Middelburg de strijd ter zee. Vlissingen Besluiten, benoemingen enz. Goes rechtszaken afloop verkoopingen kunst. radioprogramma marktberichten STADSNIEUWS. GEKNOEI MET BONNEN. Goed werk der politie. Het is de politie ter stede gelukt een handel in vermoedelijk vaui diefstal af komstige distributiebescheiden to achter halen. De vorige week bleek n.l. op het dis tributiekantoor alhier, dat een kolenhan delaar kolenbormen had ingeleverd, die af komstig waren van kolenkaarten welke nog niet zyn uitgegeven. De bonnen waren niet langs .de perforatie van de kaarten verwijderd doch met behulp van een schaar. De op de bonnen vermelde periode van geldigheid was op deze wijze tevens weg geknipt. De politie werd gewaarschuwd en nam de zaak in onderzoek. Dit leidde tot aanhouding van den koopman A. V. te Koudekerke die de bonnen tegen een hoo- gen prijs had verhandeld. Hg deelde mede de kolenbonnen in Den Haag te hebben gekocht. Terwijl deze zaak in onderzoek was, bleek dat in Middelbuurg vrij veel kolen- bonnen onregelmatig in circulatie waren, niet alleen bonnen van nog niet uit ge geven kaarten maar ook bonnen die ver wijderd waren van- reeds ingeleverde op- plakvellen. Deze laatste waren o.a. in Me- liskerke verkocht. De politie daar ont dekte dat deze bonnen ter plaatse waren gekocht van den los vJferkman H. K. te Middelburg. Deze had ze weer gekocht van den losarbeider A. v. d. S, te Souburg, die als agent fungeerde voor zekeren V., in den Haag woonachtig. V. d. S. bleek niet alleen in kolenbonnen maar ook in textielkaarten 'te doen. A. rV. en v. d.' S. reisden met een rechercheur uit Middel burg naar Den Haag om de politie aldaar nadere inlichtingen te verstrekken. De leverancier van de textielkaarten die van diefstal afkomstig zijn, kon in Den Haag reeds worden aangehouden. Het onderzoek naar den handel in de kolen bonnen wordt nog voortgezet. A. V. en v. d. S. zijn weder op vrije voeten gesteld. ONDER INVLOED. De politie hield gisteren aan G. uit Kou dekerke, omdat hij een rijwiel trachtte te besturen. Dat deze overigens eenvoudige handeling niet gelukte was toe te schrijven aan overmatig gebruik van alcoholica. G. werd ter ontnuchtering naar het politie bureau overgebracht. Na 2 uren was hg in staat zijn stalen ros te besturen. Een pro ces-verbaal begeleiddè hem op zgn nuch- teren tocht naar huis. - TEMPERATUUR VAN HET WATER. Temperatuur van het kanaalwater is he den 64 graden. Het van koelinstallaties voorziene motor schip „Chilean Reefer" van de Kopenhaag- sche reederij J. Lauritzen is volgens een door de reederij ontvangen bericht tijdens een reis voor Engeland vergaan. De be manning is met uitzondering yan een licht matroos gered. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat het IJslandsche vrachtschip „Hekla" van de maatschappij Kveldulfer o'p 29 Juni op reis naar Amerika is vergaan. Van de twirfcig opvarenden hebben er veertien den dood gevonden, zes werden gered. De International News Service meldt be treffende het tot zinken brengen van een Amerikaansch stoomschip op de Roode Zee door vliegtuigen, dat de in een haven aan de Roode Zee aangekomen leden der be manning verklaard hebben, dat het schip een typische „Lease and lend"-lading