i €v[ Vlissingen Middelburg Goes VRIJWILI Ni EGIOEM D STADSNIEUWS DE BESCHERMING TEGEN BRAND GEVAAR. De maatregelen zfo'n niet overal voldoende. Het hoofd van den gemeentelijken lucht beschermingsdienst deelt mede, dat hem door verschillende blokhoofden is gerap porteerd', dat by de huis-contróle die sedert enkele dagen aan den gang ls, is gebleken, dat niet overal diè maatregelen zijn ge troffen welke voorgeschreven en noodig zijn. In verscheidene woningen werden b.v. 'n kleine emmer of bakje zand, 'n emmertje water, een stoffer of zeilveger die even tueel als vuurzweep dienst zou moeten doen en een schop zonder steel aangetrof fen, terwijl ha de benedenwoningen hoege naamd geen veiligheidsmaatregelen waren genomen. Dit is niet juist. De ervaring heeft ge leerd, dat brandbommen niet altijd op den zolder of de eerste verdieping blijven liggen, doch dikwijls tot in de beneden woning doorslaan. Men zorge daarom in het geheele huis op verschillende plaatsen emmers water en zand (liefst in zakken) in ruime hoe veelheid, vuurzweepen, schoppen enz. bij de hand te hebben ten einde terstond het gevaar te kunnen bestrijden. Zooals reeds eerder is medegedeeld, wordt strenge contróle uitgeoefend zoodat ieder den raad wordt gegeven de voorschriften nauwgezet op te volgen. Bij een hei--controle in die peroeelen waar gebleken is dat voor .een en ander niet of niet in voldoende mate was gezorgd, zal de politie onverbiddelijk optreden en proces verbaal opmaken, indien aan de herhaalde waarschuwingen geen gevolg is gegeven. Men mag niet uit het oog verliezen, dat de mogelijkheid zeer groot is; dat door den rechter, gezien de bijzondere tijdsomstan digheden, in zulke gevallen een hooge boete zal worden opgelegd. HOOG WATER. Morgen is hét alhier te 5.30 en 17.54 W hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. SPORT SERIKWKDSTRIJDKX V. V. AXEL. AxelTer neuzen 2—6. Zondag -werden de scrlewedstrijden der V V Axel voortgezet met den wedstrijd Axel I—Ter- neuzen I. Beide elftallen verschenen met een paar Invallers, waardoor de Axelsche ploeg wel het meest verzwakt was Voor de rust waren de gasten dan ook voortdurend sterker. Reeds na tien minuten namen ze de leiding, waarna Axel met een prachtig schot gelijk maakte. De thuis club bracht er verder voor de rust niet veel van terecht en zoo kon Terneuzen dan ook vrij ge makkelijk den voorsprong vergrooten tot 1—4. In do tweede helft speelde Axel aanvankelijk beter en wist don achterstond in to loopen tot 2—4, doch spoedig gaf Terpeuzen weer den toon aan «n.bleer behoudens eenlge Axelsche aanvallen verder ook de meerdere in het veld. Nog twee maal wisten de be?oek«*3 te doelpunten en brachten daardoor den eindstand op 2—6. Sclioondüke— E.M.M. 92. Zondag speelde Sehoondtjke een vriendschappe- Ujkcn wedstrijd tegen E.M.M. uit Vlissingen. Reeds direct nam Schoondijke de leiding door den linksbinnen, ^aar de E M.M.-doelman niet voldoende ingreep. Toch bleek uit het verder verloop van den wedstrijd dat beide ploegen van gelijke kracht zijn. De verdediging van Schoon dijke bleek net sterkste deel van het elftal, ter- wijl de voorhoede nog al eens Taalde. Bij E.M.M. zagen wij geen uitblinkers, niettemin speelden de Vlissingers een opgewekte partij voetbal. Het einde vapdc ontmoeting kwam met een 32 overwinning vóór Schoondijke. SWIFT I KAMPIOEN DER te KLASSE. SWIFT I—ZEELANDIA 4—1. Met deze overwinning heeft Swift I definitief beslag gelegd op het kampioenschap van de le klasse der zomercompetitie 1041. De wedstrijd TogoSwift I. welke thans nog gespeeld móet Worden, kan hierin