STADSNIEUWS Middelburg "Concert STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes Radioprogramma PREDIKBEURTEN. 9 OVERTREDING PRIJSAANDUIDINGSBESLUIT. De politie alhier heeft twee processen- verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Prijsaanduidingsbesluit en wel tegen een groentehandelaar en een melkhande laar. DE COLLECTE VOOR DE T.B.C.- BESTRIJDING. Met een enkel woord willen wy onze lezeressen en lezers in herinnering bren gen, dat ook hier evenals overal elders in het land morgen, Zaterdag, een door de overheid goedgekeurde collecte zal worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor den vooral in dezen tyd zoo noodl- den stryd tegen de t.b.c. Vroeger werden naast de groote ook enkele kleine collecten voor dit doel gehou den. Ditmaal komt het geld ten goede aan alle vereenigingen, die zich bewegen op het gebied der t.b.c.-bestryding. Dit we tende zal wel niemand zich onthouden en vertrouwen wy op een groote opbrengst voor dit nuttige werk. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temp®-ntuur van het water was he den 64 g HEDENAVOND 7.30 UUR <f: op het Molenwater, Middelburg. Koopt het programma k 2 cent DE WERKZAAMHEDEN IN DEN HOOGEWEG. Hoewel het weer riet byzondcr mee werkt, vinden de werkzaamheden verbon den aan het l"ggen van een nieuw wegdek in den Hoogeweg vry regelmatig voort gang. Nada'. wekenlang dageiyks een groote hoeveelheid grond en zand was aange voerd voor het ophoogen van verschillende gedeelten, is het wegprofiel thans gereed gekomen, zoodat dezer dagen met de be strating begonnen ia kunnen worden. Zoodra een drooge periode aanbreekt, zal nog - hoeveelheid grond aangevoerd moeten worden voor de plantsocnstrook langs den weg. HET NIEUWE VISCHMWNGEBOUW. Sinds enkele weken geleden op het nieuwe vischmyngebouv. de vlag werd ge- heachen, ten teeken dat de eerste dak spanten waren geplaatst, heeft de bouw goede vorderingen gemaakt. Op het oogenblik Is men bezig met het afwerken van het interieur. Verwacht wordt dat de myn in October voor het gebruik gereed zal zyn. HET GEMEENTEBESTUUR. In verband met de nieuwe maatregelen inzake het bestuur der gemeente, deelt de burgemeester in een officieele publicatie mede dat van 1 September a.s. af alle ver zoekschriften, bezwaarschriften en mede- deelingen die ingevolge wettelijke voor schriften aan den gemeenteraad en aan B. en W. moeten worden gericht, aan den Burgemeester moeten worden gericht en verzonden. De wethouders die thans zitting hebben, biyven voorloopig in functie. De werk zaamheden zijn als volgt verdeeld: Onder wijs: de heer W. P. Edelman: financiën en sociale zaken: de heer A. Rorye; gemeente werken, grondbedrijf, waterleidingbedryf en woningbedryf: de heer H. B. J. Knoop. Als algemeen vertegenwoordiger van den burgemeester treedt op wethouder Edel man. By diens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis: wethouder A. Rory'e, daar na wethouder H. B. J. Knoop. