BEKENDMAKING GEBREK A. WILKING 30 cm precies KOUSEN-SERVICE Snijboonmolens Qeense De Kramer's TAMMINGA - MODEHUIS GOES - HULST H. Ollerison Zn's Naaimachinehandel Reparatie-inrichting Geen nood, onze volledige helpt U uit de brand! Machinale onzichtbare methode. Grootste service. Onberispelijk werk. Goedkoop. VENDUTIE. Direct uit voorraad leverbaar Jeko Stoof-suddercomforen Taifun Gasaanstekers IJZERHANDEL N.V. De Raad. van Yerseke bijeen. Als U de krant te dichtbij of veraf moet houden, beteekent dit dat Uw oogen een kleine afwijking vertoonen. Dan is het tijd ze eens te laten on derzoeken en mocht U een bril noodig hebben, dan weet U, dat U den-beste krijgt bij een vakspecialist. Dus bij LANGE VORSTSTRAAT 49 GOES. De Inspecteur voor de Prijs- beheersching voor Zuid- Holland en Zeeland maakt bekend dat CORN. VAN DE REEPE, geboren teHeinkenszand, 26 Augustus 1880, van beroep: winkelier-gros sier in lederwaren, wonende teGoes, Pape gaaistraat No. 8, zoolleder heeft doen ver- koopen tegen hoogere prij zen dan waren toegestaan en ingevolge 'de Prijzenbe- schikking 1940 I is veroor deeld tot betaling van een geldboete van 250 (twee honderd en vijftig gulden)- verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen leder en publicatie van deze be schikking op kosten van den veroordeelde waarbij eenerzijds rekening wordt gehouden met de ernst van de overtreding en ander zijds met de groote waarde van het inbeslaggenomene. Adverteeren doet verkoopen. LANGE VORSTRAAT 6, GOES bij het ziekenhuis. Uw naaimachine defect Wij repareeren perfect. De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op Woensdag 3 Sep tember 1941, des n.m. 1 uur (Off. n, ten verzoeke van den heer ooze te Oud-Sabbinge aan diens woonhuis a contant PUBLIEK VERKOÖPEN de inboedel bestaande uitKabi net, tafels, stoelen, kachels, spie gels, pendule met toebehooren, vloerkleed, loopers, matten, ledi kant, veerenbed, dekens, matras sen, doofpot, geridon, strijkijzer, koolbakken, waschtafel met stel, elec. theelichtje, petroleumstellen, bank en werktafel, potten, pan nen, emmers, enz. klccJl U geed en tsiisik KOUSEN Ladders ophalen Stoppen Vormen Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes zal op Woensdag 3 Septem ber 1941, 's voormiddags 10.30 uur aan de zaal bij dhr. J. C. Krij ger, a.d. Beestenmarkt te Goes, a contant, VERKOOPEN kasten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, waschtafels, nacht kastjes, naaimachine, mangel, trappen, ledikanten, matrassen, kachels, koolbakken, keuken- en huishoudelijk gerief, glas- en aar dewerk, enz. Zindelijke goederen kunnen wor den bijgebracht, waarvan opgave te doen ten kantore van genoem den deurwaarder a.d. Kleine Kade No. 11 te Goes of bij den vendu meester J. H. JACOBS, St Jacob- straat alhier. Kijkdag Dinsdags te voren van 115 uur. met 2 insteekgaten het meest voordeelige gastoestel eenvoudig practisch voordeelig Lange Vorststraat 3740 GOES (HET ADRES VOOR DEN HANDEL) Een molestverzekering voor gemeente-eigendommen. Salarisregellng voor ambtenaren ter secretarie. YERSEKE. Donderdagmiddag kwam de raad voltallig bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Gunning. Oorlogsschade. Op de in de vorige vergadering aangeno men motie om verbetering te verkrijgen in de tegemoetkoming aan de oorlogsslacht offers is van het departement van financiën bericht ontvangen dat deze materie de voortdurende aandacht heeft en dat, hoewel niet alle wenschen bevredigd kunnen wor den, de mogelijkheid groot is, dat sommige grondslagen van de financieele tegemoetko ming aan de door oorlogsgeweld getroffe nen zullen worden herzien. Van den heer L. Paauwe is een verzoek ingekomen om in verband met de den laat- sten tijd sterk toegenomen werkzaamheden en de verhoogde onderhoudskosten van de benoodigde paarden en ander materiaal de aannemingssom voor het ophalen van huis vuil en beer te verhoogen. B. en W. stellen voor deze aannemings som met ingang van 1 Juli j.l. te verhoogen van 1900 tot 2300 onder voorwaarde dat hrj dan ook al het werk, zonder assistentie, met zijn zoon verricht. Na eenige discussie wordt aldus besloten. Vaste kern luchtbeschermingsdienst. Vervolgens wordt vastgesteld een ar- beidsovereenkomstenbesluit voor het perso neel van de vaste kern van den luchtbe schermingsdienst. De heer Scheele vraagt