UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Burgerlijke Stand Afloop verkoopingen. Besluiten, Benoemingen enz. 'inancien. Kerk- en Schoolnieuws De Raad van 's-Heer Arendskerke vergaderde. Uitbreiding der school te Lewedorp. Een financieel gunstig 1940. Sport van hedenavond 20.36 uur tot morgenochtend 6.46 uur De maan gaat morgen te 0.14 onder en komt te 16.06 op. Walcheren CONCERT TE DOMBURG. DOMBURG. De liefhebbers van serieuze muziek in Domburg mogen zich gelukkig prgzen, dat de dames Bonthuis en Van de Garde deze plaats betrokken hebben in de concertenreeks, die zij in samenwerking met den heer Broerse Jr. geven. Het zeer aandachtig gehoor heeft ten volle kunnen genieten van de op hoog peil staande vertolkingen, die zoowel solistisch als in harmonische samenwerking gegeven werden. Door de mooie liederen, die met een prachtig, bezield geluid gezongen werden, het boeiend gedragen vioolspel, afgewisseld met de rustig voorgedragen orgelsoli, waar onder een compositie van den organist, is het den uitvoerenden mogen gelukken, de aanwezigen eenige oogenblikken boven den gruwel van dézen tgd uit te heffen. Voor deze prestatie past allen, die haar beleefden, bewondering en dankbaarheid. Zuid-Beveland AUTOBOTSING. 's-HEER ARENDSKERKE. Woensdag avond omstreeks half J. had op den rijks weg onder 's-Heer Arendskerke een bot sing plaats tusschen een aldaar staande vrachtauto van den heer v. d. S. uit 's-Heer Arendskerke met <*en politie-auto. Vermoedelijk door het niet branden van het stoplicht van den vrachtwagen, welke bezig was met het laden van eenige ver loren lege fruitmanden, is de personen wagen tegen deze vrachtauto aangebotst. De kwetsuren die een der inzittenden van den personenwagen ooiiep, waren van dien aard, dat overbrenging naar het zie kenhuis te Goes noodzakelijk bleek. De personenwagen liep veel materieele schade op. HOEDEKENSKERKE. Zaterdagavond hoopt het muziekgezelschap „Con Amore", directeur Jac. den Toonder van Kloetinge, haar laatste concert in dit seizoen te ge ven. Z eeuwsch- V laanderen Oostburgsche ruimteproblemen. DE UITBREIDING VAN HET GEMEENTEHUIS. OOSTBURG. Wanneer men thans een bezoek aan het gemeentehuis van Oost burg brengt, kost het eenige verbeelding om zich in de stemmige sfeer die door gaans van een gemeentehuis pleegt uit te gaan, te verplaatsen. De gang, waar an ders slechts een gedempt daglicht door dringt, is nu veranderd in een bergplaats van planken, deuren enz., terwijl het hel dere daglicht door eenige gaten in den muur naar binnen dringt en de duisternis heeft verdreven. Timmerlieden, metselaars, schilders e.a. loopen af en aan en versto ren met hun geklop en gehamer de stilte die hier anders pleegt te heerschen. Dit alles is echter maar tijdelijk en noodzake lijk geworden om een betere toestand te verkrijgen. Het gemeentehuis bleek reeds lang een groot gebrek aan ruimte te hebben, waar om eenige maanden geleden werd besloten tot aankoop van het pand aan de Markt, grenzende aan het gemeentehuis. Niet zoo dra was deze koop gesloten, of de noodige werkzaamheden namen een aanvang.