geen verandering meer bren gen. Van den uitslag daarvan zal het afhangen of Swift I al dan niet ongeslagen kampioen wordt. Dit is voor Swift een mooi resultaat, te meer daar in den Joon. van do competitie enkele jon gere spelers (speelsters) in het eerste twaalftal opgenomen moesten worden. Hieruit blijkt dat hit over reser-cs beschikt, die gereed zijn om in do le klasse uit to komen. De uitslag van dezen wedstrijd is wel «enigs zins geflatteerd te noemen, want alhoewel Swifj over het geheel Wel de meerflere was, waren er ook perioden dat Zeelandia een zeker overwicht demonstreerde, hetgeen echter niet in doelpunten tot uitdrukking kwam. De wedstrijd werd, voor al voor de rust, in een hoog tempo gespeeld en droeg een forsch karaktor. Na de rust domi neerde het forschc element, waardoor-de wed strijd minder fraai werd. Over het spelverioop het volgende: Onmiddellijk na Jjct beginslgnaal neemt 8wlft het spel in handen. Enkele malen ontsnapt de Zeelandia-kórf aan een doorboring. Deze druk houdt voorloopig aan. De Swift-aanval blijft gevaarlijk, het spel schijnt echter wol wat ner veus, want liet overplaatsen is niet steeds onbe rispelijk en ook de doelschoten zijn niet altijd even nauwkeurig. De Zeelandia-verdediging, die eeret niet erg zeker van haar zaak was, herstelt zich nu en ook Zeelandia trekt dan ten aanval. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld is en de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd zijn, gelukt het Meijer met een fraai schot Zeelnndia de lei ding te bezorgen 0—1. Deze voorsprong workt stjmul eerend op de Zeelandia-mcnschen. Over de gehccle linie wordt nu vlot gespeeld en de Swlft-v'crdediging heeft de handen vol. In deli Swift-aanval/ vlot het niet meer zoor best. Het spel is er te kort en de Zeelandia-verdediging grijpt resoluut in. Als de eerste speelhelft al ver verstreken is. komt de bal weer in den Swift- aanval Van vrij gróoten afstand wordt een schot oo den korf gelost, dat echter, naast gaat. Maar snel is Bruggeman ^oogc-schotelf, die het leder opvangt en keurig in den korf deponeert, 11. Met dezen stand gaat de rust in., Na de hervat- ting blükt de vakwisaeling voor Zeelandia ron der gunstig tc zUn dan voor Swift. Het ebr- sprónkeltjke Swift-aanvalsvak staat nu In de ver dediging en behoerscht hot spel. mede dank zij het feit dat het aanvalsspel van Zeelandia te een zijdig is. De meeste aanvallen gaan over Van KoeveHngen en zijn jongere vakgenoot wordt te weinig in het spel betrokken. Beide middenvak kon leveren goed spel en de bal gaat snel heen en weer. Weer in den Swift-aanval beland, krijgt mevr. De Ru een vrjje kans waarbij een Zee- larjdia-heer hindert. De (scheidsrechter fluit hier voor. doch de bal verdwijnt inmiddels in don korf en het doelpunt wordt toegekend. 2—J. Eenigen tijd later ziet genoemde speelster nog maals kans te scoren, waarmede de stand op 3—1 komt Het pleit is nu beslecht in het voordeel van Swift. De Zeelandia-verdediging is niet meer zoo hardnekkig en laat haar tegenstanders her haaldelijk vrij. Wel wordt door den aanval nog alles gedaan om den achterend te verkleinen en loet Karei sq verschillende gevaarlijke scho ten, maar zonder resultaat. Aan den anderen kant voegt Brasser nog een punt aan de Swfft- score too en met den stand op 4—1 blaast scheidsrechter Berenpas einde. 