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De plaatseiyke afdeeling van de vereeni- ging tot bevordering der belangen van slechthoorenden hield dezer dagen haar maandelljks'che byeenkomst, de laatste van het seizoen. De by'eenkomsten werden in verband met de tydsomstandigheden, dit jaar in den zomer gehouden. In haar toespraak zeide de ..voorzitster, mejuffrouw Kamp, teleurgesteld te zyn over de slechte opkomst; het weer was goed, dus dat kon in dit geval de reden niet zgn voor het wegbiyven van zooveel leden. Verder stelde sp. voor, teneinde ook ge durende den komenden winter voeling te houden met de leden, voortaan af en toe byeen te komen op Zaterdagmiddag. Mej. Kamp zal dan, vanwege haar werk, niet kunnen leiden, doch mevr. Schreuder, de proefkisthoudster, is bereid de leiding op zich te nemen. Spr. eindigde met den wensch voor een ru8tigen winter en sprak de hoop uit, dat weldra weer onder normale omstandighe den, zonder verduistering en andere be lemmeringen, zal kunnen worden verga derd. Na deze inleiding werd de avond verder doorgebracht met verschillende spelen. De sjoelbakwedstryd is daarby nog altyd fa voriet. Hiervoor waren een paar aardige prijzen beschikbaar gesteld. HOOG WATER. Morgen is het alhier te 8.20 en 20.44 uur hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. HARDHANDIG AANGEWEZEN. Door H. D; A. was by de politie aan gifte gedaan, dat hij door een persoon op den 's-Gravenpolderschenweg lastig ge vallen was en deze hem een stomp gege ven had. Gisteren deelde hij de politie me de, dat deze persoon in een café hier ter plaatse aanwezig was en hy zou hem de politie aanwyzen. Zulks gebeurde, doch volgens dengene die aangewezen zou wor den, D. den D., van Hoedekenskerke, wat hardhandig, want H. D. A. zou hem daar by een stomp in den nek gegeven hebben. Den D. deed nu aangifte van mishandeling door A. De politie maakte van een en an der proces-verbaal op. HOOG WATER AAN 'T SAS. Voor heden zyn de zwemuren aan 't Goesche Sas van 7.30 tot 11.30 uur en voor morgen (Zaterdag) van 8.00 tot 12.00 uur. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen N. S. Pilaar zonder, 's-Heer Hendrikskinderendyk la, van 's-Gravenha- geD. H. A. Gerretsen, arts, Vosmaer- straat 3, van Leiden C. de Ruyter, dienst bode, Vosmaerstr. 3, naar Den Helder; J. F. Pauli,, mont. rijkstel., Vogelzangsw. 48, van Eindhoven; H. W. Oudhoff, korp.-chauf- feur, Scheldestraat 127, van 's-Gravenhage; J. C. van der Perjl, leerl. verpl., Kloeting- scheweg 5a van Eindhoven J. A. van der Graaff, zonder, Oostsingel 76, van Dor drecht C. D. Knieriem geb. Hartog, zon der Emmastraat 6, van Yerseke J. M. Schipper, zonder. P. J. Plein 16, van Vlissin gen J. J. de Glopper Heernisseweg 15. van Oostkapelle M. Balemans religieuse, Stal- straat 3, van Etten ca. E. Bastiaansen, religieuse. Stalstraat 3, van Etten ca. A. M. van Megroot religieuse. Stalstraat 3, van Etten ca. H. P. Miillers en gezin los werk man, Voorstad 55, van Kruiningen J. de Kok, los werkman. Voorstad 55 van Krui ningen A. Venema en gezin monteur, Scheldestraat 72, van Wieringen A. van der Kooij, zonder, Vogelzangsweg 26, van Tietjerksteradeel C. de Klerk teekenaar P.T.T., Piccardtstraat 59, van Breda C. M. van Zweden, hulp ln de huish Heernisse weg 47 van 's-Gravenhage M. J. Bruel, dienstbode, L. P. v. d. Spiegelstraat 7. van DordrechtA. J. Jacobs geb. van Ooijen. zonder beroep, Wilhelminastraat 98, van Rotterdam T. J. van Went en gezin, ga ragehouder, 's-Gravenpolderscheweg 2, van Geertruidenberg A. Hoogesteger, zonder. P. Julianastraat 5 van 's-Gravenpolder S. Kodde, kantoorbediende, Zuidvlietstraat 80, van Vlissingen C. E. M. Schenkels, telefo niste le kl P.T.T.. Oostsingel 154, van Breda. Vertrokken H. H. M. Barten