-Door het uitbreken van den binnenmuur werd een verbinding tusschen de beide gebouwen tot stand gebracht. .De voorkamer van het aangekochte huis wordt nu ingericht als burgemeesterskamer, een ruim en licht vertrek. De kamer daarachter wordt be stemd voor den ontvanger en den veld wachter. De toegang tot dit kantoor leidt door een tot vestibule ingerichte ruimte, in welke ruimte eenige banken zullen wor den geplaatst ten gerieve der wachtende bezoekers. Deze vestibule is gelegen tegen over den opgang naar het kantongerecht. Ook het gemeentehuis zelf zaj een ver andering ondergaan. De secretaire zal nl. vergroot worden door betrekking van de daarachter gelegen burgemeesterskamer. Daartoe zal de binnenmuur worden uitge broken. Door deze verbouwing zal men heel wat meer ruimte krijgen en de raadszaal, die door de bijzondere tijdsomstandigheden den laatsten tijd overbelast is, zal meer _aan het gestelde doel kunnen beantwoor den. Ook de zgn. bodekamer, liever gezegd de rommelkamer, zal worden veranderd. In de eerste plaats zal het hooge, kleine raampje, waardoor slechts een flauw dag licht naar binnen straalde, worden vervan gen door een groot, laaggeplaatst raam, waarmede het lichtprobleem zal zgn opge lost. Ook het vertrek zelf zal een betere inrichting krjjgen. Krijgt het gemeentehuls dus binnenkort meer ruimte, deze verbouwing heeft men tevens aangegrepen om nog andere nood zakelijke verbeteringen tot stand te bren gen. Zoo zal in de eerste plaats het gas licht moeten plaats maken voor electrici- teit, terwijl de toiletinrichting wordt ge moderniseerd. Nog enkele weken en de verbouwing zal gereed zgn. Dan zal Oostburg een gemeen tehuis hebben dat, zoowel wat ruimte als inrichting betreft, zal voldoen aan de eischen, gesteld aan deze drukke centrum gemeente. Kantoorruimte. Is het ruimte-probleem voor het gemeen tehuis dus opgelost, nog een andere op lossing is verkregen. De aankoop van het pand naast het gemeentehuis is een ge lukkige transactie geweest, omdat de bo venverdieping daarvan is verhuurd aan het waterschap „Het vrjje van Sluis", dat daarin zgn kantoren heeft gevestigd, terwgl in hetzelfde pand over eenigen tfld ook de kantoren van den dis'riöutiekring Oost- burg zullen worden gevestigd. Het woningprobleem. Het Oostburgsche woningprobleern is echter een nflpend vraagstuk. Het blgkt niet mogelgk voor alle ambtenaren woongelegenheid te vinden in de gemeente. Zelfs tot ver buiten de gemeente is geen woongelegenheid meer te vinden. Het ziet er ook niet naar uit dat daarin spoedig verbetering zal komen. Weliswaar is er voldoende bouwgrond beschikbaar, is er zelfs al bouwgrond rond het nieuwe Ledel- plein verkocht, doch gebouwd mag er niet worden. Te betreuren is het daarom dat aan het „Vrije van' Sluis" nog steeds ambtenaren worden benoemd van buiten Zeeuwsch Vlaanderen, terwijl er krachten uit deze omgeving beschikbaar zijn. Daardoor wordt het woningvraagstuk nog Ingewikkelder. Het onderwijs. Nu de vacanties ten einde loopen, vraagt men zich in Oostburg met bezorgdheid af, hoe 't onderwijs zal worden geregeld. De openbare lagere school en de Christelijke lagere school zijn geheel, de R.H.B.S. en de Ambachtsschool gedeeltelijk voor an dere doeleinden bezet. Alleen de R.K. lagere school is vrjj. Daarin heeft de Ambachts school één lokaal ter beschikking gekregen. De openbare lagere school was reeds ge- ruimen tijd in de R.H.B.S. ondergebracht, doch of dat nu ook nog kan, is de vraag. Het onderwijs aan de R.H.B.S. en de Am bachtsschool zal waarschijnlijk wel gewoon voortgang kunnen hebben. Momenteel wordt nog naar een oplossing gezocht om ook het lagere onderwijs normaal te doen verloopen. DE HEER C. PIEK SPREEKT TE AXEL. AXEL. Woensdagmiddag had in het bioscoopgebouw „Het Centrum" alhier een bijeenkomst plaats van de burgemeesters uit Oost-Z.-Vlaanderen, alsook de vaste medewerkers van Winterhulp Nederland en eenige plaatselijke wijk- en blokhoofden van den Ned. Volksdienst. De heer C. 