8WIFT V—MADJOE III 2—5. Madjoe III verschijnt met slechts 8 menschon, waarna 2 Swift-lnvallera en één speelster voor Madjoe opgesteld worden, zoodat beide teams 'met elf mensclien spelen. Alhoewel Swift aan vankelijk sterker is, mankt Madjoe na plm. één kwartier spelen 't eerste punt. Swift gooit er nog een schepje op en zet den aanval goed aan hot werk. »Uit goed samenspel ontstaat dan de ge- lijkmaKer, 11. Na de "akwisseling is Madjoe overwegend sterker. Ongeveer 10 minuten voor da rust neemt zij andermaal da leiding. 2i. STADSNIEUWS CULTUREEL WERK VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN IN NIEUWE BANEN. De afdieellng jeugdwerk van het dep. van sociale zaken wil uitbreiding geven aan het cultureel werk voor werkloozen en daarom is een onderzoek noodig om vast te stellen welke jonge menschen werkloos zijn en in hoeverre deze zorg behoeven. Het gewestelijk arbeidsbureau en de com missie voor vakopleiding en ontwikkeling van werkloozen, zenden aan alle personen vaij 14 tot en met 24 jaar een circulaire met een vragenlijst toe welke lijst duidelijk en volledig ingevuld binnen twee dagen aan het gew. arbeidsbureau wordt terugge- wacht. De commissie voor vakopleiding en ontwikkeling zal degenen, die werkloos 'zijn, bijeen roepen om na te gaan wat voor ieder kan worden gedaan. Men rekent- er op, dat alle jongereh, werkloos of niet, mede zullen helpen aan eer. vlot verloop van het onderzoek. - CONCERT VAN EXCELSIOR. Morgenavond geeft Exoelsior haar laat ste Uitvoering in dit seizoen op het Molen water en zal dan een populair programma ten gehoore brengen, voornamelijk mar- schen en operettemuziek, o.a. een wals droom van Oscar Strauss. *DE MIODELBUGSCHE VACANT IE- SCHOOL. Aan het voorloopig verslag, dat de secre» tarls der Vereeniging de Middelburgsche vacantieschool aan bestuur, leidsters en helpers heeft uitgebracht, biykt, c(at voor de tochten naar het strand 337 kinderen waren aangegeven, van wie 48% leerlin gen van openbare lagere en 62% van bij zondere lagere scholen waren. Enkele nadere aangften deed het aantal tot 393 stygen. Vooral door het ongunstige weer in de ochtenduren was het percentage thuisblijvers ongeveer 28, tegen andere jaren 20. Op de 8 -tochten Vverden 1664 liter fosco gedx-onken, welke van uitste kende kwaliteitwas, aarvoor de coöpe ratieve melkfabriek „Walcheren" wordt geroemd. De heer J. J. de Vlieger stelde voor een tocht limonadesiroop ter beschik king. Dank wordt gebracht aan den pach ter van 't Schuttershof, .die'des morgens den tuin ter beschikking stelde voor het verzamelen der kinderen. De bijdragen per deelnemend kind bedroegen gemiddeld 70 cent, zynde ongeveer 25% van de werke lijke kosten. De bijdragen door particulie ren aan giften beliepen 159.72. Er is door de subsidies een klein batig saldo op de reizen, dat voor aanvulling en uitbreiding van het materiaal zal worden bestemd. Hulde wordt gebracht aan den heer en r. eyrouw Eeckman, eigenaars van café „Land- en duinzicht", waarheen de 'vacan tieschool dit jaar is getrokken, en die op velerlei wjjzen behulpzaam zjjn geweest voor het welslagen van de tochten. y TEMPERATUUR KANAALWATER. De temperatuur van het water is heden 64 graden. "E.H.RO. Niét dokter Simons, doch dokter Frumau leidde de oefening van E.H.B.O. op Zater dagavond. STADSNIEUWS BURGERLIJKESTAND (JOES. Geboren-^Hclene Jannekc, d. v. Adria&n Jacobus HemJerikx en Elisabeth Pieternella Koek Hubraclit, z. v. Ffancois van Dalen en Maria Fran- cina de Witte. Gerard Herman, z. v. -Üanièl de Kidder en Maria Jozina Merrelaar. Beatrix Louise Maria, d. V. Pieter Willem Eduard van Lnere en Maria .Geus, Overleden Johannes Franciscis van Riet, 74 jr. wednr. van Anna Theodoia van der Vorst. Mar- tinus -ijk, 14 dagen; Cornelia Pieternella Muste, 60 jaar e. v. Jan Neij, WESTKAPELLE, Geboren: Lein, zoon van