aan boord had. dat wil zeggen oorlogsmateriaal voor Engeland. Naar het D.N.B. bericht hebben enkele Britsche bommenwerpers gisteren een aan val gedaan op een Duitsch convooi in de nabijheid der Noorsche kust. De krachtige luchtafweer dwong de Britten rechtsom-, keer te maken, en eerst op grooten afstand konden zij tot ontlasting van hun toestel len hun bommen laten vallen. De Engelsche admiraliteit heeft offici eel bekend gemaakt, dat het hulpschip „Tonbridge" tot zinken is gebracht. De naaste bloedverwanten der slachtoffers zijn op de hoogte gebracht. Turkije's positie. EEN BERLLJNSCHE LOOCHENING. Geruchten over troepenconcentraties aan de BulgaarschTurksche grens, die in een deel der buitenlandsche pers zijn ver schenen, in verband met de Duitsch Turksche economische onderhandelingen, worden in de Wilhelmstrasse met beslist heid geloochend, daar zrj volkomen onge grond zijn. DE TURKSCHE NATIONALE VERGADERING. Maandag 15 September a.s. zal de Turk sche nationale vergadering haar werk zaamheden hervatten. Men verwacht een uiteenzetting over de gebeurtenissen der buitenlandsche politiek door den minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe. DE ENGELSCHE STAATSSCHULD. Volgens de Londensche bladen bedroeg de Engelsche staatsschuld eind Maart van dit jaar ongeveer 11.400.000.000 pond ster ling. Zij is in den loop van het laatste jaar met ongeveer 2% milliard gestegen. De bladen herinneren er aan, dat de staats schuld in 1941 slechts 650 millioen pond bedroeg. HET HANDELSVERDRAG TUSSCHEN ENGELAND EN DE VER. STATEN. In het kortelings gesloten handelsver drag tusschen Engeland en Amerika heeft Engeland zich moeten verplichten om zijn uitvoer ten gunste van de Ver. Staten te drukken, zoo wordt te Madrid uit Londen vernomen. Deze overeenkomst heeft in Engelsche handelskringen groote ontsteltenis gewekt, men weet uit de ervaringen van den vo- rigen oorlog dat het niet mogelijk is Amerika te verdringen uit een eenmaal verworven positie. Meri moet dus het ge bied van een groot deel van den uitvoer als définitief beschouwen. Amerika wilde verhinderen dat van Britsche zgde de ivet op de hulpverleening aan Engeland ge bruikt werd voor een vergrooting van den eigen uitvoer. S T A D S N I E U W S. DE INLEVERING VAN METALEN. In een officieele publicatie elders in dit nummer, wjjst de burgemeester op de gele genheid tot inlevering van metalen door degenen die nog niet aan hün verplichting hebben voldaan. Voorts wordt er op gewezen dat hotel-, caféhouders e.d. ook aschbakken, vazen enz. van inleveringsplichtig metaal moeten inleveren. EEN JUBILEUM BIJ DE P.Z.E.M. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer K. Bek, monteur bij de P.Z.E.M., bij het électriciteitsbedrgf alhier in dienst trad. De jubilaris werd des morgens door ir. G. de Regt toegesproken, terwijl hem namens het personeel eenige geschenken werden aangeboden. Vervolgens? heeft de directeur, de heer J. Slooves hem op het kantoor te Middelburg ontvangen en de gebruikelijke enveloppe met inhoud over handigd. Voor het verdere deel van den' dag had de jubilaris vrijaf. ZEEBADEN. In de week van 5 tot en met 11 'Sep tember werden 1391 zeebaden genomen, waarvan 621 in het. gemengd- en 680 in het volksbad. De gemiddelde temperatuur van het wa ter was 63 gr. en van de lucht 75 gr. HOOGWATER.' Morgen is het alhier te 7.20 en 19.44 u. hoogwater. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoogwater. IAMP- Eli tuinbouw HET EINDE VAN DE TOMATENOOG^T. Gunstige resultaten. In het Westland is het einde van de to maten-oogst in het zicht, en hiermede wordt dan een belangrijk deel van het tuin- bouwseizoen in deze streek afgesloten. Ruim dertig millioen kilo tomaten levert het Westland ieder jaar, en naar .schatting zal dit seizoen deze hoeveelheid eerder grooter, dan kleiner zijn geweest. De oogst-resultaten van deze cultuur zijn n.l. gunstig geweest. Het prijspeil lag niet Onbelangrijk boven dat van andere jaren, terwijl de weersom standigheden gunstig hebben gewerkt, om op normale en geregelde wijze te oogsten. Wanneer zich plotselinge warmte doet gelden, vindt steeds een overvoerde markt van tomaten, die dan snel rijpen, plaats. Dit seizoen is zulks niet voorgekomen en alleen het feit dat de zon wat erg schaarsch was, heeft in de laatste weken nogal wat gescheurde tomatengebracht, die echter met graagte door de fabrieken worden af genomen voor het verwerken tot puree. Van de aangevoerde hoeveelheden ter veiling, wordt thans 20 procent voor de fabrieken bestemd. De na-cultuur van de tomaten komt nog volledig tot haar recht, zoodat tot het-laatst de producten geoogst kunnen worden. VEREVENINGSHEFFING EN LANDBOUW. Mede naar aanleiding van een verzoek van het Nederlandsch Landbouw Comité aan het College van Rijksbemiddelaars, om* voor den landbouw een uniforme regeling te willen treffen ten aanzien vqn de inhou ding van de iy2 van de verevenings heffing,. deelt „Verenigt U", het orgaan van den Nederlandschen Bond van. Arbei ders in het Landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf mede, dat blijkens een door het hoofdbestuur van dien bond ingesteld on derzoek is gebleken, dat het College van Rijksbemiddelaars op voormeld verzoek nog geen beslissing heeft genomen. Aan de werkgevers in het land- en tuinbouwbedrijf is tot dusverre nog geen vergunning ver leend om tot loonaftrek over te gaan. Het blad weet verder nog mede te deelen, dat vermoedelijk eerst bij herziening van de in land- en tuinbouw bestaande collectieve ar beidsovereenkomsten een al of niet inhou ding van iy2 van de vereveningsheffing in overweging zal worden genomep. RAZZIA OP SLUIKHANDELAARS EN SMOKKELAARS TE MAASTRICHT. Dinsdagochtend is onder leiding van de Duitsclie Sicherheitspolizei en in samen werking' met de weermacht, de Ordnungs- polizei cn de Nederiandsche politie in het stadsdeel wijk te Maastricht een huiszoe king gehouden in alle woningen, waarvan men kon vermoeden dat er sluikhandelaars en smokkelaars woonden. De razzia was zorgvuldig voorbereid en om 8 uur begonnen de politiepatrouilles met het doorzoeken der huizen. Wat hier aan den dag werd gebracht tart elke beschrgving. In pakketten, doozen, kof fers en kisten werd een massa onder de distributie vallende goederen gevonden, tex- -tielgopderen, heele balen stof voor heeren en dameskleeding. linnengoed, kousen, gummiartikelen, zelfs tapijten en bedden werden in beslag genomen, levensmiddelen, zooals