'Piek, directeur-generaal der W. H. N. en landelijk leider van den N.V. D. heeft hier een uiteenzetting gegeven van hetgeen de N.V.D. beoogt in het al gemeen belang van ons volk. Spr. werd in geleid door den heer mr. W. K. H. Diele- man, provinciaal directeur. Breedvoerig behandelde de heer Piek alle problemen, die naar hij hoopte door het werk van den N.V.D. meer éénheid zullen brengen op het terrein van weldadigheid en de al- gemeene gezondheidstoestand. Hij wekte de burgemeesters en verder allen hartelijk op, om hieraan met alle krachten mede te werken. Ook de heer mr. Dieleman voegde hier aan als slotwoord nog een krachtige op wekking toe. Over verschillende zaken Werd verder nog van gedachten gewisseld. Schouwen en Duiveland GEMEENTERAAD VAN ZIERIKZEE. ZIERIKZEE. In de laatste vergadering van den gemeenteraad onder voorzitter schap van den burgemeester mr. jbr. Schuurbeque Boeije, werd besloten over te gaan tot aanschaffing van een installatie aan de gemeente-gasfabriek voor kolen- transport waarvan de kosten worden ge raamd op 30,000,de pensioengrondslag van den nieuw benoemden gemeente-secre taris, den heer F. Naerebout, werd met in gang van 1 September a.s. vastgesteld op 4705,zijnde het maximum-3alaris. Na afdoening van enkele vragen bij de rond vraag, nam de voorzitter het woord, om in breede trekken na te gaan wat in zijn periode van 20 October 1934- af tot stand is gekomen met eendrachtige samenwer king terwijl spr. den raadsleden dank zegde voor hun arbeid waardoor zij hebben ge tracht de gemeente en de gemeenschap te dienen. Vervolgens sprak hij een woord van dank tot de beide wethouders, de heeren J. Cktshoek en mr. du Croo. De heer J. J. van den Houten dankte als oudste raads lid den burgemeester, wethouders en raads leden en richtte een woord tot de inge zetenen der gemeente, waarbij deze o.a. zeide dat zij zich rekenschap zuilen moeten geven van de moeilijke taak die thans rust op het hoofd der gemeente en wekte allen op zooveel mogelijk mede te werken deze taak te verlichten door zich te onthouden van iedere actie, hoe dan ook. Aan het slot der vergadering nam de voorzitter van ieder der leden persoonlijk afscheid. MIDDELBURG. GeborenSara, d. van L. Dingemanse en M. Maas Machiel Pieter, z. van J. F. Springer en G. C. de Looff Cornelis, z. van J. Koole en T. SohierPieternella Jo hanna, d. van P. de Valk en J. A. Kouse maker Marinus Bernhard, z. van C. Da- vidse en J. Sinke Willem, z. van L. van den Broeke en L. Jongepier. Overleden P. E. de Jong, 54 j., vrouw van J. van Damme. Ondertrouwd J. P. van den Broecke, 35 j. en M. P. I. van de Putte, 32 J. C. Aar- noutse, 25 j. en J. Hendrikse, 23 j. L. de Blaeij, 30 j. en P. Janse, 25 j. Getrouwd W. F. Roorda, 29 j. en M. W. de Rijk, 22 j.S. J. de Korte, 26 j. en M. E. Serjmour, 25 j. OOST- EN WEST-SOUBURG, van 20 Augustus27 Augustus Geboren: Izaak, zoon van P. J. van Houte en van D. Visser. Ondertrouwd: C. H. Lems, 44 jaar en P. J. van Eenennaam, 39 jaar. Getrouwd: P. L. de Wolff, 24 jaar en P. de Priester, 20 jaar. Woensdag werden ten overstaan van no taris J. C. Kram te Kapelle, voor de erven van wijlen den heer P. Lindenbergh Az., in de „Prina van Oranje" te Goes, in het openbaar verkocht diverse onroerende goe deren, als Perc. 1 t.m. 16. De Hofstede „Aanwas" c.a. in Monnlkenhoek te Kattendijke met diverse perceelen bouw- en weiland in de gemeenten Kattendijke en Wemeldlnge, sa men groot 25 h.a. 2 a 92 ca. aan den heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke q.q. voor 70.020.50. Perc. 17, bouwland, bewesten den Pol derdijk te Wemeldlnge, groot 44 a. 10 ca. aan denzelfde, voor 1235. Perceel 18, bouwland, aldaar, groot 3 h.a. 36 a. aan denzelfde, voor 