Rogier Boogaard en Wllhelmlna Karand. DOMBURG. Geboren: Cornel ij», zoon van Jacob Simonse ervAdriana Kluijfhout. OOSTKAPKLLE. Geboren: Leonardos Corne lls Marinus. z. w. Jan Heinsen en Eddy Georgi- ne Hendrik-se. Jacobus, z. v. Cornciis Kooman en Pieternella de Vos. Hendrika Pieternella Ma ria. d. v. Johannes Hendrikus Bartels en Wil- helmina Maria 8trjk. Kathelina, d. v. Jan Ver meide en Johanna* Cornelia Buüh. Willem Sliyrfn Johannes, z v Pieter Johannes Simon Snaaijer en Jozina van Luijk, KRABBENDIJKJE. ^fetrouwd: Jan Kramer, SO j., te Arnerr.uiden en Pieternella Maria Kok. 26 j. Cornelia Dirk Krijger, 27 j. en Maria Gcer- truida Vogelaar. 19 j. Geboren: Marinus. z. v. A. J. Iloogstraate en A, J. Goeree. Eliza Marinus. z. v. J. Hulasen en P. J. Krijnsen. Johanna, d. v. D. van Over- beeke en G. v. d. Vrede. Christina Helena, d. v. F. W. rie Jüchipper en E. C, van 8chalk. Pe- tronella WillflmUna, d. v. D. P. Woutersen en I. B. ten Have: Overleden: Adriaan de Kok, z. v. MarlnUB de Kok en van Maria Blok (overleden). YERSEKÊ. Ondertrouwd: Marinus Jan Dnyn- kerke, 35 j., jm,- en Johanna Pieternella Cats- hoek, 3.5 j., jd. te 's-Gravenhage. Geboren: Licia dochter van Hendrik Joöst. Zuydweg en Sara Polelj. WOLPHAARTSDIJK. Getrouwd: I. J. Wisse. 28 j. en A J. P. ZegerS, 23 j. Geboren: Catharina Adriana Janna, d. v. J. Katsman en D. van Schalk..Janna Jozina. d. v. M van Boven en J. C. van Damme, Jacomfna Willemtje. d. v D. Westveer en A. Nieuwdorp. Cornelia L-na. d. v.'J. Eggebcen cn A. Verburg. Tannetje Oecrtruida, d. v. P. Goudswanrd en G. Hoek van Düke, Pieter Willem, z v. C. Steen bakker en Korstanje, -Johannes Jan, z. v. J. Knkebeeke en A. J. van Antwerpen. Overleden: A. de Bel, 75 j., man van C. Pol derman. DIRECTEUR VAN UTRECHTS P. EN T.- KAN'TOQR GAAT HEEN. Met ingang van 1 October ajj. is aan den heer H. A. J. Boudier, directeur van het post- en telegraafkantoor te Utrecht op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig ver leend. De heer Boudier werd 12 Maart 1878 te Zierikzee geboren. Na de H.B.S. te hebben doorloopen, werd .hy in 1897 benoemd tot surnumerair der posteryen en telegrafie, O.m. was hg van 1927 tot 1931 inspecteur der- post en telegraphie in Groningen en Utrecht en sinds 1931 was hy directeur van het hoofdpost- en telegraafkantoor te Utrecht. JONGEN OPGESPOORD. Op verzoek van de te Amsterdam wonen de ouders werd alhier de 15-jarige A. G. K. opgespoord, die zonder hun toestemming en met medeneming van wat geld de ouderlyke woning veriaten had. De knaap werd hier in een hotel aangetroffen en door de politie op transport naar Amster dam gesteld. REDE VAN MARTIEN BEVERSLUIS VOOR N.S.B.-VERGADERING. De kring 48 van de N.S.B. hield gister avond een drukbezochte vergadering in het Schuttershof, die o.a. werd bijgewoond •door den heer Jan Dekker,- gemachtigde van den leider en den heer E. P. C. Lens hoek, burgemeester van Goes. De vergadering werd met' een kort woord van welkom geopend door den kringleider, den heer P. L. Rosier, die er o.a. op wees, dat dit de eerste byeenkomst van het nieuwe verband, kring 48 was. Vervolgens sprak de heer J. Dagevos, die mededeelde, dat hij, in verband met zyn benoeming tot districtspenningmeester, nu van de groep afscheid nam als groeps leider. Spr. betuigde zijn dank voor de van alle zijden ondervonden steun en aan den districtsleider- voor het In hem gestelde vertrouwen. Spr. gaf dan een overzicht van zijn bevindingen in de N.S.B. en voorts van den strijd der beweging en haar huidige positie. Als goede nationaal-sociallsten zei- de spr. o.a., zijn wy gehoorzaam aan de be zettende overheid, maar wy zijn geen hie lenlikkers van de Duitschers. Dat willen de Duitschers zelf niet en die houding is een N.S.B.