging. Deerlijk verminkt werd het meisje opgenomen. Het overleed eenige oogenblikken later. BINNENSCHEEPJE GEZONKEN. Op de Maas voor Rotterdam is Dinsdag middag een binnenscheepje, eigenaar P. de Bruyn uit Gouda, terwijl het door een sleep boot werd voortgesleept, losgeraakt, dwars op de golven gekomen en gekapseisd. De schipper kon zich in veiligheid stellen, doch het scheepje ging verloren. GEARRESTEERDE INBREKERS HEBBEN NOG MEER OP HUN GEWETEN. Het blijkt, dat de politie te Amersfoort met de arrestatie van de drie inbrekers, die op heeterdaad zgn betrapt by een in braak in een villa aan de Koningin Sophie- laan, een goede vangst heeft gedaan. De vorige week is ingebroken bg dr. Hartog kan den Utrechtschen weg. Een der ge arresteerde inbrekers, W. uit Amsterdam droeg bg zijn aanhouding een costuum, dat door dezen dokter als zijn eigendom is herkend. Woensdag nacht heeft de recher che het onderzoek naar nog meer inbraken in Amersfoort voortgezet. In het perceel van dr. Hartog zijn veel afdrukken ge vonden, die van een der inbrekers afkom stig waren. Niettegenstaande deze over stelpende bewijzen blijven alle» verdachten hardnekkig ontkennen. DE ft YSENTERIE-GE VALLEN TE AMSTERDAM. Omtrent het aantal gevallen van dysen terie in Amsterdapi kan worden medege deeld, dat in de week, eindigende 13 Sep tember het aantal gevallen was 74; in de week eindigende 6, September 162; in die eindigende 30 Augustus 93 en in de week daarvoor 97. Bg de afd. volksgezondheid van den ge meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst had men den indruk, dat men wat de dysenterie betreft nu op het hoog--, tepunt is of er misschien al iets overheen. In het algemeen verloopt de ziekte goed aardig, al zgn wel enkele sterfgevallen voorgekomen. Er komen wél meer gevallen voor dan het vorige jaar, maar voorongerustheid bestaat in het geheel geen reden. Aangedrongen wordt op het betrachten van de grootst mogelijke reinheid vooral na het gebruik van de toiletten. JONGEN VERDRONKEN. Gistermiddag is op de Ertskade te Am sterdam een daar wonende 6-jarige jongen bij het spelen te water geraakt. Toen men den jeugdigen drenkeling op het droge had gebracht, bleken de levensgeesten reeds ge weken te zgn. AUTOBANDEN GESTOLEN. Uit een opslagplaats te Utrecht is dezer dagen een groot aantal autobanden gesto len. By het uitgebreide onderzoek leidde een spoor naar Soest, waar een party banden werd aangetroffen en in beslag genomen. Als verdacht van betrokken te zijn bg de zen diefstal zijn aangehouden W. en A. J. M., beiden uit Soest. Bloemstukkenle Ho.my Kwant, 2e Beppie v. d. Broek, 3e Lonki Reyerse, 4e Annie Hollman, 5e Jan Sturm. Eloemenmanden le Truus Haasdonk, 2e T^nnie Zandee, 3e Aaddy Noom en en kele troostprijzen. Fruitmandenle* Dig Jonkers, 2e Thea de Ccninck, 3e Elna Moermond en enkele troostprijzen. Snijbloemen le Betsie Hollemans en To Reyerse, 2e. Henny v. d. Kreeke, 3e. Betsy vt d. Schelde. Verbreek den sleur Betaal niet langer huishuur of hypotheek rente dan strikt noodig Is. Laat bij ons als spaarder inschrijven en U ontvangt na ongeveer 6 tot 7 Jaar het geheele kapitaal, hetwelk noodig is VOOR HET KOOPEN OF BOUWEN VAN EEN HUIS, waarvoor U niet meer aan aflos sing betaalt dan het bedrag, hetwelk U thans aan huur uitgeeft. Na ca. 20 Jaar fs het hufs Ovr onbe last bezit Amsterdam (C.) Spuistraat 219—221 Inspecteur voor Zeeland en West-Brabant L. C. RIBBENS, Biezellngschestr. A 234, Tel. 284, Kapelle (Z.B.) Distr. Inspecteur voor Walcheren, N.