of dit personeel al niet veel eerder o.a. recht had op een tij delijke toelage van 6 en kinderbijslag. .Spr. wenscht een en ander met terugwer kende ïcracht te zien toegekend. De voorzitter antwoordt dat dit besluit, geheel wordt vastgesteld conform het con cept van den secretaris-generaal van het departement van. binnenlandsChe zaken en op 1 September a.s. in werking treedt. De trjdelijkp toelage van 6 is echter niets nieuws deze wordt al geruimen tijd aan het personeel uitbetaald. Gemeenterekening. Aangeboden wordt de gemeente-rekening 1940 ,die sluit op den gewonen dienst met een totaal aan inkomsten van f 198.181,10 en aan uitgaven van 188.091,74, alzoo met een batig saldo van 10.089,36. De kapi- taaldienst sluit met een bedrag van 74.787,98 aan inkomsten en 84,968,75 aan uitgaven, alzoo met een nadeelig slot van 10.180,77. Vervolgens wordt de gasrekening 1940 laangeboden, die sluit met ëen totaal bedrag van 38.163,92 zoowel in baten als in lasten en met een bedrag van 12.759,18, zoowel in kapitaalsontvangsten als uitgaven. De aangeboden begrooting 1942 van het burgerlijk armbestuur sluit met een bedrag van 19.273,43, zoowel in inkomsten als uitgavende aangevraagde gemeente-subsi- die bedraagt 8500. Molest-verzebering. De voorzitter zet uiteen de wenschelijk- heid om over te gaan tot het sluiten van een molest-verzekering voor de gemeente eigendommen, waarop ook van hoogerhand wordt aangedrongen. De heer Hirdes zou een rijksregeling op dit punt prefereeren. De voorzitter is van oordeel dat hiervoor veel te zeggen valtdoch zoover is het nu eenmaal niet. De heer Koppe merkt op dat een uitkee- ring van de molestverzekering tot op zekere hoogte-aanvullend Is. Spreker voelt er het meeste voor zich aan te sluiten bij het Mo- lest-Risico voor Nederlandsche Gemeenten en andere Publiekrechtelijke lichamen. Hierbij is o.a. het risico verspreid en zijn de industrieele risico's vrijwel uitgeschakeld. Spr. vraagt wat burg. en weth. met de bij zondere schoolgebouwen wenschen te doen. De voorzitter antwoordt dat B. en W. stappen wenschen te doen om ook de school gebouwen der bijzondere scholen onder deze regeling te doen vallen. Wenscht men dit niet dan zal het betrokken schoolbestuur het risico wel geheel zelf moeten dragen. De heer Mol is tegen' alle verzekering indien men meer Godsvertrouwen had, zou men niet verzekeren. De school der Geref Gemeente zal niet verzekerd worden én men wenscht ook geen vergoeding uit de verze kering spr. is tegen molestverzekering. De heer Koppe heeft respect voor dit standpunt maar moet toch opmerken dat dit onderling dragen van het molest-risico principieel iets anders is dan de gewone brandverzekering, enz. De voorzitter onderstreept deze woorden volkomen. De heer Bom wenscht de tegenwoordige waarde als grondslag te nemen. De heer De Visser zou liever via een plaatselijken agent verzekeren. De voorzit ter antwoordt dat dit bij de onderhavige organisatie niet gaat. Besloten wordt alle gemeente-eigendommen en, voor zoover mo gelijk, ook de gebouwen der bijzondere scholen, tegen molest te verzekeren bij Mo- lest-Risico voor Nederlandsche Gemeenten en andere Publiekrechtelijke Lichamen. Salarieerlng ambtenaren ter secretarie. De voorzitter bespreekt uitvoerig de wen- schelijkheid om te geraken tot een alge- meene salarisregeling voor de ambtenaren ter secretarie. De nieuwe regeling is eener zijds een consolideering van den bestaan- den toestand met aanvullende bepalingen, doch geeft anderzijds verbeteringen, meer perspectieven en meer rechtszekerheid voor de ambtenaren. De heer Hirdes vraagt of de benaming van le, 2e en 3e ambtenaar ter secretarie niet kan worden gehandhaafd. De voorzitter antwoordt dat dit moeilijk heden geeft met de redactie en dat ook ge dacht moet worden aan de promotiemoge lijkheden der ambtenaren. De heer Koppe is dankbaar dat de raad in de gelegenheid wordt gesteld in deze teere materie een uitspraak te doen. De belooning dient zich in de eerste plaats te richten naar de prestaties. Een vergelijking met de salarisregeling in 1933 leert, dat zelfs bij de nieuwe regeling de salarissen niet opge schroefd, maar aan den lagen kant zijn. En de verantwoordelijkheid en de werkzaamhe den der ambtenaren zijn er niet minder op geworden. Spreker is dankbaar, maar nog niet geheel voldaan. De heer Mol juicht in het algemeen de regeling toe. De heer Bom zou de hooger bezoldigden nog wat meer willen geven. De heer Van der Endt wil niet al te hoog vliegen in deze laatste vergadering.