onderwy- zeres ï.o., van Stalstraat 3 naar Princen- hage C. Buise, religieuse werkster, van Stalstraat 3 naar Hontenisse J. P. Hage- raats, religieuse, van Stalstraat 3 naar Et ten ca. J. G. de Jong, religieuse onderwij zeres l.o., van Stalstraat 3 naar Rotterdam; I. Priester, geb. van 't Veer, van Oostwal 31 naar Borssele J. F. van Wijk, handelsrei ziger, van Groote Markt 40 naar Hilver sum C. Duvekot, volont. landb. bedrijf, van Groote Kade 20 naar Arnhem S. W. Zan- dee, .huishoudster, van Stationsweg 31 naar Vlissingen G. G. J. van Ramselaar, kan- toonbediende, van Vlasmarkt 10 naar AmersfoortJ. P. van Rij, verpleegster, van Oostwal 31 naar ZeistM. G. van Noort, zonder, van Kamperfoeliestraat 2a naar Apeldoorn J. A. van Bers, opzichter Prov. W. St., van 's-Gravenpolderscheweg 2 naar Almelo J. Schippers geb. van Dalen, zon der, van Zaagmolenstraat 2 naar Rotter dam W. Sinke, dienstbode, van Westwal 36 naar 's-Heer Arendskerke P. Jansen, zonder, van Middelburgschestraat 36 naar Vlissingen J. P. Jansen, zonder, van Mid delburgschestraat 36 naar Vlissingen W. J. van Heel, stuurmans leerl., van Violenstraat 44 naar Amsterdam Wed. S. Groen geb. Hollebrandse en dochtertje, zonder, van Westwal 50 naar Vlissingen W. Paauwe, zonder beroep, van Klokstraat 5 naar Nis- se L. E. Sampon, electricien, van Schenge- straat 60 naar ZwyndrechtR. van Bers geb. Staal, zonder van 's-Gravenpoldersche weg 2 naar Eindhoven C. Israëls, adsp. opz. Prov. W. St., van Oostsingel 92 naar Amsterdam A. Hulshoff, zonder beroep, van Oostsingel 22 naar Haarlem A. H. Beekhuis en echtgen., onderwyzer, van Ra velijn 10 naar Heemstede W. C. Kokke- link en gezin, scheepsbouwk. My. „de Schel de", van Lange Kerkstraat 12a naar Vlis singen C. F. Blandendaal electrotechnicus P.T.T., van Westwal 26 naar Rotterdam C. J. Weeland, zonder, van Lange Vorst- straat 20, naar Amsterdam Wed. L. C. v. d. Hoek geb. van Daele, zonder van L. P. v. d. Spiegelstraat 9, naar Kruiningen. ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1941. HILVERSUM I. 416.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 10,00 Ernstige muziek (opn.). 12.00 Zang met piano en gram. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Klaas van Beeck en zijn ork. 1,30 Gram. 2,00 Voor het gezin. 2,20 Na gedane ar beidMuziek en vroolljkheid. 4,00 Bijbelle zing (Voorber door Chr. Radio Stichting). 4.20 Oost-Ned. Strijkkwartet en gram. 5.15 BNO.: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Orgelconc. 6,00 Gram. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Amu- sementsork. 7.00 Actueel halfuurtje. 7,30 Gev. Zaterdagavondprogr. 8,45 causerie. 9,00 Ernst van 't Hoff met zijn 16 solisten. 9,80 Gram. 9.45 BNO: ber. 10.00-10.15 BNO: Eng. ultz. HILVERSUM II. 301. 5 M. 6.45-8.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Crncertgebouwork. (opn.) 8.55 Gram. 9,25 Re- sidentle-ork., zangver. „Excelsior" en solisten (opn.) 10,00 Morgenwijding. 10,20 Cabaret (opn.) 11,00 Amuseraentsork., zangsoliste en het kleine Omroepmannenkoor (opn.). 12,00 Gram. 12,15 Ensemble Bandi Balogh. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Gram. 1,40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch Sted. ork. 2,45 Voor de plattelands- jeugd. 3,00 Utrechtsch Stedel. ork. 4,00 Omroep- ork. cn solist. 5.00 Cyclus. 