11.800. Perc. 19, bouwland en wegeling, waar het Blaauwhuis heeft gestaan te Wemel- dinge, groot 77 a. 75 ca., aan denzelfde, voor 2090. Perceel 20, weiland, aldaar, groot 1 h.a. 71 a 56 c.a., aan denzelfde, voor 3550. Perc. 21, boomgaard, aan het Hoogen Pad te Wemeldinge, groot 1 h.a. 85 a. 40 c.a., aan denzelfde, voor 11.450. Perc. 22, huis, tuin, erf en boomgaard, aan den Kerkweg aldaar, groot 60 a., aan denzelfde, voor 4000. Perc. 23, huis, erf en boomgaard, aldaar, groot 1 h.a. 19 a. en 66 c.a., aan den heer M. C. Lindenbergh te Wemeldinge, voor 7160. Perc. 24, bouwland, in Brederode Am bacht, aan den Breede weg te Wemeldinge, groot 2 h.a. 90 c.a., aan denzelfde, voor 6330. Perc. 25 t.m. 29, bouwland, aan den Lurpschen weg te Wemeldinge, groot 7 h.a. 97 a. 30 c.a., aan den heer D. W. Linden bergh voorn, q.q., voor 21.880. Perc. 30, bouwland, aan den Breeden weg te Kapelle, groot 32 a. 20 c.a., aan denzelfde, voor 1210. Perc. 31, weiland, tusschen Schelvrfj en den Oostweg te Yerseke, groot 3 h.a. 22 a. 35 c.a., aan den heer M. C. Lindenbergh voorn., voor 5010. Perc. 32, bouwland, in Kapelhoek, te We meldinge, groot 1 h.a. 94 a. 70 c.a., aan den heer D. W. Lindenbergh voorn, q.q., voor 4930. Perc. 33, huis en erf, aan den Bierweg te Wemeldinge, groot 75 c.a., aan den heer L. P. Korstanje te Wemeldinge, voor 230. Perc. 34 t.m. 36, twee huizen en bouw land, aan den Chezeeweg, aldaar, groot plm. 28 a. 13 c.a., aan den heer J. Dek Jz. te Kruinlngen, voor 8110. Perc. 37, huis, tuin en zijkantweg, aan den Brouwerijweg te Wemeldinge, groot plm. 18 a. 75 c.a., aan den heer M. C. van Wingen te Rilland-Bath, voor 15.680. Perc. 38, boomgaard, aan den Brouwerij- weg te Wemeldinge, groot plm. 76 a. 75 c.a., aan denzelfde voor 4510. Perceel 39, boomgaard, aan den Bierweg te Wemeldinge, groot 99 a. 20 c.a., aan den heer M. C. Lindenbergh, voornoemd, voor 4530. Met ingang van 1 Sept. a.s. is de heer A. van Stel benoemd tot hulp-sluis- meester in vasten dienst te Wemeldinge. De heer W. la Gasse is met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslagen als hulp- sluismeester in vasten dienst te Hans- weert, De heer L. Hoekstra, ass. té Hans- weert is met ingang van 1 Sept. a.s. ver plaatst naar Amsterdam Invoerrechten en Accijnzen. Geslaagd voor het voorloopig machi nisten-diploma de heer C. Slabbekoorn, Schore. Voor het hoofdakte-examen is geslaagd de heer J. J. Verschoore, Groede. BEVESTIGING EN INTREDE CAND. H. J. SWIERTS. Candidaat H. J. Swierts, beroepen als predikant bij de Geref. Kerk te Tholen, hoopt Zondag 21 September a.s. in den middagdienst aldaar intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. G. Smeenk van Vlissingen. JAARVERGADERING VAN DE N.V. THE VITRITE WORKS. In de Donderdag te Middelburg gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. The Vitrite Works (De Vitrite fabriek) werden de balans en de winst- en verliesrekening over 1940 uitge bracht. De balans wijst in actief aan: Ge bouwen en erven 101.420,47, inrichting 103.571,18, kantoormeubilair 1943,57, grondstoffen en fabrikaten 246.951,66, debiteuren w.o. de vorderingen wegens molest 479.314,68, dubieuse debiteuren 1, te vorderen renten 13.880,96, kas en kassiers 32.264,93, effecten 461.596,25, deelnamen 72.960, octrooien 1. De passiva zgnaandeelkapitaal voor zoover geplaatst 4)0.000, preferent aan- deelkap. 