-er onwaardig. Spr. waarschuwde te gen het aannemen van die houding en wees er op, dat de N.S.B. hier reeds streed vöor een nationaal-socialistisch Nederland voor dat Hitler in Duitschland aan de macht kwam; De heer Rosier deelde nu mede. dat de heer C. Noom aangewezen was als groeps leider, waarna de heer Noom een uiteen zetting gaf van hetgeenl hij als groepslei der van de leden verwachtte. Vervolgens was het woord aan den spre ker van dezen avond, den heer Martren Be versluis, die allereerst van schets gaf van den stryd tegen Rusland. De toestanden daar en de communisten kennende was spr. niet by hen, die meenden, dat dit slechts een strijd van enkele weken zou zijn. De leiders zyn onverbiddelyk en het volk is opgevoed in een roes van haaten opstand. Dit» met de geweldige bewapening, vormde voor Europa het groote gevaar en wy kun nen de Duitschers, Hongaren Roemenen en Finnen niet genoeg dankbaar zyn, dat zy zö daar een barricade tegen oprichtten. Spr. schetste hoeveel daar in een paar maanden reeds bereikt was en men er een gebied zoo groot als Engeland veroverde, Eiken dag wordt het gevaar van het com munisme verder van ons verwyderd. Spr. schetste voorts, hoe de nationaal- socialisten, evenals de kleine groep christe nen aan het begin onzer jaartelling, thans smaad en onderdrukking ondervinden. In dezen strijd moeten zij met, naast en voor elkaar staan. Uitvoerig schetste spr. daar op, hoe ons volk, dat in werkelijkheid een goed volk is, voor het nationaal-socialisme moet gewonnen worden. De nationaa!-so- cialisten moeten tegenover den smaad hen aangedaan een waardige hoJiding aanne men, het volk met liefde winnen en zelf de hooge beginselen van het nationaal-socia lisme naar buiten uitdragen. Elke natio- naal-socialist moet een propagandist zjjn en ook weten waarover hij spreekt hij moet weten, wat het N.V.V. reeds deed en het vraagstuk van bloed en bodem kennen. Spr. ging nog uitvoeriger op dit vraagstuk in en besloot met te betoogen, dat het nationaal-socialisme de eenige weg is naar geluk, grootheid en geloof. Aan hpt slot van den avond deelde de heer Jan Dekker nog mede, dat over 14 dagen de leider, Ir. Mussert, Goes zal be zoeken, waarna de vergadering met het zingen van een couplet van het Wilhelmus gesibten werd. HOOG WATER AAN T SAS. De zwemuren aan 't Goesche Sas zyn voor heden van 5.30 tot 9.30 uur en voor morgen (Woensdag) van 6.00 tot 10.00 uur. KERK- EN SCH00LN1EUWS Deze voorsprong ls echter slechts van korten duur, want onmiddellijk hierop maakt Swlft ge- Jijk, 22. IVIot Swlft Iels in de meerderheid blaast de scheidsrechter rust. Daarna zakt het spelpeil van S.wift merkbaar. Tot twee maal toe scoort Madjoe. 2—i. Het Is Madjoe dat nog een punt aan de score toevoegt. 25. met welken stand de wedstrijd eindigt. I Afscheid ds. J. C. J. Kuiper. Onder buitengewoon grootè belangstel ling heeft ds. J. C. J. Kuiper, voorheen te O.- en W.