vleesch in blik, honderden blikken gecondenseerde melk, koffie, thee, koloniale waren, chocolade, boter, vet, suiker, enz. waren overal in groote hoeveelheden ^er- borgen en zgn nu in beslag genomen. Het ergste beeldvertoonde een vleesch- houwérij, waar "het vleesch en de worst reeds tot ontbinding waren overgegaan, aangezien de slager met zijn sluikhandel in koffie, thee, jam en textielproducten te veel had te 'doen. Vijftig personen werden gearresteerd, EEN DRIELING IN EEN PREDIKANTS GEZIN. Maandagavond heeft mevrouw v. d Waal, echtgenoote van ds. I. P. v. d. Waal, Ned. Herv. predikant te Haarlem, (voor heen te Grijpskerke) het leven geschonken aan een drieling. Het zgn drie jongens. Moeder en kinderen maken het wel. (Stand, i Voor het toelatingsexamen aan de Rvjks- tuinbouwachool te Boskoop slaagde de heer J. J. Segboer te Middelburg. Tot sluisknecht te' Veere la benoemd de heer P. Meijera, tot voor kort als zoodanig werkzaam te Sas van Gent. STADSNIEUWS. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De cursusplannen. De afdeeling Goes van de NeS. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderde gis teravond in de melksalon „De Land bouw". De wn. voorzitter, de heer Goudzwaard, opende deze eerste vergadering in het nieuwe seizoen met een woord .van vol doening over de goede opkomst. Spr. deel de mede dat de secretaris, de heer N. de Jonge, wegens drukke werkzaamheden en om studieredenen helaas zgn functie moet neerleggen. In de volgende 'vergadering zal hierin voorzien worden. Vervolgens kwamen de plannen tot het houden van een cursus „aanleg en ondér- houd van tuinen ter sprake". De voorzit ter wees er op, dat er minstens twaalf deelnemers moeten zijn wil nlen vqor de rijkssubsidie in aanmerking komen. Ook niet-leden kunnen eraan deelnemen. Eenige voorwaarde is dat de cursisten 18 jaar moeten zijn. De kosten zullen slechts 2,50 per half jaar bedragen. Nadat het belangwekkende leerplan was voorgelezen, wees de voorzitter er op, dat men tot 20 September zich nog kon opgeven. Op een opmerking uit de vergadering* dat er waarschijnlijk ook uit de omstreken, Ka- pelle b.v. animo voor zou zgn, ant woordde de voorzitter, dat men zich reeds in verbinding stelde met de tuinbouwver- eeniging Kapelle-Biezelinge, doch nog geen antwoord ontving» Spr.. uitte de hoop, dat er voor dezen nuttigen cursus voldoende cursisten zouden kómen opdat Goes, het middelpunt van Zeeland, ook het middel punt op dit gebied zou worden. Hierna volgde keuring van eenige fraaie collecties bloemen en fruit en toekenning van een drietal prijzen. Opgemerkt werd, dat e'en tuinder te Wolphaartsdijk, die ervaring had op dit gebied, met het kweeken van orchideeën begonnen was, waarop de voorzitter eeni ge bijzonderheden over deze cultuur mede deelde. Tenslotte deelde de voorzitter nog een aantal bijzonderheden mede over eeni ge door hem medegebrachte planten en bloemen, terwijl hg tevens uiteenzette hoe men het bloeien van planten aanmerke lijk kan vervroegen, zoodat b.v. een plant, die onder gewone omstandigheden in Ja nuari bloeit, bg de' omschreven behandeling reeds voor Kerstmis gaat bloeien. DR. POSTHUMA TE GOES. Dr. Postuma zal waarschijnlijk te Goes komen spreken over den productieslag. HOOG WATER AAN T SAS. De zwemuren aan 't Goesche Sas zijn voor heden van 7.15 tot 11.15 en voor morgen (Zaterdag) van 7.45 tot 11.45 uur. ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 11 September 1941. C. K., 41 jaar, brandstoffenhandelaar te Kloe- tiuge, wegens het alfeveren van 20 hectoliter kolen zonder daarvoor bonnen in ontvangst te nemen. Eisch 5 s. 5 d. Uitspraak 5 s. 3 d. H. L. C., 43 jaar, ambtenaar Visseherijpolitie. wegens het koopen van 185 KG. kolen, zonder daai voor bonnen in te leveren. Eisch f\ 50 s. 25 d. Uitspraak 4U s. 20 d. A. A. D., 39 jaar, landbouyer te Breskens, wegens het afleveren van een hoeveelheid tarwe, gerst en bruine boonen en erwten, wat in strijd is met het voedselvoorzieningsbesluit. Eisch 750 s. 2 mnd. Uitspraak 500 s. 50 d. - J. F.. 30 jaar, rijwiejmaker te Westkapelle, wegens het in strijd met het voedselvoorzie ningsbesluit vervoeren van een hoeveelheid tar we, gerst, bruine boonen en erwten. Eisch 750 s 2 mnd met verbeurdverkl. Uitspraak 500 s. 50 d., met verbeurdverklaring. B. v. d B.. huisvrouw C. L. O.. 37 jaar, te Waterlandkerkje, wegens het afleveren van 100 KG aardappelmeel, zonder dat daarvoor bonnen worden ingeleverd. Eisch 25 s. 15 d. Uitspraak 25 s. 10 d. L. C. B. K.. 40 jaar, bakker te Terneuzen, wegens het opkoopen van 187 eieren, hoewel hij niet was verzamelaar in den zin van het Crisis- eierenbesluit. Eisch en uitspraak 25 s. 15 'd. F. C A., 27 jaar. grossier te Axel, wegens het afleveren van 50 KG. melkpoeder aan R. v. Sch.. terwijl deze niet gewoon was daarin handel te drijven. Eisch en uitspraak 25 s. 10 d. Vonnissen kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroor deeld wegens: Verkeersovertredingen: D. v. G. te Vlissin gen 3 b. s. 3 d. h.; J. R. te 's Heer Arends- kerke; f 1 b. s. 1 d. h.J. S. te Vlissingen: 3 b s. 2 d. h.W. V. te Oostkapelle:2 b. s. 1 d. h.; W. L. te Middelburg: 3 b. s. 2 d. h.: L>. L. te Oost- en West-Souburg: 4 b, s. 2 d, h.N. I. V. te Wissekerke: 2 b. s. 1 d. h. L. M. te Kortgene: 3 b. s 1 w. t.W. L. te Vlissingen: 2 b. s. 2 d. h. J. P. M. te Mid delburg: 1 b. s. 1 d. h.;J W. K. te Vlissingen: 1 b. s. 1 d. h.J. K. te Zoutelande: 2 b s. 1 d. h.; G. V. te Middelburg: 4 b. s. 2 d. h.: M. v. B te Vlissingen: 3 b s. 2 d. h.G. P. V. te Ovezande: 3 b. s. 2 d. h.A G. te 's-Gra- venpolder: 4 b. s. 2 d. h.P. T. te Goes: 4 b. s. 2 d. h.; A. v. d. B. te Goes: 4 b. s. 2 d.h. D. d. K. te Kloetinge: 4 b. s. 2 d. h.: P. M. v. L. te Kloetinge: 4 b. s. 2 d. h.J. D. d. D. te Goes: 4 b. s. 2 d. h.; S. C. P. te Kloetinge: 4 b s. 2 d. h.; W S te Kloetinge: 4 b. a, 2 d. h.; J. G. T- te Goes: 4 b. s. 2 d. h. Overtreding Verordening R.C. Verduisteren: J, L. F. te Oost- en West-Souburg: 2 b. s. 2 d'. h.D. W. te Koudekerke: 4 b. s. 2 d. h; A. V„ te Koudekerke: 3 b. s. 2 d. h.; D, v. B. te Kruiningen: 3 en 2 b. s. 3 en 2 d. h. J. M. W. v. B. te yiiss'iigen2 b. s. 1 d. h. L. L. te Oost- en West-Souburg: 3 en 2 b. s. 2 x 2 d. h.A. E. te Wolphaartsdijk: 3 en 2 b. s. 2 x 2 d. h. Overtreding Verordening R.C. Spergebied: M. P. O. te Halsteren: 1 b.s. ld. h.J. C. A. te Halsteren: 1 b. s. 1 d. h.J. M. d. C. te Hal steren: 1 b. s. 1 d. h.; I. C. v. O. te Halste