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Zang. harp en hobo. 6,15 Pro Muslca en gram. 6,45 Grain. 7,00 Actueel halfuurtje. 7.30 Nieuws van de platenmarkt. 7.40 Reportage. 8,00 Zang en piano. 9,00 Cau serie. 9.15 Gram. 9,45 BNO: ber. 10,00 Dagslui ting (Voorber. door Christ. Radio Stichting). 10,05—10,20 Causerie. Het verbod van lokloonen. De persdienst van het N.V.V. schryft ons o.m.: Het uitvoeringsbesluit van den secretaris generaal van het departement van sociale zaken, betreffende het aanbieden van zoo genaamde lokloonen, moet in de eerste plaats gezien worden als een aanvulling op de op 28 November 1940 afgekondigde verordening betreffende de totstandkoming van regelingen betreffende loonen, salaris sen en andere arbeidsvoorwaarden. In deze verordening werd, in het kort gezegd, bepaald, dat voor loonsverhooging toe stemming van het college van ryksbemid- delaars noodig is, zulks ter verkrijging van evenwicht tusschen prijzen en loonen in de huidige oorlogsomstandigheden. Hoewel dus in de ordening van de loonen sinds November van het vorige jaar was voorzien, bleef het tot nu toe nog altyd mogelyk, dat een werkgever arbeiders in dienst nam tegen een hooger loon dan voor de reeds by hem in dienst zynde arbeiders door het college van ryksbemid- delaars was toegestaan. Dat daardoor een afdoende controle van hoogerhand onmoge- Hjk was, spreekt wel vanzelf, afgezien nog van de onbillykheid van deze werkwyze ten opzichte van de reeds in dienst zijnde arbeiders. Door het uitvoeringsbesluit wordt be reikt, dat in dezen oorlogstyd bepaalde industriën, die in het algemeen belang moe ten blyven doorwerken, niet leeg gehaald worden door werkgevers, die lokloonen be talen. Het volksbelang wordt er toch geenszins mee gediend, wanneer arbeiders, die b.v. in den landbouw, dus voor de voed selvoorziening werkzaam zfln, door het aanbieden van hoogere loonen naar indus triën, waar weeldeartikelen worden ver vaardigd, worden gelokt, omdat deze indus triën bezet zyn met het vervaardigen van producten, die met het oog op geldbeleg ging worden gekocht. Hieruit vloeit niet voort en dit dient nadrukkelijk te worden geconstateerd dat een arbeider verplicht is in een bedrijf te blyven werken, waar lagere loonen wor den betaald dan in een soortgelyk bedryf voor gelyksoortig werk. Bovendien betee- kent het uitvoeringsbesluit niet, dat voor werk, dat meer vakbekwaamheid vereischt, geen hooger loon zou mogen worden be taald. Het persoonlijk initiatief wordt er dan ook niet door aangetast, terwyi van zelf sprekend iedere accoordprestatie in dit verband buiten beschouwing blijft. Met het thans afgekondigde besluit wor den de arbeiders dan ook zeker niet aan banden gelegd. De vakbeweging ziet in het onderhavige uitvoeringsbesluit in geen enkel opzicht een aantasting van de rechten van den arbeider. Collecte voor de tuberculosebestrijding. Een beroep op het Nedeilandsche volk. Het woord „Tuberculosebestryding" roept ongetwyfeld bij de meesten onzer dankbare gedachten op aan het werk, dat in ons land zoo by uitstek waardeering vindt. En geen wonder, want, dank zij dezen arbeid is het sterftecyfer aan tu berculose de laatste jaren aanmerkeiyk teruggegaan. In 1940 was echter het sterf tecijfer weer iets hooger dan in 1939. De tuberculosebestrijding is mede oor zaak, dat op het terrein van de volksge zondheid ons land zulk een vooraanstaan de plaats