8000, reservefonds 241.294,96, reserve voor diverse en bijzondere doel einden 124.681,91, reserve voor sociale voorzieningen 369.890,92, reserve voor oorlogsschade 108.962,52, crediteuren 15..137,06, onafgehaalde dividenden ƒ560, winst- en verliesrekening 106.378,33. De winst- en verliesrekening geeft in credit aanwinst op verkocht metaal 5168,64, rente en exploitatieopbrengst deelnamen 20.592,03, exploitatierekening 197.593,16. De debetposten zjjn: Algemeene onkos ten 39.774,16: Korting en koersverschil 556.85: afschrijving dubieuse vorderin gen 1129,50; idem op de gebouwen 5071,03; op de inrichting en kan toormeubilair 16.637,06; dotatie voor re serve voor sociale voorzieningen 12000; idem ondersteuningsfonds 3116.27; re serve voor diverse en bgzondere doelein den en winstbelasting 111.608,98; divi dend (6 tantièmes en gratificaties 32.670 en ter beschikking van de ver gadering 800. Deze stukken werden door de algemeene vergadering goedgekeurd en het dividend over 1940 bedraagt dus 6 RESTAURATIEPLANNEN VOOR DEN TOREN TE 's HEER HENDRIKSKINDEREN. 'S-HEER-ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmor gen onder voorzitterschap van burgemees ter Ellenbaas. Ingekomen is o.a. bericht van Ged. Sta ten, dat de gemeentebegrooting 1941 is goedgekeurd. Voorts kwam een schreven in van de korfbalver. „Seolto" en van de voetbalvereeniging waarin verzocht werd een sportterrein in orde te willen maken. Op voorstel van B. en W. wordt dit schrg- ven voor kennisgeving aangenomen, daar het genoemde terrein nog geen eigendom der gemeente is en er pas onderhandelin gen met het B.A. over gevoerd worden. Aan M. Rgkse wordt een tegemoetko ming verleend voor een schoolgaand kind. Daarna is aan de orde een verzoek van A. Smit te Lewedorp om van de gemeente te huren een gedeelte haventerrein aan den Zuid Kraayert, hetgeen wordt inge willigd tegen 50 ct. per m2. B. en W. stellen dan voor, zulks op verzoek van de Breede Watering bewesten Yerseke, een verordening vast te stellen die het opruimen van zaadgevend onkruid verplichtend stelt. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. dit onderwerp ook peeds meermalen be spraken. De bennen van den locaalspoor- weg zijn bezaaid met onkruid, dat nooit wordt opgeruimd en veel schade berok kent aan de aangrenzende akkers. Zonder discussie of h.st. wordt deze verordening goedgekeurd. Aan de orde is dan een verordening regelende de kosten enz. van inenting te- £en typhus en para-typhus, die als voor gesteld wordt goedgekeurd. Na voorloopige vaststelling van de be dragen voor het openbaar lager onderwas over 1940, bedragende gemiddeld 10.31, wordt aan dr. J. J. Gelderblom een aan stelling in vasten dienst als gemeentege neesheer verstrekt. Voorts wordt vastge steld een arbeidsovereenkomstenbesluit voor het personeel van de aste kern van den luchtbeschermingsdienst. Op een vraag waarom aan het perso neel geen kinderbijslag over de eerste maanden van het jaar verleend werd, zegt de VOORZITTER, dat deze regeling pas 1 April voor deze gemeente inging. Hierna wordt aangeboden de gemeente rekening 1940 sluitende voor den gewonen dienst met 176.035 w.o. een batig slot van 19.623. Met 2000 die overgebracht werd naar de reserve en een nog te ont vangen bedrag bedroeg het werkelgk goed slot 22.228, zoodat 1940 financieel een gunstig jaar was. Vervolgens wordt aangeboden de re kening 1940 van het B. A. van 's-Heer- Arendskerke sluitende met 11.557 w.o. een batig s.'do van 2.191, waarvan echter een bedrag van' 1514 kwam op den kapitaalsdienst. Eveneens wordt aangeboden de rekening 1940 van het Groot Armbestuur te 's- Heer Hendrikskinderen sluitende met 4905, w.o. een batig slot van 596. Verzoeken school Lewedorp. Nadat eenige wijzigingen zgn gebracht in de gemeentebegrooting 1941 is aan de orde een verzoek van de R. KL. school te Lewedorp om de benoodlgde gelden voor den bouw van een vierde leslokaal, een gymnastieklokaal en het aanschaffen van schoolmeubelen en hulpmiddelen voor de inrichting dezer beide lokalen. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen, wat betreft het bouwen van het leslokaal. De banken zullen worden verstrekt. De raad gaat hiermede accoord. Wat het gymnastieklokaal betreft staan B. en W. op het standpunt, dat voorloopig daarvoor een lokaal moet worden aange boden, daar bouwen onder de nuidige om standigheden veel moeilijkheden onder vindt. Met het schoolbestuur werd hier over overleg gepleegd, evenals met den inspecteur. Deze achtte b.v. ook een lokaal van Van der Dries daar geschikt voor. Er moet echter nog overeenstemming bereikt worden en dus wordt het besluit aange houden. De toren te *s-Heer-Hendriks- kinderen. De VOORZITTER herinnert er aan, dat hij er reeds meermalen de aandacht op vestigde, dat de toestand van den toren te 's-Heer-Hendrikskinderen alles te wen- schen overlaat. Ook Monumentenzorg dacht er na onderzoek zoo over. Men stond echter voor de financieele kwestie. Er wordt een advies van Monumentenzorg ingewacht over een gedeeltelijk en een ge heel herstel. Wat men zal doen zal later uitgemaakt worden. Waarschijnlijk eerst gedeeltelijk herstel, passend in het ge- heele herstel. Spr. wjjst er op, dat de be doeling is den teren geheel wit te maken. Besloten wordt, dat B. en W. een subsi die van 50 pet. aan zullen vragen in de benoodigde kosten. Tenslotte wordt nog een wgziging ge bracht in de verordening volgens de be kende afvallenbesluiten, in dier voege, dat alleen de beenderen zullen worden afge haald en daartoe regelen worden vastge steld. Salarissen verhoogd. De VOORZITTER merkt op, dat aller- wege, de herziening der salarissen van de ambtenaren ter secretarie aan de orde is. Ook de bezoldigingen in deze gemeente zijn te laag. B. en W. willen echter nog geen nieuwe verordening vaststellen, om de losse werkkrachten, die er zgn, en de zieken, doch allen toch een behoorlgke bezoldiging toekennen. Spr. noemt de sa larissen, die B. en W. willen vaststellen* n.1. Ie ambtenaar 2000, 2e 1400, 3e 1300, 4e 1000. Zulks bij volledige ar beidsprestaties, daar één der ambtenaren nog slechts halve dagen kan werken. Aldus wordt beskoten, waarbij tevens de rijksregeling betreffende den kindertoeslag voor de gemeente wordt vastgesteld. De VOORZITTER drukt er zijn voldoening over uit, dat dit besluit met algemeene stemmen werd aangenomen. Op een vraag van den heer OP 'T HOF over de kosten voor de persoons-bewgzen, antwoordt de VOORZITTEN, dat dit een kwestie is, die de burgemeester regelt De burgemeesters op Zuid- en Noord-Beve land behandelden deze zaak onderling en stelden bepaalde regels vast, die men ook hier nakwam. In het algemeen werkte deze regeling goed. De VOORZITTER wijst er dan op, dat dit de laatste raadsvergadering is. Na 1 September a.s. blgven de werkzaamheden van den Raad rusten. Spr. leidde de ver gaderingen met genoegen. Het werd hem gemakkelgk gemaakt. Vele belangrijke be sluiten werden genomen. Men was zuinig, doch deed, zoo noodig ook groote uitgaven, die uit den gewonen dienst gefinancierd werden. Er was ook een goede zorg voor de werkloozen. De schuld daalde deze acht jaar dat spreker burgemeester was van ruim 116.000 tot plm. 58.000, liep dus met rond 60.000 terug. U laat thans, al dus spr., een gemeente achter die finan cieel krachtig is. Spr. betuigt allen zijn dank voor wat zij voor de gemeente de den en beveelt de belangen der gemeente steeds bg