ren: 1 b. s. 1 d. li.E. A. H. te Halsteren: 1 b. s. 1 d. h. Overtreding Verkeersverordenmg Arnemuiden: J. G. to Nieuw- en Sint Joosland: 2 b. s. 1 d. h. TVolarls L. v. d. Harst heeft Donderdag in liet Notarishuis te Middelburg publiek verkocht, in de gemeente Middelburg: Perceel I; heerenhuis met tuin aan de Singel straat no. 14, groot 3 A. 28 c.a. Kooper: B. A. van Verre, cand. notaris te M'burg voor f 6300. Perceel 2: huis en erl aan de Pijpstraat no. 13, groot 71 c.a. Kooper: C. Willeboordse, deurwaar der te Middelburg voor 3400. Perceel 3: huis en erf aan de Pijpstraat no. 15, groot 65 c.a. Kooper: A. 1. Roth, notarisklerk tc St. Laurens q.q. voor 3100. Perceel 4: huis en erf aan de Pijpstraat no. 117, 'groot 66 c.a. Kooper: A. Looten, hotelhouder te Middelburg q.q. voor i 3450. Perceel 5: huis en erf aan de Pijpstraat no. 19, groot 68 c.a. Kooper: M. Schout, commissïonnaii te Middelburg q.q. voor 3650. Perceel 6: huis en erf aan de Brakstraat no. 28, groot 2 A. 24 c.a. Kooper: Fa. Gebrs. Vroegop te M'burg voor 1 4900. Perceel 7: huis en erf aan den Veerschen singel no. 153—160 groot 2 A 42 c.a. Kooper: E. Meu- lenberg te Koudekerke q.q. voor 4450. Perceel 8: huis en erf aan de Koestraat no. 5, groot 1 A. 30 c.a. Kooper: J. Petiet, koopman te Middelburg voor 2800. Nederlanders in Engelschen d.'enst. Op den 30sten Augustus j.l. werden naar uit Den Haag wordt gemeld aan de kust van Noorwegen drie Engelsche vlieg tuigen door Duitsche luchtdoelartillerie neergeschoten. Van de 14 inzittenden van de drie bommenwerpers konden slechts twee leden der bemanning worden gered. Deze beiden zijn Nederlanders. Het zijn luitenant Willem Bakker, Loolaan 65, Apel doorn en sergeant Cornells van Huistee, Hugo de Grootstraat 27, Den Helder. Deze beide Nederlanders bevinden zich op het oogenbiik in een Duitsph gevangen kamp. Zij vertelden hier, dat het meeren- deel van de vliegeniers, die behoorden tot het vroegere Nederl^pdsche luchtwapen, geweigerd hebben gevolg te geven aan het bevel van het Engelsche ministerie voor de luchtvaart om aanvalstochten boven hun eigen Nederland te ondernemen. Zg waren niet van plan hun eigen volksgenooten te bombardeeren. Het Engelsche ministerie voor de luchtvaart heeft daarop besloten, dat de Nederiandsche vliegers speciaal te gen de andere bezette gebieden moeten worden ingezet. De houding, van de Nederiandsche piloten is zeer zeker een lesje voor diegenen, die meenden gelden te moeten inzamelen en beheeren, om hiervoor bommenwerpers voor Engeland te kunnen koopen, welke wel tegen het eigen land worden ingezet. Laval verlaat het ziekenhuis. Het D.N.B. meldde Donderdag uit Parijs: Pierre Laval is vandaag vertrokken uit het ziekenhuis, waarin hij ongeveer twee we ken heeft doorgebracht. Omtrent de plannen van Laval heeft am* bassadeur De Brinon tegenover vertegen woordigers van de pers verklaard, dat Laval na zijn ontslag uit het ziekenhuis zich eerst naar Parijs zou begeven, ten einde eenige dagen uit te rusten. Vervol gens zal hij naar zijn bezitting Chateldon in de nabijheid van Vichy vertrekken. x BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-DUITSCHLAND. Britsche vliegtuigen zijn naar aan het D.N.B. wordt gemeld, in den nacht op 12 September de Noord-Duitsche kustgebie den binnengevlogen. Zij hebben een aantal brisant- en brandbommen neergeworpen. Door afweergeschut werd een vijandelijke bommenwerper neergeschoten. STAATSPRIJZEN VOOR MUZIEK. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten, heeft, op voordracht van de afdeeling mu ziek, aan verschillende componisteif staats prijzen voor muziek uitgereikt. Deze be kroning werd toegekend voor belangrijke composities uit de laatste jaren. Voor de symphonische muziek zijn zes prijzen, eik van 250,uitgereikt aan Henk Badings, W. Landré Sr., G. Landré, W. van Otterloo en A. Voormolen. Vier prijzen elk 100,werden toegekend aan Cor. de Groot, F. E. A. Koeberg, Leo Orthel en Leo Ruygrok. Voor kamermuziek, muziek voor kamer orkest en/of liederen kregen H. Andriesseg, J. Felderhof, Hugo Godroii, P. Ketting en H. Zagwijn elk een prijs van 100, De kunstenaars Arie Verhaar en J. P. J. Wierts ontvingen voor hun composities op het gebied van ^volksmuziek, dus voor harmonie- of fanfare-orkest en volksche 'toormuziek, ieder een staatsprijs van 100. Voor koor en orkest werden twee prijzen van 250,toegekend aan Rud. Mengel berg en B. van der Sigtenhorst Meyer. Een extra-prijs van 25Q,viel ten deel aan Ed. Flipse, die gedurende vele jai-en achtereen de Nederiandsche muziek heeft gepropageerd. KL0ÈT1NGE. Voor abonnementen en advertentiën (VI. «iOLE ZATERDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM I 415,5 M. 6,45 Gram. 6.50 Ochténdgym. 7,00 Gram. 7,45 Ochténdgym. 8,00 BNO: ber. 8.15 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,25 Gram. 10.00 Ernstig© muziek (opn.) 12,00 Piayo en gram. 12,40 Alma nak, 12,45 BNO: Nieuws— en econ. ber. 1,00 Ork. Boyd Bachman. 1,30 Gram. 2,00 Voor het gezin. 2,20 Na gedane arbeidMuziek en vroolükheid. 3,45 Gram. 4.00 Bijbellezing (Christ. Radio Stichting.) 4,20 Zang met piano 4,40'Gram. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Or gel. 6.00 Gram. 6.15 Voor de binnenschippers. 6,30 Klaas van Beeck en zijn ork. 7,00 Actueel half uurtje. 7.30 Cabaretprogr. 8.15 Amusementsork., gemengd koor eri solisten. 8,45 Causerie „Als ik 't \oor "t zeggen had". 9.00 De Romancers. 9,30 Causerie „De invloed der Ned. Bouwkunst in Duitschland". 9.45 BNO: ber. 10,00—10,15 BNO: Engelsche uitzending. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8,00 Zie Hilvêrsum I, 8,00 BNO:' ber. 8,15 Gram. 10,00 Morgenwijding. 10,20 Omroep- Opera-ork. en solisten (opn.) 11,20 De Roman cers en solist, dameskoor „Aethercharme" en or gel (opn.). 12,00 Otto Hendriks en zijn ork, 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Zang met piano en gram. 1,40 Voor de jeugd. 2,00 Utrechtsch Ste delijk ork. en solist. (2,45—3,00 Voor de platte- landsjeugd). 4,00 Omroepork. en soliste. 5,00 Cy clus „De Evangelisten en hun werk". 5,15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Trio „Pro^Arte". 6.00 Causerie „In een nieuw licht bezien" (N S. B.) 6.15 Spangens koor Rotterdam en soliste. 6,45 Gram 7,00 Actueel halfuurtje. 7,30 Gram. 7.45 Reportage. 