inneemt. Wil dit zoo blyven, dan dienen alle krachten ingespannen te wor den. De tuberculosebestryding wordt gevoerd door plaatselyke, provinciale en landelyke vereenigingen, die door haar voorlichting, consultatiebureau^ deskundig huisbezoek enz. een belangryk apparaat vormen in den strijd tegen de tuberculose, hierby krachtig gesteund door overheidsinstanties, organi saties en fondsen, welker taak op het ge bied van de verpleging ligt, en die uit zending naar sanatoria en ziekenhuizen mogelyk maken. De tuberculosebestrijding omvat derhalve zoowel de zorg voor den patiënt als de voorzorg t.o.v. diens omge ving. De bevolking in geheel haar samen stelling heeft steeds gul voor dit mooie werk geofferd, omdat zy de groote betee- kenis ervan begreep, en de resultaten hier van zag. In moeilyke tyden, zooals wy thans doormaken, worden aan. de tuber culosebestrijding extra hooge eischen ge steld, en alles moet worden gedaan, het koste wat het kost, om het bereikte ge- zondheidspeil zooveel mogelyk te handha ven. Wel mogen de instellingen voor tuber culosebestrijding voor haar taak berekend zijn, de steun en medewerking vanallen zonder uitzondering, is hierbij meer dan ooit onmisbaar. Daarom stemt het tot voldoening, dat op 29 en 30 Augustus a.s. in een groote landeiyke collecte voor dit belangrijke werk een beroep op de gehee- le bevolking kan worden gedaan. Dit be roep nu moge niet onbeantwoord- blyven; het gaat hier om het behoud van het hoog ste goed: de Volksgezondheid. Steunt daarom deze collecte en wel in ruime mate. MACHTIGINGEN TOT AANKOOP VAN WALSPRODUCTEN EN STALEN BUIZEN. In verband met de yzer- en staalvoor- ziening voor Nederlandsche doeleinden, heeft de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnyverheid, 16 Augustus j.l. een regeling bekend ge maakt, welke van groot belang is voor de houders va* machtigingen tot aankoop van walsproducten en stalen buizen. In deze bekendmaking is onder meer meegedeeld, dat voor bepaalde categoriën van werken de machtigingen (bonnen) tot en met 31 Augustus a.6. ingewisseld kun nen worden by de verschillende provinciale bureaux, waarvaji tegelykertijd een ïyst werd gepubliceerd.. Het bljjkt, dat de vele belanghebbenden hieraan nog geen gevolg hebben gegeven en derhalve brengt de algemeen gemach tigde deze aangelegenheid nogmaals onder de aandacht van allen, die er by betrokken zyn. In de avondbladen van heden is wederom een uitvoerige officieele bekendmaking hierover gepubliceerd. AANSLAG OP LAVAL EN DEAT. Dader, aanhanger van de Gaulle. Het D.N.B. meldde gisteren uit Parys dat een man tydens een antibolsjewistische demonstratie te Versailles verscheidene schoten heeft gelost, waardoor Laval en Déat werden gewond. De dader, die uit communistische kringen afkomstig is, werd gearresteerd. Hy gaf voor Paul Collette te heeten. Laval en Déat werden naar het zieken huis overgebracht. De gezondheidstoestand van Laval is bevredigend. Hy heeft een rustigen nacht gehad. De toestand van Marcel Déat is evenwel erger geworden dan aanvankelijk het geval was. Nader wordt nog gemeld dat Laval een vleeschwonde opliep aan den rechterarm en een kleine wond aan de rechterhand. Zyn toestand geeft geen reden tot onge rustheid en in een telefonisch onderhoud heeft hy dit zijn vrouw reeds kunnen mede- deelen. Marcel Déat, die in het gezelschap van Laval