- Beveland en W. Zeeuwsch-Vlaanderen C. L. KOSTER, St. Jacobsstraat 31, Tel. 370, Vlissingen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Sas van Gent de heer M. Goudkamp, hulpprediker te Lunteren. Drietal te 's Grav'enhage (vacature-wfi- len dr. H. Schokking) ds. R. Bijlsma van Hellendoorn, ds. O. Huistra van Zelhem en ds. W. Sybrandij van Neerbosch-Hees. CHR. GEREF. J. V. De Chr. Geref. Jongelingsvereeniging al hier is toegetreden als lid van den Bond van Chr. Geref. Jongelingsvereenigingen in. Nederland. Gerei. Gemeente. Beroepen te Dirksland ds. A van .Stuyvenberg te Yerseke. ZfclSTER ZENDINGSGENOOTSCHAP.' Bij de 'evang. broedergemeente te Zeist werd Woensdagmiddag de 149ste algemeene vergade ring van het Zeister Zendingsgenootschap gehou den, met een beperkten omvang. De heer Legéne, voorzitter-secretaris, bracht het aanvullende jaarverslag uit, waaruit bleek, dat van het zendingsgebied in Suriname slechts weinig berichten binnenkwamen. De voornaamste takken van den arbeid konden tot nog toe in stand worden gehouden, maar niet bekend is, hoe het met de stadszending gaat. Ook van de theologische school en Het jeugdwerk werd geen bericht ontvangen. Zuster Nelly de Borst op Gamree werkt sedert een jaar zonder eenige hulp en kan moeilijk ifcin medicijnen ko men, daar het gouvernement zelf tekort komt voor den medischen dienst in Paramaribo en de districten. De bijdragen der Surinaamsche christenkerk bereikten het dubbele van vroegere jaren, waaruit blijkt, dat de inheemsche bevol king haar verantwoordelijkheid gaat beseffen. Haar bijdragen voor de alg. kerkkas beliepen, be halve locale uitgaven, 10,000, Ook uit Noord- Amerika, Oóst-Indïë en Zwitserland kwamen be langrijke bedragen binnen, zoodat den laatsten tijd boven verwachting de salarissen voor 80 konden worden uitbetaald. De binnenlandsche actie had vanzelfsprekend met vele moeilijkheden te kampen. Het grootste bezwaar bleef het bereiken van afgelegen plaat sen zonder auto. In de kerk aan het Zuiderplem werd daarna het drukbezochte jaarfeest gehou den. MENSCHENSMOKKEL. Voor het Antwerpsche gerechtshof heeft een uit vijf personen bestaande bende' te rechtgestaan, wegens het langs illegalen weg joden naar het onbezette Frankrgk of naar Portugal brengen. Joden, wien de grond onder de voeten te warm was ge worden werden met valsche doorlaatbe- wgzen of bg nacht en ontij via Rgssel naar Parijs gebracht. Daar werden zij door medeplichtigen overgenomen. De op deze wijze over de grens gesmokkelde joden namen alles mede, wat zij aan deviezen, papieren van waarde en sieraden konden machtig worden. Het bedrag, dat elk der langs dezen wég in veiligheid gebrachte joden moest betalen, bedroeg 500.000 tot 800.000 francs. "Het gerechtshof veroordeelde den jood- schen leider der bende, zijn voornaamste medeplichtige uit Rgssel en de drie andere beklaagden tot tuchthuis- of gevangenis straffen. PRIJSOPDRIJVING BIJ DEN HANDEL IN BOENWAS. Een zeven maal te hoogen prijs berekend. Tot welke waarlijk fantastische prgzen de handel kan komen, illustreert het vol gende voorbeeld.; De was-fabrikant A. J. v. d. B. te Utrecht had in Februari j.l. een kleine party van 10 blikken boenwas, met ieder een inhoud van ongeveer een half kg, verkocht aan den reiziger Y. D. V. eveneens te Utrecht, voor een prgs, die minstens driemaal den prijs was, welke in normale tyden door een fa brikant werd berekend. D. V. zag hierin echter geen enkel be zwaar, want hy wist wel een kooper een groote firma in huishoudelgke artikelen te Amsterdam, die voor een hoogen prijs wilde koopen. V. verhoogde den prijs nog eens met de helft en toen de boenwas uiteinde- lgk in de winkel stond geëtaleerd, moest het publiek voor een blik een prijs betalen welke liefst zeven maal den volgens deskundigen toelaatbaren winkelprijs bedroeg. Het betrof hier slechts een kleine partij. De inspecteur voor prijsbeheersching te Amsterdam heeft, den omvang van dezen handel in aanmerking genomen, zeer stren ge straffen opgelegd en do drie betrokke nen veroordeeld tot boeten van 500 en minder. De boenwas werd verbeurd ver klaard. BOTER ZONDER BON. Dinsdagmiddag bereikte de Amsterdam- sche politie de mededeeling, dat twee man nen boter zonder bon aart het venten wa ren. Het tweetal een 40-jarige grond werker en een 18-jarige expeditieknecht, dat een vat boter op een bakfiets vervoerde, werd aangehouden. Het onderzoek bracht spoedig aan het licht, dat het vat boter gestolen was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2