8,00 Orgel en gram. 9,00 Verkorte opera „Ernani" (gr. pl.) 9,45 BNO: ber. 10.00 Dagsluiting (Christ. Radio Stichting). lO.Oo— 10,20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.) HET DUITSCTE BIJHSPROGBAMMA. Zaterdag 13 September 1941: -v Van 17.25—18.27 uur speelt het groote radio- orkest van den rijkszender Hamburg onder lei ding van Otto Ebel von Sosen bonte muziek voor het weekeinde. Medewerkenden zijn: Bern- hard Hamann, viool. Helmuth Egers, Richard Beckmatin en Gerhard Gregor (aan twee vleu gels) en Gerhard Gregor aan het orgel. Van 2015—20.50 uur Cabaret" aansluitend tot 21.10 uur frontberichten. Nico Dostal dirigeert melodieën uit een ope rette „De vlucht in het geluk". De solisten de zer uitzending, zijn Lilly Klaus, Reinhold Doerr en Franz Klavein. Velllngsereentglng Zuid-Beveland. GOES, 11 Sept. Appels: Bismarck 1017, Cod- lin Keswick 12—20, Const, de Groot 10-^-17, Cel lini 10—17, Ellisons Oranje 20—50, Eng. Pigeon 10—17, Gulderling 10—17, Gr. Herr. Fr.xvon Ba den 1230, Hondsmuil 1220, Jac. Lebel 1220, Mancks Codlin 1535, Paradijsappels 1017, Transp. de Cronsels 15—35, Tuinzoet 1017, Zi geunerin 1535, Zoete Ribbeling 1017, kroet- en valappels 512. Peren; Blanke jutten 1015, Bon Chr. Williams 1022, Br. d' Aremberg 10 15, Br. de Mcrode 1022, Br. Lebrun 1022, Br. Wilhelmina 1015, Br. Hardy 1035, Br. d' Amalis 10—35, Br. Beuker 10—22, Clapps Favorite 10—35, Calicboutsperen 1015, Dr. ju- les Quyot KJ—22, Herzogin Elsa 1022, Louise Bonne d'Avr. 15—45, Maagdeperen 1022, Peren zonder zaadhuis 10—15, Seign. d' Esperen, 1545,- Souvenler de Congres 10—35, Triumph de Vienne 15—45, Will. Duci.esse 1035, Kroet- en valpereu 5. Pruimen: Abrikoospruimen 1227, Burbank Giant 1225, Belle de Lo^ivaln 1225, Blauwe kwetsen 27, Gele Eierpruimcn 1227, Jcfferson- pruimen 35, Monarchpruimen 35, Reine Victoria 1227, Reine Claude Violette 12—27, Alle per 100 kg. Diversen: Black Berry 3650, Blauwe druiven 3341, Tomaten 9.5015. Alles per 100 ljg. MIDDELBURG, 11 September. Fruitveiling. Ap- pels Ellison Orange f 20—50, Princcsse Noble, Transparant de Croncels, Zigeunerinnen; Manks Codlin, allen f 1535, Signe Tillish, en Notarisappel 1525, The Queen, Charlemowsky, Cox Ponoma, Zoete Bloemee, eD Fransche Schij ven allen 1 1222, jacques Lebel, Codlin Kes wick, Blsmark, en Kastanje Paradijs, allen f 12 20, overige soorten 1017; Goud- en Ster- reinette val 12; overige appelen val 10; Kroet- appelen zuur 8, en zoet f 5. Peren: Dubbele jutten en Seigneur d'Esperen 1530; Trumph en Beurré Hardy 1545; Claps Favorite, Willem Duchesse, Beurré Du- radeau, Brederode, allen 1025; Beurré ,d'Amanus en Precose de Trevoux 1035, Beurré de "Mérode, Beurré Lebrun, Bon Chrétien Williams Bruine hcerenpeer. Maagdenpeer, en Pondspeer f 10 22, overige soorten 1015, Kroetperen f 5. Pruimen: Dubbele Boeren witte, Czarpruimen, Jefferson, Klrkes, Reine Claude d'Althan de Verte, allen 1335; Reine Victoria, Belle de Louvain, Blauwe Eierpruiin, Burbank, Roode Eierpruhn, Reine Claude Violette, Abrikoospruim en Wijnpruim allen 12—27; overige soorten 12—22. Druiven: Frankenthaler 4455, Alicante f 40 50; Groene Ananas«eloenen, netmeloenen en Oranje Aanasmcloencn 2230, andere soorten meloenen 16—20; Tomaten a, b en c 1216; Bonken 9.60—12, Kriel 7 alles per- 100 kg. Perziken 116 per 100 «tuk*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2