was, is rechts door een kogel ge troffen, welke in de borstkas Is blijven steken. De algemeen gevolmachtigde der Fran- sche regeering in het bezette gebied, am bassadeur De Brinon, heeft verklaard, dat hij getuige van den aanslag is geweest. By hem waren generaal Bardour en de prefec ten van Versailles. „Vak achter ons", aldus De Brinon, „liepen Laval en Déat. Plotse ling hoorden w-y schoten en, toen wy ons omkeerden, zagen wy, dat Laval getroffen was. Hy werd terstond ln een auto gedra gen, waarin hy naar het ziekenhuis van Versailles werd overgebracht. Marcel Déat, die eveneens gewond was, werd ook naar het ziekenhuis vervoerd". De ambassadeur voegde hieraan toe, dat hij onmiddeliyk naar Parys terug was ge keerd om maatregelen te nemen, en besloot zijn verklaring met de woorden: „Wy heb ben hier te doen met een terroristische, communistische organisatie. Deze kan slechts met geweld worden uitgeroeid." Collette een aanhanger van de Gaulle. De pleger van den aanslag op Laval, Collette, is Donderdagochtend aan een streng verhoor onaerworpen. Paris Midi meldt, dat Collette tegenover den rechter van instructie heeft bekend, een aanhanger van de Gaulle te zijn. De geheele Fransche politie heeft terstond na den aanslag huis zoekingen verricht by communistische en Gaullistische elementen in het bezette en het onbezette gebied. Officieele commentaren uit Vichy. Het bericht van den aanslag verspreid de zich snel te Vichy. In Fransche politieke kringen heerscht groote verontwaardiging over den aanslag en men verklaart, dat in deze communistische daad van terreur niet alleen een aanslag op een vooraanstaande Fransche persooniykheid moet worden ge zien, doch ook een reactie op de enkele da gen geleden door de Fransche regeering uitgevaardigde wet ter bescherming van den Franschen staat. De Fransche minister van justitie, Bar- thelemy, heeft zich persoonlyk belast met de instelling van een speciaal gerechtshof tegen de communisten te Parijs. Dit spe ciale gerechtshof zou Donderdag voor den eersten keer vonnis wyzen over de sabota ge, gepleegd door gearresteerde communis ten. Naar uit Vichy wordt gemeld wyst de eerste commentaar van het persbureau Ofi op de recente verklaring van den minister van binnenlandsche zaken, Pucheu, om trent het nauwe contact tusschen de Gaul listische en de communistische terreuraf- deelingen. Deze aanslag, aldus Ofi, beves tigt op treffende wijze de verklaring van den minister. De aanslag is voorts een be vestiging van Pucheu's woorden, dat de terroristen jonge menschen op den voor grond schuiven, wier oordeel door handige propaganda is vertroebeld. De politiek tot onderdrukking van de communistische terreur, waartoe de Fran sche regeering heeft besloten en die reeds is toegepast, wordt derhalve gerechtvaar digd door den aanslag van Woensdag als zy althans nog behoefte aan rechtvaardi ging heeft. De veronderstelling zou vol komen onjuist zyn, dat deze aanslag ge pleegd is door een overspannen zonderling. De dader is het instrument van een party en een politiek. De voormannen van deze politiek zyn naar het buitenland gevlucht. De Fransche regeering zp' den achtergrond der terroristische activiteit in het volle licht plaatsen en de verantwoordelyke per sonen hun gerechte straf niet doen ont gaan. In een anderen officieelen commentaar wordt gezegd, dat de Fransche