-Souburg, wegéns -vertrek naar 's-Gravenhage-West, waar hij de zesde pre dikantsplaats gaat bezetten, Zondag af scheid genomen van de Geref. kerk van Arnhem, die hy ruim 7 jaar dienen mocht. Zondagmorgen nam ds. Kuiper afscheid in de Talma-school van het deel der ge meente dat in Arnhem-Oost woont en des avonds in de Westerkerk. In beide dien sten hield ds. Kuiper §en predicatie over Gal. 18. ^prekende over het autoritair karakter van de verkondiging van het Evangelie wei'd de aandacht der gemeente achtereenvolgens bepaald by le. De kracht van Christus gezanten en 2e. De verant woordelijkheid van Christus kerk. Zondagmorgen 21 Sept. a.s. zal ds. Kui per te 's-Gravenhage door zyn schoonva der, ds. J, E. Goudappel, v.m. predikant te Velp, worden bevestigd. MR. C. DE ROON SWAAN OVERLEDEN. In den ouderdom van 69 jaar is te Velp (G.) dverleden mr. C. de Roon Swaan, oud-vlce-presldent van het hooggerechts hof in Ned-Indië, plaatsvervangend raads heer in het gerechtshof te Arnhem en rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw. In het kerkeiyk leven nam mr. De Roon Swaan een vooraanstaande plaats ln. Hy was lid van de algemeene synode der Ned. Herv. Kerk, lid van de algemeene synodale commissie dezer kerk, voorts was hy voor zitter van een bond van evangelisatiën in en ten bate van de Ned. Herv. Kerk, be stuurslid van de weesinrichting Neerbosch, voorzitter van de Chr. kweekschool op den Klokkenberg te Nijmegen, 'bestuurslid van de Chr. philantropiscixe inrichtingen te Doetinchem. enz. De Duitsche luchtmacht In Noord-Afrlka meldt successen. Naar het D.N.B. van militaire zyde ver neemt, heeft de Duitsche luchtmacht in den nacht van 6 op 7 September een nieu wen aanval gedaan op* het vliegveld Aboe Soeeir by het Suezkanaah Op parkeerplaatsen, opslagplaatsen en munitiedepóts ontstonden talrijke branden. Op 5 September hebben Duitsche vliegtuig gen met succes het Britsche tenten- en materiaalkamp ten Oosten van Port Per- rone in Noord-Afrika gebombardeerd. De aanvallen werden den volgenden dag voort gezet. In het tentenkamp werden groote verwoestingen aangericht. Boven Sidi el Barani hebben Duitsche vliegtuigen op 6 September een Hurricane neergeschoten. In den nacht vaft 5 op 6 .September zijn talrijke bommen op de ha ven van Alexandria geworpen. In een petroleumopslagplaats brak een groote brand uit. Anderê branden ontston den by de Oostelijke haven en bij het ran geerstation. Bij den toegang tot de Golf van Suez werd een Britsche koopvaarder van 6000 ton door een bom zwaar bescha digd op het achterschip. Verder z(1n Zaterdag en Zondag acties van het luchtwapen ondernomen tegen ver scheiden vliegvelden aan het Egyptische front en op militaire kampen bij Tobroek en Mersa Matroe. Tent- en barakkenkam pen werden met succes gebombardeerd en ten deele verwoest. In den nacht yan 7 op 8 September heeft de Duitsche luchtmacht ln het 'Nabije Oos ten 25,000 brt. scheepsruimte vernietigd. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op de reede en in de Golf van Suez door vol treffers op vier vrachtschepen van tezamen 25.000 ton een aanzienlijk deel van de voor den tegenstander zoo belangryke scheeps ruimte vernietigd. Verder liepen een groot handelsschip van omstreeks 10.000 brt. en een vrachtschip van-1500 brt. beschadigin gen 'op. DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Van Duitsche militaire zijde wordt mede gedeeld Binnen het bestek van de gewapende verkenning hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen in den nacht van 7 op 8 September een hoogoven in de nabijheid van de En- gelsche Oostkust aangevallen en voltref fers geplaatst 'op de hoogoveninstallaties en de cokesfabriek. In de haven van Scar borough werd een loods door verscheidene voltreffers getroffen en in brand gestoken. Bovendien werden twee vliegvelden in het graafschap Norfolk met bommen bestookt, waardoor vyf branden en ontploffingen ontstonden. De aanvallen geschiedden alle in scheervlucht van zeer geringe hoogte, Duitschen machines schake kon berokke- ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH GEBIED. Britsche bommenwerpers hebben in den nacht van 8 op 9 September in West- en Midden-Duitschland, in het byzonder in het gebied van Kassei, een aantal bommen neergeworpen. De burgerbevolking leed eenige verliezen. IJZERSCHAARSCHTE IN ENGELAND. Het A.N.P, meldt uit Stockholm Naar het Londensche blad „Daily Mail" meldt, is het gebrek aan schroot in Groot-Brittannië thans zoo StQgL dat alle beschikbare ijzeren hekken moeten worden ingeleverd. Een uit zondering wordt slechts gemaakt voor hek ken, geplaatst om terreinen, die beslist moe ten worden afgesloten, dan wel Historische of kunstwaarde bezitten. GENERAAL DENTZ NAAR FRANKRIJK De voormalige Fransche opperbevelheb ber ln Syrië, generaal Dentz, zal, naar van bevoegde zyde wordt medegedeeld, op 10 September te Marseille aankomen. Naar verluidt zal hy in de omgeving van admi raal Darlan een functie aanvaarden. Vijftig lagere land- en tuinbouwscholen. Naar het „Hollandsche Landbouwweek blad" 'beeft vernomen, ligt het in de be doeling van het departement van land bouw en visschex-y om binnen korten tyd over te gaan tot de stichting van 50 lagere land- en tuinbouwscholen. Het blad spreekt de verwachting uit, dat. ieder een derge lijk beslu'.t met vreugde zal begroeten, aan gezien vaststaat, dat deze instituten een van de voortreffeiykste middelen zyn om de productie van Nederlands bodem op de meest doelmatige wijze uit te voeren. GEMENGD NIEUWS HUISDIEREN IN DEZEN TIJD. De Centrale Contact Commissie (C.C.C.) voor Dierenbescherming vestigt in verband met de voedselpositie, de aandacht van de houders van honden en katten op de noodzakelykheid niet te fokken, texizy men van tevoren zeker weet in staat te zul len zyn aan het moederdier en den jongen de noodige voeding te kunnen geven. MEISJE ZOND HAAR ZUSTER EEN VERGIFTIGDE VLA THUIS. In hooger beroep heeft zich gisteren voor het gerechtshof te Den Bosch te verant woorden gehad Johanna F. uit Eindhoven, die ln een potje jam een hoeveelheid Ro dent had gedaan en by een bakker een vla had laten maken, waarin deze vergiftigde jam was verwerkt. De vla liet zy thuis bezorgen bij het pension waar haar zuster vertoefde, die van huis was gegaan wegens oneenigheid over de keuze van een ver loofde. De zuster had met eenige andere personen in het pension vah de vla gege ten, doch de toegevoegde hoeveelheid bleek te gering, zoodat het .gevolg voor de be trokkenen gelukkig slechts onpasseiykheid was. Verdachte zeide gehoopt te hebben, dat haar zuster door het 'eten van de lekkernij ziek zou worden, waarna ze zich dan wel thuis zou hebben laten verplegen. Onder de omstandigheden zou het, volgens verdach te, gemakkelijk zijn geweest, het meisje tot het breken met haar verloofde te brengen. Zy verklaarde niet de bedoeling tq hebben gehad ook anderen te vergiftigen. De advocaat-generaal eischte wegens po ging tot zware mishandeling een govange- nisstraf van een jaar en zes maanden met nftrek van het voorarrest. Mijn tandarts zei: „PROKUDENT"! Prokudent is het Ideale middel om de hygiëne en den langen levensduur van Uw kunstgebit te verze keren. Prokudent vernietigt alle bacte riën en steriliseert Uw gebit op de aller eenvoudigste wijze: in een glas water. ÜfabSkaM Aanbevolen door H.H. landartsen. De rechtbank had haar veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg een mildere straf. Over 14 dagen zal het hof uitspraak doen. DOODELLJK ONGELUK BIJ HET DORSCHEN. Gisterochtend vond by het dorschen op de boerdery van den heer N. Chr. Renken te Nieuwe Scheemda een ernstig ongeluk plaats. Bij zyn werk aan de dorschmachine