- De voorzitter antwoordt dat de totale salarislast hooger is dan in 1933. Gelet op de omstandigheden, zooals die gegroeid zijn, geeft spr. de voorkeur aan een wat sterkere bezetting, liever dan een zoo hoog moge lijke bezoldiging met een minimum aan per soneel. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W., zooals dit gewijzigd was ingediend, vastgesteld. Er zullen nu ambtenaren zyn in den rang van commies, adjunct-commies le klas, adjunct-commies 2e klas en klerk. De jaarwedden hiervoor zullen zfln 1400 tot 1800, 1000 tot 1400,v/ 600 tot 900 en i 300 tot 600. Daarboven komen dan de diploma- en kindertoelagen. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Daane een nieuwe plaats voor de waterbak die bij de Geref. Kerk heeft gestaan. De voorzitter zal dit nog eens bekijken. De heer De Visser verzoekt een straatje te maken voor de bewoners van den Vijver- boogect, aangezien de vuilniswagen daar momenteel niet kan komen. De voorzitter antwoordt dat men daar, als de plannen zijn uitgevoerd, kan rondrijden; spr, zal echter overwegen daar een voorloopig pad te maken. De heer Hirdes verzoekt een uitweg uit de Irene- en Beatrixstraat. De voorzitter antwoordt dat het materiaal voor deze stra ten en verbindingen reeds is besteld en dat men zoo vlug mogelijk met de uitvoering een aanvang zal maken. De heer Van der Endt verzoekt de school kinderen T)jj het gymnastiekonderricht in school I niet door de gang, maar achterom te laten binnenkomen, in verband met de goederen in de gang. De voorzitter antwoordt dat het daar momenteel geen ideale toestand is, met den herbouw zal ook dit worden opgelost. Spr. zal deze zaak nog eens bekijken. Hierop richtte de voorzitter zich in deze laatste vergadering tot den raad, waarby hij den leden dank bracht voor het werk in het belang der gemeentOj JONGETJE BIJ HET SPELEN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is een vijfjarige jongen, J. P. M. fiij het spelen op de Egelantiers gracht naby de 2e Lindendwarsstraat te Amsterdam te water geraakt. Hoewel men er spoedig in slaagde, het knaapje uit het water te halen, bleken de levensgeesten toen reeds geweken te zyn. Aflevering van generator- anthraciet. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 September 1941 generator-anthraciet (ma- gernootjes 5 van de Willem Sophia en Pomaniale mijnen) voor auto's en smal spoorlocomotieven ten behoeve van klein verbruikers dit zijn zy die maandelijks minder dan 20 ton generator-anthraciet noodig hebben uitsluitend verkrijgbaar zal zijn bij de 4 groote benzinemaatschap pijen (Shell, Standaard, Texaco en Sinfina) en bij de door haar aangestelde wederver- koópers. v Door deze regeling zal het voor houders van auto-gasgeneratoren mogelijk zjjn hun anthraciet, evenals dat thans het geval is met hout en turf, te betrekken bij een groot aantal (plm. 600) verkoopplaatsen, gelegen aan de groote verkeerswegen en verspreid over het geheele land. De generator-anthraciet zal, voor zoover mogelijk, in gedroogden en gezeefden toe stand verkrijgbaar worden gesteld in pa pieren zakjes van 1/10 'hl. tegen een prijs van (L33 per zakje. Houders van auto-gasgeneratoren, wier maandverbruik aan generator-anthraciet 20 ton of meer bedraagt, kunnen als groot verbruikers bij het rijkskolenbureau wor den geregistreerd èh zijn in dat geval gerechtigd generator-anthraciet direct per wagon van de mijn te betrekken, waartoe zij de hun door den rijks (hoofd-) inspec teur van het verkeer afgegeven machti gingen aan het rrjkskolenbureau kunnen inzenden. Grootverbruikers die direct per wagon van de mijn betrekken, zullen echter zelf voor het drogen en zeven van de ontvangen generator-anthraciet dienen te zorgen. Verbruikers, die in verband met hun brandstofverbruik voor andere doeleinden bij het rijkskolenbureau als grootindustrie zrrjn ingeschreven, kunnen met betrekking tot hun afname^ van generator-anthraciet voor smalspoorlocomotieven een uitzonde ring vormen en door het rijkskolenbureau als grootverbruikers worden beschouwd. KL0ET1NGE. Voor abonnementen en advertentiën M. KOLE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 10