regeering met c beroep op haar gezag heeft be reikt, dat zij in het geheele land de situatie in handen heeft. Deze vastberadenheid der regeering by het onmiddellijk nemen van maatregelen is een waarborg, dat de orde in het geheele land nimmer zal worden ver stoord. DE ACHTERGROND VAN DEN AANSLAG OP LAVAL. De vraag naar de beteekenls resp. den achtergrond van den aanslag op Laval en Déat kan, naar men gisteren in poli tieke kringen van Berlijn opmerkte, vry eenvoudig beantwoord worden, wanneer ii bedenkt, dat deze aanslag gepleegd werd nu plastisch en symbolisch een actie tegen het bolsjewisme is begonnen. Men meent hier ook het feit niet over het hoofd te mogen zien, dat de Engelschen bij het begin van den stryd tegen de Sov jet-Unie vrywel onverbloemd te verstaan hebben gegeven, dat de Sovjets zich niet slechts tot den strijd op het slagveld zou den beperken, doch de ervaringen, die zy vroeger in de thans bezette gebieden hadden opgedaan, zich aldaar thans prac- tisch ten nutte zouden maken. SPAANSCHE SCHEPEN MET GRAAN NAAR GIBRALTAR OPGEBACHT. Uit Madrid meldt het D.N..B: De bevol king van Valencia is zeer verontwaardigd over het feit, dat de Engelschen vier Spaansche schepen, die met graan op weg waren naar de steden aan de Spaansche Oostkust, naar Gibraltar opgebracht en nog steeds niet vrygelaten hebben. ZONDAG 31 AUGUSTUS 1941. NED. HEBV. KERK OP WALCHEREN. AAGTÊKERKE 10 u. ds. Panhuise; 2,30 tt, geen dienst. ARNEMUIDEN: 10 en 2.30 u. ds. Van Wingerden. BIGGEKERKE 10 u. en 2,30 u. ds. Branden burg. GKIJPSKERKE 10 u. geen dienst. 2,30 u. ds. Van Voorst Vader van Middelburg. DOMBURG 10 u. en 7 u. ds. NicolaL GAPINGE: 10 u. ds. De Bie. KLEVERSKERKE 2 u. ds Schoch. KOUDEKERKE 10 u. cand. Roest, 2,30 U. dB. Warners (Doop). MELIS- EN MARIëNKERKE 10 u. en 2,30 u. ds. Bakker. OOST- EN WEST-SOUBURG 10 u. en 2,80 u. ds. Spijkerboer (nam. Doop). OOSTKAPELLE: 10 u. en 2.30 u. ds. Don. R1TTHEM: 10 u. en 2 u. ds. Bartlema. SEROOSKERKE 10 u. *n 2,30 u. ds. Visser. ST. LAURENS 10 u. ds. Bunjes van Borssele; 2,30 ds. Simoons. VEERE 10 u. ds. Schoch. VROUWENPOLDER 2,30 ds. De Bie. 'T ZAND 10 u. ds. Warners: 7 u. ds. Bartlema. ZOUTELANDE 9,30 en 2 u. ds. Oosthoek. WESTKAPELLE: 9.30 u. leesdienst, 2 u. ds. Panhuise van Aagtekerke. NED. HEBV. KERK OP ZUID- EN NOOBD-BEVELAND. BAARLAND: 3 u. ds. Dagevos. BORSSELE: 3 u. ds. Bunjes. COLI.TNSPLAAT 11 u. en 7 u. ds. Kluiver. DRIEWEGEN 3 u. ds. Evertse van Oudelande. ELLEWOUTSDIJK 10.30 u. ds Matzer van Blois van Oudelande. HANSWEERT: 9.30 en 6.30 u. ds. Plaggemars. 's HEER ARENDSKERKE 10 u. ds. Evelein: 2.30 u. ds. Van der Waa (Doop). HEINKENSZAND 10.30 en 3 u. ds. Reuting. 's HEER HENDRIKSKINDEREN: 10 en 2.30 XU ds. Zandec. HOEDEKENSKERKE: 10.80 en 3 u. ds. Huls bergen. KAPELLE 10 u. dr. Schmidt, 2,30 u. ds. Poot- ma van Schor e. KORTGENE: 10.80 en 3 u. ds. Van der Most van 8pHk KATTBNDIJKE10.30 u. ds. Van Voorthulsen. KRABBENDIJKE10.30 en 3 u. ds. Baarslag. NISSE 10.30 en 3 u. ds. Van Voorst Vader. OVEZANDE 10.30 u. ds. Van Burgelcr. SCHORE 10.30 u. ds. Postma, 3 u. de heer Overgaauw. RILLAND: 10.30 en 2.30 u. ds. Slckesz. WOLPHAARTSDIJK: 10.30 en 3 u. ds. Van Dijk. NED. HEBV. KEBK IN ZEEUWSCH VLAANDEREN. AARDENBURG: 10.30 u. ds. Van Dalfsen. AXEL: 10 en 2.30 u. ds. Van Oeveren. BRESKENS 10.30 u. en 5.30 u. ds. Goudswaard. CADZAND: 10.30 u. ds. Talma. GROEDE9.30 