hen aan. Spr. dankt bg zonder ook de wethouders, voor de aangename samenwerking, waarbij steeds voorop stond het dienen der waarachtige belangen der gemeente. Weth. HOMMES zegt, dat de Raad de ze woorden met gemengde gevoelens aan hoorde. Zoowel de leden die nog kort als zij die reeds lang zitting hadden werkten steeds aangenaam met den voorzitter sa men. Al wat tot stand kwam was echter niet het minst te danken aan den voor zitter, waarvoor spr. hem zijn dank be tuigt Spr. dankt ook voor de prettige leiding, in het bijzonder ook van het col lege van B. en W. Uw taak zal niet minder zwaar worden, aldus spr., doch wij weten dat U zich geheel voor de belangen der gemeente zult blijven geven. U kunt, zoo noodig, op ons blgven rekenen. Dat God U krachten geve. COMPETTTIE-INDEELING Se KLASSE. De competitie-indeeling der 3e klasse voor het seizoen 19411942 is als volgt: Se klasse N: E.M.M., Goes II, Goessche Boys, Middelburg II, Vlissingen II, Wal cheren, Zeelandla en De Zeeuwen n. Se klasse Axel, Biervliet, Corn. Boys, Aardenburg, Schoondgke, Sluiskil, Oost burg, Terneuzen, LJzendijke en Hontenis- se of Ria .(bij toelating). Z. K. B. De uitslag van Dinsdag was s 3e klasse A E.D.O.Madjoe II 08. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrijdprogramma voor Zaterdag 30 Augustus a.s. luidt le klasse VolhardingZeelandla Swift I—S.S.S. 2e klasse C Swift IVD.O.S. (terrein Seolto). 3e klasse A.: Madjoe mSeolto n. 3e klasse B S.D.O.UnitasT.O.G.O. Hl—Vios m. KAMPIOENSCHAPPEN ZEEUWSCHE ZWEMKRING. Zaterdagmiddag worden in het Wilhel- minabad te Breskens de kampioenschappen van den Zeeuwschen Zwemkring gehou den. Daar de laatste kampioenschappen in 1938 verzwommen werden (in 1939 en 1940 konden zij door de bgzondere omstandighe den niet doorgaanjdurven wfl ons niet aan een voorspelling te wagen. We treffen thans op het programma ge heel nieuwe nummers aan, o.a. schoonsprin- gen dames en heeren, dat voor de eerste maal op de kampioenschappen voorkomt. Verder zijn de nummers 100 M. schoolslag en 3 x 50 m. wisselslag-estafette, zoowel voor dames als heeren, resp. gewgzigd in 200 m. schoolslag en 3 x 100 m. wisselslag estafette. Er is een flinke inschrijving binnengeko men, speciaal de organiseerende vereeni- ging, de zwemver. „Scheldestroom" uit Breskens zorgde voor een groot aantal deel nemers (sters). Na afloop van de kampioenschappen zal een waterpolo-wedstrtjd gespeeld worden tusschen 'de S.Z. P.C. „De Bruinvisch" (kampioen van de Oost-Zeeuwsch-Vlaam- sche noodcompetitie) en de Z. P.C. „De Zeehond" uit Vlissingen. Tot slot zal de havenwedstrijd verzwom men worden, waaraan de meeste bekende lange-afstandzwemmers en -zwemsters in Zeeland zullen meedoen, o.a. mej. N. Man neke van Scheldestroom en de heer C. Wa genaar van De Zeehond, de winnaars van den Zaterdag in Goes gehouden 2*£ K.M. wedstrgd. GROOTE TOELOOP NAAR N.A.U. Tengevolge van het verbod om athletiek- wedstrgden buiten de N.A.U. te organisee- ren, boekte de Nederlandsche Athletiek Unie reeds een groot aantal nieuwe leden. Vele clubs, vooral uit Drente, zgn reeds toegetreden. De toeloop was enorm en men verwacht, dat deze na 1 Januari, wanneer ook het Ned. Athletiek Verbond geen wed strijden meer mag houden, nog grooter zal zijn. BOKSVERBOD VOOR GEHEEL NEDERLAND VERVALLEN. De laatste drie vestingen, waar het boks- verbod nog van kracht was, z(jn met Delft, Dordrecht en Ngmegen gevallen en ook hier zullen in het vervolg bokswedstrijden zgn toegestaan en daarmede is het boks- verbod voor geheel Nederland vervallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3