geraakte de 29-jarige gehuwde arbeider R. Wissing uit Westerlee tusschen de rie men van de machine en werd eenige malen mee rondgesleurd voor men de machine kon stoppen. Ernstig gewond werd hij per Groene Kruis-auto naar het Academisch zieken huis te Groningen vervoerd, waar hij in den namiddag aan de bekomen verwondingen is overleden. GERAFFINEERDE OPLICHTING. Dezer dagen kwam een Laarder ingeze tene in Amsterdam in contact met een drietal personen, die voorgaven een groo te party koffie,, thee, peulvruchten enz. te koop te hebben. Alvorens echter te onder handelen eischte het drietal een cautie van 500 van den Laarösr ingezetene, zekere P.. Der. voldeed hieraan en stortte on middellijk d/it bedrag. Men voerde daama P., die in Amsterdam geheel onbekend was, kris en kras door de stad en wist hem nog een bedrag van 200 afhandig te ma ken. Dit wa nog zg. voor een andere par ty van 1000 pond koffie. Tot slot liet men P. in een zeer druk gedeelte alleen achter. Het drietal, waarvan een bekend is, nl. een zekere O. M., een goede bekende van de politie, was spoorloos verdwenen. Vermoe delijk za echter zeer spoedig hun arresta tie volgen. FRAUDULEUS VEE GESLACHT. Ambtenaren van den crisis' controle dienst hadden een tip gekregen, dat door een veehouder onder de gemeente Oudewa ter nogal veel vee frauduleus werd ge slacht. Zy stelden een onderzoek ln en konden den veehouder op heeterdaad be trappen bij het slachten van een stier, ter wijl voorts by een nader onderzoek bleek, dat het vleesch van dezen stier niet voor de consumptie geschikt was! Tgen den veehouder is proces-verbaal op gemaakt. BRAND AN CALIFORNISCHE HAVEN. In de Califórni3che haven Port Costa is door een reusachtigen brand een schade veroorzaakt, die voorloopig wordt geschat op anderhalf milliard dollar. Associated Press meldt, dat onder meer tanvevoori-a- den der regeering tot een waarde van 850.000 dollar vernietigd zyn. Twee haven arbeiders worden vermist. STAATSLOTERIJ Trekking van heden. 25.000 No. 17288 5000 No. 4962 2000 No. 9383 f 1500 No. 6446 7800 1000 No. 1417 14854 21544 400 No. 2920 11959 20145 21485 200 No. 1123 20755 218S5 100 No. 4346 7375 S918 21855 DE KORENSCHUUR VAN EUROPA. Dat Is de Oekraïne, de landstreek in liet Zuiden van Rusland, waar de bewoners weer moed gevat liebben, ccn gelukkige toekomst tegemoet gaan, nu zij door de Duitsche weermacht bevrijd zijn van huil onmenschelijke onderdrukkers. Overal in de Oekraïne worden dc Duitsche sol daten en hun bondgenooteu geestdriftig verwelkomd. Overal gaan zij weer aan den arbeid cn halen, daar In de korenschuur van Europa, den oogst bin nen. Kichier een der resultaten van den strijd 'tegen het bolsjewisme. Overal waar do trawanten van Stalln vernietigd zijn, gaat een gelukkige bevol king aan het werk en helpt spontaan mede aan den opbouw van het nieuwe Europa. De strijd tegen het bolsjewisme, Is een strijd die Bestreden wordt terwille van ons aller toekomst. et is een strijd die Duitschland begonnen is en die met behulp van zijn bondgcnoQtcn cn de vrijwil ligerslegioenen, zal vóeren totdat de overwinning behaald zal zijn. De strijd tegen het bolsjewisme is ecp strijd, waar- In beslist wordt ook over de toekomst van Ne derland. Daarom zijn reeds duizenden Nederlandsche mannen, strijders in de gelederen van ons legioen en daarom wordt ook van U verwacht, dat U zult helpen onderdrukte volkeren te bevrijden van het bolsjewistische juk. Doet wat van U verwacht wordt, doet Uw plicht, meldt U aan bil het Koninginnegracht 22 's-Gravcnhage.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2