u. ds. Derksen. NIEUWVLÏET: 1115 ds. Derksen. HOOFDPLAAT 10.30 u. de heer P. de Visser van Vlissingen. OOSTBURG 10 u. ds. Oort; 2,30 xx. da. Goudzwaard van Breskens. RETRANCHEMENT 3 u. ds. Talma van Cad- zard. SCHOONDIJKE 3 u. ds. Derksen. SLUIS 6 u. ds. Beukenhorst. ST. ANNA TER MUIDEN 10,30 u. ds. Beuken horst. ST. KRUIS: 9 u. ds. Van Dalfsen. SLUISKIL: 10 u. ds. Asfelt, 2.30 u. ds. Van den Bank. TERNEDZEN 10 u. en 2,30 u. ds. Cazemier. WATERLANDKERKJE: 10 30 u. ds. v. Yperen. ZITIDZANDE: 19 u. ds. Everts. IJZENDIJKE: 10.30 u. cand. van 't Hooft van Loosduinen. GEREF. KERKEN OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN 10 en 2.30 u. ds. Scholing. OOSTKAPELLE 10 u. en 2,30 u. ds. Hofland. ST. LAURENS: 10.30 en 2.30 u. ds. Koning. VLISSINGEN 9,30 en 5.30 u. cand. Wamsteeker, GEREF. KERKEN OP ZUID- EN NOOBD-BEVELAND. BORSSELE 10,30 u. ds. Fransen? 8 u. lees dienst. COLIJNSPLAAT 11 en 6.30 u. ds. Veenstra. DRIEWEGEN 10,30 u. leesdienst; 3 u. ds. Fransen. HEINKENSZAND 10.30 en 3 u. ds. Booy. KAPELLE—BIEZELINGE: 10 en 2.30 u. ds. Scheele KRABBENDIJKE: 10 en 3 u. ds. Ros. NJEUWDORP 10,30 en 3 u. ds. Steenblok van Poortvliet. RILLAND-BATH10.30 en 8 u. ds. Van Her- wijnen. GEREF. KERKEN IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. AARDENBURG 10.30 en 3 u. ds. TlemeM. AXEL 10 en 2,30 u. ds. Post. OOSTBURG: 10.30 en 3 u. ds. Potma. SCHOONDIJKE: 11 en 3 u. ds. De Vries. TERNEUZEN: 10 en 2.30 u. ds. Van Houte. CHR. GEREF. GEMEENTEN. VLISSINGEN 10 en 5 u. ds. Meljnhout. MIDDELBURG (Gasthuiskerk)10 en 2.30 u. cand. Eerland van Apeldoorn. Vrijdag 5 Sept. 7 u. prof. Wisse van Doorn (openbare tijdre- de). EIEZELINGE: vm. en nin. leendienst. GEREF. GEMEENTEN. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 u. leesdienst. OOSTBURG: 10 30 en 3 u. leesdienst. WESTKAPELLE 9.30 u. en 2 u. en 6 ti. lees dienst. HOEDEKENSKERKE: 10.30, 3 en 6 u, leesdienst KRABBENDIJKE: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. Van den Berg. MIDDELBURG 10, 2 en 6 u. ds. Verhagen. RILLAND-BATH 10-30. 3 en 6.30 u. leesdienst. COLIJNSPLAAT: 11, 3.30 en 7 u. leesdienst. OUD-QEBEF. GEMEENTEN. OOSTBURG: 10.30 en 3.30 u. de heer Van de Grulter. COLIJNSPLAAT 10.30 en 6.80 u. leesdienst'. EVANG. LUTH. KERK. GROEDE 10 u. ds. Stol. MIDDELBURG 7.30—8.30 U. ds. Nolte. VLISSINGEN 10 u. ds. Nolte. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. VLISSINGEN: 10 xj mej. da De Boer. GOES 10 u. mej. dr. Bakker. MIDDELBURG: Geen dienst. VRIJZINNIG HERVORMDEN. MIDDELBURG geen dienst WAALSCHE GEMEENTE. MIDDELBURG: Van 3 Augustus tot 7 Septem ber geen dienst. GEREF. KERK H.V. MIDDELBURG: 10 u. en 6 u. ds. v. d. Hooff van Hilversum. GEREF. BOND. MIDDELBURG (Luth. kerk): 10 u. en 2.30 U. de heer Verboom van 's-Gravenhage. HET JODENVRAAGSTUK IN FRANSCH NOORD-AFRIKA. Uit Vichy meldt het D.N.B.De commis saris-generaal voor Joodsche vraagstuk ken, Vallat, die een reis ondernomen heeft naar Noord-Afrika ter bestudeering van het jodenvraagstuk, is in Vichy terugge keerd. Hij verklaarde, dat hij diepgaande besprekingen gevoerd heeft met maar schalk Weygand en de Fransche autoritei ten in Noord-Afrika, welke geleld hebben tot een reeks van maatregelen tegen den joodschen invloed. CADZAND Voor abonnementen en advertentiën J. FREMOUW, Prinsenstraat M 8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2